PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا شرکت کنید » بهترین زمان و فصل کاری شما کدام است ؟

farshad7
2014-05-01, 13:54
سلام به همه دوستان.
حرفه ای بودن در هر شغلی ، عامل اصلی موفقیت تو اون شغل هست .
شاید برای همه ما پیش اومده باشه که گاها در بعضی فواصل زمانی به بن بست های حرکتی در شغل خودمون رسیدیم .
و اما شاید تمام عوامل را برای پیدا کردن علت اصلی این اتفاق منفی جستجو کردیم و آخر سر هم به نتیجه مطلوبی برای فرار از بن بست پیدا نکردیم .
اما مورد اصلی دیگری هم وجود داره که شاید بشه گفت موثرترین مورد در جایگاه شغلی ما باشه . اون مورد چیزی نیست جز (موقعیت زمانی) .
همه ما تو شاخه های شغلی خودمون علاوه بر عوامل موثر فیزیکی مثل دفتر کار،سرمایه در گردش،سرمایه ثابت،نیروی کار و موارد دیگر ، به صورت نامحسوس با علتهای نامرئی مواجه هستیم که از اون خبر نداریم . اینکه موقعیت زمانی ما آیا با شغل حال حاظر ما هارمونی مناسبی داره و یا نه یعنی اینکه آیا در زمان فعلی که هستیم جامعه نیاز به ارائه محصولات و خدمات ما داره یا نه؟
البته بسیاری از ما از این مقوله غافل هستیم و شاید هیچ اطلاعاتی هم در مورد این علت نامرئی و موثر نداشته باشیم.
به طور مثال بسیاری دوستان رو اینجا میبینم که محصولات همکاری در فروش رو ارائه میدن غافل از اینکه خیلی از این محصولات اصلا مناسب فصلی که در اون قرار داریم و شاید ماهی که در اون قرار داریم نباشه . تو این شرایط بدون توجه به این موضوع مهم ، اقدام به سرمایه گزاری مالی و زمانی برای محصولاتی میکنیم که ممکنه اصلا فروش قابل توجهی در اون فصل یا ماه خاص نداشته باشه اما وقتی با این موضوع حرفه ای برخورد کنیم قطعا وقت و سرمایه خودمون رو صرف محصولاتی میکنیم که مناسب شرایط خاصی از زمان باشه و فروش بیشتری داشته باشیم.

خواشم از دوستان این هست که تو این بحث شرکت کنند و در صورت امکان شغل اصلی و فعالیت اصلی خودشون رو بیان کنند و همچنین بیان کنند که در چه ماهی و در چه فصلی از سال فعالیتشون گیراتر و پر بازده تر هست . این مطلب میتونه به خیلی از دوستان دیگر هم کمک بکنه و باعث بشه وقت،انرژی و سرمایه کمتری از افراد هدر بره . چه بسا ذکر فعالیتهای شغلی هرکس باعث بشه دوستان دیگر در اون فصل خاص روی محصول یا خدمات همکارشون که شماها باشید اقدام به بازاریابی و جذب مشتری بکنند و خوب سود نهایی با ضریب بالا برای خودتون خواهد بود.

برای شروع از خودم شروع میکنم :

بنده فعالیت اصلیم به این صورت طبقه بندی میشه :

1:وب سایت لوحیران : ارائه خدمات طراحی و ساخت لوح تقدیر،تندیس و تقدیرنامه : www.lohiran.ir
2:وب سایت پارسیان حک : ارائه خدمات حک و برش لیزر غیرفلزات : www.parsianhack.com
3:فروشگاه اینترنتی نت گل : فروش محصولات دکوری و تزئینی بیش از 98درصد تولید خودمون : www.netgol.ir

1:فصل اصلی برای ارائه خدمات طراحی و ساخت لوح تقدیر،تندیس و تقدیرنامه :
فصل بهار ( اردیبهشت - خرداد ) -- فصل زمستان ( بهمن - اسفند )
2:فصل اصلی برای ارائه خدمات حک و برش لیزر :
فصل بهار ( اردیبهشت ) فصل تابستان (تیر) فصل پائیز ( مهر - آبان ) فصل زمستان ( بهمن - اسفند )
3 : فصل اصلی برای فروشگاه اینترنتی نت گل :
چهارفصل سال ------ به علت قرار گیری محصولات در رنج محصولات کادویی و تزئینی

اجباری برای دوستان عزیز دیگر نیست برای اینکه از فعالیتهاشون بگن اما ذکر این موضوع حداقل مزیتهای زیر رو داره :
1 : شناخت دوستان دیگر از فعالیتهای یک کاربر
2 : ایجاد صمیمیت و دوستی بین کاربران
3 : گسترش شاخه مورد نظر هر کاربر به کمک کاربران دیگر و به نفع کاربر اصلی
4: شناخت بیشتر شاخه کاری کاربران بین عموم جامعه از طریق ارتباطات کاربران دیگر با فضای اینترنت و خارج از اینترنت
5: رد و بدل شدن امکانات تبلیغاتی همه کاربران بین همدیگر به صورت رایگان با قرار دادن بنرها و نیز تبلیغات موازی
6: ایجاد اعتماد به نفس برای افراد از جهت گسترش کار و استقبال عمومی و نیز افزایش درآمد
7: هویت بخشی به صورت شفاف برای یک نوع شاخه کاری
8: ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر اون شاخه کاری در آینده

yanliz
2014-05-01, 15:57
با سلام
بنده فعلا کتاب و سی دی های آموزشی می فروشم
از اول که این کار را شروع کردم خیلی ترس و دلهره داشتم چون خودم با سرمایه خیلی کم و بدون هیچ تجربه و مشاوره ای شروع کرده بودم.
اول کار متوجه افت و خیز های بازار شدم و روزی نگران و روز دیگه خوشحال بودم.
به همین دلیل از اول یه دفترچه برای خودم درست کردم و فروش های خودم را شامل تعداد فروش، ارزش فروش، نوع محصولات فروشی و ... را روز به روز و ماه به ماه می نویسم.
دو سال و نیم هست که به این کار مشغول هستم و بر اساس همون دفترچه که برای خودم درست کردم و آمارهایی که دارم می دونم که در چه ماهی فروش خوبه در چه ماهی فروش بده. در چه ماهی چه محصولی طرفدار داره و ... ( البته بنده در زمینه نرم افزارهای حسابداری و ... ضعیف هستم وگرنه بجای دفترچه اگر از این نرم افزارها استفاده می کردم نتایج خوبی هم می گرفتم و کارم هم راحتتر می شد)
برای بنده سه ماه فصل بهار بیشترین فروش را داره و در سه ماه تابستون تا حدودی دچار افت میشه و از اول مهر تا آخر اسفند بازار خوب و قابل قبولی دارم

84edu
2014-05-01, 16:43
تو خدمات مشاوره ای که میدم، بهترین دوره مرداد هست تا اوایل بهمن.
از اواسط بهمن تا اواخر خرداد معمولاً خیلی سنگین هست نسبت به دوره بالا ولی بازم خوبه.

Merlin
2014-05-01, 16:47
اسفند و فروردین اوج کارمونه (لوازم خونگی) تابستون هم به خاطر بالا بودن مجالس و ... باز اوج میگیره
ساخت و ساز هم 4 فصل هست مشتریمون

rahintaxir
2014-05-01, 16:50
بنده موسسه تایپ دارم همین نام کاربری بنده اسم موسسم هستش.
کارم تایپ ساخت پاورپوینت تحقیق، پرینت، اسکن و هرچیزی که به دانشجوها مرتبط هستش رو انجام میدم
فصل کاری بنده معمولا از نیمه آبان شروع میشه تا اواسط اسفند و بعد عید هم معمولا از اردیبهشت شرو می شه تا اواسط خرداد. ولی تابستون تقریباً اجاره محل هم به زور در میاد.
از لحاظ کار اینترنتی هم تقریباً درآمدی قابل قبولی ندارم که بخوام فصل بندیش کنم.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

بنده موسسه تایپ دارم همین نام کاربری بنده اسم موسسم هستش.
کارم تایپ ساخت پاورپوینت تحقیق، پرینت، اسکن و هرچیزی که به دانشجوها مرتبط هستش رو انجام میدم
فصل کاری بنده معمولا از نیمه آبان شروع میشه تا اواسط اسفند و بعد عید هم معمولا از اردیبهشت شرو می شه تا اواسط خرداد. ولی تابستون تقریباً اجاره محل هم به زور در میاد.
از لحاظ کار اینترنتی هم تقریباً درآمدی قابل قبولی ندارم که بخوام فصل بندیش کنم.

farshad7
2014-05-01, 17:29
از دوستان ممنون هستم که بحث رو با اهمیت دونستند و شرکت کردند.
برای اینکه به هدف اصلی ایجاد این تایپیک یعنی ارتقای سطح مادی و معنوی شاخه های کاریمون هست برسیم اگر برای هر کسی مقدور بود ، اون دسته از شاخه کاریش که براش اولویت بیشتری در آینده داره رو با کاملترین اطلاعات ارتباطی که به درد مخاطبین عمومی خودش میخوره و هر کاربری میتونه با اون اطلاعات به کاربر دیگه کمک بکنه رو ، معرفی و جزئیات قرار بده.
به طور مثال اطلاعاتی که میتونه در قالب یک بنر و یا لینک متنی در وب سایتهای همدیگر قرار بدیم رو میتونیم اینجا قرار بدیم.
فرضا من وب سایت لوحیران با گرایش فرهنگی هنری رو دارم که در فصلی مثل بهار و هرسه ماه آمار بازدیدش نسبت به ماه های دیگر سال چند برابر هست . شاید در نگاه اول من بتونم ماهیانه از این بازدید چند صد هزار تومان و از تبلیغات اختصاصی که الان هم چند تا درخواست دارم ، پول در بیارم اما در کنار اون میتونم این آمار بازدید با گرایش صد در صد فرهنگی رو علاوه بر استفاده در وب سایت خودم ، به مشاغلی مشابه با کار خودم هم بفرستم یا شاید بتونم با قرار دادن لینک یا بنر شغلی مشابه با شاخه کاری خودم بتونم باعث افزایش بهره وری کاربر دیگری بشم .
خوب این موضوع علاوه بر اینکه برای اون کاربری که من تبلیغش رو میکنم تاثیر مثبت داره ، ذهن مخاطبای خودم رو هم بیشتر از قبل به وب سایت و فعالیت خودم معطوف میکنه چون مخاطب حس میکنه وارد وب سایتی شده که به صورت زنجیره با وب سایتهای فرهنگی دیگه ارتباط داره و اعتماد بیشتری به این مجموعه های زنجیر شده میکنه.

حالا میتونه این زنجیره بین افراد در قالب کارهای مشابه باشه.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

قطعا تاثیر و برآیند مثبت ایجاد این نوع زنجیره ها در آینده از شرایط فعلی که با مقداری دریافت پول تبلیغات همدیگر رو میکنیم بیشتر خواهد بود.هم به صورت مادی و هم به صورت معنوی.درنهایت هم همدیگر رو برای گرفتن پول الکی و نتیجه ندادن تبلیغات مقصر نخواهیم دونست چون این ارتباط و تبلیغات به صورت دو طرفه و بدون وساطت پول انجام شده.

andishehstars
2014-05-01, 21:17
بنده با جام های فوتبالی تب کارام میره بالا حالا شما حساب کنید تیم ملی فوتبال ایران بره جام جهانی و از گروه خود صعود کنه چی میشه ؟؟؟؟؟