PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرتون درباره تعمیرات و خدمات کامپیوتری سیار چیه؟!

omidariyan
2014-05-02, 14:49
سلام خدمت شاپکیپری های عزیز
خلاصه بگم از بیکاری و بی پولی شدیدا خستم،دانشجوی کامپیوترم قصد دارم که خدمات کامپیوتری سیار(نصب ویندوز و رفع عیوب سیستم و ...) رو انجام بدم.میخواستم نظرتن رو درباره این کار بدونم و بگید چه کارایی کنم که اوایل کار شکست نخورم و نا امید نشم.در واقع میخوام با تحقیق و آگاهی کامل وارد این کار بشم.
منتظر نظراتتون هستم...

omidariyan
2014-05-02, 15:03
این کار رو نکن عزیزم

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

این کار رو نکن عزیزم
دوست عزیز...الان این یه جمله شما چه کمکی به من میکنه؟؟
لطف کنید کامل توضیح بدید

shojaei69
2014-05-02, 15:19
خلاصه بگم از بیکاری و بی پولی شدیدا خستم،دانشجوی کامپیوترم قصد دارم که خدمات کامپیوتری سیار(نصب ویندوز و رفع عیوب سیستم و ...) رو انجام بدم.میخواستم نظرتن رو درباره این کار بدونم و بگید چه کارایی کنم که اوایل کار شکست نخورم و نا امید نشم.در واقع میخوام با تحقیق و آگاهی کامل وارد این کار بشم.
منتظر نظراتتون هستم...

میشه بفرمایید کدوم شهر هستید؟ روابط عمومی تان در چه حد است؟

rezaonline.net
2014-05-02, 15:24
منتظر نظراتتون هستم...
شما که دانشجوی کامپیوترید بهتره شدیدا از این فرصت و وقتی که دارید استفاده کنید و در زمینه یکی از زبانهای برنامه نویسی فعالیت کنید بعد وارد بازار کار همان موضوع بشید .

خدمات کامپیوتری و نصب ویندوز و اینا حقیقتا کسر شان هست و اصلا کار خوبی نیست.

omidariyan
2014-05-02, 15:27
میشه بفرمایید کدوم شهر هستید؟ روابط عمومی تان در چه حد است؟
من اهواز هستم.
اطرافیان که میگن خیلی زبون دراز و پر رو هستم:))
از نظر خودم روباط عمومیم متوسط رو به بالا هست...

شما که دانشجوی کامپیوترید بهتره شدیدا از این فرصت و وقتی که دارید استفاده کنید و در زمینه یکی از زبانهای برنامه نویسی فعالیت کنید بعد وارد بازار کار همان موضوع بشید .

خدمات کامپیوتری و نصب ویندوز و اینا حقیقتا کسر شان هست و اصلا کار خوبی نیست.

من به گرافیک و php علاقه شدیدی دارم از اونور از برنامه نویسی ویندوز و کنسول متنفرم
واقعا این سن و سال برای پسرا سن و سال بدیه همش فکرم درگیره
اصلا نمیتونم روی کاری تمرکز کنم
رفتار و دید خانواده نسبت به آدم هم که...

lord68
2014-05-02, 15:35
دوست عزیز...الان این یه جمله شما چه کمکی به من میکنه؟؟
لطف کنید کامل توضیح بدید
اگه رفتی یه جایی و نتونستی سیستم طرف رو درست کنی هم حسابی ضایع میشی هم اعتبارت از بین میره
بعضی وقتا هزینه رفت وامدت بیشتر میشه
مردم سخت با این موضوع کنار میان چون باید بهت اعتماد کنن

yanliz
2014-05-02, 16:22
من اهواز هستم.
اطرافیان که میگن خیلی زبون دراز و پر رو هستم:))
از نظر خودم روباط عمومیم متوسط رو به بالا هست...

من به گرافیک و php علاقه شدیدی دارم از اونور از برنامه نویسی ویندوز و کنسول متنفرم
واقعا این سن و سال برای پسرا سن و سال بدیه همش فکرم درگیره
اصلا نمیتونم روی کاری تمرکز کنم
رفتار و دید خانواده نسبت به آدم هم که...
با سلام دوست عزیز
یعنی اینقدر بی پولی فشار آورده؟ اگر واقعا بی پولی اینقدر فشار آورده و از روی ناچاری می خواهین انجام بدید، انجام بدید خوبه.
ولی اگر مشخص می کردید دقیقا چند سالتون هست و پول را برای چی می خواهید بهتر می شد راهنمایی کرد.
پول همیشه نیاز هست ولی هدف نیست، پول فقط وسیله ای است که باعث میشه ما راحتتر به هدفمون برسیم.
اگر برای تامین هزینه های جاری زندگی و شهریه دانشگاه و ... پول نیاز دارید ایده ای که دارید را پیاده کنید ولی اگر پول برای تفریح و خوش گذرانی و دوست بازی و ... می خواهید اصلا همچین کاری نکنید. این کارها و تفریحات را از حالا بگذارید کنار و بچسبید به درس و یادگیری برنامه نویسی به تمام معنی، تا در آینده یک مهندس با سود و باتجربه باشید از هیچ زمینه برنامه نویسی هم بدتون نیاد چون شما دانشجوی کامپیوتر هستید و برنامه نویسی ویندوز و کنسول هم خیلی کاربردی هست گرافیک و php زیاد هم سخت نیستند الان کسانی که اصلا رشته دانشگاهیشون کامپیوتر نیست با خواندن چند کتاب و دیدن چندتا فیلم آموزشی یا نهایتا رفتن به کلاس آموزشی گرافیست و php نویس ماهری می شن. شما به عنوان یک مهندس کامپیوتر باید کاری را انجام دهید که دیگران قادر به انجام آن نیستند وگرنه الان هر کسی که کمترین علاقه فنی داشته باشه خودش ویندوز حذف و نصب میکنه

اگه رفتی یه جایی و نتونستی سیستم طرف رو درست کنی هم حسابی ضایع میشی هم اعتبارت از بین میره
بعضی وقتا هزینه رفت وامدت بیشتر میشه
مردم سخت با این موضوع کنار میان چون باید بهت اعتماد کنن
حرف شما تا حدودی درسته اما یک تعمیرکار در هر زمینه ای که هم باشه قرار نیست حتما وسیله را در محل تعمیر کنه. اگر وسیله ای در محل به هر دلیلی تعمیر نشه آن را منتقل می کنند به یک مغازه ( اگر از خودش مغازه نداشته باشه به مغازه یک همکار) و سر صبر و حوصله و مساعدت و مشاوره دیگران سیستم را تعمیر می کنند.

omidariyan
2014-05-02, 16:56
با سلام دوست عزیز
یعنی اینقدر بی پولی فشار آورده؟ اگر واقعا بی پولی اینقدر فشار آورده و از روی ناچاری می خواهین انجام بدید، انجام بدید خوبه.
ولی اگر مشخص می کردید دقیقا چند سالتون هست و پول را برای چی می خواهید بهتر می شد راهنمایی کرد.
پول همیشه نیاز هست ولی هدف نیست، پول فقط وسیله ای است که باعث میشه ما راحتتر به هدفمون برسیم.
اگر برای تامین هزینه های جاری زندگی و شهریه دانشگاه و ... پول نیاز دارید ایده ای که دارید را پیاده کنید ولی اگر پول برای تفریح و خوش گذرانی و دوست بازی و ... می خواهید اصلا همچین کاری نکنید. این کارها و تفریحات را از حالا بگذارید کنار و بچسبید به درس و یادگیری برنامه نویسی به تمام معنی، تا در آینده یک مهندس با سود و باتجربه باشید از هیچ زمینه برنامه نویسی هم بدتون نیاد چون شما دانشجوی کامپیوتر هستید و برنامه نویسی ویندوز و کنسول هم خیلی کاربردی هست گرافیک و php زیاد هم سخت نیستند الان کسانی که اصلا رشته دانشگاهیشون کامپیوتر نیست با خواندن چند کتاب و دیدن چندتا فیلم آموزشی یا نهایتا رفتن به کلاس آموزشی گرافیست و php نویس ماهری می شن. شما به عنوان یک مهندس کامپیوتر باید کاری را انجام دهید که دیگران قادر به انجام آن نیستند وگرنه الان هر کسی که کمترین علاقه فنی داشته باشه خودش ویندوز حذف و نصب میکنه

حرف شما تا حدودی درسته اما یک تعمیرکار در هر زمینه ای که هم باشه قرار نیست حتما وسیله را در محل تعمیر کنه. اگر وسیله ای در محل به هر دلیلی تعمیر نشه آن را منتقل می کنند به یک مغازه ( اگر از خودش مغازه نداشته باشه به مغازه یک همکار) و سر صبر و حوصله و مساعدت و مشاوره دیگران سیستم را تعمیر می کنند.

با تشکر از پاسخ کاملتون
من 20 سالمه ... پول زیادی از بابام نمیگیرم شاید ماهی 20 هزار تومن هم نگیرم! خودم یه مقدار کمی از نت در آمد کسب میکنم که حکم پول تو جیبی رو داره
راستش دوست دارم از الان مستقل باشم و به خودم اثبات کنم که یه مردم و میتونم روی پای خودم وایسم دوست دارم شهریه دانشگاه رو هم خودم بدم
با این وضع بازار برنامه نویسی هم زیاد امیدی به کار برنامه نویسی ندارم...دیگه دارم دیوونه میشم!!!!
هر روز یه ایده جدید به ذهنم میرسه،هی از این شاخه به اون شاخه میخوام بپرم...چیزایی که تا حالا بهشون فکر کردم
تدریس زبان(زبانم عالیه)،گذروندن دوره آرایشگری و کار کردن در آرایشگاه فامیلمون،فروختن دی وی دی انیمیشن ، زدن سایت طراحی بنر و گرافیک(رافیک متوسط رو به بالا بلدم)و ...

ahijoon
2014-05-02, 17:14
درود !

خیلی هم خوبه . کار ، عار یا آر یا هرجوره دیگه که نوشته شه نیست . از صحبت برخی دوستان ناراحت شدم. ببخشید که پشت میزی نیست که برن ببشینن پشتش. هرچند همین کارو عالی ادامه بده پشت میزم میشینه.

پارسال از روی آگهی به یکی زنگ زدم ..یه جوون با موتور که کیف سامسونت هم پشتش بسته بود اومد سیستم دفترو عیب یابی کنه ... ارشد کامپیوتر میخوند . کنار درسشم روی شبکه های کامپیوتری تحقیقات میکرد مسائل برنامه ای و امنیتی میگف برنامه دارم ... جدای از اینها وساطت هم میکرد . مثلا حین بررسی میگفت فلان قطعه ضعیفه ... این سیستم کمی ارتقا میخواد ... سفارش رو میگرفت میرفت از مغازه طرف قرارداد میاورد نصب میکرد و سهمشو ورمیداشت. یا حتی سیستم و لپ تاپ و قطعات کهنه هم میخرید میبرد...

چه اشکالی داره این کارا ؟ خدایی من لذت میبرم از وجود و جسارت چنین افرادی که به هر نحوی دارن حرکت میکنن و جدای از درآمد واقعا به علم و تخصصشون اضافه میکنن
به قول امضای کامران که میگه بزرگ فکر کن ولی کوچک عمل کن.. همین حالا شروع کن

omidariyan
2014-05-02, 17:38
درود !

خیلی هم خوبه . کار ، عار یا آر یا هرجوره دیگه که نوشته شه نیست . از صحبت برخی دوستان ناراحت شدم. ببخشید که پشت میزی نیست که برن ببشینن پشتش. هرچند همین کارو عالی ادامه بده پشت میزم میشینه.

پارسال از روی آگهی به یکی زنگ زدم ..یه جوون با موتور که کیف سامسونت هم پشتش بسته بود اومد سیستم دفترو عیب یابی کنه ... ارشد کامپیوتر میخوند . کنار درسشم روی شبکه های کامپیوتری تحقیقات میکرد مسائل برنامه ای و امنیتی میگف برنامه دارم ... جدای از اینها وساطت هم میکرد . مثلا حین بررسی میگفت فلان قطعه ضعیفه ... این سیستم کمی ارتقا میخواد ... سفارش رو میگرفت میرفت از مغازه طرف قرارداد میاورد نصب میکرد و سهمشو ورمیداشت. یا حتی سیستم و لپ تاپ و قطعات کهنه هم میخرید میبرد...

چه اشکالی داره این کارا ؟ خدایی من لذت میبرم از وجود و جسارت چنین افرادی که به هر نحوی دارن حرکت میکنن و جدای از درآمد واقعا به علم و تخصصشون اضافه میکنن
به قول امضای کامران که میگه بزرگ فکر کن ولی کوچک عمل کن.. همین حالا شروع کن

بسیار ممنون از نظرتون
من این موضوع رو مطرح کردم که دوستان راه و روش و نکته های این کارو بگن...دوستان لطف داشتن بنده رو کتلت کردن خخخخ
البته من پر رو تر از این این حرفام دوست دارم این کار رو امتحان کنم...همچنان منتظر نظراتتون هستم،حتی تخریب کننده هاش!!!

maker
2014-05-02, 17:43
کار خوبی هست ، دوستی داشتم 11 سال پیش همین کار رو میکرد الان توی بازار رضا چهار راه ولیعصر تهران مغازه داره :)

1- چاپ حداقل 1000 تراکت کوچیک و پخش در محله های سطح متوسط به بالای شهر (هرچقدر سطح محله ها بالاتر باشه ضریب نفوذ کامپیوتر بیشتره و خدمات بیشتری میخوان)
2- مثل همین تراکت رو رنگی به تعداد محدودتر چاپ کنید و به خدمات کامپیوتری هایی که سرویس در محل انجام نمیدن بدید براتون مشتری پیدا میکنند
3- اگهی در روزنامه محلی شهرتان

خیلی هم کار خوبیه برای یه جوان 20 ساله اگر یه وسیله نقلیه هم داشته باشید که بهتر میشه :)
اکثر مشکلات کامپیوترهای خانگی نرم افزاری هست که با حداکثر داشتن 10 تا dvd همه مشکلات نرم افزاری میشه حل کرد (ویندوز ، درایور ، نرم افزار ها و ...)
مشکلات سخت افزاری هم عمدتا (موس ، کیبورد ، مودم ) هستند که بیشتر مصرفی هستند و برای خریدشان هم میتوانید آفر بدید و روی فروش قطعات هم سود کنید.
خدمات همه تعرفه مصوب دارند که از صنف میتوانید لیست خدمات و تعرفه اش را بگیرید.
اگر سرمایه دارید میتوانید فروش قسطی کامپیوتر و لپ تاپ با چک کارمندی انجام بدید که سود خوبی داره :)

ahijoon
2014-05-02, 20:52
بسیار ممنون از نظرتون
من این موضوع رو مطرح کردم که دوستان راه و روش و نکته های این کارو بگن...دوستان لطف داشتن بنده رو کتلت کردن خخخخ
البته من پر رو تر از این این حرفام دوست دارم این کار رو امتحان کنم...همچنان منتظر نظراتتون هستم،حتی تخریب کننده هاش!!!

خواهش میکنم. برخی نظرات برخواسته از هیجانات نوجوانی و جوانی و مشکلات روزمره نشئت میگیره که گاها همون جرقه کوچک امید رو هم خاموش میکنه ! . کاش یه کتاب روانشناسی و روانشناختی شخصی و اجتماعی هم به کتاب های درسی آموزش پرورش اضافه بشه ...

فقط خواستم این نکته رو اضافه کنم که در بهترین دوران پی ریزی آینده و مخصوصا بهترین زمان یادگیری هم قرار دارید . زیاد درگیر سرگرم شدن با دروس مزخرف دانشگاهی و تلف زمان با ارزشتون نشید حتما و حتما و خواهش میکنم روی یادگیری چند زبان برنامه نویسی شروع کنید به کار کردن .. به مرور تو کارهای برنامه نویسی هم وارد شید و حتما وب سایت مرتبط نیز ایجاد کنید و به نوعی رزومه کاری و تخصصی ایجاد کنید که اینها توی آینده خیلی بهتون سود خواهد داد. هم تخصصی و کاری و هم درآمدی ...

در مورد کار هم حتما توصیه های دوست عزیزمون میکر رو در نظر بگیرید و کارت و تراکت هم داشته باشید. توی آگهی نامه هم میتونید تبلیغ بدید . در کنار اون خرید و فروش قطعات و ارتقا ... و همچنین برخی مردم علاقمند به یادگیری کامپیوتر در منزل و محل کارشونن ... اینم میتونید مد نظر داشته باشید که کار خوبیه .

رفته رفته نسبت به عرضه ی بیشتر خدمات و امکانات میبینید که تقاضا هم بالا میره و اوموقع هست که میتونید دفتر دستک راه بندازید و حتی شرکت بزنید و رسمی تر کار کنید که پوز خیلی از سخنوران اونموقع زمین میخوره . تفاوت شما با رقباتون که با پشت میز نشینی و پول شروع کردن این خواهد بود که با خاک کار بزرگ شدید و فوت و فنی رو یاد گرفتید که اولا جایی آموزش نمیدن دوما خیلیا حاضرن با پول بخرنش ولی گیرشون نمیاد مگر خاکیان بی جرات و تنبل !

موفق و موید باشید.

yanliz
2014-05-02, 22:18
با تشکر از پاسخ کاملتون
من 20 سالمه ... پول زیادی از بابام نمیگیرم شاید ماهی 20 هزار تومن هم نگیرم! خودم یه مقدار کمی از نت در آمد کسب میکنم که حکم پول تو جیبی رو داره
راستش دوست دارم از الان مستقل باشم و به خودم اثبات کنم که یه مردم و میتونم روی پای خودم وایسم دوست دارم شهریه دانشگاه رو هم خودم بدم
با این وضع بازار برنامه نویسی هم زیاد امیدی به کار برنامه نویسی ندارم...دیگه دارم دیوونه میشم!!!!
هر روز یه ایده جدید به ذهنم میرسه،هی از این شاخه به اون شاخه میخوام بپرم...چیزایی که تا حالا بهشون فکر کردم
تدریس زبان(زبانم عالیه)،گذروندن دوره آرایشگری و کار کردن در آرایشگاه فامیلمون،فروختن دی وی دی انیمیشن ، زدن سایت طراحی بنر و گرافیک(رافیک متوسط رو به بالا بلدم)و ...
با سلام مجدد
خواهش دوست عزیز وظیفه مون کمک به هم و استفاده از تجربیات هم هست.
حالا با این مشخصاتی که دادید بهتر میشه راهنمایتون کرد.
اول از همه کاملا با گفته های دوکاربر محترم ahijoon و maker موافقم و راهنمایی های خوبی کردند.
دوما با مشخصاتی که شما از خودتان دادید بهتره از حالا کار کنید و روی پای خودتان بایستید.
همچنین از حالا هدف زندگیتون هم مشخص کنید. دو حالت وجود دارد
1- اگر از روی علاقه کامپیوتر را انتخاب کردید هم کار کنید و هم تحصیل کنید و با توجه به اینکه بازار نرم افزار در ایران زیاد رونقی نداره شاید بهتر باشه در آینده از ایران برید( کسی را دعوت به خروج از ایران نمی کنم ولی بعضی وقتها آدم ناچار میشه). زبانتون هم که عالیه.زیاد هم از این شاخه به اون شاخه نپریدن چون تمرکز را کلا به هم میزنه. سعی کن یه تعادل بین درس خوندن و کارکردن و پول درآوردن ایجاد کنید بطوری که پول به همان میزان درس خواندن و نیازهای ضروری باشه کافیه.
2- اگر همینجوری کامپیوتر را انتخاب کردید و فقط قراره یه مدرک دانشگاهی بگیرید و بعد با مدرک کامپیوتر خیار پرورش بدید یا شترمرغ پرورش بدید هر طور که دوست دارید رفتار کنید چون در این حالت اصلا درس خوندن و اطلاعات سطح بالای دانش کامپیوتر نیاز نیست. در اینحالت از حالا وارد بازار کار شدن خیلی بهتره و از این شاخه به اون شاخه پریدن خیلی هم خوب خواهد بود برای اینکه می توانید خیلی از شاخه های بازار را امتحان کنید و ببینید در کدام شاخه توانایی بیشتری دارید و می تونید درآمد زیادی را کسب کنید.

omidariyan
2014-05-03, 00:23
کار خوبی هست ، دوستی داشتم 11 سال پیش همین کار رو میکرد الان توی بازار رضا چهار راه ولیعصر تهران مغازه داره :)

1- چاپ حداقل 1000 تراکت کوچیک و پخش در محله های سطح متوسط به بالای شهر (هرچقدر سطح محله ها بالاتر باشه ضریب نفوذ کامپیوتر بیشتره و خدمات بیشتری میخوان)
2- مثل همین تراکت رو رنگی به تعداد محدودتر چاپ کنید و به خدمات کامپیوتری هایی که سرویس در محل انجام نمیدن بدید براتون مشتری پیدا میکنند
3- اگهی در روزنامه محلی شهرتان

خیلی هم کار خوبیه برای یه جوان 20 ساله اگر یه وسیله نقلیه هم داشته باشید که بهتر میشه :)
اکثر مشکلات کامپیوترهای خانگی نرم افزاری هست که با حداکثر داشتن 10 تا dvd همه مشکلات نرم افزاری میشه حل کرد (ویندوز ، درایور ، نرم افزار ها و ...)
مشکلات سخت افزاری هم عمدتا (موس ، کیبورد ، مودم ) هستند که بیشتر مصرفی هستند و برای خریدشان هم میتوانید آفر بدید و روی فروش قطعات هم سود کنید.
خدمات همه تعرفه مصوب دارند که از صنف میتوانید لیست خدمات و تعرفه اش را بگیرید.
اگر سرمایه دارید میتوانید فروش قسطی کامپیوتر و لپ تاپ با چک کارمندی انجام بدید که سود خوبی داره :)

ممنون بابت راهنمایی های خوبتون کلی انرژی گرفتم.وسیله نقلیه که ندارم،ولی اگه کارم بگیره اونم قابل تهیه هست
بازم اگه نکته ای به ذهنتون رسید خوشحال میشم به عنوان یه برادر بزرگ بهم بگید چون میخوام از اول کارمو پر قدرت شروع کنم

خواهش میکنم. برخی نظرات برخواسته از هیجانات نوجوانی و جوانی و مشکلات روزمره نشئت میگیره که گاها همون جرقه کوچک امید رو هم خاموش میکنه ! . کاش یه کتاب روانشناسی و روانشناختی شخصی و اجتماعی هم به کتاب های درسی آموزش پرورش اضافه بشه ...

فقط خواستم این نکته رو اضافه کنم که در بهترین دوران پی ریزی آینده و مخصوصا بهترین زمان یادگیری هم قرار دارید . زیاد درگیر سرگرم شدن با دروس مزخرف دانشگاهی و تلف زمان با ارزشتون نشید حتما و حتما و خواهش میکنم روی یادگیری چند زبان برنامه نویسی شروع کنید به کار کردن .. به مرور تو کارهای برنامه نویسی هم وارد شید و حتما وب سایت مرتبط نیز ایجاد کنید و به نوعی رزومه کاری و تخصصی ایجاد کنید که اینها توی آینده خیلی بهتون سود خواهد داد. هم تخصصی و کاری و هم درآمدی ...

در مورد کار هم حتما توصیه های دوست عزیزمون میکر رو در نظر بگیرید و کارت و تراکت هم داشته باشید. توی آگهی نامه هم میتونید تبلیغ بدید . در کنار اون خرید و فروش قطعات و ارتقا ... و همچنین برخی مردم علاقمند به یادگیری کامپیوتر در منزل و محل کارشونن ... اینم میتونید مد نظر داشته باشید که کار خوبیه .

رفته رفته نسبت به عرضه ی بیشتر خدمات و امکانات میبینید که تقاضا هم بالا میره و اوموقع هست که میتونید دفتر دستک راه بندازید و حتی شرکت بزنید و رسمی تر کار کنید که پوز خیلی از سخنوران اونموقع زمین میخوره . تفاوت شما با رقباتون که با پشت میز نشینی و پول شروع کردن این خواهد بود که با خاک کار بزرگ شدید و فوت و فنی رو یاد گرفتید که اولا جایی آموزش نمیدن دوما خیلیا حاضرن با پول بخرنش ولی گیرشون نمیاد مگر خاکیان بی جرات و تنبل !

موفق و موید باشید.

اول تشکر میکنم به خاطر اینکه وقت گذاشتید و به من انرژی دادین
همون ترم دوم دانشگاه متوجه شدم که توی محیط دانشگاه هیچی گیرم نمیاد و هر چی میخوام یاد بگیرم باید خودم برم دنبالش
از یه طرف از لحاظظ روانی تحت فشارم و احساس سربار بودن و پوچی میکنم،یه جورایی دوست دارم خودمو به خودم و اطرافیان اثبات کنم
فکر میکنم با این کار بتونم این بار سنگین روانی رو از دوشم بردارم(البته اگر موفقیت آمیز باشه)
از الان سعی میکنم رویا پردازی نکنم و واقع بین باشم و یکی دو روزه انتظار دفتر و دستک رو نداشته باشم
ولی یه نیم نگاه اساسی بهش دارم...

با سلام مجدد
خواهش دوست عزیز وظیفه مون کمک به هم و استفاده از تجربیات هم هست.
حالا با این مشخصاتی که دادید بهتر میشه راهنمایتون کرد.
اول از همه کاملا با گفته های دوکاربر محترم ahijoon و maker موافقم و راهنمایی های خوبی کردند.
دوما با مشخصاتی که شما از خودتان دادید بهتره از حالا کار کنید و روی پای خودتان بایستید.
همچنین از حالا هدف زندگیتون هم مشخص کنید. دو حالت وجود دارد
1- اگر از روی علاقه کامپیوتر را انتخاب کردید هم کار کنید و هم تحصیل کنید و با توجه به اینکه بازار نرم افزار در ایران زیاد رونقی نداره شاید بهتر باشه در آینده از ایران برید( کسی را دعوت به خروج از ایران نمی کنم ولی بعضی وقتها آدم ناچار میشه). زبانتون هم که عالیه.زیاد هم از این شاخه به اون شاخه نپریدن چون تمرکز را کلا به هم میزنه. سعی کن یه تعادل بین درس خوندن و کارکردن و پول درآوردن ایجاد کنید بطوری که پول به همان میزان درس خواندن و نیازهای ضروری باشه کافیه.
2- اگر همینجوری کامپیوتر را انتخاب کردید و فقط قراره یه مدرک دانشگاهی بگیرید و بعد با مدرک کامپیوتر خیار پرورش بدید یا شترمرغ پرورش بدید هر طور که دوست دارید رفتار کنید چون در این حالت اصلا درس خوندن و اطلاعات سطح بالای دانش کامپیوتر نیاز نیست. در اینحالت از حالا وارد بازار کار شدن خیلی بهتره و از این شاخه به اون شاخه پریدن خیلی هم خوب خواهد بود برای اینکه می توانید خیلی از شاخه های بازار را امتحان کنید و ببینید در کدام شاخه توانایی بیشتری دارید و می تونید درآمد زیادی را کسب کنید.

ممنون لطف دارید
باید بگم که کامپیوتر رو با علاقه و عشق! انتخاب کردم...
ولی دانشگاه با اون چیزی که فکر میکردم 180 درجه فرق داره
یه جورایی به خاطر یکی از استادا از برنامه نویسی زده شدم ولی همچنان علاقه به برنامه نویسی رو دارم
پروژه عید که اکثر هم کلاسی ها انجام ندادنو با صرف دو تا نصف روز انجام دادم
خودم هم دوست دارم از همین سن کار کنم و فردا یه آدم بیکار و بی عرضه لقب نگیرم!!!

yanliz
2014-05-03, 00:52
ممنون لطف دارید
باید بگم که کامپیوتر رو با علاقه و عشق! انتخاب کردم...
ولی دانشگاه با اون چیزی که فکر میکردم 180 درجه فرق داره
یه جورایی به خاطر یکی از استادا از برنامه نویسی زده شدم ولی همچنان علاقه به برنامه نویسی رو دارم
پروژه عید که اکثر هم کلاسی ها انجام ندادنو با صرف دو تا نصف روز انجام دادم
خودم هم دوست دارم از همین سن کار کنم و فردا یه آدم بیکار و بی عرضه لقب نگیرم!!!
با سلام مجدد
اینکه کامپیوتر را با عشق و علاقه انتخاب کردید خیلی خوبه.
اینکه کاملا دانشگاه با اون چیزی که فکر می کردید 180 درجه فرق داره طبیعه. کلا در ایران در تمام رشته ها همینطوریه. در ایران دانشگاه بزرگ شده همان دبیرستان است. ازبر پشت ازبر، خبر آنچنانی از کارهای عملی، وارد کردن دانشجو به دنیای کار و زندگی وجود نداره. فقط باید ازبر کنی معدل الف بشی بری بالاتر که شاید بعد از اینکه مدرک گرفتی جایی استخدام بشی آنهم شاید.
اینکه به خاطر یه استاد یه جورایی از برنامه نویسی زده شدی اصلا خوب نیست. در این زمینه حتما وقت کردی زندگی نامه اسحاق نیوتن (فیزیک دان و نابغه نام آشنا) را حتما بخوان. ایشون یک کشاورز زاده نابغه بود که وارد کالج سلطنتی انگلستان شد و از بدو ورودش مورد تمسخر و آزار و اذیت اشراف زادگان قرار گرفت. حتی روی یک مسئله علمی بخاطر لجبازی یکی از اشراف زادگان حدود 5 سال با این اشراف زاده جرو بحث می کرد که خود نیوتن هم از این جر و بحث ها خسته شده بود. شما گوش به چرت و پرت های بعضی از اساتید ندید. استاد اگر استاد باشد هیچکس را اذیت نمی کند و هیچکس را تحقیر نمی کند. ( این را هم بدانید که معلم زبان فرانسه به انیشتین گفت که تو هیچی نمیشی!!!! چون انیشتن زبان فرانسش ضعیف بود. ولی انیشتین چی شد یک دانشمند به تمام معنی).
اینکه پروژه ها را خودت انجام می دی خیلی خوبه.
بدونید که برنامه نویسی در واقع صحبت کردن با کامپیوتر هست. یعنی ما ایده ای را کاری را با استفاده از علم برنامه نویسی به کامپیوتر می فهمانیم و از کامپیوتر می خواهیم آن کار را برای ما انجام دهد. بنابراین شما که دوست دارید پروژه را خودتان انجام بدید در جامعه بگردید ببینید چه چیزهایی نیاز هست همان نیازها را تبدیل به برنامه کامپیوتری کنید. ببینید آلان تقریبا در تمام خانه ها بازی های دیجیتالی وجود دارد که بر روی کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، موبایل یا ابزارهای مخصوص بازی مثل پلی استیشن، ایکس باکس و ... انجام میشه. سرگرمی جزو پرمخاطب ترین چیزهای زندگی انسان هست و سرگرمی های کامپیوتری هم همینطور. بنابراین بخاطر برخورد یک استاد از این قسمت برنامه نویسی یعنی برنامه نویسی برای ویندوز و کنسول صرفنظر نکنید.
اینکه می خواهید کار کنید و روی پای خودتان بایستید خیلی خوبه
بنده هم آرزوی موفقیت دارم برایتان

lord68
2014-05-03, 10:51
سلام به همه ی دوستان
توی این دو تا صفحه حرف های جالبی نوشته شده
بعضی از دوستان کم لطفی داشتن و فکر کردن من میخوام بزنم تو ذوق کسی
ولی اصلا این طوری نیست منم کامپیوتر میخوندم توی خدومات کامپیوتری هم کار میکردم منم به این کار فکر کردم منم این کار رو برای چند وقتی تجربه کردم ولی ...
اونایی که خیلی انرژی میدین منم مخالف نیستم امااااااااااا دوستمون ازمون پرسیده بود این کار رو انجام بدم یا نه منم گفتم نه
اینجا نشستن و نوشتن کاری نداره و شما اگه بخواین یه سیب زمینی رو از یکی بخرین و بدین به یکی دیگه میفهمین چقدر سخته
من یکی از مشکلاشو گفتم یکی گفت سیستم رو میبری تعمیر میکنی شما مطمئنی که اعتبار یه مغازه دار رو داری فکر کردی این اعتبار کشکه
اگه رفتی توی خونه یکی و یه زن تنها بود هزار تا اتفاق ممکنه برات بیفته(بعضیاش خوبه و بعضیاش هم که میتونه حکم اعدام رو برات جور کنه)
و هزار تا دردسر ازاین مدلا و مدلای دیگه
دوستای گلم امیدواری بد نیست ولی یه کم واقع بین باشین اگه این جوری که شماها میگین بود که الان همگیمون میلیاردر بودیم اصلا اینجا چیکار میکردیم
خیلی حرف دارم ولی از حوصله جمع خارجه

yanliz
2014-05-03, 12:46
سلام به همه ی دوستان
ولی اصلا این طوری نیست منم کامپیوتر میخوندم توی خدومات کامپیوتری هم کار میکردم منم به این کار فکر کردم منم این کار رو برای چند وقتی تجربه کردم ولی ...
اونایی که خیلی انرژی میدین منم مخالف نیستم امااااااااااا دوستمون ازمون پرسیده بود این کار رو انجام بدم یا نه منم گفتم نه
اینجا نشستن و نوشتن کاری نداره و شما اگه بخواین یه سیب زمینی رو از یکی بخرین و بدین به یکی دیگه میفهمین چقدر سخته
من یکی از مشکلاشو گفتم یکی گفت سیستم رو میبری تعمیر میکنی شما مطمئنی که اعتبار یه مغازه دار رو داری فکر کردی این اعتبار کشکه
اگه رفتی توی خونه یکی و یه زن تنها بود هزار تا اتفاق ممکنه برات بیفته(بعضیاش خوبه و بعضیاش هم که میتونه حکم اعدام رو برات جور کنه)
دوستای گلم امیدواری بد نیست ولی یه کم واقع بین باشین اگه این جوری که شماها میگین بود که الان همگیمون میلیاردر بودیم اصلا اینجا چیکار میکردیم
با سلام دوست عزیز
هیچکس هیچکسی را متهم نکرده و نمی تونه متهم کنه.
حرف هایتون را تا حدودی قبول دارم و واقعیت هم این است که از راه دور نمیشه مشاوره 100 درصد داد. البته بنده در حدی نیستم به کسی مشاوره بدم و اکثرا با همه تبادل تجربیات می کنم.
اینکه بعضی از دوستان هم میان در این انجمن شعار می دن ( البته منظورم این تاپیک نیست منظورم کلی هست) شعار اصلا خوب نیست و همه چیز در عمل مشخص میشه.
ولی در کل باید از جایی شروع کرد و ترس و یکجا و یک گوشه نشستن هم اصلا خوب نیست.
استارتر تاپیک هم خودش از همه بهتر وضعیت خودشه می دونه ما که علم غیب نداریم و خودش باید بر اساس شرایط خودش تصمیم بگیره.
ما هم برایش آرزوی موفقیت می کنیم.

ahijoon
2014-05-03, 13:40
سلام به همه ی دوستان

سلام
بله درسته ولی اینم بدونید هرکاری سخته و هرکاری بحران داره . اگه بخوای فقط چیزای منفی کار رو ببینید اونوقت نباید از خونتون خارج بشید و بشینید تا مثل دوستمون باباشون خرجشون رو بده ! درآوردن نون حلال عینهو جنگه . باید تلاش کرد باید حرف شنید باید خمو راست شد باید تحقیر شد تا قامت رو راست کنی. حتی کار دولتی هم که طرف بخواد بره قلق رو گیر نیاره و خودشو با خیلی چیزا وفق نده با گریه و تهمت خوردن میزنه کنار...

اهل شعار هم نیستیم ولی خود من دستفروشی هم کردم تبلیغاتچیم بودم شاگردی کردم میوه سبزی هم فروختم انواع مشاغل بازاری هم بودم کشاورزی کار کردم کار خدماتی هم کردم آموزشی هم کار کردم الان شرکتم دارم اپراتور شرکت دیگه ای هم هستم کارمند پاره وقت بانک نیمه دولتی هم هستم ... و هزاران کار دیگه جاری دارم و خواهم داشت تا کار کرده باشم و محتاج نباشم . چون نه پدر ثروتمندی داشتم نه یه قرون پولی بهم رسیده بود. خودم بودم و خودم . الانم باز پاش بیافته لباسمو عوض میکنم از صفرم کار میکنم میرم دستفروشی هم میکنم. کار و نون حلال عار نیست و جنگه.
این چیزایی که میگم خوندنش راحته چون نوشتس اما عملیش رو من میفهمم و کسی که کار کرده .. شکستن ها توهین ها تحقیرها انواع ناراحتی ها مچاله شدن ها. در نهایت با احساسات و منفی نگری باعث عدم کار دیگران نشید . اگر استارتر این کار رو کنه بنده سرپا وایمیستم دست میزنم به افتخارش.

سختی نکشی آسونی نداری. تازه بدون سختی آسونی مزه ای نداره ... دیدی خیلی از مایه دارا همه چی دارن اما لذت نمیبرن ؟ بدون یه جای کار میلنگه . خوردن از جیب بابا یا نشتن تو خونش و سوار شدن تو ماشین یکی دیگه هنر نیست. هنر اینه عرق سگی بریزی و بری دانشگاه درستو بخونی بذاری دوستای باباخور بزک کرده ی گشاد تحقیرو مسخرت کنن ولی اساس اینجاست انقد مقاومت کنی زحمت بکشی تا روزی اونا زیر دستت عرق بریزن.

آخرم اینکه در مورد کسانی که شناختی ندارید یا حس میکنید خوب میشناسید قضاوت نکنید قاضی واقعی خداست که درون هر آدمی برای قضاوت خود فرد هست نه دیگران .البته فقط بند اول متنم برای لورد متولد 68 :دی هست و بقیه کلیه. موفق باشید
یا علی

lord68
2014-05-03, 14:14
بعله درسته دوستان حرف های شما درسته ولی من میگم همین خدمات کامپیوتری دادن رو اگه از یه پارکینگ یا حیاط خونه شروع کنه (البته به نظر من بهتره)
چون هم بعد یه مدت همه میشناسنت هم یه جا ثابتی و اواره نیستی و چون توی خونه نیازی به مجوز و ... ندارین میتونی خدماتت رو ارزونتر از مغازه دارها بدی که خودش یه پوئن مثبته
بعضی وقتا عزت نفس ادم قیمت نداره
امیدوارم starter هم کارش رو شروع کنه و به امید خدا موفق بشه
یا علی

omidariyan
2014-05-03, 14:17
دوستان عزیز لطفا بحث های چالشی راه نندازید و مخاطبتون فقط من باشم(میدونم آخر این بحثا به دعوا و بسته شدن تاپیک منجر میشه)
لطفا نظراتتون رو درباره این کار و راهکار های بهینه انجام شغل خدمات کامپیوتری بگید
با تشکر...

soheyl_ir89
2014-05-03, 14:28
omidariyan
پی اچ پی بلدی؟ یا زبان برنامه نویسی تحت وب؟
فتوشاپ و طراحی؟
می تونی یه اسکریپت بنویسی؟

omidariyan
2014-05-03, 14:43
omidariyan
پی اچ پی بلدی؟ یا زبان برنامه نویسی تحت وب؟
فتوشاپ و طراحی؟
می تونی یه اسکریپت بنویسی؟
فتواشاپ بلدم
پی اچ پی دست و پا شکسته بلدم.اسکریپت نمیتونم بنویسم
مطمئنا یه مدت کار کنم میتونم(اینقدر درگیری ذهنی دارم نمیتونم تمرکز کنم و بشینم پی اچ پی تمرین کنم)

soheyl_ir89
2014-05-03, 17:18
فتواشاپ بلدم
پی اچ پی دست و پا شکسته بلدم.اسکریپت نمیتونم بنویسم
مطمئنا یه مدت کار کنم میتونم(اینقدر درگیری ذهنی دارم نمیتونم تمرکز کنم و بشینم پی اچ پی تمرین کنم)

پیشنهاد من اینه که اگر در این زمینه ها علاقه داری و استعداد هم داری، یاد بگیر و شروع کن به اسکریپت نویسی با php
هم از نظر اجتماعی و هم از نظر درآمدی و هم از نظر این که خونه کار کنی یا شرکت کار کنی، پروژه ای یا استخدامی و ... همه جوره از خیلی کارها بهتره.
اگر کسی در این کاره و از درآمدش راصی نیست یا می گه کار نیست، بدون که ایرادی در کارش و یا بازاریابی داره.
ضمن این که می تونی در ابتدا، همین اورژانس رایانه :d رو هم انجام بدی تا کم کم کار برنامه نویسیت بهتر بشه و به جایگاه مناسب و مطلوبی برسه.

یا در یک فروشگاه یا شرکت کامپیوتری کار کن و زمانی که بیکار هستی رو برنامه نویسی تمرین کن. حتما هم نمی خواد سیار باشی.
شرکت هایی مثل شاتل هم نیاز به افرادی دارن که می فرستن برای نصب و راه اندازی یا تعمیرات مشترکانشون. شاید با اونا هم بتونی کار کنی. روزی چند آدرس می دن بهت و می ری کارهاشونو انجام می دی در منزل یا محل کارشون.
آموزش در خونه ی خودتون یا در منزل و محل کار مشتری هم گزینه ی خوبیه که می تونی روی میز بذاری ;) خوبیه آموزش اینه که تقریبا 100% سوده برات. حتی آموزش نرم افزارهای آفیس، تایپ تند و حسابداری با اکسل و ...
یا می تونی برای فروشگاه های شهرتون، فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنی.
اگر موتور داشته باشی، می تونی در محل مشتری، کارت ویزیت طراحی کنی و طرحشو بدی چاپخونه و بعد از چاپخونه بگیری و ببری بهش تحویل بدی. فاکتور و ... هم می تونی بهش اضافه کنی. برای این که اطلاعات در این زمینه داشته باشی هم لازمه کمی با یک طراح که در چاپخونه هست صحبت کنی تا اندازه ها و فورمت ها و استاندارها و نحوه ی محاسبه ی قیمت و ... رو بهت بگه.

در این راه هم آرامش و امید و توکل داشته باش
ازت خوشم اومد. همه ی پسرا در همین سنین، به همین چیزا فکر می کنن.
انشاالله آهسته و پیوسته موفق می شی

یه قلم و کاغذ بردار و پیشنهادایی که دوستان می کنن و ایده ها و طرح های خودتو یادداشت کن. بر اساس معیارهای مختلف، بهشون امتیاز بده تا کم کم به بهترین گزینه ی مناسب برای خودت برسی.

yazdiran
2014-05-08, 20:59
سلام
.......
سختی نکشی آسونی نداری. تازه بدون سختی آسونی مزه ای نداره ... دیدی خیلی از مایه دارا همه چی دارن اما لذت نمیبرن ؟ بدون یه جای کار میلنگه .
خوردن از جیب بابا یا نشتن تو خونش و سوار شدن تو ماشین یکی دیگه هنر نیست. هنر اینه عرق سگی بریزی و بری دانشگاه درستو بخونی بذاری دوستای باباخور بزک کرده ی گشاد تحقیرو مسخرت کنن ولی اساس اینجاست انقد مقاومت کنی زحمت بکشی تا روزی اونا زیر دستت عرق بریزن.
یا علی

یه زمونی یادمه مدرسه که میرفتیم،دوستان به یکی از بچه ها که گهگاهی پیش باباش کار میکرد و کمکش بود،یه متلکهایی به شوخی میپروندند!
اما حالا همونایی ک متلک میپروندند هرچی دارند کم یا زیاد تقریبا صدقه سری باباشونه، اما اون دوستمون با تلاش و همت و بی اعتنایی ب اینحرفهای بچه ها، خیلی وضعش بهتر شده و به خوب خوباشون نزدیک شده

از تو حرکت ، از خدا برکت