PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : می خواهم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (احتیاج به راهنمایی دارم)

hosien
2014-05-08, 14:48
با سلام خدمت همه دوستان

بالاخره بعد از چند سال سردرگمی و نداشتن سرمایه تازه تونستم مبلغی رو به دستم بیارم که هر چند کم ولی برای من که تا الان سرمایه نداشتم فکر کنم خوبه میزان سرمایه 4 میلیون (تروخدا نخندید من به زور تونستم همچین پولی رو پیدا کنم :(() اما..

من دیپلم دارم و تو کار گرافیک و تدوین هستم الان هم دارم کار می کنم

اما در کنار این کارم تا الان حدود 5 سال میشه تو کار بازریابی بودم و هستم (سیستم همکاری در فروش) یکسال هم فروشگاه داشتیم منظورم یکی از دوستام اونهم اینترنتی ولی چون سرمایه نداشتیم می رفتیم از عمده فروش می گرفیتم و کم کم پولش را می دادیم ولی چون تجربه نداشتیم فکر کنم شکست خوردیم چون بعد از یکسال فقط هزینه که کرده بودیم تونستیم در بیاریم ...خوب بگذریم

من عاشق این کار هستم (اینترنت و فروشگاه اینترنتی) و خسته هم نمی شوم اگر هم روزی یک ساعت وقت داشته باشم پای سیستم و تو اینترت هستم

در مورد بازاریابی هم چون زمان خیلی ندارم و نمی تونستم مبلغ اضافی داشته باشم تا تبلیغ کنم درآمدم خیلی کم بود فقط پول شارژ موبایل - اینترنت - و هزینه های آب و برق و همچین چیزایی رو از اینترنت در می آورم و نا امید کننده است

حالا می خوام با این سرمایه اندک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (هرچند می دونم کار فوق العاده سختی هست ولی برای من سخت بودن مهم نیست مهم درست عمل کردن و رسیدن به هدفی که دارم )

چند نکته برای کمک

1- آیا این کار را شروع کنم یا نه؟
2-محصولات چی باشه؟
3-سرمایه ایی که دارم رو چگونه تقصیم کنم ؟ محصول-تبلیغ-سایت

در آخر تشکر از همه شما

mortezanovin
2014-05-08, 15:37
سرمایه ات همچین کم هم نیست کسی هم که مسخره کنه خودش همچین پولی نداره . به نظر من دو راه خوب اینه یا محصولات پرفروش توی اینترنت رو بیاری برای فروش یا محصولات جدید بیاری . اگر محصول جدید بیاری باید هزینه ی زیادی بکنی تا شناخته بشه اما اگه جنس های پرفروش رو بیاری مردم تقریبا میشناسن جنس رو فقط دنبال جنس با کیفیت هستند که شما باید اون رو ارائه کنید . سرمایه زیادی برای سایت قرار نداده یه هاست بگیر ( با تحقیق بگیر ) یه فروشگاه ساز رایگان نصب کن کار رو شروع کن البته روی ظاهر سایت کمی کار کن تا مشتری جذب کنه . برای تبلیغ هم بستگی به خودت داره فقط تبلیغات هدفمند کن تا سرمایه ات از بین نره خیلی ها بودن تبلیغ نادرست کردن و کلی پول از دست دادن .

Hamednoroozy3d
2014-05-08, 15:43
سلام من هم یه جورایی شرایط تورو دارم ولی سرمایم یزه بیشتره
درباره سایت بگم که من وقتی می خواستم فروشگاه بزنم اول رفتم سراغ سایت های که وب سایت طراحی می کنن که دیدم هزینش خیلی گرون در میاد. بعدا رفتم سراغ فروشگاه سازهای ایرانی دیدم انم از 100 هزار تا 2 تومن میشه تازه اون چیزی که می خواستم نبود و بعد با فروشگاه ساز های اوپن سورس آشنا شدم مثل اوپن کارت و پرستاشاپ و .... که من خودم پرستا رو انتخاب کرم (بخاطر ماژول های فراوان و پشتیبانی قوی که در ایران هست و..... ) و همین طور مجانی و حرفه ای بودنش . و فکر می کنم خیلیا دیگه هم به این نتیجه رسیدن.
درمورد محصول خودم گیر بودم چون سرمایه کمه و باید سری نقد بشه که بخاطر همین خودم تصمیم گرفتم که باید تنوع محصولات کم کنم و به تعدادشون بیفزایم چند تا راه هست
یک این که محصولاتی رو بفروشی که در رسانه ها تبلیغ میشه یعنی تبلیغات اونارو به نفع خودت تقیر بدی مثل ماه.وار.ه شلنگ جادویی تبلیغ میکنه 50000 هزار تومن شما محصولی رو که اونا زحمت شو کشیدن و به مردم معرفی کردنو تو فروشگاهت میزاری و رو اون تبلیغ میکنی اما با این تفاوت که شما اونو ارزان تر می فروشید که مشتری فک میکنه باید بخره چون از تی وی ارزون تر میدی (این روش و همه استفاده میکنن اگه ابتکار عمل خودت به دست بگیری خیلی بهتره)
حالا بحث شیرین تبلیغات اساسن اون دومورد بالایی بدون تبلیغات معنی نداره باید سعی کنی تبلیغات هدفمند انجام بدی باید ببینی محصول چیه و مخاطب کیست

hosien
2014-05-08, 15:57
تشکر از شما دوستان

من از وقتی که وارد این انجمن شدم هدفم این بوده که هم تجربه ام زیاد بشه و هم با دستان در زمینه های مختلف آشنا بشم تا دیگه شکست قبلی رو نخورم

در مورد فروشگاه من هم همین نظر رو دارم پرستا شاپ گزبنه مناسبی هست و ماژولهاش و میشه با هزینه ی کمی قالب دلخواه خودم رو بدم طراحی کنند

اما بحث محصول

محصولات پرفروش رو از کجا باید شناسایی کرد مثلا من شبکه های م ا ه و ا ره ایی رو دنبال می کنم مثلا لاکپشت و یا شلنگ رو الان بیش از چند ماه هست که تبلیغ می کنند در صورتی که همین محصولات تو سیستم همکاری در فروش دیگه روشون مانور نمی دند

و یک مسئله دیگه این می مونه که مثلا یک محصول جدید میاد تو سیستم های همکاری درفروش که همه گیر میشه حالا از کجا باید فهمید این محصول فروش خوبی کرده و فروش بالایی داره ؟

Hamednoroozy3d
2014-05-08, 16:11
میدونی این که چه محصولی خوب فروش میره فک کنم باید عملی تجربش کرد :d ,کسی دوست نداره این چیزا بین همه درز پیدا کنه . ولی بیا یه چندتا حدس یزنیم الان فصل گرمارو در پیش داریم چیزای که میتونه خوب فروش بره از نظر من (پنکه - پد ضد عرق- صابون ضد عرق- رینوزت میزنن زیر بغل-تفگ آپاش -و... که همه اینا بستگی به تبلیغ متن تبلیغ و نحوه اون و... اون داره

hosien
2014-05-08, 16:16
میدونی این که چه محصولی خوب فروش میره فک کنم باید عملی تجربش کرد :d ,کسی دوست نداره این چیزا بین همه درز پیدا کنه . ولی بیا یه چندتا حدس یزنیم الان فصل گرمارو در پیش داریم چیزای که میتونه خوب فروش بره از نظر من (پنکه - پد ضد عرق- صابون ضد عرق- رینوزت میزنن زیر بغل-تفگ آپاش -و... که همه اینا بستگی به تبلیغ متن تبلیغ و نحوه اون و... اون داره

مسلما کسی نمی خواد طرز کارش لو بره ولی به نکته های خوبی اشاره کردید

پس نتیجه میگیرم که در هر فصل باید به دنبال محصولات آن فصل باشیم و در کنار آم میشه روی محصولات عمومی تری هم فکر کرد

mortezanovin
2014-05-08, 16:23
نکته ی خوبی در بالا اشاره شد در هر دوره فروش یک محصول اوج میگیره مثلا نزدیک روز زن و ولنتاین محصولات دخترانه و زنانه یا نزدیک تابستان عینک آفتابی و .. اما باید توجه کنید که یکسری از محصولات هم هستند که مربوط به زمان خاصی نیستند کلا خوب فروش می رند به خاطر تبلیغات شبکه های ماهواره ای فقط باید توجه کنید که اوج فروش این محصولات دو سه ماه اولی هست که تبلیغ میشه بعد از اون فروش اون جنس ها افت می کنه .

bazar34
2014-05-08, 16:26
بهترین کار اینه که 1 سایت راه اندازی کنی
محصولات اینترنتی رو توش بذاری ( با رعایت اصول سئو )
موقتا هر کدوم که پر فروش تر هست و میتونی با پولت بخری ( تعداد کم مثال 5 تا 10 تا ) بخری و هر کدوم فروشش کمتره و گرونتره لینک همکاری بذاری
تا اشالا را افتادی و دستو بالت بازتر شد هم کالاهای پر فروش رو بهتر شناختی و هم به سرمایا اضافه شده

من 4 سال پیش با مبلغ 150 هزار تومن کار فروشگاه اینترنتی رو شروع کردم .
الان در حدود 40 الی 50 میلیون تومن از اون جداگانه برداشت کردم و چیزی در حدود 20 میلیون تومن هم در گردش دارم برای کارم
توکلت به خدا باشه
شروع کن و تلاش کن ، خودش روزیت رو میرسونه

hosien
2014-05-08, 16:31
یک سوال دیگه ؟

خوب با این هزینه کردن وسرمایه چقدر باید انتظار سود را داشته باشیم ؟

فرض بر این بگیریم که بعد از 3 الی 4 ماه کار روی سایت و بهتر شدن رتبه سایت و با تبلیغ هدفمند

الیته می دونم که نمی شه به عنوان شغل اول فعلا انتخاب کرد ولی با توجه به گرفتاری ها و برگشتی ها و انصرافی ها و سرمایه ایی که قرار گرفته چقدر باید انتظار داشت از سود این کار؟

1yaser
2014-05-08, 16:39
دوست عزیز بنظرم بد نباشه به این موضوع هم فکر کنید که محصولی رو خودتون تولید کنید و بفروشید. حال هرچیزی که شده. هم سودش بیشتره هم کسی بجز شما نمونش رو نداره! اینجوری چرخه کارتون کامل تره و امکان توسعه و پیشرفتش بیشتر و وابستگیش به محیط بیرونی کمتر.

hosien
2014-05-08, 18:23
بهترین کار اینه که 1 سایت راه اندازی کنی
محصولات اینترنتی رو توش بذاری ( با رعایت اصول سئو )
موقتا هر کدوم که پر فروش تر هست و میتونی با پولت بخری ( تعداد کم مثال 5 تا 10 تا ) بخری و هر کدوم فروشش کمتره و گرونتره لینک همکاری بذاری
تا اشالا را افتادی و دستو بالت بازتر شد هم کالاهای پر فروش رو بهتر شناختی و هم به سرمایا اضافه شده

من 4 سال پیش با مبلغ 150 هزار تومن کار فروشگاه اینترنتی رو شروع کردم .
الان در حدود 40 الی 50 میلیون تومن از اون جداگانه برداشت کردم و چیزی در حدود 20 میلیون تومن هم در گردش دارم برای کارم
توکلت به خدا باشه
شروع کن و تلاش کن ، خودش روزیت رو میرسونه

من همیشه توکلم با خدا بوده و هست چون بیشتر از اونی که فکرش رو می کردم خدا رو کنار حس کردم و کمکم کرده و بدون مشورت با خدا کاری رو انجام نمی دم
به نظرم اول خدا وبعد خود انسان با تلاش --کوشش-- همت بالا و هدف مشخص شده

خیلی تشکر می کنم کاملا حق باشماست خدا روزی رسون هست البته اگر ببینه بنده اش داره زحمت میکشه برای یک لغمه نان حلال

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دوست عزیز بنظرم بد نباشه به این موضوع هم فکر کنید که محصولی رو خودتون تولید کنید و بفروشید. حال هرچیزی که شده. هم سودش بیشتره هم کسی بجز شما نمونش رو نداره! اینجوری چرخه کارتون کامل تره و امکان توسعه و پیشرفتش بیشتر و وابستگیش به محیط بیرونی کمتر.

راستش نمی دونم چه محصولی رو باید تولید کنم چون تولید یک محصول احتیاج به متخصص داره و من چون تخصصی تو این زمینه ندارم که خودم محصولی رو تولید کنم با محتوای خودم به فکرم چیزی نمی رسد

Hamednoroozy3d
2014-05-08, 18:48
من همیشه توکلم با خدا بوده و هست چون بیشتر از اونی که فکرش رو می کردم خدا رو کنار حس کردم و کمکم کرده و بدون مشورت با خدا کاری رو انجام نمی دم
به نظرم اول خدا وبعد خود انسان با تلاش --کوشش-- همت بالا و هدف مشخص شده

خیلی تشکر می کنم کاملا حق باشماست خدا روزی رسون هست البته اگر ببینه بنده اش داره زحمت میکشه برای یک لغمه نان حلال

راستش نمی دونم چه محصولی رو باید تولید کنم چون تولید یک محصول احتیاج به متخصص داره و من چون تخصصی تو این زمینه ندارم که خودم محصولی رو تولید کنم با محتوای خودم به فکرم چیزی نمی رسد

این چیزی که دوستمون میگن که خودت تولید کن بفروش با این سرمایه فکر نکنم بشه مثلا شما می خوای زیورالات درست کنی که سرمایه کم می خواد به نسبت کارای دیگه ما فرضو بر این میگیریم که مشکل مالی نباشه آیا دانش و وقت و تجربه کار د این زمینه رو داری ؟ بنظر من کار تولید رو بزار برای تولید کننده و شما کاری که گفتی دوست داری انجام بدی رو را بنداز یعنی فروشگاه اینترتی همون چیزی که تو پست اول گفتی

mohammadsh
2014-05-08, 19:03
پیشنهاد می کنم قبل از هر چیز چهار تایپیک امضای من را مطالعه کنید.
سوالی داشتید در خدمتم

hosien
2014-05-08, 19:36
پیشنهاد می کنم قبل از هر چیز چهار تایپیک امضای من را مطالعه کنید.
سوالی داشتید در خدمتم

تشکر می کنم بابت معرفی تاپیکها

قبلا هم در مورد راه اندازی فروشگاه در تاپیک خودتان صحبت کردم ولی راستش اون موقع پولی نداشتم ولی الان با توجه به مقدار سرمایه ایی که تو دستم هست می خوام شروع کنم ولی نمی خوام بدون معلومات این کار رو انجام بدم

خوب با تمام مشکلاتی که هست و وجود دارد آیا هنوز هم صرف دارد که بخواهیم روی فروشگاه اینترنتی بحث کنبم یا نه؟

سـعید
2014-05-08, 20:46
حسین کدام شهر هستی ؟

hosien
2014-05-08, 20:57
حسین کدام شهر هستی ؟
سلام داداش سعید حالتون

من قم هستم

ehsaun_kkt
2014-05-08, 21:39
سلام ميتوني بياي تو كار پيامك! بهتر از فروشگاه

اگه نياز به راهنمايي داشتي پ خ كن

hosien
2014-05-08, 21:48
سلام ميتوني بياي تو كار پيامك! بهتر از فروشگاه

اگه نياز به راهنمايي داشتي پ خ كن

راستش سر رشته تو این کارها ندارم که نمایندگی بگیرم و بفروشم (البته اگر منظورتون این بوده)

fmmajd
2014-05-09, 13:44
سرمایه ات خوبه.من دانشجوام و درآمد ندارم.با عیدیا و پول توجیبیم تازه شروع کردم.یک ملیون و نیم.با یه نفر ازفامیلمون که کارای هنری میکنه صحبت کردم قرار شد تولید از اون باشه کارای فنی و سرمایه(:d)از من.

اگه بتونی بری با چندتا از این تولیدیای کوچیک صحبت کنی که محصولاتشونو بفروشی هم خوبه،ولی سود خودت خیلی کم شه فک کنم.
تو فامیل و دوست و آشنا کسیو نداری که یه چیزی تولید کنه بفروشه به دوست و آشنا؟

شما اگه تبلیغاتت خوب باشه هرکاری کنی میگیره.کم و زیاد میشه ولی میگیره.نگران نباش.

ehsaun_kkt
2014-05-09, 14:11
با سلام خدمت همه دوستان

بالاخره بعد از چند سال سردرگمی و نداشتن سرمایه تازه تونستم مبلغی رو به دستم بیارم که هر چند کم ولی برای من که تا الان سرمایه نداشتم فکر کنم خوبه میزان سرمایه 4 میلیون (تروخدا نخندید من به زور تونستم همچین پولی رو پیدا کنم :(() اما..

من دیپلم دارم و تو کار گرافیک و تدوین هستم الان هم دارم کار می کنم

اما در کنار این کارم تا الان حدود 5 سال میشه تو کار بازریابی بودم و هستم (سیستم همکاری در فروش) یکسال هم فروشگاه داشتیم منظورم یکی از دوستام اونهم اینترنتی ولی چون سرمایه نداشتیم می رفتیم از عمده فروش می گرفیتم و کم کم پولش را می دادیم ولی چون تجربه نداشتیم فکر کنم شکست خوردیم چون بعد از یکسال فقط هزینه که کرده بودیم تونستیم در بیاریم ...خوب بگذریم

من عاشق این کار هستم (اینترنت و فروشگاه اینترنتی) و خسته هم نمی شوم اگر هم روزی یک ساعت وقت داشته باشم پای سیستم و تو اینترت هستم

در مورد بازاریابی هم چون زمان خیلی ندارم و نمی تونستم مبلغ اضافی داشته باشم تا تبلیغ کنم درآمدم خیلی کم بود فقط پول شارژ موبایل - اینترنت - و هزینه های آب و برق و همچین چیزایی رو از اینترنت در می آورم و نا امید کننده است

حالا می خوام با این سرمایه اندک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم (هرچند می دونم کار فوق العاده سختی هست ولی برای من سخت بودن مهم نیست مهم درست عمل کردن و رسیدن به هدفی که دارم )

چند نکته برای کمک

1- آیا این کار را شروع کنم یا نه؟
2-محصولات چی باشه؟
3-سرمایه ایی که دارم رو چگونه تقصیم کنم ؟ محصول-تبلیغ-سایت

در آخر تشکر از همه شما

ديگه فروشگاه اينترنتي اين روزا خيلي زياد شده! و فروش بشدت اومده پايين!

الان سايتهايي مثل تخفيف ياب و... تو بورس هستند! اگه ميخوايد بزنيد تو كار فروش اينترنتي سايت خريد گروهي راه بندازيد بهتره!

اما دست رو دست زياده ممكن دوباره شكست بخوري و سرمايه ات رو از دست بدي!

اين كار هزينه زيادي ميبره+ تبلغاتش!

+اگه بازاريابي فيزيكي خوبي داريد نمايندگي پيامك بگيريد و شركت ها ، اداره ها، مدارس و مساجد اطراف قرار داد ببنديد!

اگه تو كار پيامك فقط 20 تا مشتري درستو حسابي پيدا كني كه روزانه هزارتا پيامك بفرسته ميتوني ماهي 900 هزار تومان درآمد داشته باشي! فقط كافيه 20 شركت درستو درمون بازاريابي كني و قرار داد ببندي

موفق و پيروز باشيد

hosien
2014-05-09, 14:30
ديگه فروشگاه اينترنتي اين روزا خيلي زياد شده! و فروش بشدت اومده پايين!

الان سايتهايي مثل تخفيف ياب و... تو بورس هستند! اگه ميخوايد بزنيد تو كار فروش اينترنتي سايت خريد گروهي راه بندازيد بهتره!

اما دست رو دست زياده ممكن دوباره شكست بخوري و سرمايه ات رو از دست بدي!

اين كار هزينه زيادي ميبره+ تبلغاتش!

+اگه بازاريابي فيزيكي خوبي داريد نمايندگي پيامك بگيريد و شركت ها ، اداره ها، مدارس و مساجد اطراف قرار داد ببنديد!

اگه تو كار پيامك فقط 20 تا مشتري درستو حسابي پيدا كني كه روزانه هزارتا پيامك بفرسته ميتوني ماهي 900 هزار تومان درآمد داشته باشي! فقط كافيه 20 شركت درستو درمون بازاريابي كني و قرار داد ببندي

موفق و پيروز باشيد

راستش من خیلی وقت ندارم که بخوام دنبال مشتری برای فروش پیامک بگردم

زمان من از ساعت 6 عصر به بعد هست و صبح هم می خوام خانومم کار کنه و مدیریت کارها به عهده خودم باشه

ممنون از پیشنهادتون

اگر بتونم فروشگاه راه اندازی کنم اینطوری می تونم کنار کار اصلیم فروشگاه رو هم بچرخونم

از دوستان باتجربه می خوام بیشتر راهنمایی کنند اگر واقعا می بینن سرمایه گذاری در این راه خوب نیست بگند

تشکر از همه

mohammadsh
2014-05-09, 15:43
تشکر می کنم بابت معرفی تاپیکها

قبلا هم در مورد راه اندازی فروشگاه در تاپیک خودتان صحبت کردم ولی راستش اون موقع پولی نداشتم ولی الان با توجه به مقدار سرمایه ایی که تو دستم هست می خوام شروع کنم ولی نمی خوام بدون معلومات این کار رو انجام بدم

خوب با تمام مشکلاتی که هست و وجود دارد آیا هنوز هم صرف دارد که بخواهیم روی فروشگاه اینترنتی بحث کنبم یا نه؟

اگر قوی و هدفمند وارد شوید مطمئنا موفق خواهید شد.
ابتدا برای خود مشخص کنید که قدرت و توانایی راه اندازی چه فروشگاهی را دارید.
در چه رسته ای می خواهید وارد شوید.
سپس در همین انجمن سوال کنید تا دوستان شما را راهنمایی کنند.

iranamir
2014-05-12, 03:34
به نتیجه رسیدی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی دلم میخواهد کمکت کنم. اما الان شرایط کمی سخته......

hosien
2014-05-12, 09:47
به نتیجه رسیدی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی دلم میخواهد کمکت کنم. اما الان شرایط کمی سخته......

با تشکر از لطف شما دوست عزیز

واقعا شرایط خوبی نیست و من هنوز نتونستم تصمیم بگیرم

ولی یک پیشنهاد شده بهم شاید بیتونم اونو انجام بدم

اگر قوی و هدفمند وارد شوید مطمئنا موفق خواهید شد.
ابتدا برای خود مشخص کنید که قدرت و توانایی راه اندازی چه فروشگاهی را دارید.
در چه رسته ای می خواهید وارد شوید.
سپس در همین انجمن سوال کنید تا دوستان شما را راهنمایی کنند.

من می خواستم همین محصولات پرفروش رو که همه دارند رو تهیه کنم و از کم شروع کنم تا هم بتونم سرمایه خودم رو حفظ کنم و هم ریسک کمتری کرده باشم که با توجه به شرایط فعلا از این کار منصرف شدم ولی ..

یک پیشنهاد از طرف یک انتشاراتی دارم که گفته فروشگاه اینترنتی کتاب راه اندازی کنم

این رو هم بگم که این انتشارات از کشور افغانستان هست و در نمایشگاه شرکت کرده بوده و مجوز فروش کتابهای افغانستان را در ایران گرفته و می تونه نمایندگی بزنه حالا که این انتشارات تونسته مجوز بگیره به من پیشنهاد داده برای فروش در اینترنت با آنها همکاری کنم

به نظر شما ایا قبول کنم یا نه ؟

Hamednoroozy3d
2014-05-12, 09:57
بنظر شما نویسندگان و کتاب های افغان اونقدی در ایران شناخته شده هست که بتونه فروش کنه؟

hosien
2014-05-12, 10:36
بنظر شما نویسندگان و کتاب های افغان اونقدی در ایران شناخته شده هست که بتونه فروش کنه؟

من که فکر نمی کنم ولی اونی که پیشنهاد داده گفته مخاطبان ما بیشتر همشهری خودشون هست مگر اندگی از ایرانی ها بخواهند کتابی از افغانستان خریداری کنند

ولی چون ریسک اینکار پایین هست و تقریبا برای من ضرر مالی ندارد بهش گفتم بزار با دوستانم که تو این موارد هست مشورت کنم اگر شد باهات کار می کنم

من دارم از تجربه ایی که در زمینه بازاریابی و یا بهتر بگم فروش اینترنتی دارم استفاده می کنم و کتاب و حمل و نقل کتاب با خود آنها است و من فقط کتاب را توی خونه بسته بندی می کنم و برای ارسال آماده می کنم

معظمی
2014-05-12, 12:02
من می خواستم همین محصولات پرفروش رو که همه دارند رو تهیه کنم و از کم شروع کنم تا هم بتونم سرمایه خودم رو حفظ کنم و هم ریسک کمتری کرده باشم که با توجه به شرایط فعلا از این کار منصرف شدم ولی ..

یک پیشنهاد از طرف یک انتشاراتی دارم که گفته فروشگاه اینترنتی کتاب راه اندازی کنم

این رو هم بگم که این انتشارات از کشور افغانستان هست و در نمایشگاه شرکت کرده بوده و مجوز فروش کتابهای افغانستان را در ایران گرفته و می تونه نمایندگی بزنه حالا که این انتشارات تونسته مجوز بگیره به من پیشنهاد داده برای فروش در اینترنت با آنها همکاری کنم

به نظر شما ایا قبول کنم یا نه ؟
سلام

راه اندازی فروشگاه کتاب کار پر درآمدی نیست چون محدودیت ها و موانع زیادی سر راه این کاره. اما اگر فروشگاه خیلی خیلی بزرگی باشه، و باز هم اگر فروشگاهت معتبر و شناخته شده باشه، درآمدش به حدی میرسه که ارزش وقت گذاشتن برای سایت رو داره.

ولی ظاهراً شما فقط میخواید با یک انتشارات اونم انتشاراتی که شرایطش خاصه همکاری کنی که فکر میکنم بهتره یا این کارو انجام ندی یا به عنوان فروشگاه دوم در سایه فروشگاه اصلی به این کار نگاه کنی.

hosien
2014-05-12, 12:30
خدمت استاد عزیز آقای معظمی عرض کنم که تعداد عنوان کتاب به 2000 الی 3000 تا میرسه که از انتشارات مطرح کشور افغانستان هست و با تنوع کتاب روبروع هستم اما اگر من بخوام فروشگاه اینها رو راه اندازی کنم و در کنار فروشگاه محصولات پرفروش و یا محصولات خاص رو قرار بدم آیا منافاتی با هم دارند و یا نه

مثلا هزینه تبلیغاتی که از اینها گرفته میشه در کنارش من هم می تونم محصولات خود را هم تبلیغ کنم

و یا می تونم از انتشارات داخل ایران هم کتابهای پرفروش را کنار کار خودم قرار بدم که بشه فروشگاه بین المللی کوچک :)

معظمی
2014-05-12, 13:17
خدمت استاد عزیز آقای معظمی عرض کنم که تعداد عنوان کتاب به 2000 الی 3000 تا میرسه که از انتشارات مطرح کشور افغانستان هست و با تنوع کتاب روبروع هستم اما اگر من بخوام فروشگاه اینها رو راه اندازی کنم و در کنار فروشگاه محصولات پرفروش و یا محصولات خاص رو قرار بدم آیا منافاتی با هم دارند و یا نه

مثلا هزینه تبلیغاتی که از اینها گرفته میشه در کنارش من هم می تونم محصولات خود را هم تبلیغ کنم

و یا می تونم از انتشارات داخل ایران هم کتابهای پرفروش را کنار کار خودم قرار بدم که بشه فروشگاه بین المللی کوچک :)

سلام
بنده شاگرد کارآموزی بیش نیستم. بهتره محصولات متفاوتی روی یک فروشگاه کتاب قرار ندید که جلوه خوبی نداره و برند سایتتون رو هم خراب میکنه.
2-3 هزار عنوان کتاب کمی وسوسه کنندست ولی خیلی مهمه که چه کتابهایی هستن؟ ممکنه کتابهایی از نویسنده های گم نام، کتابهایی شناخته نشده و کم مخاطبی باشن که از کل این دو سه هزارتا، فقط تعداد محدودیش در ایران به فروش برسه.

نمیدونم کدوم شهر هستید ولی اگر اطلاعاتم اشتباه نباشه، به ترتیب تهران، مشهد و قم بیشترین انتشارات کتاب رو در ایران دارن و اگر در یکی از این سه شهر زندگی میکنید، میتونید با انتشارات مرتبط به کتابهای دانشگاهی، آموزشی و کمک آموزشی، مذهبی، کودکان و غیره هم صحبت کنید که اگر سایتی راه میندازید و به پای اون وقت و پول و انرژی صرف میکنید، ارزشش رو داشته باشه.

تجربه من اینه که در ایران اکثریت خریدهای اینترنتی کتاب، کتابهای دانشگاهی و علمی هستن که در شهرستان ها به سادگی پیدا نمیشن و مردم از فروشگاه های اینترنتی سفارش میدن. حجم غالب سفارشات به این صورته ولی کتابهای با موضوعات غیر درسی و دانشگاهی هم مخاطبان خودشون رو دارن اما کمتر.

hosien
2014-05-12, 13:22
شما بزرگوارید

من در قم هستم

البته کتابها رو بیشتر رمان و قصه و تاریخی البته تاریخ خود کشور افغانستان و کتابهای شعر و علمی رو مد نظرم هست البته کتابهای سیاسی هم داره که می تونم برای تکمیل فروشگاه ازشون استفاده کنم

در طول نمایشگاه اینها نشتند و کتابهای پرفروش رو هم لیست کردن و متقاضیان زیادی داشتند که بعد از نمایشگاه بتونن دسترسی داشته باشند ولی چون هنوز اینجا مغازه ایی نداشتند نتونستند زیاد بازاریابی کنند ولی میشه انجمنها و یا سایتهای بچه های افغانستان رو پیدا کرد و تبلغ کرد

و درکنار کتاب افغانستان کتابهای پرفروش دیگر رو هم قرار بدم

life_gp
2014-05-12, 14:19
سرمایه 4 میلیون (تروخدا نخندید من به زور تونستم همچین پولی رو پیدا کنم :(() اما..

دوست عزیزم من با 100 هزار تومان تجارت خودمو شروع کردم
اون صد تومنم با هزار بد بختی جور کردم...

4 تومن عالیه.
موفق باشی

hosien
2014-05-12, 14:21
دوست عزیزم من با 100 هزار تومان تجارت خودمو شروع کردم
اون صد تومنم با هزار بد بختی جور کردم...

4 تومن عالیه.
موفق باشی

ممنونم دوست عزیز امیدوارم بتونم با کمک خدا و راهنمایی دوستان کار خوبی رو راه اندازی کنم

معظمی
2014-05-12, 14:54
شما بزرگوارید

من در قم هستم

البته کتابها رو بیشتر رمان و قصه و تاریخی البته تاریخ خود کشور افغانستان و کتابهای شعر و علمی رو مد نظرم هست البته کتابهای سیاسی هم داره که می تونم برای تکمیل فروشگاه ازشون استفاده کنم

در طول نمایشگاه اینها نشتند و کتابهای پرفروش رو هم لیست کردن و متقاضیان زیادی داشتند که بعد از نمایشگاه بتونن دسترسی داشته باشند ولی چون هنوز اینجا مغازه ایی نداشتند نتونستند زیاد بازاریابی کنند ولی میشه انجمنها و یا سایتهای بچه های افغانستان رو پیدا کرد و تبلغ کرد

و درکنار کتاب افغانستان کتابهای پرفروش دیگر رو هم قرار بدم

خیلی عالیه.
خیابون ارم "نمایشگاه کتاب برقعی"
یکی از بهترین کتابفروشی هایی هست که یک آدم در طول عمرش میتونه پیدا و تمام کتابهای مورد نیازشو از همونجا تهیه کنه.
اگر کتابفروشی آنلاینی باشه که عین همین مکان چنین کتابهای گلچین شده ای رو ارائه کنه، یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین کتابفروشی های اینترنتی میشه.
سری هم به دفاتر انتشارات کتابهای آموزش زبان و انتشارات دانشگاهی طبقه همکف پاساژ ارم بزن و لیست کتابهاشون رو بگیر و باهاشون قرارداد نمایندگی امضا کن.
فقط قبلش سایتت رو باید راه بندازی و کتابهای این انتشارات افغانی رو قرار بدی که وقتی با سایر ناشرها وارد مذاکره میشی دست پر باشی و شما رو جدی بگیرن.
چون قم زندگی میکنی، اگر این کار رو جدی بگیری و فروشگاهت رو توسعه بدی، یک فروشگاه کتاب خیلی بزرگ میتونی ایجاد کنی.

hosien
2014-05-12, 15:41
آقای معظمی انگار قم رو خوب میشناسی یا شاید شما هم در قم زندگی می کنید

اتفاقا نمایشگاه برقعی رو خوب می شناسم و بیشتر کتابها رو خودم از اونجا می خرم

و ایده کاملا منطقی و خوبی هست و انشالله شروع می کنم توکل به خدا

آقای معظمی به نظر شما باید برای فروشگاه از پرستاشاپ وقالبهای پرستا استفاده کنم یا نه بدم یک قالب طراحی کنند

من خودم می گم اگه پرستاشاپ بتونه جواب بده قالبهای خوبی هم داره میشه با دوست عزیزم که خودشون اینجا عضو هستند و یکی از مسئولین پرستا (نام کاربریش یادم نیست ولی می تونم پیداش کنم) هست صحبت کنم

معظمی
2014-05-12, 16:41
نه قم زندگی نمیکنم اما با محیطش آشنام.
بطور قطع و یقین این کار رو باید با یک اسکریپت فروشگاه ساز راه اندازی کنید. نیازهاتون در سطحیه که جز ئی کامرس ها، ابزار دیگه ای نمیتونه این نیازها رو برآورده کنه و پرستاشاپ و مجنتو بهترین انتخاب ها هستن.
هم با پرستاشاپ فروشگاه آنلاین کتاب داریم هم با مجنتو. انتخاب بین این دو هم با خود شماست ولی مثل همیشه پرستاشاپ رو به دلیل پشتیبانی و امکانات بیشترش در ایران ترجیح میدم. هرچند تأکید میکنم که مجنتو با پرستاشاپ 1.5 از نظر امکانات برابری میکنه.

---
رفتی حرم برای بچه های این انجمن هم دعاکن.

hosien
2014-05-12, 17:35
چشم اگه لایق بودیم حتما

توکل به خدا . به امید خودش انشالله شروع می کنم