PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال اساسی در مورد بیمه عمر

kamandar
2014-05-09, 13:31
سلام
من کارمندم و بیمه خدمات درمانی هم دارم. چند وقته تصمیم گرفتم بیمه عمر بگیرم میخام دقیقا مزایای اون رو از کسایی که تو این انجمن فعالیت دارند بپرسم
انتظارات من:
اعداد و ارقامی که هست واقعی باشه !!!
به میزان واریزی بتونم از بیمه وام بگیرم
بالاترین درصد سود رو داشته باشه
بیمه های تکمیلیش به چه صورته؟
ترجیحا دوره های زمانی کوتاه هم داشته باشه مثلا 5 ساله (دوره های کوتاهش سود بیشتری نسبت به بانک داشته باشه)
اگر از بیمه های تکمیلی استفاده نکنیم در طی دوره این بیمه چه فایده ای دارد؟

دوستانی که تو این زمینه فعالیت دارند من ماهیانه 50 تومن میدم با سالانه 20 درصد افزایش موارد بالا رو با شرایط شرکت بیمه ای که هستید حساب کنید و به تفکیک مثلا بعد پایان دوره همه پرداختی و سود رو بگیرم یا مستمری به صورت ماهیانه رو لطف کنید اعلام کنید. سن رو هم 20 سال در نظر بگیرید.
یه توضیح هم درمورد این جدول ها که ارائه میدید بیان کنید.
با تشکر

S.A.E.I.D
2014-05-09, 14:52
سلام
بیمه تکمیلی ندارند
شما 30 ساله باز میکنید ولی هر موقع خواستید میتوانید باز خرید کنید محدودیتی وجود ندارد فقط حداقل 6 ماه لازمه

- بیمه عمر میشید در اثر فوت یه مبلغی به باز ماندگان میرسه اگر بر اثر حادثه باشه سرمایه حادثه واقع در جدول زیر رو هم به بازماندگان تعلق میگیرد
بیمه های بیماری های خاص هم دارد که در جدول مقدارش نوشته شده که باری هر بیماری یک دفعه پرداخت میشود
فایل ضمیمه رو میتونید از این جا دانلود کنید : دانلود (shopkeeper.persiangig.com/document/omr/bime1.zip)

kamandar
2014-05-09, 15:27
سلام
بیمه تکمیلی ندارند
شما 30 ساله باز میکنید ولی هر موقع خواستید میتوانید باز خرید کنید محدودیتی وجود ندارد فقط حداقل 6 ماه لازمه

- بیمه عمر میشید در اثر فوت یه مبلغی به باز ماندگان میرسه اگر بر اثر حادثه باشه سرمایه حادثه واقع در جدول زیر رو هم به بازماندگان تعلق میگیرد
بیمه های بیماری های خاص هم دارد که در جدول مقدارش نوشته شده که باری هر بیماری یک دفعه پرداخت میشود
فایل ضمیمه رو میتونید از این جا دانلود کنید : دانلود (shopkeeper.persiangig.com/document/omr/bime1.zip)
یکم میشه توضیح بدید درمورد این جدول الان من بعد 5 سال بیمه خودم رو بخام ببندم چه میزان پول به من میدید ؟ اگر بخام مستمری بگیرم چقدر میشه ؟

S.A.E.I.D
2014-05-09, 18:57
یکم میشه توضیح بدید درمورد این جدول الان من بعد 5 سال بیمه خودم رو بخام ببندم چه میزان پول به من میدید ؟ اگر بخام مستمری بگیرم چقدر میشه ؟
سلام در سال های اول به دلیل داشتن بیمه عمر سرمایه ای که به شما برگشت داده میشه کمه به هر حال
برای سال پنجم
در صورت حیات مبلغ 53,677,344 با احتساب 20 درصد سود پرداخت میشود ولی ممکنه این مبلغ کم یا زیاد شود ولی این بیمه برای پنج سال اول رو حداقل 18 در صد را تضمین میکند که با این رقم میشود
51,497,758
جمع مبلغی که شما واریز میکنید 44,640,000 همان طور که مشاهده میکنید مبلغ شما در چند سال اول زیاد سود آور نیست

در صورت فوت (خدا نکنه) اگر به صورت معمولی باشه 109,395,000 و اگر در اثر حادثه باشه مبلغ 328,185,000 به مبلغ قبلی اضافه میشه یعنی در کل 437,580,000 که به این مبالغ , سرمایه ی ستون های آخر هم اضافه میشود مثلا اگه 20 در صود حساب کنیم 53,677,344 به مبلغ 437,580,000 یا 109,395,000 با توجه به علت فوت اضافه خواهد شد

اگر در سال پنجم , بیماری خاصی هم باشه بیمه مبلغ 32,818,000 را به ازای هر بیماری پرداخت خواهد کرد

سال های بعدی هم به این شکل حساب میشه
فقط میزان درصد سود هر سال با توجه به تورم و غیره سال مذکور حساب میشود یه سالی ممکنه مثلا 20 درصد باشه یک سال 22 در صد یه سال دیگه مثلا 18 درصد و ...
تمامی مبلغ های بالا به ریال میباشد

یه امکان دیگری هم که داره اگر شما مبلغی رو به عنوان سرمایه اولیه نزد بیمه قرار دهید میتونید تا 50 برابر آن را برای منزل مسکونی که موقع پر کردن فرم بیمه آدرس آن را میدهید , بیمه آتش سوزی مسکونی بگیرید
مثلا با 200 هزار تومان میشود تا 10 میلیون تومان منزل را پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد

web2web
2014-05-10, 15:51
سلام
بیمه تکمیلی ندارند

استاد لطفا به سوال من هم جواب بدین :

بیمه خودرو هم فوت یا نقص عضو خود راننده رو بیمه کرده. اگه راننده خدایی نکرده مرحوم بشه خوب فرضا 200 میلیون به بازمانده هاش میدن اونوقت بیمه عمر هم جدا سرمایه در صورت فوتی رو که تعهد کرده رو میده یا بازی در میاره؟
2- چند سال انتظار داره برای اینکه وام بدن روی مبلغ بیمه نامه و چقدر میدن ؟ روی سرمایه اولیه میدن یا روی سرمایه با سود و خلاصه ارزش فعلیش ؟

کجاها برای بیمه عمر مناسبتر هستند و قابل اطمینان ؟ (بعد چند سال غیب نشن یا برشکست نشن و ازین حرفا)
تعرفه هاشون دست خودشونه یا زیر نظرن ؟
مثلا اگه بیمه ایران نداره یا نخواهیمش بیمه ک-و-ث-ر خوبه ؟

Reza
2014-05-10, 16:02
استاد لطفا به سوال من هم جواب بدین :

بیمه خودرو هم فوت یا نقص عضو خود راننده رو بیمه کرده. اگه راننده خدایی نکرده مرحوم بشه خوب فرضا 200 میلیون به بازمانده هاش میدن اونوقت بیمه عمر هم جدا سرمایه در صورت فوتی رو که تعهد کرده رو میده یا بازی در میاره؟
2- چند سال انتظار داره برای اینکه وام بدن روی مبلغ بیمه نامه و چقدر میدن ؟ روی سرمایه اولیه میدن یا روی سرمایه با سود و خلاصه ارزش فعلیش ؟

کجاها برای بیمه عمر مناسبتر هستند و قابل اطمینان ؟ (بعد چند سال غیب نشن یا برشکست نشن و ازین حرفا)
تعرفه هاشون دست خودشونه یا زیر نظرن ؟
مثلا اگه بیمه ایران نداره یا نخواهیمش بیمه ک-و-ث-ر خوبه ؟

1- بله میدن و بازی در نمیارن!
2- از سال دوم میتونید وام بگیرید ، 90 درصد اندوخته بیمه نامه در همون سال رو بدون ضامن وام میدن
3- همه چیز زیر نظر بیمه مرکزی هست و حتی از سپرده های بانکی هم بیشتر میشه به اینا اطمینان کرد! پیشنهاد بنده بیمه پاسارگاد هست اما شما حتما خودتون تحقیق کنید!

S.A.E.I.D
2014-05-10, 16:14
سلام
شما لطف دارید ولی بنده استاد نیستم
مورد اول که بیمه هاشون جداست پس ربطی نمیتونه به هم دیگه داشته باشه

یک سری اطلاعات هست که باید درست وارد بشه مثلا نوع بیماری ها قد و وزن و ....
که اگه از روی قصد اشتباه وارد بشه ممکنه بعدا شخص بیمه شده دچار مشکل بشه

2- مطمئن نیستم ولی فکر کنم روی سرمایه با سود و ... باشه که این بیمه تا 90 درصد شو میتونه وام بده

این مورد رو شما باید تحقیق کنید همه بیمه ها زیر نظر بیمه مرکزی هستند پس نمیتونند همین طوری غیب بشند