PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد اجرای ایده

ir2sedair
2014-05-14, 13:50
سلام دوستان
من دو تا ایده داشتم که یکیشو اجرا کردم از اول امسال و تقریبا رو به پایان هست

و یک ایده دیگه دارم که فکر میکنم از ایده اولم بهتر جواب میده و بیشتر جای کار داره

حالا مشکلی برای سرمایه گذاری ندارم فقط به نظر شما تا چقدر ریسک کنم و روش سرمایه گزاری کنم

البته نمونه مشابه تو وب فارسی نداره.

اینم بگم که ایده حالت کسب در امد داره و هم میشه کسب در امد کرد و هم استفاده کرد

به نظر شما اینجور ایده ها موفق میشن ؟؟؟

soheyl_ir89
2014-05-14, 13:58
سلام

خودتونو بذارید جای ما که خواننده هستیم
وقتی هیچ اطلاعاتی ندادید، چه پاسخی بدیم؟!

چه قدر سرمایه لازم داره؟ خودتون از پسش برمیاید که به سوددهی برسونیدش؟ و چه سوددهی ای پیش بینی کردید؟ از چه زمانی؟ و با چه رشدی؟ و ...

ir2sedair
2014-05-14, 14:10
سلام

خودتونو بذارید جای ما که خواننده هستیم
وقتی هیچ اطلاعاتی ندادید، چه پاسخی بدیم؟!

چه قدر سرمایه لازم داره؟ خودتون از پسش برمیاید که به سوددهی برسونیدش؟ و چه سوددهی ای پیش بینی کردید؟ از چه زمانی؟ و با چه رشدی؟ و ...

ممنون که پاسخ دادین
درست میفرمایید خوب به دلیل ایده بودن نمیشه زیاد توضیح داد
ایده کاملا کاربر محور هست و هر فردی میتونه ازش کسب در امد کنه حتی بدون داشت سایت یا وبلاگ یا هر چیزی

من این دو تا ایده که داشتم رو بخش در امدش هم بیشتر فکر کردم
بیشتر رو پروژه های زود باز ده کار میکنم و پروژه هایی که نیاز به زمان داره رو اصلا روش فکر نمیکنم
هزینش هم پروژه اولم تقریبا 2 ملیون شد بدون هزینه تبلیغات که نیاز داره و باید هزینه کنم

من خودم نظر بیشتر تو ریسک کم و بازدهی سریع هست

soheyl_ir89
2014-05-14, 14:20
بازم اطلاعاتی ندادید در مورد ایده ی دومتون که بتونیم راهنمایی کنیم !

نیازی نیست در مورد ایده تون چیزی بگید. صرفا همون سوال هایی که بالا پرسیدم.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

پیشنهاد می کنم این هارو بخونید :
چه تضمینی هست که ایده‌ی من دزدیده نشود؟ (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40698)
لزوم داشتن طرز فکر اجرا و ۴ فایده آن برای به موفقیت رساندن یک ایده (http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=40069)

ir2sedair
2014-05-14, 14:20
چه قدر سرمایه لازم داره؟ حداکثر 5 میلیون برای طراحی و اجرا
خودتون از پسش برمیاید که به سوددهی برسونیدش؟ بله مشکلی ندارم
و چه سوددهی ای پیش بینی کردید؟بستگی به تبلیغات داره هرچی کاربر بیشتر داشته باشه و بیشتر بشناسنش سود دهی بیشتر میشه برای ماه اول فکر میکنم 1/5 مبلغ هزینه های طراحی و اجراش
از چه زمانی؟از ماه اول
و با چه رشدی؟ بازم هم میگم که رشدش بستگی به تبلیغات داره
البته بعد یه مدت به دلیل ورودی گرفتن از موتور های جستجو دیگه کم کم نیاز به تبلیغاتش کم میشه

الان یه موردی هست ببنید هر ایده ای هرچی پول بیشتر براش خرج بشه بیشتر سود میده و زود تر هم به نتیجه میرسه

مگه غیر از اینه ؟؟؟؟

soheyl_ir89
2014-05-14, 14:32
چه قدر سرمایه لازم داره؟ حداکثر 5 میلیون برای طراحی و اجرا
خودتون از پسش برمیاید که به سوددهی برسونیدش؟ بله مشکلی ندارم
و چه سوددهی ای پیش بینی کردید؟بستگی به تبلیغات داره هرچی کاربر بیشتر داشته باشه و بیشتر بشناسنش سود دهی بیشتر میشه برای ماه اول فکر میکنم 1/5 مبلغ هزینه های طراحی و اجراش
از چه زمانی؟از ماه اول
و با چه رشدی؟ بازم هم میگم که رشدش بستگی به تبلیغات داره
البته بعد یه مدت به دلیل ورودی گرفتن از موتور های جستجو دیگه کم کم نیاز به تبلیغاتش کم میشه

بعد از این که حداکثر 5 میلیون برای راه اندازیش پرداخت کردید، آیا سرمایه لازم برای تبلیغاتی که می گید رو دارید؟ و از پس تبلیغاتش بر میاید؟ خوب معرفی می شه؟ و میزان کاربری که پیش بینی کردید، واقعیه؟ و با برنامه تبلیغاتی که دارید، اون تعداد کاربر جذب می شن؟ یعنی پیش بینی هاتون واقعیه؟
نیازی نیست پاسخ همه ی سوال هارو بنویسید این جا. این هارو می گم که به همه ی جوانبش فکر کنید.

نکته ی دیگه اینه که ایده ی اولتون به نقطه ی محکم و قابل اطمینانی رسیده؟ شاید شما سرمایه تونو صرف ایده ی دوم بکنید و ایده ی اول، در اجراش به مشکل بربخوره و نیازمند سرمایه بشه اما شما سرمایه تونو صرف ایده ی دوم کردید. پس به این موضوع هم دقت کنید.

ریسک یعنی خطر کردن و همه ی زندگی، خطره. اما خطر عاقلانه و با پیش بینی و آمادگی برای مقابله با حوادث و خطرها بهترین گزینه ست.

الان یه موردی هست ببنید هر ایده ای هرچی پول بیشتر براش خرج بشه بیشتر سود میده و زود تر هم به نتیجه میرسه

مگه غیر از اینه ؟؟؟؟
صرفا مبلغ پول خرج شده که مهم نیست. اصلا این طور فکر نکنید. هوشمندانه و هدفمند عمل کردن مهمه. این عمل کردن می تونه هزینه باشه، می تونه سرمایه گزاری باشه یا ...

هستن تو همین شاپ کیپر که طرف ماشینشو فروخته و یک سایت راه اندازی کرده که به سوددهی نرسیده و هیچ پولی نداره الان و سایتشم قیمت چندانی نداره. یعنی شکست خورده.

و هستن کسایی که سرمایه ی چند هزار تومانی، هاست و ... خریدن و درآمد حداقل مکفی و شاید بیشتر دارن. حتی شایدم بعضی ها با هاست و دامنه ی رایگان سایت راه اندازی کرده باشن، اما این قدر عملکرد خوب داشته باشن که سوددهی شون از اونایی که هزینه های میلیونی کردن بیشتر باشه.

ir2sedair
2014-05-14, 14:49
ممنون بابت راهنمایی

درست میفرمایید منم الان قصد دارم ایده اول که رو به پایان هستش رو اجرا کنم و حداقل یه تجربه ای کسب کنم چون تا حالا ایده ها خودم رو عملی نکرده بودم

ولی خوب با تجربه ای که چند ساله کسب کردم و سایت های پربازدیدی که داشتم و یا حالا مدیریت کردم روشون

یه مواردی دستم اومده

مثلا اینکه بازدید کننده ها بیشتر از چه سایت هایی خوششون میاد یا چه چیزهایی نیاز دارن و این جور مثله ها

ولی اصلا به موارد تخمینی فکر نکردم که چقدر بازدهی داره یا حالا موفق میشه یا خیر فقط از روی تجربه ای که داشتم یه حدس و گمانی زدم

به نکته های خوبی اشاره کردید.

ببنید من کلا خودم رو پروژه های کوچیک دوست دارم کار کنم مثلا هزینه طراحی و اجرا کم بشه ولی مثلا بیام تو مقیاس کم تبلیغات کنم اگر بازدهی داشت
پولمو بیام برای تبلیغات تو مقیاس بزرگ هزینه کنم

یعنی نیام اول کار مثلا با یه مبلغ زیاد یه سیستم گسترده و پر هزینه طراحی کنم و بعد تو این فکر باشم که ایا حداقل اصل سرمایه بر میگرده یا خیر