PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه کارهای حل مشکلات شغل های اینترنتی و غیره در خانه

aminzayer
2014-05-24, 16:23
با درود به تمام عزیزان شاپکیپری
موضوعی که امروز می خوام مطرح و مورد بحث بگذارم مشکلات شغلهای اینترنتی یا غیر اینترنتی هست که در محیط خانه دایر میشه
متاسفانه این شغلها هنوز در دید خیلی ها مثل بزرگتران و نسل های قدیمی به عنوان شغل به حساب نمیاد و بروز برخی حساسیت ها در حین انجام کار اجتناب ناپذیر هست
خواستم موضوع رو پیش بکشم تا تجربیات و راهکاری حل این مشکلات به تبادل گذاشته بشه تا همه استفاده کنند

همانطور که خودتون میدونید شغلهای این دسته خیلی در چارچوب مکان فیزیکی نمی گنجه و هرجایی که امکانات فراهم باشه میشه کار کرد و همچنین تهیه مکانی خاص نیز به هزینه های این دسته از مشاغل افزوده و صرفه اقتصادی آن را به خطر میاندازه ولی در مقابل مشکلات دیگری گریبان گیر صاحب این مشاغل می شه

کارکردن در محیط خانه مخصوصا اگر با نسل های قدیمی و خانواده هایی که با موضوع آشنایی چندانی نداره دچار برخی حساسیت ها و مشکلات خاص خودش میشه
لطفا تجربیات و مشکلات خودتون و راهکاری که جهت رفع آن انتخاب کرده اید رو بیان بفرمایید

84edu
2014-05-24, 17:43
کار در منزل و کسب درآمد از اینترنت از جمله سبک زندگیهایی هستند که همیشه بحثهایی که شما فرمودید پیرامونش بوده و هست و البته توی هر جامعه ای حد و اندازه ی خاص خودش رو داره!

من راه حل خاصی به ذهنم نمیرسه چون واقعاً این یه بحث فرهنگی هست و به راحتی نمیشه باهاش کنار اومد! اما کلاً یه سری صحبتها هست که برای خود من مثمر ثمر واقع شدن:

1. بحث هزینه های ایاب و ذهاب و اجاره محل کار.

2. گستردگی بازار هدف وقتی دارید از اینترنت استفاده میکنید.

3. انعطاف پذیری زمان کار و محیط کار با استفاده از اینترنت برای کسب درآمد.

4. مصونیت از بیماریهای واگیردار چون نیازی به خروج از خانه برای تماس با سایرین نخواهید داشت!

5. افزایش سود به دلیل حذف کلیه هزینه های جانبی مثل نگهداری دفتر محل کار، نیروهای حاضر در محل کار، برق و ...

وقتی این موارد طرح میشه دو حالت پیش میاد:
1. شخص بدون دلیل منطقی مخالفت میکنه و میگه دروغه! که خب بهتره سرتون به کار خودتون گرم باشه و بیخیال بشید!

2. شخص با یه سری دلایل مخالفت میکنه و این یعنی موضوع واسش روشن نیست اونقدر که باید؛ پس سئوالاتش باید جواب داده بشه تا اگر همراهتون نمیشه، دلسرد کنندتون هم نباشه!

من حالت سومی در نظر نمیگیرم یعنی اینکه امکان نداره کسی به همین راحتی توی ایران مخصوصاً، قبول کنه که اینترنت منبع درآمده و توی خونه میشه پول درآورد از پشت کامپیوتر!

خودم خیلی زیاد این مورد رو تجربه کردم و میدونم چه وضعیتی هست.
مهمترین قسمت داستان اینه که ایمان شما به کارتون و ارادتون هست که در نهایت حیرت همه رو برخواهد انگیخت! دهانها از تعجب بازخواهد ماند وقتی درآمد شما و آزادی عملتون رو ببینند، پس به کارتون با یقین بچسبید و شک نکنید که بهترین جواب برای افرادی که مشکل تراشی های اینچنینی (بعضاً از سر علاقه ی زیاد و نگرانی های بزرگترانه!) میکنند، موفق شدن هست.

با آرزوی موفقیت روزافزون شما.

aminzayer
2014-05-24, 18:13
کار در منزل و کسب درآمد از اینترنت از جمله سبک زندگیهایی هستند که همیشه بحثهایی که شما فرمودید پیرامونش بوده و هست و البته توی هر جامعه ای حد و اندازه ی خاص خودش رو داره!

من راه حل خاصی به ذهنم نمیرسه چون واقعاً این یه بحث فرهنگی هست و به راحتی نمیشه باهاش کنار اومد! اما کلاً یه سری صحبتها هست که برای خود من مثمر ثمر واقع شدن:

1. بحث هزینه های ایاب و ذهاب و اجاره محل کار.

2. گستردگی بازار هدف وقتی دارید از اینترنت استفاده میکنید.

3. انعطاف پذیری زمان کار و محیط کار با استفاده از اینترنت برای کسب درآمد.

4. مصونیت از بیماریهای واگیردار چون نیازی به خروج از خانه برای تماس با سایرین نخواهید داشت!

5. افزایش سود به دلیل حذف کلیه هزینه های جانبی مثل نگهداری دفتر محل کار، نیروهای حاضر در محل کار، برق و ...

وقتی این موارد طرح میشه دو حالت پیش میاد:
1. شخص بدون دلیل منطقی مخالفت میکنه و میگه دروغه! که خب بهتره سرتون به کار خودتون گرم باشه و بیخیال بشید!

2. شخص با یه سری دلایل مخالفت میکنه و این یعنی موضوع واسش روشن نیست اونقدر که باید؛ پس سئوالاتش باید جواب داده بشه تا اگر همراهتون نمیشه، دلسرد کنندتون هم نباشه!

من حالت سومی در نظر نمیگیرم یعنی اینکه امکان نداره کسی به همین راحتی توی ایران مخصوصاً، قبول کنه که اینترنت منبع درآمده و توی خونه میشه پول درآورد از پشت کامپیوتر!

خودم خیلی زیاد این مورد رو تجربه کردم و میدونم چه وضعیتی هست.
مهمترین قسمت داستان اینه که ایمان شما به کارتون و ارادتون هست که در نهایت حیرت همه رو برخواهد انگیخت! دهانها از تعجب بازخواهد ماند وقتی درآمد شما و آزادی عملتون رو ببینند، پس به کارتون با یقین بچسبید و شک نکنید که بهترین جواب برای افرادی که مشکل تراشی های اینچنینی (بعضاً از سر علاقه ی زیاد و نگرانی های بزرگترانه!) میکنند، موفق شدن هست.

با آرزوی موفقیت روزافزون شما.

بسیار عالی و ممنون که موضوعی که کلی بیان کردم رو باز کردید
فکر کنم این مشکلات رو که بیان می کنیم درد مشترک همه کسانی هست که به این شیوه دارند کار می کنند
متاسفانه مجاب کردن افرادی که در کنار شما زندگی می کنند خیلی سخته و خودشون رو صاحب عقل و دانش و تجربه بالایی می دونند و شما و تلاش هاتون رو منطقا بیهوده فرض می کنند

فکر کنم راهکاری هایی که تا الان ما و امثال ما برای حل موقتی و دائمی این مشکلات به کار می بریم شنیدنی باشه و تبادل تجربیات می تونه بهم کمک کنه
متاسفانه مشکل حال حاضر خودم همین هست و گاها که فشار زیاد میشه فکر می کنم شاید اونا هم راست بگن و موضوع امنیت شغلی ما در این مشاغل مطرح باشه ولی اصل موضوع زیر سوال نخواهد رفت چون پیشرفت این مشاغل تا آینده نزدیک محسوس خواهد بود
مواردی که اونا بیان می کنند و ما رو تحت فشار میگذارند عبارتند از :

1- مدت زمان زیادی از خانه بیرون نمی رویم ( از نظر اونا یک مشکل عجیبه ) ----------- راهکار خودم : فکر کنید تو محیط کار هستم
2- آینده نداره و مگر میشه درآمد ار اینترنت داشت ---------- راهکار خودم : نشان دادن مدرکی دال بر درآمد و پیشرفت روز افزون
3- زیر سوال بردن اصل موضوع که اصلا این یک شغل نیست ---------- راهکار خودم : توضیحاتی ارائه می کنم مقطعی قانع می شوند ولی باز منکر می شوند
4- کار کردن در محیط خانه برای آنها قابل تحمل نیست ----- راهکاری پیدا نکردم !!!
5- توجیه فامیل درباره اینکه واقعا کار شما چیست ---------- این مشکل از مسائل اصلی هست !!!

مواردی بود که به ذهنم رسید
اگر مواردی هم بقیه به ذهنتشون میرسه بفرمایند

84edu
2014-05-24, 18:26
هنوز توی کشورهایی مثل آلمان هم این حرفها هست! ایران که جای خود داره!

اگر اعتقاد دارید راه درست رو انتخاب کردید و اگر در آخرین روز زندگیتون باز هم به همین سبک ادامه میدید، بدون توجه به اطراف، کارتون رو ادامه بدید؛ در مسیر درست قرار دارید!

aminzayer
2014-05-24, 18:53
من از سال 80 تا 84 در زمینه تجارت اینترنتی تحقیق کردم و در شاخه علمی و آموزشی از سال 84 شروع کردم
برنامه نویس هستم و نیاز های طراحی و مسائل مربوطه رو خودم برطرف کردم
از سال 84 تا الان شاهد فراز و نشیب های اینترنت و تجار الکترونیک بودم
اولین فروشم از طریق سایت های آگهی آغاز کردم و تا الان که در همان زمینه فعالیت می کنم صاحب سایت و فروشگاه با اسکریپت اختصاصی خودم هستم

پپیشرفت بسیار عالی بوده و در حال حاضر خرید اینترنتی خیلی بین مردم جا افتاده
کاری نیست که بشه گذاشت کنار ولی توجیه اطرافیان موضوع اصلی این شغل هست که متاسفانه گریبانگیر شده
جالبه بدانید حاضر هستند با ماهی 600 تا 700 تومان شما برید استخدام بشید و از خونه برید بیرون ولی تو خونه با درآمد خیلی بیشتر کار نکنید !!!
واقعا موندم چی بگم ...

84edu
2014-05-24, 19:08
من از سال 80 تا 84 در زمینه تجارت اینترنتی تحقیق کردم و در شاخه علمی و آموزشی از سال 84 شروع کردم
برنامه نویس هستم و نیاز های طراحی و مسائل مربوطه رو خودم برطرف کردم
از سال 84 تا الان شاهد فراز و نشیب های اینترنت و تجار الکترونیک بودم
اولین فروشم از طریق سایت های آگهی آغاز کردم و تا الان که در همان زمینه فعالیت می کنم صاحب سایت و فروشگاه با اسکریپت اختصاصی خودم هستم

پپیشرفت بسیار عالی بوده و در حال حاضر خرید اینترنتی خیلی بین مردم جا افتاده
کاری نیست که بشه گذاشت کنار ولی توجیه اطرافیان موضوع اصلی این شغل هست که متاسفانه گریبانگیر شده
جالبه بدانید حاضر هستند با ماهی 600 تا 700 تومان شما برید استخدام بشید و از خونه برید بیرون ولی تو خونه با درآمد خیلی بیشتر کار نکنید !!!
واقعا موندم چی بگم ...
گاهی باید هزینه هایی کرد دیگه!
یه دفتر ساده اجاره کنید و صبح تا شب تو دفترتون کار کنید! خیلی بهتره به یک دلیل مهم:
ذهنتون آرامش لازم رو بدست میاره و بهتر میتونید روی کارتون متمرکز بشید و در نتیجه درآمد بهتری خواهید داشت و بقیه هم سکوت اختیار خواهند کرد!

اطلاع دقیق ندارم ولی فکر میکنم میشه با 300 تومن دفتر مناسب و نقلی اجاره کرد حالا هر شهری که باشید بازم یه گوشش با این قیمت، مورد مناسبی پیدا خواهد شد!

us12
2014-05-24, 19:23
یه دفتر ساده اجاره کنید و صبح تا شب تو دفترتون کار کنید! خیلی بهتره به یک دلیل مهم:
ذهنتون آرامش لازم رو بدست میاره و بهتر میتونید روی کارتون متمرکز بشید و در نتیجه درآمد بهتری خواهید داشت و بقیه هم سکوت اختیار خواهند کرد!

اطلاع دقیق ندارم ولی فکر میکنم میشه با 300 تومن دفتر مناسب و نقلی اجاره کرد حالا هر شهری که باشید بازم یه گوشش با این قیمت، مورد مناسبی پیدا خواهد شد!

بله این پیشنهاد را خیلی قبول دارم و خودم هم در فکر گرفتن دفتر هستم .
شرایط من با شرایط استارتر خیلی شبیه است .

aminzayer
2014-05-24, 19:27

با این اوصاف فکر کنم چاره ای نیست

84edu
2014-05-24, 19:32
با این اوصاف فکر کنم چاره ای نیست

این یه فرصت هست!
تمرکز خیلی بالایی بهتون میده یه دفتر کار!

تجربه من:
وقتی اتاق خوابم رو نزدیک کردم به یه دفتر، دیگه توش اصلاً خسته هم نمیشدم!
ولی مدت زیادی که اتاق خوابم شبیه اتاق خواب بود و خودم رو توی اتاق خواب حس میکردم، زود حس و حالم رو از دست میدادم!

این قضیه دقیقاً برای من اتفاق افتاده! فقط محل خوابم رو عوض کردم و یه پرینتر رو میز گذاشتم و گوشی تلفنم رو هم روی میز میذاشتم و کاغذ یادداشت و کلاً یه فضای اداری رسمی روی میز آماده کردم!

aminzayer
2014-05-24, 19:35
این یه فرصت هست!
تمرکز خیلی بالایی بهتون میده یه دفتر کار!

تجربه من:
وقتی اتاق خوابم رو نزدیک کردم به یه دفتر، دیگه توش اصلاً خسته هم نمیشدم!
ولی مدت زیادی که اتاق خوابم شبیه اتاق خواب بود و خودم رو توی اتاق خواب حس میکردم، زود حس و حالم رو از دست میدادم!

این قضیه دقیقاً برای من اتفاق افتاده! فقط محل خوابم رو عوض کردم و یه پرینتر رو میز گذاشتم و گوشی تلفنم رو هم روی میز میذاشتم و کاغذ یادداشت و کلاً یه فضای اداری رسمی روی میز آماده کردم!

دقیقا موافقم
ایجاد یک فضای مناسب جهت کار خیلی تمرکز و انگیزه رو بالا میبره
من تو خونه فضای زیادی دارم و خیلی ترجیح میدم تو خونه کار کنم ولی شرایط این اجازه رو نمیده ...
متاسفانه اجاره جایی غیر از خانه مشکلات خاص خودش رو هم داره

امید
2014-06-21, 14:43
من یک ساله فروشگاه دارم میخوام ازتون مشورت بگیرم چطور میتونم فروشم را بالاتر ببرم و کارم را بیشتر توسعه بدم