PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دعوت از تعداد 10 فروشگاه اينترنتی

amiri113
2010-03-09, 00:21
با سلام
انشالا قرار هستش تا آخر هفته سايت زرين پال از گروه سامان سيستم شروع به کار بکنه.
همونطور که استحضار داريد سايت زرين پال به منظور انجام دريافت ها و پرداخت ها بر بستر اينترنت فعاليت خواهد کرد. به اين صورت که ديگه کاربرانی که در سطح کوچک و متوسط کار ميکنن نيازی به انجام امور تشريفاتی برای بستن قرار داد با بانک ها برای ايجاد پرداخت آنلاين ندارند و فقط کافی هستش که در سايت زرين پال عضو شده و پس از تاييد مدارک به دريافت دروازه پرداخت آنلاين اقدام کنند.
لازم به ذکر هستش که بعد از عضويت شناسه های کاربری در سطح 1 تاييد قرار دارند و برای دريافت دروازه پرداخت بايد به سطح پلاتينيم تاييد برسند.
برای رسيدن به سطح پلاتينم تاييد مراحل زير انجام خواهد شد:
- دريافت اسکن شناسنامه و کارت ملی عضو
- ارسال نامه حاوی کد 10 رقمی تاييد آدرس به آدرس کاربر عضو
- معرفی يک حساب برای انجام پرداخت ها

پس از اين مرحله کاربر مجاز به دريافت مرچنت زرين پال به منظور انجام تراکنش ها خواهد بود.
لازم به ذکر هستش که درصد انجام تراکنش ها در عمليات ورود وجه به زرين پال 0 درصد و در خروج 2.5 درصد هستش و زمان درخواست واريز تا واريز بين 3 تا 4 روز کاری خواهد بود.
ضمنا وجه در زمان پايان عمليات پرداخت در زرين پال قابل استفاده خواهد بود.

بدين منظور و با توجه به توضيحات بالا برای شروع از تعداد 10 فروشگاه اينترنتی دعوت به همکاری ميشه!
برای فروشگاههای اينترنتی که مورد موافقت قرار ميگيرند ساير امور برنامه نويسی برای پياده سازی مرچنت به صورت رايگان انجام خواهد شد.
فروشگاههای اينترنتی فعال در زمينه فروش محصولات مجازی و همچنين محصولات سی دی فعلا مورد تاييد قرار نخواهند گرفت.

انشالا که بتونيم خدمتگزار کوچکی در اين راه باشيم.
با تشکر
علی امیری

Reza
2010-03-09, 01:04
تشکر بابت اطلاع رسانی تون
قطعا سیستم پرداخت آنلاین برای هر فروشگاهی از واجبات محصوب میشه و با توجه به محدودیت هایی که بانک های عامل برای فروشندگان این فروشگاه های اعمال میکنند ، اینگونه خدمات میتونه مفید و کاربردی باشه . امیدوارم موفق باشید .

amiri113
2010-03-29, 00:46
زرين پال سرويسی است که به شما امکان انجام تراکنش های مالی از طريق اينترنت را ميدهد. شما به وسيله زرين پال امکان انجام تراکنش های مالی از طريق اينترنت و يا خريد از طريق وبسايت های پذيرنده و استفاده کننده از دروازه زرين پال را دارا ميباشيد. همچنين اگر شما فروشنده باشيد، امکان استفاده از دروازه پرداخت زرين پال، به منظور فروش کالا يا سرويس خود را تحت سياست امنيت اطلاعات زرين پال و قوانين جمهوری اسلامی ايران خواهيد داشت. به زبان ساده، اگر قصد انجام تراکنش های مالی و جابجايي پول در اينترنت را داريد، هماکنون و فارغ از نگرانيهای گذشته به زرين پال پيوسته و کار خود را آغاز کنيد.

با توجه به نزديک شدن زمان راه اندازی وبسايت:
سايت تا 14 فروردين راه اندازی ميشه!
مراحل تست روی مرچنت ارائه شده به چند سايت در حال انجام هستش!
دوستانی که تمايل دارند از اين سرويس استفاده کنند، ميتونن درخواست خودشون رو اعلام کنند.
چنانچه از اسکريپت های عمومی استفاده ميکنيد، ماژول مربوط به اين کار به صورت رايگان ارائه خواهد شد.

با تشکر
علی امیری

elinux.ir
2010-03-29, 11:21
مرسی ممنون ، موفق باشید

میشه آدرس اون سایت هایی که از این سیستم استفاده می کنند ور بدید ؟

amiri113
2010-03-29, 15:07
فعلا که برای استفاده عمومی نيستش و در حال تست هستيم:
روی سايت عصرنت (http://www.asrenet.com) که مربوط به شرکت هستش نصب شده و در حال تست هستش!

انشالا تو چند روز آينده برای استفاده عمومی آماده ميشه!

با تشکر
علی امیری

guest
2010-03-29, 16:22
آقای امیری. می تونید به بنده بفرمایید، زمانی که ما می تونیم از خود بانک، مثل بانک پارسیان درگاه بگیریم، چرا باید از شرکت های واسطه استفاده کنیم؟

امیدوارم درک کنید. چون فروشگاه ها به اندازه کافی از شرکت های واسطه خرید پستی که واسطه پست و فروشنده هستند زخم خوردند و رنج کشیدن

amiri113
2010-03-30, 01:33
بله. شايد الان نيازی نباشه! و به طور معمول، هر عقل سالمی ميگه که زمانی که ميتونه با يک بانک قرار داد ببنده نبايد با شرکت واسطه کار کنه!
نگرانی شما الان کاملا قابل درک هستش و حل اون هم مشمول زمان خواهد بود.
فعلا هم بهترين پيشنهاد اين هستش که اگر برای کسی امکان عقد قرار داد به صورت مستقيم با بانک، وجود داره با بانک قرار داد ببنده.
اما برای آينده اميدوار هستيم و اميدواريم که شرايط فعلی راهی باشه برای رسيدن به اهداف آينده.
يک مثال براتون ميزنم و اميدواری ما برای آينده:
زمانی که برای سايت ها امکان کار با مستر کارت و ويزا وجود داره، چرا اکثر سايت های کوچيک و متوسط ترجيح ميدن با پی پال کار کنن ؟
مهمترين دليل اين هستش که پی پال تونسته اعتماد لازم رو بين کابرا فراهم کنه!

به نظر من بهترين کار اين هستش که براي اينده تلاش کنيم و به آينده خوب اميدوار باشيم!
و گذشت زمان همه چيز رو مشخص خواهد کرد :چشمک

ممنون
علی اميری

Alireza
2010-03-31, 20:08
سلام

آقای امیری. می تونید به بنده بفرمایید، زمانی که ما می تونیم از خود بانک، مثل بانک پارسیان درگاه بگیریم، چرا باید از شرکت های واسطه استفاده کنیم؟

امیدوارم درک کنید. چون فروشگاه ها به اندازه کافی از شرکت های واسطه خرید پستی که واسطه پست و فروشنده هستند زخم خوردند و رنج کشیدن

کلام شما کاملا صحیح است ولی ایشان در پست ابتدایی پاسخ دادند:

کاربرانی که در سطح کوچک و متوسط کار ميکنن نيازی به انجام امور تشريفاتی برای بستن قرار داد با بانک ها برای ايجاد پرداخت آنلاين ندارند و فقط کافی هستش که در سايت زرين پال عضو شده و پس از تاييد مدارک به دريافت دروازه پرداخت آنلاين اقدام کنند.

یا حـــــــــــــــــــق

amiri113
2010-04-02, 11:17
به منظور حفظ امنيت کاربران، گواهينامه ssl هم برای سايت زرين پال اخذ شد:
https://www.zarinpal.com (https://www.zarinpal.com/)

amiri113
2010-04-03, 23:15
اين اسکريپت ساده که در زير قرار ميدم، به منظور استفاده ساده از سرويس زرين پال هستش!
دقت کنيد که زرين پال، سرويس خودش رو در دو حال مرچنت و آسان پرداخت ارائه ميده که برای استفاده از مرچنت، نياز به برنامه نويسی و ماژول نويسی داره اما در عوض شما ميتونيد ساير عمليات رو به صورت آنلاين داشته باشيد و ميدونيد که کاربری که از زرين پال به سايتتون برگشته 99.9% پرداخت رو انجام داده.
اما در استفاده از کد آسان پرداخت، هيچ برنامه نويسی خاصی لازم نيست و شما ميتونيد با مشخص کردن يک توضيح برای هر پرداخت، عمليات پرداخت رو برای کابراتون به صورت آنلاين داشته باشيد. در عوض شما برای چک کردن اينکه تراکنش انجام شده يا نه حتما بايد به پنلتون در زرين پال مراجعه کنيد و حسابتون رو چک کنيد.
تکه کدی که در زير قرار ميدم برای سايت های مناسب هستش که از برنامه های غير فروشگاهی برای يک فروشگاه آنلاين استفاده ميکنن!
مثلا از يک وردپرس دارن فروشگاه خودشون رو اداره ميکنن! با اين کد ميتونن 3 تا پارامتر نام محصول، کد محصول و قيمت رو با حالت get به اين صفحه بفرستن و پس از گرفتن اطلاعات مشتری مثل نام، تلفن، آدرس و کد پستی، اون رو به زرين پال بفرستند و عمليات پرداخت وجه آنلاين برای مشتری رو داشته باشن.

<?php
// here is config
$zpid = 'zp.xxxxx';
$backurl = 'http://'.$_SERVER['SERVER_NAME'].$_SERVER['PHP_SELF'];
$sitename = 'نام سايت شما';

//here is bodey
echo '<html dir="rtl">
<head>
<title>'.$sitename.'</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body>';
if(isset($_GET['au'])){
echo '<div class="fname">
بازگشت از عمليات پرداخت، با موفقيت انجام شد.
<br />
<a href="http://'.$_SERVER['SERVER_NAME'].'">مشاهده سايت '.$sitename.'</a></div>';
exit();
}
if(isset($_POST['submit'])){
$desc = 'نام محصول: '.$_POST['product_name'].'
کد محصول: '.$_POST['product_id'].'
سفارش دهنده: '.$_POST['name'].'
ايميل مشتری: '.$_POST['email'].'
تلفن مشتری: '.$_POST['tel'].'
آدرس مشتری: '.$_POST['address'].'
کد پستی: '.$_POST['postalcode'];

echo '<div class="fname"><label for="lname">نام محصول: </label>'.$_POST['product_name'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">کد محصول: </label>'.$_POST['product_id'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">قيمت: </label>'.$_POST['price'].' تومان</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">سفارش دهنده: </label>'.$_POST['name'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">ايميل مشتری: </label>'.$_POST['email'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">تلفن مشتری: </label>'.$_POST['tel'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">آدرس مشتری: </label>'.$_POST['address'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">کد پستی: </label>'.$_POST['postalcode'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">تاييد اطلاعات: </label>چنانچه اطلاعات فوق را تاييد ميکنيد، عمليات پرداخت را از طريق دروازه زرين پال، انجام دهيد.</div>'.
'<form action="https://www.zarinpal.com/webservice/Simplepay" method="post" id="TransactionAddForm">
<input type="hidden" id="TransactionAccountID" value="'.$zpid.'" name="data[Transaction][account_id]">
<input type="hidden" id="TransactionAmount" value="'.$_POST['price'].'" name="data[Transaction][amount]">
<input type="hidden" id="TransactionDesc" value="'.$desc.'" name="data[Transaction][desc]">
<input type="hidden" id="TransactionRedirectUrl" value="'.$backurl.'" name="data[Transaction][redirect_url]">
<div class="submit"><input type="image" src="http://www.zarinpal.com/img/merchant/merchant-6.png"></div>
</form>';
}
else{
echo '<form method="post"><input type="hidden" name="product_name" value="'.$_GET['product_name'].'"><input type="hidden" name="product_id" value="'.$_GET['product_id'].'"><input type="hidden" name="price" value="'.$_GET['price'].'">'.
'<div class="fname"><label for="lname">نام محصول: </label>'.$_GET['product_name'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">کد محصول: </label>'.$_GET['product_id'].'</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">قيمت: </label>'.$_GET['price'].' تومان</div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">سفارش دهنده: </label><input type="text" name="name"></div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">ايميل مشتری: </label><input type="text" dir="ltr" name="email"></div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">تلفن مشتری: </label><input type="text" dir="ltr" name="tel"></div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">آدرس مشتری: </label><input type="text" name="address"></div>'.
'<div class="fname"><label for="lname">کد پستی: </label><input type="text" name="postalcode"></div>'.
'<div class="submit"><input type="submit" name="submit" value="ادامه عمليات خريد"></form></div>';
}

echo '</body>
</html>';
?>

بازم تاکيد ميکنم اين کد آسان پرداز هستش و در اين حالت حتما برای تاييد سفارش بايد به زرين پال مراجعه کنيد.

به طور مثال اگر اين صفحه رو با نام apfs.php روی سايتتون دخيره کنيد با اضافه کردن اين متغير ها به آدرس صفحه اطلاعات محصول و قيمت رو ميتونيد مشاهده کنيد:

http://www.site.com/apfs.php?product_name=pro name&product_id=1111&price=2000

ادرس بالا کالايي با نام pro name و آی دی 1111 با قيمت 2000 تومان رو آماده ثبت سفارش ميکنه!

دوستان اگر سوالی بود اطلاع بديد.
انشالا به زودی نمونه کدی هم برای استفاده از مرچنت، قرار داده ميشه!

با تشکر
علی امیری

amiri113
2010-04-07, 14:59
ماژول os commerce زرين پال هم آماده شد.
اين ماژول، بر خلاف تيکه کد بالا مثل تمام مرچنت های بانک ها کار ميکنه و برای استفادش هم بايد مرچنت خودتون رو در زرين پال فعال کنيد.

Reza
2010-04-07, 15:09
خیلی خیلی خوب و عالی هست
فکر کنم نمونش رو توی انجمن دیده بودم که شواهر سایتشون رو بررسی کردم و ایراداتی رو که به ذهنم رسیده بود گفتم خدمتشون ، منتظرم تا ایمیل تاییدشون بیاد تا از داخل پنل هم بازدیدی داشته باشم :-b
ایشالا امروز سایت شما رو هم چک میکنم و مطمئنم که ایرادی نخواهد داشت مگه اینکه خلافش ثابت بشه :D

punisher
2010-04-07, 18:42
ممنون عالی بود ماژول برای دنا پارس یا دی مارکت ندارید؟

Alireza
2010-04-07, 19:55
سلام

آقا من از سیستمتون استفاده کردم. و ضرر کردم! و معلوم نیست پولم کجا رفت؟

به این شکل که ابتدا به سایتتون رفتم و عضو شدم.
بعدش که تو تاپیک دیدم تو سایت عصر نت این سیستم رو انجام دادین رفتم اونجا هم عضو شدم. بعد برای تست سیستم شما در سایت عصر نت درخواست افزایش اعتبار دادم و مبلغ رو 100 تومان نوشتم.
سیستم من رو به سایت زرین پال منتقل کرد و مشخصات خرید رو بیان کرد و گفت که یا به عنوان میهمان پرداخت رو انجام بدید یا عضویت سریع رو انجام بدید و من چون قبلا ثبت نام کرده بودم از کنار صفحه مشخصاتم رو وارد کردم و دوباره صفحه پرداخت به همراه مشخصات من اومد.
درخواست پرداخت از طریق دروازه بانک پاسارگاد رو زدم.
وارد سیستم پرداخت بانک پاسارگاد شدم.
مشخصات حساب شتابم رو وارد کردم که یکبار رمزم رو اشتباه زدم و صفحه پرداخت بانک پاسارگاد دوباره اومد و این بار با دقت رمزم رو زدم و پرداخت با موفقیت انجام شد.
و مشخصات ذیل رو به من داد.

عملیات شما با موفقیت انجام شد
نام فروشگاه : سيستم هاي يکپارچه سامان
شماره فاکتور : ۱**
تاریخ فاکتور : ۲۰۱۰/۰۴/۰۷ ۲۰:۲۷:۱۹
مبلغ قابل پرداخت : ۱,۰۰۰ ریال
شماره پیگیری : ۷۱**۲۱
تاریخ : ۱۳۸۹/۰۱/۱۸ ۲۰:۳۱:۲۵
شماره ارجاع : ۲۷***۷۵
شماره ارجاع داخلی : IRBPI6340626882********
برای ادامه عملیات خرید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.
و بر دکمه ادامه عملیات خرید که کلیک کردم دوباره به سایت زرین پال وارد شدم و پیغام زیر رو دریافت کردم!

شما اجازه دسترسی به این بخش را ندارید.
با یوزر نیم و پسوردم وارد سیستم شدم و دیدم چیزی تو تراکنش ها نیومده.
به سایت عصر نت رفتم دیدم افزایش اعتباری صورت نگرفته.
به سایت بانکم رفتم دیدم از حسابم پول کم شده است!

این اتفاق برای چه صورت داده؟
آیا به خاطر معطل شدن در دروازه پرداخت بانک پاسارگاد بود که آن هم به چند دقیقه هم نکشید؟
آیا به خاطر مرورگرم بود که اپرا بود؟
و آیا (که احتمال 99 درصد همینه) به خاطر سیستمون هست که هنوز کامل نیست و دوران بتا رو نگدرونده و عجله داره بیاد؟

تذکر خیلی خیلی مهم: من از کجا می تونم 1000 ریال که سال 1289 می تونستم یه روستا باهاش بخرم رو استرداد کنم؟ :-??

موفق باشید
یا حــــــــــق

Reza
2010-04-07, 20:19
سلام علیرضا جان
ممنون از اینکه از این سیستم استفاده کردین ، چرا که هر بار استفاده شما از سرویس های ایرانی میتونه کمکی کنه به رشد فناوری در کشور

در مورد اینکه این مشکل رو گزارش کردید مجددا تشکر میکنم و واقعا این نیت شما رو تحسین میکنم که برای بهتر شدن سیستم ، اون رو تست کردین و مشکلتون رو گزارش دادین . ایشالا که اون مورد هم بررسی و توسط دوستان حل میشه اما در مورد اون 100 تومان هم اگه شوخی کردین که هیچی اما اگه جدی باشه بنده ضرر شما رو جبران میکنم . اصلا نیازی به نگرانی نیست .

amiri113
2010-04-07, 20:22
سلام

آقا من از سیستمتون استفاده کردم. و ضرر کردم! و معلوم نیست پولم کجا رفت؟

به این شکل که ابتدا به سایتتون رفتم و عضو شدم.
بعدش که تو تاپیک دیدم تو سایت عصر نت این سیستم رو انجام دادین رفتم اونجا هم عضو شدم. بعد برای تست سیستم شما در سایت عصر نت درخواست افزایش اعتبار دادم و مبلغ رو 100 تومان نوشتم.
سیستم من رو به سایت زرین پال منتقل کرد و مشخصات خرید رو بیان کرد و گفت که یا به عنوان میهمان پرداخت رو انجام بدید یا عضویت سریع رو انجام بدید و من چون قبلا ثبت نام کرده بودم از کنار صفحه مشخصاتم رو وارد کردم و دوباره صفحه پرداخت به همراه مشخصات من اومد.
درخواست پرداخت از طریق دروازه بانک پاسارگاد رو زدم.
وارد سیستم پرداخت بانک پاسارگاد شدم.
مشخصات حساب شتابم رو وارد کردم که یکبار رمزم رو اشتباه زدم و صفحه پرداخت بانک پاسارگاد دوباره اومد و این بار با دقت رمزم رو زدم و پرداخت با موفقیت انجام شد.
و مشخصات ذیل رو به من داد.

و بر دکمه ادامه عملیات خرید که کلیک کردم دوباره به سایت زرین پال وارد شدم و پیغام زیر رو دریافت کردم!

با یوزر نیم و پسوردم وارد سیستم شدم و دیدم چیزی تو تراکنش ها نیومده.
به سایت عصر نت رفتم دیدم افزایش اعتباری صورت نگرفته.
به سایت بانکم رفتم دیدم از حسابم پول کم شده است!

این اتفاق برای چه صورت داده؟
آیا به خاطر معطل شدن در دروازه پرداخت بانک پاسارگاد بود که آن هم به چند دقیقه هم نکشید؟
آیا به خاطر مرورگرم بود که اپرا بود؟
و آیا (که احتمال 99 درصد همینه) به خاطر سیستمون هست که هنوز کامل نیست و دوران بتا رو نگدرونده و عجله داره بیاد؟

تذکر خیلی خیلی مهم: من از کجا می تونم 1000 ریال که سال 1289 می تونستم یه روستا باهاش بخرم رو استرداد کنم؟ :-??

موفق باشید
یا حــــــــــق

اول از همه از اينکه سيستم رو تست کرديد و ايراد هاش رو به ما گفتيد ممنونيم!
حالا من يک سوال دارم ؟ شما يک 100 تومان زديد يا 2 تا ؟ :) (اگر به من بگيد به حساب زرين پال تون و اگر دوست داريد به حساب اصليتون برگشت ميزنم.)
دوباره چک کنيد ببينيد چقدر از حسابتون کم شده ؟ \:-d/
در مورد ايراد هم انشالا دوباره الان چند تا تست ميکنيم ببينيم از کجا بود تا رفع بشه!
پس مشخص شد که شما لاگين کرده بوديد با يوزرتون و بعد عمليات پرداخت رو انجام داديد؟ درسته؟ احتمالا يوزرتون تو سطح تاييد اوليه قرار داره؟ درسته ؟ فکر ميکنم متوجه شدم مشکل از کجا هستش ولی بازم تست ميکنيم تا دقيقا حل بشه!

amiri113
2010-04-07, 20:27
ممنون عالی بود ماژول برای دنا پارس یا دی مارکت ندارید؟

ببينيد ما هدفمون اين هستش که تا امکان داره اين ماژول ها رو به رايگان در اختيار کاربران قرار بديم!
به خاطر همين هم خودمون قصد داريم که تا جايی که ممکنه ماژول ها رو توسعه بديم هم با همکاری شرکت ها و دوستانی که تو کار تهيه نرم افزار ها هستند اين کار رو سرعت ببخشيم.
به همين خاطر در مورد دو نرم افزاری که گفتيد هم اگر دوست داريد ميتونيم براتون رايگان اين ماژول نويسی رو انجام بديم (البته اگر در نرم افزار امکانش باشه) و اگر نباشه هم برای استفاده از زرين پال ميتونيد از اون تيکه کدی که چند روز قبل روی سايت گذاشتيم استفاده کنيد.
آيا دو نرم افزار دنا پارس و دی مارکت، رو خودشون ماژول پرداخت آنلاين بانکهای ديگه رو دارند يا ندارن ؟

amiri113
2010-04-07, 20:28
ایشالا امروز سایت شما رو هم چک میکنم و مطمئنم که ایرادی نخواهد داشت مگه اینکه خلافش ثابت بشه :D

ممنون! اما خبر بد اين بود که تو اولين لحظات خلافش ثابت شد! :دی

amiri113
2010-04-07, 20:33
برای دوستانی که کار برنامه نويسی هم ميکنن نمونه کد php برای استفاده از وب سرويس آماده شد.
انشالا نمونه کد asp رو هم تا چند روز ديگه آماده ميکنيم. :)

کد نمونه استفاده از وب سرويس نوشته شده به زبان PHP که بر اساس کلاس SoapClient موجود در PHP عمل می نمايد. جهت استفاده از اين نمونه کد تنها کافی است تا از نصب بودن Soap Extension بر روی سرور خود اطمينان حاصل نماييد. جهت راهنما می توانيد به اين قسمت (http://ir.php.net/manual/en/soap.setup.php) مراجعه نماييد.
کد نمونه شامل ٢ فايل می باشد که به سادگی قابل استفاده می باشند. توصيه می شود جهت استفاده از webservice ابتدا راهنمای استفاده از وب سرويس زرين پال (https://www.zarinpal.com/pages/labs/webservice-help/) را مطالعه نماييد.

مشاهده راهنمای استفاده از وب سرويس (https://www.zarinpal.com/pages/labs/webservice-help/)

root
2010-04-08, 01:16
با سلام
حتما دلیلی داشته که بانکها سخت می گیرند برای ارائه مرچنت
با تمام احترامات و زحمتی که برای همکارمون قائل هستم
باید عرض کنم که بانک نباید اجازه ارائه چنین سرویس های رو بده چون وقتی هر کسی که فقط یک شناسنامه بده بیاد عضو سیستم بشه اون اعتباری و ارزشی که کاربر وقتی سایتی رو می بینه که به سامان و یا سیستم های دیگر متصل است از بین میره
من که مخالفم البته نظر شخصی هستش

amiri113
2010-04-08, 12:43
با سلام
حتما دلیلی داشته که بانکها سخت می گیرند برای ارائه مرچنت
با تمام احترامات و زحمتی که برای همکارمون قائل هستم
باید عرض کنم که بانک نباید اجازه ارائه چنین سرویس های رو بده چون وقتی هر کسی که فقط یک شناسنامه بده بیاد عضو سیستم بشه اون اعتباری و ارزشی که کاربر وقتی سایتی رو می بینه که به سامان و یا سیستم های دیگر متصل است از بین میره
من که مخالفم البته نظر شخصی هستش

چند تا نکته هستش که بايد در موردش توضيح بدم:
- خوب کسی که از اين سيستم استفاده ميکنه نبايد لوگوی بانک سامان رو بزاره تو سايتش! بايد لوگوی زرين پال رو روی سايتش بزاره و صفحه تاييديه زرين پال!
مشابه همون چيزی که الان تو سايت عصرنت هستش:
http://www.asrenet.com (http://www.asrenet.com/)

- نکته دوم در مورد استفاده از مرچنت هستش که علاوه بر شناسنامه و کارت ملی نياز به يک قرار داد هم هستش! البته در مورد آسان پرداخت اينطوری نيستش و با همون شناسنامه و کارت ملی امکان استفاده ازش هستش!

- نمونه فعال اين سيستم، سايت پی پال هستش! چرا کاربراش نميرن به طور مستقيم از دروازه های پرداخت master cart و visa ، hsbc و بانک ها استفاده کنن و ميان به سمت استفاده از پی پال برای انجام عمليات دريافت و پرداختشون؟

ممنون

amiri113
2010-04-08, 15:23
Alireza (http://www.shopkeeper.ir/forum/member.php?u=30) جان شما به من خبر ندادی !
به حساب زرين پالتون برگشت ميزنم!
البته مشکل هم الان حل شده.

دوستان خوشحال ميشيم روی سيستم، تست کنيد و انشالا بتونيم تا جای ممکن عيب های سيستم رو رفع کنيم تا انشالا با حداقل مشکلات سيستمی، کار رو شروع کنيم.

root
2010-04-08, 16:24
با سلام
Paypal چه ارتباطی به سیستم پرداخت شما دارد ؟
Paypal خود پول الکترونیک است
به هر حال هدف من چون تخریب نیست بحثی نمی کنم فقط نظر شخصی را گفتم
از صمیم قلب آرزومندم موفق باشید و پیشرفت کنید
پیروز باشید

amiri113
2010-04-08, 17:18
با سلام
Paypal چه ارتباطی به سیستم پرداخت شما دارد ؟
Paypal خود پول الکترونیک است
به هر حال هدف من چون تخریب نیست بحثی نمی کنم فقط نظر شخصی را گفتم
از صمیم قلب آرزومندم موفق باشید و پیشرفت کنید
پیروز باشید

نه، اتفاقا من خوشحال ميشم در اين مورد بحث داشته باشيم و بتونيم به نتيجه برسيم!
پی پال يک سيستمی هستش برای جابجايی پول در اينترنت!
حالا سيستم ما! :دی باز هم يک سيستمی هستش برای جابجايی پول در اينترنت!
ما امکان جابجایی پول رو به چند طريق در سيستم فراهم کرديم که يکيش همين دروازه پرداخت ها هستش (آسان پرداخت و مرچنت)
ضمنا تو هر دو تا حالت بالا اگر کاربر داخل حساب زرين پال خودش پول داشته باشه نيازی به افزايش اعتبار از طريق بانک نداره و ميتونه از همون حساب خودش، صورت حساب رو پرداخت کنه!

و راه سوم انتقال وجه، اين هستش که کاربر داخل پنل خودش و از طریق کنترل پنل خودش پول رو به هر کاربری که انتخاب ميکنه و شماره حساب زرين پال اش رو وارد ميکنه انقال بده!

در هر حال من بازم خوشحال ميشم نظر شما رو بدونم!
من خودم بشخصه اصلا از اين بحث احساس تخريب نکردم و برعکس خيلی خوشحال شدم!
حتی اون زمان که مشکل پيدا شد، چون اون مشکل الان حل شده و حل شدن الانش خيلی بهتر از اين بود که در آينده متوجه ميشديم و حلش ميکرديم.

ممنون
علی امیری

Alireza
2010-04-09, 09:32
Alireza (http://www.shopkeeper.ir/forum/member.php?u=30) جان شما به من خبر ندادی !
به حساب زرين پالتون برگشت ميزنم!
البته مشکل هم الان حل شده.

دوستان خوشحال ميشيم روی سيستم، تست کنيد و انشالا بتونيم تا جای ممکن عيب های سيستم رو رفع کنيم تا انشالا با حداقل مشکلات سيستمی، کار رو شروع کنيم.

سلام
100 تومن که چیزی نیست! حلالتون!
من فقط خواستم سیستم رو چک کنم!
من پیشنهادم اینه سیستم رو خیلی تست کنید بعد به بازاریابی بپردازید!
با مرورگرای مختلف، سیستم های مختلف، زمان های مختلف، اینکه کمی کاربر طول بده و دیر انجام بده، کوکی رو پاک کنه، پاک نکنه، سرعتش پایین باشه.
ضمنا نحوه استرداد تراکنش های ناموفق رو هم اعلام کنید. به شکلی که پول کم بشه ولی پرداخت صورت نگیره.
با تشکر

یا علـــــــــی

Alireza
2010-04-09, 09:36
سلام علیرضا جان
ممنون از اینکه از این سیستم استفاده کردین ، چرا که هر بار استفاده شما از سرویس های ایرانی میتونه کمکی کنه به رشد فناوری در کشور

در مورد اینکه این مشکل رو گزارش کردید مجددا تشکر میکنم و واقعا این نیت شما رو تحسین میکنم که برای بهتر شدن سیستم ، اون رو تست کردین و مشکلتون رو گزارش دادین . ایشالا که اون مورد هم بررسی و توسط دوستان حل میشه اما در مورد اون 100 تومان هم اگه شوخی کردین که هیچی اما اگه جدی باشه بنده ضرر شما رو جبران میکنم . اصلا نیازی به نگرانی نیست .

سلام
جدی گفتن که جدی گفتم!
ممنون. جبران ضرر 100 تومن اونم 100 تومن سال 1389 =))
اگه 100 تومن سال 1289 بود اونوقت یه چیزی! o:-)

قربون همتون!

یا حـــــــــق

as87
2010-04-09, 10:21
- نمونه فعال اين سيستم، سايت پی پال هستش! چرا کاربراش نميرن به طور مستقيم از دروازه های پرداخت master cart و visa ، hsbc و بانک ها استفاده کنن و ميان به سمت استفاده از پی پال برای انجام عمليات دريافت و پرداختشون؟به اين خاطر نميرن با بانك قرار داد ببندن چون بانك بين 3 تا 5 درصد ميگيره اما پي پال كمتر ميگيره. و نيازي به شركت ثبت شده نداره و بحث ماليات.
حالا شما چه چيزي بيشتر از بانك ارايه ميديد؟
البته ايده جالبي هست اگر بتونيد به عنوان يه بانك مجازي كار كنيد نه به عنوان يه دروازه پرداخت.
نظر و پيشنهاد بنده:-b: خدماتي مثل پرداخت سود كوتاه مدت روي پولي كه توي حساب خريدار و فروشنده هست ميتونه باعث جذب مشتري بشه.
اميدوارم تحريم‌‌‌‌‌ها تموم بشه و شما بتونيد بين‌الملي كار كنيد نه فقط با تومن[-o<

amiri113
2010-04-09, 12:34
به اين خاطر نميرن با بانك قرار داد ببندن چون بانك بين 3 تا 5 درصد ميگيره اما پي پال كمتر ميگيره. و نيازي به شركت ثبت شده نداره و بحث ماليات.
حالا شما چه چيزي بيشتر از بانك ارايه ميديد؟
البته ايده جالبي هست اگر بتونيد به عنوان يه بانك مجازي كار كنيد نه به عنوان يه دروازه پرداخت.
نظر و پيشنهاد بنده:-b: خدماتي مثل پرداخت سود كوتاه مدت روي پولي كه توي حساب خريدار و فروشنده هست ميتونه باعث جذب مشتري بشه.
اميدوارم تحريم‌‌‌‌‌ها تموم بشه و شما بتونيد بين‌الملي كار كنيد نه فقط با تومن[-o<

خوب ما هم يک چيزی تو اين بين هستيم!
زمانی که بانک ها فقط با شرکت های ثبت شده قرار داد ميبندن ما داريم اين سرويس رو برای اشخاص هم فراهم ميکنيم و با بستن يک قرار داد ساده تر و قبول يک سری قوانين، اين بستر رو برای همه فراهم ميکنيم.
يا اينکه وقتی بانک سامان (برای مثال) قرار داد 3% امضا ميکنه ما 2.5% داريم کار ميکنيم و انشالا هدفمون هم اين هستش که برای شروع، با تمام بانک های خصوصی طرف حساب باشيم و نه فقط يک بانک.
در مورد کار کردن به عنوان يک بانک مجازی هم خوب هستش اما مهمترين چيز، مجوز های لازم هستش. انشالا تو برناممون هستش که بتونيم مجوز های لازم برای کار کردن به عنوان يک شرکت مالی رو کسب کنيم.
در مورد سود کوتاه مدت هم بله ايده خوبی هستش اما برای شروع و با نداشتن مجوز های لازم، کار پر ريسکی محسوب ميشه!
در مورد تحريم ها هم مرسی، انشالا يکی از اهدافمون اين هستش که با چند تا شرکت بين المللی که ايرانی ها در اينترنت با اونها بيشتر تبادلات بانکی دارند اين سرويس رو در اختيارشون قرار بديم ولی خوب تا زمان اجرا نشدنش، نميشه زياد رو اين مسئله حساب کرد! اما دنبال مذاکره کردن هستيم انشالا و برای شروع يکی دو شرکت رو انتخاب کرديم ولی اينکه اين کار واقعا عملی بشه يا نه رو فعلا نميشه تضمين داد.

amiri113
2010-04-09, 13:14
سلام
100 تومن که چیزی نیست! حلالتون!
من فقط خواستم سیستم رو چک کنم!
من پیشنهادم اینه سیستم رو خیلی تست کنید بعد به بازاریابی بپردازید!
با مرورگرای مختلف، سیستم های مختلف، زمان های مختلف، اینکه کمی کاربر طول بده و دیر انجام بده، کوکی رو پاک کنه، پاک نکنه، سرعتش پایین باشه.
ضمنا نحوه استرداد تراکنش های ناموفق رو هم اعلام کنید. به شکلی که پول کم بشه ولی پرداخت صورت نگیره.
با تشکر

یا علـــــــــی

من 100 تومان رو به حساب زرين پالتون زدم!
بازم اگر تست کنيم خوشحال ميشيم!

در مورد نحوه استرداد تراکنش های ناموفق هم بايد بگم که کلا داخل سيستم بخش تيکت وجود داره که توش امکان پيگيری همه نوع مطالباتی وجود داره و تقريبا تمام کارهای سيستم که بايد دستی و اپراتوری انجام بشه از طريق بخش تيکت ها قابل پيگيری هستش!
حتی برای اختلاف های مالی که بين کاربرا بوجود مياد (مثلا پرداختی انجام ميشه اما چيزی تحويل داده نميشه) هم از تيکت ها استفاده ميشه با اين حساب که دو طرف قضيه به يک تيکت متصل ميشن و امکان جواب دادن برای هر دو طرف با نظارت زرين پال وجود داره!

در مورد تست هم بايد بگم درسته به خاطر همين سعی کرديم با يک تعداد محدود سايت شروع کنيم و من در تاپيک گفتم 10 تا سايت!
فکر کنم بهترين گزينه اين هستش که با همين تعداد کم شروع کنيم و اصولا تا سيستم توسط کابرهای مختلف تست نشه نميشه ايراداتش رو فهميد!
در هر حال ازينکه تست کرديد ممنونم!
پيشنهاد ميکنم برای افزايش سطح تاييد هم اقدام کنيد :دی (چشمک) ما خوشحال ميشيم که کابرای عزيزی مثل شما رو در سيستم داشته باشيم!

Reza
2010-04-09, 13:28
پيشنهاد ميکنم برای افزايش سطح تاييد هم اقدام کنيد :دی (چشمک) ما خوشحال ميشيم که کابرای عزيزی مثل شما رو در سيستم داشته باشيم!

من پیشنهاد میکنم برای حمایت ازینگونه کاربر ها هم که شده شما مثلا یک مبلغی به فرض 5 هزار تومان به حساب اونها در بانک واریز کنید و از او ها بخواین که در ساعات مختلف ، سیستم رو از جهات مختلف و با مرورگرها و شرایط متنوع تست کنن . فکر کنم بهتر و زودتر به نتیجه برسید . چون اینجوری اگه یک فروشگاه بخواد بیاد و با سیستم شما کار کنه ، اگه یک تراکنش نا موفق برای مشتری اون فروشگاه ثبت بشه ، قطعا مشتری کمی بدبین میشه به فروشگاه و خوب هیچ فروشگاهیی همچین ریسکی رو نمیکنه مگر اینکه اون موردی رو که من خدمتتون گفتم عملی بفرمایین . ;)
البته ی پیشنهاد بود . . .

amiri113
2010-04-09, 13:53
من پیشنهاد میکنم برای حمایت ازینگونه کاربر ها هم که شده شما مثلا یک مبلغی به فرض 5 هزار تومان به حساب اونها در بانک واریز کنید و از او ها بخواین که در ساعات مختلف ، سیستم رو از جهات مختلف و با مرورگرها و شرایط متنوع تست کنن . فکر کنم بهتر و زودتر به نتیجه برسید . چون اینجوری اگه یک فروشگاه بخواد بیاد و با سیستم شما کار کنه ، اگه یک تراکنش نا موفق برای مشتری اون فروشگاه ثبت بشه ، قطعا مشتری کمی بدبین میشه به فروشگاه و خوب هیچ فروشگاهیی همچین ریسکی رو نمیکنه مگر اینکه اون موردی رو که من خدمتتون گفتم عملی بفرمایین . ;)
البته ی پیشنهاد بود . . .

خوب البته منم الان همين رو ميگم!
هر عزيزی که تست کنه ما همون رقم رو به حساب زرين پال شون برگشت ميزنيم و حتی اگر لازم باشه بعدش به حساب بانکی!
هيچ فرقی نميکنه!
و برای اجرائی شدن هم اين تست ها لازم هستش!
راستی آقا رضا، شما خودتون برای انجمن و فروشگاهتون مايل به استفاده از زرين پال نيستيد مگه ؟ :دی

Reza
2010-04-09, 14:13
راستی آقا رضا، شما خودتون برای انجمن و فروشگاهتون مايل به استفاده از زرين پال نيستيد مگه ؟ :دی

اگه دوستان خوبی بخوان با کمک های نقدی خودشون از انجمن حمایت کنن ، چرا که نه :d

amiri113
2010-04-09, 15:46
اگه دوستان خوبی بخوان با کمک های نقدی خودشون از انجمن حمایت کنن ، چرا که نه :d

مثلا ميتونيد از آسان پرداخت برای دانيت کردن يا حتی واريز پول تبليغات استفاده کنيد.
بهتره يک سری امکانات اضافه تر (جزئی) هم به کسانی که دانيت ميکنن بديد! :دی خلاصه اينکه ما از همه دعوت ميکنيم!

F.Shemshad
2010-04-09, 23:22
يك سوال :

شما با بانكي كه طرف قرارداد هستيد قراردادي مبني بر ارائه اين سرويس بستيد؟!

يعني بانك ميدونه شما همچين سرويسي به كاربران ميديد يا فقط يه قرارداد دروازه پرداخت داريد ؟!

كارمزدي كه بانك از شما ميگيره چقدر هست براي هر تراكنش؟!

amiri113
2010-04-09, 23:39
يك سوال :
شما با بانكي كه طرف قرارداد هستيد قراردادي مبني بر ارائه اين سرويس بستيد؟!
يعني بانك ميدونه شما همچين سرويسي به كاربران ميديد يا فقط يه قرارداد دروازه پرداخت داريد ؟!
كارمزدي كه بانك از شما ميگيره چقدر هست براي هر تراكنش؟!

بله با بانک پاسارگاد صحبت شده طی چند جلسه حضوری و اين موضوع به صورت مکتوب هم اعلام شده و ترمينالی که صادر شده دقيقا مختص همين سايت هستش!
البته ميگم برنامه ما کار کردن با بانک های خصوصی تو شروع هستش و انشالا طی همين مدت شروع قراردادهای بعدی هم امضا ميشه!
در مورد کارمزد بانک هم اجازه بديد که محفوظ بمونه!

بازم اگر سوال خاصی داشتيد من در خدمتتون هستم!

Alirezaer
2010-04-11, 19:03
ببینید این سایت کار جالبی کرده ولی اگر واقع بینانه نگاه کنیم،کمی اعتماد کردن سخت هست:
من خودم درگاه از بانک سامان دارم،برای گرفتن درگاه فقط نیاز به اساسنامه یک شرکت دارید + روزنامه رسمی و آخرین تغییرات و امضاء هیات مدیره شرکت در پایین برگه در خواست درگاه.
نهایت این کار 150000 تومان است(منظورم ثبت شرکت هست) و اینکه خیلی ها می تونند به دوست و آشنا بگند و از طریق شرکت اونها اقدام به دریافت درگاه کنند.

شماره پرداخت الکترونیک سامان:
02144264770

amiri113
2010-04-11, 21:03
ببینید این سایت کار جالبی کرده ولی اگر واقع بینانه نگاه کنیم،کمی اعتماد کردن سخت هست:
من خودم درگاه از بانک سامان دارم،برای گرفتن درگاه فقط نیاز به اساسنامه یک شرکت دارید + روزنامه رسمی و آخرین تغییرات و امضاء هیات مدیره شرکت در پایین برگه در خواست درگاه.
نهایت این کار 150000 تومان است(منظورم ثبت شرکت هست) و اینکه خیلی ها می تونند به دوست و آشنا بگند و از طریق شرکت اونها اقدام به دریافت درگاه کنند.

شماره پرداخت الکترونیک سامان:
02144264770

مسئله همينه!
ما تو مرحله اول هدفمون کاهش اين فرايند به يک قرار داد هستش! ميخوايم کار رو شخصی هم بشه پيش برد و اينکه از نظر حقوقی هم برای کسی مشکلی پيش نياد (به خاطر همين همه هويت ها در زرين پال واقعی هستند و مدارک تاييد گرفته ميشه از کاربرا)
اما هدف های آينده انشالا چيزی هست که زرين پال به عنوان يک سايت معتبر در کنار اون دروازه ها باشه! يعنی حتی اگر کسی اونها رو هم داره به سبب رقبتی که برای کاربرا ايجاد کنيم سعی کنه اين رو هم داشته باشه!

اين هم شماره شرکت سيستمهای يکپارچه سامان که اگر دوستان مايل باشند ميتونيم تلفنی و حتی حضوری با هم صحبت داشته باشيم:
88012882

Alirezaer
2010-04-11, 23:14
مسئله همينه!
ما تو مرحله اول هدفمون کاهش اين فرايند به يک قرار داد هستش! ميخوايم کار رو شخصی هم بشه پيش برد و اينکه از نظر حقوقی هم برای کسی مشکلی پيش نياد (به خاطر همين همه هويت ها در زرين پال واقعی هستند و مدارک تاييد گرفته ميشه از کاربرا)
اما هدف های آينده انشالا چيزی هست که زرين پال به عنوان يک سايت معتبر در کنار اون دروازه ها باشه! يعنی حتی اگر کسی اونها رو هم داره به سبب رقبتی که برای کاربرا ايجاد کنيم سعی کنه اين رو هم داشته باشه!

اين هم شماره شرکت سيستمهای يکپارچه سامان که اگر دوستان مايل باشند ميتونيم تلفنی و حتی حضوری با هم صحبت داشته باشيم:
88012882

به لحاظ حقوقی که هیچ مشکلی پیش نمیاد،بانک هم مدارک رو کامل می گیره و همه چیز رو بررسی می کنه و بعد Merchant ID رو میده.
نکته بعدی اینکه وقتی مشتری می خواد خرید کنه،مطمئنا میاد از درگاه بانک ها خرید می کنه نه یک درگاه معمولی،بانک ها قابل اطمینان هستند،به راحتی میشه پیگیری کرد اگه مشکلی پیش بیاد.
من فکر می کنم اگر در چند نمایشگاه شرکت کنید و تو سایت های بزرگ یک مدت طولانی تبلیغ بدید،بتونید اعتماد مشتری و فروشگاه دارها رو به خودتون جلب کنید.
دوست عزیز این ها همش نظر بود،امیدوارم که ناراحت نشید.

amiri113
2010-04-11, 23:33
بله! به خاطر همين هم ما برای تاييد تمام حساب هامون اطلاعات هويتی کاربرانمون رو ميگيريم!
در مورد پيگيری هم ما ايده هایی داريم که انشالا سعيمون اين هستش يک قدم از بانک ها جلوتر باشيم!
مثلا در حال حاضر برای شروع در قسمت تيکت امکان ايجاد گفتگوی دو طرفه وجود داره تا هم مشتری و هم فروشنده بتونن قبل از شکايت يا هر چيزی با هم به تفاهم برسن و مشکلی پيش نياد.

در مورد شرکت در نمايشگاه و تبليغات هم انشالا در برنامه تبليغات رو داريم و برای نمايشگاه هم با توجه به پيشنهاد شما بايد روش برسی انجام بديم
در هر حال ازينکه ما رو از نظرات خودتون مطع ميکنيد ممنونيم و بدونيد ما قطعا خوشحال ميشيم.

Alirezaer
2010-04-12, 00:00
بله! به خاطر همين هم ما برای تاييد تمام حساب هامون اطلاعات هويتی کاربرانمون رو ميگيريم!
در مورد پيگيری هم ما ايده هایی داريم که انشالا سعيمون اين هستش يک قدم از بانک ها جلوتر باشيم!
مثلا در حال حاضر برای شروع در قسمت تيکت امکان ايجاد گفتگوی دو طرفه وجود داره تا هم مشتری و هم فروشنده بتونن قبل از شکايت يا هر چيزی با هم به تفاهم برسن و مشکلی پيش نياد.

در مورد شرکت در نمايشگاه و تبليغات هم انشالا در برنامه تبليغات رو داريم و برای نمايشگاه هم با توجه به پيشنهاد شما بايد روش برسی انجام بديم
در هر حال ازينکه ما رو از نظرات خودتون مطع ميکنيد ممنونيم و بدونيد ما قطعا خوشحال ميشيم.

تراکنشی که شما میگیرید چقدر هست؟
و اینکه اگر از چه مبلغ فروش یک فروشگاه بالاتر بره،تراکنش کمتر میشه؟

amiri113
2010-04-12, 07:56
تراکنشی که شما میگیرید چقدر هست؟

ما از تراکنش های ورودی هيچ درصدی کسر نميکنيم!
يعنی اگر شما 10000 تومان پرداخت کنيد به سايتی عينا 10000 تومان از کارت شما کسر ميشه و عينا 10000 تومان هم به حساب کاربر اضافه ميشه!
ولی در زمان خروج 2.5% کسر ميکنيم

و اینکه اگر از چه مبلغ فروش یک فروشگاه بالاتر بره،تراکنش کمتر میشه؟
برای اين مورد فعلا تصميم گيری نشده و تصميم گيری اين مورد برای زمانی گذاشته شده که يک مقدار سيستم کار کنه و همه چيز مشخص بشه و ضمنا قرار داد ما با ساير بانک ها بسته بشه!

ممنون

Alirezaer
2010-04-12, 08:40
ما از تراکنش های ورودی هيچ درصدی کسر نميکنيم!
يعنی اگر شما 10000 تومان پرداخت کنيد به سايتی عينا 10000 تومان از کارت شما کسر ميشه و عينا 10000 تومان هم به حساب کاربر اضافه ميشه!
ولی در زمان خروج 2.5% کسر ميکنيم

برای اين مورد فعلا تصميم گيری نشده و تصميم گيری اين مورد برای زمانی گذاشته شده که يک مقدار سيستم کار کنه و همه چيز مشخص بشه و ضمنا قرار داد ما با ساير بانک ها بسته بشه!

ممنون

مرسی از پاسخ شما.
بعد سوال بعدیم این هست که تراکنشی که می گیرید برای فروش اجناس مجازی و اجناس حقیقی متفاوت هست؟
یعنی اگر کسی کارت شارژ بفروشه 2.5% و اگر کسی فیلم یا لوازم دیگه هم بفروشه 2.5%؟

amiri113
2010-04-12, 09:29
مرسی از پاسخ شما.
بعد سوال بعدیم این هست که تراکنشی که می گیرید برای فروش اجناس مجازی و اجناس حقیقی متفاوت هست؟
یعنی اگر کسی کارت شارژ بفروشه 2.5% و اگر کسی فیلم یا لوازم دیگه هم بفروشه 2.5%؟

فعلا اينطوری هستش!
فقط در نظر داريم که با يکی دو تا موسسه خيريه هم قرار داد ببنديم که ممکنه برای اونها درصد کمتری در نظر گرفته بشه!
ولی در کل فعلا شرايط به اينطور هستش که برای تمام تراکنش های خروجی 2.5% رو در نظر بگيريم!

يک سوال: مگه بانک ها ماهيت چيزی که قراره فروخته شه روی درصد تاثير ميزاره يا ميزان گردش حساب و تراکنش ها ؟

ممنون

Alirezaer
2010-04-12, 09:38
فعلا اينطوری هستش!
فقط در نظر داريم که با يکی دو تا موسسه خيريه هم قرار داد ببنديم که ممکنه برای اونها درصد کمتری در نظر گرفته بشه!
ولی در کل فعلا شرايط به اينطور هستش که برای تمام تراکنش های خروجی 2.5% رو در نظر بگيريم!

يک سوال: مگه بانک ها ماهيت چيزی که قراره فروخته شه روی درصد تاثير ميزاره يا ميزان گردش حساب و تراکنش ها ؟

ممنون

بله تاثیر میزاره،مثلا برای فروشگاه هایی که کارت های مجازی(شارژ ایرانسل،همراه اول،کارت اینترنت،دبیت کارت و ...) می فروشند 2.5% و برای سایر اجناس 5%
البته،این یک مسئله ثابت نیست،مثلا ما که از مشتری های قدیمیش هستیم،با ما بهتر حساب می کنه و سایت هایی هم که فروش بالایی داشته باشند،تراکنش کمتری ازشون گرفته میشه(این موارد مربوط به پرداخت الکترونیک بانک سامان هست،بانک های دیگه رو خبر ندارم.)

amiri113
2010-04-12, 10:14
بله تاثیر میزاره،مثلا برای فروشگاه هایی که کارت های مجازی(شارژ ایرانسل،همراه اول،کارت اینترنت،دبیت کارت و ...) می فروشند 2.5% و برای سایر اجناس 5%
البته،این یک مسئله ثابت نیست،مثلا ما که از مشتری های قدیمیش هستیم،با ما بهتر حساب می کنه و سایت هایی هم که فروش بالایی داشته باشند،تراکنش کمتری ازشون گرفته میشه(این موارد مربوط به پرداخت الکترونیک بانک سامان هست،بانک های دیگه رو خبر ندارم.)

پس اين يک مزيت زرين پال هستش که تو حالت عادی 2.5% رو ميگيره! <):)
ممنون از اطلاعاتی که داديد! انشالا قرارداد يکی دو تا بانک ديگه هم به زودی بسته ميشه و بعدش قرارداد بانک سامان و انشالا اگر بشه يکی از بانک های دولتی!

Alirezaer
2010-04-12, 10:45
پس اين يک مزيت زرين پال هستش که تو حالت عادی 2.5% رو ميگيره! <):)
ممنون از اطلاعاتی که داديد! انشالا قرارداد يکی دو تا بانک ديگه هم به زودی بسته ميشه و بعدش قرارداد بانک سامان و انشالا اگر بشه يکی از بانک های دولتی!

دقیقا،این یک مزیت هست،اما به شرطی که اطمینان خریدار جلب بشه،ایشاالله که بزودی زرین پال جای خودش رو در میان همه باز کنه.

ahmaad313
2010-04-12, 17:17
اقا یکی زحمت بکشه بیاد تعرفه بانک ها برای کارمزد رو بزاره
تا ببینیم اصلا این سیستم میصرفه یا نه

amiri113
2010-04-12, 18:51

بزاريد رک و رو راست بهتون بگم!
اگر برای شما امکان گرفتن دروازه مستقيم از بانک هستش در حال حاضر اين سيستم نميصرفه!
البته برای تراکنش های پايين اختلاف بين کارمزد زرين پال و بانک ها خيلی کم هستش و تو بعضی از موارد حتی بانک ها بالاتر هم هستند!

Reza
2010-04-12, 21:51
صفر یا دو درصد
اکثر بانک ها دو درصد هستن
بانک ملت و اگه اشتباه نکنم بانک ملی هم کارمزدی نمیگیرن

Alirezaer
2010-04-13, 07:58
آقای امیری واریزی های زرین پال به چه صورت هست؟
مثلا بانک سامان روزی 2بار واریزی رو انجام میده.

amiri113
2010-04-13, 08:52
آقای امیری واریزی های زرین پال به چه صورت هست؟
مثلا بانک سامان روزی 2بار واریزی رو انجام میده.

بعد از درخواست کاربر مبنی بر خروج وجه از سيستم، بين 3 تا 4 روز کاری پول به حساب انتخاب شده واريز ميشه!
حساب ها از قبل وارد سيستم ميشن و همه حساب های وارد شده بايد به نام صاحب اکانت زرين پال باشن!

Alirezaer
2010-04-13, 12:05
بعد از درخواست کاربر مبنی بر خروج وجه از سيستم، بين 3 تا 4 روز کاری پول به حساب انتخاب شده واريز ميشه!
حساب ها از قبل وارد سيستم ميشن و همه حساب های وارد شده بايد به نام صاحب اکانت زرين پال باشن!

خیلی زمان زیادی هست آقای امیری.
سعی کنید زمان رو به حداقل برسونید.
به چه بانک هایی پول رو می تونید واریز کنید؟

amiri113
2010-04-13, 16:50
خیلی زمان زیادی هست آقای امیری.
سعی کنید زمان رو به حداقل برسونید.
به چه بانک هایی پول رو می تونید واریز کنید؟

دليل اين تاخير به خاطر اطمينان از صحت تراکنش ها هستش و دوم هم اينکه اصلا هدف کلی سيستم اين هستش که در آينده پول برای استفاده داخلی مصرف شه و خروج به حداقل برسه!
توی پی پال هم برای تراکنش هایی که از سيستم خارج ميشه يک بازه زمانی بين 2 تا 3 روز زمان ميبره!
فعلا بانک هایی که امکان واريز پول به اونها وجود داره عبارتند از:
صادرات - ملی - ملت - پاسارگاد - پارسيان - سامان

انشالا به زودی چند تا بانک دولتی و خصوصی اعم از کشاورزی و اقتصاد نوين و بانک شهر هم اضافه ميشه!
البته در مورد اضافه کردن ساير بانک ها هم مشکلی نيست و ما به محض اينکه متوجه بشيم روی بانکی درخواست زياد هستش اين کار رو انجام ميديم و اون رو هم اضافه ميکنيم.

با تشکر
علی امیری

as87
2010-04-13, 19:03
يه سوال داشتم، شما روي اجناس و خدمات فروخته شده چجوري نظارت مي‌كنيد؟
من بر فرض مثال بيام توي يه سايت فروش شارژ به صورت دايركت كردن v-p-n بفروشم ......
يه فكري هم براي اين موارد بايد بكنيد فكر مي‌كنم.

Alirezaer
2010-04-13, 19:09
دليل اين تاخير به خاطر اطمينان از صحت تراکنش ها هستش و دوم هم اينکه اصلا هدف کلی سيستم اين هستش که در آينده پول برای استفاده داخلی مصرف شه و خروج به حداقل برسه!
توی پی پال هم برای تراکنش هایی که از سيستم خارج ميشه يک بازه زمانی بين 2 تا 3 روز زمان ميبره!
فعلا بانک هایی که امکان واريز پول به اونها وجود داره عبارتند از:
صادرات - ملی - ملت - پاسارگاد - پارسيان - سامان

انشالا به زودی چند تا بانک دولتی و خصوصی اعم از کشاورزی و اقتصاد نوين و بانک شهر هم اضافه ميشه!
البته در مورد اضافه کردن ساير بانک ها هم مشکلی نيست و ما به محض اينکه متوجه بشيم روی بانکی درخواست زياد هستش اين کار رو انجام ميديم و اون رو هم اضافه ميکنيم.

با تشکر
علی امیری

آقای امیری منظورتون از اینکه پول برای استفاده داخلی مصرف بشه چیه؟

amiri113
2010-04-13, 21:13
آقای امیری منظورتون از اینکه پول برای استفاده داخلی مصرف بشه چیه؟

ببينيد اتفاقی که الان تو paypal ميفته!
کسی پولی رو در حساب داخلی خودش در paypal داره و با همون پول خريد هاش رو انجام ميده و معمولا کمتر پول از طريق کارت بانکها پرداخت ميشه!
يعنی اينکه کاربران ما کم کم عادت کنن به اينکه تو حساب زرين پال خودشون برای خريد های ايندشون پول نگه دارند و هی پول از سيستم خارج و وارد نشه!

يه سوال داشتم، شما روي اجناس و خدمات فروخته شده چجوري نظارت مي‌كنيد؟
من بر فرض مثال بيام توي يه سايت فروش شارژ به صورت دايركت كردن v-p-n بفروشم ......
يه فكري هم براي اين موارد بايد بكنيد فكر مي‌كنم.

بله. ما هدفمون اين هستش که از فروش محصولات و موارد غير قانونی جلوگيری کنيم.
توی قوانين ذکر کرديم و در صورت مشاهده شديدا برخورد ميکنيم. همچنين در صورت گزارش کاربران هم بررسی ميکنيم و از بروز اين موارد جلوگيری ميکنيم.
چون وجود اينطور موارد باعث بد نام شدن سيستم و در نهايت ضرر به کاربرانی هستش که دوست دارند سالم در اين سيستم کار کنن!

خيلی خوشحالم که داريم تاپيک رو فعال ميکنيم و انشالا بتونم پاسخگوی سوالات باشم!
ممنون

Alirezaer
2010-04-13, 21:33
جالب هست،پس شما قصد دارید کیف پول الکترونیکی رو راه اندازی کنید.
خیلی فکرخوبی هست.

amiri113
2010-04-13, 23:11
جالب هست،پس شما قصد دارید کیف پول الکترونیکی رو راه اندازی کنید.
خیلی فکرخوبی هست.

کيف پول اينترنتی تعبیر جالبی بود!
ممنون

as87
2010-04-14, 17:34
يه سوال ديگه هم داشتم 99درصد تجارت الكترونيك ايران محصولات صوتي و تصويري هست (خوب يا بدش فرقي نداره:-?) چرا باهاشون كار نمي‌كنيد؟

Reza
2010-04-18, 00:34
يه سوال ديگه هم داشتم 99درصد تجارت الكترونيك ايران محصولات صوتي و تصويري هست (خوب يا بدش فرقي نداره:-?) چرا باهاشون كار نمي‌كنيد؟
به دلیل مشکلاتی که ممکنه در آینده به وجود بیاد و به دلیل محدودیت اعمال شده از سمت قوانین!

amiri113
2010-04-19, 16:17
به دلیل مشکلاتی که ممکنه در آینده به وجود بیاد و به دلیل محدودیت اعمال شده از سمت قوانین!

بله! دقيقا گفته آقا رضا صحيح هستش!
نکته ای که هستش اينه که ما وارد اين قضيه نشديم که چند ماه ديگه با مشکلات مواجه بشيم!
هدف ما اين هستش که تا آخر با سلامت کار کنيم و شما مطمئن باشيد بازار فروش اينترنتی تغيير خواهد کرد و در آينده ديگه بازار تجارت الکترونيک اين نيستش که الان ميبينيم.
البته ما با فروشگاههایی که اين محصولات رو به طور قانونی ارائه بدن، مشکلی نخواهيم داشت.

ممنون
علی امیری

amiri113
2010-04-27, 16:43
خبر جديد اينکه دروازه پرداخت آنلاين بانک پارسيان هم به سيستم اضافه شد.
ضمنا امکان اتصال حساب های اقتصاد نوين و بانک شهر هم به منظور واريز نقدی برای کاربران فراهم شد.

Alirezaer
2010-04-27, 22:38
خبر جديد اينکه دروازه پرداخت آنلاين بانک پارسيان هم به سيستم اضافه شد.
ضمنا امکان اتصال حساب های اقتصاد نوين و بانک شهر هم به منظور واريز نقدی برای کاربران فراهم شد.

آقای امیری واریز اتصال حساب به صورت واریز نقدی رو میشه بیشتر توضیح بدید؟

amiri113
2010-04-28, 08:33
يعنی اينکه کاربر مياد و حساب بانک شهرش رو توی سيستم ثبت ميکنه!
و در زمان درخواست پول، ما به حساب بانک شهرش پول رو واريز ميکنيم.

در حال حاضر امکان واريز پول از زرين پال به حساب های بانک های زير وجود داره:
پاسارگاد - صادرات - سامان - پارسيان - ملی - ملت - اقتصاد نوين و شهر

rezidentevilone
2010-05-08, 12:42
به منظور افزايش سطح تاييد شما، زرين پال از شما ميخواهد ابتدا به بخش 'ويرايش مشخصات من' مراجعه کرده و اطلاعات کاربری خود را تکميل کنيد. سپس از شما ميخواهيم تا کپی مدارک زير را در پاسخ به اين تيکت پيوست کنيد:
1. کپی کارت ملی
2. کپی شناسنامه
و چنانچه دارای مليت غير ايرانی ميباشيد، لطفا کپی پاسپورت خود را ضميمه اين تيکت کنيد. ضمنا چنانچه شناسه خود را به نام شرکت ثبت کرده ايد لطفا نامه درخواست خود را با سربرگ و مهر شرکت در پاسخ اين تيکت ارسال کرده و منتظر تماس زرين پال باشيد.

دوست عزیز فتوکپی مدارک گرفته شده رو نمی شه به ایمیل پیوست کرد ! باید تصویر مدارک رو به ایمیل پیوست کرد !

amiri113
2010-05-08, 15:46
دوست عزیز فتوکپی مدارک گرفته شده رو نمی شه به ایمیل پیوست کرد ! باید تصویر مدارک رو به ایمیل پیوست کرد !

سلام
نه شما ميبايست به سايت مراجعه کنيد و مدارک بالا رو در سايت به تيکت مورد نظر پيوست کنيد.
البته چنانچه به ايميل هم ارسال کنيد برای شما در تيکت مربوط به افزايش سطح تاييد، پيوست خواهد شد.

با تشکر
علی امیری

PrestaShop
2010-05-28, 00:23
آقای امیری کار شما و همکارانتون بسیار قابل تحسینه، بنده واقعا واستون آرزوی موفقیت میکنم
فقط خواستم چند نکته رو اینجا ذکر کنم که امیدوارم شما رو در مسیری که طی میکنید سست نکنه و در آینده ی نزدیک شاهد به نتیجه رسیدن کارتون باشیم
اول اینکه برای قرارداد با همه ی بانک ها نیاز به داشتن شرکت نیست، بانک پارسیان و پاسارگاد رو با اطمینان کامل میگم که با هر فردی با هر شرایطی قرارداد میبندن و هیچ مدرک خاصی نمیخوان و بانک ملی هم فکر میکنم این امکان رو داره چون هم در فرم قرارداد به افراد حقیقی اشاره شده هم یک بنده خدایی رو میشناسم که نه شرکت داره نه جواز کسب نه حتی داخل ایران زندگی میکنه با این حال باهاش قرارداد بستن
نکته ی دوم تا اونجایی که بنده خبر دارم بانک پارسیان و سامان از ابتدای سال جاری کارمزدشون رو صفر کردن، آیا شما هم کارمزدتون رو تغییر دادید؟
نکته ی سوم در مورد PayPal این سیستم به این دلیل موارد استفاده ی زیادی داره که چندین کارت رو و چندین ارز رو میپذیره و خوب بانک های ما هم حداقل در مورد کارتها همینطورند و البته PayPal اونقدر ها هم که بنظر میاد پرطرفدار نیست خصوصا خارج از آمریکا یکی از دلایلش تایید پرداخت 4 روز بعد از پرداخته

amiri113
2010-05-28, 01:09
آقای امیری کار شما و همکارانتون بسیار قابل تحسینه، بنده واقعا واستون آرزوی موفقیت میکنم
فقط خواستم چند نکته رو اینجا ذکر کنم که امیدوارم شما رو در مسیری که طی میکنید سست نکنه و در آینده ی نزدیک شاهد به نتیجه رسیدن کارتون باشیم
اول اینکه برای قرارداد با همه ی بانک ها نیاز به داشتن شرکت نیست، بانک پارسیان و پاسارگاد رو با اطمینان کامل میگم که با هر فردی با هر شرایطی قرارداد میبندن و هیچ مدرک خاصی نمیخوان و بانک ملی هم فکر میکنم این امکان رو داره چون هم در فرم قرارداد به افراد حقیقی اشاره شده هم یک بنده خدایی رو میشناسم که نه شرکت داره نه جواز کسب نه حتی داخل ایران زندگی میکنه با این حال باهاش قرارداد بستن
نکته ی دوم تا اونجایی که بنده خبر دارم بانک پارسیان و سامان از ابتدای سال جاری کارمزدشون رو صفر کردن، آیا شما هم کارمزدتون رو تغییر دادید؟
نکته ی سوم در مورد PayPal این سیستم به این دلیل موارد استفاده ی زیادی داره که چندین کارت رو و چندین ارز رو میپذیره و خوب بانک های ما هم حداقل در مورد کارتها همینطورند و البته PayPal اونقدر ها هم که بنظر میاد پرطرفدار نیست خصوصا خارج از آمریکا یکی از دلایلش تایید پرداخت 4 روز بعد از پرداخته

در مورد بانکها بايد عرض کنم که انشالا طی همين يکی دو هفته آينده با بانکهای مختلف قرار داد ميبنيدم و دروازه اونها رو روی سايت قرار ميديم.
نکته ای که باعث شده در عقد قرار داد با بانکها تاخير ايجاد بشه درصد ها هستش که ما به شرايط خاص از بانکها نياز داريم نه شرايط عادی از اونها.
در مورد درصدی که شما گفتيد (مخصوصا در مورد بانک سامان چون ما سر اين مسئله الان باهاشون اختلاف داريم در عقد قرار داد) اينه که درصد دستگاههای کارت خون رو صفر کردند اما درصد پرداخت الکترونيک رو تغييری ندادند. اما برنامه کاری زرين پال مشخص هستش!
ممکنه درصد ها تغيير کمه اما با شرايط مختلف!
همونطور که ميدونيد زرين پال در ازای ورود پول به سيستم هيچ درصدی رو از پرداخت کننده و پذيرنده کم نميکنه اما در زمان برداشت 2.5 درصد کسر ميکنه!
ممکنه سطوحی تعيين شه که در ازای بالا رفتن رقم خروجی درصد کاهش پيدا کنه.

در مورد چندين کارت هم بايد بگم که در تراکنش های ورودی تمامی کارت های عضو شتاب رو ميپذيريم اما در مورد تراکنش های خروجی فعلا فقط چند بانک که کاربران به اونها نياز دارند رو ميپذيريم اما تو اين مورد هم سعی داريم که بانکهای خروجی رو افزايش بديم.

خوشحال شدم از نظرات خوب شما
با تشکر
علی امیری

FiFtHeLeMeNt
2010-05-28, 13:04
سلام
سایت زرین پال مشکلی داره ؟ واسه من لود نمی شه.

sibb
2010-05-28, 14:27
آقای امیری کار شما و همکارانتون بسیار قابل تحسینه، بنده واقعا واستون آرزوی موفقیت میکنمجناب مدیر تو رو خدا این سیستم پیلتر کردن کلمات انجمن را درست کنید. اصلا آدم موقع خوندن نوشته یه جوریش میشه. یه جوری بذارید که این کلماتی که بهش حساس هست رو به صورت Whole Word ***** کنه

Alireza
2010-05-28, 19:02
جناب مدیر تو رو خدا این سیستم پیلتر کردن کلمات انجمن را درست کنید. اصلا آدم موقع خوندن نوشته یه جوریش میشه. یه جوری بذارید که این کلماتی که بهش حساس هست رو به صورت Whole Word ***** کنه

سلام

این موضوع رو در یک تاپیک جدید مطرح کنید.

یا حــــــــــــق