PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اپرا ۱۰٫۵۰ منتشر شد، سریعترین مرورگر جهان

GraphX
2010-05-16, 16:10
مرورگر اپرا نسخه نهایی ۱۰٫۵۰ با ادعای سریعترین مرورگر جهان برای کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد.مرورگر اپرا ۱۰٫۵۰ علاوه بر محیط ظاهری جدید، امکان کاوش در صفحات وب به صورت امن و خصوصی را بوجود می آورد به نحوی که کاربران بدون شناخته شدند به کارهای خود در اینترنت می پردازند.
دکمه های منو مربوط به مرورگر اپرا ۱۰٫۵۰ دیگر از روش های قدیمی برای راهبرد کاربر در بین نوار ابزارها استفاده نمی کند، بلکه به وسیله یک پنجره باز شونده (Drop Down) تمام امکانات به نمایش گذاشته می شود.
قابلیت گرافیکی Aero Glass جهت استفاده در ویندوز ۷ و ویندوز ویستا افزوده شده است تا کاربر بتواند محیطی نیمه شفاف از مرورگر را در هنگام کار با آن داشته باشد. همچنین، اپرا ۱۰٫۵۰ اجازه می دهد تا کاربر به لیست های ویندوز ۷ دسترسی مستقیم داشته باشد تا در زمانی کوتاه آخرین صفحات مشاهده شده، آخرین اقدامات انجام شده و Speed Dial را در اختیار داشته باشد.
در اپرا ۱۰٫۵۰ مانند نسخه های پیشین دسترسی به حالت Opera Turbo وجود دارد. کاربر می تواند این ویژگی را در زمانی که احساس می کند سرعت دسترسی وی به اینترنت کاهش یافته است فعال نماید تا اپرا خود بارگزاری محتوی وب را مدیریت کند.
از دیگر ویژگی های این مرورگر می توان به Opera Unit اشاره داشت که در حقیقت به اشتراک گذاری خودکار محتوی در شبکه های اجتماعی است. و در نهایت از Opera Link می توان نام برد که امکان یکپارچه سازی (Synchronizing) یادداشت ها، تنظیمات موتور جستجوگر، Speed Dial و بسیاری تنظیمات دیگر را بین چندین مرورگر اپرا فراهم می سازد.
مرورگر اپرا آخرین استانداردهای HTML5 و CSS3 را پشتیبانی می کند.
اپرا ۱۰٫۵۰ (http://www.opera.com/) هم اکنون در ۴۲ زبان مختلف، تنها برای کاربران سیستم عامل ویندوز در دسترس می باشد. تین نسخه بزودی برای Mac و لینوکس نیز منتشر خواهد شد.

منبع (http://www.winbeta.net/%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7-10-50-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86/)

Alireza
2010-05-17, 01:06
سلام

من خودم هم به شخصه اکثرا از اپرا استفاده می کنم!
مرورگر سریع و سبکیست و الان نسخه 10.53 اون رو سیستمم نصبه!
دوستان اگر امتحان نکردند می تونند امتحان کنند، به خصوص در مواقعی سرچ خیلی مرورگر عالی ای هست چون می تونید به راحتی پنجره های زیادی رو همزمان باز کنید...

موفق باشید
یا حــــــــق

GraphX
2010-05-17, 01:38
سلام

من خودم هم به شخصه اکثرا از اپرا استفاده می کنم!
مرورگر سریع و سبکیست و الان نسخه 10.53 اون رو سیستمم نصبه!
دوستان اگر امتحان نکردند می تونند امتحان کنند، به خصوص در مواقعی سرچ خیلی مرورگر عالی ای هست چون می تونید به راحتی پنجره های زیادی رو همزمان باز کنید...

موفق باشید
یا حــــــــق

بسيار عالي
ممنون ميشم يه سري از امكانات ديگه اش كه كاربر پسند هست رو اسم ببري

Alireza
2010-05-17, 11:25
سلام

سبکی (خیلی، حتی از ff!)، من تجربه باز شدن 180 صفحه همزمان اونم با سیستم ضعیف رو دارم!!!
صفحات برگشت دوباره بارگزاری نمی شوند و شما با سرعتی فوق العاده به صفحات قبل باز می گردید
هر چی رو لود کرد سریع نمایش می ده و منتظر لود تمام صفحه نمی مونه!
تمام صفحاتی که می بندید می تونید سریعا در لیست صفحات بسته شده ملاحظه کنید و اونو برگردانید و همچنین امکان برگشت به چندین صفحه قبل !!!
دیدن پیشنمایش صفحات در پنجره ای کوچک
قابلیت سرچ و go برای هر کلمه در محتوا
قسمت note اون
گزینه سرچ اکثر سایت ها، حتی خودتون می تونید اونو برای خودتون بسازید!
مشاهده تمام لینک های صفحه
گرینه FIT to width، بعضی موقع خیلی راهگشاست
گزینه نمایش یا عدم نمایش تصویر در صفحه
گزینه نمایش صفحه با هر درصدی
مدیریت تب ها و پنجره ها
مدیریت ایمیل، دیگر نیاز نیست outlook رو باز کنید و سزیع با اون ایمیل رو بفرستید
پرویت تب
به راحتی در صفحه جدید، پشت سر تب و... ایجاد بشه
مدیریت دانلود
تعریف حرکت با موس برای کار با اپرا
قابلیت ماسک که می تونید به سایت هایی که فقط ie قبول می کنند هم وارد شوید! اپرا می گوید من ie هستم!
مدیریت کوکی ها
مدیریت پسورد
Rss خون
تعریف استیل خاص برای مشاهده یک صفحه! (مثلا یک صفحه اگر درست محتواش معلوم نیست یا طراح رنگ بندی نامناسبی برای صفحه اش انجام داده، مثلا تعریف می کنید الماناش نمایش داده نشه تا محتوا رو ببینید!
گزینه کپی نکنید با جاوا رو که در بعضی وبلاگ ها هست رو اصلا توجه نمی کنه !!!
می تونید وارد سورس صفحه بشید (این که چیز مهمی نیست) ولی می تونید با تغییر صفحه و زدن گزینه apply اون تغییری که دادین ... خاطرات جالبی سر همین دارم !!!
و...

البته نقاط ضعفی هم داره
برای بعضی از سایت های فارسی مناسب نیست! (اکثرا اون سایت هایی که فقط برای ie می سازن رو می گم! مثل انتخاب واحد دانشگاه! ها)
یه نقطه منفی و شایدم مثبت! دیگه موقع کپی ساده کپی می شه بدون سورس صفحه!

_____
پ.ن. بعضی از امکانات اپرا رو الان بعضی از مرورگرا دارن ولی اکثرشون رو اپرا اولین ایجاد کننده شون بوده!

یا حـــــــــــق

GraphX
2010-05-17, 13:59
سلام

سبکی (خیلی، حتی از ff!)، من تجربه باز شدن 180 صفحه همزمان اونم با سیستم ضعیف رو دارم!!!
صفحات برگشت دوباره بارگزاری نمی شوند و شما با سرعتی فوق العاده به صفحات قبل باز می گردید
هر چی رو لود کرد سریع نمایش می ده و منتظر لود تمام صفحه نمی مونه!
تمام صفحاتی که می بندید می تونید سریعا در لیست صفحات بسته شده ملاحظه کنید و اونو برگردانید و همچنین امکان برگشت به چندین صفحه قبل !!!
دیدن پیشنمایش صفحات در پنجره ای کوچک
قابلیت سرچ و go برای هر کلمه در محتوا
قسمت note اون
گزینه سرچ اکثر سایت ها، حتی خودتون می تونید اونو برای خودتون بسازید!
مشاهده تمام لینک های صفحه
گرینه FIT to width، بعضی موقع خیلی راهگشاست
گزینه نمایش یا عدم نمایش تصویر در صفحه
گزینه نمایش صفحه با هر درصدی
مدیریت تب ها و پنجره ها
مدیریت ایمیل، دیگر نیاز نیست outlook رو باز کنید و سزیع با اون ایمیل رو بفرستید
پرویت تب
به راحتی در صفحه جدید، پشت سر تب و... ایجاد بشه
مدیریت دانلود
تعریف حرکت با موس برای کار با اپرا
قابلیت ماسک که می تونید به سایت هایی که فقط ie قبول می کنند هم وارد شوید! اپرا می گوید من ie هستم!
مدیریت کوکی ها
مدیریت پسورد
Rss خون
تعریف استیل خاص برای مشاهده یک صفحه! (مثلا یک صفحه اگر درست محتواش معلوم نیست یا طراح رنگ بندی نامناسبی برای صفحه اش انجام داده، مثلا تعریف می کنید الماناش نمایش داده نشه تا محتوا رو ببینید!
گزینه کپی نکنید با جاوا رو که در بعضی وبلاگ ها هست رو اصلا توجه نمی کنه !!!
می تونید وارد سورس صفحه بشید (این که چیز مهمی نیست) ولی می تونید با تغییر صفحه و زدن گزینه apply اون تغییری که دادین ... خاطرات جالبی سر همین دارم !!!
و...

البته نقاط ضعفی هم داره
برای بعضی از سایت های فارسی مناسب نیست! (اکثرا اون سایت هایی که فقط برای ie می سازن رو می گم! مثل انتخاب واحد دانشگاه! ها)
یه نقطه منفی و شایدم مثبت! دیگه موقع کپی ساده کپی می شه بدون سورس صفحه!

_____
پ.ن. بعضی از امکانات اپرا رو الان بعضی از مرورگرا دارن ولی اکثرشون رو اپرا اولین ایجاد کننده شون بوده!

یا حـــــــــــق

بسيار عالي
يه سوال : فرض كنيد يه صفحه لود كرديم و يه تعدادي عكس داخلشه . عكس هاي اين صفحه رو ميشه به صورت آفلاين ذخيره كرد يا حتماً‌بايد به اينترنت متصل باشيم ؟
از اين حيث مي پرسم كه كروم و فايرفاكس اين مشكل رو دارن !

Alireza
2010-05-17, 15:22
سلام

بله دقیقا همین مورد هست!
موقع ذخیره سازی در قسمت save as type رو روی html file with images بزارید!

یا حــــــــــــق

GraphX
2010-05-17, 18:14
سلام

بله دقیقا همین مورد هست!
موقع ذخیره سازی در قسمت save as type رو روی html file with images بزارید!

یا حــــــــــــق

ممنون از پاسخت
منظورم اين بود واسه ذخيره مستقيم عكس ها شيوه ي كارش به چه صورته ؟

Alireza
2010-05-18, 19:18
ممنون از پاسخت
منظورم اين بود واسه ذخيره مستقيم عكس ها شيوه ي كارش به چه صورته ؟
سلام

در کل شما به هر شکل ممکن می تونید عکس ها رو ذخیره کنید!
این نتیجه راست کلیک روی عکس شماست!

122

یا حــــــــق

GraphX
2010-05-18, 19:30
سلام

در کل شما به هر شکل ممکن می تونید عکس ها رو ذخیره کنید!
این نتیجه راست کلیک روی عکس شماست!

122

یا حــــــــق

شما يه صفحه رو كه عكس داره باز كنيد و از اينترنت خارج بشيد و يه دونه عكس هاي همون صفحه رو ذخيره كنيد . ببينيد ذخيره مي كنه يا خير

ممنون از لطفتون

Alireza
2010-05-18, 19:48
شما يه صفحه رو كه عكس داره باز كنيد و از اينترنت خارج بشيد و يه دونه عكس هاي همون صفحه رو ذخيره كنيد . ببينيد ذخيره مي كنه يا خير

ممنون از لطفتون

سلام
ذخیره می کنه، فقط اگر از توربو استفاده کنید دوباره عکس رو میاد ذخیره می کنه از سرور اصلیش. اگر توربو خاموش باشه یا به عبارت دیگه عکس با تکنولوژی توربو نمایش داده نشده باشه، به راحتی ذخیره می شه. به خاطر همین آزادیاشه که می گم. ..
اُپرا !!!

یا علــــــــــــی

GraphX
2010-05-18, 21:38
سلام
ذخیره می کنه، فقط اگر از توربو استفاده کنید دوباره عکس رو میاد ذخیره می کنه از سرور اصلیش. اگر توربو خاموش باشه یا به عبارت دیگه عکس با تکنولوژی توربو نمایش داده نشده باشه، به راحتی ذخیره می شه. به خاطر همین آزادیاشه که می گم. ..
اُپرا !!!

یا علــــــــــــی

ممنون از لطفت
امشب حتماً‌ نصبش مي كنم

Alireza
2010-05-18, 22:43
ممنون از لطفت
امشب حتماً‌ نصبش مي كنم
سلام

خیلی خوبه!
نتیجه بررسیتو همینجا بگو!
یا حــــــــق