PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش دائمی مرغ عشق!

hrvman
2014-12-01, 19:41
سلام دوستان
خاطرتون هست که مرغ عشق مولد داشتم؟
خوب از روی ناچاری و عدم بینش درست پدر و مادر! مجبور به فروش فرزندان شدم!
برج 12 سال پیش دوتا مرغ عشق خریدم که الان شدن 20تا (گوش شیطون کر) خوب این پدرومادر مولد اینبار 12 عدد تخم گذاشتن که خودش فک کنم جای ثبت رکورد داره!
اما مشکل این نیست!
مشکل کمبود جا هست الان این 20 تا توی دوتا قفس نگه داری میشن!
دفعه قبل یکی از ماده ها بخاطر تصاحب لونه افتاده بود به جون یه جوجه که اصلا خاطره خوبی برام نیست چون جوجه پوست سرش کامل کنده شده بود و خونریزی داشت! به هر حال با مراقبت و نگه داری الان خوبه حالش! اما نمیخام باز ببینم! از سمت دیگه باور نکردنیه جوجه های سری اول دوتا ماده داشتن که الان هر دو تخم گذاشتن یکی توی لونه دوم یکی هم کف قفس امروز گذاشت خدا رو خوش نمیاد اذیت شن!
برای همین باکمال اندوه مجبور به فروش هستم! ماده مادر الان روی 12 تخمه که خدا رو خوش نمیاد بلندش کرد برای همین 30-40 روز دیگه میتونید بخریدش!
ماده دوم هم الان روی 5تا تخمه که اینم دیگه نمیشه بلند کرد اما ماده سوم الان تازه یه تخم گذاشته میشه جابجا کرد!
مابقی هم هستند که همگی سبز هستند میخاستم اول اسم تاپیک رو بزارم فروش سبزی های شیطون!
اگر دوستان بخان جفتهایی که باهم فعلا نوک تو نوکن رو هم جدا میکنم فقط زودتر باید بگید یکی دو روز تا مطمئن شم جفت هم هستن!
و اما قیمت! قیمت روی بچه نمیشه گذاشت! اگر کسی خوب مراقبت کنه بهش دونه ای 20 میدم! یعنی جفتی 40! جفتهای که روی تخمن گرونترن! میدم 50! مادر وپدر اما دیگه شاهکارن! فعلا قیمت نمیگزارم چون میدونم هنوز اینها از لونه بیرون نرفته تخم میزارن اگر نگذاشتن خبر میدم برای فروش!
درمورد بزرگ شدنشون هم باید بگم اینها با تخم کتون و ارزن بصورت مداوم و با هویج و تخم مرغ هفتگی تقریبا! و با قطره های ADCE و مولتی و کلسیم تغذیه شدن البته بهشون کاهو کمی و برنج هم با طرز مخصوص خودشون داده شده و دائما توی قفس کف دریا سنگش هست! برای همین همگی قوی هستن و برای همین شدن تخم گذار!
هرنوع نقد و بحث کارشناسی پیرامون این بچه ها و پدر ومادر گرامیشون آزاده!
و اما عکسها:
از گذشته:178481784917850178511785217853
از حال:178541785517856
راه ارتباطی ایمیل!!! admin .at.irantcco.com
نکته مهم : من شرق تهران هستم نارمک!! و شما برای بردن اینها قفس هم نیازدارید!
برای اطلاع از کم کیف توی پخ میتونید آدرس و شماره تماس بنده رو دریافت کنید

yazdiran
2014-12-01, 20:09
سلام
ماشاا... چ زود بزرگ شدن.ميگن بچه همسايه زود بزرگ ميشه:-/ برا همين جاهاست فك كنم

بعد آقا اينا رو ديدم يادم افتاد اين همسايه طبق بالايي ما تقريبا همه جور پرنده كوچيكي رو يه مدت توي خونه مياره و ....
پريشب ك رفتم خونه تو آشپزخونه ك رفتم،خدايا اين همسايه هي ميگفت:

مييينا ميييينا ميييينا(حدود50بار)
سلاااام سلاااام سلاااام(حدود20بار)
بعد متوجه شدم اينا خونه نيستند و همسايه رفته سركار و صدا ضبط كرده گذاشته توي خونه كنار اون پرنده:-?
بعد جالب اينكه تا فردا صبح هم اين همسايه مون خونه نميومدند

رفتم كنتورشون رو زدم ك شايد قطع بشه صدا ك نشد:">
خداراشكر فك كنم ساعت حدود يك نصف شب بود ك صدا تموم شد،احتمالا باطري اون تموم شد^:)^

بعد هوا هم ك رطوبتي ميشه از خونه شون بوي بد مياد كمي.نميدونم همه جا همينطوريه يا اينا بهشون نميرسند و تميزشون نميكنند

پسر عموم هم پرنده داره،روزي چندساعت بهشون ميرسه.خيلي ترتميز و مرتب.قبلا ك طبقه بالاي خونه رو مخصوص كبوتر و قناري و... گذاشته بود ولي الان فقط چندتا كبوتر داره فك كنم

ان شاا... خوب بفروشيد

hrvman
2014-12-01, 20:23
:))
اونا نامردن! حتما آینه هم گذاشتن!
اما فک نکنم جواب بگیرن! مرغ مینا باهوشه و حسود! متوجه آینه میشه! حتی ممکنه از تنهایی دق کنه!
کلا طوطی سانان و مرغ مینا و هر حیوان احتمالی دیگه ای فقط به جهت ایجاد ارتباط صدا رو تقلید میکنه! بزنید توی گوگل قران خواندن مرغ عشق! یا صحبت کردنش! توی آپارت هست!
مرغ عشق اگر ازابتدا تنها باشه و مونسش هم انسان باشه به حرف میاد! اما کلا این یک ظلم درحقشونه که تنها بگذاریشون تا به حرف بیافتن!
اونها هم تمیز نمی کنن! من پارچه دور قفس روهم عوض میکنم!
اگر پرنده توی خونه ای باشه خیلی روحیه ها رو لطیفتر میکنه! مگر طرف بی اعصاب باشه کلا! مخصوصا مرغ عشق که دائم درحال وحوله!
راستی برای دوستانی که الا میگن تو خودت نامردی که توی قفس نگه داشتی! مرغ عشق پرنده اینجاها نیست! برای توی جنگلهای گرمسیری هست که گرم و درختهای نزدیک بهم داشته باشه چون مرغ عشق نمیتونه مسافت زیادی پرواز کنه و میافته! برای همین اگر آزاد باشن بعد نیم ساعت گربه ها خوردنشون! البته مرغ عشق دیدم از کبوتر بهتر پرواز میکرد!

alone878
2014-12-01, 20:48
من یه مرغ عشق دارم هرکاری میکنم فال در نمیاره حالا اینا میتونن فال دربیارن آموزش خاصی باید بهش داده بشه

yazdiran
2014-12-01, 20:54
بازم سلام

راستي خواستم بپرسم يادم رفت؛

با توجه به اينكه عنوان تاپيك هست ؛

فروش دائمي مرغ عشق!

مگه مرغ عشق اعتباري هم هست؟:-/
يا فقط براي جذابيت عنوان بوده؟:">

حوله بيتا
2014-12-01, 20:56
سلام
ببخشيد اگه سوالم بي ربط به موضوع تاپيكه..

من يه جفت مرغ عشق دارم كه به محض اينكه ماده تخم ميزاره ميافته به جون نره ...الان سه روزه از هم جدا شون كردم چون نره يه شب كه نبودم حسابي كتك خورده بود و ديگه اصلا نميتونست از جاش تكون بخوره و كل هيكلش خوني و .....

مشكل از كجاست ؟ :(

yazdiran
2014-12-01, 21:00
سلام

من يه جفت مرغ عشق دارم كه به محض اينكه ماده تخم ميزاره ميافته به جون نره ...الان سه روزه از هم جدا شون كردم چون نره يه شب كه نبودم حسابي كتك خورده بود و ديگه اصلا نميتونست از جاش تكون بخوره و كل هيكلش خوني و .....

سلام
من تخصصي ندارم ولي كلا جنس نر وماده از همون عهد سنگ چخماق و اينا با هم كل داشتند.:">

در اين مورد به خصوص هم اين چند روزي هم كه ماده بهش كار نداشته واسه اين بوده ك روي تخم بوده نميتونسته دخل طرف رو بياره

بيچاره نره

sabeti05
2014-12-01, 21:10
سلام

بنده در کار پرورش بلدرچین هستم، اینها وقتی دعوا می کنند به یکی از دلایل زیر است:
کمبود ویتامین و در نتیجه استرس و اعصاب خوردی بینشون
دعوا سر غذاخوری و آبخوری

برای مورد اولی من از محلول مولتی ویتامین یا آمینوسول استفاده می کنم، خیلی تاثیر داره و آرومشون می کنه.

حوله بيتا
2014-12-01, 21:23
بنده در کار پرورش بلدرچین هستم، اینها وقتی دعوا می کنند به یکی از دلایل زیر است:
کمبود ویتامین و در نتیجه استرس و اعصاب خوردی بینشون
دعوا سر غذاخوری و آبخوری

برای مورد اولی من از محلول مولتی ویتامین یا آمینوسول استفاده می کنم، خیلی تاثیر داره و آرومشون می کنه.
ممنون از راهنماييتون
مشكل غذا ندارن چون جاي آبخوري و غذا دوتا گزاشتم از طرفي هم اين دعوا دقيقا از روزي شروع ميشه كه ماده تخم ميزاره و وقتي نر رو هم جدا ميكنم ماده بي قراري ميكنه و همش جيغ و داد ....
ولي كمبود ويتامين رو نميدونستم .ميخرم ببينم تاثير داره ..

hrvman
2014-12-01, 21:44
من یه مرغ عشق دارم هرکاری میکنم فال در نمیاره حالا اینا میتونن فال دربیارن آموزش خاصی باید بهش داده بشه
آموزش داره! گرسنگی میدی! بعد که کلی گرسنه شد روی کاغذها دون میریزی بجای دونه کاغذ در میاره در عوض دون میدی بهش بعد چند روز یاد میگیره! البته برای اینکه پر نزنه بره راه دیگه دوددادن هست نمیدونم روشهای جدیدی اومده یا نه!

بازم سلام

راستي خواستم بپرسم يادم رفت؛

با توجه به اينكه عنوان تاپيك هست ؛

فروش دائمي مرغ عشق!

مگه مرغ عشق اعتباري هم هست؟:-/
يا فقط براي جذابيت عنوان بوده؟:">
جذابیت بود! اعتباری هم هست! یه هفته بعد افقی میشن پیچاره ها!

سلام

نه عزیزم در اول هم عرض کردم مشکلی نداره! فقط یه سوال بینیش چه رنگیه مادت؟
بعد از تخم دنبال جفت گیری هست و غذآ نر باید غذا رو تامین کنه دیگه ماده برای میوه و بعضی اوقات دونه میاد بیرون مابقی اوقات آقای مرد دونه رو بالا میاره میریزه دهن خانم!
دنبال جفت گیری احتمالش بیشتره! جوجه دادن؟
غذا چی میدید؟ 7تخم به نر بدید اگر بینی ماده قرمز یا آبی نیست به اون هم میتونید بدید اما اگر به قرمز میزنه یا آبیه اصلا ندید!
عکس بزارید و برنامه غذایشون رو هم بفرمایید تا یکم مفهوم شه!
نر ما داغ که میکنه میزنه مادرو میترکونه! بعد 10 دقیقه هم میره قربون صدقش میره! نره خیلیی قویه نمیزاره ماده پاشه!
راستی زمان جفت گیریشون چند دقیقه میشه حدودیا! میزاره ماده خوب نر سوارشه؟

حوله بيتا
2014-12-01, 22:08
آموزش داره! گرسنگی میدی! بعد که کلی گرسنه شد روی کاغذها دون میریزی بجای دونه کاغذ در میاره در عوض دون میدی بهش بعد چند روز یاد میگیره! البته برای اینکه پر نزنه بره راه دیگه دوددادن هست نمیدونم روشهای جدیدی اومده یا نه!

جذابیت بود! اعتباری هم هست! یه هفته بعد افقی میشن پیچاره ها!

نه عزیزم در اول هم عرض کردم مشکلی نداره! فقط یه سوال بینیش چه رنگیه مادت؟
بعد از تخم دنبال جفت گیری هست و غذآ نر باید غذا رو تامین کنه دیگه ماده برای میوه و بعضی اوقات دونه میاد بیرون مابقی اوقات آقای مرد دونه رو بالا میاره میریزه دهن خانم!
دنبال جفت گیری احتمالش بیشتره! جوجه دادن؟
غذا چی میدید؟ 7تخم به نر بدید اگر بینی ماده قرمز یا آبی نیست به اون هم میتونید بدید اما اگر به قرمز میزنه یا آبیه اصلا ندید!
عکس بزارید و برنامه غذایشون رو هم بفرمایید تا یکم مفهوم شه!
نر ما داغ که میکنه میزنه مادرو میترکونه! بعد 10 دقیقه هم میره قربون صدقش میره! نره خیلیی قویه نمیزاره ماده پاشه!
راستی زمان جفت گیریشون چند دقیقه میشه حدودیا! میزاره ماده خوب نر سوارشه؟
ممنون
برنامه غذايي اصلا ندارم و بلد نيستم
راستش اصلا اهل نگه داري پرنده نيستم چون اينجور كارها وقت ميخواد و اگه وقت نزاري پرنده اذيت ميشه و كار خوبي نيست ...منم كه اصلا اطلاعاتي در اين مورد ندارم ...اين دوتا هم مال مادربزرگم بودن كه چون بعد از فوتش كسي حاضر نشد ازشون نگه داري كنه من برشون داشتم
ماده دقيقا رنگ قناريه چشماش قرمز بينيش آبي يا قرمز نيست
نر هم سبزه
موقع سوار شدن مشكلي نيست ...حسابي هم صميمي هستن ولي تا حالا ماده 3 مرتبه تخم گذاشته كه هر سه بار كار به دعوا كشيده
دفعه آخر شب رفتم و صبح كه اومدم ديدم نره نيست و مادهه زير سينش كاملا قرمز و نوكش هم خونيه گفتم احتمالا كتك خورده ...قفسو كه ديدم نره افتاده بود كف قفس و پرهاش كنده شده بود و دمش هم افتاده بود خلاصه برش داشتم و گزاشتم تو يه قفس ديگه
دقيقا از وقتي هم كه جداشون ميكنم خانومه دلش تنگ ميشه و ميچسبه به ميله هاي قفس و آقاهه رو صدا ميكنه
تخم هاش تا حالا جوجه نشده و منم از خدامه نشه چون به همينا هم به زور ميرسم ولي مشكلم بيشتر دعوا كردنشونه ...فكر كردم حتما بعد از تخم گذاري روشش اينه كه بايد جدا باشن به خاطر همين پرسيدم

ميتونيد برنامه غذايي براشون بديد ؟ بيزحمت ؟
الان سه تا تخم گذاشته و نشسته روشون و داره با خودش حرف ميزنه :d يا شايد لالايي ميخونه ولي هر چي هست ديگه دارم كر ميشم %-( لامصب خسته نميشه و نفس هم كم نمياره

hrvman
2014-12-01, 22:30
نه نباید جدا شن! احتمالا نرت مشکل داره! ناتوانی جنسی در نر مرغ عشق یه چیز متداولیه!
بینی به اون حالت اسفنجیه روی نوک میگن!
از کجا نرو ماده رو تشخیص دادید پس!
اون که میفرمایید چش قرمزه گرونه ارزون ندی بره!:)
برنامه خیلی راحته!
4 کیلو ارزن درشت با یه کیلو تخم کتون سفید قاطی میکنی این غذای دائمیشونه! کتون گرمه سرحال میاره اما باید کم باشه که داغ نکنن!:)
در هفته یه تخم مرغ آب پر کن زردشو خودت بخور:) یکمی هم برا اونها بزار! کمیا! زیادی میترکونشون!
هروقت خیار خوردی یه راه چاقو پوستشو بزار برا اونها! هفته ای یکی دو بار کافیه! سیب اون وسطشم کافیه براشون اما یکم سیبم داشته باشه تخمه فقط ندی بهشون!:)
سبزی هم دو هفته ای یه بار بهشون بده ببین چی دوس دارن معمولا شاهی دوسدارن و گشنیز اما ببین چی دوست دارن!
کاهو یه اندازه دو انگشت هر دو سه هفته زیادی بدی اسهال میشن میمیرن!:)
مادت تخم گزاره پس واجبه کف دریا سنگشو بگیری!
هفته ای یه بار هم شربت کلسیم انسانی بده بهشون توی آب 50 سیسیشون 5 سی سی کافیه! یه بارهم مولتی 5سی سی! بعد اگر میخای تخمشون نطفه دار بشه با قطره adCE که پرنده فروشیها دارن هفته ای 5 قطره تو آب بده بهشون نر رو تقویت میکنه! (5تومنه قطره!)
دیگه 7تخم تقویتی هم دارن که میتونی بدی!
راستی ماهی یکبار هم یه ذره برنج مثلا 10-20 گرم نه خیلی توی آب بدون هیچی بزار بپره تا دهن واکنه اونم خیلی دوست دارن!
نرت سرده احتمالا اینا رو بدی میاد رو فرم! معمولا نرها باید ماده رو بزنن!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

نه نباید جدا شن! احتمالا نرت مشکل داره! ناتوانی جنسی در نر مرغ عشق یه چیز متداولیه!
بینی به اون حالت اسفنجیه روی نوک میگن!
از کجا نرو ماده رو تشخیص دادید پس!
اون که میفرمایید چش قرمزه گرونه ارزون ندی بره!:)
برنامه خیلی راحته!
4 کیلو ارزن درشت با یه کیلو تخم کتون سفید قاطی میکنی این غذای دائمیشونه! کتون گرمه سرحال میاره اما باید کم باشه که داغ نکنن!:)
در هفته یه تخم مرغ آب پر کن زردشو خودت بخور:) یکمی هم برا اونها بزار! کمیا! زیادی میترکونشون!
هروقت خیار خوردی یه راه چاقو پوستشو بزار برا اونها! هفته ای یکی دو بار کافیه! سیب اون وسطشم کافیه براشون اما یکم سیبم داشته باشه تخمه فقط ندی بهشون!:)
سبزی هم دو هفته ای یه بار بهشون بده ببین چی دوس دارن معمولا شاهی دوسدارن و گشنیز اما ببین چی دوست دارن!
کاهو یه اندازه دو انگشت هر دو سه هفته زیادی بدی اسهال میشن میمیرن!:)
مادت تخم گزاره پس واجبه کف دریا سنگشو بگیری!
هفته ای یه بار هم شربت کلسیم انسانی بده بهشون توی آب 50 سیسیشون 5 سی سی کافیه! یه بارهم مولتی 5سی سی! بعد اگر میخای تخمشون نطفه دار بشه با قطره adCE که پرنده فروشیها دارن هفته ای 5 قطره تو آب بده بهشون نر رو تقویت میکنه! (5تومنه قطره!)
دیگه 7تخم تقویتی هم دارن که میتونی بدی!
راستی ماهی یکبار هم یه ذره برنج مثلا 10-20 گرم نه خیلی توی آب بدون هیچی بزار بپره تا دهن واکنه اونم خیلی دوست دارن!
نرت سرده احتمالا اینا رو بدی میاد رو فرم! معمولا نرها باید ماده رو بزنن!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

چی میخونه؟ وقتی تخم میزاره یه صدایی مثل لولای در جیر جیر میکنه که اون یعنی نر بیاد دون بده! کرنش هم میکنه مثل زمان جفت گیری اما فقط دونه میده!
ممتد میخونه؟ بلند؟ عکس بزار تا ببینمش

حوله بيتا
2014-12-01, 22:43
ممنون از راهنماييتون
ممتد ميخونه و ول نميكنه ....دقيقا صداي جير جير و هر چند دقيقه يه بار فرياد ....موندم يه وجب پرنده اين صداي بلند رو از كجاش در مياره ...هر چند وقت هم سرش رو از لونش در مياره و همراه با صداي جير جير سرشو هم بالاپايين ميكنه ... فكر كنم هي تخم هاي رو هم اين ور اون ور ميكنه چون صداي قل خوردن از تو لونه مياد ...حالا پس نر رو بيارم كنار ماده ؟
نر و ماده رو از روي سوارشدنشون تشخيص دادم :">

hrvman
2014-12-01, 23:30
خوب رنگ بینیشون روهم ببین نر آبیه پررنگ ماده سفید با لایه قرمز یا ابی!
داره دلبری برای نر میکنه!
به صدای هیس و اشیای تیره حساسن! اگر خیلی رفتن رو مخت یه جوراب بالا پرت کنی ساکت میشن!
البته قفسشون بالا بزار تا احساس امنیت کنن!

mahdyk900
2014-12-06, 00:39
ما هم دو تا داریم که الان شدن 9 تا :دی

اصلا یه دنیایی دارن واسه خودشونا !!!!

ولی خیلی میترسن :(

معذرت بابت اسپم

hrvman
2014-12-06, 17:04
ما هم دو تا داریم که الان شدن 9 تا :دی

اصلا یه دنیایی دارن واسه خودشونا !!!!

ولی خیلی میترسن :(

معذرت بابت اسپم

شما مرد بارشون بیار!
اینها از رنگ مشکی میترسن با دو تاشون کارکردم! به رنگ مشکی حمله میکنن گاز بگیرن!
نره هم وقتی توی لونه اصلیشه جوری گاز میگیره که کبود شه! اما کافیه از قفس اصلی بیاریش بیرون رو انگشتت میشسنه! سرشو بخارونی:))
دنبا گذشته!

hrvman
2014-12-08, 12:08
جوجه های دومین جفت هم دراومدن! البته جفت سوم هم تخماشون رو دادم زیر جفت دوم!