PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرفتن نماد اعتماد چه میزان تاثیر در فروش اینترنتی خواهد داشت؟

irestorer
2014-12-02, 19:41
سلام دوستان، بنده تازه نماد اعتماد گرفتم... میخواستم ببینم دوستانی که قبلا تجربه دارن میتونن بگن گرفتن نماد چه قدر تاثیر داره؟

مردم کلا چه قدر آشنا هستن با این قضیه نماد؟ اصلا اهمیتی به این نماد اعتماد الکترونیکی میدن یا نه؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

در ضمن طبق آماری که الان در خود سایت نماد دیدم بیش از 6000 کسب و کار تا حالا نماد گرفتن.

دوستان در این بحث مشارکت کنن لطفا...

abipooshan
2014-12-02, 19:44
من که تاثیر زیادی نمیبینم . درصد خیلی کمی شاید اصلا اشنا باشن با نماد

mohama226
2014-12-02, 19:46
نماد کلا تقریبا یه جورایی اجباری شده و به همین دلیل اکثرا درحال نماد گرفتن هستند .
مثلا درگاه بانکی نمیدن بهتون دیگه ، اگر نماد نداشته باشین و یا ...
نما تاثیر بسیار کمی دارد .
مهم این است که شما به مشتری اثبات کنید که کی هستید ، چطور ستید و... وقتی مشتری به شما (فقط خود شما نه نماد و این چیزا که در آوردن تا یه پولی از مردم بگیرند)
اعتماد پیدا کنه دیگه میشه مشتری ثابت شما .
شک نکنید .
بعنوان مثال ما بیش از 1000 مشتری ثابت داریم که هر زمان نیاز به هاست و دامین و طراحی سایت داشته باشند فقط به ما درخواست میدن .
-
فقط مهم اینکه شما به مشتری اثبات بشین

irestorer
2014-12-02, 20:11
سپاس از مشارکت دوستان، منظور من بیشتر این بود که در کنار رعایت سایر مسائل خود نماد هم تاثیر داره یا نه؟

منتظر نظرات سایر دوستان هستم...

maker
2014-12-02, 20:24
نماد توی ایران شناخته شده نیست و کمتر دیده شده کسی اهمیت بده به نماد !
نماد اجباری هست و باید داخل فروشگاه باشه ولی خب مشتری اصلا دیدی نسبت به نماد نداره و کلا باشه یا نباشه براش فرقی نمیکنه :)

karbar
2014-12-02, 20:27
اگه آدرس سایتتون در اینماد تهران و برخی کلانشهرها باشه مطمئنا موثر خواهد بود
ولی اگر آدرس موجود در اینماد یکی از شهرهای کوچک باشه ، معمولا مشتری های آگاه ( که درصدی از بازدید کننده ها را تشکیل میدهند ) از خرید خود منصرف میشوند که دلیلش هم برمیگرده به مواردی همچون هزینه پستی بیشتر ، عدم اطمینان به فروشنده ، تاخیر در دریافت بسته ، دسترسی سخت به فروشنده در مواقع نیاز همچون گارانتی ، معیوب بودن کالا ، اشتباه در ارسال و .......
ضمنا درصد افرادی که از الزامی بودن اینماد اطلاع دارند رو به فزونی است با اینکه اطمینان دارند که اینماد بدرد بخور نیست ولی حداقل به مشخصات واقعی دارنده سایت پی میبرند و اندکی خیالشان اسوده میشود

peymaniran
2014-12-02, 22:09
نماد = کشک

معظمی
2014-12-02, 22:58
سپاس از مشارکت دوستان، منظور من بیشتر این بود که در کنار رعایت سایر مسائل خود نماد هم تاثیر داره یا نه؟

منتظر نظرات سایر دوستان هستم...

چرا نداشته باشه؟

بودنش به از نبودنشه. اگر از هر 1000 نفر فقط 1 درصد بدونن نماد چیه و از اون 10 نفر فقط یک نفر به این معتقد باشه سایت بدون نماد قابل اعتماد نیست، وجود نماد میتونه یک مشتری در روز برای شما حفظ کنه. این بدبینانه ترین حالت ممکن بود.

ولی این سوال که آیا نماد، اعتماد میاره؟ باید گفت خیر! اعتماد با گذاشتن یه عکس بندانگشتی که روش کلیک کنی پاپ آپی باز بشه ایجاد نمیشه. برای اعتماد سازی فاکتورهای خیلی مهمتری رو باید رعایت کرد و کمترین و پست ترین فاکتور شاید وجود همین لوگوی نماد اعتماد در ایندکس سایت باشه.

nvvn
2014-12-04, 22:45
نماد هنوز جا نیفتاده اما قطعا بی تاثیر نیست
به خصوص در خریدهای نقدی میتونه تا حد زیادی موثر باشه. البته با فرض وجود سایر فاکتور ها

Imaco
2014-12-04, 22:49
یکی از عوامل افزایش فروش ، بالا بردن میزان اعتماد به فروشگاه است و اینماد یکی از ابزارهای اعتماد سازی.
خریداران خوب که سفارش های بالا دارند اکثرا اهل اینترنت هستند و اینماد گزینه ای موثر در انتخابشون هست.
غیر از اینماد ، طراحی سایت ، گرافیک ، پشتیبانی ، کیفیت محصولات ، دسترسی ها و.... در اعتماد سازی موثرند.

h.afkhami
2014-12-05, 01:40
سلام
چند روز پیش مشتری داشتم که سفارش را براش ارسال کرده بودم و برگشت خورده بود (خودش برگشت نزده بودن ) ، میگفت اگر نماد داشتید نقدی خرید میکردم !!
همین یک مشتری باعث شده پیگیر کارهای نماد اعتماد باشم.
البته اینجور مشتری ها را من بلافاصله بدون اینکه هزینه ای ازشون بگیرم ، سفارش را بصورت نقدی براشون ارسال میکنم و میگم بعد از اینکه رسید واریز کنید. ( بعضی وقت ها لازمه فروشنده به مشتری اعتماد کنه)

موفق وشاد باشید

alone878
2014-12-05, 01:44
تاثیر بسزایی داره باعث اعتماد خریدار به سایت میشه

eershab
2014-12-05, 09:50
والا ما که تاثیر زیادی مشاهده نکردیم
یه کمی زود هست برای جا افتادن بین تمامی مردم
ولی یه قشر خاصی الان درک می کنن نماد رو

irestorer
2015-01-03, 22:44
یک آماری از سایت اینماد درآوردم گفتم شاید برای شما هم جالب باشه:
http://www.enamad.ir/ShopList.aspx

مقایسه آمار صدور نماد جدید در سال های مختلف: (چون 9 ماه از سال گذشته تا پایان آذر هر سال را مقایسه کردم)

9 ماهه اول 90 تعداد: 14
9 ماهه اول 91 تعداد: 120
9 ماهه اول 92 تعداد: 1024
9 ماهه اول 93 تعداد: 4348

یعنی امسال صدور نماد اعتماد جدید 300-400درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته که جالب توجه هست،
به نظر شما علتش چیه؟

abipooshan
2015-01-03, 22:47

مقایسه آمار صدور نماد جدید در سال های مختلف: (چون 9 ماه از سال گذشته تا پایان آذر هر سال را مقایسه کردم)

یعنی امسال صدور نماد اعتماد جدید 300-400درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته که جالب توجه هست،
به نظر شما علتش چیه؟

افزایش کسب و کار اینترنتی و تعداد فروشگاه های اینترنتی و باطبع افزایش تقاضا برای نماد .
شاید در سال نود همان درصد از کل فروشگاه ها که درخواست داشتن در سال 93 هم نسبت به کل فروشگاه ها همان درصد باشه.

good_boy1
2015-01-07, 19:52
سلام
چند روز پیش مشتری داشتم که سفارش را براش ارسال کرده بودم و برگشت خورده بود (خودش برگشت نزده بودن ) ، میگفت اگر نماد داشتید نقدی خرید میکردم !!
همین یک مشتری باعث شده پیگیر کارهای نماد اعتماد باشم.

از این حرفا زیاد می زنند ولی نماد برای ما که هیچ تأثیری نداشت. قبلش روزی یکی دو مورد پیش می اومد که می گفتن نماد ندارین و اینا ولی وقتی نماد گذاشتیم عملاً هیچ فرقی تو فروش ندیدیم. اکثرا اصلا نمی دونن چی هست

mdark
2015-01-07, 20:02

به نظر شما علتش چیه؟
این برا اینه که اجباری شد
وگرنه هیچ کس نمیگرفت
الانم از ترس اینکه بسته های سفارشا رو قبول نکنن همه رفتن گرفتن
وگرنه تاثیرش تو فروش در حد 0 هست ..

ermesh
2015-01-08, 00:45
نماد یه بهونست. یکی از دوستان ما شرکتی زده بود دو سه سال پیش. تو این چند سال چون شرکتش فقط عنوان شرکت رو داره و زیاد جدی فعالیت نمی کنه دنبال کارهای مالیات و ... نرفته بود.
بنده خدا چند وقت پیش میره ثبت نام میکنه که به اسم شرکت یه نماد بگیره. یک ماهه بعد یه اس ام اس میاد که مودی گرامی بیا تکلیف مالیات و ... را روشن کن!!
در حقیقت نماد شده یه بهونه که خصوصا شرکتها را شناسایی کنند بعد اداره مالیات و دارایی بره سراغشون!!

Imaco
2015-01-08, 09:00
نماد یه بهونست. یکی از دوستان ما شرکتی زده بود دو سه سال پیش. تو این چند سال چون شرکتش فقط عنوان شرکت رو داره و زیاد جدی فعالیت نمی کنه دنبال کارهای مالیات و ... نرفته بود.
بنده خدا چند وقت پیش میره ثبت نام میکنه که به اسم شرکت یه نماد بگیره. یک ماهه بعد یه اس ام اس میاد که مودی گرامی بیا تکلیف مالیات و ... را روشن کن!!
در حقیقت نماد شده یه بهونه که خصوصا شرکتها را شناسایی کنند بعد اداره مالیات و دارایی بره سراغشون!!

شناسایی شرکتها مگه زحمتی داره؟ از قوه قضاییه تا سازمان ثبت لیست همه شرکتهای فعال و غیر فعال موجوده .
اینماد هیچ فایده ای هم نداشته باشه باعث شده عده از فروشنده های نامعتبر که با ایرانسل خاموش و جنس بی کیفیت با اعتبار بقیه بازی میکننند حذف بشن. از وقتی موضوع اینماد مطرح شده به هر فروشگاهی برم به شرط داشتن اینماد خرید میکنم چون لااقل ادرسی ازش جایی ثبت شده .

zozze
2015-01-08, 09:25
دوستان عزیز که میفرمایید هیچ فایده ای نداره اینماد!
باید به عرضتون برسونم همونطور که کاربر Imaco هم گفتن باعث میشه همچین کسانی حذف بشن از فروشندگی. البته خود ما هم از وقتی که نماد رو گرفتیم فروش نقدیمون بالا رفته، به مشتری توضیح میدیم که چی هست مشتری هم قانع میشه و خرید رو نقدی ثبت میکنه، بگذریم از مزایایی که خرید نقدی به نسبت خرید به روش COD داره. البته هستند هنوز و این افراد کم هم نیستن که هرچقدر براشون توضیح میدیم به هیچ وجه قانع نمیشن و حتی برای یک بازی 6-7 هزارتومانی حاضر هستن 5-6 هزارتومان هزینه پست به روش COD رو بپردازن اما 1500 تومان روش نقدی رو نه!
ولی به هر حال فرهنگ سازی داره میشه و اصلا هیچ جایی هم که ازش اسمی برده نشه همین که بصورت دهن به دهن بین مردم بچرخه و کم کم همه متوجه تفاوت فروشگاه های دارای اینماد با بقیه فروشگاه ها بشن خودش کافیه.
موفق باشید.

ermesh
2015-01-08, 10:10
شناسایی شرکتها مگه زحمتی داره؟ از قوه قضاییه تا سازمان ثبت لیست همه شرکتهای فعال و غیر فعال موجوده .
اینماد هیچ فایده ای هم نداشته باشه باعث شده عده از فروشنده های نامعتبر که با ایرانسل خاموش و جنس بی کیفیت با اعتبار بقیه بازی میکننند حذف بشن. از وقتی موضوع اینماد مطرح شده به هر فروشگاهی برم به شرط داشتن اینماد خرید میکنم چون لااقل ادرسی ازش جایی ثبت شده .

بله لیست وجود داره ولی شما وقتی یه شرکت ثبت می کنید آدرسی می دید که ممکنه بعد از یه مدت ممکنه اون آدرس تغییر کنه. ولی وقتی میخواید نماد بگیرید آدرس و اطلاعات به روز ثبت می کنید. نمی گم بده اتفاقا خوبه ولی اینکه ازش برای جاهای دیگه استفاده بشه خوب نیست.
البته بازم می گم من نمی گم فایده نداره. خوبه ولی متاسفانه دارن ازش استفاده های دیگه هم می کنن.