PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جواز کسب و کار

worker
2015-04-12, 01:50
3 سوال
1-در صورتی که پروانه کسب گرفته باشیم با این پروانه کسب اگه مغازه رو جا به جا کنیم مشکلی پیش نمیاد که؟ مثلآ تغییر محل بدیم

2-اگه تو مغازه بخوایم لوازمی مانند فلش مموری و رم موبایل و سی دی و دی وی دی خام و لوزام جانبی موبایل و لوازم جانبی کامپیوتر فروخت و در کنارش گاه گداری نیز خدمات اینترنتی مانند ثبت نام های اینترنتی انجام داد چه مجوزی باید گرفت؟

3-با جواز کسب خرازی همه چیز میشه فروخت؟مثل لوازمی که در بالا ذکر شد؟

mdark
2015-04-12, 02:37
3 سوال
1-در صورتی که پروانه کسب گرفته باشیم با این پروانه کسب اگه مغازه رو جا به جا کنیم مشکلی پیش نمیاد که؟ مثلآ تغییر محل بدیم

2-اگه تو مغازه بخوایم لوازمی مانند فلش مموری و رم موبایل و سی دی و دی وی دی خام و لوزام جانبی موبایل و لوازم جانبی کامپیوتر فروخت و در کنارش گاه گداری نیز خدمات اینترنتی مانند ثبت نام های اینترنتی انجام داد چه مجوزی باید گرفت؟

3-با جواز کسب خرازی همه چیز میشه فروخت؟مثل لوازمی که در بالا ذکر شد؟
جواب سوالاتتون :
1 - تغییر محل رو باید با اتحادیه هماهنگ کنید . اگه نیاز باشه باید مجددا 1 سری کارای شهر داری و .. رو انجام بدید ( البته توی شهر ما قانون جدید اومده که برا گرفتن جواز دیگه به کارای شهرداری نیازی نیست )
2 - رسته کامپیوتر به 3 دسته نرم افزار ، سخت افزار و خدمات تقسیم میشه . برا اون اجناس بهتره سخت افزار بگیرید . در کنارش کپی هم داشته باشید گیر نمیدن . الان خیلی جاها بقالی ها یا ابزار فروشی ها و .. هم کپی دارن کسی نمیگه چرا !
3 - جواز خرازی همه چی میشه فروخت . اما بستگی داره به محیطی که هستید . اگه مثلا تو همسایگی شما 1 رقیب کامپیوتری و آدم نا حسابی باشه میتونه بره اتحادیه کامپیوتر اعتراض کنه اونها هم بیان از طریق اصناف به شما اخطار بدن . ولی اگه دور و برت آدم گیری پیدا نشه ، کافیه 1 جواز یکیشون رو بگیری و بدونن که این مغازه جواز داره . دیگه کسی سراغت نمیاد . نه اتحادیه های مختلف و نه اصناف و .. ولی تا زمانی که نداشته باشی ، هی میان گیر میدن که بری از یکیشون بگیری جوازت رو

worker
2015-04-12, 16:18
ممنون از پاسخگویی
در مورد جواز خرازی هر چیزی میشه فروخت؟مثلآ لوازمی که در بالا گفته شد و مثلآ تبلت هم در کنارش؟ و یا مثلآ عمده فروشی لوازمی مثل فلش مموری و رم موبایل میشه انجام داد دیگه؟
و کدوم جواز به صرفه تر یا بی دردستره؟
--------
اگه تجربه اول برای مغازه داری باشه جواز موقت خوبه؟ و شرایطش به چه صورته؟

mdark
2015-04-12, 19:00
ممنون از پاسخگویی
در مورد جواز خرازی هر چیزی میشه فروخت؟مثلآ لوازمی که در بالا گفته شد و مثلآ تبلت هم در کنارش؟ و یا مثلآ عمده فروشی لوازمی مثل فلش مموری و رم موبایل میشه انجام داد دیگه؟
و کدوم جواز به صرفه تر یا بی دردستره؟
--------
اگه تجربه اول برای مغازه داری باشه جواز موقت خوبه؟ و شرایطش به چه صورته؟
ببین
1 دوستی دارم
جواز خرازی داره ، اما فروشگاهش بازی کامپیوتر ، اوازم جانبی ، دستگاه های بازی ، ایکس باکس ، اسپیکر و موس و .. خلاصه همه چی داره
گفتم که مهم اینه که کسی نباشه اون اطراف همین شغل رو از اتحادیه مرتبط داشته باشه و بهت گیر بده .
مثلا من خودم جواز موقت خرازی داشتم ، لوازم جانبی کامپیوتر هم داشتم تو مغازه ، لوازم آشپزخونه هم داشتم ،آرایشی و زیور آلات هم داشتم .. خلاصه همه چی ! چون کسی اطراف مغازم نبود بیاد پیله کنه که نباید این مغازه این جنسارو کار کنه ..
ولی مغازه قبلیش ، از اتحادیه کامپیوتر اقدام کرده بودم .. ( ولی جواز رو نگرفته بودم ) همون در دست اقدام . ما بخش نرم افزار بودیم . رفتیم کپی و .. اضافه کردیم . کنارمون 1 مغازه خدماتی بود رفت اتحادیه شاکی شد ، اومدن گفتن کپی رو جمع کن شما رسته نرم افزار هستی

itjavani
2015-04-12, 19:17
علت همه چی فروشی جواز خرازی چیه؟

farshad7
2015-04-12, 21:54
چون تعداد محصولات کوچک قابل تولید و فروش تقزیبا بی نهایت هست و خوب بسیاری از اتحادیه ها محصولات تقریبا ثابتی مبتونن داشته باشند مثل اتحادیه ساعت ،اتحادیه آلبوم عکس ،اتحادیه طلاو جواهر و ...... ولی خوب بالاخره باید این محصولات کوچک و ریز هم ساماندهی بشن از لحاظ تولید و فروش و خوب با شانه خالی کردن بسیاری اتحادیه ها ، شاید تنها اتحادیه خرازی بوده که از قبل چون مسئولیت باهاش بوده داره روند رو ادامه میده.
اما الان یک سری اتحادیه ها در حال سنگ اندازی برای خرازی هستند در حالی که در گذشته اهمیتی به محصولات زیر صنف خرازی نمیدادن.
هرجا که پول باشه همه دست میندازن.

worker
2015-04-13, 00:28
ببین
1 دوستی دارم
جواز خرازی داره ، اما فروشگاهش بازی کامپیوتر ، اوازم جانبی ، دستگاه های بازی ، ایکس باکس ، اسپیکر و موس و .. خلاصه همه چی داره
گفتم که مهم اینه که کسی نباشه اون اطراف همین شغل رو از اتحادیه مرتبط داشته باشه و بهت گیر بده .
مثلا من خودم جواز موقت خرازی داشتم ، لوازم جانبی کامپیوتر هم داشتم تو مغازه ، لوازم آشپزخونه هم داشتم ،آرایشی و زیور آلات هم داشتم .. خلاصه همه چی ! چون کسی اطراف مغازم نبود بیاد پیله کنه که نباید این مغازه این جنسارو کار کنه ..
ولی مغازه قبلیش ، از اتحادیه کامپیوتر اقدام کرده بودم .. ( ولی جواز رو نگرفته بودم ) همون در دست اقدام . ما بخش نرم افزار بودیم . رفتیم کپی و .. اضافه کردیم . کنارمون 1 مغازه خدماتی بود رفت اتحادیه شاکی شد ، اومدن گفتن کپی رو جمع کن شما رسته نرم افزار هستی

بله دقیقآ مطلب رو گرفتم ممنون
الان بر فرض مثال ما بیایم به صورت تخصصی روی فلش مموری و رم موبایل کار کنیم و هم عمده بفرشیم هم تکی با قیمت ارزانتر و سود کمتر
حالا تو راسته خیابانی که ما مغازه داریم به هر حال ممکنه کافی نت باشه خدمات کامپیوتری باشه و یا فروش قطعات کامپیوترم باشه و در همه اینها معمولآ فلش مموری هم میفروشند
چون ما تو اون راسته کارمون اینه و قیمتها هم ارزونتر از اونها هست آیا اونها میتونند شاکی بشند؟و در این مورد نوع جواز مهمه چی باشه؟ یعنی مرتبط باشه و سخت افزار باشه بهتره؟
--------

amir_dj
2015-04-13, 00:44
مجوز کافی نت فکر میکنم خیلی سخت تر شده جدیدا!

با توجه به فاز کاری خودت همون مجوز سخت افزار بیشتر بدرد شما میخوره.
در مورد فروش برند خاصی هم اگر خواستی از من بپرس یک برند با گارنتی
معتبر شناس بهت معرفی کنم آشنای ماست:x

worker
2015-04-13, 03:17
مجوز کافی نت فکر میکنم خیلی سخت تر شده جدیدا!

با توجه به فاز کاری خودت همون مجوز سخت افزار بیشتر بدرد شما میخوره.
در مورد فروش برند خاصی هم اگر خواستی از من بپرس یک برند با گارنتی
معتبر شناس بهت معرفی کنم آشنای ماست:x

بله احتمالآ همون سخت افزار بگیرم
برند چه محصولی؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

و اینکه اون میله ای که روی دیوار نصبه و فکر کنم بهش رگال میگن و قاب موبایل و فلش مموری رو ازش آویزون میکنند رو از کجا میشه تهیه کرد و اسم دقیقش چیه ؟اون میله طولش زیاد نباشه

zamin
2015-04-13, 03:50
و اینکه اون میله ای که روی دیوار نصبه و فکر کنم بهش رگال میگن و قاب موبایل و فلش مموری رو ازش آویزون میکنند رو از کجا میشه تهیه کرد و اسم دقیقش چیه ؟اون میله طولش زیاد نباشه
اصولا از قفسه فروشی ها یا محلی که پاتوق ابزاری ها هست بوسیله توری مربع شکل به دیوار میزنی و اون میله خودش قفل میشه در اون هر تعداد و هر فاصله که بخواید هست قیمتی هم ندارند ما برای فروشگاهمون (البته اینترنتی که داشتیم اینکار میکردنند برای آرشیو سی دی بگیر تا کیف و هر چی بشه آویزون کرد یا حتی کیسه هائی با نام های خاص برای محصولاتی مثل مودم تری جی و فلش و حتی زیورآلات اما برای قطعات سنگین تر قفسه های محکم فلزی میبستیم مثل عطر

amir_dj
2015-04-13, 12:41
بله احتمالآ همون سخت افزار بگیرم
برند چه محصولی؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

سخت افزار، من برای برند ویرا کار کردم گیم پد و کول پد و...و ...(همه چی با قیمت مناسب)
میتونم پنل نمایندگی برات ردیف کنم.
برند معروفی هست و قیمت ها و نحوه فروش خوبه.خواستی بهم پ.خ بده توضیح میدم برات.

اون رگال اینا رو به قول بچه ها باید از ابزار فروشی ها باید بگیری...