PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه با آقای کریمی ، مدیریت شرکت پارس پیک

Alirezaer
2010-05-23, 19:14
یکشنبه،ساعت 12.30:
هوا خیلی گرم،خیابونا هم شلوغ،حوصله ندارم با مترو یا تاکسی برم،پس به این نتیجه میرسم که موتور بگیرم،موتوری 4000 تومان اشرفی اصفهانی
رسیدم به برج نگین رضا،وارد برج میشم،حالا به سمت آ س ا ن س و ر میرم و طبقه 4 پیاده میشم،زنگ میزنم و در رو باز می کنند و آقای کریمی بعد از چند ثانیه به استقبالم میان،بعد از دقایقی صحبت های اولیه،آماده می شوم برای شروع مصاحبه،صدا،نور،تصویر،Action

شاپ کیپر : در خدمت آقای کریمی هستیم ، مدیریت محترم شرکت پارس پیک و میخوامیم امروز یک گپ و گفتگوی دوستانه ای با ایشون داشته باشیم . آقای کریمی در خدمتتون هستیم .
آقای کریمی : سلام علیکم . من خیلی خوشحالم که تشریف آوردین دفتر ما و تبریک میگم به این انجمنی که راه انداختین . انجمن خوبی هست ، بحث های خوبی داره توش مطرح میشه ، گاها انتقادات خوبی از ما میشه و پیشنهادای خوبی شده . امیدوارم که موفق باشید .

شاپ کیپر : مرسی آقای کریمی ، نظر لطفتونه . آقای کریمی اولین سوالی که این روز ها به قول معروف زبان زد همه جا هستش ، بچه هایی که توی انجمن میان ، اینه که چرا p24 ف ی ل ت ر شد ؟ حالا میخوایم از زبون خودتون بشنویم که قضیه و داستان این ف ی ل ت ر شدن چی هستش ؟
آقای کرمی : خدمتتون عرض کنم ف ی ل ت ر شدن سایت های پستی خیلی عجیب نیست ، البته نگران کننده هست . دلیل اصلیش رو خوب پیگیری کردیم و متاسفانه فعلا به نتیجه خاصی نرسیدیم . احتمال میدیم یکی از فروشگاهامون یک کالای غیز مجازی داشته و به خاطر اون کالای غیر مجاز کل لینک رو ف ی ل ت ر کردن برامون . امیدواریم توی این دو سه روزه ایشالا مشکل حل بشه .

...

شاپ کیپر : آقای کریمی در مورد کارمزد محصولاتتون و نحوه اخذ پنلتون یه توضیحاتی بفرمایین . آیا تغییری خواهد کرد یا به همین منوال باقی خواهد بود .
آقای کریمی : طبق نظرسنجی و آماری که از فروشگاهامون داریم ، فکر می کنم 5 درصد برای فروشگاه ها عدد قابل قبولی باشه . مخصوصا اینکه شاید بالای 90 درصد فروشگاه ها دارن سی دی میفروشن و قیمت تمام شده این کالا خیلی پایینه و سود بالایی داره و شاید تا 90 درصد سود میبرن . خوب پرداخت 5 درصد خیلی براشون هزینه سنگینی نیست . برخی از کالاها اون هم بستگی به قیمتش داره . مثلا فروشگاهایی که لپ تاپ دارن میفروشن ، قیمت کالا خیلی بالاست و سودی که میبرن خیلی پایینه یعنی قیمت تمام شده بالا هست ، برای همین اون دیگه توی مذاکره بین طرفین تعیین میشه که چه درصدی کم بشه . در مورد لپ تاپ تا دو درصد و سه درصد هم توافق شده اما ما خودمون توصیمون اینه که کالاهای بالاقیمت رو توی سیستم پستی نیارن . چون به هر دلیلی اگه یه دونه از کالاهاشون بلاتکلیف بمونه یا به هر دلیلی گم بشه یا آسیب بمونه ، خسارت سنگینی میبینن که گرفتن بیمش واقعا سخته . توصیمون اینه که کالاهای قیمت پایین و با سود بیشتر رو وارد سیستم کنن که متضرر نشن .

شاپ کیپر : آقای کریمی فروشگاه هایی که دارن محصول رو میفروشن و فروش نسبتا زیادی دارن ، آیا از طرف پارس پیک مزایای خاصی براشون در نظر گرفته میشه حالا یا کارمزد کمتر یا به نحوی برای مثلا تسویه حساب های بیشتر ، اگه در این مورد هم توضیح بدین خیلی خوب هست .
آقای کریمی : کارمزد رو خدمتتون گفتم 5 درصد هست . البته 10 درصد هم داریم برای فروشگاه هایی که تازه میخوان وارد بشن ، هم میخوان خودشون رو تست کنن ، هم سیستم رو . شاید میخوان ببینن که وضعیت وصولی و ثبت سفارشات چطور هست با 10 درصد وارد میشن که حق اشتراکش 50 هزار تومانه . فروشگاه هایی که پر فروش هستند همون 5 درصد رو قبول دارند فقط تسویه هاشون ممکنه که خارج از اون تاریخ هایی که اعلام کردیم برای سر رسید مثل 5 و 15 و 25 ، اگه نیازی داشته باشن اعلام میکنن و خارج از اون تاریخ تسویه میشه باهاشون . البته این موارد برای اکثر فروشگاه ها هست ولی فروشگاه هایی که پرفروش هستند این درخواست رو معمول دارند .

شاپ کیپر : آقای کریمی یکی از مسائلی که توی انجمن خیلی مطرح میشه و دوستان راضی هستند پشتیبانی عالی پارس پیک هست . شما علتش رو چی میدونین و اینکه آیا گروه خاصی برای پشتیبانی مشتریان و فروشگاه ها دارین یا نه همین از بچه های عادی شرکت هستن که به این خوبی دارن فعالیت های پشتیبانی رو انجام میدن ؟
آقای کریمی : ببینید توی پارس پیک مسئولیت ها با توجه به نوع فعالیت ها تقسیم شده . اگر حالا دوستانی که کار کردن دیده باشن ، معمولا پیام هاشون به واحد حسابداری ، واحد فنی ، واحد پیگیری ، واحد قراردادها ، معمولا ارجاع میشه به اون واحد ها ، هر واحد هم مسئول خاص خودش رو داره و با توجه به نوع پیام رسیدگی میکنه و جواب میده . پشتیبانی خیلی کار سختی نیست ، حالا نمی دونم چرا فکر میکنن که خیلی کار شاقی داریم انجام میدیم . فقط این لینک بین فروشگاه و پارس پیک برقراره و ب راحتی میتونن پیام بفرستن . بچه های پیگیری مون هم اینجا سریع جوابارو اگه خودشون بدونن ارسال میکنن ، ندونن میفرستن به واحد مربوطه که پاسخ داده میشه و سریع برمیگرده . خیلی کار شاقی انجام نمیدیم و یک چیز طبیعی هست برای سیستم های پستی .

شاپ کیپر : آقای کریمی این مسئله ای که جدیدا به وجود اومده در مورد تعرفه معرفی فروشگاه ها به پست هست که میگن ظاهرا افزایش یافته . میخوام بدونم با این افزایش قیمت ، اصلا آیا این افزایش قیمت الان به اجرا در میاد و اگر این افزایش قیمت عملی بشه و بخواد اجرا بشه ، قیمت اخذ پنل از پارس پیک تغییر میکنه یا نه ؟
آقای کریمی : خدمتتون عرض کنم این قضیه 50 تومان ، حدود دو سه ماهی هست مطرح شده ، شرکت پست هم رایزنی کرده با تمام سیستم ها و طبق صحبتی که شده احتمالا از هفته های آینده اعمال بشه . طبق قرارداد جدیدی که همه سیستم ها بستن ، ملزم هستن که این 50 تومان رو پرداخت کنند ، اونم به خاطر هزینه هایی که واحد قبولشون داره . یعنی اعزام نیرو ، هزینه حمل و نقل ، ایاب و ذهاب و رسیدگی به اینها یه مقدار هزینه برای پست داره . برای اینکه بتونن سرویس بهتری ارائه بدن این مبلغ رو دارن میگیرن . احیانا حالا ما منتظریم قرارداد جدیدمون برسه یعنی قرارداد هر وقت برسه ملزم هستیم که اون رو اجرا کنیم و 50 تومان هم مستقیم واریز میشه به حساب پست . یعنی به حساب پارس پیک یا سیستم دیگه ای واریز نمیشه . یعنی فروشگاه موقعی که قرارداد میبنده همون پنجاه تومان یا صد تومان رو پرداخت میکنه ، 50 تومان هم برای شروع فعالیتش به واحد قبولی که فعالیت میکنه واریز کنه و فیش رو همونجا ارائه بده . یعنی کاملا خارج از سیستم این اعمال میشه . البته یک مبلغی هم بابت خدمات پست قرار هست بگیره که اون خارج از این بحث 50 تومان هست . هر سفارشی که توی سیستم وارد میشه یه مبلغی رو که قرار شده اعلام کنن ، اضافه میشه به مبلغ فاکتور که از خریدار دریافت میشه بابت خدماتی که دارن به خریدار میدن .

...

شاپ کیپر : آقای کریمی بریم سراغ وبلاگتون که بچه ها پیدا کردن و در مورد شاپ کیپر یه چیزی نوشتین . یه مقدار توضیح بدین در مورد این وبلاگتون و مطلبی که در مورد شاپ کیپر نوشتین بدون اینکه بخواین حالا چون منم از شاپ کیپر هستم و دارم باهاتون صحبت میکنم ، خیلی شفاف و مستقیم این مسئله رو هم برای ما بگین چون خیلی برامون جالب بود .
آقای کریمی : ببینید وبلاگ که چیز کاملا مشخص و واضحیه برای همه فروشگاه دارها . چند وقت پیش یکی از موضوعاتی که خیلی بحث برانگیز بود توی شاپ کیپر ، بحث تبلیغات همکارای دیگه بود ، من اجساس کردم که بعضی از همکاران ناراحتن ، یا بعضیا حالا خوشحالن! به نظر من شاپ کیپر یا حالا انجمن های شبیه به این هم میشه تهدید در نظر گرفت و هم فرصت . ما خودمون از هر پیشنهادی ، هر انتقادی از پارس پیک بشه ، مغرضانه اگر نباشه استقبال میکنیم و سعی میکنیم توی نقاط ظعفمون اون رو رفع کنیم . اما اگه حالا مغرضانه هم باشه که سعی میکنیم با ورود مستقیم به شاپ کیپر ، شفاف سازی کنیم و اذهان عمومی رو روشن کنیم که این انتقادی که میشه درست نیست . اما حقیقتش احساس ترس نداریم چون احساس میکنیم به نفعمونه !

دوستان می تونند این مصاحبه رو بصورت صوتی دانلود کنند.فایل مصاحبه پیوست شده است.

Mr.sarrowless
2010-05-23, 19:33
با سلام

علیرضا جان خیلی ممنون که به فکر بچه ها اید . اجرتون با امام حسین :d

آقا رضا دست شما هم درد نکنه.

با سپاس

GraphX
2010-05-23, 21:35
بسيار عالي
چه خوب ميشد اگه يه عكس هم ضميمه متن بود

sibb
2010-05-23, 22:07
جالبه که ایشون می‏گن پشتیبانی کار خاصی نیست. اتفاقا پشتیبانی کاملا چیز خاصی هم هست. وقتی یک سیستم میتونه درست پشتیبانی کنه که روند کاملا مشخص، شفاف، منظم و پویایی داره. و دقیقا پارس پیک هم همین طوره. به همین دلیل هم هست که پشتیبانی براشون کاری نداره. چون سیستمشون مثل ساعت کار میکنه.

بر خلاف شرکت پرداخت که هیچ چیزش روز نظم نبود و روند مشخصی هم نداشت. در ضمن خانمی هم که منشی پارس پیک هستند و البته کارهای پیگیری را هم انجام می‏دهند، بسیار آدم منظم، دقیق و محترمی هستند و بر خلاف نیروهای پرداخت که فقط زبان می‏ریزند و هیچ کاری انجام نمی‏دهند، ایشان اصلا زبان نمی‏ریزند ولی خیلی عالی پیگیر کارها هستند. پارس پیک نیروهای خوبی را هم جمع کرده است.

sibb
2010-05-23, 22:08
این ماجرای وبلاگ زدن ایشون هم معنی اش اینه که ما این قدر واضح و شفاف کار میکنیم که دسترسی به مدیر شرکت به راحتی فراهم هست. باز بر خلاف شرکت یا شرکت رهنما که تا به حال هیچ کس نتوانسته صدای مدیران این شرکت را بشنود.

Reza
2010-05-23, 22:17
علیرضا جان دستت درد نکنه
ایشالا که بتونیم جبران کنیم و ایشالا تمام کاربرای انجمن قدردان زحمات شما باشند .
منتظر فعالیت سایر کاربرای خوب انجمن هم هستیم :x

persiastore
2010-05-23, 23:08
خدا رحم کنه پست هم بخواد روی هر فاکتور خدمات بکشه که خریدار ... میشه

Reza
2010-05-23, 23:19
با این کاملا موافقم .
من نمیدونم اون پنجاه تومنی که میگیرن چیه ، این خدماتی که روی فاکتور میکشن چیه !

p30maps
2010-05-23, 23:23
مصاحبه جالبی بود.
از آقای کریمی که اینقدر شفاف همه مسایل را بازگو کردند باید حسابی ممنون باشیم.
انشالله مسئله چیلترینگ هم به زودی حل میشه

Alirezaer
2010-05-24, 09:14
به امید خدا از مصاحبه های بعدی عکس هم می گیریم.
امیدوارم که مصاحبه مورد توجه دوستان قرار گرفته باشه.

Alireza
2010-05-24, 11:01
سلام

با تشکر از آقا علیرضا ( هم نام خودم) !

فکر می کنم پست به خاطر انحصاری بودن و نداشتن رقیب داره کم کم سوء استفاده [رو شروع!] می کنه!

یا حـــــــق

persiastore
2010-05-24, 21:04
سلام

با تشکر از آقا علیرضا ( هم نام خودم) !

فکر می کنم پست به خاطر انحصاری بودن و نداشتن رقیب داره کم کم سوء استفاده [رو شروع!] می کنه!

یا حـــــــق
از اولش سو استفاده بود
احتمال زیاد پست اگه بسته توزیع بشه که پول خدمات رو از گیرنده میگیره و اگه هم برگشت بخوره از فروشنده میگیره

شرکتها با راه اندازی پیک موتوری توی مراکز استانها و جاهایی که ترافیک بسته ها زیاده و حذف پست از اون مناطق میتونند به پست فشار بیارن
و فقط هر چی پست میگه رو سریعا قبول نکنند

Reza
2010-05-24, 21:14
ممنون از تمام دوستانی که لطف کردن و توی این تاپیک شرکت کردن .
تاپیک مربوط به تعرفه جدید پست ایجاد شده و میتونیم بحث رو از طریق این تاپیک http://www.shopkeeper.ir/forum/showthread.php?t=717 ادامه بدیم . مرسی

Rasoul
2010-06-30, 13:14
اما حقیقتش احساس ترس نداریم چون احساس میکنیم به نفعمونه !

آيا اين انتهاي مصاحبه است؟
انتهاي مصاحبه اصلا مشخص نشده من هنوز داشتم مي خوندم كه رسيدم انتهاي صفحه. يك كلمه پاياني، خداحافظيي چيزي به آخر مصاحبه هاتون اضافه كنيد.

Reza
2010-06-30, 16:38
برای مطلع شدن از متن کامل مصاحبه باید فایل صوتی مربوط به اون را دریافت کنید دوست عزیز
متن نوشته شده چکیده مصاحبه می باشد .

meisam317
2010-06-30, 23:45
از اولش سو استفاده بود احتمال زیاد پست اگه بسته توزیع بشه که پول خدمات رو از گیرنده میگیره و اگه هم برگشت بخوره از فروشنده میگیره
شرکتها با راه اندازی پیک موتوری توی مراکز استانها و جاهایی که ترافیک بسته ها زیاده و حذف پست از اون مناطق میتونند به پست فشار بیارن
و فقط هر چی پست میگه رو سریعا قبول نکنند

اگه این شرکتهای پیک موتوری راه بیفتن خیلی عالی میشه >:-d<

کسی اطلاعاتی راجبشون داره

Alirezaer
2010-06-30, 23:52
اگه این شرکتهای پیک موتوری راه بیفتن خیلی عالی میشه >:-d<

کسی اطلاعاتی راجبشون داره

دوست عزیز مسائل مربوط به پارس پیک رو از این تاپیک (http://www.shopkeeper.ir/forum/showthread.php?t=292) پیگیری کنید.