PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل پارس پیک برای خریدار و فروشنده

mha1368
2010-05-25, 20:11
سلام
خسته نباشید
من سرویس از پارس پیک گرفتم.
حالا می خواستم بدونم مراحل چه جوریه.
خریدار اومد یه سی دی خرید
بعدش چی میشه؟
چیکار باید کرد؟

Reza
2010-05-25, 22:29
این روالی که میگم یک روال کلیه و مربوط به سیستم خاصی نیست و تقریبا توی تمام اسن سیستم ها رئال زیر برقراره :

1- اول محصول رو توی پنل پستی تون اضافه می کنین و در ازای اون یک لینک دریافت می کنین که اون لینک رو داخل سایتتون به عنوال لینک خرید کالا درج میکنین .
2- بعد اینکه خریدار از طریق اون لینک سفارش رو تکمیل کرد ، سفارش میره توی قسمت به نام در حالت انتظار یا تایید نشده یا سفارشات جدید
3- شما اون سفارشات رو آماده میک نین و روز بعد به مامور پستی که میاد ازتون تحویل بگیره کالا رو تحویل میدین و وضعیت سفارش رو به ارسال شده تغییر میدین

فکر کنم تقریبا همینا باشه :d

p30maps
2010-05-25, 23:07
آقا رضا درست ميگه فقط من اسم مراحلشو تو پارس پيك مي نويسم

1- اول محصولات خودتو تو پارس پيك ثبت مي كني (اسم + وزن + قيمت )

2- لينك مستقيم هر محصول رو تو فروشگاه قرار مي دي

3- خريدار با كليك روي لينك، سفارش خودشو ثبت ميكنه

4- سفارش جديد تو قسمت سفارشات معلق ديده مي شه

5- سفارش رو از نظر درست بودن اطلاعات و واقعي بودن چك مي كني (مي توني با خريدار تماس بگيري)

6- دقت كن، وزن سفارش دقيق باشه ! اگر دقيق نبود وزن سفارش ويرايش كن

7- سفارش را تبديل به آماده به ارسال كن

8- حالا از فاكتور 5 تا چاپ كن و با منگنه بچسبون روي بسته

9- چاپ آدرس رو بزن و بچسبون پشت بسته

10- حالا برو بخواب تا فردا مامور پست بياد بسته رو ازت بگيره! البته اگه اومدد وگرنه با پارس پيك تماس بگير تا هماهنگ كنه

mha1368
2010-05-26, 07:55
قضیه این 5 تا فاکتور چیه؟

Ali57
2010-05-26, 19:30
اينكه پارس پيك پيشنهاد كرده براي اولين بار شخص خود به واحد پستي جهت هماهنگي مراجعه كند، به چه صورت است؟

Alirezaer
2010-05-27, 11:54
قضیه این 5 تا فاکتور چیه؟

5 تا رو روی بسته پستی میزنی و منگنه می کنی،اما پیشنهاد می کنم 6 نسخه بزنی از فاکتورت که یک نسخه رو برای خودت بایگانی کنی،البته این روند تو بعضی شهرها متفاوت هست.

اينكه پارس پيك پيشنهاد كرده براي اولين بار شخص خود به واحد پستي جهت هماهنگي مراجعه كند، به چه صورت است؟

برای اینکه با کسی که می خواد باید درب منزل هماهنگی های لازم رو برای ساعت و اینها انجام بدی.
من هم این توصیه رو به شما می کنم.

mha1368
2010-05-28, 13:48
سلام
ممنون
من چی و باید چاپ کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید

Alirezaer
2010-05-28, 18:16
سلام
ممنون
من چی و باید چاپ کنم؟
میشه بیشتر توضیح بدید

وقتی مشتری سفارش داد تو پنل برید و وضعیت اون رو به آماده به ارسال تغییر بدید،سپس چاپ فاکتور را بزنید،فاکتور بصورت خودکار توسط سیستم تنظیم می شود.

mha1368
2010-06-15, 16:59
یه چیز دیگه
من رفتم محصول اضافه کنم
در مورد وارد کردن وزن
به طور معمول وزن دی وی دی و سی دی هر کدوم چند گرمه؟
اگر کم وارد کنیم چی میشه؟
زیاد وارد کنیم چی میشه؟
اگر ترفندی یا کمکی دارید ممنون می شوم ارائه کنید

Alirezaer
2010-06-15, 18:55
یه چیز دیگه
من رفتم محصول اضافه کنم
در مورد وارد کردن وزن
به طور معمول وزن دی وی دی و سی دی هر کدوم چند گرمه؟
اگر کم وارد کنیم چی میشه؟
زیاد وارد کنیم چی میشه؟
اگر ترفندی یا کمکی دارید ممنون می شوم ارائه کنید

یک وزن بگیرید با تزازوی دیجیتال
حدود 230 تا 260 اما بهتر هست که وزن رو کمی بیشتر بزنید،چون وزن پاکت و فاکتور هم هست.

pishva
2010-07-20, 16:26
سلام
من سایتم جوملا با فروشگاه ویرچومارت است چگونه می توان گزینه add to cart را برای هر محصول لینک مستقیم کرد به آدرس محصولمون در پارس پیک
2- ایا می توان در ویرچومارت 2 گزینه برای خرید محصولات در نظر گرفت یکی خرید پستی و دیگری خرید نقدی؟
متشکرم

moslh
2010-07-26, 13:54
سلام.
اگه ممکنه درباره وزن کردن محصولات توضیحاتی بدید. یعنی وزن هر محصول با بسته بندی و فاکتور دقیقا باید مشخص بشه ؟
ایا میتونم محصولات نقدی بفروشم و پارس پیک اونارو به مشتری برسونه؟اگه میشه در اینباره هم توضیح بدید ممنون میشم

nima
2010-09-01, 17:54
سلام
من تازه فروشگاهمو راه انداختم,ولي نميدونم چجوري بايد لينك مستقيم هر محصول رو تو فروشگاه قرار بدم؟
تو قسمت محصولات,من چند تا محصول گداشتم وقتي رو كد كالا كليك ميكنم يه صفحه باز ميشه اول اسم محصوله بعد لينكش بعدم اسامي استانها.اون لينكو بايد وارد سايتم كنم؟چجوري؟

ممنون ميشم اگه بچه ها راهنماييم كنن.

ali_fattahi
2010-09-01, 19:14
سلام
من سایتم جوملا با فروشگاه ویرچومارت است چگونه می توان گزینه add to cart را برای هر محصول لینک مستقیم کرد به آدرس محصولمون در پارس پیک
2- ایا می توان در ویرچومارت 2 گزینه برای خرید محصولات در نظر گرفت یکی خرید پستی و دیگری خرید نقدی؟
متشکرم
باید توی فروشگاهتون یک فیلد برای دریافت لینک خرید داشته باشه و یا اگه به وب سرویس پارپیک متصل باشه با یک سری تنظیمات میتونید توی قسمت اضافه کردن محصول کد محصول رو بدید تا خودش کاراش. انجام بده

ali_fattahi
2010-09-01, 19:16
سلام
من تازه فروشگاهمو راه انداختم,ولي نميدونم چجوري بايد لينك مستقيم هر محصول رو تو فروشگاه قرار بدم؟
تو قسمت محصولات,من چند تا محصول گداشتم وقتي رو كد كالا كليك ميكنم يه صفحه باز ميشه اول اسم محصوله بعد لينكش بعدم اسامي استانها.اون لينكو بايد وارد سايتم كنم؟چجوري؟

ممنون ميشم اگه بچه ها راهنماييم كنن.
لینک رو از پنل پارس پیک کپی میکنی و اونجایی که میگی Past میکنی !

nima
2010-09-01, 19:49
سلام
علي جان ممنون از راهنماييت.

nima
2010-09-03, 21:27
سلام
آقا من اشكم در اومد از بس گشتم لينكي رو كه پارس پيك ميده رو كجا بايد past كنم؟جاشو بگين تو رو خدا.من كه مغزم هنگ كرده:-<

Reza
2010-09-03, 21:30
این لینک ، لینک خرید شماست دیگه !
باید توی لینک دکمه خرید یا لینک خریدی که توی فروشگاهتون وجود داره کپی کنیدش!

nima
2010-09-07, 01:49
سلام
آقا مگه پست ارسال بسته هاي سفارش داده شده رو نسبت به وزنش هزينه نميگيره؟تو سايت من , براي همه بسته ها(چه 1 كيلويي چه 12 كيلويي)براي پيشتاز 2500 و براي سفارشي 1500 ميزنه.آخر سر هم اصلا هيج كدوم رو ثبت نميكنه !!!مگه در اين صورت اشكال از فروشگاه ساز نيست؟يه نگاه به اين لينكم بندازين http://www.post.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=1&Site=postportal&Lang=fa-IR&ItemID=4058&mid=28396&wVersion=Staging

پس جريان اين چيه؟اصولا تا جايي كه من ميدونم پست سر 10 گرم كسري وزن قيد شده بسته رو مرجوعي ميكنه. نه؟!!

mostafa
2010-09-07, 06:11
سلام.
اگه ممکنه درباره وزن کردن محصولات توضیحاتی بدید. یعنی وزن هر محصول با بسته بندی و فاکتور دقیقا باید مشخص بشه ؟

بله... باید وزن محصول با وزند درج شده توی فاکتور یکی باشه....
اگه از ترازو دیجیتالی استفاده میکنید که در درج کردن وزنهای محصولات مشکلی نداری اما اگر ترازو نداری بگو تا یه لیست از وزنهای سی دی ها بهت بدم.....

ایا میتونم محصولات نقدی بفروشم و پارس پیک اونارو به مشتری برسونه؟اگه میشه در اینباره هم توضیح بدید ممنون میشم

اگر خرید از طریق پارس پیک باشه ، یعنی مشتری پول رو به حساب پارس پیک واریز کنه ، اونوقت پارس پیک بسته ها رو ارسال خواهد کرد....
اما اگه پول به حساب بانکی شما واریز بشه ، شما باید بسته ها رو ارسال کنید....
اگر باز هم سئوالی داشتید در خدمتم...
موفق باشید

pishva
2010-09-13, 10:33
باید توی فروشگاهتون یک فیلد برای دریافت لینک خرید داشته باشه و یا اگه به وب سرویس پارپیک متصل باشه با یک سری تنظیمات میتونید توی قسمت اضافه کردن محصول کد محصول رو بدید تا خودش کاراش. انجام بده
سلام
آیا مقاله ای, آموزشی در رابطه با چگونگی تنظیم ویرچومارت با وب سرویس پارس پیک وجود دارد؟؟
با پارس پیک که تماس گرفتم گفتند احتمالا گروه ویرچومارت ماژول پارس پیک را اماده کرده اند
ایا دوستان می توانند من را کمی راهنمایی کنند؟
متشکرم

3shahrsaz
2010-09-16, 11:08
ببخشید من تازه میخوام یه فروشگاه راه اندازی کنم و دارم یه سری اطلاعات جمع میکنم.
میخواستم بدونم غیر از هزینه ای که بابت قرارداد با پارسپیک و هزینه 50000تومان بابت قرارداد با پست میدیم، هزینه تمبر و پاکت و ... رو باید جدای از هزینه ارسال، به قیمت کالا اضافه کنیم؟ یا اون 50000 تومان به شرکت پست بابت همین مسائل هستش؟

nima
2010-09-25, 22:25
سلام
وقتي خريد تو سايتت انجام بشه خود سيستم هزينه پستي رو به خريدار نشون ميده(اگه تنظيمات رو درست وارد كرده باشي).تو با هزينش كاري نداشته باش فقط بايد وزن بسته هايي كه ميخواي ارسال كني دقيق باشه كه برگشتي نداشته باشي.

فروشگاه اينترنتي شاپينگ وان www.shoping1.com

birdco
2010-09-25, 23:41
ببخشید من تازه میخوام یه فروشگاه راه اندازی کنم و دارم یه سری اطلاعات جمع میکنم.
میخواستم بدونم غیر از هزینه ای که بابت قرارداد با پارسپیک و هزینه 50000تومان بابت قرارداد با پست میدیم، هزینه تمبر و پاکت و ... رو باید جدای از هزینه ارسال، به قیمت کالا اضافه کنیم؟ یا اون 50000 تومان به شرکت پست بابت همین مسائل هستش؟
اون 50 هزار تومن براي خدماتيه كه پست براي جمع آوري و توزيع و مراحل بين اين دو انجام مي دهد مي گيرد .
پاكت رو بايد خودت بگيري. تمبر هم نمي خواد بچسبوني . اين هزينه ها رو يا بايد به عنوان تخفيف كالا در نظر بگيري و يا بايد بكشي روي قيمت . در هر دو حالت پيشنهاد ميكنم كه علني نباشه . يعني نگي پول پاكت را حساب نكردم و يا هزينه بسته بندي اينقدر .
موفق باشي