PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای انتقال مالکیت دامنه ی دات کام باید چیکار کنم؟

zarin
2011-08-23, 12:33
سلام.دوستان من چند وقت پیش یه دامنه رو از شخصی خریدم و الان میخوام مالکیتش به اسم خودم باشه باید چیکار کنم؟هزینه اش چقدر میشه؟

rezaki
2011-08-23, 12:38
باید تو یکی از هاستینگ ها درخواست انتقال دامنه بدید و بعد کد انتقال دامنه رو بهشون بدید و مبلغی بین 10 تا 1 ( برای هاستینگ های مختلف فرق داره) بدید تا دامنه رو منتقل کنن

علایی
2011-08-23, 14:27
خودت دسترسي به كنترل پنل دامنه داري؟
اگر دسترسي داشته باشي ميتوني خودت انتقالش بدي.

mory_sl
2011-08-23, 14:31
دوستمون درست میگه اگه خودت به پنل اصلی دامنه دسترسی داشته باشی می تونی دامنه رو به هر customer ID که بخوای فوروارد کنی.

علایی
2011-08-23, 14:43
البته معمولا سرويس دهندگان حرفه اي كنترل پنل دامنه را دست مشتري ميدن

اگر شما دسترسي به كنترل پنل دامنه نداري بايد از شركت قبلي بخواي كه اين كار را برات انجام بده

در ضمن انتقال دامنه كار سختي نيست و نبايد ازت پولي بگيرن فقط هزينه دامنه هست فوقش هزار تومان بيشتر بخاطر تمديد دامنه ازت بگيرن.

zarin
2011-08-23, 15:12
البته معمولا سرويس دهندگان حرفه اي كنترل پنل دامنه را دست مشتري ميدن

اگر شما دسترسي به كنترل پنل دامنه نداري بايد از شركت قبلي بخواي كه اين كار را برات انجام بده

در ضمن انتقال دامنه كار سختي نيست و نبايد ازت پولي بگيرن فقط هزينه دامنه هست فوقش هزار تومان بيشتر بخاطر تمديد دامنه ازت بگيرن.

من دامنه رو از کسی خریدم که خودش ظاهرا داده جای دیگه ثبت کردن و دسترسی نداره.اینجوری که این یارو میگفت بالای 10 تومان هزینه انتقال مالکیتشه.درسته؟

Reza
2011-08-23, 15:27
من دامنه رو از کسی خریدم که خودش ظاهرا داده جای دیگه ثبت کردن و دسترسی نداره.اینجوری که این یارو میگفت بالای 10 تومان هزینه انتقال مالکیتشه.درسته؟

اگه شما بخواهید از یک رجیسترار به رجیسترار دیگه ای منتقل کنید ، قانونا باید حین انتقال ، دامنه به مدت یک سال در شرکت جدید تمدید بشه در غیر این صورت و زمانیکه پنل مبدا و مقصد از یک رجیسترار باشن این کار هزینه نداره . در کل انتاقل دامنه رایگان هست ;)

dataecom
2011-08-24, 15:35
دوست عزيز با توجه به قوانين ICANN مربوط به دامنه اي كه شما نسبت به ترانسفر آن درخواست داريد بايد موارد زير را رعايت بفرمائيد :
1- دامنه در پريود 60 روزه پس از ثبت و يا منتهي به انقضا نباشد (يعني 60 روز از تمديد/ثبت آن گذشته باشد يا 60 روز مهلت تمديد داشته باشد )
2-رجيسترار ترانسفر لاك نباشد
3-كد EPP دامنه را داشته باشيد
4-ايميل Registrant دامنه در اختيار شما باشد يا بتوانيد به آن دسترسي داشته باشيد

پس از اوكي بودن اين اطلاعات شما ميتوانيد اقدام به ترانسفر دامنه كنيد . براي ترانسفر هم بايد درخواست خود را در يكي از سايت هاي ثبت كننده دامنه ثبت كنيد .
پس از ثبت درخواست يك ايميل از طرف Registrar (همان شركت) براي مالك دامنه (دارنده ايميلي registrant) ارسال ميشود كه حاوي يك لينك تائيد است
در حين تائيد به EPP كد نياز داريد
پس از تاييد 5 روز كاري طول ميكشد كه دامنه ترانسفر شود .
منبع : ايكام
ضمنا در صورتيكه بخواهيد به همراه ترانسفر خود هاست رايگان (100MB) هم بگيريد به سايت http://dataecom.com/free_hosting.html مراجعه كنيد