PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده ای که در 8 هفته دو نفر را مولتی میلیاردر کرد

abipooshan
2016-02-16, 11:10
http://s6.uplod.ir/i/00745/p6d2p49qeqvy_t.jpg (http://uplod.ir/p6d2p49qeqvy/photo_2016-02-16_10-05-51.jpg.htm)

givemoney
2016-02-16, 14:14
سلام
دیگه فکر نمی کنم نرم افزاری مثل اینستاگرام ساخته بشه
واقعا خیلی خوبه

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

البته اینستاگرام نمیتونه تا ابد پیشتاز باشه چون حتما ایده هاتی دیگه ای هم وجود داره

sheshe
2016-02-17, 14:37
http://s6.uplod.ir/i/00745/p6d2p49qeqvy_t.jpg (http://uplod.ir/p6d2p49qeqvy/photo_2016-02-16_10-05-51.jpg.htm)

سلام و ممنون
جالب هست ، هر ایده ای در هرجای دنیا پا گرفته در همان ابتدای کار با یک سرمایه گذار قراداد بسته شده است.
نیاز مهم یک ایده ( سرمایه گذاری) در کشور ما به علت عدم آگاهی سرمایه گذاران به فعالیت های مجازی وجود ندارد ، اگر هم هست بسیار کم

وقت بخیر

I-T1
2016-02-17, 15:11
اینستا واقعا عالیه
حلالشون هرچی درمیارن

نون ایدشونو میخورن

ravi71
2016-02-17, 15:17
در هر زمینه ای که فکر کنید ایده جدید یا نوآوری وجود داره ..
متاسفانه اکثر ما ایرانیا ...
ایمان و اعتقاد به خودمون نداریم ...
پشتکار ضعیف ..
صبر که هیچ ...

I-T1
2016-02-17, 15:21
در هر زمینه ای که فکر کنید ایده جدید یا نوآوری وجود داره ..
متاسفانه اکثر ما ایرانیا ...
ایمان و اعتقاد به خودمون نداریم ...
پشتکار ضعیف ..
صبر که هیچ ...

متاسفانه با اینهمه هوش
به جای خلق کردن
فقط دنبال تقلید و کپی هستیم

iceking
2016-02-17, 15:54
خیلی جالبه!
تقریبا 4 سال پیش بود...
تو ماشین دوستم نشسته بودم و در مورد فرندای فیسبوک و از اینا حرف میزدیم...
من اونموقع هنوز با اینستا آشنا نشوده بودم... راستشو بخواید اسمشم نشنیده بودم. چون گوشی هوشمند نداشتم اون موقع

به دوستم گفتم دوست دارم یه سایتی مثل فیسبوک و کلوب بزنم اما کاربرا فقط توش عکساشونو ارسال کنن! و هدف اصلی چت کردن و این حرفا نباشه!
وقتی دوستم جواب داد که همچین سایتی 2 سال پیش ساخته شده!
اولش ناراحت شدم...اما بعدش این ایده به من ثابت کرد که ما ایرانیا چیزی از خارجیا از نظر ایده پردازی و هوشی کم نداریم! فقط سواد پایین تر و کم تلاش تریم. همین!

abipooshan
2016-02-17, 16:24
دوستان این عکس دوباره اپلود کردم و قسمتی رو با خط فرمز مشخص کردم :
http://s6.uplod.ir/i/00746/iyu1p4gm6vyj_t.jpg (http://uplod.ir/iyu1p4gm6vyj/sc6qel3f.jpg.htm)

یکی از دوستان در شرکتی کار میکنه و ماهانه 700 هزار تومان حقوق میگیره . این دوست ما ادعا میکرد ایده ای داره که میتونه ماهانه حدود 80 میلیون بده و همه زیر ساخت ها هم فراهم بود و فقط مشکل وقت بود که من گفتم از شرکت استعفا بده و برو دنبال ایده ات که گف اگه استعفا بدم و اینکار نگیره چی ؟ ایده اش هم به نظر من خوب و منطقی بود ولی بهش گفتم شما هرگز با این ایده موفق نمیشید چون به کار و فکر و ایده خودتون اطمینان ندارید . این قسمت که خط زدم و نوشته استعفا داد منو یاد اون دوستم انداخت و این کلمه برام جالب و محکم اومد .

givemoney
2016-02-18, 09:36
بخدا ما ایرانی های خیلی با استعدادتر از خارجی ها هستیم
ببینید نادر فقیه زاده طراح اصلی بی ام و هستش
رئیس راه آهن سوئد بانوی ایرانی هستش
رئیس امنیت بخش جیمیل در گوگل سارا تبریزی هستش
پرفسور سمیعی از ایران هستش
بیشتر از 70درصد کارکنان ناسا ایرانی هستند
و.......
من واقعا به ایرانی بودن افتخار می کنم
اما باید با پشتکارو تلاش پیش رفت
بخدا قسم هر روز ایده های خیلی زیادی وجود داره که باید خیلی روش کار کرد
مطمئن باشید تا ارداه وپشتکار نباشه هیچ اتفاقی نمیفته

behforosh
2016-02-19, 11:27
بخدا ما ایرانی های خیلی با استعدادتر از خارجی ها هستیم
ببینید نادر فقیه زاده طراح اصلی بی ام و هستش
رئیس راه آهن سوئد بانوی ایرانی هستش
رئیس امنیت بخش جیمیل در گوگل سارا تبریزی هستش
پرفسور سمیعی از ایران هستش
بیشتر از 70درصد کارکنان ناسا ایرانی هستند
و.......
من واقعا به ایرانی بودن افتخار می کنم
اما باید با پشتکارو تلاش پیش رفت
بخدا قسم هر روز ایده های خیلی زیادی وجود داره که باید خیلی روش کار کرد
مطمئن باشید تا ارداه وپشتکار نباشه هیچ اتفاقی نمیفته
یه لیوان آب بخور یه نفس عمیق بکش ! یه زره یواشتر ....
70 درصد نیست 99 درصده :))

danytop
2016-03-04, 20:25
واقعا مشکل سرمایه گزاری از بزرگترین مشکلات برای پیاده سازی ایده های نو هست ...

متاسفانه شعار زیاد شنیدیم در این زمینه و پای عمل همه کنار میکشن :|

amir7310
2016-04-13, 12:26
8-} ایده شون خیلی جالب بود

mjpt1
2016-05-10, 12:43
عالی و جالب بود

hosseinb
2016-05-11, 02:12
گفته میشه در هر ثانیه 17 نفر ایده ای که شما تو ذهنت داری رو تو ذهنشون دارن ، ولی درصد بسیار بسیار کمی از افراد ایده هاشون رو عملی میکنن.مهم تر از ایده اجرای ایده ست و مهم تر از هر دو تا ، اجرای درست ایده .

zamin
2016-05-11, 03:46
الکی گول خودمون نزنیم ایرانیا هیچ پخی نیستن حالا تو کل این جمعیت یه تعداد خیلی خیلی کمی چیزی شدن که نباید به به و چه چه راه انداخت
ربطی به مسئول و... نداره کلا ایرانی جماعت اهل کار گروهی نیست.
همین هاستینگ رو ببینید ربطی به سرمایه نداره ولی همشون له و لورده
برنامه نویسی همش کپی و نال و ریپ
پشتیبانی بسیار مزخرف ...
ربطی به نت و جامعه مجازی و... نداره کلا آدم های بی مسئولیتی هستیم
میریم فوتبال ببینیم ورزشگاه رو به لجن میکشیم
میریم یه کشوزر خارجی اینقدر ندید بدید و بی فرهنگی میکنیم که قوانین رو هی سختر میکنن برامون
4 تا چیز یاد میگیریم علامه دهر میشیم و....

سلام و ممنون
جالب هست ، هر ایده ای در هرجای دنیا پا گرفته در همان ابتدای کار با یک سرمایه گذار قراداد بسته شده است.
نیاز مهم یک ایده ( سرمایه گذاری) در کشور ما به علت عدم آگاهی سرمایه گذاران به فعالیت های مجازی وجود ندارد ، اگر هم هست بسیار کم

وقت بخیر

بله وجود داره اما ایده ها شسته روفته نیستن طرف تو خیابون راه میره یه خیالپردازی میکنه میاد دنبال سرمایه گذار میگرده.
یکی نیست بگه لامصب حداقل 5 خط رو کاغذ بنویس در مورد ایدت. نقطه شروع و نقطه تقریبی انتهای پروپزالت رو بده
بایدها و نیازها رو مشخص کن
مزایا و برگشت سرمایه رو بگو و...
توقع داری سرمایه گذار بیاد رو باد هوا سرمایه گذاری کنه؟!

ضمنا اینستا نه در 8 هفته بلکه دو سال میلیاردر شدند

اینستاگرام بوسیله کوین سیستروم و مایک کریگر خلق و در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید.[۲][۳][۴] اینستاگرام از طریق اپ استور اپل، گوگل پلی و فروشگاه ویندوز فون قابل دسترسی است.[۵] پشتیبانی این نرم‌افزار کاربردی برای آیفون، آی پد، آی پاد تاچ و گوشیهای آندروید برقرار می‌باشد. همچنین نرم‌افزار کاربردی شخص ثالث اینستاگرام برای بلک بری ۱۰ و گوشیهای سیمبین نوکیا در دسترس است.[۶][۷]

فیس بوک در آوریل ۲۰۱۲، اینستاگرم را به مبلغ یک میلیارد دلار (بصورت نقد و سهام) خریداری کرد.

mobomas
2016-05-11, 10:08
دوستان کسی میتونه واضح شرح بده اینستاگرام دقیقا چطور برای خودش کسب درآمد میکنه ؟

hosseinb
2016-05-11, 13:19
دوستان کسی میتونه واضح شرح بده اینستاگرام دقیقا چطور برای خودش کسب درآمد میکنه ؟

منبع اصلی در آمد اینستاگرام یوزرهاش هستن ، تو کسب و کارهای نوپا یا همون استارتاپی یک از مهم ترین متریک ها ، نرخ رشد یوزر هاست و بر همین اساس جذب سرمایه انجام میشه تا استارت آپ بتونه هزینه هاش رو انجام بده و رشد به دلیل درآمدزایی پایین کاهش پیدا نکنه،به نظر میاد در حال حاضر تنها از طریق فروش دیتا ( بیگ دیتا ) درآمد داره ولی در آینده از طریق تبلیغات پولی ( اینستاگرام عکس داره و عکس یعنی تبلیغ و تبلیغ یعنی پول ) و نیز خرید آنلاین ( فکر کنم تو یه قسمتی از کانادا الآن دکمه خرید آنلاینش در حال تست شدنه ) و نیز سیستم های افیلیت و فریمیوم و پریمیوم (مشابه لینکدین ) تو برنامه جریان درآمدی یا revenue stream اش باشه .تو چند سال اول به فکر درآمد زایی نبوده چون جلوی رشدش رو میگرفته ولی همین روزاست که پلن هاش رو رو کنه و تبدیل بشه به ماشین پول ساز و برگشت سرمایه کسانی که سرمایه گذاری کردن انجام شه

zamin
2016-05-11, 17:28
منبع اصلی در آمد اینستاگرام یوزرهاش هستن ، تو کسب و کارهای نوپا یا همون استارتاپی یک از مهم ترین متریک ها ، نرخ رشد یوزر هاست و بر همین اساس جذب سرمایه انجام میشه تا استارت آپ بتونه هزینه هاش رو انجام بده و رشد به دلیل درآمدزایی پایین کاهش پیدا نکنه،به نظر میاد در حال حاضر تنها از طریق فروش دیتا ( بیگ دیتا ) درآمد داره ولی در آینده از طریق تبلیغات پولی ( اینستاگرام عکس داره و عکس یعنی تبلیغ و تبلیغ یعنی پول ) و نیز خرید آنلاین ( فکر کنم تو یه قسمتی از کانادا الآن دکمه خرید آنلاینش در حال تست شدنه ) و نیز سیستم های افیلیت و فریمیوم و پریمیوم (مشابه لینکدین ) تو برنامه جریان درآمدی یا revenue stream اش باشه .تو چند سال اول به فکر درآمد زایی نبوده چون جلوی رشدش رو میگرفته ولی همین روزاست که پلن هاش رو رو کنه و تبدیل بشه به ماشین پول ساز و برگشت سرمایه کسانی که سرمایه گذاری کردن انجام شه
دقیقا به همین شکل هست
+ اونا اطلاعات و صلایق رو میفروشند بصورت پشت پرده. که کمک میکنه به شرکتهای خدماتی که با جو و حال جامعشون آشنا بشند و بر اون اساس گوشی بسازند و ....
در مورد تبلیغات خیلی وقته پلن هایی رو داره اما به ایرانی نشون نمیده عین پلن هایی که فیسبوک داشت

farzadrabei
2016-05-19, 03:27
خوش بحالشون ای خدا
uplod.ir/p6d2p49qeqvy/photo_2016-02-16_10-05-51.jpg.htm]http://s6.uplod.ir/i/00745/p6d2p49qeqvy_t.jpg[/URL][/QUOTE]

mri_6889
2016-05-21, 22:48
لطفا زود احساسی نشوید. اینها همه اش داستان است تا بگویند افراد پولدار خلاق بوده اند! همین الان فکر کنید شما میخواهید چیزی شبیه اینستاگرام راه بیاندازید. اولین چیزی که به ذهنتان میرسد این است که چند عدد سرور باید تهیه کنید؟ آیا سرمایه لازم برای این کار را دارید؟ آیا واقعا 8 نفر حتّی اگر خلاق ترین افراد هم باشند، قادر به برنامه ریزی و نگه داری سیستمی مثل ایستاگرام خواهند بود. متخصصین مورد نیاز اینستاگرام
تنها مدیریت دیتابیس و این حجم از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام نیازمند چند عدد سرور و چه دیتابیسی است؟ آیا فکر نمیکنید مدیریت این دیتابیس، طراحی نحوه ذخیره و بازیابی انواع اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در این شبکه اجتماعی به نخو کارآمد نیازمند جیزی بیش از 8 نفر است. چه از نظر سرمایه انسانی و چه از نظر سرمایه فیزیکی(مثل سرور و مکان و...)، پهنای باند اینترنت و... فقط تعداد تخصص های مورد نیاز برای راه اندازی چنین سیستمی بیش از 8 نفر است.
همین الان هم سوال اینجا است که اینستاگرام که تبلیغاتی نمایش نمیدهد از کجا درآمد دارد؟ فروش بیگ دیتا. ذخیره بیگ دیتا چقدر هزینه و تجهیزات میخواهد. آیا با سرمایه 8 آدم معمولی امکان دارد؟
همه داستان ها را راحت باور نکنیم. هیچ کدام از این شرکتهای بزرگ توضیح نمیدهند که سرمایه اولیه برای راه اندازی چنین سیستم عظیمی را از کجا آورده اند. حتّی اگر در روزهای اولیه اینستاگرام کاربران زیادی نداشته باشد، با توجه به اینکه فکر کنید فقط 100 کاربر در یک سال بخواهند هر روز عکس به اشتراک بگذارند.

abipooshan
2016-05-21, 23:04
لطفا زود احساسی نشوید. اینها همه اش داستان است تا بگویند افراد پولدار خلاق بوده اند! همین الان فکر کنید شما میخواهید چیزی شبیه اینستاگرام راه بیاندازید. اولین چیزی که به ذهنتان میرسد این است که چند عدد سرور باید تهیه کنید؟ آیا سرمایه لازم برای این کار را دارید؟ آیا واقعا 8 نفر حتّی اگر خلاق ترین افراد هم باشند، قادر به برنامه ریزی و نگه داری سیستمی مثل ایستاگرام خواهند بود. متخصصین مورد نیاز اینستاگرام
تنها مدیریت دیتابیس و این حجم از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام نیازمند چند عدد سرور و چه دیتابیسی است؟ آیا فکر نمیکنید مدیریت این دیتابیس، طراحی نحوه ذخیره و بازیابی انواع اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در این شبکه اجتماعی به نخو کارآمد نیازمند جیزی بیش از 8 نفر است. چه از نظر سرمایه انسانی و چه از نظر سرمایه فیزیکی(مثل سرور و مکان و...)، پهنای باند اینترنت و... فقط تعداد تخصص های مورد نیاز برای راه اندازی چنین سیستمی بیش از 8 نفر است.
همین الان هم سوال اینجا است که اینستاگرام که تبلیغاتی نمایش نمیدهد از کجا درآمد دارد؟ فروش بیگ دیتا. ذخیره بیگ دیتا چقدر هزینه و تجهیزات میخواهد. آیا با سرمایه 8 آدم معمولی امکان دارد؟
همه داستان ها را راحت باور نکنیم. هیچ کدام از این شرکتهای بزرگ توضیح نمیدهند که سرمایه اولیه برای راه اندازی چنین سیستم عظیمی را از کجا آورده اند. حتّی اگر در روزهای اولیه اینستاگرام کاربران زیادی نداشته باشد، با توجه به اینکه فکر کنید فقط 100 کاربر در یک سال بخواهند هر روز عکس به اشتراک بگذارند.
تهیه پول و سرمایه اولیه هم میتونه کار یک فرد خلاق باشه . ایده این نیست که هرچی به ذهنت رسید بگی ایده پردازم . داریم و دیدیم و دیدید که افرادی هستند که خودشونو ایده پرداز میدونن و حتی در این زمینه فعالیت هم میکنن ولی خودشون لنگ کوچکترین کار و در آمدی هستند . ایده اینکه همه مراحل اجرایی و عملیاتی آنالیز بشه و سنجیده بشه که یکی از این موارد هم تامین بودجه است . در ضمن شما اگر ایده ای دارید نیاز نیست که ابتدا چند سرور داشته باشید استارت کار با هاست اشتراکی هم ممکن خواهد بود و با پیشرفت کار( اگر واقعا ایده, ایده سود ده باشه) خود کار و سایت خرج مراحل بالاتر در خواهد اورد .