PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وام از 5 میلیون تا 100 میلیارد

hadixy
2016-07-11, 08:58
سلام و عرض ادب
همونطور که میبینید من کاربر تازه واردم و میخوام اولین تایپکم رو اینجا ایجاد کنم.
در این تاپیک قصد دارم شما رو با انواع وامهای بانکی آشنا کنم و در ازاش شماهم میرید سایتمو بررسی میکنید و ایراداتشو بم بگید. مرسی.
وبسایت ما خدماتش پولیه پس این رو لازم نیست بم بگید میدونم. :)
هر سوالی هم در زمینه دریافت وام داشتین یا مشاوره خاصی خاستین در همینجا خدمتتون هستیم.

aligoli
2016-07-11, 09:13
سلام و عرض ادب
همونطور که میبینید من کاربر تازه واردم و میخوام اولین تایپکم رو اینجا ایجاد کنم.
در این تاپیک قصد دارم شما رو با انواع وامهای بانکی آشنا کنم و در ازاش شماهم میرید سایتمو بررسی میکنید و ایراداتشو بم بگید. مرسی.
هر سوالی هم در زمینه دریافت وام داشتین یا مشاوره خاصی خاستین در همینجا خدمتتون هستیم.

درباره وام خودرو صحبت کن، در حال حاضر، کدوم بانک ها چطوری وام میدن ؟

hadixy
2016-07-11, 09:49
وام خرید خودرو
بانک یا موسسات مالی وام خرید خودرو را برای خرید خودروی نو ساخت ایران یا وارداتی، ۸۰ درصد قیمت خودرو را تا سقف قوانین داخلی خود به متقاضیان دارای شرایط در اقساط مساوی در مدت بازپرداخت حداقل ۳۶ ماه یعنی ۳ سال و در بعضی موارد حداکثر تا ۷ سال این وام را پرداخت می نمایند.
البته طبق بخشنامه بانک مرکزی در سال ۹۴ مبلع این وام ۲۵ میلیون تومان اعلام گردیده است. در صورتیکه شما مبلغی بیش از سقف اعلام شده می خواهید می توانید از طریق شرکتهای لیزینگ خودروی بانکها یا سایر لیزینگهای خودرو به صورت مستقیم بدون مراجعه به بانک اقدام نمایید.

شرایط متقاضی:
1- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
2- عدم چک برگشتی و بدهی معوق در سیستم بانکی کشور
3- ارائه پیش فاکتور خرید خودرو از نمایندگی رسمی
4- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی باز پرداخت اقساط وام: به قسمت مدارک مورد نیاز مشاغل مختلف در وب سایت مراجعه شود

شرایط ضامن:
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی ضمانت باز پرداخت اقساط وام: به قسمت مدارک مورد نیاز مشاغل مختلف در وب سایت مراجعه شود

شرايط اعطاي تسهيلات وام خرید خودرو
1- پرداخت الباقی مبلغ پیش فاکتور بعد ازکسر وام تایید شده توسط متقاضي تحت عنوان پيش پرداخت به بانك الزامي مي باشد.
2- خودروی مورد نظر پیش فاکتور می بایست نو و پیش فاکتورازنمایندگیهای مجاز خودرو در داخل کشور باشد.

xflat
2016-07-11, 09:52
سلام. دوست عزیز وام بدون ضامن هم داریم؟
یعنی میشه بدون داشتن ضامن وام گرفت؟

aligoli
2016-07-11, 10:16
وام خرید خودرو
بانک یا موسسات مالی وام خرید خودرو را برای خرید خودروی نو ساخت ایران یا وارداتی، ۸۰ درصد قیمت خودرو را تا سقف قوانین داخلی خود به متقاضیان دارای شرایط در اقساط مساوی در مدت بازپرداخت حداقل ۳۶ ماه یعنی ۳ سال و در بعضی موارد حداکثر تا ۷ سال این وام را پرداخت می نمایند.
البته طبق بخشنامه بانک مرکزی در سال ۹۴ مبلع این وام ۲۵ میلیون تومان اعلام گردیده است. در صورتیکه شما مبلغی بیش از سقف اعلام شده می خواهید می توانید از طریق شرکتهای لیزینگ خودروی بانکها یا سایر لیزینگهای خودرو به صورت مستقیم بدون مراجعه به بانک اقدام نمایید.

شرایط متقاضی:
3- ارائه پیش فاکتور خرید خودرو از نمایندگی رسمی
4- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی باز پرداخت اقساط وام: به قسمت مدارک مورد نیاز مشاغل مختلف در وب سایت مراجعه شود

شرایط ضامن:
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی ضمانت باز پرداخت اقساط وام: به قسمت مدارک مورد نیاز مشاغل مختلف در وب سایت مراجعه شود

شرايط اعطاي تسهيلات وام خرید خودرو
1- پرداخت الباقی مبلغ پیش فاکتور بعد ازکسر وام تایید شده توسط متقاضي تحت عنوان پيش پرداخت به بانك الزامي مي باشد.
2- خودروی مورد نظر پیش فاکتور می بایست نو و پیش فاکتورازنمایندگیهای مجاز خودرو در داخل کشور باشد.

کدوم بانک هست ؟
چون خود نمایندگی اگر بخوای بگیری، قسطی هم میده مثلا الان :

191,400,000
پیش

4 تا چک 6 ماه
58,970,000

خودرو : 206 sd

این به چه شکل میشه اگر از بانک وام بگیریم ؟
باید دو جا قسط بدیم یا چطور میشود ؟
سودش ؟ اقساطش ؟

isapour
2016-07-11, 10:41
سلام و عرض ادب

سلام آقا هادی
تاپیک خوبی ایجاد کردین
پس لینک سایتتون کو؟ :-/
ضمنا اگه راجب وام خود اشتغالی اطلاعی دارید ممنون میشم توضیح بدید (توضیحات بروز)
وام هایی که با گواهینامه های فنی حرفه ای بشه گرفت هم توضیح بدید لطفا
منتظر لینک سایتیم 8->

hadixy
2016-07-11, 10:46
سلام. دوست عزیز وام بدون ضامن هم داریم؟
یعنی میشه بدون داشتن ضامن وام گرفت؟
متاسفانه ضامن مشکل خیلی از مردمی هست که درصدد دریافت وام هستن و یک مشکل غیرقابل حل.
متاسفانه بدون ضامن هیچ وامی داده نمیشه ولی ضامن میتونه کارمند یک شرکت خصوصی معتبر هم باشه یا میتونه کاسب جوازدار باشه. شما تو آشنایانتون این موارد رو ندارید؟

ravi71
2016-07-11, 10:52
سلام
لطفا در مورد وام های خوداشتغالی توضیحات لازمه رو بفرمایید ..
صفر تا صد گرفتن چنین وام هایی !!!

hadixy
2016-07-11, 11:41
کدوم بانک هست ؟
چون خود نمایندگی اگر بخوای بگیری، قسطی هم میده مثلا الان :

191,400,000
پیش

4 تا چک 6 ماه
58,970,000

خودرو : 206 sd

این به چه شکل میشه اگر از بانک وام بگیریم ؟
باید دو جا قسط بدیم یا چطور میشود ؟
سودش ؟ اقساطش ؟
چرا دوجا قسط بدی توی توضیح مشخصه دیگه. ببین وام رو از بانک میگیری بانک بر اساس برگه خرید یا پیش فاکتوری که نمایندگی مجاز مورد قبول بانک بهت میده و مدارکت اگه کامل باشه بهت به مبلغ 80درصد مبلغ خودرو رو بهتون وام میده. اکثر وامهای بانکی 22درصد تا 24 درصد سودشونه که اینم از این قاعده مستثنی نیست. قسطشم بستگی به شما داره که بتونین با چه بازپرداختی وام رو بگیرید سه ساله تا هفت ساله بستگی به این داره که چه مدارکی ارائه بدی و چجوری صحبت کنی.

mobomas
2016-07-11, 11:55
با مدرک فنی حرفه ای میشه وام گرفت ؟

aligoli
2016-07-11, 12:09
چرا دوجا قسط بدی توی توضیح مشخصه دیگه. ببین وام رو از بانک میگیری بانک بر اساس برگه خرید یا پیش فاکتوری که نمایندگی مجاز مورد قبول بانک بهت میده و مدارکت اگه کامل باشه بهت به مبلغ 80درصد مبلغ خودرو رو بهتون وام میده. اکثر وامهای بانکی 22درصد تا 24 درصد سودشونه که اینم از این قاعده مستثنی نیست. قسطشم بستگی به شما داره که بتونین با چه بازپرداختی وام رو بگیرید سه ساله تا هفت ساله بستگی به این داره که چه مدارکی ارائه بدی و چجوری صحبت کنی.

ببین خودرویی که من میخوام 206 sd هست.
قیمتش 37 میلیون و 300 هست از نمایندگی.

1. مطمینی الان وام خودرو میدن ؟
2. کدوم بانک ها میدن ؟
3. سه ساله کافیمه !!

25 میلیون وام بدن کافیه !!

hadixy
2016-07-11, 12:42

2. کدوم بانک ها میدن ؟
3. سه ساله کافیمه !!

خوب الان شما برو توسایت ببین مدارک مورد نیاز داری؟همه بانکها میدن. اولین موردش ضامن برو توسایت از منوی بالا مدارک شغلی رو پیدا کن و با توجه به شغلت ببین چه مدارکی نیاز داری و آیا مدارکت کامله. اگر مدارکت کامل بود یه ضامن براخودت در نظر بگیر تو دوستان و فامیلهات و باتوجه به شغلش(کارمند.کاسب و..) از تو اطلاعات وام ببین چه مدارکی براش لازمه. مدارکت اوکی شد دیگه ما وارد کار میشیم و توی هر زمینه ای که به مشکل برخوردی کمکت میکنیم شرطش عضویت تو وبسایته که هزینشم ده هزارتومنه.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

سلام
لطفا در مورد وام های خوداشتغالی توضیحات لازمه رو بفرمایید ..
صفر تا صد گرفتن چنین وام هایی !!!

بزودی قرار میدم پست رو دنبال کنید

با مدرک فنی حرفه ای میشه وام گرفت ؟

ربطی به مدرک نداره بانک یه سری مدارک مشخص شده داره که برای اکثر وام ها مشترکند. شما ضامن داشته باشی از نظر بانک میتونی هر وامی بگیری

---------------------------------------------------
برای جلوگیری از پراکندگی موضوع کامنتها یکجا جواب داده شد.

mobomas
2016-07-11, 13:03
ربط داره دوست عزیز
با مدرک فنی حرفه ای یک سری وامهای کم بهره و اقساط بلند مدت میشه گرفت

landsat11
2016-07-11, 13:58
سلام

من دنبال وام فوری با بهره پایین و میزان بالا هستم، جواز کسب و سند خونه هم داریم

hadixy
2016-07-12, 10:11
ربط داره دوست عزیز
با مدرک فنی حرفه ای یک سری وامهای کم بهره و اقساط بلند مدت میشه گرفت

بله ببخشید مثله اینکه من بد منظورمو رسوندم منظورم این بود که مدرک تنها کافی نیست وام خوداشتغالی رو با مدرک فنی حرفه ای میتونین دریافت کنید.

سلام

من دنبال وام فوری با بهره پایین و میزان بالا هستم، جواز کسب و سند خونه هم داریم

شما با ضامنتون میتونین تا صد میلیون و با سند خونه تا 200 میلیون تومان وام بگیرید میتونید تو سایت ما مشخصات وام های مختلف رو مطالعه کنید تا ببینید با شرایط کاری و درآمدی شما چه وامی بدردتون میخوره.

aligoli
2016-07-12, 10:20
خوب الان شما برو توسایت ببین مدارک مورد نیاز داری؟همه بانکها میدن. اولین موردش ضامن برو توسایت از منوی بالا مدارک شغلی رو پیدا کن و با توجه به شغلت ببین چه مدارکی نیاز داری و آیا مدارکت کامله. اگر مدارکت کامل بود یه ضامن براخودت در نظر بگیر تو دوستان و فامیلهات و باتوجه به شغلش(کارمند.کاسب و..) از تو اطلاعات وام ببین چه مدارکی براش لازمه. مدارکت اوکی شد دیگه ما وارد کار میشیم و توی هر زمینه ای که به مشکل برخوردی کمکت میکنیم شرطش عضویت تو وبسایته که هزینشم ده هزارتومنه.

بزودی قرار میدم پست رو دنبال کنید

ربطی به مدرک نداره بانک یه سری مدارک مشخص شده داره که برای اکثر وام ها مشترکند. شما ضامن داشته باشی از نظر بانک میتونی هر وامی بگیری

---------------------------------------------------
برای جلوگیری از پراکندگی موضوع کامنتها یکجا جواب داده شد.

مهندس شما اطلاعات برای چه سالی هست ؟
امروز از بانک های پارسیان پاسارگاد، تجارت، سامان و سپه پرسیدم.
وام خودرو دیگه خیلی وقته ارایه نمیشه !

فقط وام کالا و تصامنی هست.

mobomas
2016-07-12, 10:49
بله ببخشید مثله اینکه من بد منظورمو رسوندم منظورم این بود که مدرک تنها کافی نیست وام خوداشتغالی رو با مدرک فنی حرفه ای میتونین دریافت کنید.

شما با ضامنتون میتونین تا صد میلیون و با سند خونه تا 200 میلیون تومان وام بگیرید میتونید تو سایت ما مشخصات وام های مختلف رو مطالعه کنید تا ببینید با شرایط کاری و درآمدی شما چه وامی بدردتون میخوره.

جزئیاتشو لطفا بفرمایید

hadixy
2016-07-12, 16:21
وام خود اشتغالی

وام های ویژه خوداشتغالی و مشاغل خانگی معمولاً وام های محسوب می شوند که نسبت به اینکه طرح شما چیست و از کدام بانک یا مؤسسه مالی و اعتباری اقدام می کنید در حدود ۴ درصد است.دانشجویان، بانوان، کارمندان، کارخانه داران، تولیدی ها، صنعتگران، افرادی که قصد راه اندازی شغل جدید دارند، افرادی که قصد توسعه شغل خود را دارند از جمله افراد واجد شرایط دریافت این نوع وام به شمار می روند
“خوداشتغالی” یا “خویش ‌فرمایی” نوعی از اشتغال است که در آن فرد برای خود کار کرده و کارفرمای خویش می‌باشد. از مشخصات بارز خوداشتغالی، ریسک‌پذیری می‌باشد زیرا درآمد فرد شاغل ثابت نبوده و به شرایط محیطی و داخلی کارگاه بستگی دارد

همچنین از این نوع اشتغال به “اشتغال در مشاغل آزاد” نیز نام برده می‌شود و دلیل این نامگذاری می‌تواند آن باشد که فرد خودشاغل از سیطره‌ی استخدام کارفرما رها بوده و از آزادی عمل برخوردار می‌باشد

کسب‌وکارهای خوداشتغالی عمدتاً در زمره‌ی کارگاه‌های کوچک قرار گرفته و در بخش خدمات غالب هستند. فعالیت‌های خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، بازرگانی، فنی، مشاوره‌ای، ساختمانی و غیره از این سنخ به شمار می‌آیند. در بخش کشاورزی واحدهای کوچک تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان در این حیطه قرار می‌گیرند. سرانجام در بخش صنعت، کارگاه‌های کوچک تولیدی غیرکشاورزی (صنایع نساجی، غذایی، شیمیایی، فلزی، چوبی، دستی و غیره) قابل ذکر می‌باشند
نظارت دولت بر اکثر کسب‌وکارهای خوداشتغالی از طریق صدور مجوزهای مختلف صورت می‌گیرد. معمول‌ترین این مجوزها “پروانه کسب” است که دریافت آن شرایط خاص خود را دارد و عمدتاً از طریق اتحادیه‌های اصناف صورت می‌پذیرد. آگاهی از این مجوزها و قوانین مربوطه، برای راه‌اندازی و موفقیت یک کسب‌وکار لازم می‌باشد. هدف صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی از اعطای تسهیلات خوداشتغالی “حمایت مالی از راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک (خوداشتغالی)” و یا به عبارت دیگر، افراد بیکاری که برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا آغاز یک فعالیت اقتصادی کوچک با مشکل مالی روبرو هستند و توان تأمین مالی کار را ندارند، می‌توانند متقاضی تسهیلات صندوق باشند.این تسهیلات حالت حمایتی داشته و ممکن است نتواند کل هزینه‌های راه‌اندازی یک کارگاه خوداشتغالی را پوشش دهد. در مورد کارگاه‌های بزرگتر، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به صورت اشتراکی دو یا سه‌نفره مبادرت به ایجاد یک کارگاه بنمایند و به ‌ازای هر نفر یک وام دریافت دارند. همچنین افراد واجد شرایطی که دارای یک ایده‌‌ی جدید کسب‌وکار بوده یا اختراعی را به ثبت رسانیده‌اند، می‌توانند برای پیاده‌سازی ایده و طرح خود تقاضای تسهیلات بنمایند. در هر صورت، راه‌اندازی کارگاه مربوطه مهم‌ترین هدف برای صندوق بوده و تلاش بر آن است که تسهیلات در این راستا به مصرف برسد.
تسهیلات اعطایی صندوق به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد تا سقف یک میلیارد ریال به شرکت اصلی و ما بقی به زیرمجموعه های آن پرداخت می شود که با این کار بر افزایش نقدینگی شرکت اصلی افزوده خواهد شد. بازپرداخت تسهیلات به این شکل است که در مورد برخی مشاغل (که دارای درآمد ماهیانه هستند) اقساط ماهیانه و در مورد کسب‌وکارهای دارای درآمد سالیانه، اقساط سالیانه گرفته می‌شود. پرداخت اقساط ماهیانه پس از یک دوره‌ی تنفس ۱۲ ماهه آغاز می‌گردد و ۵ سال یعنی ۶۰ ماه ادامه پیدا می‌کند.
متفاضیان جهت اطلاع از شرايط دريافت تسهيلات اشتغال مي‌توانند جهت دريافت آدرس پايگاه اطلاع‌رساني براي ثبت‌نام عدد يك را به شماره پيامك ۱۰۰۰۰۰۸۸ ارسال و هم‌چنين جهت اطلاع از شرايط عمومي و شرايط اختصاصي براي دريافت تسهيلات اشتغال به ترتيب عدد ۲ و ۳ را به پيامك فوق ارسال نمايند.
در زمان پرداخت تسهیلات حداقل معادل ۱۳۰ درصد اصل تسهیلات وثیقه‌ سفته یا حداقل معادل ۱۲۰ درصد آن وثیقه‌ ملکی مطالبه می‌شود

تأخیر در بازپرداخت اقساط موجب دریافت ۱۲ درصد جریمه از سوی صندوق می‌گردد و در صورتی که وام به مصرف راه‌اندازی کارگاه مربوطه نرسد، کل وام بر مبنای بالاترین نرخ سود علی‌الحساب مقرر در شبکه‌ بانکی بازپس گرفته می‌شود.

شرایط متقاضی
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی باز پرداخت اقساط وام
4- متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی بایستی بیکار بوده و تاکنون ازهیچ نهاد دیگری وام اشتغال دریافت نکرده باشند
5- سن متقاضی بایستی در محدوده‌ 18 تا 50 سال باشد
6- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه‌ عمومی برای آقایان

شرایط ضامن:
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی ضمانت باز پرداخت اقساط وام

مهندس شما اطلاعات برای چه سالی هست ؟
امروز از بانک های پارسیان پاسارگاد، تجارت، سامان و سپه پرسیدم.
وام خودرو دیگه خیلی وقته ارایه نمیشه !

فقط وام کالا و تصامنی هست.

کی میگه خیلی وقته ارائه نمیشه؟
نمونه برات میزارم برو نگاه کن شما
بانک ملی ---- http://www.bmi.ir/fa/BMIServicesShow.aspx?sid=72

البته بعضی بانکها این امکان رو سر جریان همون وام خودرو 25 میلیونیه که شرکتهای تولید کننده ماشین طرحشو گذاشتن و خیلی هارو دچار مشکل کردن فعلا این وام رو از گزینه هاشون حذف کردن ولی مطمئنا موقته چون یه وام تصویب شده توسط بانک مرکزی هستش
شما بانک ملی هم یه اقدامی بکن
اگه جواب نگرفتی من مشاوره خصوصی میدم به شما تا مشکلت حل بشه

zamin
2016-07-12, 16:23

2. کدوم بانک ها میدن ؟
3. سه ساله کافیمه !!

حیف پول بدی sd من خودم سال 94 یکیش خریدم پشیمون شدم داخلش عین پیکان صدای موتور میاد. سیستم کلاچش افتضاست. گارانتیشم الکیه. کارت طلائی هم نداره. و..
پیشنهاد میدم بیشتر تحقیق کنید. چون 700 باید بدی بیمه بدنه. 400 باید بدی دزدگیر. چون دزدگیرش بوق ماشینه. بوق میزنه دی:

start
2016-07-13, 00:06
سلام عزیز...

وام خوداشتغالی رو با مدرک فنی حرفه ای میتونین دریافت کنید.
لطفا بفرمایید که وام خوداشتغالی سودش کمتر هست یا مثل باقی وام ها ؟ چند درصد میاد روش و چندماهه و... ؟

بعد مثلا این استارتاپ هائم میتونن از این وام ها استفاده کنن ؟ (ببخشید من هیچی از وام و اینا نمیدونم)

hadixy
2016-07-13, 10:16
سلام عزیز...

لطفا بفرمایید که وام خوداشتغالی سودش کمتر هست یا مثل باقی وام ها ؟ چند درصد میاد روش و چندماهه و... ؟

بعد مثلا این استارتاپ هائم میتونن از این وام ها استفاده کنن ؟ (ببخشید من هیچی از وام و اینا نمیدونم)

دوست من میتونید برید به سایت ما و اطلاعات کاملش رو مطالعه کنید. آدرس سایت امضای منه
سودش 4% هستش و مدت بازپرداخت 60 ماهه است البته اولشم یه سال تنفس دارن معمولاً خلاصه اگه بتونین بگیرین خیلی خوبه
بری بانک بگی استارت آپ میخوام راه بندازم که فک نکنم زیاد براشون فرقی داشته باشه باید بتونی مخ بزنی کارتو بزرگ و مفید جلوه بدی و نیازتو به این وام نشون بدی

mazanshop
2016-07-14, 11:38
الان کمترین کارمزد وام برای چه بانکی هست ؟

aligoli
2016-07-14, 16:50
حیف پول بدی sd من خودم سال 94 یکیش خریدم پشیمون شدم داخلش عین پیکان صدای موتور میاد. سیستم کلاچش افتضاست. گارانتیشم الکیه. کارت طلائی هم نداره. و..
پیشنهاد میدم بیشتر تحقیق کنید. چون 700 باید بدی بیمه بدنه. 400 باید بدی دزدگیر. چون دزدگیرش بوق ماشینه. بوق میزنه دی:

کارت طلایی وقتی 0 میگیری داره.
بیمه هم داره.

ماشین های ایرانی همشون همینه اگر با این روال بخوای بری جلو کلا نباید ماشین بخری.

وام خود اشتغالی

وام های ویژه خوداشتغالی و مشاغل خانگی معمولاً وام های محسوب می شوند که نسبت به اینکه طرح شما چیست و از کدام بانک یا مؤسسه مالی و اعتباری اقدام می کنید در حدود ۴ درصد است.دانشجویان، بانوان، کارمندان، کارخانه داران، تولیدی ها، صنعتگران، افرادی که قصد راه اندازی شغل جدید دارند، افرادی که قصد توسعه شغل خود را دارند از جمله افراد واجد شرایط دریافت این نوع وام به شمار می روند
“خوداشتغالی” یا “خویش ‌فرمایی” نوعی از اشتغال است که در آن فرد برای خود کار کرده و کارفرمای خویش می‌باشد. از مشخصات بارز خوداشتغالی، ریسک‌پذیری می‌باشد زیرا درآمد فرد شاغل ثابت نبوده و به شرایط محیطی و داخلی کارگاه بستگی دارد

همچنین از این نوع اشتغال به “اشتغال در مشاغل آزاد” نیز نام برده می‌شود و دلیل این نامگذاری می‌تواند آن باشد که فرد خودشاغل از سیطره‌ی استخدام کارفرما رها بوده و از آزادی عمل برخوردار می‌باشد

کسب‌وکارهای خوداشتغالی عمدتاً در زمره‌ی کارگاه‌های کوچک قرار گرفته و در بخش خدمات غالب هستند. فعالیت‌های خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، بازرگانی، فنی، مشاوره‌ای، ساختمانی و غیره از این سنخ به شمار می‌آیند. در بخش کشاورزی واحدهای کوچک تولید محصولات زراعی، باغی، دامی و آبزیان در این حیطه قرار می‌گیرند. سرانجام در بخش صنعت، کارگاه‌های کوچک تولیدی غیرکشاورزی (صنایع نساجی، غذایی، شیمیایی، فلزی، چوبی، دستی و غیره) قابل ذکر می‌باشند
نظارت دولت بر اکثر کسب‌وکارهای خوداشتغالی از طریق صدور مجوزهای مختلف صورت می‌گیرد. معمول‌ترین این مجوزها “پروانه کسب” است که دریافت آن شرایط خاص خود را دارد و عمدتاً از طریق اتحادیه‌های اصناف صورت می‌پذیرد. آگاهی از این مجوزها و قوانین مربوطه، برای راه‌اندازی و موفقیت یک کسب‌وکار لازم می‌باشد. هدف صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی از اعطای تسهیلات خوداشتغالی “حمایت مالی از راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک (خوداشتغالی)” و یا به عبارت دیگر، افراد بیکاری که برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا آغاز یک فعالیت اقتصادی کوچک با مشکل مالی روبرو هستند و توان تأمین مالی کار را ندارند، می‌توانند متقاضی تسهیلات صندوق باشند.این تسهیلات حالت حمایتی داشته و ممکن است نتواند کل هزینه‌های راه‌اندازی یک کارگاه خوداشتغالی را پوشش دهد. در مورد کارگاه‌های بزرگتر، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به صورت اشتراکی دو یا سه‌نفره مبادرت به ایجاد یک کارگاه بنمایند و به ‌ازای هر نفر یک وام دریافت دارند. همچنین افراد واجد شرایطی که دارای یک ایده‌‌ی جدید کسب‌وکار بوده یا اختراعی را به ثبت رسانیده‌اند، می‌توانند برای پیاده‌سازی ایده و طرح خود تقاضای تسهیلات بنمایند. در هر صورت، راه‌اندازی کارگاه مربوطه مهم‌ترین هدف برای صندوق بوده و تلاش بر آن است که تسهیلات در این راستا به مصرف برسد.
تسهیلات اعطایی صندوق به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد تا سقف یک میلیارد ریال به شرکت اصلی و ما بقی به زیرمجموعه های آن پرداخت می شود که با این کار بر افزایش نقدینگی شرکت اصلی افزوده خواهد شد. بازپرداخت تسهیلات به این شکل است که در مورد برخی مشاغل (که دارای درآمد ماهیانه هستند) اقساط ماهیانه و در مورد کسب‌وکارهای دارای درآمد سالیانه، اقساط سالیانه گرفته می‌شود. پرداخت اقساط ماهیانه پس از یک دوره‌ی تنفس ۱۲ ماهه آغاز می‌گردد و ۵ سال یعنی ۶۰ ماه ادامه پیدا می‌کند.
متفاضیان جهت اطلاع از شرايط دريافت تسهيلات اشتغال مي‌توانند جهت دريافت آدرس پايگاه اطلاع‌رساني براي ثبت‌نام عدد يك را به شماره پيامك ۱۰۰۰۰۰۸۸ ارسال و هم‌چنين جهت اطلاع از شرايط عمومي و شرايط اختصاصي براي دريافت تسهيلات اشتغال به ترتيب عدد ۲ و ۳ را به پيامك فوق ارسال نمايند.
در زمان پرداخت تسهیلات حداقل معادل ۱۳۰ درصد اصل تسهیلات وثیقه‌ سفته یا حداقل معادل ۱۲۰ درصد آن وثیقه‌ ملکی مطالبه می‌شود

تأخیر در بازپرداخت اقساط موجب دریافت ۱۲ درصد جریمه از سوی صندوق می‌گردد و در صورتی که وام به مصرف راه‌اندازی کارگاه مربوطه نرسد، کل وام بر مبنای بالاترین نرخ سود علی‌الحساب مقرر در شبکه‌ بانکی بازپس گرفته می‌شود.

شرایط متقاضی
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی باز پرداخت اقساط وام
4- متقاضیان تسهیلات خوداشتغالی بایستی بیکار بوده و تاکنون ازهیچ نهاد دیگری وام اشتغال دریافت نکرده باشند
5- سن متقاضی بایستی در محدوده‌ 18 تا 50 سال باشد
6- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه‌ عمومی برای آقایان

شرایط ضامن:
3- ارائه مدارک مکتوب و مستند مبنی بر توانائی ضمانت باز پرداخت اقساط وام

کی میگه خیلی وقته ارائه نمیشه؟
نمونه برات میزارم برو نگاه کن شما
بانک ملی ---- http://www.bmi.ir/fa/BMIServicesShow.aspx?sid=72

البته بعضی بانکها این امکان رو سر جریان همون وام خودرو 25 میلیونیه که شرکتهای تولید کننده ماشین طرحشو گذاشتن و خیلی هارو دچار مشکل کردن فعلا این وام رو از گزینه هاشون حذف کردن ولی مطمئنا موقته چون یه وام تصویب شده توسط بانک مرکزی هستش
شما بانک ملی هم یه اقدامی بکن
اگه جواب نگرفتی من مشاوره خصوصی میدم به شما تا مشکلت حل بشه

من میگم، چون پرسیدم از بانک های :
تجارت
صادرات
سامان
پارسیان
پاسارگاد
سپه

شما مشاوره بده اما بدون هزینه، اگر بتونم بگیرم مطمین باش 10 هزار حق عضویت که هیچی 50 بهت میدم.

zamin
2016-07-14, 16:53
بیمه هم داره.

ماشین های ایرانی همشون همینه اگر با این روال بخوای بری جلو کلا نباید ماشین بخری.
دوست عزیز مال منم صفر بود. کارت طلائی رو سمند و رانا و دنا میدن روی 206 اصلا نیست فقط بیمه شخص ثالث. منم کارتکسی خریدم و نقد نقد. حالا اقساطی پول بیمه بدنه رو میکشند روی قسطهاتون و برای محکم کاری خودشون بیمه اش میکنن. ولی نقدی اینطور نیست. تازه مدلی که به ما دادن بهترن کدش بود موتور tu5 و گیربکس هم زانتیایی. ولی زرتش در میاد. خیلی بی کیفیت . بخصوص صندلی عقب برای اطفال زیر 5 سال طراحی شده.
در مورد ماشین های ایرانی نه اینطور نیست بد و بدتر داره. وقتی بنده 37 میدم و... میتونستم با همون پول سمند ای ال ایکس بگیرم حتی ارزونتر(35500) ولی مال من 39 در اومد. واقعا کیفیت سورن هم خیلی خوبه

aligoli
2016-07-14, 17:09
دوست عزیز مال منم صفر بود. کارت طلائی رو سمند و رانا و دنا میدن روی 206 اصلا نیست فقط بیمه شخص ثالث. منم کارتکسی خریدم و نقد نقد. حالا اقساطی پول بیمه بدنه رو میکشند روی قسطهاتون و برای محکم کاری خودشون بیمه اش میکنن. ولی نقدی اینطور نیست. تازه مدلی که به ما دادن بهترن کدش بود موتور tu5 و گیربکس هم زانتیایی. ولی زرتش در میاد. خیلی بی کیفیت . بخصوص صندلی عقب برای اطفال زیر 5 سال طراحی شده.
در مورد ماشین های ایرانی نه اینطور نیست بد و بدتر داره. وقتی بنده 37 میدم و... میتونستم با همون پول سمند ای ال ایکس بگیرم حتی ارزونتر(35500) ولی مال من 39 در اومد. واقعا کیفیت سورن هم خیلی خوبه

پیشنهادت چیه ؟

zamin
2016-07-14, 17:24
پیشنهادت چیه ؟
خودم فروختم جک اس 5 خریدم. ولی بچه ها پارس سفارشی گرفتن راضی بودن + سورن هم خیلی خوب بود. ما باقیش که کلا از هرچی رسیدن یک قطه کشیدن بیرون زدن بهم. قبلا 206 خیلی توپ بود ولی بعد تحریم دیگه اونی نیست که فکر میکنی.کلا دو تا مزیت من توش دیدم1.مصرف 6.2 2.کیفیت بلندگوها و ضبط. وگرنه همه چی دستی از صندلی بگیر تا صندوق پرون هم باید خودت بخری + خز کاپوتم خودتون باید بخرید.

aligoli
2016-07-15, 18:03
خودم فروختم جک اس 5 خریدم. ولی بچه ها پارس سفارشی گرفتن راضی بودن + سورن هم خیلی خوب بود. ما باقیش که کلا از هرچی رسیدن یک قطه کشیدن بیرون زدن بهم. قبلا 206 خیلی توپ بود ولی بعد تحریم دیگه اونی نیست که فکر میکنی.کلا دو تا مزیت من توش دیدم1.مصرف 6.2 2.کیفیت بلندگوها و ضبط. وگرنه همه چی دستی از صندلی بگیر تا صندوق پرون هم باید خودت بخری + خز کاپوتم خودتون باید بخرید.

منم خواستم جک بگیرم اما نظرمو عوض کردن.
راضی هستی ؟ چند وقته خریدی ؟

سلام و عرض ادب

شرایط یا وامی هست که یه شرکت خصوصی بتونه وام بگیره !؟

zamin
2016-07-15, 20:07
منم خواستم جک بگیرم اما نظرمو عوض کردن.
راضی هستی ؟ چند وقته خریدی ؟

حدود 5 ماهی هست عالیه ماشین خیلی خوبیه. طوریکه برادرم رفت دنده اتوماتیکش رو ثبت نام کرد چند روز پیش هم بهش دادن. به هرحال شاسی بلنده. باید در نظر بگیرید. ببینید بکارتون میاد یا نه چون من یه سمند مدل 85 هم که قبلا داشتم رو دارمش هنوز برای تو شهر از سمنده بیشتر استفاده میکنم. ولی خدایش با اینکه مال 9 سال پیشه هنوز می ارزه به هزار تا ماشین صفر الان جنس فرانسوی یعنی این.

ضمنا 206 من مدل 94 بود اما تحویلی اول اسفند 93

اینم عکسی که گرفتم موقع منتظر موندن برای خرید کردن خانمم در ایام عید همون سال یادش نبخیر پینگ دون ایمیا داد سرور دوون هست دی:
26950

ap63
2016-07-17, 14:57
وام مسکن و یا وام جعاله هم داری؟ مبلغشون چقدره؟ چندماهه هست و قسطهاش چقدره؟

hadixy
2016-07-18, 10:32
عزیزم من که محتاج ده هزار تومن نیستم من اگه بخوام حق مشاوره بگیرم واسه 25 میلیون باید 5 میلیون بگیرم. اما شما با ثبت نام میتونین از مشاوره تلفنی استفاده کنی. اگه روز اول انقد برات سخت نبود عضو میشدی یه تماس میگرفتی جواب سوالاتو گرفته بودی شاید وامتم در مرحله اخذ بود.

بیمه هم داره.

من میگم، چون پرسیدم از بانک های :
تجارت
صادرات
سامان
پارسیان
پاسارگاد
سپه

شما مشاوره بده اما بدون هزینه، اگر بتونم بگیرم مطمین باش 10 هزار حق عضویت که هیچی 50 بهت میدم.

عزیزم من که محتاج ده هزار تومن نیستم من اگه بخوام حق مشاوره بگیرم واسه 25 میلیون باید 5 میلیون بگیرم. اما شما با ثبت نام میتونین از مشاوره تلفنی استفاده کنی. اگه روز اول انقد برات سخت نبود عضو میشدی یه تماس میگرفتی جواب سوالاتو گرفته بودی شاید وامتم در مرحله اخذ بود.

وام مسکن و یا وام جعاله هم داری؟ مبلغشون چقدره؟ چندماهه هست و قسطهاش چقدره؟
ما وام نمیدیم مشاوره وام میدیم
تو وبسایت هستن برید ببینید.
http://09123894586.com/%D9%88%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86/
http://09123894586.com/%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86/

(http://09123894586.com/%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%B9%D9%87-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86/)

این اوراق توسط بانک مسکن منتشر می‌گردد. این بانک “حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز” را ایجاد نموده به طوریکه سپرده گذاران این حساب علاوه بر دریافت سود سپرده کوتاه مدت عادی، از اوراق تسهیلات مسکن نیز بهره‌مند می‌گردند.
این اوراق قابلیت معامله در فرابورس را دارند. هر برگه از این اوراق نماینده ٥,٠٠٠,٠٠٠ ریال تسهیلات خواهد بود . این اوراق پانزدهم هر ماه توسط بانک مسکن به دارندگان “حساب سپرده ممتاز” اختصاص داده می‌شود و بعد از طی مراحل قانونی و سپرده شدن نزد مرکز سپرده‌گذاری، نماد معاملاتی آن در اول ماه بعد در فرابورس بازگشایی و قابلیت معامله پیدا می‌کند.
نماد معاملاتی این اوراق شامل نام ماه و دو رقم آخر سال صدور می‌باشد. به عنوان مثال نماد “امتیاز تسهیلات مسکن مهر ٩٠ ” مربوط به اوراقی است که در مهر ماه ٩٠ منتشر گردیده است. مدت اعتبار اوراق صادره از تاریخ صدور به مدت دو سال می‌باشد که این مدت با نظر بانک مسکن و در شرایط خاص حداکثر تا دو دوره ٦ ماهه قابل تمدید می‌باشد. لذا اوراقی که از زمان اعتبار آنها زمان کمتری باقی مانده است دارای قیمت متفاوتی می‌باشند بنابراین نماد معاملاتی جداگانه‌ای برای هر ماه به این اوراق اختصاص می‌یابد.
نکات قابل توجه:
در صورتی که مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده ننماید، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی جهت خرید اوراق به ایشان مستردد نخواهد شد. لذا توصیه می‌شود سرمایه‌گذارانی که قصد استفاده از تسهیلات این اوراق را ندارند تا قبل از پایان مهلت اعتبار، اوراق را در بازار به فروش برسانند.
در هر جلسه معاملاتی، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف ۹۰ ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن هستند.
خریداران اوراق تسهیلات مسکن تا ٢ ماه پس از تاریخ خرید امکان فروش ندارند. این محدودیت برای نمادهایی که فقط ٤ ماه تا پایان معاملات آن‌ها در بازار فرابورس ایران باقی مانده، اعمال نخواهد شد.
نحوه استفاده از تسهیلات برای خریداران واحدهای مسکونی:
دارندگان اوراق می‌توانند با مراجعه به شعب بانک مسکن وارائه گواهینامه‌های خود و مدارک مربوط به ملک مسکونی مورد نظر اقدام به اخذ تسهیلات نمایند. ملک مورد نظر باید مشخصات تعریف شده توسط بانک را داشته باشد و نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل این اوراق نیز معادل نرخ سود بخش مسکن بدون سپرده می‌باشد. حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات پرداختی از محل این اوراق براساس میزان تسهیلات دریافتی متفاوت خواهد بود. شرایط دریافت تسهیلات از محل این اوراق مانند سقف تسهیلات دریافتی، مشخصات محل مسکونی مورد نظر، درصد سود پرداختی این تسهیلات، مدت اعتبار اوراق تسهیلات و سایر ویژگی های دیگر توسط بانک مسکن تعیین و قابل تغییر است.
۱- سود وام اوراق۱۵ درصد و سود وام دفترچه ای ۱۴ درصد میباشد .
۲- بازپرداخت اقساط به دو صورت ساده یا پلکانی امکان پذیر است.
۳- قیمت این نوع وام بسته به شرایط مختلف مانند سهام متغیر است.
شما می توانید باقیمانده وام دفترچه ای خود را با خرید وام اوراق ، به سقف ۴۵ میلیون تومان افزایش دهید. به عنوان مثال در صورتی که در زمان جاری وام شما به ۲۰ میلیون رسیده است و قصد خرید ملکی را دارید با خرید ۳۰سهم اوراق پانصد هزار تومانی,سقف وام خود را به ۳۵ میلیون برسانید
در حالی که فرابورس ایران مدتی است میزبانی اوراق تسهیلات مسکن را بر عهده دارد، بی‌اطلاعی مردم از این موضوع، ایجاد بازار سیاه خرید و فروش امتیاز وام مسکن را رقم زده است. تا جایی که برخی از مشاوران املاک از متقاضیان دریافت اوراق وام مسکن پورسانتی بین ۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان را طلب می‌کنند، در شرایطی که خرید مستقیم این اوراق از فرابورس مشمول هیچ هزینه اضافی غیر از کارمزد ناچیز کارگزاران نیست. اوراقی که ۴۰ برگه آن ارزش ۲۰ میلیون تومان وام مسکن را دارد و هم‌اکنون در فرابورس ایران هر برگه آن قیمتی معادل ۶۹ هزار تومان را تجربه می‌کند.
توصيه‌هايي به خريداران وام مسكن:
براي بهره‌مندي از وام ۲۰ ميليون توماني مسكن لازم نيست وجهي اضافه‌تر از ارزش حدود ۷۰ هزار توماني اوراق به مشاورين املاك يا واسطه‌ ديگري پرداخت شود.
(دريافت وام مسكن در سريع‌ترين زمان)، (وام در مركز فرابورس)، (اوراق بورسي بدون پيش‌پرداخت)، (خريد مستقيم از كارگزاري)، (ضامن از ما)، (آماده تشكيل پرونده) و در نهايت (مشاوره وام مسكن اينجاست) نمونه‌هايي از آگهي‌هاي درج شده در روزنامه‌هاي كشور جهت اخذ وام مسكن براي متقاضيان است كه شما را به دريافت سهل و آسان وام مسكن دعوت مي‌كند.
وامي كه البته مراحل دريافت آن حتي يك ساعت زمان نيز نمي‌برد، اما منبع درآمدي براي برخي از مشاوران املاك شده است. افرادي كه با سوء‌استفاده از ناآگاهي و بي‌اطلاع بودن عموم مردم با دريافت اجرتي در محدوده ۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان اقدام به دريافت وام مسكن براي آنها مي‌كنند.
همه ما به اميد تهيه خانه مناسب به اين مبلغ وام مسكن احتياج داريم و برخي به دليل دانش اندك، وقت محدود و درگيري‌هاي زياد زندگي ترجيح مي‌دهند به اين مشاوران مسكن رجوع كرده تا آنها به قول خودشان در اسرع وقت اين خواسته را برآورده كنند، هرچند كه خود اين مشاوران در صحبت‌هاي تلفني از مشقت‌هاي پيش‌رو سخن گفته و هفت‌خوان رستم را در جلوي چشمان ما ترسيم مي‌كنند تا براي رسيدن به پورسانت ۸۰ تا ۳۰۰ هزار توماني راه خود را هموار كنند.
اين در حالي است كه طي اين مراحل، چندان كار سختي نيست و با مراجعه به يك كارگزار رسمي بورس يا شعب بانك مسكن به راحتي مي‌توانيد اين خواسته را بدون هرگونه هزينه اضافي، جامه عمل بپوشانيد.
هرچند كه مسوولان فرابورس در صحبت‌هاي رسانه‌اي يا از طريق اطلاع‌رساني‌هاي خود هشدارهاي لازم را به متقاضيان خريد وام مسكن داده‌اند، اما هنوز هم در برخي نقاط هستند افرادي كه به اين مشاوران روي آورده و وام دريافت مي‌كنند كه افزايش روزمره تعداد اين افراد و بنگاه‌ها در ستون روزنامه‌ها خود حاكي از ادامه بي‌اطلاعي در ميان مردم است!
(اوراق حق تقدم تسهيلات بانك مسكن) اوراقي هستند كه مالك آنها مي‌تواند با مراجعه به بانك در ازاي هر برگه، از امتياز استفاده از تسهيلات ۵ ميليون ريالي خريد مسكن با نرخ سود ۱۲ تا ۱۵ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ تا ۲۰ سال استفاده كند. البته طبق مقررات، بانك مسكن در ازاي ارائه سند هر واحد مسكوني حداكثر تا ۲۰۰ ميليون ريال تسهيلات پرداخت خواهد كرد، يعني اگر شخصي بخواهد از سقف تسهيلات بانك مسكن براي خريد يك واحد مسكوني استفاده كند، موظف است ۴۰ برگه حق تقدم تسهيلات مسكن را به بانك مسكن ارائه كند.
اين اوراق كه به عنوان ابزاري جديد از اوايل آبان ماه سال ۸۹ وارد فرابورس شد، به سهامداران امكان دريافت وام خريد مسكن را مي‌دهد و به عبارتي مردم با خريد اين اوراق از طريق كارگزاران فرابورس يا شعب بانك مسكن مي‌توانند از وام‌هاي مسكن كه منشا آن سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري كوتاه‌مدت ممتاز مسكن است، استفاده كنند.
اين اوراق پيش از ورود به فرابورس (نه به شكل فعلي) در بنگاه‌هاي معاملات ملكي و توسط واسطه‌ها به متقاضيان فروخته مي‌شد، اما با هدف حذف واسطه‌گري و دلالي (هدفي كه تاكنون به طور كامل محقق نشده است) وارد فرابورس ايران شد. در واقع در گذشته مردم با مراجعه به بانك مسكن و واريز ۹ ميليون تومان به عنوان سپرده بانكي پس از مدتي به دريافت وام مسكن موفق مي‌شدند، اما در حال حاضر همه سرمايه‌گذاران مي‌توانند با خريد اوراق تسهيلات بانك مسكن البته با هزينه حدود ۳ ميليون توماني صاحب وام ۲۰ ميليون توماني با نرخ سود پايين شوند.
خريد يك برگه تسهيلات مسكن دقيقا شبيه خريد سهام است؛ هر فرد براي تهيه اين برگه‌ها در ابتدا بايد به يك شركت كارگزاري مراجعه كند.
اگر شخص داراي كد سهامداري باشد كه پس از پر كردن فرم‌هاي مربوط، همان لحظه خريد تسهيلات مسكن صورت مي‌گيرد و در غير اين صورت يك كد سهامداري به نام شخص صادر شده و سپس مراحل بعدي صورت مي‌گيرد.
پس از واريز مبلغ به حساب كارگزاري براي خريد هر تعداد برگه مورد نظر، كارگزار مابقي اقدامات را انجام داده و پس از سه روز برگه خريد سهام در دست فرد وام‌گيرنده خواهد بود.
هر شخص حداكثر مي‌تواند ۴۰ برگه ۵۰۰ هزار توماني را خريداري كند و به ازاي آن مبلغ ۲۰ ميليون تومان وام از بانك مسكن دريافت نمايد. همچنين از روز پس از خريداري برگه‌ها، با مراجعه به نزديك‌ترين شعبه بانك مسكن محل سكونت، مراحل بعدي توسط بانك انجام خواهد شد، به اين ترتيب كه اسم فرد متقاضي در سيستم تمامي شعب بانك مسكن كشور وارد شده و مي‌تواند از هر شهري براي شهر ديگر اقدام كند.
ضامني در كار نيست!
براي دريافت وام مزبور احتياجی به ارائه ضامن نيست، بلكه همان سند ملك موردنظر به عنوان ضمانت در رهن بانك باقي مي‌ماند تا دوره بازپرداخت اقساط به اتمام برسد.مسوولان شركت فرابورس ايران به طور مكرر چه از طريق آگهي‌هاي تلويزيوني و چه از طريق روزنامه‌ها و سايت‌ها اعلام كرده‌اند كه براي دريافت وام مسكن به شعب كارگزاري‌هاي عضو فرابورس مراجعه شود و در واقع افراد متقاضی از طريق مشاوران املاك گمراه نشوند تا مجبور به پرداخت هزينه‌‌اي به اين قبيل افراد نشوند. ضمن اينكه در حال حاضر تمامي كارشناسان، مسوولان و منشي‌هاي شركت فرابورس آماده پاسخگويي به سوالات متقاضيان هستند و آنها را راهنمايي خواهند كرد.
كشف قيمت براساس عرضه و تقاضا:
قيمت اين اوراق تا قبل از ورود به بازار فرابورس حدود ۱۲۰ هزار تومان بوده است كه اولين اوراق مسكن وارد شده در فرابورس در مهرماه ۸۹ و در محدوده ۸۰ هزار تومان قيمت خورد. در حال حاضر قيمت اوراق مزبور براساس عرضه و تقاضاي بازار در حال نوسان است؛ هرچه عرضه اوراق كاهش يافت، قيمت آن رشد خواهد كرد و بالعكس.
هر برگه از اوراق مزبور به مدت ۲ سال اعتبار دارد و در اين مدت خريد و فروش آن صورت مي‌گيرد و در واقع هرچه به اتمام تاريخ سررسيد نزديك‌تر شويم قيمت اوراق افت خواهد كرد و به صفر مي‌رسد. البته بيشتر در همان ۴ تا ۵ ماه اول معامله مي‌شوند.
فرصت خوبي براي خانه‌دار شدن:
براي درك ارزش واقعي اين اوراق بايد هزينه بهره واقعي آن را به دست آورد؛ براي خريد ۴۰ برگه با فرض قيمت هر برگه ۷۰ هزار تومان، دو ميليون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت مي‌شود و بدين ترتيب ۱۷ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان در دست وام‌گيرنده باقي خواهد ماند.
بر اين اساس نرخ بهره واقعي ۲۲ درصد محاسبه مي‌شود و اين در شرايطي است كه از يك طرف، فرد متقاضي سود ۲۰ درصدي بدون ريسك كسب مي‌كند و از طرف ديگر چنانچه بخواهد از هر بانك ديگري همين مقدار وام را دريافت كند، بايد نرخ بهره‌اي بالاتر از ۲۵ درصد بپردازد.
وي خاطرنشان كرد: با احتساب متغيرهاي كلان اقتصادي از جمله نرخ بازده بدون ريسك، نرخ تورم (دو درصد اعلام شده توسط بانك مركزي) و وام‌هاي جايگزين از بانك‌هاي ديگر و به خصوص بانك‌هاي خصوصي؛ اين اوراق بسيار ارزنده است. بدين ترتيب نه تنها نرخ ۷۰ هزار تومان اوراق توجيه‌پذير خواهد بود، بلكه در محدوده ۸۰ هزار تومان نيز بسيار مناسب است و در واقع فرصت مناسبي براي خريداري خانه به شمار مي‌آيد.
در اين ميان هزينه فرصت را نيز نبايد ناديده گرفت؛ چنانچه فرد اقدام به خريد خانه نكند بايد مبلغي بيشتر از اينها را براي اجاره مسكن صرف كند اين خود نيز دليلي براي توجيه‌پذير بودن اين اوراق به شمار مي‌آيد.