PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری گرافیک(فتوشاپ . کورل)؟کمکم کنید

yuneskhan
2011-11-08, 12:43
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شاپ کیپری های عزیز
من دانشجوی ای تی هستم و تسلط خوبی به icdl ,web programming دارم
اما هیچ سررشته ای در گرافیک دارم
حالا از تمامی دوستانم خواهش میکنم کسانی که میتوانند من را کمک کنند لطف کنند من را راهنمایی کنند
چون پیشنهاد کار در چاپخانه یکی از دوستان را دارم
نرم افزار های مورد نظر من کورل و فتوشاپ است .و کارهایی مانند طراحی پوستر . اگهی های ترحیم و تبلیغاتی و ... که معمولا با نرم افزار کورل انجام میشود
و برای فتوشاپ کارهایی که معمولا در اتلیه ها و عکاسی ها انجام میشود
میخوام یک گرافیست خوب بشم
تا حالا هم مجموعه اسرار فتوشاپ را گرفته ام که خیلی سطحش بالاست و سی دی های اموزشی بازار هم تا سطح مقدماتی را اموزش میدهند
ممنون میشم کمکم کنید
;)

BAHARTA
2011-11-08, 12:59
دوست عزیز شما تهران هستید؟ اگه تهرانید به من پ.خ بدید کامل راهنماییتون کنم

KAREEM
2011-11-08, 13:02
به نظر من شما اول از يه كتاب آموزش سريع فتوشاپ و كورل استفاده كن.

بعد از اون مي توني از مجموعه هاي ويدئويي آموزشي استفاده كني.

اگه زبان انگليسي ت خوبه مي توني مجموعه one on one آموزش فتوشاپ رو كار كني . از مبتدي تا پيشرفته داره.

KAREEM
2011-11-08, 13:03
ضمنا اگه مي خوايي توي چاپخونه كاركني. بايد تكنيك كار با رنگ ها رو بدوني و با سيستم cmyk طراحي كني نه مثل اكثر طراح ها كه با سيستم rgb طراحي مي كنند.

yuneskhan
2011-11-08, 13:04
جناب باهارتا من تهران هستم ای ایدی منه با من صحبت کنید
yunespc

ARCHIVEMASTER
2011-11-08, 13:09
برای شروع بهترین کار استفاده از کتاب زیر است :
طراح امور گرافیکی با رایانه

فکر میکنم از کتاب های کار و دانش یا فنی و حرف ای باشه

ArTa
2011-11-08, 15:49
مجموعه آموزش های شرکت لیندا که از سطح مقدماتی تا پیشرفته شروع میشه مناسب هستند ، ولی یک نکته شما میتونید از ازنجمن های گرافیکی استفاده کنید چون خودم بیشتر از همین انجمن ها گرافیک یاد گرفتم
اگه دوست داشتید چند نمونه سایت بگم پیغام شخصی بدید
موفقیتـ

Reza
2011-11-08, 18:10
دوست عزیز شما تهران هستید؟ اگه تهرانید به من پ.خ بدید کامل راهنماییتون کنم

میشه بفرمایید چه مواردی هست که تو تاپیک نمیشه و باید تو پیام خصوصی صحبت بشه!؟
خوب وقتی ایشون تاپیک میزنن اولین هدفشون اینه که مشکلشون حل بشه و دومین هدفشونم اینه که اگه کسی بعدا این مشکل رو داشت با مراجعه به تاپیک بتونه کارشو راه بندازه دیگه!
شاید بعدا یکی از تهران اومد و این مشکل رو داشت ، اونوقت باید حتما به شما پیام خصوصی بده!؟ اگه شما نبودی چی!؟

mdark
2011-11-08, 18:18
چند نکته رو فراموش نکنید
برای اینکه بتونید 1 طراحی موفق داشته باشید فقط بلد بودن فتوشاپ و ... کافی نیست
بعد از اینکه توی فتوشاپ مهارت پیدا کردید ، اگر ایده نداشته باشید نمیتونید طرحی رو بزنید که توی چش بیاد
برای موفقیت باید چند تا کار انجام بدید ، علاوه بر یادگیری نرم افزار های گرافیکی ، کتاب های مربوط به طراحی و گرافیک رو هم مطالعه کنید ، از روانشناسی رنگ ها گرفته تا نحوه بکارگیری انواع آبجکت ها در طراحی و ...سبک های مختلف طراحی رو مطالعه کنید ... شما ممکنه 1 کارت ویزیت ببینید فقط 4 تا خط توش کشیده شده باشه + 1 نوشته از کار اون هم خیلی ریز با 1 فونت ساده ، اما کار نهایی اینقدر شیک باشه که هرکس میبینی می پسنده ، اما کارت ویزیت هم هست کلی عکس و طرح و .. بیارید توش میبینید خیلی بی کلاس میشه ! به جز علم به فتوشاپ علم به طراحی هم نیاز دارید ..
1کی از چیزهایی که کمکتون میکنه در اول راه ، دیدن نمونه های آماده هست ، شما باید هزاران طراحی در زمینه های مختلف رو اینقدر ببینید ، که وقتی در مورد چیزی میخواهید طرح بزنید ، 100 تا طرح از قبل تو ذهنتون بیاد که بتونید با کمی خلاقیت و ترکیبشون 1 نتیجه درست و حسابی از کار در بیارید ..

علایی
2011-11-08, 18:43
برای شروع بهترین کار استفاده از کتاب زیر است :
طراح امور گرافیکی با رایانه

فکر میکنم از کتاب های کار و دانش یا فنی و حرف ای باشه

کتابی که ایشون معرفی کردند مربوط به رشته های کامپیوتر شاخه کاردانش در زمینه کار های گرافیکی و کار با نرم افزار فتوشاپ است
بنده این کتاب را تدریس کردم این کتاب یه حسنی داره که علاوه بر یادگیری فتوشاپ در زمینه گرافیک هم چیزهایی برای هنرجو داره ، در کل مفیده

آخر کلام باید وقت بزاری و چند طرح رو پیش ببری تا تجربه کسب کنی با حرف زدن چیزی پیش نمیره.

علایی
2011-11-08, 19:06
یه مطلبی هست که باید گفته بشه برای یادگیری فتوشاپ باید اول با ابزار(تولبار) فتوشاپ کار کنی اگر مهارت کافی کار با ابزار فتوشاپ را بدست بیاری
در مدت زمان کمتر طرح مورد نظرت رو میتونی پیاده کنی.