PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت بومی و فارسی " سوال " جایگزین stackoverflow.com برای کاربران ایرانی ( پرسش و پاسخ )

ltiny
2016-11-06, 21:58
سلام

قبل از هر چیز باید بگم که :

معمولاً استفاده زیادی از سایت pastebin داشتم و همیشه توی این فکر بودم چرا یک سایت فارسی مشابه pastebin نیست که بشه ازش استفاده کرد! این نیاز باعث شد دست به کدنویسی سایت PasteCode.IR (http://pastecode.ir/)بزنم, سایتی که قرار بود شبیه pastebin بشه اما ایده هایی به ذهنم رسید که تصمیم گرفتم خیلی پیشرفته تر از سایت pastebin بشه و خداروشکر شد, نتیجه کار روی پروژه PasteCode.IR (http://pastecode.ir/)خیلی دلچسب بود و حمایت خیلی از کاربران دلگرم کننده

همین مورد باعث شد که فکر راه اندازی سایت w3schools فارسی و stackoverflow فارسی به سرم بزنه ( نسخه فارسی w3schools نیز در حال کدنویسی و ترجمه هست ), بنابر این کدنویسی اسکریپتی مشابه stackoverflow رو شروع کردم و امروز نسخه اولیه اون آماده شده

سایت ایرانی که قرار هست برای کاربران ایرانی مشابه stackoverflow.com عمل کنه رو روی دامنه Soal.ME (http://soal.me/) به معنی سوال من بالا آوردم

این سایت 0 تا 100 ( بجز بخش گرافیک ) بصورت اختصاصی و بومی توسط بنده کدنویسی شده و نسخه فعلی نسخه بتا این سیستم هست که در نسخه بتا فقط امکان پرسش و پاسخ برای مهمان فعال هست و سایر امکانات بزودی بعد از اتمام کدنویسی معرفی و در دسترس قرار داده میشه

---

شاید واسه خیلی ها سوال باشه چرا یک برنامه نویس یا یک نفر که در کاری تخصص داره باید بیاد توی سایت soal و به مشکل دیگران رسیدگی کنه و پاسخ بده ؟!

پاسخ : کسانی که توی سایت سوال فعالیت میکنند یک بازار کار خیلی حرفه ای برای خودشون فراهم میکنند, چرا که سایت Soal بصورت خودکار برای هر فرد در زمینه پرسش هایی که در اون شرکت میکنه با توجه به تگ ها یک رزومه تخصصی گردآوری میکنه و در اختیار کسانی قرار میده که دنبال یک متخصص برای انجام پروژه خودشون هستند

پس پرسش و پاسخ در سایت سوال یک امتیاز برد برد به همه کاربران و وب مسترها میده اونم گردآوری یم رزومه قابل استناد و قابل اعتماد هست

-------

لینک پرسش و پاسخ مطرح شده در این سامانه : http://soal.me/?q=1

برای ورود به سایت سوال کلیک کنید
(http://soal.me/)
-------

دوستان عزیز ممنون میشم نظرات, پیشنهادات و انتقدادتون رو نسبت به این سامانه مطرح کنید

-------------

دوستان عزیز لطفاً از ارسال سول یا پاسخ بمنظور تست سیستم خودداری کنید چرا که حذف هر پرسش یا پاسخ توسط مدیریت باعث مسدود رایانه شما در این سایت میشه

shak
2016-11-06, 22:24
تبریک میگم.
پیشنهاد اینکه: کنار لوگوی سایت بنویسید "بتا".
اشتباهات املایی، دستوری، یا تایپی رو تصحیح کنید. البته در تاپیک قبلی هم که زده بودید این مورد رو عرض کردم. من خودم به شخصه اگر وارد سایتی بشم که اشتباه املایی یا تایپی به این مشخصی در معرفی سایت داشته باشه بلافاصله سایت رو میبندم. شاید افراد دیگه ای هم مثل من باشند.اشکالات از این دست:
ضمینه=زمینه
براحتی=به راحتی
پرسش سوال جدید= سوال جدید (یا "طرح سوال جدید" که در منو هم نوشتید)
موفق باشید.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

ضمنا این نکته رو هم عرض کنم که هر دو سایت soal.me و PasteCode.IR گرافیکشون عالیه واقعا. هم لوگو و هم گرافیک عالی.

ltiny
2016-11-06, 22:37
تبریک میگم.
پیشنهاد اینکه: کنار لوگوی سایت بنویسید "بتا".
اشتباهات املایی، دستوری، یا تایپی رو تصحیح کنید. البته در تاپیک قبلی هم که زده بودید این مورد رو عرض کردم. من خودم به شخصه اگر وارد سایتی بشم که اشتباه املایی یا تایپی به این مشخصی در معرفی سایت داشته باشه بلافاصله سایت رو میبندم. شاید افراد دیگه ای هم مثل من باشند.اشکالات از این دست:
ضمینه=زمینه
براحتی=به راحتی
پرسش سوال جدید= سوال جدید (یا "طرح سوال جدید" که در منو هم نوشتید)
موفق باشید.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

ضمنا این نکته رو هم عرض کنم که هر دو سایت soal.me و PasteCode.IR گرافیکشون عالیه واقعا. هم لوگو و هم گرافیک عالی.

درود و تشکر از شما

ممنون از مواردی که عنوان کردید ( اصلاح شد )

Cloud
2016-11-07, 02:06
سیستم خیل خوبیه و واقعا کارتون خوبه

اما رنگ بندیش یکم بده

دوستان عزیز لطفاً از ارسال سول یا پاسخ بمنظور تست سیستم خودداری کنید چرا که حذف هر پرسش یا پاسخ توسط مدیریت باعث مسدود رایانه شما در این سایت میشه

اما این کار یکم دور از دنیایی حرفه ای هست !
بهتره مدیران سایت یکم با حوصله تر باشن .

اگه میخواید موفق شید این سیستم مسدود سازی را از روی سایت بردارید.
بزارید هرکی هرچه میخواد بپرسه و هرچه جواب بده . اونای که مشکل دارن و قالب تایید نمیت را با مهرونی و لطافت پاک کنید .

ltiny
2016-11-07, 02:59
سیستم خیل خوبیه و واقعا کارتون خوبه

اما رنگ بندیش یکم بده

اما این کار یکم دور از دنیایی حرفه ای هست !
بهتره مدیران سایت یکم با حوصله تر باشن .

اگه میخواید موفق شید این سیستم مسدود سازی را از روی سایت بردارید.
بزارید هرکی هرچه میخواد بپرسه و هرچه جواب بده . اونای که مشکل دارن و قالب تایید نمیت را با مهرونی و لطافت پاک کنید .

درود

در خصوص رنگ بندی فردا قابلیت تنظیم رنگ بندی برای مهمان فعال میشه

در خصوص مسدود سازی - این سیستم بعد از حذف بصورت خودکار انجام میشه, از اونجایی ارسال پرسش و پاسخ توی این سیستم برای کاربران مهمان آزاد هست, عملیات مسدود سازی بصورت خودکار انجام میشه

البته هر کاربری میتونه هر سوالی که داره در سیستم ارسال کنه

منظور از این متن سوالاتی با عنوانی تست, و سوالات بی محتوی که صرفاً بمنظور تست سیستم ارسال میشه هست

بخش پاسخ ها کمی ویرایش شد و رابط گرافیکی بهتری داره الان همچنین لیست کردن پاسخ ها بصورت asc شد

رایانک
2016-11-07, 03:50
ایده خوبه ولی فکر کنم برای شما زود باشه چون

1 ) تیتر تاپیک آدمو یاد تبلیغات جستجوگر یوز میاندازه که قرار بود جایگزین گوگل بشه

2 ) از نحوه نوشتار و تهدید کاربران هم مشخصه که نباید آدم پخته ای باشید.

3) soal.me کلا با اون چیزی که شما منظورتونه مغایرت داره و به معنی "از من سوال کن" و بهتره از یک دامنه .ir و یک نام بهتر استفاده کنید.

4) در حال حاضر کل جمعیت جوان علاقمند به کارهای اینترنتی در ایران از تعداد صفحات ایندکس شده سایت استک آورفلوو کمتره پس خیلی مونده تا حتی بتونه مشابه فارسی بشه و برای شروع هم باید یک تیم قوی از طرف سایت به سوالات پاسخ بدند تا بقیه هم ترغیب به عضویت و شرکت در گفتگوها بشند.

5) سیستم امتیاز دهی به پاسخها حتما باید فعال بشه تا بتونید افراد ناوارد رو پیدا و از سیستم حذف کنید.

توصیه میکنم قبل از ادامه کار چندتا کتاب فارسی و انگلیسی بخونید تا باشکل صحیح کلمات بیشتر آشنا بشین چون برای افراد متخصص خیلی سخته با افرادی کار کنند که حتی کلمات فارسی رو درست نمینویسند. این مسئله ممکنه برای شما مهم نباشه ولی برای دیگران مهمه.

اگر درست عمل کنید مطمئنا فارسی زبانان کشورهایی مثل افغانستان و عراق رو هم بسمت خودتون جذب میکنید.

موفق باشید

ltiny
2016-11-07, 11:35
درود

متن تاپیک بیانگر ماهیت سامانه هست

جایی کسی تهدید نشده, برداشت شما کاملاً اشتباست, تجربه بنده اونقدری هست که قبل از شروع کدنویسی چنین پروژه ای مهمترین ملاک رو مقابله با اسپم قرار داده باشم که از نظر شما تهدید هست اما از نظر بنده یک قابلیت ضروری.

در سامانه سوال هیچ پرسشی حذف نمیشه مگر اینکه اون پرسش اسپم یا تبلیغات باشه! لذا حذف یک پرسش فقط در صورت اسپم بودن اتفاق خواهد افتاد که نتیجه اون مسدود شدن رایانه کاربر برای جلوگیری از ارسال انبوه سوالات اسپم هست

فکر میکنم دامنه soal.me بدلیل کوتاه بودن دامنه مناسبی هست اما اگر دامنه مناسبتری هم باشه حتماً ثبت میکنم ( تشکر بابت راهنمایی )

هرجا که نیاز باشه تیم برنامه نویسی شرکت بنده قطعاً پشتیبان این 3 پروژه هستند

سیستم امتیاز دهی همونطور که مشاهده میکنید روی قالب قرار داده شده و خود سیستم نیز در حال کدنویسی هست

دلیل عمده مشکلات تایپی بنده توی این چند روزه استفاده از کیبورد تاچ هست که بسیار مشکل ساز شده و باید تغییرش داد ( در خصوص کلمات انگلیسی اگه صرفاً منظورتون آدرس سایت هست, در آدرس سایت بیشتر کلمه soal ملاک ثبت بوده نه پسوند me )

در مرحله اول امیدوارم قبل از هر چیز اول توی ایران این سامانه مورد استقبال قرار بگیره و بعد از اون در کشورهای همسایه

این نکته رو هم یادآور میشم سایت soal صرفاً یک سامانه رایگان هست و سیستم تجاری نیست و نخواهد بود

البته قطعاً با استفاده از تجربه افرادی مثل شما در آینده ای نزدیک سامانه موفقی خواهد بود

bestirani2
2016-11-07, 12:37
سلام
wschools که در حال حاضر فارسیش وجود داره.
http://beyamooz.com/
در مورد stackoverflow میشه گفت barnamenevis.org تقریبا داره کار اون رو میکنه و رقابت سختی خواهید داشت.

ltiny
2016-11-07, 12:45
سلام
wschools که در حال حاضر فارسیش وجود داره.
http://beyamooz.com/
در مورد stackoverflow میشه گفت barnamenevis.org تقریبا داره کار اون رو میکنه و رقابت سختی خواهید داشت.

درود

در خصوص سایت w3schools که توسط ما در حال راه اندازی هست همراه با ایده هایی هست که نسبت به سایت اصلی و سایت های مشابه, متمایز خواهد بود

برنامه نویس یک انجمن هست و سایت سوال یک سامانه پرسش و پاسخ این دو با هم متفاوت هستند

سایت سوال یک سامانه کاربردی هست که طرح سوال بسیار راحت هست . نیازی به عضویت نداره ( البته امکاناتی خواهد داشت که سایت های مشابه ندارند )

هر 3 پروژه ایده های اختصاصی دارند

bestirani2
2016-11-07, 12:53
درود

در خصوص سایت w3schools که توسط ما در حال راه اندازی هست همراه با ایده هایی هست که نسبت به سایت اصلی و سایت های مشابه, متمایز خواهد بود

برنامه نویس یک انجمن هست و سایت سوال یک سامانه پرسش و پاسخ این دو با هم متفاوت هستند

سایت سوال یک سامانه کاربردی هست که طرح سوال بسیار راحت هست . نیازی به عضویت نداره ( البته امکاناتی خواهد داشت که سایت های مشابه ندارند )

هر 3 پروژه ایده های اختصاصی دارند

درود. فقط خواستم بهتون نشون بدم بی رقیب نیستید تا بتونید مطمئن فکر کنید و وقت هزینهتون هدر نره.
میتونید برای جذب کاربر برای پاسخ جایزه هم بگذارید. همین موضوع تشویقی باعث میشه افراد بیشتری شرکت کنند.
امیدوارم بتونید به موفقیت برسونید کارتون رو.

ltiny
2016-11-07, 13:07
درود. فقط خواستم بهتون نشون بدم بی رقیب نیستید تا بتونید مطمئن فکر کنید و وقت هزینهتون هدر نره.
میتونید برای جذب کاربر برای پاسخ جایزه هم بگذارید. همین موضوع تشویقی باعث میشه افراد بیشتری شرکت کنند.
امیدوارم بتونید به موفقیت برسونید کارتون رو.

تشکر از توجه شما

قطعاً یکی از مواردی که باعث میشه کیفیت کار بالا بره وجود رقیب هست

در خصوص جایزه متاسفانه اینکار باعث میشه افراد در تلاش برای کسب جایزه در هر سوالی شرکت کنند و پاسخ ارسال کنند در صورتی که ممکنه در ضمینه اون سوال تخصص کافی رو نداشته و صرفاً برای رسیدن به جایزه فعالیت دارند

در این صورت نه پاسخ ها کیفیت مناسبی خواهند داشت نه پاسخ دهندگان فعالیت دائمی

در خصوص جذب افراد برای فعالیت گرد آوری رزومه فکر میکنم انتخاب بهتری باشه, چون با اینکار افراد فقط در ضمنه تخصص خودشون فعالیت میکنند و برای بالا بردن امتیاز و گردآوری رزومه موفق قطعاً بصورت تخصصی وارد مباحث میشن

از طرفی هم اگه کسی دنبال برنامه نویس یا متخصص باشه براحتی میتونه رزومه اون شخص رو برسی کنه, پرسش و پاسخ های اون شخص رو برسی کنه و با اون شخص ارتباط برقرار کنه

به هر حال تشکر از توجه و پیشنهاد شما

bestirani2
2016-11-07, 13:13
تشکر از توجه شما

قطعاً یکی از مواردی که باعث میشه کیفیت کار بالا بره وجود رقیب هست

در خصوص جایزه متاسفانه اینکار باعث میشه افراد در تلاش برای کسب جایزه در هر سوالی شرکت کنند و پاسخ ارسال کنند در صورتی که ممکنه در ضمینه اون سوال تخصص کافی رو نداشته و صرفاً برای رسیدن به جایزه فعالیت دارند

در این صورت نه پاسخ ها کیفیت مناسبی خواهند داشت نه پاسخ دهندگان فعالیت دائمی

در خصوص جذب افراد برای فعالیت گرد آوری رزومه فکر میکنم انتخاب بهتری باشه, چون با اینکار افراد فقط در ضمنه تخصص خودشون فعالیت میکنند و برای بالا بردن امتیاز و گردآوری رزومه موفق قطعاً بصورت تخصصی وارد مباحث میشن

از طرفی هم اگه کسی دنبال برنامه نویس یا متخصص باشه براحتی میتونه رزومه اون شخص رو برسی کنه, پرسش و پاسخ های اون شخص رو برسی کنه و با اون شخص ارتباط برقرار کنه

به هر حال تشکر از توجه و پیشنهاد شما

درسته که رقیب خوب هست ولی قدمت رقیب هم مهم هست. در کل کار نشد نداره.
جایزه هم میتونید به بهترین جواب بدید. مثلا هر ماه به کسی که بیشترین پاسخ صحیح رو داده.
در کل مارکتینگ مهمتر از هر چیزی هست.

ltiny
2016-11-07, 18:22
سیستم آپدیت شد, امکانات زیر افزوده شد

امکان تغییر رنگ بندی سایت با 10 رنگ بندی ( برای تغییر در منوی بالا سمت راست روی " تغییر رنگ بندی سایت " کلیک کنید )

امکان تایین بهترین پاسخ توسط طرح کننده سوال ( solved ) با انتخاب این کلید, سوال به حالت حل شده تغییر وضعیت می یابد

تغییراتی در خصوص متمایز سازی پاسخ های طراح سوال در بخش پاسخ ها انجام شد

longman
2016-11-07, 22:32
خیلی عالی است
براتون آرزوی موفقیت میکنم

ltiny
2016-11-08, 01:30
خیلی عالی است
براتون آرزوی موفقیت میکنم
درود

تشکر از شما

mehr-dad
2016-11-08, 09:45
یک مساله ای که هست اینه که الان کاربرها ترجیح می دهند هر سوال را در سایت متخصص اون سوال مطرح کنند مثلا من اگه سوال دینی داشته باشم از فلان سایت میپرسم سوال تخصصی داشته باشم از یک سایت دیگه می پرسم
اگه سایت شما به یک موضوع منتهی میشه که هیچ
ولی اگه تمام موضوعات رو بخواهید پوشش بدید باید چندین کارشناس داشته باشید والا فکر نکنم موفق بشید...

ltiny
2016-11-08, 11:44
یک مساله ای که هست اینه که الان کاربرها ترجیح می دهند هر سوال را در سایت متخصص اون سوال مطرح کنند مثلا من اگه سوال دینی داشته باشم از فلان سایت میپرسم سوال تخصصی داشته باشم از یک سایت دیگه می پرسم
اگه سایت شما به یک موضوع منتهی میشه که هیچ
ولی اگه تمام موضوعات رو بخواهید پوشش بدید باید چندین کارشناس داشته باشید والا فکر نکنم موفق بشید...

درود

سایت سوال یک سایت پرسش و پاسخ در ضمینه کامپیوتر و برنامه نویسی هست