PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی استارت آپ مارکت اندروید

mohsentaheri
2016-12-06, 12:22
با سلام و درود خدمت همه دوستان.
من میخوام یه مارکت اندروید مثل ایران اپس بازار مایکت و .... راه اندازی کنم و یه مدتی هست دارم در موردش تحقیق میکنم. میخواستم بدونم کسی در این موارد اطلاعاتی داره که بتونه بهم کمک کنه که چه کارهایی باید انجام بدم و اینکه چه جور تیمی باید پیدا کنم و سرمایه و هزینه راه اندازی تا به بهره برداری برسه چقدر نیاز داره. برای مدیریت چنین پروژه ای باید چه دانش هایی در مورد اندروید داشته باشیم؟ و اینکه سود دهی چقدر داره؟ کلا هرچیزی هر کسی می دونه اطلاعات بده ممنون میشم. یه طرح توجیهی میخوام در مورد این کار و آیا کسی هست که باهام همکاری کنه؟ من در اصفهان هستم. کسانی که توانایی حضور در یک تیم دارن با من در تلگرام در تماس باشن.
@taherimohsen69
و یه اکانت دیگه @Mt_Hz69
ممنونم. در ضمن بعد از اتمام پروژه اگه به موفقیت برسه چه اقداماتی باید انجام داد تا افراد و توسعه دهنده ها رو جذب کنه.

mamadd
2016-12-06, 16:37
شما به دنبال همکار میگردن و اینکه اگه دنبال همکار میگردین چه توقعاتی رو دارین؟

mohsentaheri
2016-12-06, 18:26
سلام دوست عزیز. من تا بحال کارهای اینترنتی زیادی انجام دادم اما این کار رو نه انجام دادم نه سر رشته ای دارم نه اطلاعاتی از نحوه انجام و همکاری ها دارم. میخوام قبلش یه تبادل نظر کامل با اساتید این زمینه که در انجمن هستن داشته باشم برای راهنمایی گرفتن در مورد نحوه انجام و ....
شما قبلا در این زمینه فعالیت داشتین؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

شما به دنبال همکار میگردن و اینکه اگه دنبال همکار میگردین چه توقعاتی رو دارین؟

چی شد دوست عزیز؟؟؟ شما فعالیتی در این زمینه داشتید قبلا؟

hadi22
2016-12-07, 02:13
امیدوامرم موفق باشید اما در این مسیر رقبای بزرگی دارید

mohsentaheri
2016-12-07, 09:14
امیدوامرم موفق باشید اما در این مسیر رقبای بزرگی دارید

ممنونم دوست عزیز. اما کلا اینجا اینقدر سوت و کور هست؟
بقیه هم مثل من اطلاعی از این موارد ندارن؟ یا نمی تونن اطلاعات خودشون رو به اشتراک بذارن

golro
2016-12-29, 01:19
مهم یه تیم برنامه نویسی و پشتیبانی قوی هست بدون این کارت سخته

mobomas
2017-01-03, 12:20
شما چه امکان رقابتی در مقابل کافه بازار و کندو و مایکت و ... در نظر گرفتید تا بتونید موفق بشید ؟
چرا کاربرا و برنامه نویسای اندروید باید شمار انتخاب کنن ؟

mohsentaheri
2017-01-03, 16:53
شما چه امکان رقابتی در مقابل کافه بازار و کندو و مایکت و ... در نظر گرفتید تا بتونید موفق بشید ؟
چرا کاربرا و برنامه نویسای اندروید باید شمار انتخاب کنن ؟

فکر نمی کنم پاسخ شما در این مورد توجیهی برای پاسخ داشته باشه. کندو و مایکت و ... اولش هیچ مزیتی نداشتن. چرا برنامه نویس ها و مردم رفتن سراغش؟

golro
2017-01-03, 17:40
اینقدر اول مارکت تبلیغ کرد اخرش بیشتر کاربران سمت بازار هستن
مارکت بازار هم نقاط ضعفی حتما داره ولی دیگه جا افتاده...

mobomas
2017-01-03, 21:36
فکر نمی کنم پاسخ شما در این مورد توجیهی برای پاسخ داشته باشه. کندو و مایکت و ... اولش هیچ مزیتی نداشتن. چرا برنامه نویس ها و مردم رفتن سراغش؟

پاسخ واضحه:
مارکت اندرویدی در ایرن نبود ، گوگل پلی فیلتر هست ، کافه بازار با سرمایه کافی متولد شد و توسعه یافت
مارکتهای بعدی صرفا کپی کار نبودن و خلاقیتهایی خرج کردن ، اما هرگز نتونستن جای کافه بازار رو بگیرن

یک مارکت جدید جطور میتونه در این زمینه رشد کنه ؟

mohsentaheri
2017-01-08, 03:34
پاسخ واضحه:
مارکت اندرویدی در ایرن نبود ، گوگل پلی فیلتر هست ، کافه بازار با سرمایه کافی متولد شد و توسعه یافت
مارکتهای بعدی صرفا کپی کار نبودن و خلاقیتهایی خرج کردن ، اما هرگز نتونستن جای کافه بازار رو بگیرن

یک مارکت جدید جطور میتونه در این زمینه رشد کنه ؟

دوست عزیز بهتره قبل از هر چیزی در مورد حرفهایی که میزنید تحقیق کنید. تا جایی که من میدونم بازار متعلق به شرکت هزار دستان هست که پول بازار یاب هاش هم زوری میداد و بعد چون اولین مارکت ایرانی بود قدرت گرفت و بعد از اون دو طبقه از یک ساختمان رو خریداری کرد برای دیوار و بازار. چون به اندازه کافی برنامه نویس و کاربر رفتن سراغش. وگرنه اون از یه پروژه دانشجویی شکل گرفت. نه تنها اون بلکه خیلی از مارکت های دیگه مشکلات خودشون رو دارن و هیچ کدوم کامل نیستن. ماهم حتما به این موارد دقت کردیم و یه چیزی اضافه تر از بقیه داریم برای کاربران مون.
در ضمن من به راحتی از گوگل پلی برنامه های مورد نیازم رو دانلود میکنم.

mobomas
2017-01-08, 10:05
دوست عزیز بهتره قبل از هر چیزی در مورد حرفهایی که میزنید تحقیق کنید. تا جایی که من میدونم بازار متعلق به شرکت هزار دستان هست که پول بازار یاب هاش هم زوری میداد و بعد چون اولین مارکت ایرانی بود قدرت گرفت و بعد از اون دو طبقه از یک ساختمان رو خریداری کرد برای دیوار و بازار. چون به اندازه کافی برنامه نویس و کاربر رفتن سراغش. وگرنه اون از یه پروژه دانشجویی شکل گرفت. نه تنها اون بلکه خیلی از مارکت های دیگه مشکلات خودشون رو دارن و هیچ کدوم کامل نیستن. ماهم حتما به این موارد دقت کردیم و یه چیزی اضافه تر از بقیه داریم برای کاربران مون.
در ضمن من به راحتی از گوگل پلی برنامه های مورد نیازم رو دانلود میکنم.

مطمئن باشید به اندازه کافی در مورد صحبتهام تحقیق کردم
اگر میخاید اصل ماجرای بازار و دیوار رو بدونید این مطلب (http://digiato.com/article/2015/01/04/%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%81-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/) رو بخونید کامل توضیح داده

ضمنا منم از گوگل پلی استفاده میکنم و هنوز خیلیها از وایبر و فیسبوک با فیلتر شکن استفاده میکنن
هیچ ارتباطی به اکثریت و عموم مردم نداره

هنوز که هنوزه بزرگان مارکت اندروید مثل کندو و مایکت و ... زیر سایه غولی به نام کافه بازار حرکت میکنن و نتونستن رقیب جدی باشن . چه برسه به ...

یک متخصص در زمینه استارتآپها (دکتر علیپور معروف به دکتر استارتآپ) ، حرف جالبی میزد : موسسین استارتآپ علاقه زیادی به پاک کردن صورت مساله دارن

golro
2017-01-08, 10:23
سلام به نظرم بازم میشه مارکت راه اندازی کرد ولی اینکه رقبای سرسختی دارید هیچ شکی نیست
توجه کنید اول مارکت کلی تو برنامه دورهمی تبلیغ کرد ولی بعد از تبیلغاتش زیاد اسمی ازش نمیاد حتی بعنوان یک مارکت درجه دو می شه گفت. تازه هر برنامه ای را تو مارکت قرار نمیده
شما از نقاط ضعف می تونید برای زقابت استفاده کنید ولی دلیل محکمی برای موفقیت شما نمی تونه باشه
بهتره یه مشاوره" ای تی"زبده کنار کارتون داشته باشید و بخصوص برای بحث تبلیغات و بازاریابی
بعد از اون تو ایران فقط کپی سازی برنامه های مشابه هست و خیلی جای کار برای ساخت برنامه ها و بازی های جدید هست که روی اونم می تونید تمرکز کنید
متاسفانه یا خوشبختانه بازار ایده ها تو ایران سرد و یخه و اکثرا کپی می کنن

tashilweb
2017-01-09, 16:27
مطمئن باشید به اندازه کافی در مورد صحبتهام تحقیق کردم
اگر میخاید اصل ماجرای بازار و دیوار رو بدونید این مطلب (http://digiato.com/article/2015/01/04/%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%81-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1/) رو بخونید کامل توضیح داده

ضمنا منم از گوگل پلی استفاده میکنم و هنوز خیلیها از وایبر و فیسبوک با فیلتر شکن استفاده میکنن
هیچ ارتباطی به اکثریت و عموم مردم نداره

هنوز که هنوزه بزرگان مارکت اندروید مثل کندو و مایکت و ... زیر سایه غولی به نام کافه بازار حرکت میکنن و نتونستن رقیب جدی باشن . چه برسه به ...

یک متخصص در زمینه استارتآپها (دکتر علیپور معروف به دکتر استارتآپ) ، حرف جالبی میزد : موسسین استارتآپ علاقه زیادی به پاک کردن صورت مساله دارن

یه چیزی میگم ناراحت نشید
حرفهای شما من رو یاد یه آدمی میندازه که همش موج منفی میداد آخرشم خودش هیچی نشد و همیشه هم نمیزاشت اطرافیانشون به جایی برسه
داستان بوجود آمدن مارکت های اندرویدی هیچ ارتباطی با فیلتر بودن یا تحریم بودن گوگل پلی نداره این فقط حرفهای یه مشت انسان هست که بعد از موفقیت یه استارت آپ پشت سرش میزنند
مثلا
چون یوتیوب فیلتر بود آپارات ساخته شد
چون گوگل پلی تحریم کرد ایران رو پس بازار ساخته شد
و همینطوری چون چون چون و هزار چون برای زندگی به درد نخور خودشون درست میکنند و معمولا این افراد نه تخصص دارند نه از دنیای اطراف خودشون خبر دارند و نه چیزی از زندگی میفهمند فقط افراد دیگری که شروع به رسیدن به یک هدفی میکنند رو میخان از هدفش دور کنند

اکثر مردم به جاهایی نمیتونند برسن و همینطور دوس ندارند بقیه هم برسن چون اون موقع ضعف اونها به چشم میاد
کافه بازار به مدیریت حسام آرماندهی و جمعی از برنامه نویسان که بنده همشون رو میشناسم در سال 89 استارت زده شد در یک دفتر کوچک چند متری که در پایین شهر و جای بسیار بد تهران بوده
جالب اینجاست اون لینکی که از دیجیاتو دادید هم دقیقا همین هایی که من میگم رو میگه ولی چطوری شما برای اثبات حرفهای اشتباه خودتون یه لینکی میدید که اصلا باحرفهاتون جور نیست
بعد از سالها تلاش و همت کافه بازار به جایی رسید که به درآمد های میلیاردی رسید و تونست دو طبقه ی کامل از برج نگار و شاید بیشتر رو هم خریداری بکنه برجی بزرگ که براساس استانداردهای جهانی ساخته شده و فکر نکنم تو خوابت هم چنین برجی رو دیده باشی

مایکت و کندو و .... نه از لحاظ گرافیکی نه از لحاظ فنی نه از لحاظ سیستمی که توش پیاده شده هیچ شباهتی با هم و حتی با مارکت بازار ندارند نمیدونم شما چطوری از کپی و ... حرف میزنید وقتی اصلا خبری از داستان ندارید

اگه به حرفهای شما بود و اگه شما به سازنده ی توئیتر مشاوره میداد بدبخت الان ورشکسته شده بود و الان تو روستا زندگی میکرد :((
زمانی که توئیتر ساخته شد نه اسمش معنی داشت نه شرکتی داشت نه اصلا معلوم بود قراره آیندش چی بشه با این وجود یک غول بزرگی به نام فیسبوک وجود داشت ! آیا توئیتر موفق نشد ؟
وقتی اندروید ساخته میشد بازار گوشی های هوشمند دست سیستم عاملی به نام ios بود آیا اندروید موفق نشد ؟
زمانی که تلگرام برنامه نویسی میشد وایبر و لاین صدتا برنامه ی چت وجود داشت الان تلگرام موفق نشد ؟
اون حرفی که شما میزنید این کارها کپی کارهای دیگست و فایده ای نداره حدود سی سال پیش تو آمریکا که مهد این تکنولوژی هاست منقرض شده شما فکر کنم هنوز خبرای سی سال پیش رو میخونید
در ضمن شما برید با همون دکتر استارتاپتون که من اصلا اسمش تا حالا نشنیدم سر کنید و خوش باشید و روزگارتون بگذره
هر موقع کاری انجام دادی و به جایی رسیدی و حرفی برای گفتن داشتی بیا اینجا صحبت کنیم

golro
2017-01-09, 17:08
اقا شما میگی موج منفی ولی واقعیت اینکه کافه بازار و اپارات وقتی رقیبی برای انها نبود ایجاد شدن.. و تو زمان مناسبی ایجاد شدن.
یکی از معیارهای موفقیت اینکه از فزصت استفاده کنی
نمی دونم یادت میاد یا نه وقتی گوگل هم چند روز فیلتر شد سایت های دیگه از اون جلو زدن تو ایران
این خودش یه نمونه هست
دوستان دارن بهت مشاوره درست میدن و حرفشون درسته
وقتی این شرکت ها برا خودشون غولی شدن و شما وارد میدان میشید حتما اونها هم برای رقیب نچندان جدی خود راهکارهایی دارن
بنظر من بازم میشه مارکت اندروید راه اندازی کرد و حتی خیلی موفق بود ولی چگونگی ان بستگی به پشتکار و راهکارهای شما برای این مارکت داره
و چون نفر اول نیستید سرمایه نقش زیادی بازی می کنه
این نظر شخصی منه. امیدوارم موفق باشید

mobomas
2017-01-09, 18:16
یه چیزی میگم ناراحت نشید
حرفهای شما من رو یاد یه آدمی میندازه که همش موج منفی میداد آخرشم خودش هیچی نشد و همیشه هم نمیزاشت اطرافیانشون به جایی برسه
داستان بوجود آمدن مارکت های اندرویدی هیچ ارتباطی با فیلتر بودن یا تحریم بودن گوگل پلی نداره این فقط حرفهای یه مشت انسان هست که بعد از موفقیت یه استارت آپ پشت سرش میزنند
مثلا
و همینطوری چون چون چون و هزار چون برای زندگی به درد نخور خودشون درست میکنند و معمولا این افراد نه تخصص دارند نه از دنیای اطراف خودشون خبر دارند و نه چیزی از زندگی میفهمند فقط افراد دیگری که شروع به رسیدن به یک هدفی میکنند رو میخان از هدفش دور کنند

اکثر مردم به جاهایی نمیتونند برسن و همینطور دوس ندارند بقیه هم برسن چون اون موقع ضعف اونها به چشم میاد
کافه بازار به مدیریت حسام آرماندهی و جمعی از برنامه نویسان که بنده همشون رو میشناسم در سال 89 استارت زده شد در یک دفتر کوچک چند متری که در پایین شهر و جای بسیار بد تهران بوده
جالب اینجاست اون لینکی که از دیجیاتو دادید هم دقیقا همین هایی که من میگم رو میگه ولی چطوری شما برای اثبات حرفهای اشتباه خودتون یه لینکی میدید که اصلا باحرفهاتون جور نیست
بعد از سالها تلاش و همت کافه بازار به جایی رسید که به درآمد های میلیاردی رسید و تونست دو طبقه ی کامل از برج نگار و شاید بیشتر رو هم خریداری بکنه برجی بزرگ که براساس استانداردهای جهانی ساخته شده و فکر نکنم تو خوابت هم چنین برجی رو دیده باشی

مایکت و کندو و .... نه از لحاظ گرافیکی نه از لحاظ فنی نه از لحاظ سیستمی که توش پیاده شده هیچ شباهتی با هم و حتی با مارکت بازار ندارند نمیدونم شما چطوری از کپی و ... حرف میزنید وقتی اصلا خبری از داستان ندارید

اگه به حرفهای شما بود و اگه شما به سازنده ی توئیتر مشاوره میداد بدبخت الان ورشکسته شده بود و الان تو روستا زندگی میکرد :((
زمانی که توئیتر ساخته شد نه اسمش معنی داشت نه شرکتی داشت نه اصلا معلوم بود قراره آیندش چی بشه با این وجود یک غول بزرگی به نام فیسبوک وجود داشت ! آیا توئیتر موفق نشد ؟
وقتی اندروید ساخته میشد بازار گوشی های هوشمند دست سیستم عاملی به نام ios بود آیا اندروید موفق نشد ؟
زمانی که تلگرام برنامه نویسی میشد وایبر و لاین صدتا برنامه ی چت وجود داشت الان تلگرام موفق نشد ؟
اون حرفی که شما میزنید این کارها کپی کارهای دیگست و فایده ای نداره حدود سی سال پیش تو آمریکا که مهد این تکنولوژی هاست منقرض شده شما فکر کنم هنوز خبرای سی سال پیش رو میخونید
در ضمن شما برید با همون دکتر استارتاپتون که من اصلا اسمش تا حالا نشنیدم سر کنید و خوش باشید و روزگارتون بگذره
هر موقع کاری انجام دادی و به جایی رسیدی و حرفی برای گفتن داشتی بیا اینجا صحبت کنیم

متاسفانه صحبت شما از روی بغض و کینه و خشم بیان شده

حرفهایی که نه در خور یک شخص بالغ ، بلکه از زبان نوجوانی عصبانی بیان شده
کسی که به مخالف خود میگه تو هیچی نشدی پس صحبت نکن !

خوب مشخصا شما نه منو میشناسی نه از شکست و موفقیت های من چیزی میدونی

اما سوال اینجاست چه ربطی داره ؟!

یک فرومه و هزار تاپیک که دوستان موضوعات و ابهامات و سوالات و نظرات خودشون رو مطرح میکنن ، فارغ از جنس و سن و موقعیت و شخصیت و حساب بانکی و ... (شما هنوز اینو درک نکردید در فروم چطور باید فعالیت کرد ، اما صحبت از اندروید مارکت میزنید ! )

در این بین فقط یک فرد ناپخته میتونه بگه : کسی نظرشو نگه یا مخالفت نکنه ، مگر اینکه به من ثابت بشه کاری انجام داده یا به جایی رسیده !

من پاسخی فنی برای چنین شخصی ندارم ، چراکه پاسخ برای فردیست که نیازمند و مشتاق به یادگیری باشه ، فارغ ازینکه ، از چه کسی داره یاد میگیره . نه کسی که اهل درگیری لفظی و بحث های کودکانست .

قضاوت با دوستان

tashilweb
2017-01-09, 19:35
متاسفانه صحبت شما از روی بغض و کینه و خشم بیان شده

حرفهایی که نه در خور یک شخص بالغ ، بلکه از زبان نوجوانی عصبانی بیان شده
کسی که به مخالف خود میگه تو هیچی نشدی پس صحبت نکن !

خوب مشخصا شما نه منو میشناسی نه از شکست و موفقیت های من چیزی میدونی

اما سوال اینجاست چه ربطی داره ؟!

یک فرومه و هزار تاپیک که دوستان موضوعات و ابهامات و سوالات و نظرات خودشون رو مطرح میکنن ، فارغ از جنس و سن و موقعیت و شخصیت و حساب بانکی و ... (شما هنوز اینو درک نکردید در فروم چطور باید فعالیت کرد ، اما صحبت از اندروید مارکت میزنید ! )

در این بین فقط یک فرد ناپخته میتونه بگه : کسی نظرشو نگه یا مخالفت نکنه ، مگر اینکه به من ثابت بشه کاری انجام داده یا به جایی رسیده !

من پاسخی فنی برای چنین شخصی ندارم ، چراکه پاسخ برای فردیست که نیازمند و مشتاق به یادگیری باشه ، فارغ ازینکه ، از چه کسی داره یاد میگیره . نه کسی که اهل درگیری لفظی و بحث های کودکانست .

قضاوت با دوستان

نه خیر بنده اصلا از روی بغض و کینه و خشم چیزی نگفتم . من فقط براساس صحبت هایی که کردید برداشتم رو کردم و نظر خودم رو گفتم من نه شما رو میشناسم نه از زندگی شما خبردارم
ولی اینکه شما بیایید برای کسی که میخواد یک کار شروع کنه شک و تردید ایجاد کنی یعنی دقیقا جام سم میدید دست ایشون
در ضمن این برداشت من از حرفهاتون بود که شما میگید بازار و .... فقط به این خاطر بزرگ شده که تو موقعیت خوبی خلق شده اصلا موقعیت خوب یعنی چی ؟ مگه به جای حسام آرماندهی عزیز جوان دیگری در این مملکت نبود ؟
اصلا گیریم موقعیت ها در موفقیت ها موثر باشه و دلیل فلان استارتاپ که موفق شده موقعیت خوب بوده باشه خب این موقعیت رو همه ی جوان ها بصورت یکسان داشتند پس چرا بقیه کاری نکرده ؟ پس خود شما چرا مارکت نزدی اون موقع ؟
پس دلیلش این نیست که شما میایی مردم رو گمراه میکنی
بنده هم شاید این فروم فعالیت نکنم به این دلیل که متاسفانه فروم های فارسی زبان افرادی مثل شما رو بوجود آورده
بنده در بهترین فروم های انگلیسی زبان که تخصصی هم هستند از کاربران فعال هستم چون اونجا منطق حاکم نه مثل اینجا که هر کی هر چی دوس داشت بگه و بقیه رو گمراه بکنه

شما چرا میگید مارکت اندریدی موفق نمیشه ؟ یه دلیل منطقی آوردید ؟
ترسیدن از چیزهایی که وجود داره و به نظر ما بزرگ هست مگه میتونه دلیلی باشه بر این که استارتاپی خلق نشه ؟ شما معنای استارتااپ رو درک نکردید ولی میایید یک سخن از فلان دکتر مینویسید و مردم رو مسخره میکنید
یعنی چی ؟
من استارتاپ داشتم خیلی هم داشتم شاید زیاد هم شکست خوردم ولی بهتر از اینکه بشینم به مردم فاز منفی بدم !!!

اتفاقا بهترین استارتاپ تو ایران باید در زمینه تلفن همراه باشه چون دقیقا زمانش همین الانه ممکنه تو آینده دیر بشه اونم اگه مارکت اندرویدی باشه که من اینجا صد در صد تضمین میکنم با پشتکار و تلاش موفق میشه
بازار و مایکت و کندو و ایران اپس و پلازا و اول مارکت انقدر دردسر و مشکلات دارن که باید سرویس خودشون رو پشتیبانی کنند مطمئن باشید مثل شما فکرشون خراب نیست بشینند و منتظر باشن که خدایی نکرده رقیب جدید نیاد

اصلا کسی پاسخ فنی نخواست از شما منظورتون رو هم از پاسخ فنی نفهمیدم اینجا داریم صحبت از استارتاپ و قوانینش میکنیم اگه وارد بحث فنی و تخصصی بشید هم باز نمیتونید با من رقابت بکنید چه برسه اینکه به من چیزی یاد بدید ؟>
من 5 سالم بود با کامپیوتر رم 1 مگابایتی برنامه نویسی روی سیستم عامل داس انجام میدادم basic
الان که بیست و پنج سال از اون ماجرا گذشته فکر نکنم نیازی باشه چیز جدید از فروم های ایرانی مسخره یاد بگیرم واقعا چرا انقدر اعتماد به نفس کاذب دارید ؟ من توی فرومی مثل stackoverflow از یوزرهای تاپ هستم
الانم فقط به این دلیل اینجا رو اپ کردم دوست عزیزمون گمراه نشه و بفهمه که برای انجام کاری باید فقط ایمان داشت نیاز به مشاوره با ادم های عقب مانده نیست

شما در هر بحث تخصصی که بگید همینجا با شما رقابت میکنم یا اصلا بیایید تلگرام من !
بهترین راه اینه که رقابت کنیم و هرکس تخصص بیشتری داشت باید حرف اون یکی مقابل رو قبول بکنه
من درخدمتم و اگه نمیتونید قبول کنید دم از تخصص و آموزش دادن و پاسخ فنی نزنید

mobomas
2017-01-09, 20:00
نه خیر بنده اصلا از روی بغض و کینه و خشم چیزی نگفتم . من فقط براساس صحبت هایی که کردید برداشتم رو کردم و نظر خودم رو گفتم من نه شما رو میشناسم نه از زندگی شما خبردارم
ولی اینکه شما بیایید برای کسی که میخواد یک کار شروع کنه شک و تردید ایجاد کنی یعنی دقیقا جام سم میدید دست ایشون
در ضمن این برداشت من از حرفهاتون بود که شما میگید بازار و .... فقط به این خاطر بزرگ شده که تو موقعیت خوبی خلق شده اصلا موقعیت خوب یعنی چی ؟ مگه به جای حسام آرماندهی عزیز جوان دیگری در این مملکت نبود ؟
اصلا گیریم موقعیت ها در موفقیت ها موثر باشه و دلیل فلان استارتاپ که موفق شده موقعیت خوب بوده باشه خب این موقعیت رو همه ی جوان ها بصورت یکسان داشتند پس چرا بقیه کاری نکرده ؟ پس خود شما چرا مارکت نزدی اون موقع ؟
پس دلیلش این نیست که شما میایی مردم رو گمراه میکنی
بنده هم شاید این فروم فعالیت نکنم به این دلیل که متاسفانه فروم های فارسی زبان افرادی مثل شما رو بوجود آورده
بنده در بهترین فروم های انگلیسی زبان که تخصصی هم هستند از کاربران فعال هستم چون اونجا منطق حاکم نه مثل اینجا که هر کی هر چی دوس داشت بگه و بقیه رو گمراه بکنه

شما چرا میگید مارکت اندریدی موفق نمیشه ؟ یه دلیل منطقی آوردید ؟
ترسیدن از چیزهایی که وجود داره و به نظر ما بزرگ هست مگه میتونه دلیلی باشه بر این که استارتاپی خلق نشه ؟ شما معنای استارتااپ رو درک نکردید ولی میایید یک سخن از فلان دکتر مینویسید و مردم رو مسخره میکنید
یعنی چی ؟
من استارتاپ داشتم خیلی هم داشتم شاید زیاد هم شکست خوردم ولی بهتر از اینکه بشینم به مردم فاز منفی بدم !!!

اتفاقا بهترین استارتاپ تو ایران باید در زمینه تلفن همراه باشه چون دقیقا زمانش همین الانه ممکنه تو آینده دیر بشه اونم اگه مارکت اندرویدی باشه که من اینجا صد در صد تضمین میکنم با پشتکار و تلاش موفق میشه
بازار و مایکت و کندو و ایران اپس و پلازا و اول مارکت انقدر دردسر و مشکلات دارن که باید سرویس خودشون رو پشتیبانی کنند مطمئن باشید مثل شما فکرشون خراب نیست بشینند و منتظر باشن که خدایی نکرده رقیب جدید نیاد

اصلا کسی پاسخ فنی نخواست از شما منظورتون رو هم از پاسخ فنی نفهمیدم اینجا داریم صحبت از استارتاپ و قوانینش میکنیم اگه وارد بحث فنی و تخصصی بشید هم باز نمیتونید با من رقابت بکنید چه برسه اینکه به من چیزی یاد بدید ؟>
من 5 سالم بود با کامپیوتر رم 1 مگابایتی برنامه نویسی روی سیستم عامل داس انجام میدادم basic
الان که بیست و پنج سال از اون ماجرا گذشته فکر نکنم نیازی باشه چیز جدید از فروم های ایرانی مسخره یاد بگیرم واقعا چرا انقدر اعتماد به نفس کاذب دارید ؟ من توی فرومی مثل stackoverflow از یوزرهای تاپ هستم
الانم فقط به این دلیل اینجا رو اپ کردم دوست عزیزمون گمراه نشه و بفهمه که برای انجام کاری باید فقط ایمان داشت نیاز به مشاوره با ادم های عقب مانده نیست

شما در هر بحث تخصصی که بگید همینجا با شما رقابت میکنم یا اصلا بیایید تلگرام من !
بهترین راه اینه که رقابت کنیم و هرکس تخصص بیشتری داشت باید حرف اون یکی مقابل رو قبول بکنه
من درخدمتم و اگه نمیتونید قبول کنید دم از تخصص و آموزش دادن و پاسخ فنی نزنید

نگفتم هنوز در فاز کودکانه " کی بیشتر بلده" بسر میبرید ؟
هنوز همان عادات دورانی که با همه سر جنگ و جدل و رقابت داشتیم

این فروم ایرانیه ؟ مسخره است ؟ در حد شما نیست ؟ شما در فرومهای منطقی و انگلیسی زبان فعالیت میکنید ؟
پس اینجا چه میکنید ؟

چه نیازی به برپایی تاپیک در فرومی دیدین که نه احترام کاربراشو دارید ؟ نه احترام سابقه و تخصص مدیرانش و در نهایت به فروم شاپکیپر میگین مسخره و ایرانی ؟ !

قصد دارید کسیو پیدا کنید که باهاش رقابت کنید و بگین من بیشتر بلدم ؟ اینمورد که جاش اینجا نیست . برید مسابقات برنامه نویسی و هکاتون و ... که حداقل یک جایزه ای یا دستآوردی داشته باشه . جای کل کل نیست اینجا . جای به رخ کشیدن اینکه من از همه بیشتر بلدم و کلی فروم انگلیسی عضوم و ... !
شاپکیپر یک بخش دانشکده داره . اگر چیزی بلدین یک تاپیکی آموزنده بزنید . اگر هم همچنان معتقدید فرومهای فارسی رو امثال من به وجود آوردیم و ایرانی و مسخره هستند ، پس سوال پیش میاد شما که خودتون رو در حد این فروم نمیدونید ، پس اینجا چه میکنید ؟!

tashilweb
2017-01-09, 21:04

این فروم ایرانیه ؟ مسخره است ؟ در حد شما نیست ؟ شما در فرومهای منطقی و انگلیسی زبان فعالیت میکنید ؟
پس اینجا چه میکنید ؟

چه نیازی به برپایی تاپیک در فرومی دیدین که نه احترام کاربراشو دارید ؟ نه احترام سابقه و تخصص مدیرانش و در نهایت به فروم شاپکیپر میگین مسخره و ایرانی ؟ !

قصد دارید کسیو پیدا کنید که باهاش رقابت کنید و بگین من بیشتر بلدم ؟ اینمورد که جاش اینجا نیست . برید مسابقات برنامه نویسی و هکاتون و ... که حداقل یک جایزه ای یا دستآوردی داشته باشه . جای کل کل نیست اینجا . جای به رخ کشیدن اینکه من از همه بیشتر بلدم و کلی فروم انگلیسی عضوم و ... !
شاپکیپر یک بخش دانشکده داره . اگر چیزی بلدین یک تاپیکی آموزنده بزنید . اگر هم همچنان معتقدید فرومهای فارسی رو امثال من به وجود آوردیم و ایرانی و مسخره هستند ، پس سوال پیش میاد شما که خودتون رو در حد این فروم نمیدونید ، پس اینجا چه میکنید ؟!

خداییش تمام این سوالهایی که پرسیدی رو بالا هم جوابشو دادم
اینجا چیکار میکنم رو گفتم
و اینکه چرا من تاپیک های ایرانی فعالیت نمیکنم رو هم گفتم کسی رو هم مسخره نکردم جای مسخره و خنده نداره جای گریه داره واقعا
در ضمن مگه من تاپیک برپا کردم ؟ من فقط اومدم دوست عزیزی که تاپیک زده رو راهنمایی کردم واقعا شما تکلیفت با خودت مشخص نیست ها خوب نگاه کنید ببین کی تاپیک رو استارت کرده
من فقط اومدم و گفتم و رفتم حالا شما هی داد بزن که من اشتباه حرف میزنم هی داد بزن که این کار موفق نمیشه
نه به من چیزی میرسه نه به خودت
بلکه کسی که این تاپیک رو استارت زده بهتر راهنمایی میشه و بهتر میتونته تصمیم بگیره از چه کسی چه طوری مشورت بگیره که گمراه نشه
موفق باشید

rasoul60
2017-01-09, 21:26
یه چیزی میگم ناراحت نشید
مثلا

دقیقا موافقم .
یه نگاهی به امضای من هم بکنید:)

قصه اون قورباغه کر رو هم بخونین

mobomas
2017-01-09, 21:28
خداییش تمام این سوالهایی که پرسیدی رو بالا هم جوابشو دادم
اینجا چیکار میکنم رو گفتم
و اینکه چرا من تاپیک های ایرانی فعالیت نمیکنم رو هم گفتم کسی رو هم مسخره نکردم جای مسخره و خنده نداره جای گریه داره واقعا
در ضمن مگه من تاپیک برپا کردم ؟ من فقط اومدم دوست عزیزی که تاپیک زده رو راهنمایی کردم واقعا شما تکلیفت با خودت مشخص نیست ها خوب نگاه کنید ببین کی تاپیک رو استارت کرده
من فقط اومدم و گفتم و رفتم حالا شما هی داد بزن که من اشتباه حرف میزنم هی داد بزن که این کار موفق نمیشه
نه به من چیزی میرسه نه به خودت
بلکه کسی که این تاپیک رو استارت زده بهتر راهنمایی میشه و بهتر میتونته تصمیم بگیره از چه کسی چه طوری مشورت بگیره که گمراه نشه
موفق باشید

بخش قرمز چیزیست که شما تصور و تخیل میکنی من گفتم ، نه چیزی که حقیقتا گفتم
که اونم با ادبیات کوچه بازاری خودتون بیان میکنید

tashilweb
2017-01-09, 21:38
دقیقا موافقم .
یه نگاهی به امضای من هم بکنید:)

متاسفانه خیلی بیشتر از جوان های ایرانی با باور های غلط دارند زندگی میکنند . باور مثل یک موتوری تولید کننده هست که هی فکر تولید میکنه و همین فکر باعث میشه توی زندگی تصمیم های گوناگون بگیریم
باور جوان های ایرانی امروز چند تا حرف بیشتر نیست : چند مثال از حرفهای این دست افراد رو در زیر میگم

چون فلانی توی اون سال توی اون محله آرایشگاهی باز کرد موفق شده الان !
چون قبل از اون شیرینی فروش ، شیرینی فروش دیگه ای نبود الان انقدر معروف شده !
چون من پدرم مایه دار نبود من الان موفق نیستم !
چون وضعیت اقتصادی مملکت بده پس منم دست به کاری نمیزنم !
چون ایرانی جای زندگی نیست باید از ایران برم
و هزارن هزاران چون که برای ناامید کردن خودشون و اطرافیانشون میتراشن . اینا هیچ ارتباطی با موفقیت نداره اینا شرایط موفقیت نبود فقط راهی که طرف انتخاب کرده رو یکم راحت تر کرده براش همین ! به هدفش هیچ ارتباطی نداشته

من یه دوستایی داشتم اینطوری بودند خیلی راحت توی تلگرام و اس ام اس و ... بهشون گفتم خوش اومدید شما رو به خیر ما رو به سلامت تارفم ندارم
ولی یه دوستایی داشتم که باور هاشون رو تغییر داده بودند من اونا رو دوس دارم با اونا زندگی میکنم همین الان یکی از موفقترین ادم ها در زمینه ی کاری خودشون هستند چون باور دارند کاری که شروع میکنند موفق میشه
اصلا کوچکترین شک و تردید در یک کاری مساوی با شکست اون کار هست
حالا این آقا مهندس که من اصلا ایشون رو نمیشناسم و خیلی هم دوست عزیزمون رو گمراه کردند اعصابم من رو بهم ریخت آخه شما که اینطور آدمی هستید بهتره به کسی هم مشاوره ندید چون واقعا حرفهای شما مثل یه سم هستش
خود حرف شاید چیزی نیست ولی یه فرکانس منفی تولید میکنه که اصلا طرف رو فلج میکنه
با اینجور افراد باید برخورد بشه

متاسفانه این باورهایی که میگم از تجربیات افراد نشات میگیره تجربیات هم برمیگرده به نحوه ی برخورد پدرمادر با موفقیت !
من خودم تو خانواده ای بزرگ شدم که پدرم بهم یاد داده بود پول درآوردن خیلی سخته تصور من این بود که تا اخر عمرم باید مثل کارگرهایی که توی دیوار چین کار کردن کار بکنم در آخر هم تازه بتونم نون شبم رو در بیارم و شاکر هم باشم
ولی این باور غلط بود این باور سالها من رو فلح کرده بود ولی باورم رو عوض کردم با همه سختی که داشت
امروز برای من رقیب مهم نیست برای من این مهم نیست که کافه بازار اللان چند میلیارد داره کافه بازار کی شروع کرده چطوری شده موفق شده باور دارم که دوست عزیزمون اگه با اراده ی قوی این راه رو ادامه بده صد در صد موفق میشه چون آرزویی هم که داره کاملا دست یافتنی هست چیزی نیست که اینطوری بیاییم بگیم نه نمیشه تو در مقابل کافه بازار چیزی نیستی که مایکت با اون بزرگی نتونست باهات رقابت بکنه تو که عددی نیستی خخخخ
واقعا دیگه من نمیدونم چی بگم
فقط فکر به اینه که آینده این کشور قراره چطوری بشه

omidariyan
2017-01-09, 22:17
من خودم تو خانواده ای بزرگ شدم که پدرم بهم یاد داده بود پول درآوردن خیلی سخته تصور من این بود که تا اخر عمرم باید مثل کارگرهایی که توی دیوار چین کار کردن کار بکنم در آخر هم تازه بتونم نون شبم رو در بیارم و شاکر هم باشم
ولی این باور غلط بود این باور سالها من رو فلح کرده بود ولی باورم رو عوض کردم با همه سختی که داشت

من کاری به بقیه صحبت هاتون ندارم، با این یه تیکه به شدت موافقم ... وقتی میخوایم یه کاری رو شروع کنیم یه سری افراد میان پشتمونو خالی میکنن، میگن عرضه نداری میگن کار سخته در از اون طرف هم خودمون یه امید کاذب داریم
در کل به نظرم نه باید به ندای کاذب درونی گوش داد و نه تسلیم اون فشاری بیرونی شد،باید منطی پیش بریم و یه جاهایی ریسک کنیم از اونور هم به قول خودمونی یه چیزی واسه رفع کوتی بذاریم :) همه پل های پشت سرمون رو خراب نکنیم ولی تا حدی هم ریسک پذیر باشیم

mobomas
2017-01-10, 01:17
من کاری به بقیه صحبت هاتون ندارم، با این یه تیکه به شدت موافقم ... وقتی میخوایم یه کاری رو شروع کنیم یه سری افراد میان پشتمونو خالی میکنن، میگن عرضه نداری میگن کار سخته در از اون طرف هم خودمون یه امید کاذب داریم
در کل به نظرم نه باید به ندای کاذب درونی گوش داد و نه تسلیم اون فشاری بیرونی شد،باید منطی پیش بریم و یه جاهایی ریسک کنیم از اونور هم به قول خودمونی یه چیزی واسه رفع کوتی بذاریم :) همه پل های پشت سرمون رو خراب نکنیم ولی تا حدی هم ریسک پذیر باشیم

بحث استارتآپها چیزیه که امروزه در دنیا و ایران خیلی باب شده

حال یک نکته ای بگم شاید براتون جالب باشه . چون زیاد دیدم :

خیلی از دوستان و خصوصا افراد با انگیزه تا اسم استارتآپ رو میشنون بلافاصله از دیجیکالا و کافه بازار حرف میزنن و میگن ما هم از زیرزمین شروع میکنیم و به فلک میرسیم !

و بعد از 6 ماه د. حالت بیشتر نداره :

یا شکست رو قبول میکنن یا چیزی که ساختن رو ول نمیکنن و حاضر نیستن بپذیرن غیرقابل رشده

این موارد بیشتر در افرادی دیده میشه که توانایی کدنویسی هم دارند و سریعا شروع میکنن به ساختن یک اسباب بازی و سریع هم متوجه میشن ناکارآمده

اگر ازشون بپرسید خوب چی شد اون استارتآپ ، میگن داریم توسعش میدیم . چقدر گذشته ؟ یکسال ! به کجا رسیده ؟ هیچ جا! اسم و رسمش کجا پیچیده ؟ کدوم همایش به عنوان کارآفرین موفق نامبرده شدین ؟ هیچ کجا ؟

چرا ؟

چون :

اندازه بازار رو نمیفهمه
مزیت رقابتی نمیدونه چیه ؟ (اولین سوالی که من در این تاپیک پرسیدم)
نمونه محصول ارزشمند نمیدونه چیه
اصلا در مورد مشتریانش تحقیق نکرده
پیش فروش و محصول و خدمات استارتآپ رو بلد نیست
و صدها مورد دیگه که اصلا مطالعه ای نداشته در موردشون

فقط بلد بوده کد بزنه (یا بده شخص دیگری کد بزنه) و تصورش بر این بوده که چیزی که خودش مشتاقه ، حتما میلیونها نفر دیگر هم مشتاقن ازش بخرن ! اعتقاد راسخ هم داشته که بقیه بزرگان کشک ، من میتونم و موفق میشم .
تفکراتی که اغلب در سنین نوجوانی رایجه

بله انگیزه مهمه
روحیه و اعتقاد به مقابله با مشکلات مهمه

ولی هیچکدوم دلیل نمیشه آدم بدون مزیت رقابتی شروع به کار کنه
جوانب رو در نظر نگیره ، نمونه های بومی و خارجی رو بررسی نکنه و فقط بگه من از زیرزمین خونمون بلند میشم و به برج میلاد میرسم !

به زودی در بخش دانشکده شاپکیپر تاپیکی میزنم تا با کمک دوستان بیشتر در مورد عوامل و ضروریات یک استآرتاپ موفق صحبت کنیم

omidariyan
2017-01-10, 04:34

خیلی از دوستان و خصوصا افراد با انگیزه تا اسم استارتآپ رو میشنون بلافاصله از دیجیکالا و کافه بازار حرف میزنن و میگن ما هم از زیرزمین شروع میکنیم و به فلک میرسیم !

یا شکست رو قبول میکنن یا چیزی که ساختن رو ول نمیکنن و حاضر نیستن بپذیرن غیرقابل رشده

این موارد بیشتر در افرادی دیده میشه که توانایی کدنویسی هم دارند و سریعا شروع میکنن به ساختن یک اسباب بازی و سریع هم متوجه میشن ناکارآمده

اگر ازشون بپرسید خوب چی شد اون استارتآپ ، میگن داریم توسعش میدیم . چقدر گذشته ؟ یکسال ! به کجا رسیده ؟ هیچ جا! اسم و رسمش کجا پیچیده ؟ کدوم همایش به عنوان کارآفرین موفق نامبرده شدین ؟ هیچ کجا ؟

چرا ؟

چون :

اندازه بازار رو نمیفهمه

فقط بلد بوده کد بزنه (یا بده شخص دیگری کد بزنه) و تصورش بر این بوده که چیزی که خودش مشتاقه ، حتما میلیونها نفر دیگر هم مشتاقن ازش بخرن ! اعتقاد راسخ هم داشته که بقیه بزرگان کشک ، من میتونم و موفق میشم .

بله انگیزه مهمه

جوانب رو در نظر نگیره ، نمونه های بومی و خارجی رو بررسی نکنه و فقط بگه من از زیرزمین خونمون بلند میشم و به برج میلاد میرسم !

به زودی در بخش دانشکده شاپکیپر تاپیکی میزنم تا با کمک دوستان بیشتر در مورد عوامل و ضروریات یک استآرتاپ موفق صحبت کنیم

دقیقا حرف دل منو زدی برادر :)
این انگیزه درونی رو فقط باید به عنوان یه عامل درونی و سوق دهنده به سمت ریسک پذیری ببینیم
از اونور فقط باید با منطق و تحلیل داده ها عمل کنیم
یه چیز دیگه هم هست به اسم شرایط شاید همه چیز رو درست انجام بدیم ولی شرایط مناسب نباشه ، این هم به نظرم خیلی تاثیر گذاره

tashilweb
2017-01-10, 11:24

چرا ؟

چون :

اندازه بازار رو نمیفهمه

بله انگیزه مهمه

شما متاسفانه بدجور درگیر امواج منفی ذهنیتون هستید براتون آرزوی سلامتی ذهنی میکنم
هیج کدوم از گفته های شما در راستای اهداف استارتاپ ها نیست ولی گفته های شما کلا مثل سم میمونه و معلومه خودتون الان همینطوری هستید و یه آدم راکد ! آدم راکد مثل آب راکد میمونه به زودی گندیده میشه

خلاصه که شما بهتره قبل از اینکه یه تاپیک در باره "عوامل و ضروریات استارتاپ" بزنید خداییش از خنده مردم اخه این جمله یعنی چی ؟ عوامل و ضروریات استارتاپ ؟ شما باید یه تاپیک بزنید فقط این جمله رو تحلیل بکنید خیلی جمله ی باحالی بود تا حالا در مورد استارتاپ عوامل و ضروریات نشنیده بودم

در ضمن کی گفته صد در صد استارتاپ باید موفق بشه بعضی وقت ها باید شکست خورد شما که میترسی خودت انجام نده چرا داری یکی دیگه رو هم با خودت بدبخت میکنی ؟
اصولا از لحاظ روان شناسی جامعه ما هم به چنین بیماری دچاره اگه کسی به جایی نرسه صدها نفرم باید باهاش بدبخت بشن

در نهایت من هیچ حرفی با شما ندارم ولی اگه دوست داشتید در مورد استارتاپ مطالعه کنید و چنین حرفهای مسخره و بیهوده ای در مورد استارتاپ نزنید به لینکhttp://www.investopedia.com/ask/answers/12/what-is-a-startup.asp مراجعه کنید

در ضمن دیگه اینجا موج منفی نده برو تاپیک خودت رو استارت بزن هر چقدر دوست داری با اون افکار مریضت موج منفی بباف
کسی دعوتت نکرده بیای اینجا موج منفی بدی
یکی کمک خواستته در مورد استارتاپش نگفته کارش رو نقد کنید و کلا از کار منصرفش کنید
شما کل صحبت هاتون از اول تا اخر پوچ و تو خالی بود یه حرف درست و حسابی نتونستی بزنی بعد میایی ادعای استارتاپید میشه و استارتاپ ها رو نقد میکنی ؟ اصلا قبلا هم گفتم الانم میگم نه توانایی رقابت داری نه کاری تا به الان انجام دادی پس چی داری بلغور میکنی واسه خودت ؟ خوش اومدی بابا

چرا ؟

چون :

اندازه بازار رو نمیفهمه

بله انگیزه مهمه

شما متاسفانه بدجور درگیر امواج منفی ذهنیتون هستید براتون آرزوی سلامتی ذهنی میکنم
هیج کدوم از گفته های شما در راستای اهداف استارتاپ ها نیست ولی گفته های شما کلا مثل سم میمونه و معلومه خودتون الان همینطوری هستید و یه آدم راکد ! آدم راکد مثل آب راکد میمونه به زودی گندیده میشه

خلاصه که شما بهتره قبل از اینکه یه تاپیک در باره "عوامل و ضروریات استارتاپ" بزنید خداییش از خنده مردم اخه این جمله یعنی چی ؟ عوامل و ضروریات استارتاپ ؟ شما باید یه تاپیک بزنید فقط این جمله رو تحلیل بکنید خیلی جمله ی باحالی بود تا حالا در مورد استارتاپ عوامل و ضروریات نشنیده بودم

در ضمن کی گفته صد در صد استارتاپ باید موفق بشه بعضی وقت ها باید شکست خورد شما که میترسی خودت انجام نده چرا داری یکی دیگه رو هم با خودت بدبخت میکنی ؟
اصولا از لحاظ روان شناسی جامعه ما هم به چنین بیماری دچاره اگه کسی به جایی نرسه صدها نفرم باید باهاش بدبخت بشن

در نهایت من هیچ حرفی با شما ندارم ولی اگه دوست داشتید در مورد استارتاپ مطالعه کنید و چنین حرفهای مسخره و بیهوده ای در مورد استارتاپ نزنید به لینکhttp://www.investopedia.com/ask/answers/12/what-is-a-startup.asp مراجعه کنید

در ضمن دیگه اینجا موج منفی نده برو تاپیک خودت رو استارت بزن هر چقدر دوست داری با اون افکار مریضت موج منفی بباف
کسی دعوتت نکرده بیای اینجا موج منفی بدی
یکی کمک خواستته در مورد استارتاپش نگفته کارش رو نقد کنید و کلا از کار منصرفش کنید
شما کل صحبت هاتون از اول تا اخر پوچ و تو خالی بود یه حرف درست و حسابی نتونستی بزنی بعد میایی ادعای استارتاپید میشه و استارتاپ ها رو نقد میکنی ؟ اصلا قبلا هم گفتم الانم میگم نه توانایی رقابت داری نه کاری تا به الان انجام دادی پس چی داری بلغور میکنی واسه خودت ؟ خوش اومدی بابا

جمله ای گهربار که برای اولین بار در این تاپیک گفته شد

"عوامل و ضروریات استارتاپ"

یه سرچی کردم خداییش موتوری جستجوی گوگل با اون عظمت هنگ کرد نتیجه ها رو تو تصویر زیر ببینید

28243

mobomas
2017-01-10, 12:06
دقیقا حرف دل منو زدی برادر :)
این انگیزه درونی رو فقط باید به عنوان یه عامل درونی و سوق دهنده به سمت ریسک پذیری ببینیم
از اونور فقط باید با منطق و تحلیل داده ها عمل کنیم
یه چیز دیگه هم هست به اسم شرایط شاید همه چیز رو درست انجام بدیم ولی شرایط مناسب نباشه ، این هم به نظرم خیلی تاثیر گذاره

دقیقا شرایط و زمان مناسب ورود به بازار رو در بحث استارتآپها داریم
مثلا کافه بازار در زمان مناسب وارد شد

یعنی شرایط مناسبی وجود داشت و با این شرایط ریسک رو تقبل کرد :

1- گوشیهای هوشمند اندرویدی تازه در ایران جا افتاده بود
2- اتصال به گوگل پلی از ایران با مشکل مواجه بود

حال به این معنا نیست اگر مارکت اندرویدی دوم و سوم و دهم بخان استارت بزنن موفق نمیشن ، بلکه سوال اینجاست چه مزیت رقابتی را میتوان ایجاد کرد که بشه با کافه بازار رقابت کرد

در این بخش خیلی ها دچار خود بزرگ بینی میشن یا کلا صورت مساله رو پاک میکنن

یا میگن کافه بازار شروع کرد و موفق شد ، ماهم موفق میشیم
یا کلا میگن اصلا مزیت رقابتی چیه ؟ خدا بزرگه و بسم ا... . باداباد . هرچی شد

این میشه که در یک فروم ، صدتا تاپیک فروش سایت و اپلیکیشن اندرویدی میبینید
صدتا تاپیک فروش سایت تفریحی میبینید
صدتا تاپیک فروش سایت موسیقی میبینید

چرا ؟
چون با شوق و ذوق یک اسباب بازی تولید کرده و اصلا نفهمیده در یک بازار رقابتی ، چطور باید سهمی از مشتریان رو بدست بیاره
بزینس پلانی نداشته
مدل درآمدیش رو تعریف نکرده و صدها عامل دیگر

که البته همه این موارد رو سعی میکنم با گردآوری از منابع معتبر در یک تاپیک جداگانه توضیح بدم
سپاس

mobomas
2017-01-10, 14:22
اگه یک نفر به شما همین الان زنگ بزنه و بگه فلان جای شهر یه گنج میلیاردی هست . اگه شما فقط یک دهم درصد حرفش رو هم قبول بکنید سریع لباساتون رو می پوشید و به اون محل میرید تا گنج رو به دست بیارید. شما اون 99 درصد احتمال دروغ بودن حرف رو فدای 1 درصد راست بودن می کنید و سریعا به اون محل میرید هر انسان عاقلی این کار رو میکنه
آقای مهندس میاد اینجا دم از استارت آپی میزنه با اون عکس آواتار و امضای مسخرش مردم رو گمراه میکنه و میگه چون ممکنه شکست بخورید چنین کاری نکنید !
آقا یه آدم عاقل نیست بهش بگه بدون شکست آدم به جایی نمیرسه هر استارتاپ باید شکست بخوره و اگه غیر این باشه من تعجب میکنم ! که چطور یک استارتاپ بدون شکست خوردن به جایی رسید !!!
این آقا میگه باید بدون شکست به جایی رسید و اگه احتمال ذره ای شکست باشه نباید اون استارتاپ رو تاسیس کرد یعنی این حرفها |آخر حماقت و کوچکی طرف رو میرسونه که حتی زندگی کردن رو هم لیاقت خودش نمیدونه

داستان ، داستان همون گنج هست اگه کسی فقط 1 دهم درصد اطمینان داشته باشه موفق میشه و 99.9 درصد اطمینان داشته باشه که شکست میخوره صد در صد یک لحظه هم نمیشینه و بخاطر اون0.1 درصد تلاش میکنه
شما اصلا صفر درصد هم به زندگی و موفقیت ها و استارتاپ ها ایمان ندارید بعد میایید اینجا مشاوره هم میدید ؟ خجالت بکش از رو برو دیگه اخه
من موندم چطوری یه آدم انقدر له میشه باز میاد روی حرفهای خودش پافشاری میکنه گم شو دیگه به ااون پروفایل مسخرت آلرژی گرفتیم بابا
خوش اومدی یعنی دیگه اینجا پست نزار خجالت هم خوب چیزیه والا

متاسفم . فقط تاسف

mohsentaheri
2017-01-10, 21:36
سلام دوستان عزیز. در هر صورت من استارت این کار رو زدم از همه تون ممنون هستم که نظرات خودتون رو بیان کردین و امیدوارم به کمک شما بتونم این مارکت رو راه اندازی و گسترده کنم.
دوستان من نمی خوام بین کسی بهم بخورهتو این تاپیک. برای همین ازتون خواهش میکنم که با لحن بد باهم صحبت نکنید و دانش و اطلاعات خودتون رو مد نظر قرار ندید.
من چیزی در این زمینه نمی دونم برای همین اینجا کمک خواسته بودم الان اومدم یکم ناراحت شدم بخاطر این مسائل.

در ضمن من امکاناتی در نظر دارم برای مارکتی که قراره بیاد بالا که باار و مایکت و ... ندارن اونا رو.
و چیزی که از همه مهم تره من خودم با اصل بازار مشکل دارم چون برنامه های ویروسی وارد گوشیم کرد و مجبور شدم گوشی ای 0 خریده بودم رو فلش کنم و از تعمیر کاری که بردم پیشش چسزهایی که گفتم گفت موارد مشابه بوده و برای بازار هست که خودش ویروسی هست. و من هم نمیگم میخوام با بازار و بقیه مارکت ها رقابت کنم اونا هم میشن همکار کا و ما هم می تونیم از ایده هاشون در موردهای مختلف استفاده کنیم همچنین اونا.
شاید ما یه روزی یه امکانی بذاریم روی مارکت که بازار از اون استفاده کنه حتی.
از همه دوستان عزیز ممنونم.
فقط مشکلی که هست در خال حاضر اسم مارکت هست که میخوام یه چیز خوب بذارم. ولی چیزی به ذهنم نمیرسه و من پشتکارم رو گذاشتم واسه این کار. موجهای منفی هم قبولنم کنم نگران نباشید.
اگه کسی اسمی به نظرش میرسه بگه ممنون میشم.

start
2017-01-10, 22:28
اگه یک نفر به شما ...
توی یه بازه زمانی طولانی، این پست شما بی ادبانه ترین پست انجمن شاپکیپر هست بنظرم... بابت این رکورد تبریک میگم بتون! و امیدوارم یه تجدید نظری توی ادبیاتتون داشته باشین...

yazdiran
2017-01-11, 04:48
سلام
دوستان لطفا در راستاي تاپيك و با رعايت ادب و احترام و به دور از حواشي پستهاتون را ارسال كنيد و در صورت لزوم از دكمه گزارش استفاده كنيد.

و اما اين دوست عزيز كه از بدو عضويتشون تا اين تاپيك ازشون پستي در انجمن ثبت نشده بوده:

شما اصلا صفر درصد هم به زندگی و موفقیت ها و استارتاپ ها ایمان ندارید بعد میایید اینجا مشاوره هم میدید ؟ خجالت بکش از رو برو دیگه اخه
من موندم چطوری یه آدم انقدر له میشه باز میاد روی حرفهای خودش پافشاری میکنه گم شو دیگه به ااون پروفایل مسخرت آلرژی گرفتیم بابا
خوش اومدی یعنی دیگه اینجا پست نزار خجالت هم خوب چیزیه والا

دوست عزيز با سواد كه با توجه به پستهاي قبليتان ميتوان اينگونه برداشت كرد، در ذهنتان اينگونه است كه در شان شما نيست در اين انجمنها پست بذاريد! اين همه ادعا برا چيه ؟

شما كه اينقدر معلومات داريد چرا از آداب ابتدايي شركت در تاپيك بي بهره ايد و يا اينكه شايد رعايت ادب را از كاربران و انجمنهاي ايراني دريغ ميكنيد؟!
بهتر نبود خيلي دوستانه و با رعايت ادب و با مشاركت ساير كاربران تاپيك را به نتيجه ميرسانديد و هم استارتر و هم بقيه از تاپيك بهره اي ميبرديم ؟
اينهمه متن نوشتيد و كاربران وقت گذاشتند و خوندند،به نظرتون چقدرش مفيد بوده؟

به عنوان مثال به اين قسمت از پستي كه من از شما نقل قول كردم دقت كنيد.شما با اين نوع نوشتار و لحن ميخواستيد به استارتر روحيه كارآفريني و جسارت و ريسك پذيري رو بدهيد؟
به نظرتون آيا استارتر به فرض صحيح بودن مطالب شما،با توجه به ادبياتتون در اين تاپيك،اصلا به شما و فرمايشاتتون ذره اي اهميت در جهت مثبت خواهد داد؟

بنده شما را نميشناسم،اما نظر شخصي من اينه كه شما اطلاعات زياد و خوبي را در حافظه خود جاي داده ايد ولي متاسفانه در زمينه تجزيه تحليل و مچ كردن اطلاعاتتون با شرايط محيطي و انتقالش استعداد پاييني داريد!

متاسفانه مجبور شدم براتون تذكر و تخلف ثبت كنم،اميدوارم منبعد در صورت تمايل به ادامه فعاليت در انجمن،رعايت ادب و احترام را در پستهاتون داشتنه باشيد.

بعد نوشت:
سالها قبل جناب دكتري كه همه دانشجوها تقريبا ميشناسندش يك روز اومده دانشگاه و سخنراني داشت.در زمينه اي كه سخنراني كرده بود آخر كار هر كس سوالي داشت روي برگه اي نوشت و رسوندند به دست ايشون.
من سوالم رو روي برگه اي از سررسيد نوشتم و فرستادم .سوالم اين بود كه شما كه فرموديد اينكار رو بايد انجام بديم،دوستي اين كار رو انجام ميده ولي استعدادش و زمينه لازم(مثل پول كافي،وقت آزاد لازم،خلاقيت لازم و...) برا انجام كار مذكور رو نداره،به طوري كه داره زندگيش از هم ميپاشه ولي اون دنبال اين حرفهاي شما و امثال شماها هست،لطفا راهنمايي بفرماييد اين دوستمون چكار بايد بكنه؟آيا همه ميتونن از اين روشهاي شما استفاده كنند؟
جالبه بدونيد جناب دكتر برا اينكه حرفهاي قبليش رو نقض نكنه سوال رو طوري خوند كه اگر برگه سررسيدم رو نشناخته بودم كه تو دستش بود،اصلا متوجه نميشدم داره به سوال من پاسخ ميده! :| يعني كلا نتونست پاسخي بهش بده!(البته اين نوع پاسخ دادن در هنگام ندانستن هم يكي از ترفندهاي پاسخ دادنه تا مستمعين متوجه نشن) به هر حال اين خاطره در راستاي تاپيك به ذهنم اومد كه بد نديدم مطرحش كنم

موفق باشيد

tashilweb
2017-01-11, 17:26
دوست عزيز با سواد كه با توجه به پستهاي قبليتان ميتوان اينگونه برداشت كرد، در ذهنتان اينگونه است كه در شان شما نيست در اين انجمنها پست بذاريد! اين همه ادعا برا چيه ؟
راهبر انجمن عزیز
بنده نه ادعایی داشتم و نه اینکه بگم انجمن های ایرانی لیاقت من رو نداره . من فقط از جای خالی انجمن خوب در ایران گله کردم . بصورت لفظی که ما نمیتونیم با کسی که متخلف هست (در اینجا یعنی : کسی که دانش و تخصص کافی نداره و کسی رو گمراه میکنه) برخورد بکنیم چون وقتی این کار رو میکنیم
اسم ما رو میزارن بی فرهنگ ، بی ادب ، بی خانواده و ....
حداقل کاش یه امکانی مثل انجمن های خارجی بود که وقتی کاربری میاد نظر های اشتباهی میده یه DownVote بهش داده بشه تا یک امتیاز از کل امتیازهاش کاسته بشه و کسی که واقعا کسی رو راهنمایی کرده یه up vote بهش داده بشه و امتیازش بره بالا
همینطور سوالهای تکراری و سوالهایی که مناسب نیستند و ... به راحتی توسط خود اعضای رده بالای انجمن مدیریت بشه و
در نهایت همه ی این ها فقط به یه هدف میرسه
کسی گمراه نشه
ما اینجا کلاس درس و ادب و فرهنگ باز نکردیم که
ما به دنبال ادبیات و تبار شناسی اخلاق هم نیستیم
اینجایی که من اومدم برداشتم این بوده جای تخصصی هست و فقط و فقط با هدف انتقال تخصص و دانش اومدم کمک بکنم اینجا کسی مورد احترامه که از دانش بالایی در این حوزه برخوردار باشه
همینطور شما اگه به یک دانشکده ی پزشکی برید کسی از احترام بالایی برخورداره که از دانش پزشکی بالایی برخوردار باشه

خب ما اومدیم به یک نفر گفتیم شما داری اشتباه میکنی طرف مقابل در تمام جزئیات که بنده توضیح دادم هیچ واکنشی نشان نداد ولی در مورد تنها یک جمله ای که احترام کامل به ایشان نشان نداده بودم واکنش نشان داد و همینهاست که آدم رو زجر میده
کاش کسایی که این جا رو ساختند مثل خیلی از انجمن های ایرانی که از نسخه ی نال شده ی vBulletin استفاده میکنند یک سیستم جامعی درست میکردند (هزینه ی خاصی هم برنمیداره) که بشه انجمن رو کنترل کرد
کنترل انجمن اینطوری درست نیست که چون من تازه وارد هستم و امتیازم کمه و .... یکی بیاد یه حرف اشتباه بزنه و چون امتیازش و سابقش شاید بالاتره ، نتونم ازش انتقاد کنم و درصورت اینکه انتقاد کنم کارت قرمز و اخطار و ... دریافت کنم بعد تازه یکی هم پیدا بشه بدون اخطار پست من رو پاک بکنه
خسته نباشید واقعا

اينهمه متن نوشتيد و كاربران وقت گذاشتند و خوندند،به نظرتون چقدرش مفيد بوده؟
نظر من مهم نیست من حرفم رو گفتم صاحب سخن خودش نکته هاش رو برمیداره ! شما تشریف بیارید توی انجمن stackoverflow انجمن SuperUser انجمن Askubuntu پس اونجا چرا اتفاقی توی این سالها برای من نیوفتاده ؟ نکنه شما فکر میکنید از این انجمن های تخصصی بزرگترید ؟ من چندی پیش مشکل یک نفر در زمینه توسعه ی کلاینت یک فروشگاه انلاین لباس برای اندروید رو حل کردم بهم گفت چطوری میتونم باهات ارتباط داشته باشم منم گفتم تلگرامم پیام بده در حالی که تلگرام نمیدونست چیه و معرفی کردم بهش و کلی باهاش دوست شدم بعد فهمیدم ایشون از تایوان هست و وقتی فهمید ایرانی ام گفت من میام از ایران میرم ترکیه تاجر هستم وقتی ایران اومد خبرم کرد رفتم پیشش باهم رفتیم رستوران و کلی گشتیم و خیلی خیلی من رو تحویل گرفت
ایشون یکی از بزرگترین تاجرهای لباس هستند که توی ترکیه تولیدی دارند و برای خود ایران هم جنس میارن
پس چرا من با ایشون درگیر لفظی نشدم وقتی من حرفی می زنم درست یا غلط حرف من رو گوش میده اگه درست باشه میگه اوکی و غلط باشه حرف من رو نقد میکنه من چی میتونم بهش بگم ؟
ولی اینجا یکی میاد از همه چی دم میزنه یه ذره هم تخصص نداره وقتی هم میگم بیا برادرم رقابت بکنیم اگه شما از من کمتر بلد شما حرف من رو قبول کن و اگه من کمتر بلدم میگم هر چی شما میگید قبول میکنم و اگه قبول هم نکنم دیگه نمیپرم سرت بگم که غلطه
و ایشون در جواب این درخواست من میگن

بعد هم وقتی ازشون سوال میشه در جواب میگه :

و جالب اینجاشه که ما وقتی یه کاری رو سالها پیش شروع کردیم و موفق هم شدیم من تا دو سال بعدش نمیدونستم اسم کاری که ما کردیم استارتاپ هست و بهش میگن استارتاپ :)

من باز در مورد جمله های استفاده شده در مورد ایشون نمیدونم چی عرض کنم که مودبانه باشه چی بگم اخه من ؟ چی میتونم بگم ؟ یکی بیاد این جمله رو برای من تحلیل بکنه من حرفی ندارم بزنم

خدا روشکر که من نه محتاج راهنمایی کسی هستم و نه اینکه این چیزها برای من مهمه من فقط قصدم راهنمایی بود قصدم تکان دادن بود
شما فرض کنید یه مرغ توخونتون دارید وقتی بهش آروم بگید برو اون ور نمیره ولی داد بزنید سرش حتما میره یه طرف دیگه داستان همینه بعضی وقتها باید لحن تند و شدید باشه تا حرف به بعضی ها نفوذ بکنه البته میگم این برداشت شخصی منه و هیچ کس هم قرار نیست کارهای من رو نقد بکنه یا مثل من باشه همه میتوننن خیلی مودب و بچه ی خوب و سر به زیری باشن

و سخن آخرم اینه کسی که زیاد از این و اون سوال بکنه بیشتر توی باتلاق شک و تردید خودش غرق میشه کسی که کاری رو بخاد انجام بده خودش انجام میده و کسی که با صدها نفر هم مشاوره بکنه و نخاد به جایی برسه نمیرسه
موفق باشید

yazdiran
2017-01-11, 21:45
سلام
با توجه به طولانی بودن پستتون نقل قول نگرفتم ازش
لحنتون در این پست، کلا متفاوت از پستهای قبلیتون بود !

نکته ای ک در پستهای قبلی هم اشاره کرده بودید در مورد اینکه به اون دوست گفتین بیا رقابت کنیم ببینیم دانش کی بالاتره. خوب ماها اینجا نیومدیم باهم رقابت کنیم، که اگر بحث رقابت بود کسی دیگه اطلاعاتش رو ب اشتراک نمیگذاشت. لذا اومدیم در کنار هم و باکمک هم ایرادات و نقصها و کمبودها را در حد امکان رفع کنیم و از علم و دانش و تحربه یکدیگر بهره ببریم. و اگر کسی راه اشتباهی میره و راهنمایی خواست راهنمایی بهش بدیم ، اگر هم کسی راهنمایی هاش ب نظرمون درست نیست به او هم کمک کنیم تا راه درستش رو یاد بگیره،با گفتمان و حفظ احترام

همچنین، البته ک این انجمن تخصصش اموزش ادبیات و اخلاق نیست ولی در تلاشیم تا حفظ احترام کاربران و حفظ محیط سالم انجمن و رعایت ادب را در محیطی دوستانه و قبل از هرچیزی داشته باشیم. خیلی از دوستان فقط برای اینکه محیط دوستانه هست به انجمن میان و سوادشون هم شاید از خیلی از ماها بیشتر باشه ولی در کمال تواضع راهنمایی میدن که ذکات علم نشر اون هست

موفق و پیروز باشید
یاحق

tashilweb
2017-01-11, 23:37
نکته ای ک در پستهای قبلی هم اشاره کرده بودید در مورد اینکه به اون دوست گفتین بیا رقابت کنیم ببینیم دانش کی بالاتره. خوب ماها اینجا نیومدیم باهم رقابت کنیم، که اگر بحث رقابت بود کسی دیگه اطلاعاتش رو ب اشتراک نمیگذاشت. لذا اومدیم در کنار هم و باکمک هم ایرادات و نقصها و کمبودها را در حد امکان رفع کنیم و از علم و دانش و تحربه یکدیگر بهره ببریم. و اگر کسی راه اشتباهی میره و راهنمایی خواست راهنمایی بهش بدیم ، اگر هم کسی راهنمایی هاش ب نظرمون درست نیست به او هم کمک کنیم تا راه درستش رو یاد بگیره،با گفتمان و حفظ احترام

همچنین، البته ک این انجمن تخصصش اموزش ادبیات و اخلاق نیست ولی در تلاشیم تا حفظ احترام کاربران و حفظ محیط سالم انجمن و رعایت ادب را در محیطی دوستانه و قبل از هرچیزی داشته باشیم. خیلی از دوستان فقط برای اینکه محیط دوستانه هست به انجمن میان و سوادشون هم شاید از خیلی از ماها بیشتر باشه ولی در کمال تواضع راهنمایی میدن که ذکات علم نشر اون هست
منم اصلا برای رقابت و این حرفها نیومدم اینجا و معمولا به کسی هم چنین پیشنهادی نمیدم ولی اون دوستمون تنها راهی که باقی گذاشته بود همون بود من فقط میخاستم بصورت شخصی ایشون رو که انقدر با گفته های بنده مخالف بودند محک بزنم که اونم حاضر به این کار نشدند و بنده رو درگیر کارهای بچگانه دونستند
ما اینجا نیومدیم که جنگ به پا کنیم یا تغییر و تحول اساسی ایجاد کنیم اگه رقابت ، نقد کردن ، بحث (بحث گاهی به جدال هم میکشه) اینجا ممنوعه ما هم با کمال میل از این قانون پیروی میکنیم
چون قانون یک منطقه ای رو اکثر مردم اونجا تعیین میکنند اقلیت هرچقدر هم که حرفشون درست باشه باید یا تابع باشند یا سریعا از اونجا برن