PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه نرم افزار ساده اما بسیار قدرتمند و کمیاب در یادگیری زبان. دانلود رایگان

KAREEM
2011-11-24, 21:03
سلام دوستان

خسته نباشید

این نرم افزاری که می خوام بهتون معرفی کنم یه نرم افزار ساده ولی حرفه ای تو زمینه یادگیری لغات و کلا یادگیری همه چیز است و به طرز معجزه آسایی قدرت شما رو توی حفظ مطالب بالا می بره.

این نرم افزار رو به شما توصیه می کنم و مثل نرم افزارهای جادویی دیگه تو اینترنت نیست که به هیچ
دردی نمی خورند و فقط تبلیغ هستند . من خودم رشته زبان انگلیسی بودم این نرم افزار خیلی به من کمک کرد. خدا خیر بده به سازنده اش چون مجانی هم هست .

ببینید این نرم افزار با تکنیک لایتنر یا همون جی 5 کار می کنه . شما یه سری لغت یا هرچیز دیگه مثل سوالات ریاضی , فارسی و... داخلش وارد می کنید و شروع می کنید به حفظ اونها
توضیحاتش رو می تونید از این لینک ببینید.
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B9%D8%A8%D9%87_%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA% D9%86%D8%B1

من خودم اول رفتم یه نرم افزار لایتنر خریدم 10 هزار تومان کلی هم گیرش بودم >:p
ولی بعدش که اینو گیر آوردم دیگه اونو گذاشتم کنار :d

شما می تونید توسط برنامه اکسل فایل هاتون رو وارد کنید و یه خروجی TEXT ازش بگیرید و وارد برنامه کنید. اگه به مشکل برخوردید به من پی ام بدید تا کمکتون کنم.

این لینک دانلودش:
http://www.mnemosyne-proj.org/download-mnemosyne.php

اینم لینک یکی از فلش کارت هایی که می تونید داخلش مستقیم IMPORT کنید و استفاده کنید.( این فلش کارت رو خودم جمع آوری کردم . لغات مهم زبان مقطع پیش دانشگاهیه. پایه لغتتون رو متحول می کنه.)
http://up8.iranblog.com/images/yj15dfpyh9yw6ixe9mwm.rar

زبان فارسی رو هم ساپورت می کنه . و زبان خود برنامه هم فارسی می شه \:-D/

موفق باشید.

معظمی
2011-11-25, 00:09
عالی بود امتحانش کردم در عین سادگی و سبکی بسیار قوی و مؤثره و خیلی به درد من میخوره. فایل فلش کارتت هم خیلی عالی بود ممنون

mbza11
2011-11-25, 02:00
سلام.
دیدم آدرس دانلودش تو SourceForge هست و اونم ایران رو تحریم کرده دوتا لینک گذاشتم:
لینک غیرمستقیم (http://www.filesonic.com/file/3999730065/mnemosyne-1.2.2-setup.exe)
لینک مستقیم (http://mbza11.dl.rapidbaz.com/kcwJg/mnemosyne-1.2.2-setup.exe)

موفق باشید.

imjava
2011-11-25, 02:06
تشکر فراوان بابت نرم افزار خوبی که گذاشتین
اگه باز هم فایل فلش کارت دارین، لطفا واسه دانلود بزارین
باز هم ممنون

KAREEM
2011-11-25, 02:15
تشکر فراوان بابت نرم افزار خوبی که گذاشتین
اگه باز هم فایل فلش کارت دارین، لطفا واسه دانلود بزارین
باز هم ممنون

یه سری دارم ولی تویه اکسل هستش باید تبدیل بشه به text . پیداش کنم چشم می زارم

KAREEM
2011-11-25, 02:17
دوستان دقت کنید اگه روزی 30 دقیقه تفریحی هم با این نرم افزار کارکنید می بینید که در یه مدت کوتاه تعداد زیادی لغت یاد می گیرید
و درک مطلبتون از متون انگلیسی خیلی بالاتر می ره مخصوصا توی متون اینترنتی.

amirabbas
2011-11-25, 12:34
کریم جان دوستمون درست میگه اگه میشه یه سری لغتی که خودت داریو برای دانلود به ما بده
ممنون از این که معرفی کردی

KAREEM
2011-11-25, 12:56
کریم جان دوستمون درست میگه اگه میشه یه سری لغتی که خودت داریو برای دانلود به ما بده
ممنون از این که معرفی کردی

چشم . دسته بندیش بکنم . حتما

برای تحول در یادگیری لغات انگلیسی پرکاربرد این مراحل رو باید با این نرم افزار کارکنی

1- لغات انگلیسی دبیرستان(سه سال) که من فلش کارتش رو ندارم و می تونید از فروشگاه های محصولات زبان خریداری و داخل نرم افزار وارد کنید.

2- لغات انگلیسی پیش دانشگاهی که در بالا برای دانلود گذاشته ام و کامل تر هم می شه (حدود 2000 لغته)

3- لغات انگلیسی 504 واژه (که بعدا می زارم برای دانلود)

4- لغات انگلیسی 1100 واژه (که بعدا می زارم برای دانلود)

مطمئن باشید این یه دوره تضمینی یادگیری لغته . و بعد از این دوره قول می دم متنی توی اینترنت و مجلات خارجی نباشه که شما ازش سردرنیارید !!!

و البته به مکالمه هم خیلی کمک می کنه (در صورت تمرین مکالمه, شما شدیدا به یادگیری لغت احتیاج دارید. چون الان دیگه مکالمه زبان انگلیسی با قدیم فرق کرده.
و اکثرا از لغات جدید 504 و 1100 واژه استفاده می شه.

موفق باشید.

Mohamad26
2011-11-25, 14:01
خيلي باحاله. اي ول
البته اي كاش كلمات ساده تر رو هم داشتي و خودت ميزاشتي.

چون كلمات مرحله اولي كه گذاشتي من هيچ كدوم رو نميدونم.
ممنون ميشم اگر دوستي لغات مبتدي تر رو داره بزاره تا استفاده كنيم.
با تشكر

علایی
2011-11-25, 14:27
خيلي باحاله. اي ول

با تشكر

خوب عزیز قراره یاد بگیری دیگه

آقا من حدود 8 سال پیش با جعبه لایتنر کار کردم لغات 2 و 3 دبیرستان و پیش دانشگاهی را باهاش کار کردم در عرض چند ماه لغاتی رو که در عرض چند سال نتونسته بودم یاد بگیرم یاد گرفتم.

KAREEM
2011-11-25, 14:42
خيلي باحاله. اي ول

با تشكر

دوست عزیز

ترتیب یادگیری لغات رو در بالا عرض کردم .. اولین مرحله لغات دبیرستان هست که می تونید فلش کارت معمولی (چاپی) رو بگیرید و توی نرم افزار وارد کنید.

بعد به ترتیب مراحل رو جلوتر برید.

KAREEM
2011-11-25, 14:46
آقا من حدود 8 سال پیش با جعبه لایتنر کار کردم لغات 2 و 3 دبیرستان و پیش دانشگاهی را باهاش کار کردم در عرض چند ماه لغاتی رو که در عرض چند سال نتونسته بودم یاد بگیرم یاد گرفتم.

البته یکی از مزایای این نرم افزار نسبت به جعبه لایتنر فیزیکی اینه که خسته کننده نیست.
شما می تونید بصورت تفریحی روزی حداقل 30 دقیقه با این نرم افزار کارکنید و سطح لغت تون رو پیشرفت بدید.

کلا توی آموزش زبان روش ها مالتی مدیا کارایی به مراتب بیشتری نسبت به روشهای معمولی داره.

Mohamad26
2011-11-25, 14:52
مرسي دوست من
منظور من اين بود كسي مثل اون كلماتي كه شما گذاشتين واسه پيش دانشگاهي سطح پايين ترش رو به همين صورت نداره كه بزاره.
قرار باشه برم كارت هاشو بگيرم و يكي يكي وارد كنم فكر كنم از روي همون كارت ها بخونم وقت كمتري بگيره ازم.

KAREEM
2011-11-25, 14:57
مرسي دوست من
منظور من اين بود كسي مثل اون كلماتي كه شما گذاشتين واسه پيش دانشگاهي سطح پايين ترش رو به همين صورت نداره كه بزاره.
قرار باشه برم كارت هاشو بگيرم و يكي يكي وارد كنم فكر كنم از روي همون كارت ها بخونم وقت كمتري بگيره ازم.

ببینید دوست من.

من تجربه زیادی توی این کار دارم .
اولا وقتی شما یه بار کلمات رو وارد کردی بر اساس سیستم یادگیری لایتنر باید چندین بار و با فواصل زمانی منظم اونها رو تکرار کنی تا هیچ وقت کلمات رو فراموش نکنی. ولی اگه بخوای هر بار از روی فلش کارت فیزیکی بخونی خسته می شی.
ثانیا اگه یه بار کلمات رو وارد کنی خودش منجر به یادگیری کلمات در مرحله اولیه می شه.

البته قبول دارم که دانلود یه فایل و وارد کردن توی برنامه از این پیشنهاد من ساده تره.

به هرحال امیدوارم موفق باشی . ولی زبان انگلیسی رو فراموش نکن . توی این دوره زمونه خیلی به دردت می خوره .

علایی
2011-11-25, 15:06
سلام دوستان

اگه به مشکل برخوردید به من پی ام بدید تا کمکتون کنم.

موفق باشید.

عزیز من با جعبه لایتنر کار کردم لغات رو هم import کردم ولی تو این نرم افزار یه کمی نفهمیدم چطوریه لطفا یه کمی توضیه بده.

mihankid
2011-11-25, 15:49
مرسی دوست عزیز
اینجا هم یک سری بزنید خوبه
http://www.icivil.ir/omran/jozve/jpaye/-5-504.php

KAREEM
2011-11-25, 16:08
ع
زیز من با جعبه لایتنر کار کردم لغات رو هم import کردم ولی تو این نرم افزار یه کمی نفهمیدم چطوریه لطفا یه کمی توضیه بده.

ببینید روش کلی کار اینه که شما باید لغات رو از توی یه نرم افزار مثل اکسل وارد کنید
و از اونجا تبدیلش کنی به فایل text با فرمت RTF-8.

توی برنامه یه زیرمنو هست به نام "وارد کردن یا IMPORT" . با کلیک روی این منو یه پنجره باز می شه .
توی این پنجره شما می تونی فایل رو وارد کنی. فقط دقت کن شما می تونی فایل رو با فرمت های مختلف وارد کنی.

ساده ترین فرمت اینه که توی عکس مشخص کرده ام.

http://up8.iranblog.com/images/uwqrkg0qpel3apzcu72.jpg

فایلی رو که من گذاشته ام تبدیلش کردم به این فرمت ( سوال و جواب هرکدام در یک خط جدا)

وقتی فایل رو وارد کردی تمام لغت ها و معنی هاش وارد برنامه میشه.

علایی
2011-11-25, 16:35
ع

ببینید روش کلی کار اینه که شما باید لغات رو از توی یه نرم افزار مثل اکسل وارد کنید
و از اونجا تبدیلش کنی به فایل text با فرمت RTF-8.

توی برنامه یه زیرمنو هست به نام "وارد کردن یا IMPORT" . با کلیک روی این منو یه پنجره باز می شه .
توی این پنجره شما می تونی فایل رو وارد کنی. فقط دقت کن شما می تونی فایل رو با فرمت های مختلف وارد کنی.

ساده ترین فرمت اینه که توی عکس مشخص کرده ام.

http://up8.iranblog.com/images/uwqrkg0qpel3apzcu72.jpg

فایلی رو که من گذاشته ام تبدیلش کردم به این فرمت ( سوال و جواب هرکدام در یک خط جدا)

وقتی فایل رو وارد کردی تمام لغت ها و معنی هاش وارد برنامه میشه.

بابا گفتم ایمپورت کردم نحوه کار کردن و یادگیری با نرم افزار رو نگرفتم.

Mohamad26
2011-11-25, 16:39
مرسی دوست عزیز
اینجا هم یک سری بزنید خوبه
http://www.icivil.ir/omran/jozve/jpaye/-5-504.php

كدومش بهتره به نظر با تجربه ترها ؟؟؟
ميشه كلمات ايني كه الان معرفي شد رو تبديل كرد به نرم افزاري كه استارتر گذاشته ؟

KAREEM
2011-11-25, 16:47
بابا گفتم ایمپورت کردم نحوه کار کردن و یادگیری با نرم افزار رو نگرفتم.

ببنیند این نرم افزار تمام اتوماتیک هستش . شما واردش می شی و لغات رو برای شما نمایش می ده.
شما معنی لغت رو حدث می زنی و روی نمایش جواب show answer کلیک می کنی.
بعد خودت به جوابی که حدث زدی نمره می دی از 0 الی 5
هرچه قدر نمره ات بالاتر باشه اون لغت رو بیشتر بلدی

حالا نرم افزار میاد بصورت اتوماتیک لغات رو برای شما دسته بندی کرده و نمایش می ده
مثلا لغتی رو که بلدی کمتر نمایش می ده و بالعکس.

بعد از یه مدت جواب های شما از 0 به طرف 5 حرکت می کنه یعنی داری پیشرفت می کنی و لغات رو حفظ می شی . بعد از اون باید بری یه سری لغت دیگه وارد کنی.

دقت کن که هرسری حدود 800 الی 1000 لغت بیشتر وارد نکنی.

علایی
2011-11-25, 17:31
ببنیند این نرم افزار تمام اتوماتیک هستش . شما واردش می شی و لغات رو برای شما نمایش می ده.
شما معنی لغت رو حدث می زنی و روی نمایش جواب show answer کلیک می کنی.
بعد خودت به جوابی که حدث زدی نمره می دی از 0 الی 5
هرچه قدر نمره ات بالاتر باشه اون لغت رو بیشتر بلدی

حالا نرم افزار میاد بصورت اتوماتیک لغات رو برای شما دسته بندی کرده و نمایش می ده
مثلا لغتی رو که بلدی کمتر نمایش می ده و بالعکس.

بعد از یه مدت جواب های شما از 0 به طرف 5 حرکت می کنه یعنی داری پیشرفت می کنی و لغات رو حفظ می شی . بعد از اون باید بری یه سری لغت دیگه وارد کنی.

دقت کن که هرسری حدود 800 الی 1000 لغت بیشتر وارد نکنی.

حالا ما چطوری تعیین کنیم امتیاز رو
آخه ما داشتیم در جعبه لایتنر اولین بار که جواب میدادی کارت میرفت خانه 2 و تو خانه 2 را هم که جواب میدادی میرفت به 3 و همینطور ادامه میدادیم تا میرفت خانه 5 و از اونجا خارج میشد اینجا این روال چطور پیش میره؟

KAREEM
2011-11-25, 19:08
خوب شما بعد از حدث جواب, دکمه show answer رو می زنی تا جواب نمایش داده بشه.

بعد براساس حدثی که زدی (به سرعت حدث زدی یا با تامل) امتیاز به خودت می دی.

مثلا وقتی کلمه CAR رو نشون می ده به سرعت حدث می زنم که جواب ماشینه . بعد از زدن دکمه SHOW ANSWER امتیاز 5 رو به خودم می دم.
اما وقتی کلمه EXTRAORDINARY رو نشون می ده یه کمی تامل می کنم و بعد از 30 ثانیه حدث می زنم که معنی می شه مافوق طبیعی . پس امتیاز 2 می دم
اما اگه یه کلمه نشون داد که اصلا معنی اونو بلد نبودم (به گوشم نخورده بود) در اینصورت امتیاز 0 می دم.

KAREEM
2012-03-10, 12:50
دوستان فايل لغات سه سال دبيرستان رو براي اين برنامه اماده كردم

فايل رو دانلود كنيد و طبق دستور العمل توي تاپيك در برنامه ايمپورت كنيد.

حدود 1300 لغت كاربردي و مهم هستند.

دانلود فايل (http://www.rehatemp.com/other/13.rar)

موفق باشيد.