PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده در مورد سرمایه گذاری در بخش it با 50 تومن سرمایه

danyaltj
2017-01-11, 22:58
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم تا ایده ها و نظراتتون رو در مورد ثبت شرکت در زمینه آی تی ( طراحی وب و گرافیک که تخصص خودم هست ) رو بفرمایید و اینکه ایا اصلا درامدی داره یا خیر و اینکه اگر تایید میکنید برای شروع کار نیاز به چند پرسنل و چه تجهیزاتی هست و کلا باید چیکار کنم
ممنون میشم از دوستان که تجربیاتشون رو در اختیارم قرار میدن

tashilweb
2017-01-12, 00:54
سلام دوست عزیز
من میتونم تا حدودی بهتون کمک کنم
اگه خواستید پیام خصوصی بدید بیشتر صحبت کنیم

ltiny
2017-01-12, 01:02
درود

اگه میخوایید موفق شید در این ضمینه :

اول تخصص این کار رو کسب کنید

بعد از متخصص شدن اگه من جای شما بودم 10.000.000 رو میکردم سرمایه و هزینه کار و 40.000.000 تومان رو هزینه تبلیغات و برند سازی

tashilweb
2017-01-12, 01:07
درود

اگه میخوایید موفق شید در این ضمینه :

اول تخصص این کار رو کسب کنید

بعد از متخصص شدن اگه من جای شما بودم 10.000.000 رو میکردم سرمایه و هزینه کار و 40.000.000 تومان رو هزینه تبلیغات و برند سازی

به نظرتون برای تبلیغ و برند سازی زیاد نیست ؟ اگه با 10 میلیون کیفیت کاری پایین باشه اون 40 میلیون هم هدر میره و برندسازی انجام نمیگیره
پشت پرده ی همه ی برند های موفق کیفیت خوابیده نه تبلیغات هر چند که تبلیغات هم تاثیر بالایی داره ولی تبلیغات بعد از اینکه کار به جایی برسه که وقتی خودتون استفاده می کنید حال کنید و اینطوری همه باهاش حال میکنند و همین باعث میشه نیازی به تبلیغات خاصی هم نباشه و برند خود به خود ساخته بشه
میتونید از تجربه ی شرکت های بزرگ استفاده کنید

ltiny
2017-01-12, 01:23
به نظرتون برای تبلیغ و برند سازی زیاد نیست ؟ اگه با 10 میلیون کیفیت کاری پایین باشه اون 40 میلیون هم هدر میره و برندسازی انجام نمیگیره
پشت پرده ی همه ی برند های موفق کیفیت خوابیده نه تبلیغات هر چند که تبلیغات هم تاثیر بالایی داره ولی تبلیغات بعد از اینکه کار به جایی برسه که وقتی خودتون استفاده می کنید حال کنید و اینطوری همه باهاش حال میکنند و همین باعث میشه نیازی به تبلیغات خاصی هم نباشه و برند خود به خود ساخته بشه
میتونید از تجربه ی شرکت های بزرگ استفاده کنید

این مورد که بنده عرض کردم یک مثال بود و صد البته این میزان و تناسب به نوع کاری که میخوان انجام بدن داره

اگه بنده جای ایشون بودم با توجه به نوع کارم ( برنامه نویسی ) با همین تناسب جلو میرفتم, اما در خصوص هر کاری این اعداد فرق خواهد کرد

در کل اول باید دیده بشید تا بعد از اون بتونید کیفیت کاربتون رو اثبات کنید

mediumah
2017-01-12, 01:58
منم نظرم رو کیفیت کار هست تا هزینه تبلیغات برای نمونه شما سایت 5040 را در نظر بگیرید بدلیل نداشتن کالای با کیفیت با توجه به حجم انبوه تبلیغات بعد از مدت یکسال از صحنه خارج شد

tashilweb
2017-01-12, 10:41
منم نظرم رو کیفیت کار هست تا هزینه تبلیغات برای نمونه شما سایت 5040 را در نظر بگیرید بدلیل نداشتن کالای با کیفیت با توجه به حجم انبوه تبلیغات بعد از مدت یکسال از صحنه خارج شد

دقیقا
اصلا تو زمینه ی کاری اینترنت کیفیت خودش یک نوع تبلیغاته الان دیگه عصر ارتباطاته همه ی انسان ها با یک شیوه ی اینترنتی و نوین با انسان های دیگه در ارتباط هستند کافیه یک مشتری از محصول راضی باشه ب دو نفر معرفیش میکنه اون دو نفر اگه هر کدوم به دو نفر معرفی کنند 7 نفر تا حالا توسط کیفیت بصورت خودکار جذب محصول شده در حالی که هیچ تبلیغی هم نبوده و همینطوری تعداد مشتری ها روز به روز زیاد میشه و یه روز میبینید اصلا نیازی به تبلیغات نیست کار همینطوریش هم موفق هست
ولی اگه کیفیت نباشه شما میلیارد ها هم خرج کنی هر روز اصلا نامه بفرستی دم در مردم که توروخدا از سیستم من استفاده کنید در حالی که کیفیت نباشه از چی استفاده کنند ! و همینطوری سیستم به قول شما از بین میره و پول اصلی این ماجرا رو دلالهای تبلیغاتی میخورن

mobomas
2017-01-12, 11:32
من باشم 5 میلیون میدم برای مشاوره
20 میلیون برای راه اندازی یک مارکت پلیس طبق جمع بندی و بزینس پلانی که در مرحله قبل گرفتم
و ماهی 3 میلیون برای تبلیغات به مدت 3 ماه مداوم (فاز نخست تبلیغات)
15 میلیون نیز رو به عنوان پشتوانه کار نگه میدارم

اما قبل از همه سعی میکنم از شتابدهنده ها استفاده کنم تا هزینه کمتری بپردازم و پشتوانه قویتری داشته باشم

سـعید
2017-01-12, 14:37
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم تا ایده ها و نظراتتون رو در مورد ثبت شرکت در زمینه آی تی ( طراحی وب و گرافیک که تخصص خودم هست ) رو بفرمایید و اینکه ایا اصلا درامدی داره یا خیر و اینکه اگر تایید میکنید برای شروع کار نیاز به چند پرسنل و چه تجهیزاتی هست و کلا باید چیکار کنم
ممنون میشم از دوستان که تجربیاتشون رو در اختیارم قرار میدن

یکی از اقداماتی که میتونید انجام بدین اینه که با 50 تومن یک واحد تجاری یا یک سوییت یا دفتر کار بخرید . مثلا در اطراف بازار بزرگ یا ظهیر اسلام .. اگر تهران هستید در اگر شهر دیگری هم هستید موقعیت ها رو خودتون بهتر میدونید .. سپس وقتی جای کار مناسب داشته باشید و اونجا مستقر باشید مطمئن باشید با ارامش بیشتری کارتون رو انجام میدین و میتونید پس از چند سال اسمی در کنید و کار رو گسترش بدین . این روز ها با تبلیغات در اینستا و تلگرام نیاز به تبلیغات گرون قیمت میدانی بسیار کم شده .

بررسی روی این موضوع رو هم مد نظر قرار بدین . اینجوری امکان استفاده از افزایش ارزش ملک و از همه مهمتر حفظ سرمایه اولیه هم میسر است .
توجه داشته باشید می شود با 50 تومن یک غرفه کوچک در مجتمع های تجاری خرید حتی شش متر هم کفایت می کنه .

ltiny
2017-01-12, 14:44
در خصوص پاسخ به استارتر فکر میکنم بهتر باشه در قدم اول مشخص کنند قصد ورود به چه فعالیتی رو دارند

danyaltj
2017-01-12, 14:48
در خصوص پاسخ به استارتر فکر میکنم بهتر باشه در قدم اول مشخص کنند قصد ورود به چه فعالیتی رو دارند

من در زمینه طراحی وب و گرافیک تخصص دارم

ltiny
2017-01-12, 14:54

این ضمینه کاری سرمایه زیادی نیاز نداره

اگه تخصص دارید در این ضمینه بهتره بخش عمده سرمایتون رو بزارید بانک, بخشی رو برای تهیه دفتر مناسب تخصیص بدید و بک برنامه حداقل 6 ماهه در نظر بگیرید برای تبلیغات

و البته پیشنهاد میکنم در این ضمینه سعی کنید یک تیم متعهد برنامه نویسی متشکل از 3 الی 5 نفر هم گردآوری کنید تا بتونید پروژه های متوسط رو هم پوشش بدید

ضمینه برنامه نویسی و طراحی وب اگه بتونید برند سازی کنید و خدمات رو با کیفیت بالا ارائه کنید درآمد بسیار خوبی خواهد داشت

tashilweb
2017-01-12, 15:04
این ضمینه کاری سرمایه زیادی نیاز نداره

اگه تخصص دارید در این ضمینه بهتره بخش عمده سرمایتون رو بزارید بانک, بخشی رو برای تهیه دفتر مناسب تخصیص بدید و بک برنامه حداقل 6 ماهه در نظر بگیرید برای تبلیغات

و البته پیشنهاد میکنم در این ضمینه سعی کنید یک تیم متعهد برنامه نویسی متشکل از 3 الی 5 نفر هم گردآوری کنید تا بتونید پروژه های متوسط رو هم پوشش بدید

ضمینه برنامه نویسی و طراحی وب اگه بتونید برند سازی کنید و خدمات رو با کیفیت بالا ارائه کنید درآمد بسیار خوبی خواهد داشت

نمیدونم شما چه گیری دادید به تبلیغات !!! احتمال میدم یا خودتون تو کار تبلیغات هستید یا اینکه یه سرویس تبلیغاتی دارید که بیخیال تبلیغات نمیشید وقتی هیچ کاری انجام نشده و خروجی فعلا وجود نداره من نمیدونم برای چی باید تبلیغات بکنه

دوست عزیزز این جواب شما خیلی خیلی کلی هست یه رزومه بفرستید
امروزه به یه نفر که قالب های وردپرسی انگلیسی رو به فارسی تبدیل میشه هم میگن طراح وب به پایتون کار هم میگن طراح وب ! شما با چیا کار کردید چقدر سابقه دارید ؟ آیا چیزی تولید کردید تا به حال ؟
گرافیک یعنی چی ؟
گرافیک میدونید خیلی گستردست یه نفر که ادیت عکس میکنه با یه نفر که بصورت تخصصی ui میزنه که یکی نیست
یکی انیمیشن کار کرده
تا زمانی که جزئیات دقیق و کاملی نگید اینطوری نمیشه کمک کرد متاسفانه
اگه واقعا در این زمینه ها تخصص و مهارت کافی دارید نیاز به هزینه هایی مانند خرید سرور و سیستمی که قوی باشه و باهاش کار کنید و هزینه های اضافی نیاز نیست فعلا تا چیزی که دوست دارید تولید کنید ولی اگه خودتون تخصص ندارید بحث فرق میکنه

ltiny
2017-01-12, 15:14
نمیدونم شما چه گیری دادید به تبلیغات !!! احتمال میدم یا خودتون تو کار تبلیغات هستید یا اینکه یه سرویس تبلیغاتی دارید که بیخیال تبلیغات نمیشید وقتی هیچ کاری انجام نشده و خروجی فعلا وجود نداره من نمیدونم برای چی باید تبلیغات بکنه

دوست عزیزز این جواب شما خیلی خیلی کلی هست یه رزومه بفرستید
امروزه به یه نفر که قالب های وردپرسی انگلیسی رو به فارسی تبدیل میشه هم میگن طراح وب به پایتون کار هم میگن طراح وب ! شما با چیا کار کردید چقدر سابقه دارید ؟ آیا چیزی تولید کردید تا به حال ؟
گرافیک یعنی چی ؟
گرافیک میدونید خیلی گستردست یه نفر که ادیت عکس میکنه با یه نفر که بصورت تخصصی ui میزنه که یکی نیست
یکی انیمیشن کار کرده
تا زمانی که جزئیات دقیق و کاملی نگید اینطوری نمیشه کمک کرد متاسفانه
اگه واقعا در این زمینه ها تخصص و مهارت کافی دارید نیاز به هزینه هایی مانند خرید سرور و سیستمی که قوی باشه و باهاش کار کنید و هزینه های اضافی نیاز نیست فعلا تا چیزی که دوست دارید تولید کنید ولی اگه خودتون تخصص ندارید بحث فرق میکنه

خیر, نیازی نیست شما احتمال بدید یا ... , بنده نه در کار تبلیغات هستم نه سرویس تبلیغاتی دارم ;)

بنده بر اساس تجربه خودم, نظر خودم رو خطاب به استارتر اعلام کردم نه شما

danyaltj
2017-01-12, 16:32
ممنون از همفکری دوستان عزیز و اینکه در کمال احترام به همدیگه نظر خودشون رو بیان میکنن
از دوست بسیار عزیزمون جناب tashilweb هم بسیار سپاسگذارم
اما تخصص من بیشتر در زمینه طراحی اینترفیس و رابط کاربری و طراحی قالب وردپرس به صورت نیمه حرفه ای و فتوشاپ هم به صورت نیمه حرفه ای در حد طراحی UI هستش
اما با استخدام یه تیم حرفه ای و برندسازی موافقم
ولی سوال من اینه که میشه در ابتدا بدون ثبت شرکت یه تیم جمع آوری کرد و شروع به کار کرد و به صورت انجام پروژه های زیاد و البته تبلیغات برندسازی کرد و بعد شرکت ثبت کرد و با ارگان های بزرگ و دولتی کار کرد؟
نظر شما چیه؟

mobomas
2017-01-12, 20:39
ممنون از همفکری دوستان عزیز و اینکه در کمال احترام به همدیگه نظر خودشون رو بیان میکنن
اما تخصص من بیشتر در زمینه طراحی اینترفیس و رابط کاربری و طراحی قالب وردپرس به صورت نیمه حرفه ای و فتوشاپ هم به صورت نیمه حرفه ای در حد طراحی UI هستش
ولی سوال من اینه که میشه در ابتدا بدون ثبت شرکت یه تیم جمع آوری کرد و شروع به کار کرد و به صورت انجام پروژه های زیاد و البته تبلیغات برندسازی کرد و بعد شرکت ثبت کرد و با ارگان های بزرگ و دولتی کار کرد؟
نظر شما چیه؟

البته که میشه شروع به کار کرد
اما
لازمه انجام کار شما ، سرمایه جهت جمه آوری تیم نیست
بله یکی از شرایط کار خوب وجود تیم متعهد و قوی است ، اما اولین شرطش نیست

در قدم اول شما نیاز به تبلیغات و یک مزیت رقابتی خوب دارید که بتونید پروژه رو در دست بگیرید

بتونید در یک میدان رقابتی بین خودتون و بازاریاب شرکت طراحی وب ، پیروز بشید و شما با مشتری قرارداد ببندید

حال میشه با چندتا فریلسنر خوب همکاری کرد و پروژه رو مدیریت کنید و جلو برید

وقتی به فکر تیم ثابت و حقوق بگیر و دفتر و شرکت و ثبت و ... باشید که مطمئن باشید چند ماه بدین شکل پیش رفتید و حداقل چند پروژه دارید (پیش پرداخت گرفتید)

دوست عزیز .
بخش بازاریابی و فروش هر فروشگاه ، شرکت یا کسب و کاری ، لوکوموتیو قطار اون کسب و کاره .
درواقع این بخش فروش هست که بقیه و کل قطار اون کسب و کار رو به دنبال خودش میکشه و به جلو میبره
یعنی باید قرارداد رو بسته باشن تا بخش فنی کاری برای انجام داشته باشه ، بخش پشتیبانی پروژه ای برای پشتیبانی داشته باشه و همینطور دیگر بخش ها

در کسب و کار با اندازه کوچک نیز ، دقیقا به فکر این باشید که کنار پول حرکت کنید . اول فروش و عقد و قرارداد (یا توسط خود شما یا توسط همکار و شریک) ، سپس دفتر و کارمند و ....

tashilweb
2017-01-13, 13:31
نظر شما چیه؟

بله شما بدون ثبت قانونی شرکت و اخذ مجوزهای مربوطه میتونید شروع کنید ولی وقتی که کمی جایگاهتون تثبیت شد باید حتما مراحل قانونی رو طی کنید
پیشنهاد من اینه از کسانی که واقعا اعتماد دارید و میدونید کارشون درسته کمک بگیرید و بدون کمک کمی سخت میشه
الان خیلی از دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده هستند که بدون دریافت دستمزد یا دستمزد بسیار کم بعنوان کارآموز و ایجاد سابقه ی کار راضی به همکاری میشوند از اونها هم میتونید کمک بگیرید
به نظرم اولین کار تعیین هدف هستش یه هدف معین (مثلا یک محصول معین یا یک برند معین ) تاکید میکنم "بصورت جزئی و کاملا مشخص و معین " برای خودتان بنویسید روی کاغذ بنویسید که یکسال دیگه میخام فلان برند من موفق بشه فلان کارها رو انجام بده
خیلی ها هدف رو اینطوری مینویسند :
میخام یکسال بعد شرکت موفقی داشته باشم
میخام یکسال بعد برند موفقی داشته باشم
میخام یه محصول خوب و به درد بخور تولید کنم باهاش بتونم مشتری هام رو راضی کنم وپول خوبی بگیرم
ولی تعیین هدف به این صورت کلی به نتیجه ای نمیرسه باید کاملا جزئیات رو با دقت بالا بنویسید و دقیقا هم اونا رو انجام بدید

و شروع به کار کنید انشالا با تلاش خوب میتونید به هدفتون برسید

danyaltj
2017-01-16, 14:20
دوستان عزیز پیشنهاد دیگه ای نبود؟