صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: دریافت مالیات بر ارزش افزوده در فروشگاه های اینترنتی ( همه بیان )

7 بار تشکر شده در 4 پست

Exclamation دریافت مالیات بر ارزش افزوده در فروشگاه های اینترنتی ( همه بیان )

سلام.
    خواهش میکنم این تاپیک رو با دقت بخونید و نظرتون رو بگید
    من تقریبا تمام تاپیک های موجود در انجمن که در رابطه با مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده بودن رو مطالعه کردم و نظر دوستان رو هم خوندم. تا حدودی متوجه مشکلاتی که برای دوستان پیش اومده شدم. حالا چند خط در این مورد توضیح میدم امیدوارم دوستان هم مشارکت کنند

ابتدا در مورد مالیات بر درآمد این رو عرض کنم که فکر نمیکنم نه بنده نه هیچ شخص دیگه ای با این مورد مشکلی داشته باشه. ما هم با بقیه ی افراد جامعه که مشغول به کار هستن و کسب درآمد دارن یکسان هستیم و باید مالیات درآمدمون رو پرداخت کنیم.
    اما بحثی که می خوایم در موردش صحبت کنیم بحث مالیات بر ارزش افزوده هستش که داره دچار مشکل میشه. همونطور که می دونید در حال حاظر میزان مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد هستش که باید توسط مصرف کننده ی نهایی پرداخت بشه. اما بحثی که هست اینه که یک کالا از زمانی که وارد کشور میشه تا زمانی که به دست مصرف کننده ی نهایی میرسه شاید چندین بار دست به دست بشه و هر دفعه یک مالیات بر ارزش افزوده به قیمت نهایی اضافه میشه که با یک محاسبه ی ساده متوجه میشید که اگه یک کالا چهار پنج بار دست به دست بشه حدود پنجاه درصد مبلغ اولیه کالا فقط باید مالیات بر ارزش افزوده به دولت پرداخت بشه. فرض بفرمایید کالایی که 100 تومان قیمت اولیه اش باشه اگر پنج دست بچرخه باید 50 تومان مالیت بر ارزش افزوده به دولت پرداخت بشه! که این تقریبا فاجعه اس
    نکته ی دیگه ای که در تاپیک های قبلی بود این بود که ظاهرا برخی از دوستان رو براشون نامه زدنه که مراجعه کنند به دارایی و مالیات سالهای قبل رو هم پرداخت کنند!!!
    در صورتی که در سالهای قبل قانونی نبوده برای پرداخت مالیات فروشگاه های اینترنتی ...

حالا به عنوان کلام آخر فقط یک مثال میزنم و بعد دوستان نظرشون رو بگن
    الان بنده در کار عطر و ادکلن هستم و با وارد کننده کار میکنم. فرض بفرمایید ادکلنی که بنده از وارد کننده 85 هزار تومان میخرم در حال حاضر با توجه به قیمت های رقابتی فروشگاه های اینترنتی میتونم این ادکلن رو نهایتا 100 هزار تومان بفروشم. که از این مقدار حدود 2000 تومان بابت بسته بندی کالا و حدود 1000 تومان هم بابت هزینه ی پرداخت درب منزل از سود بنده کسر میشه. و میمونه چیز حدود 12 هزار تومان. از این مبلغ اگر مالیات بر ارزش افزوده هم کم بشه میمونه چیزی حدود 3 هزار تومان !!!!!!!!!

اگر هزینه های خود سایت ( هاست و دامین و .... ) و هزینه های جانبی مانند هزینه ی تماس تلفنی با مشتری برای تایید سفارش و هزینه ی پستی سفارش های برگشتی رو از سود کل کم کنیم میبینیم که به سود صفر میرسیم. و تمام

حالا دوستان بسم الله ...
    نظراتتون رو بگید تا بتونیم از طریق همین تاپیک مشکلات رو پیگیری کنیم

2. کاربران زیر به خاطر این پست از wantons تشکر کرده اند :

Shopn آواتار ها
    30 بار تشکر شده در 19 پست
    این موضوع مالیات واقعیت داره..نامش برای ما اومد..البته خیلی وقت پیش

4. کاربر زیر به خاطر این پست از Shopn تشکر کرده است :

7 بار تشکر شده در 4 پست
    سلام Shopn!
    اقدامی هم انجام دادید؟

1 بار تشکر شده در 1 پست
    من با موضوع موافقم مشکل اصلی نبود ادمایی هست در اداره مالیات که اصلا به بحث فروشگاههای اینترنتی اشنایی ندارند من رفتم اداره مالیات غرب تهران پیش چندتا سر ممیز اصلا نمیدونستن فروشگاه اینترنتی چی هست خیلیهاشون با کانالای تلگرامی اشتباه میگیرن تا اینکه رفتم پیش مدیر کلشون گفت فعلا دستورالعمل مشخصی نداریم البته این موضوع برای قبل از عید 96 هست

7. کاربر زیر به خاطر این پست از modixon تشکر کرده است :

20 بار تشکر شده در 16 پست
    چرا این موضوع رو در جمع های فین تک و استارپ تاپی مطرح نمی کنید
    الان صاحبان این ها که الان رو استارت اپها سرمایه گذاری می کنن
    معمولا از شرکت های بزرگ هستن ، مثل مادر خود دیجی کالا یا بازار و ..
    دقت کنید شرکت های فن اور از مالیات معافن مثلا ممکنه بازار معاف باشه اما مامان پز و ریحون و اینجور سایتای تکراری معاف نیستن
    یا مثلا اسنپ با این قیمت های پایین چجوری هم ارزش افزوده هم مالیات ، هم اینقدر قیمت کم
    تو جمع های استارت اپ ویکند یکی بره از اینها بپرسه که شما اون اوایل چی کار کردید
    الان که شرکت بزرگ هستن هیچی
    نکته
    اگر الان اقای امیری بود ، دو تا سرنخ می داد
    اینکه یکی رو بن می کنن درست ، اما یه ماه دو ماه؟! چقدر
    اینکه اینجا اینقدر بی رمقه افرادی مثل امیری کمه
    به قول معروف 10 تا فحش می داد اما دوتاش بدربخور بود

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

من با اداره مالیات کار کردم
    قوانین شفاف هست و موجود
    اما اونا هم
    سرشون شلوغه
    هم تا حداکثر رو از شما می گیرن
    چون اگر بازرس پیدا بشه و بگه چرا مال این هزار تومن کمه پدر طرف رو در میارن
    تا اونجایی که می تونید سعی کنید وارد سیتم مالیات نشید
    اونها غیر از فعالیت شما با کد ملی تمام کارهای شما رو زیر و رو می کنن
    مثلا تمام کارت خوانهای صرافی ها ، ماشین فروشیها و احتمالا خیلی های دیگه
    کارت که میگشی مسقیم می ره اداره مالیات با کد ملی شما
    میگه چرا دلار خریدی ؟ رفتی خارج ؟ مدرک بیار
    نرفتی؟
    سوداگری دلار می کنی ، مالیات خرید و فروش دلار ازت می گیرن
    مثلا چرا اینترنت زیاد می خری ، دقت کردین الان اینترنت که می خری شماره ملی و اسم و فامیل می خوان
    قسمت خنده دلار ، سازمان یا صنف شما اعلام می کنه در امد پارسالش صفر بوده
    می گه مگه میشه ، چجوری زندگی کردی
    حتما در رفتی
    یه چیزی اخر می نویسه
    ویرایش توسط xoew : 2017-06-18 در ساعت 16:20

9. کاربر زیر به خاطر این پست از xoew تشکر کرده است :

7 بار تشکر شده در 4 پست
    الان بنده در کار عطر و ادکلن هستم و با وارد کننده کار میکنم. فرض بفرمایید ادکلنی که بنده از وارد کننده 85 هزار تومان میخرم در حال حاضر با توجه به قیمت های رقابتی فروشگاه های اینترنتی میتونم این ادکلن رو نهایتا 100 هزار تومان بفروشم. که از این مقدار حدود 2000 تومان بابت بسته بندی کالا و حدود 1000 تومان هم بابت هزینه ی پرداخت درب منزل از سود بنده کسر میشه. و میمونه چیز حدود 12 هزار تومان. از این مبلغ اگر مالیات بر ارزش افزوده هم کم بشه میمونه چیزی حدود 3 هزار تومان !!!!!!!!!
    اینجوریها هم نیست. شما حتما از وارد کننده مجاز جنستون رو تهیه کردید که به این ترتیب این وارد کننده بخش اعظم مالیات بر ارزش افزوده رو پرداخت کرده و آنچه شما باید پرداخت کنید 9 درصد بابت مابه التفاوت است. فاکتور خرید شما از وارد کننده دلیل شما بر پرداخت ارزش افزوده بابت آن قسمت است.
    میگه چرا دلار خریدی ؟ رفتی خارج ؟ مدرک بیار
    نرفتی؟
    سوداگری دلار می کنی ، مالیات خرید و فروش دلار ازت می گیرن
    مثلا چرا اینترنت زیاد می خری ، دقت کردین الان اینترنت که می خری شماره ملی و اسم و فامیل می خوان
    قسمت خنده دلار ، سازمان یا صنف شما اعلام می کنه در امد پارسالش صفر بوده
    می گه مگه میشه ، چجوری زندگی کردی
    حتما در رفتی
    شما اینا رو خودت شنیدی؟ البته در آینده اینجوری خواهد شد اما الان اینطور نیست. یا شاید هم شروع شده و من خبر ندارم.
    یکی بره از اینها بپرسه که شما اون اوایل چی کار کردید
    اوائل رو بی خیالش. قراره دیگه همه مالیات بدن و شوخی نداره. اتفاقا شرکتهای بزرگ خیلی بهتر مالیات میدن چون راه نداره از زیرش در رن.

11. کاربران زیر به خاطر این پست از post تشکر کرده اند :

M.Abooali آواتار ها
    645 بار تشکر شده در 282 پست
    سیاست دولت حاضر در اقتصاد کاملا کاپیتال است.

این را در بورس، بانک ها و مالی اعتباری ها و البته مالیات به وضوح میتوان دید.

کوچکترها حذف شوند، بزرگتر ها حمایت شوند.

این اتفاقیست که الان سر کلی موسسه مالی و اعتباری و بانک خصوصی داره میاد، سر کلی سهامدار تو بورس آمد و احتمالا اگر مشکل خاصی نباشه سال 97 در بحث مالیات اتفاق خواهد افتاد.

اشتباه نیست، سال 97 دقیقا پروژه فشار مالیاتی دولت قراره کلید بخوره، اتفاقات اخیر در بانک های خصوصی و مالی اعتباری ها هم زمینه ساز اون اقدام در سال 97 خواهد بود. امسال هیچ سخت گیری خاصی نخواهند کرد به مالیات.

اما سیاست دولت چیست؟

بزرگترها کمتر مالیات خواهند داد، کوچکترها بیشتر، در نتیجه توان نداشته رقابت در کسب سهم از بازار را هر روز بیشتر از دست خواهند داد.
    روشن است با توجه به هزینه های جاری خیلی زود از بازار حذف خواهند شد.

حقیقت تلخ این است، هر چند این رفتار اقتصادی (کاپیتال) عادلانه نیست، اما رشد اقتصادی و توسعه برای کشور به همراه خواهد داشت.

هدف اصلی دولت ما در این جهت است که هر کسی نباید دیجی کالا باشد، یکی داریم بقیه باید در خدمت اون باشند.

یا اسنپ یا ... همگی به همین صورت خواهد بود. حالا این بحث که توش فساد باشد و یک وقت این کاپیتال بازی در کنار خط و ربط های داخلی باشد را کار ندارم من. چون اون هم وقتی این مدل انحصار طلبی شک گرفت شانس وقوعش بالاست.

به هر حال خوب یا بد فعلا این دولت روی کار است و سیاستش هم این است که شرح دادم، بحث ما اینجا سر مالیات نیست فقط.

بهتره اینطور بیان کنم در خیلی از حوزه ها تا سال 97 اگر وارد سهم داران از بازار کسب و کار خودتان نشده باشید، بعید است تا سال 1400 کسب و کارتان پا برجا باشد.
    از بنده گفتن.

خیلی دنبال چند و چون مالیات نباشید وقتش که شد خودشان میان دست میکنند در جیبتان و برش میدارند.
    [ Never is Never an Answer ||| Personal Site: www.abooali.ir ]

7 بار تشکر شده در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    سیاست دولت حاضر در اقتصاد کاملا کاپیتال است.
    ...
    بزرگوار،
    بنده چند وقت پیش داخل یکی از تاپیک های انجمن که مربوط به مالیات بود عرض کردم گرفتن مالیات قطعی هستش و باید فکری به حالش کنیم

شما اونجا گفتید: " بنده از 1998 وب سایت داشتم تا امروز. سرد و گرم چشیده بازیها و واقعیت های وب فارسی هستم " و در مورد مالیات فرمودید: " عده ای بستر سازیش را دارن می کنند عده ای هم ندانسته آب به آسیاب اونها میریزن... ولش کنید بره تو آرشیو تاپیک هاش رو... "

الان هم در جدیدترین صحبتتون فرمودید: " خیلی دنبال چند و چون مالیات نباشید وقتش که شد خودشان میان دست میکنند در جیبتان و برش میدارند "

بنده به هیچ عنوان دنبال بحث و یا مچ گیری از شما نیستم. اما به عنوان برادر کوچکتر شما از شما یک خواهش دارم. من نمیخوام بگم شما اصلا صحبتی نکنید، اما برادرانه ازتون خواهش می کنم داخل تاپیک های مربوط به مالیات حداقل با تفکر بیشتری نظر بدید. شما قبلا که اصلا بحث مالیات رو قبول نداشتید. حالا الان که میبیند بحث مالیات جدی هست میفرمایید مالیات رو فراموش کنیم تا روزی که خود اداره مالیات بیاد از ما بگیره. خب برادر من، یک سوال کوچیک از شما میپرسم. اگر شخصی کالایی رو به عنوان مثال با سود 8 در صد بفروشه، و با توجه به اینکه مالیات ارزش افزوده 9 درصد هست، تکلیف این شخص چی میشه؟ اگه این شخص بدونه که قراره مالیات بده قاعدتا سودش رو بیشتر میکنه تا بتونه مالیات رو پرداخت کنه. اما اگه به گفته ی شما بخواد کلا مالیات رو فراموش کن و بگه " عده ای دنبال بستر سازی هستن " و یا اینکه " صبر کنید تا خود اداره مالیات بیاد سراغتون " قطعا عاقبت خوبی منتظر اون شخص نمیتونه باشه

امیدوارم صحبت های بنده رو بی احترامی یا چیز دیگه ای تلقی نکنید که بعدا نظم تاپیک هم بهم بخوره، اما چون توی چند تا تاپیک دیدم بحث رو از سمت اصل قضیه منحرف کردید خواستم تذکر داده باشم
    سپاس از بزرگواری شما
    ویرایش توسط wantons : 2017-06-21 در ساعت 15:22

14. کاربر زیر به خاطر این پست از wantons تشکر کرده است :

M.Abooali آواتار ها
    645 بار تشکر شده در 282 پست
    wantons، شما بین گفتار الان و گفتار قبل من تناقض دیده اید؟

http://forum.shopkeeper.ir/showthrea...050#post599050

هیچ فروشگاهی تا به این لحظه مجبور به پرداخت مالیات نشده است که تائید حرف بنده است نه ادعا و نظرات شما.

حالا که گذر زمان درستی حرف من را در تاپیک قبل اثبات کرده شما چرا بهت برخورده؟ ناراحتی مالیات گرفته نشده از کسی این مدت؟

شما جلو جلو دارید فضا رو برای این کار و فشار بیشتر به فروشندگان آماده می کنید فقط همین. همانطور که در تاپیک قبل عرض کرده بودم البته احتمالش است از روی بی تجربگی و نادانسته این کار را بکنید.

اما چون توی چند تا تاپیک دیدم بحث رو از سمت اصل قضیه منحرف کردید خواستم تذکر داده باشم
    ولا شما 2 روز هست عضو انجمن هستید و کلا فعالیت مفیدت آلوده کردن فضا با بالا کشیدن موضوع مرده مالیات است.

چطور و در کدوم تاپیک ها شاهد انحرافات بنده بودین؟

بنده با شما در این مورد بحث ندارم،
    کلید گزارش رو استفاده کنید، اینجا مدیران فعالی دارد حتما رسیدگی می کنند.

البته قطعا همانطور که قبلا و در این تاپیک هم گفته ام دولت سر وقتش میاد و از همه اونها که قصدش را داره مالیاتش را خواهد گرفت.

در خصوص بحث های غیر تخصصی شما در خصوص خود مالیات و رقمش و اینها قبلا در این انجمن زمانی بحث های اقتصادی خیلی خوبی بود که اتفاقا برخیش در حوزه قیاس وضعیت مالیات در داخل و خارج از کشور بود اما فکر می کنم از اونجا که هدف کار شما اینجا روشن است وقت نداشتید بخونید و فقط دنبال بالا کشیدن این موضوع و فضا سازی خودتان هستید.

اینجاست که آدم شک می کند شما نادانسته دارید این کار رو میکنید یا اینکه هدفمند!

بنده به هیچ عنوان دنبال بحث و یا مچ گیری از شما نیستم. اما به عنوان برادر کوچکتر شما از شما یک خواهش دارم. من نمیخوام بگم شما اصلا صحبتی نکنید، اما برادرانه ازتون خواهش می کنم داخل تاپیک های مربوط به مالیات حداقل با تفکر بیشتری نظر بدید.
    شما دنبال مچ گیری باش، خواستی هم نباش برای من اهمیت خاصی نداره. توجه خاصی هم به شخص شما و امثال شما ندارم. خودت رو طرف من قلمداد نکن.

بنده برای اینکه کاربران عزیز این انجمن منحرف و آلوده نشوند که در اثر این رفتار شما، راهشون به سمت اداره مالیاتی که کاری به کارشون نداره فعلا کج نشود واجب میدونم انتقال تجربه و دانش بدهم.

اداره مالیات تا اظهارنامه پر نکنی حتی به شما نمیگه معاف هستی یا خیر! اول میگه اظهارنامه پر کن بعد معلوم میشه معاف هستی یا خیر.... این بازی کشاندن مردم به اداره مالیات هم روشن است ازش چه کسانی نفع خواهند برد.

حتی برخی جاها رسما سازمان مالیات تکذیب کرده که ما به فلان صنف نگفتیم مشمول مالیات است بعد صدها قالیباف (که جزو مشاغل خانگی هست) بی خبر با همین دام که البته اداره مالیات در خفا گذاشته رفته اند و ازشون مالیات هم گرفته شده است ! و حالا مشابه این بلا رو دارن سر فروشگاه های اینترنتی میارن تا کم کم ...
    ویرایش توسط M.Abooali : 2017-06-22 در ساعت 12:47

7 بار تشکر شده در 4 پست
    آدم شک می کند شما نادانسته دارید این کار رو میکنید یا اینکه هدفمند!
    عزیز جان،
    چرا فکر میکنید شخصی که کلا تعداد ارسال هاش در انجمن " 6 ارسال " بوده، اومده که فرآیند گرفتن مالیات رو تسریع کنه؟
    واقعا اگر کسی یک همچین هدفی داشته باشه در طی پنج ماه فقط 6 پست ارسال میکنه؟

در خصوص بحث های غیر تخصصی شما در خصوص خود مالیات ...
    برادر من،
    شما خودت داری میگی بحث ها و صحبت های من غیر تخصصی هست. خب خدا از دهنت بشنوه، اگه من واقعا اومده بودم فرآیند گرفتن مالیات رو تسریع کنم، قاعدتا از همه ی قوانین مالیات اطلاع داشتم و بحث های غیر تخصصی نمیکردم. غیر از اینه مگه؟؟

من فقط در این تاپیک مشکل خودم رو با یک مثال عنوان کردم و گفتم اگر بخوام مالیات بدم تمام سود من از بین میره. همین! واقعا همین!
    واقعا متوجه نمیشم شما چرا انقدر علاقه دارید که هی تکرار کنید که بنده اومدم هدفمند فرآیند گرفتن مالیات رو تسریع کنم

17. کاربر زیر به خاطر این پست از wantons تشکر کرده است :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین