صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 9101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 114

موضوع: لطفا برای یک بار هم که شده اپن کارت را تجربه کنید

راهبر انجمن شاپ کیپر Patrik آواتار ها
    585 بار تشکر شده در 248 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط prestatools نمایش پست ها
    اتفاقا دقیقا برعکس

باید گزینه ای انتخاب کند که در صورت نیازش ان را نیز پوشش دهد!

شما با پرستاشاپ می تونید فروشگاه انلاین پستی - فروش فایل دانلودی - فروش شارز و سریال و کد - دانلود رایگان فایل - انجمن ! - وبلاگ - مدیریت محتوای ساده - سایت نمایشگاهی - سایت معرفی و ... بزنید و همه را پوشش می دهد و می توانید فعال کنید و یا بخشی را با هم حتی داشته باشید و ان هم در یک هسته و سئوی شما چندین برابر

و نه با انتخابی نادرست در صورت نیازتون در اینده مجبورید سیستم را عوض کنید و از صفر شروع کنید یا از اسکریپت مکمل بهره ببرید که مشکلات خاص خود را به همراه می اورد

شما در عین اینکه ادعای حرفه ای بودن دارید اما حرف های غیر حرفه ای زیاد می زنید!
    اگر واقعا پرستاشاپ یک فروشگاه ساز اوپن سورس هست فقط باید روی این مانور بدید نه اینکه به کاربر بگید باهاش سایت و وبلاگ و انجمن و ... هم میتونه بسازه
    وردپرس بستر تولید محتواست که با افزونه هایی تبدیل به فروشگاه هم میشه اما وردپرس یک بستر تجارت الکترونیکی هست و به هیچ وجه استفاده ازون برای سایت و وبلاگ و انجمن رو نباید پیشنهاد بدید . ما موندیم درباره شما قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو! اگر کسی یک درصد هم بخواد بیاد سمت پرستاشاپ با این جهت گیری ها و طرفداری های متعصبانه شما کلا زده میشه . به نظرم شما الان دارید ضد تبلیغ انجام میدید به جای تبلیغ

2. کاربران زیر به خاطر این پست از Patrik تشکر کرده اند :

adea1371 آواتار ها
    576 بار تشکر شده در 343 پست
    اتفاقا دقیقا برعکس

باید گزینه ای انتخاب کند که در صورت نیازش ان را نیز پوشش دهد!

شما با پرستاشاپ می تونید فروشگاه انلاین پستی - فروش فایل دانلودی - فروش شارز و سریال و کد - دانلود رایگان فایل - انجمن ! - وبلاگ - مدیریت محتوای ساده - سایت نمایشگاهی - سایت معرفی و ... بزنید و همه را پوشش می دهد و می توانید فعال کنید و یا بخشی را با هم حتی داشته باشید و ان هم در یک هسته و سئوی شما چندین برابر

و نه با انتخابی نادرست در صورت نیازتون در اینده مجبورید سیستم را عوض کنید و از صفر شروع کنید یا از اسکریپت مکمل بهره ببرید که مشکلات خاص خود را به همراه می اورد
    میگم شما تا بحث ها تخصصی شده
    زیاد حرف نمیزنی؟
    اگر هم میزنی فقط حرف های عادی میزنی
    باز هم سنگ پرستا به سینه میزنی
    سربرگ جدا نمیخواهد باز کنی این خودش سربرگ جداست
    حرفی برای گفتن داری بگو
    ی چهارتا جمله تخصصی بگو تا دوستان مطلع بگند
    این چیزی بارش هست

prestatools آواتار ها
    89 بار تشکر شده در 73 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Patrik نمایش پست ها
    شما در عین اینکه ادعای حرفه ای بودن دارید اما حرف های غیر حرفه ای زیاد می زنید!
    اگر واقعا پرستاشاپ یک فروشگاه ساز اوپن سورس هست فقط باید روی این مانور بدید نه اینکه به کاربر بگید باهاش سایت و وبلاگ و انجمن و ... هم میتونه بسازه
    وردپرس بستر تولید محتواست که با افزونه هایی تبدیل به فروشگاه هم میشه اما وردپرس یک بستر تجارت الکترونیکی هست و به هیچ وجه استفاده ازون برای سایت و وبلاگ و انجمن رو نباید پیشنهاد بدید . ما موندیم درباره شما قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو! اگر کسی یک درصد هم بخواد بیاد سمت پرستاشاپ با این جهت گیری ها و طرفداری های متعصبانه شما کلا زده میشه . به نظرم شما الان دارید ضد تبلیغ انجام میدید به جای تبلیغ
    بازم اتفاقا برعکس
    قدرت یک فروشگاه ساز در همین است که با رایگان بودنش و کاملا ازاد قدرت تولید این همه نوع محتوا را خواهید داشت در صورتی که با سیستم های دیگر که اصلا فروشگاه ساز بیس نیستند این را قادر نیستید و یا با هزینه های هنگفت!

پس این یکی از مهمترین نشانه های برتری است در توسعه پذیری سیستم و اگر این چیز ساده و علمی را متوجه نمیشوید دیگر نمی توان بحثی در این سربرگ کرد

میگم شما تا بحث ها تخصصی شده
    زیاد حرف نمیزنی؟
    اگر هم میزنی فقط حرف های عادی میزنی
    باز هم سنگ پرستا به سینه میزنی
    سربرگ جدا نمیخواهد باز کنی این خودش سربرگ جداست
    حرفی برای گفتن داری بگو
    ی چهارتا جمله تخصصی بگو تا دوستان مطلع بگند
    این چیزی بارش هست
    فکر کنم شخصیت شما برای همگان نمایان شده دوست عزیز و چیزی نگم بهتر است چون هم صحبتی با شما را نمی بینم در این سربرگ
    تنها چیزی که می گم اینه که شما سکوت کنی بهتر است چون اگر از تخصص چیزی آگاه بودید به جای فرافکنی به بنده حرفی تخصصی می زدید پس بهتر است سکوت کنید
    برترین قالب و ماژول های پرستاشاپ تنها در
    http://Prestatools.ir

5. کاربر زیر به خاطر این پست از prestatools تشکر کرده است :

adea1371 آواتار ها
    576 بار تشکر شده در 343 پست
    بازم اتفاقا برعکس
    قدرت یک فروشگاه ساز در همین است که با رایگان بودنش و کاملا ازاد قدرت تولید این همه نوع محتوا را خواهید داشت در صورتی که با سیستم های دیگر که اصلا فروشگاه ساز بیس نیستند این را قادر نیستید و یا با هزینه های هنگفت!

پس این یکی از مهمترین نشانه های برتری است در توسعه پذیری سیستم و اگر این چیز ساده و علمی را متوجه نمیشوید دیگر نمی توان بحثی در این سربرگ کرد

فکر کنم شخصیت شما برای همگان نمایان شده دوست عزیز و چیزی نگم بهتر است چون هم صحبتی با شما را نمی بینم در این سربرگ
    تنها چیزی که می گم اینه که شما سکوت کنی بهتر است چون اگر از تخصص چیزی آگاه بودید به جای فرافکنی به بنده حرفی تخصصی می زدید پس بهتر است سکوت کنید
    بابا متخصص
    من هیچ موقع نگفتم متخصص هستم
    شما هی می ایی حرف میزنی
    میگم ی بار ی حرف تخصصی بزن
    چهار نفر ادم با تجربه که داخل انجمن هستند
    بگن این چیزی بارش هست

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

پرستا رایگان هست
    باهش میشه اپلو هوا کرد و...
    ی بار بیا جای حرف بی پایه اساس که زیاد میزنی
    بگو پرستا خوب هست به این دلایل
    دلیل بیار منطقی
    ن فقط خوبه

prestatools آواتار ها
    89 بار تشکر شده در 73 پست
    فکر کنم قبلا دلیل و اثبات خود را برای رقابت پرستاشاپ بین تمامی دوستان حرفه ای در فروشگاه ساز های دیگر زدم و دریغ از یک نفر که پیام خصوصی دهد برای رقابت با این سیستم و زدن سربرگی برای رقابت با این سیستم

هنوزم اگر کسی می خواهد و دوست دارد و کاربر حرفه ای سیستم فروشگاه ساز دیگری است به بنده پیام دهد برای ایجاد سربرگ جامع پس وقتی شما و دیگر دوستان ادعای حرفه ای ندارید پس لطفا سخنان غیر حرفه ای نیز نزنید و به جایش اگر حرفی دارید در فروشگاه ساز دیگر و کاربر حرفه ای ان سیستم هستید با پرستاشاپ با دادن پیام خصوصی به بنده و اعلام آمادگی برای رقابت با پرستاشاپ در ایجاد سربرگی سخن بگید و در غیر این صورت با ایجاد فرافکنی سخنان بیهوده نزنید

M.Abooali آواتار ها
    560 بار تشکر شده در 246 پست
    prestatools،

در خصوص برخی گفتار نادرست و منحرف کننده شما:

و نه با انتخابی نادرست در صورت نیازتون در اینده مجبورید سیستم را عوض کنید
    تغییر هیچ اشکالی ندارد. ما در کدباکس سیکل تغییر مشخص داریم هر دوره زمانی مشخص خودکار تغییر می کنیم. این عیب نیست که در آینده یک سیستم تغییر کند. مطمئناً شما مسابقات چندگانه را دیده باشید. کسب و کار و حرکت به سوی موفقیت در بیزنس همانند آن مسابقات است. اصلا اینطور نیست که از اول تا آخر مسیر سوار یک وسیله باشید. گاهی پیاده، گاهی سواره گاهی با شنا و... .

نکته حائز اهمیت این است که در آب سوار بر دوچرخه نباشید و در خشکی مشغول شنا کردن نباشید ... اگر نه هر سایت موفقی بی تردید در گذر زمان مدام نیازمند اصلاح سیستم خود خواهد بود.

و از صفر شروع کنید یا از اسکریپت مکمل بهره ببرید که مشکلات خاص خود را به همراه می اورد
    هیچ مشکل خاصی پیش نمیاد اگر کار اصولی و درست باشد. مثلا ما الان برای مدیریت کسب و کار خودمان تقریبا مجموعه کدهایی که نوشتیم چندین برابر وردپرس و انجمن ساز و whmcs مورد استفاده است. در آن حد که میتوان به جرات گفت اسکریپت یکپارچه ایجاد شده جهت مدیریت متمرکز از جمع اون 3 تا بزرگ تر است. هیچ مشکل خاص یا غیر خاص هم نداریم.

گویی شما کلا با جامعه توسعه دهندگان مشکل دارید؛ احتمالا وقت خرید کت و شلوار حاضرید هر مدل و طرح و رنگی که سایزتان فیت بود بپوشید چون این که سر و کارتان برای کوتاه کردن آستین یا ... به خیاط بیوفتد را انتخاب نادرست میدانید و مشکلات خاص براتون به همراه دارد. پس نباید آدم خوش تیپی هم باشید (شوخی ... )

و دریغ از یک نفر که پیام خصوصی دهد برای رقابت با این سیستم و زدن سربرگی برای رقابت با این سیستم
    بنده که اعلام آمادگی کردم اما سفارش کاری از طرف شما دریافت نشد. با پرداحت هزینه شما هر کاری خواستید برایتان با هر اسکریپتی که دلتان خواست انجام می دهم. هنوز هم سر حرفم هستم.

شما یک بار نظرات خودتان را گفتید. اگر در گفتار شما منطقی باشد خوانندگان می پذیرند اگر نباشد صد بار هم که بگویید بی فایده خواهد بود.

حیف نیست اطلاعات خوب و بحث های سازنده شکل گرفته در این تاپیک نوسط دوستان رو با پست های تکراری به حاشیه برانیم؟
    ویرایش توسط M.Abooali : 6 روز پیش در ساعت 02:18
    [ Never is Never an Answer ||| Personal Site: www.abooali.ir ]

9. کاربران زیر به خاطر این پست از M.Abooali تشکر کرده اند :

راهبر انجمن شاپ کیپر Patrik آواتار ها
    585 بار تشکر شده در 248 پست
    اگر این چیز ساده و علمی را متوجه نمیشوید دیگر نمی توان بحثی در این سربرگ کرد[/B]
    جسارت بنده رو ببخشید
    اما تو بحث های علمی که دوستان با دانش فنی داخل این تاپیک کردند شما کاملا سات بودید و عملا حرفی برای گفتن نداشتید و فقط آخر بحث تشریف میارید و میفرمایید پرستا فلان ...
    چرا در بحث های برگرفته از دانش فنی برنامه نویسی و مباحث علمی ای که پیرامون کارایی اسکریپت ها شد شما اصلا ورود نکردید و اصلا حرف نزدید و صرفا تماشاچی و خواننده بود!
    بنده علمی ندارم اما اجازه نمیدم یک بی علم من رو به بی علمی خطاب کنه!
    سایر دوستان که علمی صحبت کردند خوشبختانه یک دهم شما هم ادعا ندارند! راسته که میگن درخت هر چی میوش بیشتر سرش پایین تر!
    از دوستان به خاطر انحراف تاپیک عذرخواهی می کنم

11. کاربران زیر به خاطر این پست از Patrik تشکر کرده اند :

Ali.Sh آواتار ها
    2,985 بار تشکر شده در 1,253 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط bestirani2 نمایش پست ها
    بنده هم صرفا بحث کمک به دوستان برای انتخاب بهتر هست. بنده فروشنده هیچ کدوم از اسکریپت ها نیستم و حتی از هیچ کدوم استفاده نمیکنم. در حال حاضر به دلیل مشغله کاری هیچ پروژه ای هم قبول نمی کنم ولی در گذشته روی تمام این موارد پروژه انجام دادم و هیچ تعصبی روی هیچ کدوم از اسکریپت ها ندارم و اگر دقت کنید از بدی های و خوبی های هر دو مورد میگم.

به نظر ما هر دو یک بحث رو بیان میکنیم ولی به روش های مختلفی داریم بیان می کنیم.

در مورد قدیمی بودن هم بنده خودم یک تست جدید انجام دادم.
    http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=103306
    که اختلاف زیادی بین دو سیستم بود. البته ممکن ایرادی در تست من وارد باشه که اگر ایرادی هست دوستان فنی بیان کنند تا اصلاح کنم. و مهم تز از بحث سرعت مصرف خیلی بالاتر رم پرستاشاپ بود که برابر با هزینه بیشتر هست.

یکی از بحث های دیگر راجب این دو فروشگاه ساز شیوه پلاگین نویسی هست. بنده خودم با اپن کارت مشکل جدی داشتم. شما برای تغییر عملکر یک بخش مجبور هستید override کنید که این کار مشکل زیادی به همراه داره. فرض مثال یک پلاگین میاد میگه خطی که شامل این عبارت هست رو پیدا کن و بعد از اون این کد ها را وارد کن و پلاگین دومی هم هست که مجدد با همون قسمت کار داره ولی چون کد ها تغییر داده شده خروجی غیر قابل انتظاری بوجود خواهد امد.
    امیدوارم در اپن کارت 3 برای حل این مشکل Hook در نظر گرفته شده باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bestirani2 نمایش پست ها
    پروفایلینگ داخلی تمام کوئری ها مثل show describe و set و ... رو نشون نمیده به علاوه نمیشه هر دو رو با هم مقایسه کرد و قسمت مهمتر اینکه باز کردن یک صفحه شامل صفحه باز شده به صورت ajax هم هست که در این حالت مشاهده نمیشه.
    کار برنامه ای که گفتم اینه بهتون یک پورت معرفی میکنه و شما برنامه رو وصل میکنید به اون در نتیجه متوجه کوئری ها میشه.

هدف من اینه هر کس با اگاهی انتخاب کنه. همینطور که پرستاشاپ هسته بهتر و پشتیبانی بهتری داره، اپن کارت هم سرعت بیشتر و هزینه کمتر داره. من مزایای هر دو رو گفتم فقط یک مورد رو بولد نکردم، در تاپیک دیگر هم نتیجه تست خودم را قرار دادم که مصرف رم پرستاشاپ حدودا 15 برابر هست پس مسئله کم اهمیتی نیست. شما نمی توانید قسمتی که مزیت پرستاشاپ هست رو بگید باید بولد بشه و مزیت اپن کارت بگید اصلا اهمیتی ندارد. کاربر باید مزایا هر دو رو بدونه تا بتونه انتخاب کنه.

مواردی هم که گفتید بنده بخشی رو قبول دارم و بخشی رو نه. در نهایت تمام این مطالب برای این هست کاربر بتونه انتخاب اگاهانه تری داشته باشه
    سلام و عرض ادب

ابتدا باید عرض کنم که من احترام بسیار زیادی برای شما قائل هستم ، فرمایشات متینی دارید و دلسوازنه وقت میزارید و مواردی رو مطرح میفرمایید.

چون این موضوع همزمان داره در چند تاپیک بحث میشه ، برخی از پست ها دوستان هم کلا محتوای درستی نداره و بیشتر درگیری و بحث بین خودشون هست و اینکه متاسفانه یا خوشبختانه خیلی درگیرم این روزها نمیتونم خیلی وارد بحث بشم. یک توضیح کلی میدم و بحث رو تمام میکنم. ( حقیقتا این بحث هم ارزشش رو نداره چون فک میکنم یک روال تکرار مکررات رو در پیش گرفته )

در مورد کلا اپن کارت من بارها گفتم سیستم سبک تری نسبت به پرستاشاپ هست. اما من خیلی اصرار ندارم که معایب اپن کارت رو بگم. من بیشتر مزایای پرستاشاپ رو عرض کردم و میکنم. من کار خاصی با اپن کارت ندارم که در مورد معایبش حرف بزنم اگر چه پیش میاد چنین بحث هایی ولی هدف این نیست که معایب اونها رو بگیم. بارها هم گفتم سیستم قابل قبولی هست و نیازهای اولیه رو برطرف میکنه.

ناگفته نماند که متاسفانه اگر شخصی بحث های شما رو دنبال کنه متوجه میشه که در این مدت کوتاه ، به شدت روی هزینه بیشتر هاست پرستاشاپ و پرفورمنس پرستاشاپ مانور دادید اینقدر که از مقایسه کلی سیستم ها به صرفا هزینه و پرفورمنس بحث تغییر وضعیت داده. از طرف دیگه چون متاسفانه همین حرفها داره در چند تاپیک تکرار و مانور داده میشه به نظر من فرمایشات شما به جای اینکه آگاهی دهنده باشه ، با هدف تاکید به معایب یک سیستم و هک کردن این معایب در ذهن کاربر داره. البته مطمئنم شما از روی سوء نیت مطرح نکردید و هدفتون آگاه سازی بوده.

البته در یکجا فرمودید که منافع شخصی از مطرح کردن این موارد ندارید لطفا در مباحث و گفتگو ها اینطور نفرمایید چون این نقطه مقابل این حرف یعنی اینکه طرف مقابل منافعی داره که بیان میکنه. همونطور که قبلا گفتم اجازه بدید محتوای کلام رو در نظر بگیریم نه گوینده رو.

ضمنا من این رو عرض کنم ، بررسی دقیق و موشکافانه خیلی خوب هست ما بدونیم مزایا و معایب یک سیستم چی هست و چه انتخابی داشته باشیم تا کسب و کار بهتری رو شکل بدیم. من و تیمی که افتخار همکاری باهاش رو دارم از این قاعده مستثنی نبودیم. ما به خاطر سالها تجربه برنامه نویسی و کار با سیستم ها و چهارچوب های مختلف دستمون کاملا باز هست برای تغییر رویه و انتخاب سیستم دیگه ای که روی اون کار کنیم. قبلا هم این کار رو کردیم ، ما چند سال پیش وردپرس کار میکردیم حالا پرستاشاپ. ضمنا علاوه بر این ها چند سیستم دیگه رو هم توسعه میدیم و همزمان با فریم ورکها پروژه های اختصاصی هم انجام دادیم و میدیم اگر نیاز باشه و در دستور کار قرار بگیره.

ما پرستاشاپ رو چند سال پیش انتخاب کردیم ، چون رویه و حرکت پرستاشاپ نه فقط در ایران بلکه در سطوح جهانی رو به رشد و اصولی دیدیم. چند سال پیش پرستاشاپ رتبه خیلی پایین تری از فروشگاه سازهای دیگه داشت اما الان یکی از گزینه های مهم انتخاب شده و من فک میکنم آینده بهتری هم در پیش رو خواهد داشت. بنابر این ما هم مثل بقیه مزایا و معایب رو سنجیدیم و انتخاب کردیم و دستمون باز هست هر زمان معایب بیشتری وجود داشته باشه ، به سمت دیگه ای حرکت کنیم.

بنده چند اختلاف نظر با شما دارم ، که عرض میکنم. ( البته خیلی دوستانه و صمیمانه عرض میکنم ، لطفا سعی کنید با لحن خوب و صمیمانه بخونید تا سوتفاهم پیش نیاد )

در تاپیک موازی ، در این پست بنده سعی کردم بدون نام بردن از یک فروشگاه ساز ، روش انتخاب یک فروشگاه ساز خوب رو معرفی کنم:
    http://forum.shopkeeper.ir/showthrea...l=1#post608635

در پست بعدی شما فرموده اید:
    http://forum.shopkeeper.ir/showthrea...l=1#post608677
    من قبول ندارم که حتما اپن سورس باشد و اینکه جامعه کاربری تاثیر دارد.
    الان shopify.com رو یک نگاه بندازید استفاده کنند بالاتری نسبت به پرستاشاپ دارد. https://wappalyzer.com/categories/ecommerce
    یا مثال دیگه ویندوز استفاده کننده بیشتری از لینوکس دارد.
    اپن سورس بودن یا نبودن نباید دلیل انتخاب باشد. و هیچ مزیتی ندارد.
    صد در صد و باز تاکید میکنم این مورد مهم ترین ، نکته ای هست که باید در انتخاب فروشگاه ساز یا حتی هر سیستم مدیریت محتوای دیگه ای در نظر گرفته بشه. مقایسه این سیستم با shopify که یک سایت فروشگاه دهی ( مثل بلاگفا که بلاگدهی هست ) محسوب میشه کاملا اشتباه هست.
    مقایسه با ویندوز هم کاملا اشتباه هست ( جسارتا مقایسه عجیبی هست ) حتی اگر ویندوز اپن سورس باشه ( مثل لینوکس ) باز هم انگشت شماری توسعه دهنده میتونن اون رو توسعه بدن اما یک فروشگاه ساز بر پایه PHP توسط هزاران نفر میشه توسعه داده بشه و رفع مشکل بشه. ضمنا ویندوز توسط شرکت عظیمی به نام مایکروسافت پشتیبانی میشه.

سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه سازی که کد شده هست هر لحظه ممکنه قطع بشه یا مشکلی برای توسعه دهنده اون پیش بیاد ( مخصوصا اونها که شرکت درست و حسابی پشتشون نیست ) ، علاوه بر این امکان توسعه وجود نداره و همچنین با هر تغییر کوچک یا هر به روز رسانی یا آپدیت یا افزودن ماژول ممکنه مشکلات متعدد و باگهای زیادی رخ بده که به دلیل عدم دسترسی به سورس ، قابل برطرف کردن نیست. به دلیل انحصاری بودن وابستگی به توسعه دهنده به وجود میاد ، هر نوع پشتیبانی رو باید تحمل کرد ، هر نوع قیمتی رو باید قبول کرد ، به طور کلی با هر سازی باید رقصید!

در مورد پرفورمنس و بنچمارک :

شما فقط سرعت رو نگاه کردید؟ تعداد فایل ها و ... مشاهده کنید خودش میتونه نشان از پرفورمنس داره.
    در تمام دنیا وقتی قرار بر بنچمارک گیری میشه ، تمام تلاششون بر این هست که دو مقایسه با شرایط مساوی و دقیقی صورت بگیره ، حتی این بنچمارک و مقایسه در شرایط مساوی هم بارها تکرار میشه و حد وسط اون در نظر گرفته میشه. به علاوه اطلاعات دقیقی از بنچمارک ، نحوه تست ، سیستم تست کننده ، تعداد درخواستها و موارد دیگه به صورت دقیق بیان میشه.

در تستهای که انجام دادید ، شما یک سیستم لایت مثل اپن کارت با امکانات پایین تر رو با پرستاشاپ که زمین تا آسمون از نظر امکانات و قابلیتها متفاوت هست انجام دادید ( نمیگیم کدام خوب یا بد بلکه میگوییم تفاوت فاحش هست ) در چنین شرایطی اساس بنچمارک و مقایسه به این شکل ریز سوال میره.

پرستاشاپ ده ها قابلیت اضافه در توسعه پذیری و هم در مدیریت فروشگاه نسبت به پرستاشاپ داره و بدون در نظر گرفتن این موارد مقایسه صرف با یک سیستم دیگه ، به نظر من اشتباه هست و تاکید بر این مورد هم عمل صحیحی نیست. اگر هم در چنین مواقعی چنین مقایسه ای قرار بر انجامش هست توی نتیجه گیری نهایی باید بیان بشه که دلیل این تغییر چی هست و مثلا پرستاشاپ این امکان ، اون امکان یا فلان امکان رو داره که باعث این تغییر شده ، معمولا در تمام یا اکثر مقایسه های معتبر خارجی در نتیجه گیری ها موشکافانه بیان میشه علل و معلول این موضوع چی هست. نه اینکه صرفا ما آخر بگیم اپن کارت سریعتر هست؟! اگر من یا شخص باتجربه برنامه نویسی دیگه ای بخوایم دلایلش رو بگم میتونه یک مقاله یا چند مقاله در این مورد بنویسم اما خوب عرض کردم نه وقت این کار رو دارم و نه تا به حال علاقه ای به بررسی عیوب سایر سیستم ها نبوده. ( که البته با توجه به این صحبت شاید در یک فرصت مناسب یک بررسی موشکافانه داشته باشم اگر انشالله زمان مناسبی پیدا کنم )

در مورد هزینه هاست که در چند پست تکرار کردید:

نکته اول در مورد هزینه ، اگر هاست اونقدر هزینه تحمیل میکنه ما روش های فنی متعددی برای بهینه سازی داریم ، از روش هایی مثل کش ، APC ، بهینه سازی قالب ، تغییر نسخه PHP و موارد بسیار دیگه ای که افراد متخصص میتونن رجوع کنند. از این موضوع بگذریم ماهیت فروشگاه با وبسایت خبری متفاوت هست.

بیینید یک فروشگاه ساز قرار هست بازدید کنندگانی رو جذب کنه که قرار بر خرید دارند نمیشه با سایت خبری یا تفریحی مقایسه کرد. در سایت خبری شما هزاران بازدید داشته باشید و نسبت درآمد به بازدید بسیار کمتر هست اما یک فروشگاه چند برابر کمتر مثلا صدها خواهد داشت. ( اعداد و ارقام مثال هست ) در واقع در فروشگاه بازدید کنندگان به قصد خرید وارد وبسایت میشند و معمولا نسبت درآمد به بازدید بسیار بسیار بیشتر از سایت خبری هست.

من در صحبتهام عرض کردم زمانی که فروشگاه بازدید بالایی داشته باشه به دلیل ماهیت درآمدی خودش ، متقابلا درآمد بالایی رو هم کسب میکنه.
    اگر یک فروشگاه اینترنتی بازدید بالایی داره اونقدر که آزار دهنده میشه ، من به جای اینکه مثل شما صرفا پیشنهاد کنم سیستم ساده تر و سبک تری رو نصب کنن ، من پیشنهاد مهم تر و اصولی تری به دوستان میدن. کاری که ما در تیممون بارها کردیم و روی محصولاتمون پیاده کردیم.

یک فروشگاه اینترنتی اگر بازدید بالایی داشته باشه به علت ماهیت بازدید کننده یعنی فرصت بسیار مناسبی برای کسب درآمد بیشتر و افزایش نسبت درآمد به بازدید. در این جا علاوه بهینه سازی های هسته ، ما توصیه میکنیم رفتار کاربران بررسی و تحقیق بشه و سعی بشه تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه به بالفعل تبدیل بشه. شاید هزاران بازدید در روز وجود داره اما تنها چند خرید انجام میشه ، اینجا لازم هست تا بررسی بشه از این گنج بزرگ یعنی بازدید بالا چرا نتیجه کوچکی حاصل میشه و فقط چند مشتری خرید میکنه.

اگر به همین روال اصول صحیحی برای جذب و فروش بیشتر انجام بشه نتیجه بزرگی حاصل میشه. این ترغیب کردن به خرید ، میتونه هم از ابعاد فنی انجام بشه و هم از ابعاد بازاریابی و پشتیبانی و ارتباط بهتر با مشتریان و خدمات جانبی.

از ابعاد غیر فنی بگذریم ، ابعاد فنی اینجا میتونه راهگشای مشکلات و البته موفقیت هر چه بیشتر باشه. من با مثال این موضوع رو توضیح میدم :

فرض کنید یک وبلاگ دارید ، محصولاتی رو معرفی کردید و مشتریان برای خرید به شما زنگ میزنن و شماره حساب میگیرن و میرن بانک پرداخت میکنن. روال کامل دستی انجام بشه ، قطعا فروش کم خواهد بود. حالا سبد خرید و درگاه پرداخت اضافه میکنیم ، میبینیم فروش بیشتر شد. حالا پرداخت در محل اضافه میکنیم میبینیم باز هم فروش بیشتر شد. حالا مراحل ثبت سفارش رو راحتتر میکنیم ( مثل کاری که ما برای پرستاشاپ برای مشتریانمون انجام میدیم ) میبینیم باز مشتریان بیشتری خرید میکنند. بعد از اون ما باز روش های فروش بیشتر رو پیاده میکنیم مثلا امکان خرید به شکل های مختلف باز فروش بیشتر ، در مرحله بعد ما سعی میکنیم گیمیفیکیشن رو در فروشگاهمون پیاده کنیم مثلا تایمر بزاریم ، فروش ویژه بزاریم ، تخفیف زمان دار بزاریم ، امتیاز بزاریم ، کوپن بزاریم و غیره.

هر کاری که در این مراحل انجام میدیم باعث میشه تعداد بیشتری از بازدید کننده یا مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل بشند یعنی ما نسبت بازدید به درآمد رو افزایش دادیم. ما تمرکزمون به فروش بیشتر و افزایش امکانات و قابلیتها هست و نه تمرکزمون صرفا به اسکریپت و سبک تر کردن اسکریپت!

بنابر این وقتی شما یک سیستم با امکانات کمتر رو نصب دارید و استفاده میکنید به مرور زمان میبینید که نسبت بازدید به درآمد کاهش پیدا میکنه یعنی شما باید هزینه بیشتری صرف کنید و درآمد کمتری هم داشته باشید.

دنیای امروز دنیای رقابت هست ، هر روز سرویس دهندگان و خدمات دهندگان باید به مشتریانشون تفاوت و خاص بودنشون رو به شکلی بیان کنن چه با خدمات چه با امکانات. شاید ابتدای کار یک نفر بگه من همین که فلان سیستم یک سبد خرید و درگاه داره برای من کافیه. بله اگر خدماتتون انحصاری و خاص هست مشتری مجبوره خرید کنه و خرید هم میکنه. اما اگر خیلی متفاوت نیست مشتری از هر جا که بهتر باشه خرید میکنه. اینبار شما مجبور هستید خدماتتون رو بهتر کنید ، امکانات بیشتر و بهتری اضافه کنید و موجبات آسایش و رضایت مشتریان رو فراهم کنید.

اینجا هست که نیاز به فروشگاه سازی با امکانات بیشتر ، اپن سورس و البته توسعه پذیری بالاتر ، پشتیبانی و توسعه دهندگان بیشتر و باکیفیت تر و دهها علت دیگه برای انتخاب مهم میشه!

اینجا اگر ساده ترین و سبک ترین فروشگاه ساز رو هم داشته باشیم و در کار متوجه بشیم که نیازهای بیشتری داریم و امکانات اضافه کنیم میبینیم فرقی بینشون آنچنان نمیکنه و اگر پرفورمنس یکی بالاتر و یکی کمی پایین تر بوده علتی جز امکانات بیشتر ، هسته توسعه پذیر تر و مواردی از این دست نیست. برای همین اول عرایضم عرض کردم این مقایسه کلا خطا هست و مقایسه سطحی هست.

در مورد پرستاشاپ :

پرستاشاپ هسته پایداری داره کمتر خراب میشه و هسته اپن سورسی و رایگانی داره.
    پرستاشاپ جامعه کاربری بزرگتری داره.
    پرستاشاپ توسعه پذیری بسیار بالایی داره، یعنی دستتون کامل باز خواهد بود برای امکانات بیشتر.
    پرستاشاپ هر روز رو به رشد و تغییر هست از هسته گرفته تا همون موتور تمپلیت که دوستان اشاره کردن.
    پرستاشاپ توسعه دهندگان و پشتیبانان خوبی در ایران داره و تعدادشون هم داره زیادتر میشه.
    پرستاشاپ به صورت پیشفرض هم امکانات بسیار کامل و خوبی داره به قدری که مدتی در امکانات زیاد اون غرق خواهید شد و زمان بیشتری برای فراگیری اون صرف کنید.
    و بسیار موارد دیگه که میشه برای پرستاشاپ بیان کرد.

چرا از پرفورمنس و سرعت پرستاشاپ رو صرفا به عنوان عیب یاد نمیکنم؟
    پرفورمنس و سرعت پدیده ای هست که در اثر امکانات بیشتر و توسعه پذیری بالاتر سیستم پرستاشاپ رقم خورده ، ساده انگارانه هست که چیزی که مزیت پرستاشاپ بوده رو ما در مقابل یک عیب یاد کنیم اما دلیلش رو توجه نکنیم. همین شرایط برای هر سیستم دیگه ای وجود داشته باشه مطمئنا پرفورمنس و سرعت اون تغییر خواهد کرد.

بنابر این مورد رو اصلا نمیشه به صورت کلی عیب دونست ، بلکه در شرایط انتخاب کاربر و نیازهای کاربر باید این مورد عیب محسوب بشه یا خیر. اگر تمام مزیت های پرستاشاپ رو نیاز دارید پس این عیب نیست. اگر مزیت های متعدد پرستاشاپ رو نیاز ندارید از جمله امکانات بیشتر و توسعه پذیری بالاتر پس این عیب هست برای انتخاب شما.

نتیجه اینکه بسته به امکانات سیستم ، بسته به ماژولهایی که استفاده شده ، بسته به قالب ، بسته به تنظیمات سرور و هاست ، بسته به استفاده از روش های بهینه سازی متعددی که وجود داره ، سرعت و پرفورمنس تغییر میکنه. این مورد برای همه سیستم ها صدق میکنه چون اونهایی که امکانات کمی دارند و چه اونهایی که امکانات بیشتری دارند.

صحبت پایانی :

در تمام این مدت من سعی کردم نسبت به مواردی که به پرستاشاپ ربط پیدا میکنه پاسخ بدم. طی چند سال اخیر من آنچنان به یاد ندارم که ما یا کلا پرستاشاپی ها هدفی جز به توسعه و بهبود پرستاشاپ داشته باشیم.

امروز اگر پرستاشاپ ، پرستاشاپ شده و اینقدر در ایران جا افتاده نه به خاطر این همه مزایا و امکاناتی که داره بلکه به خاطر تلاش و پشتکار چندین تیم هستند که واقعا عملکرد مطلوبی رو در این زمینه دارند.

هر سیستم یا فروشگاه سازی تنها زمانی انتخاب خوبی هست ، که به خوبی انتخاب شده باشه. نه زمانی که با تبلیغ های متعدد یا ضد تبلیغ های متعدد باشه.

من به دوستان توصیه میکنم در هنگام انتخاب ، همه جوانب رو در نظر بگیرند نه فقط یک موضوع خاص. اولویت ها میتونه برای هر شخص متفاوت باشه اما توجه به همه جوانب مهم هست.

طبق اصل پارتو یا همون قانون 20-80 نباید توجهمون رو به 80 درصد کاری کنیم که تنها 20 درصد سود داره به واقع توجه صرف و خیلی وسواس گونه به اعداد و ارقام و پرفورمنس و مواردی از این دست موجب از دست رفتن تمرکز و عدم توجه به موارد مهمی مثل بازاریابی و فروش و دیجیتال مارکتینگ ، جذب حداکثری مشتریان برای خرید بیشتر هست.

به جای اینکه ما به این توجه کنیم که هزینه هاستمون رو مثلا 30 درصد کمتر کنیم باید تمرکز بیشتر بر روی این موضوع معطوف باشه که چطور درآمد رو چند برابر کنیم چطور بازدید کنندگان بیشتری رو مجاب به خرید بیشتر کنیم!

این صحبت پایانی هست و من دیگه عرض خاصی ندارم چون این خیلی اینجا شلوغ و نامرتب شده و من هم تقریبا توضیحات کاملی در این مورد دادم.
    LAMP | CI/YII/Laravel/Phalcon | HTML/CSS/JS/JQuery | WP/PS/IPS | Android/Java

13. کاربران زیر به خاطر این پست از Ali.Sh تشکر کرده اند :

bestirani2 آواتار ها
    574 بار تشکر شده در 344 پست
    ناگفته نماند که متاسفانه اگر شخصی بحث های شما رو دنبال کنه متوجه میشه که در این مدت کوتاه ، به شدت روی هزینه بیشتر هاست پرستاشاپ و پرفورمنس پرستاشاپ مانور دادید اینقدر که از مقایسه کلی سیستم ها به صرفا هزینه و پرفورمنس بحث تغییر وضعیت داده. از طرف دیگه چون متاسفانه همین حرفها داره در چند تاپیک تکرار و مانور داده میشه به نظر من فرمایشات شما به جای اینکه آگاهی دهنده باشه ، با هدف تاکید به معایب یک سیستم و هک کردن این معایب در ذهن کاربر داره. البته مطمئنم شما از روی سوء نیت مطرح نکردید و هدفتون آگاه سازی بوده.
    بنده راجب ضعف override کردن ماژول در اپن کارت چیزی نگفتم؟ اینکه راجب این بحث ادامه پیدا کرده به این دلیل هست جایی که بنده ضعف رو گفتم شما قبول کردید ولی بحث پرفورمنس و هزینه رو مطرح کردم شما با تمام تیم های پرستاشاپ گارد دفاعی گرفتید؟

البته در یکجا فرمودید که منافع شخصی از مطرح کردن این موارد ندارید لطفا در مباحث و گفتگو ها اینطور نفرمایید چون این نقطه مقابل این حرف یعنی اینکه طرف مقابل منافعی داره که بیان میکنه. همونطور که قبلا گفتم اجازه بدید محتوای کلام رو در نظر بگیریم نه گوینده رو.
    باید قبول کنید دیدگاه فردی که یک از پشتیبان های اصلی پرستاشاپ هست با یک فردی که هیچ وابستگی به هیچ فروشگاه سازی ندارد متفاوت هست.

ما به خاطر سالها تجربه برنامه نویسی و کار با سیستم ها و چهارچوب های مختلف دستمون کاملا باز هست برای تغییر رویه و انتخاب سیستم دیگه ای که روی اون کار کنیم.
    یک سوال که ربطی به بحث اصلی نداره و میتونید جواب ندید. چرا سیستم خودتون رو از ووکامرس تغییر به پرستاشاپ ندادید؟ با وجود ده ها پلاگین برای این کار خیلی راحت بدون مشکلی در سئو میتونستید انتقال بدید. شما ادعا دارید اگه از پرستاشاپ استفاده نشه دست کاربر در اینده بسته میشه ولی خودتون روی ووکامرس هستید. یکم برام عجیب بود. برای همین سوال پرسیدم.

صد در صد و باز تاکید میکنم این مورد مهم ترین ، نکته ای هست که باید در انتخاب فروشگاه ساز یا حتی هر سیستم مدیریت محتوای دیگه ای در نظر گرفته بشه. مقایسه این سیستم با shopify که یک سایت فروشگاه دهی ( مثل بلاگفا که بلاگدهی هست ) محسوب میشه کاملا اشتباه هست.
    اگه اشتباه هست چرا در تمام نقد های خارجی هست چرا اکثرا رای را به اون میدند؟

مقایسه با ویندوز هم کاملا اشتباه هست ( جسارتا مقایسه عجیبی هست ) حتی اگر ویندوز اپن سورس باشه ( مثل لینوکس ) باز هم انگشت شماری توسعه دهنده میتونن اون رو توسعه بدن
    من اصلا قبول ندارم. بهتر هست یک نگاهی به تعداد توسعه دهندگان لینوکس بندازید. به نظرتون انگشت شمار هستند؟

سیستم مدیریت محتوا یا فروشگاه سازی که کد شده هست هر لحظه ممکنه قطع بشه یا مشکلی برای توسعه دهنده اون پیش بیاد ( مخصوصا اونها که شرکت درست و حسابی پشتشون نیست ) ، علاوه بر این امکان توسعه وجود نداره و همچنین با هر تغییر کوچک یا هر به روز رسانی یا آپدیت یا افزودن ماژول ممکنه مشکلات متعدد و باگهای زیادی رخ بده که به دلیل عدم دسترسی به سورس ، قابل برطرف کردن نیست.
    این دیگه بر میگرده به اینکه کی پشتش باشه. الان پرستاشاپ پیشرفت خوبی داشته بخاطر اینه که تیمی مثل شما پشتش بوده. با این حساب شما پس هیچکی نباید از shopify استفاده میکرد چون کد رو نمیبینه. با وجود کد هم هر کسی نمی تونه ادامه بده. مگه ما تا حالا پروژه اپ سورس کنسل شده نداشتیم؟ با این حساب شما پلاگین هایی میفروشید که کد شده هست و هر کی بخره ممکن هر لحظه مشکلی براش پیش بیاد.
    همینطور که شما به عنوان یک شرکت خوب سریعا مشکل را رفع میکنید و همیطور که ویندوز و shopify و ... مشکلات را رفع میکنند بی شک شرکت های دیگه هم میتونند.

در تمام دنیا وقتی قرار بر بنچمارک گیری میشه ، تمام تلاششون بر این هست که دو مقایسه با شرایط مساوی و دقیقی صورت بگیره ، حتی این بنچمارک و مقایسه در شرایط مساوی هم بارها تکرار میشه و حد وسط اون در نظر گرفته میشه. به علاوه اطلاعات دقیقی از بنچمارک ، نحوه تست ، سیستم تست کننده ، تعداد درخواستها و موارد دیگه به صورت دقیق بیان میشه.
    شرایط نا مساوی بوده؟ هر دو رو یک سیستم بوده و حتی کش پرستاشاپ روشن بوده. بنده هم ده ها بار دستی تست کردم و حدود همان بود که وارد کردم و تاکید هم کردم شرایط یک بنچ مارک کامل را ندارد و تا 20% تغییر ممکن هست.
    نحوه تست: بنده کد را قرار دادم و نوشتم اگر مشکلی میبینند دوستان پرستاپی بیان کنند تا اصلاح بشه.

در تستهای که انجام دادید ، شما یک سیستم لایت مثل اپن کارت با امکانات پایین تر رو با پرستاشاپ که زمین تا آسمون از نظر امکانات و قابلیتها متفاوت هست انجام دادید ( نمیگیم کدام خوب یا بد بلکه میگوییم تفاوت فاحش هست ) در چنین شرایطی اساس بنچمارک و مقایسه به این شکل ریز سوال میره.
    شما از اساس فروشگاه های دیگر رو زیر سوال میبرید. هر کدام امکانات منحصر به فرد خود را دارند مثلا اپن کارت سیستم بازاریابی دارد ولی پرستاشاپ مثلا سیستم تیکتینگ دارد. البته هر امکانی برای هر دو فروشگاه ساز با پلاگین اضافه خواهد شد.
    شما بگید هزاران امکان دارد. باید به درد کاربر بخورد یا نه؟ بهترین کار اینه کاربران خودشون محیط هر دو رو ببینند.
    اولین بار هست که می شنوم یک نفر اپن کارت را یک فروشگاه ساز لایت حساب میکنه

اما خوب عرض کردم نه وقت این کار رو دارم و نه تا به حال علاقه ای به بررسی عیوب سایر سیستم ها نبوده
    هر سیستمی مزیت و ضعف های خودش را داره و این طبیعی هست. در صورتی که پرستاشاپ فقط مزیت بود الان هیچ کس از فروشگاه ساز دیگری استفاده نمیکرد.

نکته اول در مورد هزینه ، اگر هاست اونقدر هزینه تحمیل میکنه ما روش های فنی متعددی برای بهینه سازی داریم ، از روش هایی مثل کش ، APC ، بهینه سازی قالب ، تغییر نسخه PHP
    اینکه شما میگید دو طرفه هست. برای اپن کارت هم تغییر نسخه php به 7 یا apc سرعت بالاتر میره. اگر نتایج رو نگاه کنید بنده تست apc هم گذاشتم و نکته مهم اینه که این هست که این تغییرات نمی تونند مصرف رم پرستاشاپ رو کم کنن.

بیینید یک فروشگاه ساز قرار هست بازدید کنندگانی رو جذب کنه که قرار بر خرید دارند نمیشه با سایت خبری یا تفریحی مقایسه کرد. در سایت خبری شما هزاران بازدید داشته باشید و نسبت درآمد به بازدید بسیار کمتر هست اما یک فروشگاه چند برابر کمتر مثلا صدها خواهد داشت. ( اعداد و ارقام مثال هست ) در واقع در فروشگاه بازدید کنندگان به قصد خرید وارد وبسایت میشند و معمولا نسبت درآمد به بازدید بسیار بسیار بیشتر از سایت خبری هست.
    شما نمی تونید بگید چون کاربر درامد میکنه پس هزینه مهم نیست. مهم میزان سود هست. کاربری فرضا 10 میلیون سود فروشش هست.. حالا کاربر الف 3 میلیون هزینه سرور باید پرداخت کنه و کاربر ب تنها 1 میلیون باید پرداخت کنه. پس صد درصد مهم هست.
    هزینه دو مورد هست:
    زمانی که کاربر صرف میکنه برای کار کردن با سیستم که هر چی پیچیده تر باشه طبیعتا نیاز به زمان بیشتری هست.
    مورد دوم هم هزینه نگهداری برنامه و سرور هست.

اینجا اگر ساده ترین و سبک ترین فروشگاه ساز رو هم داشته باشیم و در کار متوجه بشیم که نیازهای بیشتری داریم و امکانات اضافه کنیم میبینیم فرقی بینشون آنچنان نمیکنه
    تمام این ها به دیدگاه کاربر بر می گرده. من خودم پرستاشاپ رو از نظر کد نویسی خیلی بیشتر از اپن کارت قبول دارم ولی اگه قرار باشه انتخاب کنم برای یک کار کوچک تا متوسط باز هم اپن کارت رو انتخاب میکنم چون امکاناتی که پرستاشاپ میده به درد من نمیخوره. کاربر باید تفکر کنه ببینه امکان خاصی در پرستاشاپ وجود داره که قصد داشته باشه بعدا اضافه کنه یا نه؟

پرفورمنس یکی بالاتر و یکی کمی پایین تر بوده علتی جز امکانات بیشتر ، هسته توسعه پذیر تر و مواردی از این دست نیست
    همه چیز امکانات نیست. قبول کنید امکانات پرستاشاپ تفاوت خیلی بالا نداره امکانات پایه را تمام فروشگاه ساز ها دارند. 30 درصد امکانات اضافی که مثلا پرستاشاپ داره باید دید به درد کاربری میخوره یا نه.
    کد نویس تاثیر بالایی در پرفورمنس دارد. کدها هر چقدر بهینه تر نوشته شود طبیعی هست که پرفورمنس بیشتری دارد. برای پرفورمنس بیشتر باید زمان بیشتری صرف کرد.
    یک مثال میزنم شما هر یک کوئری که اجرا میشه رو analyse میکنید. بعد از نوشتن یک قطعه کد تست میگیرید تا ببینید چه اندازه هر قسمت زمان میبره تا بتونید بهبود بدید. پس کدنویسی تاثیر داره.

چرا از پرفورمنس و سرعت پرستاشاپ رو صرفا به عنوان عیب یاد نمیکنم؟
    باید دید امکانات ایا فایده برای ما دارد یا نه؟ البته موارد زیر فقط مربوط به پرستاشاپ نیست و کلی عرض میکنم.
    امکانات انتخاب کلاس مالیاتی برای ما که در ایران میفروشیم فایده ای دارد؟
    امکان چند زبانه بودن برای ما ارزشی دارد یا نه؟
    امکان اینکه بتونیم هر محصول را به صورت جدا مشخص کنید پس از اتمام موجودی سفارش بگیرد یا نه برای ما ارزش دارد یا نه؟
    امکان اینکه بتوانیم برای هر محصول جداگانه تعیین کنیم که تخفیف اعمالی اول برای مکان در نظر گرفته بشود یا .. ایا نیاز هست.
    امکان اینکه بتوانیم لاگ کارهایی که مدیران دیگر انجام داده اند رو ببینیم ایا برای ما ارزش دارد؟
    امکان ترجمه نیاز هست؟
    امکان ایجاد واحد های پولی نیاز هست؟

ممکن هست یک کاربر نیاز داشته باشه و کاربر دیگر نیازی نداشته باشه. و این انتخاب با کاربر هست.
    ایا نیاز دارد و حاضر هست برایش هزینه بیشتر بدهد یا نه؟

اینکه بگوییم ما خیلی امکانات داریم به تنهایی معنا ندارد. باید گفته شود چه هزینه ای در عوض امکانات خواهیم داشت. در این حالت کاربری که نیازی به امکانات گفته شده ندارد طبیعتا حاضر هم نیست هزینه ای بپردازد.

به جای اینکه ما به این توجه کنیم که هزینه هاستمون رو مثلا 30 درصد کمتر کنیم
    به نظر من اختلاف هاست خیلی بالاتر از این رقم هست.
    درست هست که مهم فروش هست ولی نمیشه بخش های دیگر را نادیده گرفت. به خصوص برای شروع کار. چه ایرادی دارد کاربر سه روز وقت بگذارد و تمام فروشگاه ساز ها را خودش بررسی کنه؟

در پایان همینطور که بالاتر گفتم بنده قصد تخریب یک فروشگاه ساز را ندارم همینطور که معایب اپن کارت را هم گفتم و بارها در طول تاپیک از تیم شما تعریف کردم. ولی شما شدیدا در مقابل صحبت های بنده راجب پرفورمنس گارد گرفتید. در صورتی که دوستان دیگر در تمام تاپیک ها تاکید میکنند پرستاشاپ سریعترین، امنترین، پرامکانات ترین و بهترین هست. جملاتی مثل امن ترین و بهترین صرفا تبلیغاتی هست. و اینکه راجب امکانات میگید. دقیقا بیان کنید این امکانات برجسته را دارد تا کاربر تصمیم بگیرد ارزش دارد یا خیر. و اینکه بنده بحث میکنم برای این هست که کاربری با تفکر اشتباه پرستاشاپ را استفاده نکنه و بعد تاپیک بزنه سرعت خیلی کم هست کسی برای من انتقال میده به یک فروشگاه ساز دیگه؟ (حتما شما هم تاپیک های در این مورد دیدید.)

اینکه در اینجا بحث کنیم خوب هست به نظر من. اینجا تالار گفتمان هست و کاربردش دقیقا بحث و گفتمان هست و باعث میشه نظرات مختلفی بیان بشه تا کاربر بتونه با مشاهده تمام نظرات بهترین مورد را انتخاب کنه.

15. کاربران زیر به خاطر این پست از bestirani2 تشکر کرده اند :

Ali.Sh آواتار ها
    2,985 بار تشکر شده در 1,253 پست
    سلام و عرض ادب و ممنون بابت پاسخ دقیق و وقتی که گذاشتید ، البته من عرض کنم که هیچ گارد دفاعی نگرفتم یا ناراحت نشدم و جدا هم عرض کردم دوستانه و صمیمانه بخونید ، به هر نقد و بررسی هست و من صرفا پاسخ دادم و بارها در متن اعلام کردم شما نیت خیری دارید و صحبتهای من دوستانه هست.

در مورد فرمایشاتتون یک توضیح کوتاه برای هر کدام عرض میکنم :

بنده راجب ضعف override کردن ماژول در اپن کارت چیزی نگفتم؟ اینکه راجب این بحث ادامه پیدا کرده به این دلیل هست جایی که بنده ضعف رو گفتم شما قبول کردید ولی بحث پرفورمنس و هزینه رو مطرح کردم شما با تمام تیم های پرستاشاپ گارد دفاعی گرفتید؟
    بله شما چند مورد از ضعف های اپن کارت رو بیان کردید اما نقد من به شما این هست که بیش از حد و به صورت ناقص مسئله پرفورمنس رو مطرح کردید که اون رو من سعی کردم در توضیحاتم کاملش کنم و بیان کنم.

باید قبول کنید دیدگاه فردی که یک از پشتیبان های اصلی پرستاشاپ هست با یک فردی که هیچ وابستگی به هیچ فروشگاه سازی ندارد متفاوت هست.
    ببینید من توضیح دادم ما هم مثل سایری با بررسی و مقایسه پرستاشاپ رو انتخاب کردیم و تا به حال خوشحالیم که این انتخاب رو داشتیم. اما این دلیل نمیشه که چون من این حرف رو میزنم صحیح باشه یا نباشه. باید محتوای کلام رو بهش توجه کرد. به نظر این دیدگاه هیچ تفاوتی نداره و باید بدون قضاوت و پیش داوری مطالب و شما رو مطالعه کرد.

اون عزیزانی که قضاوت و پیش داوری میکنن ، هیچوقت به حقیقت و راه درست نمیرسن ، پس هر تلاشی از جانب دیگران برای کمک به اونها با شکست مواجه میشه. ما تو این انجمن سعی کردیم به خیلیها کمک کنیم ، اینجا از منافع بوده بقیه موارد چطور ؟ شخص بنده توسعه دهنده چند فریم و چند سیستم مدیریت محتوا هستم تجربه فعالیت چند ساله دارم پس نمیام حرفی بزنم که اساس اشتباه باشه یا منظور دار باشه.

اگر از قبل قضاوت بشه که حرفهای من با منظور هست یا از همون ابتدا به این خاطر اولویت پایین تری به حرفهای من داده بشه ، چرا من وقت با ارزش خودم رو تلف کنم؟شما هم لطفا قبول کنید این طرز تفکر درست نیست! ( به طور کلی میگم و شما رو عرض نمیکنم ) اما شاید شخص مقابل اون فرد دانش یا تجربه کمتری داره یا صرفا به دلایل دیگری به جز مالی دیدگاهش رو بیان کنه. پس از این نوع پیش داوری ها درست نیست. یا مثلا شما تا جایی که خاطرم هست تو تاپیکهای اپن کارت فعال بودید حتی سوالات فنی و تخصصی اپن کارت رو میتونستید جواب بدید حالا من باید قضاوتی در مورد شما بکنم؟ قطعا اگر قضاوت کنم کار اشتباهی کردم.

یک سوال که ربطی به بحث اصلی نداره و میتونید جواب ندید. چرا سیستم خودتون رو از ووکامرس تغییر به پرستاشاپ ندادید؟ با وجود ده ها پلاگین برای این کار خیلی راحت بدون مشکلی در سئو میتونستید انتقال بدید. شما ادعا دارید اگه از پرستاشاپ استفاده نشه دست کاربر در اینده بسته میشه ولی خودتون روی ووکامرس هستید. یکم برام عجیب بود. برای همین سوال پرسیدم.
    بخش پنل مشتریان وبسایت ما که همه مشتریان پنل اختصاصی دراون قسمت دارند و امور مربوط به خرید و فروش و غیره در اون قسمت انجام میشه ، به صورت اختصاصی و با فریم ورک CakePHP نوشته شده. البته این موضوعبه قبل از چند سال پیش برمیگرده و قبل از فعالیت در زمینه پرستاشاپ بوده که به خاطر وسعت اون پروژه و همچنین مشغله های زیاد نتونستیم به پرستاشاپ مهاجرت کنیم چون ما نیاز به بسترهای ویژه و خاصی برای اون داریم که البته روش داریم کار میکنیم و برند جدیدمون یعنی پرستافا بر اون اساس خواهد بود. ( ضمنا من کجا چنین ادعاهایی کردم؟! )

اگه اشتباه هست چرا در تمام نقد های خارجی هست چرا اکثرا رای را به اون میدند؟
    شاپیفای یک سایت هست شاید اینقدر امکانات زیاد و خوبی داره که برای شروع اون سایت رو پیشنهاد میکنند تو ایران همه سایتهای فروشگاه دهی داریم. کسی اگر تونست میتونه با سایتها فروشگاه دهی کار کنه ، اگر مناسبش بود. اینطور دیگه کسی نگران مسائل فنی فروشگاهش نیست البته به شرطی اون سرویس فروشگاه دهی واقعا سرویس خوبی با پشتیبانی و امکانات مطلوبی ارائه کنه. بنابر این اصلا نیازی نیست سورس یک سایت رو من و شما ببینیم چون اگر هم ببینیم دسترسی تغییر نداریم و البته خودشون پشتیبانان و توسعه دهندگان زیادی برای رفع مشکلات و امکانات دارند.

من اصلا قبول ندارم. بهتر هست یک نگاهی به تعداد توسعه دهندگان لینوکس بندازید. به نظرتون انگشت شمار هستند؟
    معمولا توسعه دهندگان کرنل لینوکس از زبده ترین و متخصص ترین برنامه نویسان جهان هستند. و ما چنین برنامه نویسانی رو هر جا نمیتونیم پیدا کنیم اگر چه لینوکس بدون پشتوانه مالی آنچنان تونسته واقعا عملکرد خوبی داشته باشه یکی از بنیان های اصلی تفکر اپن سورس هست معلوم نبود اگر گنو/لینوکس نبود ما امروز با چه شرایطی مواجه بودیم. خیلی از پروژه های موفق امروز از لینوکس نشات گرفته نمونه اش اندروید یا مرورگر کروم! اینها توسعه دهندگان لینوکسی بودند که به خاطر اپن سورس بودن به پروژه های دیگه راه پیدا کردند. اگر سورس پروژه اپن سورس باشه هم خود افراد میتونند توسعه بدند و مشکلات رو برطرف کنند هم دیگران. در کل این موضوع به لینوکس و ویندوز ارتباطی نداره.

این دیگه بر میگرده به اینکه کی پشتش باشه. الان پرستاشاپ پیشرفت خوبی داشته بخاطر اینه که تیمی مثل شما پشتش بوده. با این حساب شما پس هیچکی نباید از shopify استفاده میکرد چون کد رو نمیبینه. با وجود کد هم هر کسی نمی تونه ادامه بده. مگه ما تا حالا پروژه اپ سورس کنسل شده نداشتیم؟ با این حساب شما پلاگین هایی میفروشید که کد شده هست و هر کی بخره ممکن هر لحظه مشکلی براش پیش بیاد.
    همینطور که شما به عنوان یک شرکت خوب سریعا مشکل را رفع میکنید و همیطور که ویندوز و shopify و ... مشکلات را رفع میکنند بی شک شرکت های دیگه هم میتونند.

در مورد ما نظر لطفتون هست. اما ببینید شاپیفای یک سرویس آنلاین هست اگر در ایران سرویس آنلاین و با کیفیتی مشابه شاپیفای باشه و امکانات مناسبی هم داشته باشه از یک نظرهایی خیلی خوب میشه دیده دغدغه توسعه حداقل برای فروشگاههای کوچکتر وجود نداره. البته خودتون میدونید تفاوت یک وبسایت با وردپرس با هاست شخصی و اینکه ما توی وردپرس دات کام یا بلاگفا وبلاگ درست کنیم زیاد هست و هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره.

یکی از مزایای اپن سورس این هست اگر کنسل بشه و مجوزش آزاد باشه میتونه توسط دیگران دنبال بشه برای همین اگر کد اپن سورسی تحویل بگیرید میتونید تا سالها بعد از پایان کار توسعه دهنده اش ، با اون کار کنید و مشکلی نداشته باشید. حداکثر اینه یا پیرو توسعه دهنده جدیدش دنبال کنید یا اینکه خودتون مسائل فنیش رو انجام بدید.

پلاگین با هسته اصلی خیلی فرق میکنه. مثلا فرض کنید ما ماژول سبد خرید داریم ، هر لحظه خدای ناکرده مشکلی برای ما پیش بیاد کاربرد میتونه افزونه رو حذف کنه و با پیشفرض پرستاشاپ کارش رو ادامه بده یا ماژول از شرکت دیگری تهیه کنه. مهم هسته هست اگر دقت کنید من چندین بار هسته اپن سورس رو مهم دونستم.

البته اگر همه چیز اپن سورس باشه خیلی بهتر هست اما فعلا متاسفانه شرایط کشورمون متاسفانه نال و کرک و کپی و فروش به دیگران و کلاهبرداری و غیره هست و هیچ قانون و ارگانی از توسعه دهندگان و مالکین حقوقی و معنوی نرم افزار به خوبی حمایت نمیکنه. البته این رو هم عرض کنم که ما قدمهای خوبی روداریم برای اینکار بر میداریم و در آینده ما هم به این سمت خواهیم رفت.
    شرایط نا مساوی بوده؟ هر دو رو یک سیستم بوده و حتی کش پرستاشاپ روشن بوده. بنده هم ده ها بار دستی تست کردم و حدود همان بود که وارد کردم و تاکید هم کردم شرایط یک بنچ مارک کامل را ندارد و تا 20% تغییر ممکن هست.
    نحوه تست: بنده کد را قرار دادم و نوشتم اگر مشکلی میبینند دوستان پرستاپی بیان کنند تا اصلاح بشه.
    من علت حرفم رو در متن توضیح دادم. ( بخش پرفورمنس و بنچمارک )

شما از اساس فروشگاه های دیگر رو زیر سوال میبرید. هر کدام امکانات منحصر به فرد خود را دارند مثلا اپن کارت سیستم بازاریابی دارد ولی پرستاشاپ مثلا سیستم تیکتینگ دارد. البته هر امکانی برای هر دو فروشگاه ساز با پلاگین اضافه خواهد شد.
    شما بگید هزاران امکان دارد. باید به درد کاربر بخورد یا نه؟ بهترین کار اینه کاربران خودشون محیط هر دو رو ببینند.
    اولین بار هست که می شنوم یک نفر اپن کارت را یک فروشگاه ساز لایت حساب میکنه
    من شخصا تا زمانی که این بحث های این چند روزه شکل بگیره باور کنید اصلا با اپن کارت یا سیستم دیگه کار خاصی نداشتم و اصلا زیر سوال نبردم. اما منظورم از لایت نسبت به پرستاشاپ هست.
    در مورد انتخاب من هم اجباری نکردم و دقیقا این جمله رو متنم گفتم : هر سیستم یا فروشگاه سازی تنها زمانی انتخاب خوبی هست ، که به خوبی انتخاب شده باشه

هر سیستمی مزیت و ضعف های خودش را داره و این طبیعی هست. در صورتی که پرستاشاپ فقط مزیت بود الان هیچ کس از فروشگاه ساز دیگری استفاده نمیکرد.

اینکه شما میگید دو طرفه هست. برای اپن کارت هم تغییر نسخه php به 7 یا apc سرعت بالاتر میره. اگر نتایج رو نگاه کنید بنده تست apc هم گذاشتم و نکته مهم اینه که این هست که این تغییرات نمی تونند مصرف رم پرستاشاپ رو کم کنن.

همه چیز امکانات نیست. قبول کنید امکانات پرستاشاپ تفاوت خیلی بالا نداره امکانات پایه را تمام فروشگاه ساز ها دارند. 30 درصد امکانات اضافی که مثلا پرستاشاپ داره باید دید به درد کاربری میخوره یا نه.
    کد نویس تاثیر بالایی در پرفورمنس دارد. کدها هر چقدر بهینه تر نوشته شود طبیعی هست که پرفورمنس بیشتری دارد. برای پرفورمنس بیشتر باید زمان بیشتری صرف کرد.
    یک مثال میزنم شما هر یک کوئری که اجرا میشه رو analyse میکنید. بعد از نوشتن یک قطعه کد تست میگیرید تا ببینید چه اندازه هر قسمت زمان میبره تا بتونید بهبود بدید. پس کدنویسی تاثیر داره.

تمام این ها به دیدگاه کاربر بر می گرده. من خودم پرستاشاپ رو از نظر کد نویسی خیلی بیشتر از اپن کارت قبول دارم ولی اگه قرار باشه انتخاب کنم برای یک کار کوچک تا متوسط باز هم اپن کارت رو انتخاب میکنم چون امکاناتی که پرستاشاپ میده به درد من نمیخوره. کاربر باید تفکر کنه ببینه امکان خاصی در پرستاشاپ وجود داره که قصد داشته باشه بعدا اضافه کنه یا نه؟

شما نمی تونید بگید چون کاربر درامد میکنه پس هزینه مهم نیست. مهم میزان سود هست. کاربری فرضا 10 میلیون سود فروشش هست.. حالا کاربر الف 3 میلیون هزینه سرور باید پرداخت کنه و کاربر ب تنها 1 میلیون باید پرداخت کنه. پس صد درصد مهم هست.
    هزینه دو مورد هست:
    زمانی که کاربر صرف میکنه برای کار کردن با سیستم که هر چی پیچیده تر باشه طبیعتا نیاز به زمان بیشتری هست.
    مورد دوم هم هزینه نگهداری برنامه و سرور هست.
    بله قطعا هر سیستمی مزایا و معایب خودش رو داره.

عرض میکنم من اصلا وارد مباحث و معایب اپن کارت نشدم و فقط مزایای پرستاشاپ رو گفتم. ولی مطمئن باشید اگر بخوام معایب اپن کارت رو بیان کنم موارد بسیار زیادی هست که میتونم بیان کنم.
    در مورد بهینه سازی که دو طرفه هست و متعاقبا همونطور که در توضیحات عرض کردم افزودن امکانات و قابلیتها و توسعه پذیری این تفاوت کاهش پیدا میکنه.

بله همه چیز امکانات نیست اما شما پرستاشاپ رو فقط امکانات میبینید من پرستاشاپ رو یک سیستم عالی برای توسعه میبینیم. همین قابلیتهای توسعه در تغییر پرفورمنس بی تاثیر نبوده. مثلا همون امکان اوررایت که اپن کارت داره پرستاشاپ هم داره اما در شرایط خاص که با هوک ها نشه کاری رو انجام داد استفاده میشه. به کمک هوک ها میشه تقریبا هر کاری انجام داد همون قابلیتی که شما میفرمایید در اپن کارت نیست و فرمودید در آینده امیدوارم به نسخه جدید اضافه بشه. طبیعتا با هر هوک باید درخواست بیشتری داده بشه و این خودش یکی از نکات تفاوت های پرستاشاپ هست.

نکته دیگه تمپلیت انجین هست مثلا من ندیدم اپن کارت تمپلیتی داشته باشه و صرفا در بخش ویو به صورت خام کدنویسی PHP میکنند. یا بحث زبان هست که برای هر جمله باید از کنترلر به ویو پاس داده بشه که باعث کلی خطوط تکراری در کنترلر میشه در صورتی که اینها باید خودکار باشه. یا برای ماژولها هر فایل ماژول به یک بخش از هسته منتقل میشه و یک فولدر مشترک برای کل محتوای یک ماژول وجود نداره. یا اینکه شما اگر در سورس اپن کارت رو نگاه اصلا کامنتی نمیبینید، نوشتن کامنت در سورس پروژه خیلی مهم هست حداقل برای یک سیستم اپن سورس و رایگان مهم هست این مورد رو فقط یک توسعه دهنده درگ میکنه چقدر بد هست.

خیلی موارد دیگه واقعا من نمیخوام به تحلیل و بررسی اپن کارت وارد بشم اینکار رو هم نکردم.

من نظری در مورد اینکه ابتدای کار چی استفاده کنن ندارن ، اما طبیعتا یک انتخاب که بتونه نیازشون رو در همه شرایط برطرف کنه انتخاب خوبی خواهد بود. برای یک فروشگاه کوچک هم پرفورمنس خیلی اهمیت نخواهد داشت و وقتی هم که فروشگاه بزرگ شد هم به امکانات برای تبدیل بازدید کننده به خریدار و هم بهینه سازی برای سرعت و کیفیت بهتر وبسایت نیاز خواهند داشت.

باید دید امکانات ایا فایده برای ما دارد یا نه؟ البته موارد زیر فقط مربوط به پرستاشاپ نیست و کلی عرض میکنم.
    امکانات انتخاب کلاس مالیاتی برای ما که در ایران میفروشیم فایده ای دارد؟
    امکان چند زبانه بودن برای ما ارزشی دارد یا نه؟
    امکان اینکه بتونیم هر محصول را به صورت جدا مشخص کنید پس از اتمام موجودی سفارش بگیرد یا نه برای ما ارزش دارد یا نه؟
    امکان اینکه بتوانیم برای هر محصول جداگانه تعیین کنیم که تخفیف اعمالی اول برای مکان در نظر گرفته بشود یا .. ایا نیاز هست.
    امکان اینکه بتوانیم لاگ کارهایی که مدیران دیگر انجام داده اند رو ببینیم ایا برای ما ارزش دارد؟
    امکان ترجمه نیاز هست؟
    امکان ایجاد واحد های پولی نیاز هست؟

ممکن هست یک کاربر نیاز داشته باشه و کاربر دیگر نیازی نداشته باشه. و این انتخاب با کاربر هست.
    ایا نیاز دارد و حاضر هست برایش هزینه بیشتر بدهد یا نه؟

اینکه بگوییم ما خیلی امکانات داریم به تنهایی معنا ندارد. باید گفته شود چه هزینه ای در عوض امکانات خواهیم داشت. در این حالت کاربری که نیازی به امکانات گفته شده ندارد طبیعتا حاضر هم نیست هزینه ای بپردازد.

به جای اینکه ما به این توجه کنیم که هزینه هاستمون رو مثلا 30 درصد کمتر کنیم
    به نظر من اختلاف هاست خیلی بالاتر از این رقم هست.
    درست هست که مهم فروش هست ولی نمیشه بخش های دیگر را نادیده گرفت. به خصوص برای شروع کار. چه ایرادی دارد کاربر سه روز وقت بگذارد و تمام فروشگاه ساز ها را خودش بررسی کنه؟
    به نظر من اگر قراره به فروشگاه سازها اینطور کنیم که این نیاز هست اون نیاز نیست بهترین کار توسعه یک فروشگاه از صفر بر پایه فریم ورکها هست با یک فریم ورک خوب میشه در کمتر از یک هفته یا یک ماه یک فروشگاه ساز با حداقلها و امکانات پایین تر ایجاد کرد ، پرفورمنس بسیار بالاتری خواهیم داشت و دقیقا اون چیزی که میخوایم رو پیاده میکنیم.

استفاده از فروشگاه سازها یا سایت سازهای اپن سورس به عنوان مجموعه ای از امکانات از پیش طراحی شده هست ، جامعه کاربری بالایی داره و هزینه های توسعه رو کاهش میده و مشکلاتمون راحتتر برطرف میشه و معمولا شخصی که استفاده کننده هست نیازی نیست توسعه دهنده باشه. پس همه امکانات برای شرایط مختلف در نظر گرفته شده.

واقعا میگم یک کسب و کار مهمتر از این هست که ما درگیر هزینه هاست باشیم. طبیعتا هزینه کمتر بهتره اما همه چیز رو فدای این مورد کرد. به خصوص اینکه من در متنم توضیح دادم هزینه زمانی آزار دهنده هست که نسبت بازدید به خرید کم باشه و بهتر اینکه ما تلاشمون رو برای تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران انجام بدیم در کنارش هم میتونیم پیگیر بهینه سازی های مرتبط با فروشگاه و پرفورمنس و غیره باشیم اما طوری نشه روی چیزی کلی وقت بزاریم که صرفا سود کمتری داشته باشه نسبت به زحمتش ( همون 20-80 )

در پایان همینطور که بالاتر گفتم بنده قصد تخریب یک فروشگاه ساز را ندارم همینطور که معایب اپن کارت را هم گفتم و بارها در طول تاپیک از تیم شما تعریف کردم. ولی شما شدیدا در مقابل صحبت های بنده راجب پرفورمنس گارد گرفتید. در صورتی که دوستان دیگر در تمام تاپیک ها تاکید میکنند پرستاشاپ سریعترین، امنترین، پرامکانات ترین و بهترین هست. جملاتی مثل امن ترین و بهترین صرفا تبلیغاتی هست. و اینکه راجب امکانات میگید. دقیقا بیان کنید این امکانات برجسته را دارد تا کاربر تصمیم بگیرد ارزش دارد یا خیر. و اینکه بنده بحث میکنم برای این هست که کاربری با تفکر اشتباه پرستاشاپ را استفاده نکنه و بعد تاپیک بزنه سرعت خیلی کم هست کسی برای من انتقال میده به یک فروشگاه ساز دیگه؟ (حتما شما هم تاپیک های در این مورد دیدید.)

اینکه در اینجا بحث کنیم خوب هست به نظر من. اینجا تالار گفتمان هست و کاربردش دقیقا بحث و گفتمان هست و باعث میشه نظرات مختلفی بیان بشه تا کاربر بتونه با مشاهده تمام نظرات بهترین مورد را انتخاب کنه
    باور کنید نه من ناراحت شدم و نه گاردی گرفتم و اعلام هم کردم دوستانه و صمیمانه بخونید و البته حسن نیت شما رو هم بیان کردم.

اون دوستمون که مدیر یک سایت پرستاشاپی هست رو برید تاریخچه فعالیتهاش رو توی گوگل جستجو کنید و از چند نفر تحقیق کنید. ایشون رو به امان خدا رها کنید همونطور که ما این کار رو کردیم ، امن ترین سریعترین بهترین اینها چرندیاتی هست که نه من قبول نه هر آدم عاقل دیگه ای. صحبتهای ایشون رو در نظر نگیرید ایشون هیچ اما بقیه توسعه دهندگان و پشتیبانان پرستاشاپ افراد محترم و زحمت کشی هستند که من ندیدم جایی بر ضد سیستمی تخریب کنند و همیشه سعی در کمک کردن و رقابت سالم داشتن.

در مورد انتخاب اشتباه بنده هم با شما موافقم ، بارها من در مطالبم بیان کردم ، به عنوان نمونه در پست اخیر عرض کردم:

هر سیستم یا فروشگاه سازی تنها زمانی انتخاب خوبی هست ، که به خوبی انتخاب شده باشه. نه زمانی که با تبلیغ های متعدد یا ضد تبلیغ های متعدد باشه.
    من به دوستان توصیه میکنم در هنگام انتخاب ، همه جوانب رو در نظر بگیرند نه فقط یک موضوع خاص. اولویت ها میتونه برای هر شخص متفاوت باشه اما توجه به همه جوانب مهم هست.
    سیستم پرستاشاپ هم معایب زیادی مثل اپن کارت یا هر سیستم دیگه ای داره ، و ما هم که پشتیبان پرستاشاپ هستیم و شما و خیلی از دوستان لطف داشتن ، ایرادات زیادی داریم. یک انتخاب اصلح اینه که ما ایرادات رو بببینم ، مزایا رو هم ببینیم و در نهایت انتخاب کنیم ببینیم کفه ترازو به کدام سنگین تر هست. نه اینکه صرفا یک کدوم رو ببینیم .

در واقع بررسی دقیق مزایا و معایب در کنار هم یک انتخاب خوب رو باعث میشند چیزی که من بارها گفتم و میگم. طبیعتا کاربری که بهش سیستمی تحمیل شده باشه جز نارضایتی و البته بازخورد منفی در آینده چیزی نخواهد داشت.

در نهایت مجدد از شما سپاسگذارم به جهت بحث و گفتگویی که داشتیم بازم عرض میکنم ، من هیچ ناراحت نشدم و به هیچ عنوان نسبت به شما بدبین نشدم، اگر نوشته های من رو دوباره بخونید همه چیز رو با احترام کامل و به دور از هر گونه پرخاش و عصبانیت مطرح کردم. و ضمنا در نوشته هم چند بار اعلام کردم که متوجه باشید من پاسخم بدون ناراحتی و دلخوری هست!

پی نوشت : جدا بحث طولانی و خسته کننده شده و حقیقتا تمایلی به ادامه دیگه ندارم هم من تاکید به انتخاب از روی بررسی و تحقیق دارم و هم شما ، اجازه بدید همین نتیجه گیری نهایی تاپیک باشه!
    ویرایش توسط Ali.Sh : 5 روز پیش در ساعت 18:41

17. کاربران زیر به خاطر این پست از Ali.Sh تشکر کرده اند :

صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 9101112 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

1000, 2012, 2013, 767, 8000, 900, 9000, ajax, analyse, apache, c++, cms, goo.gl, html, join, json, master, nosql, opencart, php, pos, presta, rtl, shopify, shopkeeper, sql, upload, url, فقط, فنی, فوق العاده, فولدر, فونت, فیس بوک, فایل, فایل های, فارسی, فارسی سازی, فروش, فروش فایل, فروش فایل دانلودی, فروش محصول, فروش ویژه, فروش کارت شارژ, فروش بیشتر, فروش بالا, فروش شارژ, فروشنده, فروشندگان, فروشی, فروشگاه, فروشگاه کامل, فروشگاه انلاین, فروشگاه اینترنتی, فروشگاه اختصاصی, فروشگاه دهی, فروشگاه ساز, فروشگاه ساز ،, فروشگاه ساز اپن کارت, فروشگاهی, فشار, فعال, فعال هستند, قوی, قیمت, قیمت مناسب, قالب, قالب اصل, قابلیت, قدرتمند, قضاوت, قطعه, لینوکس, لینک, لیست, لاراول, لازم, مقاله, مقایسه قیمت, مقابله, ممکن, منابع, مناسب, مهم, مهندسی, موفقیت, موتور, مورد نیاز, میخوام, مکمل, مالی, مالیات, ماهی, مایکروسافت, ماژول, ماژول سبد خرید, مارکتینگ, ماشین, مبنا, متفاوت, متن, متوسط, متخصص, مجموعه, مجنتو, محتوا, محصول, محصولات, مخصوص, مدیریت, مدیریت محتوا, مدیریت کسب و کار, مرحله, مردم, مستقیم, مشکل, مشکلات, مشاوره, مشارکت, مشتری, مشتریان, مصرفی, مطلب, مطمئن, مطالب, معتبر, معرفی, نقد, نقد و بررسی, چقدر, نمونه, نمایندگی, نمایندگی فروش, نمایش, نمایشگاه, نویسی, نویسان, نور, نیازمند, نیازها, نکته, نرم افزار, نرم افزارها, چرخ, نصب, نظر, نظرات, نظرسنجی, همه موارد, همکار, همکاری, همکاری در فروش, هواپیما, های, های وب, هاست, هاست قوی, هدف, و بهترین, و تبلیغات, و سریال, ووکامرس, ویندوز, ویژه, ویژگی, وکامرس, واقعی, واسطه, وب فارسی, وب سایت, وبلاگ, وبمستر, وبسایت, ورد پرس, وردپرس, وردپرس کار, یک طرف, کلاهبرداری, کمک, کنید, که کاملا, کوپن, کیفیت, کپی, کپی رایت, کالا, کامنت, کامپیوتر, کار, کار اینترنتی, کارآفرین, کاربری, کارت, کارت شارژ, کارتون, کدنویسی, کدباکس, کرک, کسب, کسب و کار, کسب و کار آنلاین, کسب و کار اینترنتی, کسب و کارهای کوچک, کسب کار, کسب درآمد, گفتگو, گوگل, گذاری, گروه, پلاگین, پنل, پنل اختصاصی, پول, پوشش, پی پال, پی اچ پی, پیام, پیج, پیشنهاد, پکیج, پایگاه, پایتون, پخش, پروژه, پروژه ای, پرداخت, پرداخت در محل, پرس, پرستا, پرستا شاپ, پرستافا, پرستاشاپ, پرستاشاپ فارسی, پرسش و پاسخ, پست, پستی, پشتیبانی, پشتکار, whmcs, آموزش, آموزشی, آنلاین, آی پرستا, آینده, آپدیت, آبتین, آزاد, آسان, آشنایی, افت, افزونه, افزایش, امنیت, امیری, امکانات فروشگاه ساز, امتیاز, امتیاز دهی, اچ پی, انلاین, انگلیسی, انتقال, انتقاد, انتخاب فروشگاه ساز, انجمن, انجمن ساز, انجام, اهداف, اولین, اوپن کارت, اواتار, اینه, اینترنت, اینترنتی, اینستاگرام, ایجاد, ایجاد فروشگاه, ایجاد فروشگاه اینترنتی, ایده, ایران, ایرانی, ایرانیان, ایرادات, اپن کارت, اپن سورس, ادمین, ادیت, ارزان, ارسال, اسکریپت, اسپم, اساتید, است, استقلال, استاندارد, استخدام, استخدام برنامه نویس, اشتراک, اصلی, اصلاح, اعلام, اعتماد, بلاگ, بلاگفا, بلاگدهی, بهینه, بهینه سازی, بهترین, بهترین فروشگاه ساز, بیمه, بیان, با کیفیت, بالا, بالاترین, بانک, بانکی, باکیفیت, باز, بازنویسی, بازار, بازاریابی, بازدید, بازدید کننده, بازدیدکنندگان, بدون, برنامه, برنامه نویس, برنامه نویسی, برند, برای, براش, برترین, بزرگ, بسیار, بسته, تفکیک, تفریحی, تولید, تومان, توان, تیم, تکمیل, تکنولوژی, تالار گفتمان, تاپیک, تاثیر, تبلیغ, تبلیغات, تبلیغات اینترنتی, تبلیغاتی, تبدیل, تجاری, تجارت, تجارت الکترونیکی, تجربه, تحقیق, تحلیل, تخفیف, تخصصی, ترازو, ترجمه, تست, تصویر, تعصب, تغذیه, ثبت, ثبت سفارش, جنگ, جهان, جوین, جالب, جانبی, جایزه, جدید, جذب, جریان, جستجو, جستجوی گوگل, جشنواره, حامل, حرفه ای, حسابداری, خنده, خودکار, خارجی, خاص, خبر, خبری, خدمات, خرید, خرید و فروش, خریدار, خطا, دلار, دهی, دوچرخه, دیتابیس, دیجیتال, دیجیتال مارکتینگ, دانلود, دانلود رایگان, دارم, در فروش, در انتخاب, در سایت, دریافت, درگاه, درگاه پرداخت, درآمد, درامد, درباره, درج, درخواست, درخواست راهنمایی, دزدی, دستی, دعوا, دعوت, رنگ, روزه, روش, روش های فروش, ریپ, ریال, راه اندازی, راه اندازی فروشگاه, راه اندازی فروشگاه اینترنتی, راهنمایی, رایگان, رتبه, زمین, زبان, سفارش, سلام, سنگ, سنجش, سوال, سوالات, سود, سورس, سورس پروژه, سیستم, سیستم فروشگاه ساز, سیستم مدیریت محتوا, سیستم همکاری, سیستم همکاری در فروش, سئو, سال, سامانه, سایت, سایت فروشگاه, سایت ها, سایت های, سایت خبری, ساده, ساز, سازی, سبد خرید, سرویس, سرور, سریال, سریع, سربرگ, سرعت سایت, شما, شماره, شکست, شاهکار, شاپ, شاپ کیپر, شاپکیپر, شارژ, شخصی, شدیم, شروع, شروع کار, شرکت, صفحه, صحبت, طلایی, طبیعی, طراح, طراحی, ظاهر, علمی, عمده, عینک, عکس, عالی, غربی

نمایش برچسب‌ها