صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 102

موضوع: مرگ خاموش بلاگفا

785 بار تشکر شده در 460 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    بنده از اولین وب سایت ها به زبان فارسی رو به یاد دارم.

واقعیتی که اینجا هیچ کدوم از دوستان بهش اشاره نکردند این است:

در بین خود وبلاگ دهی ها، پرشین بلاگ با حمایت حزب اعتماد ملی (دار و دسته کروبی) یک زمان قدرت اول بود، اون زمانی که هر سرویس بلاگ دهی دیگری سر و کله اش پیدا بشد فیلترش می کردند.

بعدها بلاگفا به قدرت رسید اون هم با حمایت شدیدی که از دولت خاتمی و رفسنجانی در انتخابایت 84 کردند اما خوب با توجه به نتایج انتخابات روند معکوس بلاگفا شکل گرفت و هر روز افتش بیشتر شد.

امروز بیان بالاترین است، وب سایت های رسمی انتخاباتی رئیسی و روحانی هر دو مورد در اصل وبلاگ هایی از بیان بودند که دامین خورده بودند. بیان چیست؟ یک شرکت دانش بنیاد که پسر شهید ستاری معاون علم و فناوری رئیس جمهور چپ و راست بهش رفت و آمد دارد.

مرگ خاموش صرفا دلیل مسائل مدیریتی و فنی نیست. واقعیت هایی بیش از مسائل فنی نیز وجود دارد که انکار ناپذیر است و تکرار اون در تاریخ احتمال تصادفی بودنش را نیز بسیار کم می کند.

به این سوال جواب بدهید، کدوم سیستم وبلاگ نویسی غیر ایرانی فیلتر نیست؟

وبلاگ نویسی مدرن ترین حوزه وب گردها نیست، قطعا سهمی از وب گردی ها نصیب شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها شده است. اما همچنان وبلاگ نویسی از ارزشمندترین حوزه های وب به شمار می رود و انحصار طلبی شدید روی این حوزه در ایران وجود دارد که روزگاری پرشین بلاگ، روزگاری بلافا و امروز به مرور بیان حاکمیت مطلقش هستند. من ارتباط عجیبی با مسائل سیاسی کشور و قدرت گیری این سرویس دهنده ها می بینم.

این که چه تاثیری داره و واقعا چطور ممکنه مورد حمایت قرار گرفتن یک سرویس دهنده وبلاگ صورت بگیره در حوزه سیاسی مسئله پیچیده ای است اما روابط و سوابق بیانگر وجودش است.
    والا داداش من فکر نکنم سیاسی اینقدر سهیم باشه

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

بیان هم به شدت افت داشته
    کلا دیگه دوران وبلاگ نویسی تموم شده
    الان دوران کانال نویسی شده

2. کاربر زیر به خاطر این پست از adea1371 تشکر کرده است :

1 بار تشکر شده در 1 پست
    به نام خدا

باسلام.
    دوستان در مورد مرگ خاموش بلگفا نظرات خوبی دادند ،
    بنده هم با نظر دوستم جناب آقای adea1371 بیشتر موافقم زیرا الان دوران وبلاگ نویسی تموم شده و تبدیل شده به کانال نویسی ، زیرا مردم
    دنبال راحتی هستند . تنها دلیلش همین میتونه باشه. راحتی - راحتی - راحتی
    هیچ عامل دیگه ای هم در کار نیست. نه انحصار ، نه سیاست ، نه سخت گیری و .... ، شاید اینها تاثیر داشته باشه ولی فقط کمتر از 1 درصد.

4. کاربر زیر به خاطر این پست از vg1234 تشکر کرده است :

30 بار تشکر شده در 18 پست
    چه فرقی میکنه ؟ هدف خیلی از کسایی که توی وب هستن چیه ؟ کسب درامد ؟ خوب آقای شیرازی الان از دید شما تا چند نسل آیندش توی امنیت مالی نیستن ؟

6. کاربر زیر به خاطر این پست از mmiladd7 تشکر کرده است :

irandoces آواتار ها
    88 بار تشکر شده در 56 پست
    مشکل ما ایرانی ها همینه که هیچ وقت فرآیند بهبود مستمر رو اجرا نمی کنیم و کاملا به صورت سنتی و عامیانه و سلیقه ای کاری رو شروع کرده و ادامه میدهیم که آخرش به روغن سوزی افتادنه

8. کاربر زیر به خاطر این پست از irandoces تشکر کرده است :

2 بار تشکر شده در 2 پست
    فقط بلاگفا و وبلاگ نویسی نیست که رونق گذشته رو نداره حتی الان فروش های اینستاگرامی و تلگرامی از فروش اینترنت نسل اول داره پیشی میگیره

10. کاربر زیر به خاطر این پست از PersianBarcode تشکر کرده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط PersianBarcode نمایش پست ها
    فقط بلاگفا و وبلاگ نویسی نیست که رونق گذشته رو نداره حتی الان فروش های اینستاگرامی و تلگرامی از فروش اینترنت نسل اول داره پیشی میگیره
    الان بازار جدیدتری برای وبمستران باز شده
    کاربران جدید و بیشتر
    این یک فرصت است که باید استفاده کرد

parskasb آواتار ها
    188 بار تشکر شده در 68 پست
    http://www.alexa.com/siteinfo/blogfa.com
    رتبه ش 10 هست و 9 تای قبل هم 6 تاشون گوگل و شاپرک و سایت های خارجی هستند یعنی در حقیقت رتبه 4 ایران هست. من شناخت زیادی از بلاگفا ندارم ولی دقیقا متوجه نشدم داستان این مرگ خاموش چیه و اینکه اینجا دارند براش ناراحتی می کنند و می گند چرا موفق نیست یعنی چی و آیا کسانی که دارند بلاگفا رو نا موفق و دارای سیاست های غلط می دونند خودشون موفق ترند؟!!
    پارس کسب به کسب و کار شما رونق می بخشد
    parskasb.com

13. کاربر زیر به خاطر این پست از parskasb تشکر کرده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط parskasb نمایش پست ها
    http://www.alexa.com/siteinfo/blogfa.com
    رتبه ش 10 هست و 9 تای قبل هم 6 تاشون گوگل و شاپرک و سایت های خارجی هستند یعنی در حقیقت رتبه 4 ایران هست. من شناخت زیادی از بلاگفا ندارم ولی دقیقا متوجه نشدم داستان این مرگ خاموش چیه و اینکه اینجا دارند براش ناراحتی می کنند و می گند چرا موفق نیست یعنی چی و آیا کسانی که دارند بلاگفا رو نا موفق و دارای سیاست های غلط می دونند خودشون موفق ترند؟!!
    بلاگفا در زمانی که من تاپیک را ایجاد کردم ۹ بود
    و امروز شده ۱۰
    داداش اگه وبلاگ نویس بودی
    متوجه موضوع میشوید
    مدیریت این مجموعه روی عقاید خودش موند
    چه بد یا خوب ولی چون نتونستند خودش با انتظارات به روز کنه
    این مشکلات براش ایجاد شد
    ویرایش توسط adea1371 : 2017-06-20 در ساعت 00:36

parskasb آواتار ها
    188 بار تشکر شده در 68 پست
    من سال 92 یعنی 4 سال پیش هم این حرفها رو راجع به بلاگفا شنیدم ولی هنوز رتبه خوبی داره. من زمانی فکر می کردم اگر بقیه رو تحلیل کنم راههای پیشرفت رو پیدا می کنم بعد کم کم دیدم کسانی که تحلیل می کنند همیشه تحلیل می کنند و کسانی دیگر فقط تلاش می کنند و پیشرفت می کنند مثل دیوار، ریحون، شاتل و ... بعد به این نتیجه رسیدم که به جای پیدا کردن مشکلات دیگران بهتره تلاش کنیم و از اونا بهتر باشیم و جای اونا رو بگیریم.

16. کاربران زیر به خاطر این پست از parskasb تشکر کرده اند :

zamin آواتار ها
    3,362 بار تشکر شده در 1,508 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط parskasb نمایش پست ها
    من سال 92 یعنی 4 سال پیش هم این حرفها رو راجع به بلاگفا شنیدم ولی هنوز رتبه خوبی داره. من زمانی فکر می کردم اگر بقیه رو تحلیل کنم راههای پیشرفت رو پیدا می کنم بعد کم کم دیدم کسانی که تحلیل می کنند همیشه تحلیل می کنند و کسانی دیگر فقط تلاش می کنند و پیشرفت می کنند مثل دیوار، ریحون، شاتل و ... بعد به این نتیجه رسیدم که به جای پیدا کردن مشکلات دیگران بهتره تلاش کنیم و از اونا بهتر باشیم و جای اونا رو بگیریم.
    درود
    بدون تحلیل چگونه میتوان بهتر از بقیه بود؟!
    بنده باید بلاگفا رو بررسی کنم نقاط قوت و ضعفش رو پیدا کنم و نیازهای بازار رو بسنجم بعد شروع کنم به استارت کاری برای موفق شدن
    دیوار هم قضیه.ش همینی هست که ما داریم میگیم
    یعنی زمانی ایستگاه ماهی 20هزار دلار درآمد داشت اما با علم روز جلو نرفت
    مسلما دیوار این ضعف ایستگاه رو دید و سیستم خودش رو پایه گذاری کرد....
    --

18. کاربران زیر به خاطر این پست از zamin تشکر کرده اند :

صفحه 3 از 11 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین