صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: اگر شما مسئولیتی در فضای مجازی بدست می آوردید چه قوانینی تغییر می دادید؟

FileBegir.com آواتار ها
    101 بار تشکر شده در 74 پست

Question اگر شما مسئولیتی در فضای مجازی بدست می آوردید چه قوانینی تغییر می دادید؟

بسم الله الرحمن الرحمیم
    سلام خدمت وبمسترهای گرامی

اگر یک مسئولی بودید که قدرت اجرایی هم به اندازه کافی داشتید چه قوانینی در فضای کسب و کار اینترنتی را که الان به ضرر اقتصاد کشور هست بر می داشتید و چه قوانینی را که به نفع اقتصاد کشور هست و وجود نداره را اجرایی می کردید؟
    می خوام سطح دید خودمون را یک محکی بزنم
    فقط چند نکته:
    - نظرات شما باید از دید کلان باشه یعنی کل کشور با همه ابعادش را بسنجید (یه قانون فضای کسب و کار مجازی ممکنه آسیب های اجتماعی یا.... ایجاد کنه)
    - نظر شما به عنوان یک وب مستر صرف، نباشه چون قراره نظر یک مسئول باشه و کلا به اقتصاد کشور کمک کنه نه فقط یک قشر خاص
    - نظر شما به عنوان این مسئول، باید هم منافع مردم کشور (مشتری های این فضا) هم شاغلین این فضا را تامین کنه
    - نظرات شما با دلیل باشه
    - دقیقا ذکر کنید کدوم قانون زیادی هست و کدوم جاش توی این فضا مجازی خالی هست با علت
    ویرایش توسط FileBegir.com : 4 هفته پیش در ساعت 00:33
    بخش هایی از یک حدیث از پیامبر ص: هر كس روزى اى دارد كه حتما به او خواهد رسيد ....روزى در پى انسان است، آن گونه كه اجلش در پى اوست

کاربر فعال انجمن شاپ کیپر bestirani2 آواتار ها
    878 بار تشکر شده در 500 پست
    سلام
    1. سایت هایی که در ساماندهی ثبت شدند تنها با حکم دادگاه امکان فیلترشون باشه.
    2. فراهم کردن تسهیلاتی جهت وارد شدن استارت اپ های ایرانی به بازار جهانی.
    3. امکان ثبت شرکت بدون نیاز به مکان برای چند سال اول برای کسب و کار های مجازی

shivahost آواتار ها
    270 بار تشکر شده در 173 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط bestirani2 نمایش پست ها
    مخالفم. اما ایجاد مکان هایی مثل پارک های فناوری و قراردادن مکان مناسب و ارزان در اختیار استارتاپ ها و کارهای مجازی بسیار عالی هست.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

با توجه به وجود برجام و رفع بسیاری موانع تحریمی باید همه تلاش ما برای صادرات از طریق فروش محصولات مجازی به دنیا باشد. اتصال به سیستم های پرداخت بین المللی از مهمترین مسایل استو
    شیوا هاست : هاست لینوکس

تجارت الکترونیک شما، شغل ماست

همیار انجمن شاپ کیپر zamin آواتار ها
    2,743 بار تشکر شده در 1,285 پست
    سلام

کلا آدرس رو فیک بزنید موردی نداره چون هیچ چیزی به آدرستون نمیاد جز نقص مدرک باشه که اونم برید حضوری از پست بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط zamin نمایش پست ها
    کلا آدرس رو فیک بزنید موردی نداره چون هیچ چیزی به آدرستون نمیاد جز نقص مدرک باشه که اونم برید حضوری از پست بگیرید
    شما تا دو ماه اول باید برید خودتون رو به اداره مالیات معرفی کنید.
    حتما هم باید قرارداد تجاری و به اسم شرکت داشته باشید.
    در صورتی که معرفی نکنید علاوه بر این بخشیدگی معاف از مالیات سال اول رو میدید جریمه های دیگه ای هم داره.
    در صورتی که یک فعالیت مجازی ممکن هست نیازی به جا نداشته باشه شروع کار.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

مخالفم. اما ایجاد مکان هایی مثل پارک های فناوری و قراردادن مکان مناسب و ارزان در اختیار استارتاپ ها و کارهای مجازی بسیار عالی هست.
    دقیقا این صحبت رو در جهت رشد و همچنین صادرات محصولات مجازی کردم.
    به نوعی حمایت میشه از محصولات مجازی. اجازه بدند بدون مکان اداری مدتی رو فعالیت داشته باشند.

kargosha آواتار ها
    441 بار تشکر شده در 215 پست
    بحث فیلترینگ باید ساماندهی بشه
    در حال حاضر تا جایی که من دیدم کمیته فیلترنیگ از چند جا دستور میده
    1- به صاحب سایت میگه فلان صفحه رو فیلتر کنید
    2- به هاست میگه فلان سایت رو فیلتر کنید
    3- گاهی اوقات هم اس ام اس میفرسته!

شما تا دو ماه اول باید برید خودتون رو به اداره مالیات معرفی کنید.
    حتما هم باید قرارداد تجاری و به اسم شرکت داشته باشید.
    در صورتی که معرفی نکنید علاوه بر این بخشیدگی معاف از مالیات سال اول رو میدید جریمه های دیگه ای هم داره.
    در صورتی که یک فعالیت مجازی ممکن هست نیازی به جا نداشته باشه شروع کار.
    اینجوریها نیست دوست من
    رفقای من سالی 4-5 شرکت برای دامنه ها و استارت آپهایی که شریک میشند ثبت میکنند
    شما تا به بانک و خدمات مالی نیاز نداشته باشید کد اقتصادی لازمتون نمیشه + بطبع بدون کد اقتصادی کاری صورت نمیتونه بده که جریمه هم بخواد بشه

اینجوریها نیست دوست من
    رفقای من سالی 4-5 شرکت برای دامنه ها و استارت آپهایی که شریک میشند ثبت میکنند
    شما تا به بانک و خدمات مالی نیاز نداشته باشید کد اقتصادی لازمتون نمیشه + بطبع بدون کد اقتصادی کاری صورت نمیتونه بده که جریمه هم بخواد بشه
    طبق اطلاعاتی که بنده به دست اوردم.
    همه چیز بستگی به نظر سرممیز داره.
    شاید شما یک شرکت رو ثبت کنید و کلا بیخیالش بشید و کسی هم کاری نداشته باشه باهاتون ولی وقتی شرکت فعال میشه به مشکل بر میخورید.
    در صورتی که ثابت بشه شما درامد داشتید مالیاتتون علي رأس حساب میشه.
    حتی اگه درامدی نداشتید کارتون سخته که ثابت کنید چون در صورت نداشتن درامد هم باید اظهارنامه مالیاتی عدم فعالیت رو به اداره مالیات تسلیم کنید.
    این اطلاعاتی هست که بنده از وکیل گرفتم در صورتی که مطمئن هستید اشتباه هست بفرمایید تا با یک وکیل دومی هم مشورت کنم.

اینم از داخل اینترنت در اوردم.

بموجب اصلاحات صورت گرفته در ماده ۱۹۳ قانون مالیاتهای مستقیم وحذف و ویرایش بخشهایی از این ماده:

✅ به مودیانی که به موجب این قانون و مقررات مربوط به آن مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند در صورت عدم تسلیم ترازنامه و حساب سود وزیان یا عدم ارائه دفاتر مشمول جریمه ای معادل ۲۰% مالیات برای هر یک از موارد مذکور خواهند بود .
    ⭕️تبصره : عدم تسلیم اظهارنامه و ترازنامه و حساب سود وزیان دو دوره معافیت موجب عدم استفاده از معافیت مقرر درسال مربوط خواهدشد.

حالا سوالم اینه میشه بدونه مکان تجاری دفتر را پلمپ کرد؟
    در صورتی که وکیل خوبی هم میشناسید به بنده معرفی کنید تا بعدا به مشکل نخورم.
    ویرایش توسط bestirani2 : 4 هفته پیش در ساعت 18:25

طبق اطلاعاتی که بنده به دست اوردم.
    همه چیز بستگی به نظر سرممیز داره.
    شاید شما یک شرکت رو ثبت کنید و کلا بیخیالش بشید و کسی هم کاری نداشته باشه باهاتون ولی وقتی شرکت فعال میشه به مشکل بر میخورید.
    در صورتی که ثابت بشه شما درامد داشتید مالیاتتون علي رأس حساب میشه.
    حتی اگه درامدی نداشتید کارتون سخته که ثابت کنید چون در صورت نداشتن درامد هم باید اظهارنامه مالیاتی عدم فعالیت رو به اداره مالیات تسلیم کنید.
    این اطلاعاتی هست که بنده از وکیل گرفتم در صورتی که مطمئن هستید اشتباه هست بفرمایید تا با یک وکیل دومی هم مشورت کنم.

اینم از داخل اینترنت در اوردم.

بموجب اصلاحات صورت گرفته در ماده ۱۹۳ قانون مالیاتهای مستقیم وحذف و ویرایش بخشهایی از این ماده:

✅ به مودیانی که به موجب این قانون و مقررات مربوط به آن مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند در صورت عدم تسلیم ترازنامه و حساب سود وزیان یا عدم ارائه دفاتر مشمول جریمه ای معادل ۲۰% مالیات برای هر یک از موارد مذکور خواهند بود .
    ⭕️تبصره : عدم تسلیم اظهارنامه و ترازنامه و حساب سود وزیان دو دوره معافیت موجب عدم استفاده از معافیت مقرر درسال مربوط خواهدشد.

حالا سوالم اینه میشه بدونه مکان تجاری دفتر را پلمپ کرد؟
    در صورتی که وکیل خوبی هم میشناسید به بنده معرفی کنید تا بعدا به مشکل نخورم.
    راهش یک چیزه موقع فعال شدنش:
    یک نامه میزنید به اداره مربوطه شهر ثبتی که با توجه به عدم فعالیت تقاضا داریم شرایطی ایجاد نمایید که این شرکت با دریافت کد اقتصادی فعالیت خود را آغاز نماید.
    کلا اینو بگم هیچ شخص حقیقی یا حقوقی تا اطلاعات تجاری براش نره اداره مالیات پرونده ای براش باز نمیشه و بعد از ثبت شرکت هم اداره دارایی تحت هیچ شرایطی به شما نامه نمیده
    اینو بنده بشخصه خودم سه بار تجربه کردم و سایر کسانیکه میشناسم جمعا بالای 20 بار اصلا اداره ثبت کاری به اداره دارایی نداره بجز{
    وقتی شما میخواید نقل انتقالی انجام بدید میگه نامه تسویه رو بیارید اونم برای سهامی ها دردسره برای مسئولیت محدود تو محضر یک برگه نقل میزنه و ثبت میزنید و خلاص
    }

راهش یک چیزه موقع فعال شدنش:
    یک نامه میزنید به اداره مربوطه شهر ثبتی که با توجه به عدم فعالیت تقاضا داریم شرایطی ایجاد نمایید که این شرکت با دریافت کد اقتصادی فعالیت خود را آغاز نماید.
    کلا اینو بگم هیچ شخص حقیقی یا حقوقی تا اطلاعات تجاری براش نره اداره مالیات پرونده ای براش باز نمیشه و بعد از ثبت شرکت هم اداره دارایی تحت هیچ شرایطی به شما نامه نمیده
    اینو بنده بشخصه خودم سه بار تجربه کردم و سایر کسانیکه میشناسم جمعا بالای 20 بار اصلا اداره ثبت کاری به اداره دارایی نداره بجز{
    وقتی شما میخواید نقل انتقالی انجام بدید میگه نامه تسویه رو بیارید اونم برای سهامی ها دردسره برای مسئولیت محدود تو محضر یک برگه نقل میزنه و ثبت میزنید و خلاص
    }
    به نظر شما بنده خودم ثبت کنم یا بدم دست وکیل؟
    شنیدم اداره مالیات تهران سخت میگیره.
    بنده نیاز به درگاه انلاین دارم در نتیجه فعالیت های مالی همه قابل پیگیری هست. با این حال به نظرتون مشکلی ایجاد نمیشه برام؟
    طبق سایت زیر:
    هرگونه فعالیت شرکت بدون ثبت ، اخذ کد اقتصادی و پلمپ دفاتر تجاری جرم تلقی می شود و مجرم نیز مشمول جریمه نقدی و زندان می شود.
    https://nikregister.com/%D9%BE%D8%B3...6%D8%AC%D8%A7/
    شما داخل تهران شرکت ثبت کردید؟ درامد قابل پیگیری داشتید؟ چون شنیدم حسابها چک میشه. در صورتی که تراکنش نداشته باشید که مشکلی نیست ولی در صورت تراکنش مشکل ایجاد میشه.
    مطابق این خبر هم اگر کد اقتصادی نگیرید معاف از مالیات نیستید. فکر می کنم اگر تراکنش مالی داشته باشید مشکل پیدا میشه. باید ثابت کنید که پولهایی که اومده حسابتون ربطی به شرکت نداره.
    http://jamejamonline.ir/online/20062...5-%D8%B4%D8%AF
    ویرایش توسط bestirani2 : 4 هفته پیش در ساعت 21:42

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین