صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 66

موضوع: معضلی به نام نماد الکترونیک

ramtin2025 آواتار ها
    1,257 بار تشکر شده در 524 پست
    متاسفانه مملکت ما مدیر نداره در کل و همه چیز هیئتی میره جلو.
    در مورد مالیات، کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی هست و کد ملی هم برای اشخاص حقیقی استفاده میشه. پس از همه میشه مالیات گرفت و شما وقتی ماشین یا خونه میفروشین با کد ملی این مالیات رو پرداخت میکنین. پس نداشتن کد اقتصادی دلیلی برای ندادن مالیات نیست.
    ولی مساله اینجاست که دارایی بعد از نزدیک به 40 سال تازه به دنبال رصد کردن حسابها و کسب و کارها افتاده و چند سالی هست که متوجه شدند که دولت باید بخش اعظم درآمد خود را از مالیات تامین کند نه منابع طبیعی. هنوز هم اطلاعات کاملی از تمام کسب و کارها ندارند ولی در حال جمع آوری هستند (حتی برای اشخاص حقیقی). با توجه به اینکه این بررسی ها برای اداره دارایی هزینه در بر دارد، تمرکز اداره دارایی بر کسب و کارهای با درآمد بالاتر هست و به شانس شما بستگی داره که چه زمانی به قلاب اداره دارایی گیر کنید.
    جهت اطلاع برای اشخاص حقیقی کارگروه مجزایی تشکیل شده که البته هنوز در ابتدای کار هست.
    احتمالا به زودی و تا یکی دو سال آینده سیستم دارایی کشور به سیستم بانکی متصل خواهد شد و دیگه فرار مالیاتی به این راحتی ها نخواهد بود.

ما برای نحوه ثبت فروشهای اینترنتی کالای مجازی، بیش از یک ماه به شعب و بخشهای مختلف اداره دارایی مراجعه کردیم و هیچکدوم نحوه ثبت رو نمیدونستند و در آخر یکی از معاونت های دارایی به ما اعلام کرد که "شما هر طور خودتون صلاح میدونید ثبت کنید و بعدا ما اگه اشکال گرفتیم از کارتون تشریف بیارید تا با هم مشکل رو حل کنیم". وقتی اداره دارایی که طبق قانون موظف به آموزش کسب و کارهاست، خودش نیاز به آموزش داره دیگه تا ته ماجرا رو بخونید.
    دو سال پیش هم به اتفاق همکارم به سازمان صنعت، معدن و تجارت مشرف شدیم. این سازمان یک بخشی به نام "واحد توسعه تجارت الکترونیک" داره. ما با خوشحالی و به خیال اینکه واحد مورد نظر رو پیدا کردیم وارد این بخش شدیم. یک اتاق بزرگ که 7 8 تا پیرمرد پشت میزها مشغول روزنامه خوندن بودند و دو نفر هم در مورد فروش خانه مسکونی با هم بحث میکردند (همگی کارمند بودند). روزنامه خونها که اصلا انگار نه انگار که ما وارد شدیم. یکی از اون دو نفر بعد از یکی دو دقیقه پرسید که کارمون چیه. خلاصه که نه در اون بخش نه در بخشهای دیگه و نه حتی در معاونت سازمان، کسی نمیدونست "نماد اعتماد الکترونیک" چی هست چه برسه به اینکه بخواد ما رو راهنمایی کنه. در آخر یکی از افراد بخش انفورماتیک به ما گفت که باید فقط با تهران تماس بگیرید و مشهد اصلا در جریان اینا نیست.
    این مسائل که دائما در همه ارگانها و سازمانها اتفاق میفته شاید دیگه برای ما خنده دار و طبیعی شده ولی در واقع نشان دهنده ی اووووووج عدم مدیریت در ایرانه. جایی که اول ماشین ها گازسوز میشن و بعد به فکر پمپ گاز می افتند. جایی که قاضی پرونده معنی کپی رایت رو نمیدونه ولی دو موردش قضاوت میکنه. جایی که مدیرانش اول مدیر میشن و بعد مدرک مدیریت میگیرن

کلام آخر اینکه مالیات بالاخره به سراغتون میاد ولی دلیلی نداره که خودتون برید سراغش

موفق باشید
    آی پرستا نماینده رسمی پرستاشاپ در ایران
    پرستاشاپ فارسی

Free4All آواتار ها
    67 بار تشکر شده در 40 پست
    حالا کار نداریم. جدیدا کسی ای نماد گرفته . وب سایت ما کلا 4 خط بیشتر نیست الان یک ماه هست داره توسط مدیر ای نماد بررسی میشه....!!!؟ چی رو دارن بررسی می کنن وقتی هیچی نیست. کسی تهران هست بره یه خبر از دفترشون بگیره .

rezaya2938 آواتار ها
    27 بار تشکر شده در 15 پست
    من اشتباهی برای یه دامنه که قبلا ثبت کرده بودم پرداخت کردم (قبل تغییر سایت) همون موقع تیکت زدم گفتم اشتباه شد، گفت زنگ بزنین پولتون رو برگشت میزنیم
    دیگه افتاد توی پروسه تغییر سایت و... بعد از 1 ماه ک بلاخره جواب دادن، توضیح دادم که پرداخت رو تغییر بدید برای دامنه دیگه. گفتن نمیشه. گفتم خوب پولمو پس بدید! گفتن اونم نمیشه!!

Reza آواتار ها
    15,734 بار تشکر شده در 5,328 پست
    متاسفانه همونطور که پیش بینی میشد و انتظار میرفت نماد اعتماد متصدی قانونمند و سامان مند نداشته و نداره
    هر کس صرفا با هدف کسب درآمد وارد گود میشه و عموما برنامه ای برای ساماندهی و تسهیل فعالیت کسب و کارهای آنلاین وجود نداره
    امیدوارم وضعیت بهبود پیدا کنه در غیر اینصورت نماد به شدت ریزش پیدا می کنه
    در حال حاضر افراد متعددی رو می شناسم که کلا امسال قید نماد رو زدند و از روش های جایگزین و مناسب دارن استفاده می کنن و به شدت هم راضی هستند
    کسب درآمد حلال بر هر مرد و زن مسلمانی واجب است
    عـبـادت ده جز دارد کـه نه جز آن طلـب روزی حـلال است

5. کاربران زیر به خاطر این پست از Reza تشکر کرده اند :

27 بار تشکر شده در 15 پست
    این نماد چرا اینطوری شده. به تیکت ها جواب نمیدن. سایتی که درخواست نماد دادم هم همش میزنه در حال بررسی. تلفناشون هم مدام اشغاله!
    آخه این چه وضعشه؟
    بدون نماد هم که بانکا درگاه نمیدن!
    بانک ملی درگاه میده بدون نماد؟!

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

فکر کنم تلفناشونو از قصد اشغال میکنن. چند روزه به همه خطاشون زنگ میزنم اشغاله!
    این اداره دولتی مگه نیست؟

Patrik آواتار ها
    882 بار تشکر شده در 362 پست
    فعلا بدون نماد هیچ بانکی سرویس نمیده
    ضمنا نماد فعلا متصدی درست و درمونی نداره

7 بار تشکر شده در 6 پست
    جدیدا هم بجای یک سال نماد دو ماهه میدن چکاریه اخه وقتی سایتت شاکی نداره دو سال پشت هم یک ساله دادن باز حالا شده دو ماه هر دفعه برای تمدید کردن هم حدود 10 روزی زمان میبره مردم رو مسخره کردن

Free4All آواتار ها
    67 بار تشکر شده در 40 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Wm نمایش پست ها
    جدیدا هم بجای یک سال نماد دو ماهه میدن چکاریه اخه وقتی سایتت شاکی نداره دو سال پشت هم یک ساله دادن باز حالا شده دو ماه هر دفعه برای تمدید کردن هم حدود 10 روزی زمان میبره مردم رو مسخره کردن
    قبلا هر 70 روز باید آدرس و تلفن رو تایید می کردید. الان هیچ کس تو تهران نمی تونه بره یه سر بهشون بزنه ببینه کی پست سیستم نشسته یه سایتم دوساله ای نماد داره الان می خوام ای نماد رو منتقل کنم یا حذف کنم مالکیت جدید ای نماد یگیره هیچ راهی ندازه. حذف هم نداره. باید به مدیرانش تبریک گفت.

کاربر خاطی
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    اخذ نماد اعتماد نسبت به سال های قبل راحت تر شده است با دادن تلفن عمومی و صندوق پستی هم میشه نماد گرفت

0 بار تشکر شده در 0 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط BazPardakht.Com نمایش پست ها
    پروانه کسب دیگه اتاق اصناف برای کسب و کارهای اینترنتی نمیده بلکه اتحادیه کسب و کار اینترنتی راه اندازی شده و می تونید از اونجا بگیرید
    برای دریافتش هم هیچ هزینه ای نداره
    دوستان از کجا باید این پروانه رو دریافت کنم؟
    برای آموزش های رایگان بازاریابی و موفقیت فردی به وب سایت مدیر سرمایه سر بزنید

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین