صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: مالیات برای نماد اعتماد الکترونیک

metti44 آواتار ها
    11 بار تشکر شده در 9 پست

مالیات برای نماد اعتماد الکترونیک

سلام. من از سال 93 نماد دارم. از اداره مالیات برام زنگ زدن. و میگن باید پرونده تشکیل بدی و کد اقتصادی بگیری. و چون از 93 تا الان اظهارنامه پر نکردی، جریمه میشی.
    میخام بدونم جریمه دیگه چیه و چقدر هست. من درامدی از فروشگاه دارای نمادم نداشتم که!
    آخه من روحمم خبر نداشته از این چیزا! حالا چی میشه؟! اصلا کد اقتصادی بگیرم یا نه؟ پرونده تشکیل بدم یا نه؟

ممنون میشم یکی برام توضیح بده .

mssp آواتار ها
    210 بار تشکر شده در 142 پست
    با درود
    متاسفانه از بنده مالیات گرفتن. اینقدر زنگ زدن که از رو رفتم. هیچ راهی هم برای اثبات درآمد ندارن. طبق بخشنامه خودشون در آمد زیر 24 ملیون در سال از مالیات معافه ولی خودشون بهش عمل نمیکنن و از همه یه مبلغی میگیرن. دوست عزیز بهشون بگید که سایت غیر فعال بوده و هیچ درآمدی نداشتید که لااقل مبلغ ناچیزی ازتون بگیرن. متاسفانه خودشون اشتغال زایی نمیتونن بکنن و مایی که برای خودمون اشتغال زایی می کنیم سنگ جلوی پامون میذارن. در واقع اشتغال زدایی میکنن.

3. کاربران زیر به خاطر این پست از mssp تشکر کرده اند :

digitak آواتار ها
    173 بار تشکر شده در 84 پست
    وقتی شما نماد اعتماد دریافت کردین ٬ در واقع مجوز کسب و کار آنلاین رو گفتید.
    پس حتما کسب و کاری بوده که براش مجوز دریافت شده!

البته این منطق نماد و داراییه!

ولی در نهایت ٬ اگر ازتون خواستن برین ٬ حتما برین. چون اگر برید و پیگیری کنین راه برای اینکه مالیات ندین زیاده. ولی اگر نرید هر مبلغی که خودشون صلاح بدونن رو براتون به عنوان جریمه ثبت می کنن و خیلی سخته که بخواین بعدش اثبات کنین.

به نظرم برین و تشکیل پرونده بدین ٬ اظهارنامه هم تکمیل کنین ولی در اظهارنامه وضعیت کسب و کار رو غیرفعال ثبت کنین و بگین فعالیتی نداشتین.

حتی اگر هم دلایلی داشتن و یا شما واقعا کسب درآمد هم کرده باشید ٬ در صورت سود ٬ تا مبلغ حدود ۱۳ میلیون در سایت هم باز معافیت داره. منظورم ۱۳ میلیون سود هست و نه درآمد.

مبلغ ۱۳ تومن که عرض کردم مال چند سال قبل هست ٬ الان حتما بیشتر شده.

اگر کسب و کار رو غیرفعال ثبت کنید باید یک شماره حساب هم بدین که غیرفعال باشه.
    کسب و کار غیرفعال مالیات نداره و حتی جریمه هم نداره.
    ویرایش توسط digitak : 2017-11-05 در ساعت 16:28

5. کاربران زیر به خاطر این پست از digitak تشکر کرده اند :

mssp آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط digitak نمایش پست ها

حتی اگر هم دلایلی داشتن و یا شما واقعا کسب درآمد هم کرده باشید ٬ در صورت سود ٬ تا مبلغ حدود ۱۳ میلیون در سایت هم باز معافیت داره. منظورم ۱۳ میلیون سود هست و نه درآمد.

مبلغ ۱۳ تومن که عرض کردم مال چند سال قبل هست ٬ الان حتما بیشتر شده.
    اصلا همچین چیزهایی رو قبول ندارن جناب پورسلطان! با وجود اینکه قانون خودشونه

metti44 آواتار ها
    11 بار تشکر شده در 9 پست
    حالا من میترسم اگر کد مالیاتی بگیرم و پرونده تشکیل بدم، برم وارد یک جریانی بشم که راه برگشت نداشته باشه و جریمه بکنن. اگر برای نماد من بخان جریمه کنن که از سال 93 نماد داشتم، چقدر جریمه میکنن؟ با توجه به اینکه اظهارنامه هم پر نکردم (چون خبر نداشتم)

mssp آواتار ها
    عنوان جریمه برای تهدید شما به پرداخت مالیات است. آخرش منت سرتون میذارن که مثلا 500 هزارتومن جریمه داشتین و ما بخشیدیم. حالا بیاید 300 هزار تومن پرداخت کنید. همین

9. کاربر زیر به خاطر این پست از mssp تشکر کرده است :

zamin 

digitak آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط mssp نمایش پست ها
    اصلا همچین چیزهایی رو قبول ندارن جناب پورسلطان! با وجود اینکه قانون خودشونه
    ببینید ٬ مالیات هیچ وقت نمیتونه صرف اینکه شما نماد اعتماد دارید ازتون مبلغی رو دریافت کنه. مالیات ٬ مالیات بر درآمد هست. یعنی شما باید درآمدی داشته باشید. وقتی شما یک مجوز بابت یک کار دریافت می کنین به بعدش باید خودتون پیگیر مالیاتش هم بشین. جزو مراحل راه اندازی کسب و کار هست.
    حالا اگر پیگیری نکردین و اظهارنامه ندادین ٬ مالیات اینجا دستش باز هست که از شما هر مبلغی رو طبق عرف خودشون دریافت کنن.

یا اینکه ٬ مالیات از شما مدرکی دال بر داشتن درآمد داشته باشه. مثلا شما یک فروشی انجام داده باشید و بابت اون فاکتور به مشتری داده باشین. اون مشتری هم فاکتور شما رو به عنوان هزینه خودش به مالیات داده باشه.
    اینجا دیگه اثبات اینکه درآمد نداشتم ٬ غیرممکن هست.

ولی در نهایت ٬ اگر اینماد میگیرین از همون روز اول برید و اظهارنامه بدین! اگر این کار رو انجام بدین تا یکی دو سال خیالتون راحته که بتونید مالیات ندین. و بعد از اون هم با یه مبلغ کمتر پرداخت کنین.
    ویرایش توسط digitak : 2017-11-05 در ساعت 16:28

mssp آواتار ها
    بنده چندین بار مراجعه کردم. اصلا اینکه درآمدم در سال زیر 13 ملیون بوده و باید از مالیات معاف بشم رو قبول ندارن. میگن همچین قانونی نداریم و ما خودمون تشخیص میدیم که معاف میشید یا خیر. بنده مبلغ درآمدم رو صادقانه گفتم و اونا یه مبلغ من درآوردی گفتن و من هم پرداخت کردم

metti44 آواتار ها
    11 بار تشکر شده در 9 پست
    بنده چندین بار مراجعه کردم. اصلا اینکه درآمدم در سال زیر 13 ملیون بوده و باید از مالیات معاف بشم رو قبول ندارن. میگن همچین قانونی نداریم و ما خودمون تشخیص میدیم که معاف میشید یا خیر. بنده مبلغ درآمدم رو صادقانه گفتم و اونا یه مبلغ من درآوردی گفتن و من هم پرداخت کردم
    کسب و کار انترنتی داری؟ چقدر ازت گرفتن اقا؟

digitak آواتار ها
    این مورد تو قانون مالیات وجود داره. از سایتشون هم میتونید قانون رو دانلود کنید و توش بخونید. بنابراین اگر قانون هست ٬ حقتون رو باید بگیرید.

14. کاربر زیر به خاطر این پست از digitak تشکر کرده است :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین