صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: روند شروع کسب کار در ایران و 7 خان رستم و فلاکت 100%

راهبر انجمن شاپ کیپر zamin آواتار ها
    3,343 بار تشکر شده در 1,503 پست

روند شروع کسب کار در ایران و 7 خان رستم و فلاکت 100%

با عرض سلام و ادب
    بدون مقدمه چینی های اضافه میرم سر اصل مطلب
    ما سالها قبل برای چند سیستم نماد گرفتیم بگذریم اونموقع کمتر کسی نماد میگرفت و روند دریافت هم بخاطر خلوتی به نسبت قابل قبول نبود

3 ماه قبل یکی از دوستان که فروشگاه سنتی بزرگی داره از ما خواست کمکش کنیم بصورت آنلاین هم فروش کنه (نیازش c.o.d هست وگرنه درگاه خودمون استفاده میکرد)
    برای اخذ نماد به یکی از همکاران گفتم براش فرم تکمیل کنه 40-50 روز که سایتشون تو هوا بود بعد از اون هم باگ های فراوانی درش بود که ظاهرا بسختی یک 10 روز قبل موفق شدن مدارک رو آپلود کنند تو سایت
    دیروز پیگیر روند پیشرفت کارش شدم
    این عکس از پنلش هست:

تیکت ها طی اینهفته اصلا پاسخ داده نشده
    تلفن هاشون کلا اشغاله و یا اصلا پاسخگو نیستند

روان سازی کسب و کار نمیدونم تعریفش چیه از نظر اینها؟!

یک سایت به این سادگی رو چرا باید اینقدر بد طراحی بشه و پر از باگ باشه؟ غیره از اینه که کار رو براساس رابطه دادن به کسی نه ضابطه؟!
    --

2. کاربران زیر به خاطر این پست از zamin تشکر کرده اند :

FileBegir.com آواتار ها
    293 بار تشکر شده در 169 پست
    جانا سخن از زبا ما می گویی

بنده یک دامنه ثبت کردم پسوندهای مختلفش هم گرفتم که به امید خدا یک فروشگاه اینترنتی بزنم تو اصفهان در حد محدوده خودم
    بگذریم که هزینه هاست و ... هم شد

بعدش دیدم دامنه فیلتر شده!! نه سایتی نه چیزی
    بچه های انجمن ... گفتن از قبل صاحب قبلی فیلتر شده احتمالا

حالا بنده هرچی تیکت زدم ، تلفن زدم، .... اصلا جواب ندادن که دلم خوش باشه یکی اون پشت نشسته یا نه

و من الان موندم برای کسب و کارم چه کنم
    ای خدایا

4. کاربران زیر به خاطر این پست از FileBegir.com تشکر کرده اند :

Aldazamin 

نقل قول نوشته اصلی توسط FileBegir.com نمایش پست ها
    جانا سخن از زبا ما می گویی

بنده یک دامنه ثبت کردم پسوندهای مختلفش هم گرفتم که به امید خدا یک فروشگاه اینترنتی بزنم تو اصفهان در حد محدوده خودم
    بگذریم که هزینه هاست و ... هم شد

بعدش دیدم دامنه فیلتر شده!! نه سایتی نه چیزی
    بچه های انجمن ... گفتن از قبل صاحب قبلی فیلتر شده احتمالا

حالا بنده هرچی تیکت زدم ، تلفن زدم، .... اصلا جواب ندادن که دلم خوش باشه یکی اون پشت نشسته یا نه

و من الان موندم برای کسب و کارم چه کنم
    ای خدایا
    برای رفع فیلتر باید روی دامنه محتوا قرار بدید و به سایت اینترنت برید و درخواست رفع فیلتر بدید و ذکر کنید که دامنه از قبل فیلتر بوده و شما بعد از ثبت متوجه همچین موردی شدید

6. کاربر زیر به خاطر این پست از zamin تشکر کرده است :

FileBegir.com آواتار ها
    293 بار تشکر شده در 169 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط zamin نمایش پست ها
    برای رفع فیلتر باید روی دامنه محتوا قرار بدید و به سایت اینترنت برید و درخواست رفع فیلتر بدید و ذکر کنید که دامنه از قبل فیلتر بوده و شما بعد از ثبت متوجه همچین موردی شدید

کلا قید اون دامنه را زدم
    بحث مال پارسال بود
    در کل پاسخ گویی نیست

8. کاربر زیر به خاطر این پست از FileBegir.com تشکر کرده است :

zamin 

اینماد امروز طی اقدامی ناپسند زده تیکت تمام کاربرانی که تاکنون درخواست پشتیبانی داده بودند و پاسخی هم نگرفته بودن رو پاک کرد (تیکتهای بی پاسخ حدود 10-15 روز)
    دیده شکایت شده علیه.شون اومدن مدرک جرم رو از بین بردن

خدا وکیلی طرف نباید بره سر ملت رو کلاه بزاره وقتی میبینه ارگانی که مدافع حقوق ملت هست اینطور رفتار میکنه؟

10. کاربر زیر به خاطر این پست از zamin تشکر کرده است :

Alda 

راهبر انجمن شاپ کیپر Patrik آواتار ها
    880 بار تشکر شده در 361 پست
    ای نماد بعد قبل از واگذاری به متصدی جدیدش مشکلات زیادی داشت اما کار مردم با تاخیر راه می افتاد
    اما بعد از واگذاری به متصدی جدیدش که اگه اشتباه نکنم مگفا هست ، وخامت اوضاع روز به روز داره بیشتر میشه
    البته جایی خوندم در این واگذاریشون هم شک و شبهاتی وجود داره که طبق معمول مسئولین رد کردن!

12. کاربر زیر به خاطر این پست از Patrik تشکر کرده است :

zamin 

abbas141 آواتار ها
    86 بار تشکر شده در 60 پست
    سلام

من چند سال نماد دارم ، خواستید اگر اسنادش موجود باشه تصویر میزارم از زمانی که ببیند از کی نماد داریم :

والا اون موقع که ما نماد گرفتیم فکر کنم 90% درصد حتی کسب و کار های مطرح هم نمیدونستند که نماد چی هست ، چه برسه به این که برند تهیه کنند .

با این حال ما رفتیم ، البته کلا روندشون از همه اول هیچیش روی اصول نبود ؟!

نتیجه گرفتن نماد :

- حمایت از کسب و کارها ، یا نابودی کسب و کار ها ؟!

به جای حمایت بارها نامه های عجیب و غریب و تماس های عجیب و قریب داشتیم که نهایت منجر به این میشد که اصلا این کسب و کار رو در ایران جمع کنیم بره .

از جمله جالب ترین شون میتونم : به تماس های تهدید امیز در خصوص مالیات اشاره کنم .

- دریافت اطلاعات برای گرفتن حق حساب :

حرکت واقعا هوشمندانه ای هست که بین کسب و کار ها ترس ایجاد کنند که اگر مجوز نگیرید فیلتر میشید و در نهایت وقتی مجوز میگیرید ، مجبورتون میکنند که بیایید مالیات بدهید و حق حساب بدهید

ما برای چه چیزی باید مالیات بدهیم ؟ ، ایاوضعیت اینترنت داره روز به روز بهتر میشه ؟؟؟ ، یا نمیدونم کاری میکنند که کار ما بهتر بشه ؟!

والا ما که ندیدیم

- مجوزی که دو هزار ارزش نداره :

شما بگویید این مجوزی که ما اینقدر دردسر باید برای گرفتنش بکشیم ، چه ارزشی دارد ؟ والا من که ندیدم نه برای جایی ارزش داشته باشه و نه کسی به خاطرش به شما امتیاز خاصی بده ، خودشون هم براش ارزش قائل نیستن ، چه برسه به جاهای دیگه .

یه بار زنگ بزنید بگید من نماد ندارم ، ببینید باهاتون چه جوری صحبت میکنند ، حالا یه بار دیگه زنگ بزنید بگید من نماد دارم ، کلا در هر دو حالت هیچ ارزشی برایتان قائل نیستند و غین یک گوسفند که هیچی نمیدونه باهاون برخورد میشه .

جالبه شما مثال این جا اطلاعات تون رو میدهید ، باز میخواهید برید درگاه بگیرید ، همه این ها رو میخواهند ازتون ؟!

نمادی که هیچ کی قبولش نداره ؟

ما چند باره شده با شرکت های کوچک و بزرگ خواستیم قرار داد ببندیم ، و شرکت مورد نظر به ما اطمینان نداشته ، و تصورمون این بود که مثلا وقتی ما این رو داشته باشیم باعث اعتماد سازی میشه ولی ما که نداشتیم تا الان موردی که به خاظر نماد مشتری یا شرکت به ما اطمینان کنه .

اخرش هم اعتماد سازی رو به همون روش های قدیمی (مراجعه حضوری) و... انجام دادیم .

خیلی از شرکت ها و مردم اصلا نمیدونند که نماد چی هست و به همین خاطر اصلا قبولش ندارند .

نتیجه نهایی : حاظرم سایتم نماد نداشته باشه ، بهم درگاه ندهن ، حتی حساب بانکی هم نزارن باز کنم و با همون شیوه سنتی برم در خونه مشتریانم حتی پول رو ازشون بگیرم ولی با این سیستم که هیچ چیزش مشخص نیست اصلا کار نکنم .

به شحصه حتی اگر سایتم رو هم فیلتر کنن برام مهم نیست ، نهایت میریم سر چهار راه وای میسیم ، همین داستان رو میگیم : بیشتر از این حرفا کاسب هستیم .
    - سپیدار گیفت : فروش انواع فلش مموری تبلیغاتی و اختصاصی + فروش انواع پاور بانک تبلیغاتی و اختصاصی

14. کاربران زیر به خاطر این پست از abbas141 تشکر کرده اند :

Aldazamin 

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas141 نمایش پست ها
    سلام

من چند سال نماد دارم ، خواستید اگر اسنادش موجود باشه تصویر میزارم از زمانی که ببیند از کی نماد داریم :

والا اون موقع که ما نماد گرفتیم فکر کنم 90% درصد حتی کسب و کار های مطرح هم نمیدونستند که نماد چی هست ، چه برسه به این که برند تهیه کنند .

با این حال ما رفتیم ، البته کلا روندشون از همه اول هیچیش روی اصول نبود ؟!

نتیجه گرفتن نماد :

- حمایت از کسب و کارها ، یا نابودی کسب و کار ها ؟!

به جای حمایت بارها نامه های عجیب و غریب و تماس های عجیب و قریب داشتیم که نهایت منجر به این میشد که اصلا این کسب و کار رو در ایران جمع کنیم بره .

از جمله جالب ترین شون میتونم : به تماس های تهدید امیز در خصوص مالیات اشاره کنم .

- دریافت اطلاعات برای گرفتن حق حساب :

حرکت واقعا هوشمندانه ای هست که بین کسب و کار ها ترس ایجاد کنند که اگر مجوز نگیرید فیلتر میشید و در نهایت وقتی مجوز میگیرید ، مجبورتون میکنند که بیایید مالیات بدهید و حق حساب بدهید

ما برای چه چیزی باید مالیات بدهیم ؟ ، ایاوضعیت اینترنت داره روز به روز بهتر میشه ؟؟؟ ، یا نمیدونم کاری میکنند که کار ما بهتر بشه ؟!

والا ما که ندیدیم

- مجوزی که دو هزار ارزش نداره :

شما بگویید این مجوزی که ما اینقدر دردسر باید برای گرفتنش بکشیم ، چه ارزشی دارد ؟ والا من که ندیدم نه برای جایی ارزش داشته باشه و نه کسی به خاطرش به شما امتیاز خاصی بده ، خودشون هم براش ارزش قائل نیستن ، چه برسه به جاهای دیگه .

یه بار زنگ بزنید بگید من نماد ندارم ، ببینید باهاتون چه جوری صحبت میکنند ، حالا یه بار دیگه زنگ بزنید بگید من نماد دارم ، کلا در هر دو حالت هیچ ارزشی برایتان قائل نیستند و غین یک گوسفند که هیچی نمیدونه باهاون برخورد میشه .

جالبه شما مثال این جا اطلاعات تون رو میدهید ، باز میخواهید برید درگاه بگیرید ، همه این ها رو میخواهند ازتون ؟!

نمادی که هیچ کی قبولش نداره ؟

ما چند باره شده با شرکت های کوچک و بزرگ خواستیم قرار داد ببندیم ، و شرکت مورد نظر به ما اطمینان نداشته ، و تصورمون این بود که مثلا وقتی ما این رو داشته باشیم باعث اعتماد سازی میشه ولی ما که نداشتیم تا الان موردی که به خاظر نماد مشتری یا شرکت به ما اطمینان کنه .

اخرش هم اعتماد سازی رو به همون روش های قدیمی (مراجعه حضوری) و... انجام دادیم .

خیلی از شرکت ها و مردم اصلا نمیدونند که نماد چی هست و به همین خاطر اصلا قبولش ندارند .

نتیجه نهایی : حاظرم سایتم نماد نداشته باشه ، بهم درگاه ندهن ، حتی حساب بانکی هم نزارن باز کنم و با همون شیوه سنتی برم در خونه مشتریانم حتی پول رو ازشون بگیرم ولی با این سیستم که هیچ چیزش مشخص نیست اصلا کار نکنم .

به شحصه حتی اگر سایتم رو هم فیلتر کنن برام مهم نیست ، نهایت میریم سر چهار راه وای میسیم ، همین داستان رو میگیم : بیشتر از این حرفا کاسب هستیم .
    برای اتصال به گت وی پست الزامی هست و فروشگاه های کالای فیزیکی مجبورند بگیرند و در عمل هیچ ارزش دیگری نداره
    چون چیز ارزشمند رو اختیاری میکنند نه به زور به همه تحمیل میکنند

rezaya2938 آواتار ها
    27 بار تشکر شده در 15 پست
    از 1396/07/25 یک سایت توی سایتشون ثبت کردن(اون موقع تحت نظر متصدی قبلیشون بود، ولی همون روزا بود که عوض شد)
    هنوز که هنوزه نتونستم نماد بگیرم. درحالی که قبلا نهایت 1 ماه طول میکشید با همه مسخره بازیاش.
    تیکت که جواب نمیدن هیچ، حذف هم میکنن!!
    تلفن ها هم که خطا میده و تماس برقرار نمیشه.
    ایمیل که فکر نکنم خودشون بدونن دارن!!

دستمون که به هیچ جا نمیرسه، ولی از بیت رهبری تا وزارت صنایع، پلیس فتا، جهرمی و... به همه پیام دادم و شکایت کردم

17. کاربر زیر به خاطر این پست از rezaya2938 تشکر کرده است :

zamin 

Alda آواتار ها
    252 بار تشکر شده در 171 پست
    پس دم خودم گرم که اصلا سراغ نماد نرفتم و نخواهم رفت
    به همون روش سنتی عمل کنیم بهتره به خدا
    به زودی صدای وبمستر از بیوگرافی ها

19. کاربر زیر به خاطر این پست از Alda تشکر کرده است :

zamin 

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین