نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین جایگزین بومی برای تلگرام چیست ؟

رأی دهندگان
16. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سروش

5 31.25%
  • بیسفون

1 6.25%
  • گپ

2 12.50%
  • بله

2 12.50%
  • آی گپ

2 12.50%
  • ویسپی

3 18.75%
  • لاین

1 6.25%
  • سایر ( باذکر نام در تاپیک)

2 12.50%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: جایگزین تلگرام از بین نرم افزار های داخلی

راهبر انجمن شاپ کیپر zamin آواتار ها
    3,051 بار تشکر شده در 1,411 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosisms نمایش پست ها
    کاملا مخالفم
    تا به حال آمار پروگرمر های ایرانی که تو سایتای فریلسنری خارجی کار میکنن رو بررسی کردین ؟
    این حرف های شما چند مورد رو زیر سوال میبره
    توانایی برنامه نویس های داخلی ضعیفه که کاملا مخالفم چون خیلی زیادند برنامه نویس های داخلی و قوی که الان تو خونشون نشستن و برای خارج از کشور و شرکت های خارجی کار میکنن ( تو همین انجمن سه چهار نفرشون رو میشناسم)
    توانایی مهندسین شبکه و مدیران شبکه داخلی از لحاظ امنیت و پایدار نگه داشتن که اینم مخالفم
    تیم امنیت و هک آشیانه که یه تیم کاملا ایرانیه تو جهان اگر اشتباه نکنم دوم هستش تو این حوزه
    و در مورد پایدار نگه داشتن سرویس هم تجهیزات فکر میکنم باشه ، مگر اینکه تو زیرساخت اینترنت مشکل باشه که در مورد اون اطلاع دقیق ندارم ولی خب اگر یک شرکت تقویت بشه ، فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن

فقط یک مورد هستش که بنظرم قابل توجه هست :
    منبع درآمد این نرم افزار ها چجوریه ؟
    فکر نمیکنم بعد از اینکه یک سرویس در ایران جا بیفته ، بتونه از طمع درآمد هاش از تبلیغات ، نرم افزار رو درست پیش ببره و توش پر تبلیغات نشه

یعنی اگر چنین شرکتی بتونه کار کنه و اصولی باشه و تقویت بشه ، به جرات با توجه به توان جوونای کشورمون ، میشه ادعا کرد در جهان حرف برا گفتن دارن

ولی بزرگترین عیب ما اینه که اعتماد به نفس نداریم ، همیشه جنس ایرانی و کار های ملی رو کم دیدیم
    اگر هم خوب بوده طبعا اندک اختلاف قیمتی داشته ولی باز هم با وجود اینکه نسبت به قیمت میدونستیم کیفیت داره ، باز زورمون میومده براش پول بیشتر بدیم ( با اینکه کیفیتش ثابت شده بوده برامون)
    همه اینها درسته و شکی هم بر توان متخصص های داخلی نیست
    اما این کارها نیاز به حمایت دولت داره (به این دلیل که تحریم هستیم و به نوعی نمیشه امید به درآمد های دیگه بست)
    اما در ایران تنها چیزی که بهش بها نمیدن توان تخصصی افراد هست و کارها به افراد نظر شده واگذار میکنند
    تا دلتون بخواد هم نمونه داریم از سایتهای نابود دولتی بگیرید تا شرکتهای نیمه خصوصی
    تنها چیزی که در ایران اصولی کار کرده شبکه شتاب هست که اونم نمیتونستن سر سری کنارش رد شن

mosisms آواتار ها
    839 بار تشکر شده در 439 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط zamin نمایش پست ها
    همه اینها درسته و شکی هم بر توان متخصص های داخلی نیست
    اما این کارها نیاز به حمایت دولت داره (به این دلیل که تحریم هستیم و به نوعی نمیشه امید به درآمد های دیگه بست)
    اما در ایران تنها چیزی که بهش بها نمیدن توان تخصصی افراد هست و کارها به افراد نظر شده واگذار میکنند
    تا دلتون بخواد هم نمونه داریم از سایتهای نابود دولتی بگیرید تا شرکتهای نیمه خصوصی
    تنها چیزی که در ایران اصولی کار کرده شبکه شتاب هست که اونم نمیتونستن سر سری کنارش رد شن
    اگه دولت بخواد پشت یه نرم افزار باشه که فکر نمیکنم موفق باشه
    کار هایی که دولت پشتشه همیشه یه لنگ میزنه و اکثرا هم لنگ های عجیب و بزرگ
    شرکت های خصوصی همیشه بهترین بودن
    من الان با توجه به سوابق این شرکت صبا ایده واقعا امیدوارم یه نرم افزار مشابه تلگرام بده بیرون
    چون قوی کار میکنه همه خدماتشو
    آپارات
    میهن بلاگ
    و....
    زندگی کوزه آبی خنک و رنگین است/آب این کوزه گهی تلخ و گهی شور و گهی شیرین است/زندگی گرمی دلهای به هم پیوسته است/تا در آن دوست نباشد همه درها بسته است

راهبر انجمن شاپ کیپر zamin آواتار ها
    3,051 بار تشکر شده در 1,411 پست
    من الان با توجه به سوابق این شرکت صبا ایده واقعا امیدوارم یه نرم افزار مشابه تلگرام بده بیرون
    آپارات
    میهن بلاگ
    و....
    درود
    میشه دقیقا بفرمایید کدوم یک از کارهای تیم شکوری قوی کار شده؟

میهن بلاگ که نابود شده
    یه آپارات هست که سورسش حتی خیلی بهتر از اینی که داره با لایسنس کمتر 600$ در سال میشه داشت..!
    صبا ایده هم یکی از همون نظر کرده هاست وگرنه چرا باید یوتیوب بزرکترین مدرسه ببند و اینستا ( ... خونه) رو باز بزارند بگذریم که الانم سیاسی کاری بود که بستند

اونیکه میفرماید دولت پشتش باشه سیستم نیست
    باید عرض کنم مراد از دولت سنگ ننداختن بود دوست من نه حمایت این شکلی

الان یک پیام رسان مثل سروش با بودجه عمومی و دیتاسنتر صدا و سیما میاد کی میخواد رقیبش شه؟ لزوما حمایت کردن این نیست که بریم زیر چتر دولت همینکه دولت بی حساب کتاب به رقبای ما پول و امکانات نده یک نوع حمایته
    در ثانی پیام رسان در ایران هیچ صرف اقتصادی نداره چون از دنیای تجارت دور هستیم دقیقا اون پیام رسان چطور باید تامین بودجه کنه؟
    میدونید ارسال روزانه 2 میلیارد پیام یعنی چی؟ و چه هزینه نگهداری داره؟ با همین پول اسپمر محض هم بزنند بالای ماهی 400-500 میلیون درآمد براشون داره

FileBegir.com آواتار ها
    183 بار تشکر شده در 125 پست
    آپارات
    میهن بلاگ
    و....
    یعنی جناب شکوری یکی از گزینه های موفق از نظر شما حساب می شه؟
    میهن بلاگی که می فرماید قبل از جناب شکوری ایجاد شد و رشد کرد و ایشون تنها کاری که کرد دست کرد تو جیب و خرید
    آپارت موفق شد چون رقبای خارجیش فیلتر شد طبق همین استدلال تیم ایشون اگر پیام رسان بسازه تنها در صورتی موفق خواهد شد که مشابه های خارجیش فیلتر بشن
    می مونه کلوب که خب دیدم نتونست دوام بیاره بماند ایشون بهونه کرد رسانه ملی بهش فشار اورده که یکی نیست بفرماید برادر من رسانه ملی به پخش زنده شما در اپارات گیر داد بعد کلوب را تعطیل می کنی؟ گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری ! خب بدیهی بود کلوب دیگه براشون ارزش مادی و سوداوری نداشت

صحبت های بنده دلالت بر بی کفایتی برنامه نویس های ایرانی نمی کند صرفا نفی یکی از گروههای ایرانی است.

daneshbin آواتار ها
    1,338 بار تشکر شده در 684 پست
    سلام مصطفی جان

پیدات نبود اینجا پیدات کردم کجایی داداش ؟

ضمن عرض ادب خدمت شما دوستان گرامی

از نظر من قیاس بین پیام رسان خارجی و ایرانی مع الفارغ هستش !!! چرا ؟؟
    چون باید ما به موجودیت این پیام رسان ها بیندیشیم که چرا بوجود آمدند .... تلگرام چرا اومد ... چی داشت که وایبر نداشت .... و درنهایت بیاییم فکر کنیم که چرا سروش اومد ( مثال ) ....
    این یک طرف قضیه ...

واقعا بحث درآمدی یک پیام رسان خارجی با داخلی خیلی فرق داره ... خارجی با دولت ها سر و کار داره ولی داخلی دولت یا خودش !!! نمیخوام اینجا رو کش میدم چون دیگه خیلی تخصصی میشه و خطرناکه ...

هزینه ها و نگه داری یک آپ جدید خیلی زیاد هست .... برای مثال از روزی که تلگرام زمزمه ی فیلترش اومد این پیام رسان سروش کلا سرورش هنگ بوده من به شخصه کلا چندین بار توی روز های مختلف توی بازه های مختلف نرم افزار رو باز کردم میگفت مشکل ارتباطی داره ... با چندین اینترنت .... بنظرتون این اینجوری میخواد یک پیام رسان ملی بشه ؟؟؟ در زمانی که این مشکل برای تلگرام پیش اومده بود می بایستی از فرصت استفاده می کرد و کاربر رو جذب می کرد ولی نکرد و نکرد !!!!

خلاصه ....

بحث زیاده اگر بخوایم بگیم ...

ولی فاکتورهای مهمی لازمه این کار هستند که بتوان تصمیم گرفت که پیام رسان رسانی را انتخاب کنم یا خارجی ....
    حتی من به شخصه پیشنهاد میدم فعلا تلگرام فیلتر استفاده کنم تا نرم افزارهای دیگر.....

پاینده باشید

iranwebshop آواتار ها
    19 بار تشکر شده در 17 پست
    به دوستان و همکاران محترم توصیه میکنم چند روز دیگه هم صبر کنند فروش پهنای باند تلگرام و اینستاگرام اونقدر برای مخابرات در امد داره که خودشون قطعا به دنبال رفع فیلتر اون هستند ...
    ویرایش توسط iranwebshop : 2 هفته پیش در ساعت 11:35
    مشاور و سرمایه گذار در زمینه کارآفرینی آنلاین با 15 سال سابقه فعالیت - تلفن تماس : 09133135582
    طراحی سایت - هاستینگ - درج آگهی - خرید و فروش فایل

adea1371 آواتار ها
    683 بار تشکر شده در 394 پست
    سروش که با 30 هزار نفر هنگ کرد چطور میخواهد 40 میلیون ساپورت کنه ؟

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

ویسپی تو گزوینها خوب بود

گپ هم خوبه

ahijoon آواتار ها
    1,866 بار تشکر شده در 898 پست
    هیچ جایگزینی فعلا وجود ندارد و با این وضعیت برنامه نویسی و سرور و هزینه ها و یه عالمه مسایل دیگر ... حالا حالاها هم نمیشه امید به وجود داشتنش داشت .
    مشاوره در تولید و تهیه ( برنامه ، محتوا ، کالا ) مشاوره در بازاریابی و فروش و پشتیبانی ، تخصص من است
    با تلگرام من در ارتباط باشید : @pasokh724

qartal2 آواتار ها
    41 بار تشکر شده در 33 پست
    سیاست داخلی در قبال مسائلی مثل جوک فیلم موزیک ویدئو حجاب و ... معلومه و برای سایت ها در این سالها دیده شده،الان فکر میکنید فردا اون ادمین چی میخواد بزاره کانالش تو پیام رسانهای داخلی ؟به نظر من از آثار مخرب و برخوردهای فیلترینگ بوده که الان کسی به آپ های داخلی اهمیت نمیده . آزادی نباشه استقبال نمیشه ، استقبالم نباشه نمیشه درامد داشت.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12