صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: از چه سیستمی برای ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم؟

3 بار تشکر شده در 3 پست

از چه سیستمی برای ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم؟

سلام دوستان
    من یک فروشگاه اینترنتی میخوام بسازم که امکانات رایج فروشگاهی(شبیه دیجی کالا!) داشته باشه. اما چندتا سوال در این زمینه دارم.

1- آیا ورد پرس بهتر است یا جوملا؟
    2- این سایتهای ایرانی که فروشگاه ساز و سایت ساز میفروشن قضیه شون چی هست؟ دقیقا چه چیزی میفروشند؟
    3- سایت های ایرانی که قالب مثلا ورد پرس مشابه دیجی کالا میفروشند، دقیقا چه چیزثی میفروشند؟ فرقشون با گروه قبلی چی هست؟
    4- سیستم های سبد خرید، حساب کاربری برای مشتری، صدور فاکتور، هدایت به درگاه بانکی و .... توی همه سیستم های بالا بصورت دیفالت مشترک هست و وجود دارن؟
    5- سیستم های رایگان فروشگاه ساز و یا قالب های رایگان برای فروشگاه اینترنتی چقدر مطمئن هستن؟ آیا اینا هم امکانات بالایی هارو دارند؟ فرقشون چی هست با هم؟
    6- برای یک فروشگاه شبیه دیجی کالا اما با 10% اجناس، چه میزان هاست و پهنای بایند باید خریداری بشه؟ (میشه یکم درباره انتخاب و خرید هاست و پهنای باند مناسب توضیح بدید)

میشه یکم راهنمایی کنید تا این ابهام ها تا حد ممکن برطرف بشند؟
    ویرایش توسط hamintouri : 2018-01-04 در ساعت 15:49

BehroozAhmadi آواتار ها
    82 بار تشکر شده در 57 پست
    سلام ، وقت شما بخیر .
    این امر مستقیما بستگی به این داره که شما قصد دارید چه مقدار سرمایه برای این کسب و کار مصرف کنید .
    قطعا فروشگاه ساز هایی که فرمودید برای سرمایه های کم پیشنهاد می شن و اگر قصد برنامه ریزی بلند مدت دارید برای تجارت الکترونیک
    اصلا سمتشون نرید ...
    و با توجه به وضع فعلی بازار ، اگر ایده تون جدید نیست و صرفا قصد رقابت با فروشگاه های بزرگ فعلی رو دارید ، باز هم پیشنهاد من با تجربه شخصیم اینه که
    اصلا از سیستم های فروشگاه ساز استفاده نکنید ، چه رایگان و چه حرفه ای و پولی .
    فقط و فقط یک سیستم رو از پایه درخواست طراحی حرفه ای بدید و اونچه که واقعا نیاز دارید رو پیاده سازی کنید ، ممکنه زمان و هزینه بیشتری متحمل بشید ، اما بازده و نتیجش
    رو در طولانی مدت شاهد خواهید بود .
    مشکلی که سیستم های آماده دارند ، اینه که سفارشی سازیشون کار سختیه و جدا از مسائل مالی ، خیلی اوقات سفارش سازی یک بخش از سایت ناکارآمد و غیر ممکن یا بسیار زمان بر میشه .
    مخلص کلام اینکه ورود به عرصه فروش آنلاین کار سختیه و نیازمند هزینه و زمان ، پشتکار و برنامه ریزی زیادی هست که قطعا از راه اندازی یک مجتمع فروش بزرگ مثل هایپر مارکت و امثال اون هم بسیار سخت تره ...
    حضرت محمد (ص) : عبادت ده جزء است که نه جزء آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است .

3. کاربر زیر به خاطر این پست از BehroozAhmadi تشکر کرده است :

adea1371 آواتار ها
    734 بار تشکر شده در 426 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamintouri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک فروشگاه اینترنتی میخوام بسازم که امکانات رایج فروشگاهی(شبیه دیجی کالا!) داشته باشه. اما چندتا سوال در این زمینه دارم.

2- این سایتهای ایرانی که فروشگاه ساز و سایت ساز میفروشن قضیه شون چی هست؟ دقیقا چه چیزی میفروشند؟
    3- سایت های ایرانی که قالب مثلا ورد پرس مشابه دیجی کالا میفروشند، دقیقا چه چیزثی میفروشند؟ فرقشون با گروه قبلی چی هست؟
    4- سیستم های سبد خرید، حساب کاربری برای مشتری، صدور فاکتور، هدایت به درگاه بانکی و .... توی همه سیستم های بالا بصورت دیفالت مشترک هست و وجود دارن؟
    5- سیستم های رایگان فروشگاه ساز و یا قالب های رایگان برای فروشگاه اینترنتی چقدر مطمئن هستن؟ آیا اینا هم امکانات بالایی هارو دارند؟ فرقشون چی هست با هم؟

برنامه نداری وارد نشو

فروش اینترنتی سخت ترین کاره

5. کاربر زیر به خاطر این پست از adea1371 تشکر کرده است :

3 بار تشکر شده در 3 پست
    ممنون از راهنمایی دوستان
    راستش در زمینه ی محصولات و مشتری ها و نحوه ی تبلیغات و ... همه چیز مشخص شده هست و مطالعاتش صورت گرفته. و الان توی مرحله ی پیاده سازی هستیم. ولی با توجه به بودجه ی محدود، و همچنین توانایی فنی موجود در شرکت (برنامه نویسی ...البته در حوزه ی غیر از وب) داریم تحقیق میکنیم تا ببینیم آیا واقعا کسانی که مثلا فروشگاه ساز میفروشند، و یا قالب فروشگاه میفروشند، چه فرقی با قالب های رایگان مثل ورد پرس و افزونه هایی مثل wocommerce دارند؟ آیا واقعا کار خاص و خیلی حرفه ای روی سورس های دیفالت انجام میدن(چه کاری؟) یا اینکه بیشتر جنبه تبلیغاتی هست؟

در کنارش، کسانی که کل کار رو در دست میگیرن(یعنی سفارش میدیم که یک فروشگاه برای ما بسازن) آیا واقعا کار مشخصی رو انجام میدن که فقط مختص فروشگاه ماست؟ یا اونها هم سوسر های آماده وردپرس یا جوملا و ... رو برمیدارن و بر طبق خواست ما افزونه هارو کم و زیاد میکنن (یعنی کاری که خود آدم هم شاید با 1-2 هفته مطالعه و سوال و جواب بتونه انجامش بده)

برای اینکه موارد فوق برام مبهم بود و تفاوت هارو نمیدونستم اینجا مطرح کردم تا دوستان فنی راهنمایی کنن

moj1rayaname آواتار ها
    3,172 بار تشکر شده در 1,304 پست
    سلام
    دوست عزیز وردپرس و جوملا برای ایجاد فروشگاه نیست و با افزونه+قالب شبیه فروشگاه می شود
    اگر برنامه خاصی ندارین و ایده ای در کار نیست بهتره برای کسب تجربه از وردپرس و قالب و افزونه استفاده کنید تا اگر دیدین نمیصرفه هزینه زیادی نکرده باشین ( با 300ت می تونید )

0. پرستاشاپ مجنتو و .. فروشگاه ساز هستند
    1. هسته ی هرکدام بهینه باشه بهتره ( معولا وردپرس پیشنهاد میشه و پشتیبانی 90% وردپرسه 10% جوملا )
    2. یا از 0 طراحی کردند یا از همین وردپرس و قالب و افزونه ها استفاده بردن و به شما در نهایت یک فروشگاه نصب می کنن که کارتون راه بیفته
    3. !
    4. برای ورپرس و جوملا باید افزونه ای که نصب می کنید داشته باشه که داره و خود cmsها پیشفرض ندارند .
    5. تک تکشون فرق می کنن و هر کدام اگر بررسی لازم داشته باشه کار کارشناسی هست

در اخر ، شما حتما بفرمایید چه خدماتی قرار هست بدین و فروشگاه چه محصولاتی راه میندازین و تیم هستین یا انفرادی کار می کنید و سرمایه چقدره و برنامه چیه و ..

8. کاربر زیر به خاطر این پست از moj1rayaname تشکر کرده است :

FileBegir.com آواتار ها
    292 بار تشکر شده در 168 پست
    سلام دوستان

سلام خدمت شما
    قبل از پاسخ به 5 سوال شما یک مقدمه بگم از بیان شما مشخص هست که تجربه کافی ندارید پس اگر سرمایه ای جمع کردید برای ورود به این صنف کمی توقف کنید و از خرج کردن تمام سرمایتون صرف نظر کنید بلکه نهایتا بخش کوچکی از اون را وارد کنید چون احتمال چندین شکست اول کار هست و لذا صلاح نیست همه سرمایتون بر بار بره اما جواب سوالات شما:

1- ورد پرس بهتر است (اما شما باید بلد باشید، کار با سیستم و افزونه ها و قالب ها و ... طبق سوال سوم شما مشخص هست اطلاعاتی از وردپرس ندارید پس به فرض من بگم وردپرس بهتر هست شما چه طور قرار هست استقاده کنید؟ اینکه به یکی بدید نصب کنه و .... تنها راه شما خواهد بود )
    2- این سایت ها یک سیستم از قبل ساخته شده را می فروشن که قابلیت هایی را خودشون از قبل بهش دادن، مثلا می گم قابلیت ایجاد شاخه برای فروشگاه، قابلیت ایجاد منوی تماس با ما برای فروشگاه و .... که خب کار باهاشون خیلی راحت هست و پشیتبانی خوبی هم دارند ( موکدا عرض کنم همشون نه بلکه یه تعدادیشون چون خیلی هاشون سیستم های اماده درب داغون قالب می کنن به مردم و پشیتبانی و .. هم ندارن
    3- ورد پرس یک سیستم هست با قابلیت های از قبل تعریف شده مثلا همین قابلیت های مورد بالا، این قابلیت ها ثابت هستند، مثلا قابلیت سبد خرید، چیزی که متفاوت هست ظاهر سایت هست که بهش می گیم قالب، یه قالب قابلیت پیشنهاد ویژه شبیه به دی جی کالا را با رنگ قرمز به صورت افقی بالای سایت نشون می ده و قالب دیگر همین ویژگی پیشنهاد ویژه را با رنگ سبز به صورت عمودی وسط سایت نشون می ده و .... قابلیت پیشنهاد ویژه در هردو مورد یکسان هست نحوه نمایش و رنگ و .... فرق می کند
    4-اگر از وردپرس استفاده کنید قابلیتها باید توسط یک متخصص (مثلا خودتون) باید اضافه بشن، بعضی قابلیت ها رایگان هست بعضی هاش یک پول جزئی / اگر از مورد دوم یعنی اماده های ایرانی استفاده کنید قابلیت ها به صورت پیش فرض در خودشون هست اما تعداد قابلیت های مدل های ایرانی محدود هست مثلا یک فروشگاه ساز ایرانی نهایت 20 قابلیت برای شما ایجاد کرده
    5- رایگان ها اعتماد بهشون کمتر میشه کرد، قابلیت هاشون اصلا قابل مقایسه نیستن و انعطاف زیادی ندارن ولی یک حسن دارن و اون اینکه رایگان هستن و برای شروع آزمون خطا توسط شما مناسب هستن یعنی شروع کنید با همین رایگان ها و کم کم سوالات براتون ایجاد میشه و کم کم دانشتون افزایش پیدا می کنه

موید باشید

10. کاربر زیر به خاطر این پست از FileBegir.com تشکر کرده است :

3 بار تشکر شده در 3 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط FileBegir.com نمایش پست ها
    سلام خدمت شما
    قبل از پاسخ به 5 سوال شما یک مقدمه بگم از بیان شما مشخص هست که تجربه کافی ندارید پس اگر سرمایه ای جمع کردید برای ورود به این صنف کمی توقف کنید و از خرج کردن تمام سرمایتون صرف نظر کنید بلکه نهایتا بخش کوچکی از اون را وارد کنید چون احتمال چندین شکست اول کار هست و لذا صلاح نیست همه سرمایتون بر بار بره اما جواب سوالات شما:

1- ورد پرس بهتر است (اما شما باید بلد باشید، کار با سیستم و افزونه ها و قالب ها و ... طبق سوال سوم شما مشخص هست اطلاعاتی از وردپرس ندارید پس به فرض من بگم وردپرس بهتر هست شما چه طور قرار هست استقاده کنید؟ اینکه به یکی بدید نصب کنه و .... تنها راه شما خواهد بود )
    2- این سایت ها یک سیستم از قبل ساخته شده را می فروشن که قابلیت هایی را خودشون از قبل بهش دادن، مثلا می گم قابلیت ایجاد شاخه برای فروشگاه، قابلیت ایجاد منوی تماس با ما برای فروشگاه و .... که خب کار باهاشون خیلی راحت هست و پشیتبانی خوبی هم دارند ( موکدا عرض کنم همشون نه بلکه یه تعدادیشون چون خیلی هاشون سیستم های اماده درب داغون قالب می کنن به مردم و پشیتبانی و .. هم ندارن
    3- ورد پرس یک سیستم هست با قابلیت های از قبل تعریف شده مثلا همین قابلیت های مورد بالا، این قابلیت ها ثابت هستند، مثلا قابلیت سبد خرید، چیزی که متفاوت هست ظاهر سایت هست که بهش می گیم قالب، یه قالب قابلیت پیشنهاد ویژه شبیه به دی جی کالا را با رنگ قرمز به صورت افقی بالای سایت نشون می ده و قالب دیگر همین ویژگی پیشنهاد ویژه را با رنگ سبز به صورت عمودی وسط سایت نشون می ده و .... قابلیت پیشنهاد ویژه در هردو مورد یکسان هست نحوه نمایش و رنگ و .... فرق می کند
    4-اگر از وردپرس استفاده کنید قابلیتها باید توسط یک متخصص (مثلا خودتون) باید اضافه بشن، بعضی قابلیت ها رایگان هست بعضی هاش یک پول جزئی / اگر از مورد دوم یعنی اماده های ایرانی استفاده کنید قابلیت ها به صورت پیش فرض در خودشون هست اما تعداد قابلیت های مدل های ایرانی محدود هست مثلا یک فروشگاه ساز ایرانی نهایت 20 قابلیت برای شما ایجاد کرده
    5- رایگان ها اعتماد بهشون کمتر میشه کرد، قابلیت هاشون اصلا قابل مقایسه نیستن و انعطاف زیادی ندارن ولی یک حسن دارن و اون اینکه رایگان هستن و برای شروع آزمون خطا توسط شما مناسب هستن یعنی شروع کنید با همین رایگان ها و کم کم سوالات براتون ایجاد میشه و کم کم دانشتون افزایش پیدا می کنه

موید باشید

با سلام و تشکر از پاسخ شما

1- راستش من چند سال قبل هردو قالب جوملا و وردپرس را نصب کردم. و چون با جوملا کمتر دچار error میشدم (خصوصا در بهم نریخته بودن مطالب و قابلیت های بهتر فارسی در جوملا) در نهایت یک قالب خبری برای سایت شخصی که آن زمان میخواستم بسازم استفاده کردم ... یعنی تجربیاتی در حد نصب این پلتفرم ها و بالا آوردن یک سایت باهاشون رو داشتم قبلا (هرچند الان جزییاتشون اصلا یادم نیست)
    2- خب این فروشگاه سازها فرقشون با مثلا وردپرس چی هست؟ یعنی منظورم این هست که از صفر نوشته شدن یا بر پایه ی همین وردپرس یا چیز دیگه ای نوشته شدن؟ (اگر با مثال بگم، آیا مثل فرق بین تلگرام و تلگرام فارسی(مثلا مونوگرام) هست یا فرق بین تلگرام و واتس اپ هست؟ )
    3- یعنی مثلا قابلیت پیشنهاد ویژه که مثال زدید، یک ماژول رایگان هست که من خودم هم میتونم دانلود کنم و روی وردپرس دیفالت نصب کنم؟ و این کسایی که قالب میفروشن عملا هیچ کدنویسی جدیدی انجام ندادن و خودمون میتونیم به رایگان یک قالب مشابه قالبی که برای فروش گذاشتن بسازیم؟
    4-آیا همه ی قابلیت هایی که یک سایت مثل دیجی کالا داره، بصورت رایگان موجودن و میشه روی قالب دیفالت وردپرس نصب بشه؟ (خود دیجی کالا از چه base ای استفاده میکنه؟)

همچنین درباره افزونه ووکامرس یکم توضیح میدید؟ آیا چیز کامل و قابل اعتمادی هست؟ وقتی به وردپرس اضافه میشه چه قابلیت هایی بهش اضافه میکنه؟ آیا سید خرید و پروفایل مشتری و دسته بندی مخصول و ... همگی با نصب ووکامرس به وردپرس دیفالت اضافه میشن؟

راستی یک سوال شماره 6 هم اضافه کردم...ممنون میشم در اونباره هم راهنمایی کنید

با تشکر ویژه....
    ویرایش توسط hamintouri : 2018-01-04 در ساعت 15:49

FileBegir.com آواتار ها
    292 بار تشکر شده در 168 پست
    با سلام و تشکر از پاسخ شما

1- راستش من چند سال قبل هردو قالب جوملا و وردپرس را نصب کردم. و چون با جوملا کمتر دچار error میشدم (خصوصا در بهم نریخته بودن مطالب و قابلیت های بهتر فارسی در جوملا) در نهایت یک قالب خبری برای سایت شخصی که آن زمان میخواستم بسازم استفاده کردم ... یعنی تجربیاتی در حد نصب این پلتفرم ها و بالا آوردن یک سایت باهاشون رو داشتم قبلا (هرچند الان جزییاتشون اصلا یادم نیست)
    2- خب این فروشگاه سازها فرقشون با مثلا وردپرس چی هست؟ یعنی منظورم این هست که از صفر نوشته شدن یا بر پایه ی همین وردپرس یا چیز دیگه ای نوشته شدن؟ (اگر با مثال بگم، آیا مثل فرق بین تلگرام و تلگرام فارسی(مثلا مونوگرام) هست یا فرق بین تلگرام و واتس اپ هست؟ )
    3- یعنی مثلا قابلیت پیشنهاد ویژه که مثال زدید، یک ماژول رایگان هست که من خودم هم میتونم دانلود کنم و روی وردپرس دیفالت نصب کنم؟ و این کسایی که قالب میفروشن عملا هیچ کدنویسی جدیدی انجام ندادن و خودمون میتونیم به رایگان یک قالب مشابه قالبی که برای فروش گذاشتن بسازیم؟
    4-آیا همه ی قابلیت هایی که یک سایت مثل دیجی کالا داره، بصورت رایگان موجودن و میشه روی قالب دیفالت وردپرس نصب بشه؟ (خود دیجی کالا از چه base ای استفاده میکنه؟)

همچنین درباره افزونه ووکامرس یکم توضیح میدید؟ آیا چیز کامل و قابل اعتمادی هست؟ وقتی به وردپرس اضافه میشه چه قابلیت هایی بهش اضافه میکنه؟ آیا سید خرید و پروفایل مشتری و دسته بندی مخصول و ... همگی با نصب ووکامرس به وردپرس دیفالت اضافه میشن؟

راستی یک سوال شماره 6 هم اضافه کردم...ممنون میشم در اونباره هم راهنمایی کنید

با تشکر ویژه....
    1- بحثش طولان هست ولی در کل وردپرس فروشگاه ساز (ووکامرس) خیلی فوق العاده تری داره چرایی اون بماند
    2-بستگی داره همه جورش هست
    3-ممکنه رایگان باشه ممکنه پولی باشه افزونه های ورد پرسی دو دسته اند رایگان و پولی / قالب طراحی کردن بدون کد نویسی ممکن نیست. اصلا قالب چیزی جز کد نیست

سوال 6 که اضافه کردید: یعنی فروشگاه شما در حد 10% دی جی کالا خواهد بود برای شروع؟!!! می دونید میزان کالای دی جی چقدر هست؟ میزان ورودی روزانه دی جی چقدر هست؟ جز سایتهای برتر ایران هست از نظر الکسای واقعی بعید می دونم برای استارت کار چنین چیزی لازمتون بشه لذا یک هاست متوسط و پهنای باند متوسط کافیه این چیزا مطالبی نیست که دیگه نشه تغییر داد یعنی چی؟ یعنی شما هاست کم اوردی پهنای باند کم اوردی فرداش ارتقا می دی به همین راحتی فقط از شرکت معتبر تهیه کنید اینکه با چه حجمی و چه پلانی خیلی هزینه نکنید

13. کاربر زیر به خاطر این پست از FileBegir.com تشکر کرده است :

کاربر خاطی prestatool آواتار ها
    4 بار تشکر شده در 4 پست
    برترین در جهان و ایران سیستم کاملا رایگان پرستاشاپ می باشد

15. کاربر زیر به خاطر این پست از prestatool تشکر کرده است :

کاربر فعال انجمن شاپ کیپر bestirani2 آواتار ها
    1,301 بار تشکر شده در 716 پست
    سلام دوستان

6- برای یک فروشگاه شبیه دیجی کالا اما با 10% اجناس، چه میزان هاست و پهنای بایند باید خریداری بشه؟ (میشه یکم درباره انتخاب و خرید هاست و پهنای باند مناسب توضیح بدید)

سلام
    ۱. بی شک وردپرس (ووکامرس)
    ۲. اینها فروشگاه ساز های داخلی هست.
    ۳. این سایت ها قالب را برای یک سیستم خاص که معمولا ووکامرس هست میفروشند.
    ۴. درگاه بانکی به صورت افزونه اضافه میشه به هر سیستمی که ممکنه بعضی از سیستم ها پولی باشه این مورد.
    ۵. اوپن سورس ها را اگه آپدیت نگه دارید کم پیش میاد به مشکل امنیتی بخورید ولی قالب پیشفرض بی شک مناسب برای یک فروشگاه نیست و باید یک قالب بخرید که متاسفانه ۹۹٪ قالبهایی که فروخته میشه غیر قانونی هست. (یا یک نسخه را خریداری کردند و به صدها نفر میفروشند یا اینکه در کل نسخه رایگان را از نت دانلود و میفروشند) در هر دو حالت این امکان وجود داره مشکلاتی از سمت تولید کننده اون قالب براتون ایجاد بشه.
    ۶. شما به جای اینکه دنبال چقدر نیاز هست باشید دنبال جای مناسب باشید. هاست مثلا یک گیگ رو از سالی ۳۰ هزار میدند تا سالی ۳۰۰ هزار.
    شما باید ببینید چه کیفیتی مد نظرتون هست و مراقب باشی پولی که میدید واقعا کیفیتی بدست بیارید.
    مواردی که روی قیمت هاست تاثیر میگذاره مهمترین هاش:
    الف- سروری که استفاده شده آیا برای کاربر خانگی هست یا مخصوص سرور هست. بخش دیگه هم اینکه آیا سرورتون نسل جدید هست یا نسل قدیمی با تکنولژی ها منسوخ شده. در حال حاضر اکثر هاستینگ ها از کامپیوتر دسکتاپ که برای کاربر خانگی هست استفاده میکنند که آپتایم و عملکرد بهینه ای در ترافیک بالا ندارند.
    ب- دیتاسنتری که نگهداری میشه
    ج- زیاد فروشی در یک سرور. این مورد هم در هاستینگ های ایرانی زیاد دیده میشه که با وجود اینکه لود سرور تکمیل شده همچنان کاربر جدید اضافه می کنند. که باعث میشه در ابتدای کار مشکل نداشته باشید ولی به مرور که کاربران بیشتر میشند دائما مشکل داشته باشید. هاست هایی که منابع سرور را به شما اختصاصی میدند شما هزینه زیادتری می پردازید ولی با این مشکل مواجه نمیشید.
    د- مهمتر از موارد بالا نیروی فنی و پشتیبانی هست. سعی کنید حتما از شرکت ها بخرید و در مورد اون شرکت تحقیق کنید.

نتیجه: بنده به شما ووکامرس یا مجنتو رو پیشنهاد میکنم. ووکامرس محیط ساده تری داره ولی مجنتو سیستم پیشرفته تری داره ولی کار کردن با اون سختره.
    ویرایش توسط bestirani2 : 2018-01-04 در ساعت 19:19

17. کاربران زیر به خاطر این پست از bestirani2 تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین