نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: درخواست افزونه یوست از کاربران ایرانی برای ساخت دیتابیس قابلیت cornerstone content یا بنیاد محتوا

longman آواتار ها
    137 بار تشکر شده در 96 پست

درخواست تیم یوست از کاربران ایرانی برای ساخت دیتابیس فارسی قابلیت cornerstone content

سلام دوستان
    سال نو را هم خدمت همه شما تبریک میگم.
    کسانی که از افزونه یوست وردپرس استفاده می‌کنند، حتما می‌دانند که تقریبا در یک سال گذشته قابلیتی بنام Cornerstone Content که به فارسی یکی از مترجمان یوست آن را بنیاد محتوا ترجمه کرده است، به این افزونه اضافه شده است. حتما قابلیت بنیاد محتوا را در این افزونه دیده‌اید و می‌دانید که کار این قابلیت این است که به صورت اتوماتیک شروع به لینک سازی داخلی بین محتواهای سایت شما می‌کند و می‌توان گفت تا حالا هیچ افزونه‌ی وردپرسی یک همچین قابلیت فوق‌العاده‌ای نداشته است. حالا من درباره کارکردش زیاد توضیح نمیدم و می‌تونید برای دیدن کارکردش به سایت یوست مراجعه کنید.
    دوستانی که از یوست نسخه حرفه‌ای استفاده می‌کنند، حتما مطلع هستند که قابلیت cornercontent در حال حاضر از زبان پارسی پشتیبانی نمی‌کند، چون در مکاتبه‌ای که من با تیم یوست داشتم به من گفتند که برای اضافه کردن زبان پارسی باید یک دیتابیس از برخی لغتهای اصلی از زبان پارسی داشته باشند.
    به همین دلیل تیم یوست این مسئولیت را به من دادند و از من خواستند که این دیتابیس را کامل کنم. لیست این دیتابیس یک سری کلمات انگلیسی است که زیاد هم نیست و کار ترجمه‌اش هم نیم ساعت بیشتر طول نمی‌کشد و فقط یک سری کلمات اصلی و بنیادی هست. راستش من خودم زبان انگلیسیم متوسطه و نمی‌تونم با کیفیت ترجمه کنم و به خاطر همین میخوام یک نفر حرفه‌ای و با کیفیت و دقت بالا ترجمه کنه.
    اگر کسی آمادگی دارد لطفا اعلام کنه که من فایل اکسل را تحویل بدم و ترجمه‌اش را به من بدهند.
    مطمئن باشید این قابلیت بنیاد محتوا خیلی به درد بخور هست و کمک بزرگی به سئو همه سایتهامون می‌کنه. و اگه آخرین مقالات سئو در چند ماه پیش را خوانده باشید حتما متوجه شدید گوگل به سایتهایی که لینک سازی داخلی قوی و اصولی دارند، جدیداً رتبه بالاتری میده.
    تیم یوست در مکاتبه‌ای که با من داشتند به من گفتند که قابلیت cornerstone content تا حالا فقط شش زبان را توانسته پشتیبانی کنه و خود کاربران کشورها باید برای ساخت دیتابیس همکاری کنند که مثل اینکه کاربران بیشتر کشورها بخار ندارند و به من گفتند که می‌توانم از دیگران هم کمک بگیرم و کار گروهی انجام بدیم. چون ممکنه در آینده کارهای دیگری هم لازم باشه که خود کاربران پارسی زبان باید انجام بدهند تا این قابلیت به مرور زمان تکمیل‌تر بشه.
    حالا اگه زبان پارسی هم بهش اضافه بشه که دیگه عالی میشه.
    پس اگه دوستی که زبان انگلیسیش قویه لطفا اعلام کنه تا من لیست را خدمتش ارائه بدم. همانطور که گفتم زمان ترجمه نیم ساعت بیشتر کار نداره و لغتهاش هم اصلا سخت نیست، ولی کیفیت مهمه.
    اگر چند نفر هم اعلام آمادگی کنند خیلی بهتر است و من لیست را به همه خواهم داد و در آخر خودم لیست را بر اساس اطلاعاتی که تیم یوست به من داده آنالیز میکنم و بهترین ترجمه‌ها را انتخاب میکنم.

دوستان من لیست را پابلیک میکنم. این لیست دیتابیس توی Github است که تیم یوست نحوه کار کردن و ترجمه آن را برای من توضیح داده است. من هم همه لیست را برای راحتی کار ترجمه در یک فایل اکسل در شیت بندی های مختلف تهیه کرده‌ام. شما بر روی هر شیت که کلیک کنید، دسته مربوطه و کلمات را خواهید دید. لطفا ترجمه کلمات را در ستون مقابل جلوی هر کلمه بنویسید. و بعد ار پایان ترجمه فایل اکسل را برای من در پیام خصوصی ارسال کنید. و من در آخر همه ترجمه‌ها را با هم مقایسه میکنم و بهترین‌ها انتخاب می‌کنم و ترجمه‌های مشابه را پاک می‌کنم و خلاصه یک سری کارهایی که تیم یوست گفته رو خودم با دیتابیس انجام میدم تا آماده تحویل به تیم یوست بشه.

این هم لیست فایل اکسل که شما باید زحمت ترجمه‌اش را بکشید.

با تشکر از همه شما
    ویرایش توسط longman : 2018-03-27 در ساعت 12:38

2. کاربران زیر به خاطر این پست از longman تشکر کرده اند :

FileBegir.com آواتار ها
    295 بار تشکر شده در 170 پست
    سلام
    خب دوست عزیز لیست را پابلیک کنید تا بچه ها هرکی هر تعدادی که می تونست کمک کنه

4. کاربر زیر به خاطر این پست از FileBegir.com تشکر کرده است :

shayay 

longman آواتار ها
    137 بار تشکر شده در 96 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط FileBegir.com نمایش پست ها
    سلام
    خب دوست عزیز لیست را پابلیک کنید تا بچه ها هرکی هر تعدادی که می تونست کمک کنه
    لیست پابلیک شد.
    دوستان لطفا هرکس هرچقدر میتونه ترجمه کنه. تا من بهترین ترجمه‌ها رو از توش استخراج کنم و به تیم یوست ارائه بدم.
    ترجمه‌هاش اصلا سخت نیستند. تیم یوست گفته که حتی کلمات مترادف را هم می‌تونید ترجمه کنید و در ستونهای مقابل بنویسید. یعنی مثلا اگه یک لغت پنج تا معنی داره، شما همش را وارد کنید. فقط ترجمه‌ها نباید فقط از دیکشنری باشه وگرنه خودم بلد بودم از دیکشنری ترجمه کنم. تیم یوست گفته ترجمه‌ها باید هم ادبی باشه هم محاوره‌ای و هم کلمات مترادف و هم معنی. به خاطر همین میخوام کار گروهی انجام بشه تا هرکسی به سبک ترجمه‌ای خودش متفاوت و مختلف ترجمه کنه، تا ترجمه‌های مختلف داشته باشیم.

الآن تو تعطیلات عید هم هستیم و وقت خالی هم زیاد داریم، پس بد نیست از این فرصت خوب نهایت استفاده را ببریم.

با تشکر

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

دوستی سوالی پرسیده بود که این قابلیت چیست و چه سودی داره؟
    افرادی که سئو کار حرفه‌ای هستند که میدانند این قابلیت چیست ولی کسانی که نمی‌دانند بهتر است به سایت یوست مراجعه کنند تا با کارکردش بهتر آشنا بشن.

سودش برای همه افرادی هست که به سئو سایتهای وردپرسی اهمیت میدن. من خودم هم تا حالا ترجمه‌اش کردم و فقط می‌خوام ترجمه‌های مختلف داشته باشم و دارم کارهایی که پشتیبانی یوست به من گفته رو انجام میدم تا بهترین ترجمه‌هایی که می‌خوان رو بهشون بدم.

وگرنه تیم سئو که به ما پول نمیده برای اینکار، ولی باعث میشه سئو سایتهامون بهتر و در نتیجه در گوگل رتبه بالاتر بدست بیاریم و اگر سایتمون برای کسب و کار باشه پس درآمدمان هم بیشتر میشه.
    منی که تا حدی سئو بلدم خوب میدونم که Cornerstone content چقدر چیز خوبیه. مثلا سایت ویکیپدیا رو حتما دید که چطوری تو کلمات کلیدی اصلی همش تو صفحه اول گوگل هست، تمامش به خاطر لینک سازی‌های اصولی است که به شکل cornerstone content روش انجام شده.

دوست دیگری هم پرسده بود که این قابلیت فقط در نسخه‌های پولی هست و ما که از نسخه رایگان استفاده میکنیم که بهش دسترسی نداریم. ولی اگه در اینترنت سرچ کنید نسخه‌های نال شده‌اش هم هست و اگه خواستید میتونید استفاده کنید. البته این توضیح رو بدم که این افزونه نال شده نیست. همون افزونه رسمی هست فقط قابلیت آپدیتش فعال نیست و باید از لینک زیر آپدیتش را دریافت کنید.
    http://www.persianscript.ir/yoast-seo-premium/
    این لینک همیشه جدیدترین نسخه‌شو ارائه میده. کسانی هم که بودجه و دآرمد دارند میتوانند نسخه حرفه‌ای را بخرند.
    ویرایش توسط longman : 2018-03-27 در ساعت 18:57