نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: آیا گوگل سرویسهاش را برای سایتهایی که سرورهاشون داخل ایران هست بلاک کرده؟

119 بار تشکر شده در 85 پست

آیا گوگل سرویسهاش را برای سایتهایی که سرورهاشون داخل ایران هست بلاک کرده؟

سلام دوستان
    من سایتم سرورش در فرانسه بود که سه روز پیش به سرور ایران انتقال دادم.
    الآن توی سایت یکی افزونه یوست و یک افزونه دیگه مربوط به نمایش آمار گوگل آنالیتیک در پیشخوان وردپرس هست که هر دو بعد از انتقال با api به سرورهای گوگل وصل نمیشن.
    افزونه یوست که هنگام متصل کردن به سرچ کنسول پیغام میده شما اصلا پروفایل کاربری در سرچ کنسول ندارید و افزونه مربوط به آمار هم اصلاً آماری نمایش نمیده.
    این در حالی هست که هم سرچ کنسول و هم گوگل آنالیتیکس در سایت‌های اصلی خودشون آمارها رو به درستی حتی در این دو سه روزی که سایت در حال انتقال بوده به درستی دارن نمایش میدن ولی از طریق پیشخوان وردپرس آمارها نمایش داده نمیشن.
    من فایل log ارور افزونه آمار رو که مشاهده کردم دیدم داخلش در یکی از خطها نوشته که this country is blocked که منظورش ایران هست. ولی خوب اگه ایران بلاکه چرا در خود سایت اصلی گوگل آنالیتیکس همه چیز اوکی هست و فقط از طریق افزونه آمار داخل پیشخوان آماری نمایش داده نمیشه.
    خواستم ببینم آیا دوستانی که سایتهاشون داخل سرورهای ایران هست آیا از طریق api میتونند به وبمستر تولز و آنالیتیکس وصل بشن؟

Alda آواتار ها
    250 بار تشکر شده در 170 پست
    بیکار بودیا داداش
    میزاشتی همون فرانشه میمومد فعلا همه جوره تحریم شدیم و احتمال اینکه گوگول هم ای پی های ایرونی رو بلاک کرده باشه زیاده
    به زودی صدای وبمستر از بیوگرافی ها

3. کاربر زیر به خاطر این پست از Alda تشکر کرده است :

آخه مگه ندیدید دسترسی به سایتهایی که سرورهاش خارج ایران هست سخت شده. الآن از وقتی که تلگرام فیلتر شده سایتهایی که سرورهاشون خارج از ایران هست باسه من با بدبختی باز میشن. از جلمه سایت خودم. باسه همین بازدیدکننده هاش کم شده بود. حالا انتقالش دادم داخل ایران این هم یک بدبختی دیگه شده.
    واقعا من نمیدونم این چه وضعیه باید چکار کرد. اگه سایتت خارج ایران باشه باز نمیشه. داخل ایران باشه احتمال تحریم هست.
    اصلاً موندم چکار کنم.
    من نمیدونم اگه آمریکا میخواد تحریم کنه چرا اینها بدتر دسترسی به سرورهای خارجی رو میبندن. اینها خودشون بدتر از آمریکا دارن ما رو تحریم میکنن.
    ویرایش توسط longman : 2018-05-25 در ساعت 12:36

871 بار تشکر شده در 450 پست
    سلام .
    با انتقال به هاست داخلی تمام سرویس هایی که برای آی پی ایران مسدود هستند برای سایتتون مسدود میشن .حتی برخی از افزونه ها و قالب های تجاری که مستقیما از سرور طراح خارجی و یا تم فارست آپدیت میشن هم به مشکل میخورن

6. کاربر زیر به خاطر این پست از حوله بيتا تشکر کرده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط حوله بيتا نمایش پست ها
    سلام .
    با انتقال به هاست داخلی تمام سرویس هایی که برای آی پی ایران مسدود هستند برای سایتتون مسدود میشن .حتی برخی از افزونه ها و قالب های تجاری که مستقیما از سرور طراح خارجی و یا تم فارست آپدیت میشن هم به مشکل میخورن
    الآن در سایت اصلی گوگل آنالیتیکس و وبمستر تولز همه چیز اوکی هست و به سایت متصل هستند و آمارها نمایش داده میشه ولی این آمارها از طریق افزونه‌های داخل سایت نمایش داده نمیشن. افزونه یوست و آنالیتیکس از طریق api نمیتونند به وبمستر تولز و آنالیتیکس وصل بشن.
    ویرایش توسط longman : 2018-05-25 در ساعت 16:03

کاربر فعال انجمن شاپ کیپر bestirani2 آواتار ها
    1,307 بار تشکر شده در 720 پست
    سلام
    مشکلی نیست
    فقط مستقیم از گوگل انالیتیک کار کنید.
    چون اون افزونه های از سرور شما که ایران هست درخواست رو میفرسته که گوگل انالیتیک روی ای پی ایران بسته هست

9. کاربر زیر به خاطر این پست از bestirani2 تشکر کرده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط bestirani2 نمایش پست ها
    سلام
    مشکلی نیست
    فقط مستقیم از گوگل انالیتیک کار کنید.
    چون اون افزونه های از سرور شما که ایران هست درخواست رو میفرسته که گوگل انالیتیک روی ای پی ایران بسته هست
    سلام
    شما مطمئن هستید که علتش همینه که میگید؟ تا حالا نمونه مشابه دیدید؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

چون یک افزونه دیگه (monster insight) را که نصب کردم به درستی کار میکنه و اطلاعات را از سرور گوگل دریافت میکنه؟
    این نشون میده احتمالا مشکل از وردپرس هست. پشتیبانی هاست (نت افراز) هم اینو گفتند و هر چی بررسی کردند به نتیجه‌ای نرسیدند. اگه آی پی ایران بسته بود همون اول میگفتن. البته خودشون هم یک کمی سردرگم شدند چون تا حالا همچین اتفاقی توی هاست ایران براشون نیفتاده بوده.
    البته ممکنه جدیدا به خاطر تحریم ها این اتفاق افتاده باشه.
    حالا پشتیبانی هاست گفته یکبار افزونه‌ها رو پاک و دوباره نصب کنم، حتی از توی دیتابیس تا ببینم نتیجه چی میشه.
    ولی من الآن به این فکر میکنم که اگه آی پی ایران بسته هست پس چرا افزونه های دیگه رو که نصب میکنم درست کار میکنن.

احتمالا اون افزونه از طریق سرور خودش درخواست رو میده
    ولی ای پی ایران بسته هست میتونی خودت دستی توی مرورگر بری گوگل انالیتیک تا متوجه بشی

نقل قول نوشته اصلی توسط bestirani2 نمایش پست ها
    احتمالا اون افزونه از طریق سرور خودش درخواست رو میده
    ولی ای پی ایران بسته هست میتونی خودت دستی توی مرورگر بری گوگل انالیتیک تا متوجه بشی
    راست میگی ها. من اصلا حواسم نبود.
    پشتیبانی نت افراز هم تایید کرد که این سرویس برای کاربران دارای آی پی ایران بسته است.
    سرور خارج یک بدبختی داره. سرور داخل یک بدبختی دیگه داره.
    واقعا چه باید کرد؟
    از یک طرف کلی ذوق کرده بودم که چقدر سرعت سایت خوب رفته بالا. از یک طرف به خاطر آمارگیرش تو ذوقم خورد.
    ولی یوست چرا وصل نمیشه. گوگل وبمستر تولز که برای آی پی ایران بسته نیست.

به هر حال ممنون از کمکتون
    همون شکلی مستقیم از سایت اصلی باهاشون کار میکنم.
    ویرایش توسط longman : 2018-05-25 در ساعت 21:22

فکر کنم بسته نیست
    شاید اون پلاگین روی ایران بسته اون امکان رو