صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: سوال در مورد شرایط ادعا حقوقی دامنه

11 بار تشکر شده در 5 پست

سوال در مورد شرایط ادعا حقوقی دامنه

سلام دوستان
    مدتی هست پیگر ثبت برند برای فروشگاه اینترنتی هستیم متوجه شدیم برند مورد نظر ما یکسال پیش ثبت شده است
    اما ما دامنه را چند سال پیش ثبت کردیم و فروشگاه 3 سال فعال هست آیا می‌توانند امتیار دامنه را از ما بگیرند؟

449 بار تشکر شده در 248 پست
    سلام
    فکر نمیکنم همچین چیزی باشه چون تا وقتی که دامنه به نام شما ثبت شده به نحوی در اجاره ی شماست حتی اگر این دامنه قبلا برای کسی دیگه بوده اما بعد از انقضا آن شما ثبت کرده باشید.

مهدی 108 آواتار ها
    383 بار تشکر شده در 199 پست
    سلام

با توجه به اینکه ثبت برند پس از دامنه بوده ، بعد میدونم بتونن ازتون سلب امتیاز کنن
    کمک می کنم - طراحی قطعات - اطلاعات ساخت و تولید و ...

14 بار تشکر شده در 7 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr.mousa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدتی هست پیگر ثبت برند برای فروشگاه اینترنتی هستیم متوجه شدیم برند مورد نظر ما یکسال پیش ثبت شده است
    اما ما دامنه را چند سال پیش ثبت کردیم و فروشگاه 3 سال فعال هست آیا می‌توانند امتیار دامنه را از ما بگیرند؟
    فکر کنم شما دو تا مفهوم رو با هم اشتباه گرفتین!
    ثبت برند یا نشان تجاری با مفهوم برند کردن دامنه متفاوت است...
    به این معنی که شما حتی می توانید دامنه های مرتبط با برندهای تجاری ثبت شده را خریداری کنید و به خود آنها بفروشید

5. کاربر زیر به خاطر این پست از bahramkhan تشکر کرده است :

372 بار تشکر شده در 192 پست
    سلام
    با توجه به تجربیات این چند ساله که کار دامنه میکنم

ثبت برند در سازمان ثبت شرکت ها و علائم تجاری ، مقدم بر ثبت دامنه هست

صاحب برند اگر همین امروز هم ثبت برند کرده باشه ، از شما که 11 سال پیش هم دامنه ثبت کرده باشید ، الویت داره و محق تر هست

چیزی که دوستان دقت نمیکنن ، ثبت دامنه صرفا ثبت یه آدرس هست ، نه حقی برای شما ایجاد میکنه و نه چیز دیگری

ثبت برند ، ایجاد حق و مالکیت ، بر چیزی ، نامی ، حرکتی ، .... هست که مراحل قانونی اون انجام شده

لطفا به این مسائل حقوقی دقت کنید که بعدا دچار مشکل نشید

البته نکته ای که هست ، شما هم میتونید مدعی بشید به این شرط که بتونید قدمت کار و کسب تون رو بر روی این دامنه اثبات بکنید

7. کاربران زیر به خاطر این پست از atila1355 تشکر کرده اند :

14 بار تشکر شده در 7 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط atila1355 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به تجربیات این چند ساله که کار دامنه میکنم

ثبت برند در سازمان ثبت شرکت ها و علائم تجاری ، مقدم بر ثبت دامنه هست

صاحب برند اگر همین امروز هم ثبت برند کرده باشه ، از شما که 11 سال پیش هم دامنه ثبت کرده باشید ، الویت داره و محق تر هست

چیزی که دوستان دقت نمیکنن ، ثبت دامنه صرفا ثبت یه آدرس هست ، نه حقی برای شما ایجاد میکنه و نه چیز دیگری

ثبت برند ، ایجاد حق و مالکیت ، بر چیزی ، نامی ، حرکتی ، .... هست که مراحل قانونی اون انجام شده

لطفا به این مسائل حقوقی دقت کنید که بعدا دچار مشکل نشید

البته نکته ای که هست ، شما هم میتونید مدعی بشید به این شرط که بتونید قدمت کار و کسب تون رو بر روی این دامنه اثبات بکنید
    بنده نمی توانم حرف های شما را رد یا تایید کنم! به هر حال در کشور ما هر چیزی ممکن است اتفاق بیافتد
    ولی اگر چنین باشد این هم یک راه کلاهبرداری و تصاحب دامین های رند دیگران خواهد بود...
    الان جستجو کردم و مثلا کلمه ورزشی تحت عنوان برند تجاری توسط آقای x ثبت شده و دامنه varzeshi.ir توسط آقای y ثبت شده است. با استدلال شما جناب آقای x می تواند این دامنه رند را که غیرفعال است از چنگ آقای y درآورده و تصاحب کند؟!

ramtin2025 آواتار ها
    1,210 بار تشکر شده در 500 پست
    سلام
    کسی نمیتونه دامنه رو به خاطر ثبت برند از شما بگیره ولی ممکنه در شرایط خاص بتونن جلوی فعالیت سایت رو بگیرند (اگه دقیقا همون برند و لوگو و محصولات استفاده شده باشه)
    آی پرستا نماینده رسمی پرستاشاپ در ایران
    پرستاشاپ فارسی

10. کاربران زیر به خاطر این پست از ramtin2025 تشکر کرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramkhan نمایش پست ها
    بنده نمی توانم حرف های شما را رد یا تایید کنم! به هر حال در کشور ما هر چیزی ممکن است اتفاق بیافتد
    ولی اگر چنین باشد این هم یک راه کلاهبرداری و تصاحب دامین های رند دیگران خواهد بود...
    الان جستجو کردم و مثلا کلمه ورزشی تحت عنوان برند تجاری توسط آقای x ثبت شده و دامنه varzeshi.ir توسط آقای y ثبت شده است. با استدلال شما جناب آقای x می تواند این دامنه رند را که غیرفعال است از چنگ آقای y درآورده و تصاحب کند؟!
    قانون این رو میگه
    در مورد این دامنه خاص کلمه عمومی هست اصلا قابل قیاس نیست با یک کلمه برند شرکتی
    توجه داشته باشید ، در مورد دامنه برند ، اگر به دادسرا برسه، شاکی ، وکیل خوب وارد به کار داشته باشه، این قضیه به ضرر آقای y شما خواهد بود
    نیازی به بحث نیست ، کافیه قوانین ایرنیک رو مرور کنید ----> http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_iran
    یا یه سری به سایت
    http://www.wipo.int/amc/en/domains/s...jsp?domain=.ir
    سر بزنید

من در مورد حوزه کار خودم توضیح رو خدمت استارتر دادم
    شاید دوستانی که یکی 2 دامنه تو پنل شون باشه ، نظر شون متفاوت باشه

شاد باشید

12. کاربر زیر به خاطر این پست از atila1355 تشکر کرده است :

845 بار تشکر شده در 440 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط atila1355 نمایش پست ها
    قانون این رو میگه
    در مورد این دامنه خاص کلمه عمومی هست اصلا قابل قیاس نیست با یک کلمه برند شرکتی
    توجه داشته باشید ، در مورد دامنه برند ، اگر به دادسرا برسه، شاکی ، وکیل خوب وارد به کار داشته باشه، این قضیه به ضرر آقای y شما خواهد بود
    نیازی به بحث نیست ، کافیه قوانین ایرنیک رو مرور کنید ----> http://www.nic.ir/Terms_and_Conditions_iran
    یا یه سری به سایت
    http://www.wipo.int/amc/en/domains/s...jsp?domain=.ir
    سر بزنید

من در مورد حوزه کار خودم توضیح رو خدمت استارتر دادم
    شاید دوستانی که یکی 2 دامنه تو پنل شون باشه ، نظر شون متفاوت باشه

شاد باشید
    من از اين بابت هيچ اطلاعاتي ندارم و فقط براي آگاهي خودم مي پرسم
    من چند سال پيش يه دامنه ثبت كردم و امروز يكي اومده يه شركت ثبت كرده كه به اون دامنه مربوطه ...گناه من اين وسط چيه (اگر) اون ميتونه دامنه رو از من بگيره ؟ موقع ثبت كه من كف دستم رو بو نكرده بودم كه قراره چند سال بعد به اين اسم شركت ثبت بشه...يعني من امروز هر دامنه اي ثبت كردم بايد برم براش شركت هم بزنم و يا ثبت برندش كنم تا بعدا كسي نتونه اينكار رو بكنه ؟ يه خورده منطقي نيست
    ویرایش توسط حوله بيتا : 3 هفته پیش در ساعت 09:33

نقل قول نوشته اصلی توسط حوله بيتا نمایش پست ها
    من از اين بابت هيچ اطلاعاتي ندارم و فقط براي آگاهي خودم مي پرسم
    من چند سال پيش يه دامنه ثبت كردم و امروز يكي اومده يه شركت ثبت كرده كه به اون دامنه مربوطه ...گناه من اين وسط چيه (اگر) اون ميتونه دامنه رو از من بگيره ؟ موقع ثبت كه من كف دستم رو بو نكرده بودم كه قراره چند سال بعد به اين اسم شركت ثبت بشه...يعني من امروز هر دامنه اي ثبت كردم بايد برم براش شركت هم بزنم و يا ثبت برندش كنم تا بعدا كسي نتونه اينكار رو بكنه ؟ يه خورده منطقي نيست
    ببینید این ها تمام ، بازی حقوقیه
    شما دیگه خودتون تو ایران زندگی میکنید ، یه وکیل میتونه یکی رو بفرسته بالای دار ، یکی رو از بالای دار بکشه پایین

توی تمام جواب ها عرض کردم ، اگر شکایت بشه
    شکایت ها هم چرا شکلی میگیره ؟
    صاحب برند میبینه که رو دامنه برند اش ، دارن خرابکاری میکنن
    زنگ میزنه برای خرید ، قیمت منطقی نمیدن !!
    برند رو تخریب میکنن

قاضی تمام جوانب رو در نظر میگیره
    مثال شما که گفتید ، مطمئن باش ، قاضی حق رو برای شما در نظر میگیره ، ولی دیدم که توصیه به معامله با قیمت منصفانه میکنن
    لااقل توی دامینر ها و فروشنده های دامنه ، این مسائل رو زیاد دیدم

ولی دست آخر ، بازی و رقص شمشیر قانون رو در نظر بگیرید که هرجایی ممکن هست که فرود بیاد!

در مورد شرکت مثال زدید تا یادم نرفته
    الان اکثر شرکت ها ، 3 یا 4 سیلابی هستن
    اگر شما عینا ( دقت کنید عینا به معنای مشابهت کامل ) همون 3 یا 4 سیلاب اسم شرکت رو داشته باشید ، تا حدودی رای به طرف مقابل میدن
    ولی
    اگر اسم شرکت به صورت مثال " بینگیل گستر شرق آسیا " باشه ، و شما دامنه " بینگیل گستر " رو داشته باشید ، هیچ شکایتی نمیتونه علیه شما بکنه
    مورد مشابه این رو سال گذشته 2 بار داشتم

15. کاربران زیر به خاطر این پست از atila1355 تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین