صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: آیا خودم را بیمه تامین اجتماعی کنم ؟

راهبر انجمن شاپ کیپر rahintaxir آواتار ها
    1,756 بار تشکر شده در 964 پست
    بنده خودمو بیمه تأمین اجتماعی کردم
    از تموم شرایطش هم خبر دارم
    اگه جواز داشته باشید و بتونید از اون برای گرفتن بیمه استفاده کنین 18 درصد براتون حساب میشه
    روال پرداخت هم به این صورته که وقتی میگم 18 درصد یعنی شما هر ماه باید معادل 18 درصد حداقل یا حداکثر حقوق پایه اون سال رو به بیمه پرداخت بکنین که بعد از اتمام دوره یعنی بازنشستکی بیمه میاد و حداقل یا حداکثر حقوق اون سال رو به شما میده
    دوستان اشتباه راهنمایی نکنن سرانه درمان هم هر سال با تعیین حداقل حقوق افزایش پیدا می کنه
    از لحاظ دفترچه ای هم حرفی رو که دوستان گفتن رو تأیید می کنم و واقعاًً دفترچه ش مفت گرونه. مثلاً برای یه سرماخودگی معمولی سهم شما 16،000 تومنه و سهم دولت 5000. البته این رو هم بگم که اگه برید درمانگاه های خودشون رایگانه ولی متأسفانه خدماتش محدوده
    اگه شرایطش رو دارید از هر دو پوشش بیمه ای استفاده کنین (هم تأمین اجتماعی و هم بیمه عمر)

2. کاربران زیر به خاطر این پست از rahintaxir تشکر کرده اند :

adea1371 آواتار ها
    734 بار تشکر شده در 426 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط rahintaxir نمایش پست ها
    اگه جواز داشته باشید و بتونید از اون برای گرفتن بیمه استفاده کنین 18 درصد براتون حساب میشه
    روال پرداخت هم به این صورته که وقتی میگم 18 درصد یعنی شما هر ماه باید معادل 18 درصد حداقل یا حداکثر حقوق پایه اون سال رو به بیمه پرداخت بکنین که بعد از اتمام دوره یعنی بازنشستکی بیمه میاد و حداقل یا حداکثر حقوق اون سال رو به شما میده
    دوستان اشتباه راهنمایی نکنن سرانه درمان هم هر سال با تعیین حداقل حقوق افزایش پیدا می کنه
    از لحاظ دفترچه ای هم حرفی رو که دوستان گفتن رو تأیید می کنم و واقعاًً دفترچه ش مفت گرونه. مثلاً برای یه سرماخودگی معمولی سهم شما 16،000 تومنه و سهم دولت 5000. البته این رو هم بگم که اگه برید درمانگاه های خودشون رایگانه ولی متأسفانه خدماتش محدوده
    اگه شرایطش رو دارید از هر دو پوشش بیمه ای استفاده کنین (هم تأمین اجتماعی و هم بیمه عمر)
    کدام پیشناهد میکنید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط adea1371 نمایش پست ها
    کدام پیشناهد میکنید ؟
    اگه توان مالیش رو دارید هر دو ولی اگه قرار به انتخاب باشه بنده تأمین اجتماعی رو انتخاب می کنم چون راستش رو بخواید به این دفترها زیاد اعتماد ندارم

27 بار تشکر شده در 20 پست
    با سلام
    پیشنهاد من همچنان بیمه عمر و سرمایه گذاری هست

376 بار تشکر شده در 194 پست
    یه اشتباهی که عامه مردم میکنن ، اینه که فکر میکنن با دفترچه بیمه ، همه چی باید رایگان باشه
    در صورتی که اگه فرد به جاهای آزاد ، اعم از دکتر و داروخانه مراجعه کنه ، دولت فقط بخشی از اون رو پرداخت میکنه

شما باید به جاهای معرفی شده سازمان مراجعه کنید تا بتونید از تمامی امکانات دفترچه استفاده کنید

مثلا بیمارستان میلاد
    من شخصا اونجا 4 تا دندونم رو از پایه ، به صورت رایگان درست کردم
    البته 4 ماه هم تو نوبت بودم
    و اینکه تقریبا تمامی خدمات میلاد ، رایگانه

کلا بیمه تامین اجتماعی بیمه ناقصیه
    حقوق پرداختی در زمان بازنشستگی هم طبق قرارداد خودشون ، حداقل حقوق پایه پرداختی همان سالی خواهد بود که بازنشسته میشید

باید با بیمه های تکمیلی یا بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، انجام بشه که خیال تون راحت بشه

mahyar21 آواتار ها
    63 بار تشکر شده در 33 پست
    دوستان قیمتا چرا انقد متفاوته؟!!!
    الان من زیر نظر نظام مهندسی بیمه اختیاری دارم پرداخت میکنم ماهی 300 میگیره ازم
    یعنی زیاد میگیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط atila1355 نمایش پست ها
    یه اشتباهی که عامه مردم میکنن ، اینه که فکر میکنن با دفترچه بیمه ، همه چی باید رایگان باشه
    در صورتی که اگه فرد به جاهای آزاد ، اعم از دکتر و داروخانه مراجعه کنه ، دولت فقط بخشی از اون رو پرداخت میکنه

مثلا بیمارستان میلاد
    من شخصا اونجا 4 تا دندونم رو از پایه ، به صورت رایگان درست کردم
    البته 4 ماه هم تو نوبت بودم
    و اینکه تقریبا تمامی خدمات میلاد ، رایگانه

کلا بیمه تامین اجتماعی بیمه ناقصیه
    حقوق پرداختی در زمان بازنشستگی هم طبق قرارداد خودشون ، حداقل حقوق پایه پرداختی همان سالی خواهد بود که بازنشسته میشید

باید با بیمه های تکمیلی یا بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، انجام بشه که خیال تون راحت بشه
    ببینید درسته قرار نیست که تمام خدمات رایگان باشه ولی این رو هم درک کنین که وقتی بنده دارم به صورت ماهیانه پول پرداخت می کنم باید حداقل مبلغ بیشتری رو به عنوان سهم سازمان پرداخت کنن نه از 24000 تومن فقط 5000 هزار!

درمانگاه های خودشون هم که خودتون گفتید تقریباً بعد از 4 ماه تونستید خدماتی رو که نیاز داشتید دریافت کنین. حالا تصور کنین که اگه کسی کار ضروری داشته باشه باید چی کار کنه
    شما باید به جاهای معرفی شده سازمان مراجعه کنید تا بتونید از تمامی امکانات دفترچه استفاده کنید

بزارید یه مثال بزنم
    بیمه کارکنان صدا و سیما به این صورته که هر جا طرف قرارداد باشه می تونید با همون تعرفه ای که برای دفترچه تعیین شده (برای بازنشستگان 5 و برای کارکنان 10 درصد) پول پرداخت می کنین. اگه جایی برید باشه که طرف قرارداد نباشه، شما اول هزینه ها رو پرداخت می کنین و بعدش برگ دفترچه رو به عنوان فاکتور به صدا و سیما تحویل میدید و بعدش سهم سازمان به حسابی که حقوق بهش واریز میشه، واریز میشه در مورد عمل های سنگین که هزینه اونها بالاس می تونید به مراکز درمانی خودشون که مراکز مجهزی هستش مراجعه کنین و خود سازمان 100 درصد هزینه ها رو پرداخت می کنه و بعدش 5 تا 10 درصدش که سهم بیماره به صورت اقساط از حقوق کارمند کسر میشه

در مورد جمله آخرتون هم باهاتون موافقم بودن دو بیمه (عمر و تأمین اجتماعی) در کنار هم منطقی تره
    ویرایش توسط rahintaxir : یک هفته پیش در ساعت 09:26

376 بار تشکر شده در 194 پست
    ببینید درسته قرار نیست که تمام خدمات رایگان باشه ولی این رو هم درک کنین که وقتی بنده دارم به صورت ماهیانه پول پرداخت می کنم باید حداقل مبلغ بیشتری رو به عنوان سهم سازمان پرداخت کنن نه از 24000 تومن فقط 5000 هزار!

درمانگاه های خودشون هم که خودتون گفتید تقریباً بعد از 4 ماه تونستید خدماتی رو که نیاز داشتید دریافت کنین. حالا تصور کنین که اگه کسی کار ضروری داشته باشه باید چی کار کنه

بزارید یه مثال بزنم
    بیمه کارکنان صدا و سیما به این صورته که هر جا طرف قرارداد باشه می تونید با همون تعرفه ای که برای دفترچه تعیین شده (برای بازنشستگان 5 و برای کارکنان 10 درصد) پول پرداخت می کنین. اگه جایی برید باشه که طرف قرارداد نباشه، شما اول هزینه ها رو پرداخت می کنین و بعدش برگ دفترچه رو به عنوان فاکتور به صدا و سیما تحویل میدید و بعدش سهم سازمان به حسابی که حقوق بهش واریز میشه، واریز میشه در مورد عمل های سنگین که هزینه اونها بالاس می تونید به مراکز درمانی خودشون که مراکز مجهزی هستش مراجعه کنین و خود سازمان 100 درصد هزینه ها رو پرداخت می کنه و بعدش 5 تا 10 درصدش که سهم بیماره به صورت اقساط از حقوق کارمند کسر میشه

در مورد جمله آخرتون هم باهاتون موافقم بودن دو بیمه (عمر و تأمین اجتماعی) در کنار هم منطقی تره
    سلام مجدد
    فرمایش شما رو به صورت کامل تایید میکنم
    بیمه تامین اجتماعی در برابر پولی که میگیره ، کمترین خدمات و در واقع بدترین خدمات رو ارائه میده
    هر سال هم به جای بیشتر شدن تعهدات ، کمتر هم میشه

ولی
    یک ایراد از به خود ما وارده
    شده یک بار قراردادی که امضا میکنیم رو تا ته اون بخونیم
    مثلا میریم وام بگیریم ، ببینیم چی رو داریم امضا میکنیم؟ یا همین تامین اجتماعی
    کارمند مقابل شما ، هول هول 10 20 تا ورق رو میذاره جلومون ، باید سریع امضا کنیم!!! بدون این که بخونیم
    وامی که میگیریم اسما 20 درصد سوده ولی آخرش 40 درصده، زلزله بیاد ، باید شما توی همون زلزله قسط رو بدید ، چون امضا کردید ! ولی نمیدونید که چی رو امضا کردید

باز همین استارتر اومد اینجا سوال کرد ، سر از کار در بیاره
    بگذریم
    تامین اجتماعی هم همینه ، توی قرارداد هاش نوشته شرایط چیه !
    ولی خیلی از ماها نخوندیم

من برای به دنیا اومدن پسرم ، بیمارستان بخش خصوصی رو انتخاب کردم ،
    مبلغ اش شد حدود 7 میلیون
    اگه میرفتم مراکز طرف قرارداد بیمه ای ، رایگان به دنیا میومد
    صورتحساب رو از بیمارستان گرفتم ، اول بیمه تامین اجتماعی حدود 2 میلیون اش رو داد(!!) ، بقیه رو بیمه تکمیلی داد
    حالا شاید خیلی ها ندونن که بیمه تامین اجتماعی این پول رو میده یا چرا کم میده ، چون هیچ کدوم ما اون قراردادی که امضا میکنیم رو نمیخونیم

10. کاربران زیر به خاطر این پست از atila1355 تشکر کرده اند :

sam127 آواتار ها
    114 بار تشکر شده در 70 پست
    منم الان دو سالی هستش بیمه تامین اجتماعی هستم مشاغل آزاد

ولی یه سوالی که واسم پیش اومده اینه که اومد و یهو حکومت عوض شد اونوقت تکلیف این سوابق بیمه ها چی میشه؟؟

Alda آواتار ها
    244 بار تشکر شده در 166 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    منم الان دو سالی هستش بیمه تامین اجتماعی هستم مشاغل آزاد

ولی یه سوالی که واسم پیش اومده اینه که اومد و یهو حکومت عوض شد اونوقت تکلیف این سوابق بیمه ها چی میشه؟؟
    بیمه یه قانون بین المملیه و در هر صورت و در هر زمان و حکومتی حکومت ها ملزم به اجراشون هستن
    فروشگاه اینترنتی آرلند( فروش لپ تاپ ، تبلت ، کامپیوتر )

13. کاربران زیر به خاطر این پست از Alda تشکر کرده اند :

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین