نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: برای پیاده سازی و موفقیت طرح هام نیازمند مشاوره ی شما هستم

2,401 بار تشکر شده در 975 پست

برای پیاده سازی و موفقیت طرح هام نیازمند مشاوره ی شما هستم

بسم الله

سلام

ان شاالله می خوایم کارایی بکنیم و مزاحم شما شدم تا مشورت کنم باهاتون و از تجربه هاتون بفرمایید برامون؛

دفتر کاری رو می خوایم اجاره کنیم در مشهد
    ایده هایی برای وب اپلیکیشن داریم؛ سایت و اپ هایی که خدماتی به مردم می دن.
    در حال حاضر ایده هایی داریم و باز هم ایده به ذهنمو برسه یا کسی مایل باشه روی ایده های جدید هم کار می کنیم.
    در حال حاضر ایده هایی که می خوایم کار کنیم اول سایتی هست که ایده ها در هر زمینه ای رو کمک می کنه به محصول تبدیل شن؛ شبیه سایت هایی که به استارت آپ ها کمک می کنن؛ یا مشاوره ای، یا مالی و ... و ایده ای مرتبط با بازار کالا و خدمات؛ چیزی شبیه دیوار!
    مدرک تحصیلی بنده، کارشناسی مدیریت بازرگانی هست.
    تا الان شرکتی ثبت نکردم و برای این کار هم هنوز اقدامی نشده، البته دنبال دفتر (محل کار) هستم.

اینارو گفتم شاید برای پاسخ به پرسشام لازم باشه.

اول این که شرکت ثبت کنم؟ یا نه؟ از طریق چه سازمانی؟ و تحت چه نامی؟ مثلا دانش بنیان؟ شرکت نرم افزاری؟ یا ...؟

دوم من سرمایه ای دارم تا همکار برنامه نویس جذب کنم و پروژه ها پیاده سازی شه. پرسش دومم اینه که با توجه به این که ثبت کنم شرکتمو یا نه، چه تسهیلات مالی ای می تونم بگیرم؟ و از کجا و با چه شرایطی که بازپرداختش راحت تر باشه؟

سوم هم شما بفرمایید تجربه ای دارید یا موارد مرتبطی که می تونه کمک کنه رو بفرمایید.

خیلی ممنون ازتون

ramtin2025 آواتار ها
    1,218 بار تشکر شده در 505 پست
    سلام
    1- تا جائیکه میتونی شرکت ثبت نکن. یعنی تا زمانیکه مجبور به این کار نشدی و نیازی نداری بهتره که به صورت غیر شرکتی کار کنی
    گذشته از بحث مالی، که وقتی شرکت ثبت کنی باید مالیات و عوارض و بیمه و تجاری و غیره پرداخت کنی، کلی زمان رو برای همه این موارد از دست میدی. به جرات میگم من به عنوان یک برنامه نویس، حداقل یک سوم زمان مفیدم در طول هر ماه، صرف کارهای تکراری و مزخرفی مثل ثبت دارایی و حسابداری و بیمه و ثبت تغییرات شرکت و فاکتور رسمی و دهها مورد اداری دیگه میشه و اگه مجبور نبودیم قطعا شرکت ثبت نمیکردیم.
    شما هم ممکنه به مرحله ای برسی که برای گرفتن یک مجوز خاص یا تسهیلات یا هر چیز مشابهی مجبور به ثبت شرکت بشی ولی به نظر من تا اون زمان، نباید سمت این مساله برید
    زمانی که مجبور به ثبت شرکت شدید : باید در مورد انواع شرکتها تحقیق کنید. من به شما ثبت "با مسئولیت محدود" رو پیشنهاد میکنم و بعد از اون "سهامی خاص". مزیت سهامی خاص اینه که میتونید توی مناقصات و مزایده های دولتی شرکت کنید ولی معمولا به شرکتهای با مسئولیت محدود این اجازه رو نمیدن. عیب سهامی خاص اینه که در آینده هر فرد در برابر تمام بدهی شرکت مسئول هست و باید پاسخگو باشه. یعنی اگه شرکت 10 میلیون به دارایی بدهکار باشه و 10 سهامدار با سهم مساوی داشته باشه، دارایی میتونه از حساب شما 10 میلیون رو برداشت کنه بدون توجه به اینکه شما تنها بخشی از شرکت هستید. این بلا سر خودم اومده و دارایی تمام بدهی شرکت برادرم رو از حساب من ( که 1 درصد سهام صوری داشتم) برداشت کرد. در شرکت مسئولیت محدود، شما به نسبت سهمتون باید پاسخگو باشید.
    ثبت شرکت به جای خاصی وابسته نیست و خیلی از مراحلش اینترنتی شده (البته سیستم مزخرفی داره) و شما باید مراحل رو طی کنید و شرکت ثبت بشه. به این موارد توجه داشته باشید:
    -- در موضوع فعالیت، هر چیزی که میتونید رو اضافه کنید چون بعدا تغییرش دردسر داره. اکثر موارد رو بدون هیچ مجوزی میتونید توی موضوع فعالیت بیارید و تنها چند مورد خاص وجود داره که در هنگام ثبت نیاز به مجوز داره
    -- شرکتهایی هستند که یه مبلغی میگیرن و این امور اداری رو برای شما انجام میدن ولی اگه خودتون انجام بدید فکر نمیکنم کل هزینه ثبت به 100 تومن هم برسه.
    -- برای شرکت در برخی مناقصات و مزایدهها و همچنین تسهیلات بانکی، میزان سرمایه اولیه شرکت اهمیت داره

2- اگه شرکت ثبت نکنید فکر نمیکنم تسهیلاتی به شما تعلق بگیره. البته ممکنه با گرفتن مجوزهای خاص بتونید تسهیلات هم بگیرید. مثلا اگه جواز تاسیس رو از صنعت و معدن بگیرید باید بپرسید که چه تسهیلاتی میدن. اگه عضو اتحادیه و صنف خاصی میشید باید از اونا بپرسید. اگه دانش بنیان بشید باید از ستاد مربوطه بپرسید. معمولا هر کدوم از این موارد یه سری امتیازاتی دارن که باید خودتون بررسی کنین و ببینین به درد شما میخوره یا نه. شما میتونید از چندین جا به طور همزمان مجوز بگیرید و از امکاناتشون استفاده کنید. متاسفانه جدیدا فقط به تولیدی ها و کارگاهها وام های خوبی میدن و ما هم هنوز تسهیلاتی برای شرکت خودمون پیدا نکردیم

3- پیشنهاد من اینه که حداقل برنامه نویس ارشد شما باید سهامدار هم باشه

موفق باشید
    آی پرستا نماینده رسمی پرستاشاپ در ایران
    پرستاشاپ فارسی

3. کاربر زیر به خاطر این پست از ramtin2025 تشکر کرده است :

1 بار تشکر شده در 1 پست
    تا جایی که یادمه این شرکت http://www.rahkarenovin.com/ قبلا میگفت از طرح ها و پیشنهاد ها حمایت میکنه میتونین ی تماس بگیرین باهاشون شاید کمکتون کرد

5. کاربر زیر به خاطر این پست از siavash82ir تشکر کرده است :