صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: مالیات ثبت شرکت !!!!

elinux.ir آواتار ها
    279 بار تشکر شده در 181 پست

مالیات ثبت شرکت !!!!

سلام ، خسته نباشید .

دوستانی که شرکت ثبت کردند ، لطف کنند راجع به مالیات شرکت هاشون توضیح بدن ؟

من دیروز رفتم ، دارایی و مالیات یه چیزی گفتن از زندگی سیر شدم !
    گفت چقدر درامد داری ، گفتم ماهی 150 حساب کرد گفت باید 650.000 تومان مالیات بدی !!!!!!!!

من از یه سری دوستان دیگه چیزهای دیگه ای شنیدم ، یه سری دوستان گفتن سالی 50 یا 100 مالیات میدن ، لطف کنن بگن چه جوری ؟

البته اداره مالیات ، رفتم پیش مشاوره مالیاتی " کارشناس مالیات " ،
    گفت : اگر ماهی 150 درامد داری شرکت رو بهم بزن ! ارزش نداره ! گفت مالیات خیلی دردسر داره ، هر ماه باید بیای مالیات بیلان بدی و . . .

بهش گفتم یکی از دوستان من هم همینقدر درامد داره اما 60 تومان مالیات میده ، مشاور گفت : خوب اون داره دفتر مالیاتی پر میکنه و میاره میده به ما ، گفت اگر حسابداری بلدی تو هم همونکار رو کن ؟

دوستان لطفا راهنمایی کنند .

2. کاربر زیر به خاطر این پست از elinux.ir تشکر کرده است :

Reza آواتار ها
    15,734 بار تشکر شده در 5,328 پست
    والا این بجث مالیات و اینها اینقدر پیچیده و در عین حال ساده هست که هم همه در موردش همه چی رو میدونن و هم هیچکسی در موردش چیزی نمیدونه
    مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد و . . . از جمله مواردی هست که شما باید مد نظرت داشته باشی
    کسب درآمد حلال بر هر مرد و زن مسلمانی واجب است
    عـبـادت ده جز دارد کـه نه جز آن طلـب روزی حـلال است

4. کاربر زیر به خاطر این پست از Reza تشکر کرده است :

elinux.ir آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza نمایش پست ها
    والا این بجث مالیات و اینها اینقدر پیچیده و در عین حال ساده هست که هم همه در موردش همه چی رو میدونن و هم هیچکسی در موردش چیزی نمیدونه
    مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد و . . . از جمله مواردی هست که شما باید مد نظرت داشته باشی
    جناب آقای یوسفی ممنون ، ولی ای کاش یه کم بیشتر راهنمائی می کردید !
    مالیات بر درآمد ، مالیات کل ، دفاتر حسابداری ، دفتر دوم ، حسابدار قابل اعتماد = این ها رو باید چه کار کرد ؟؟؟

میشه ادم خودش حسابداری کنه ؟ یا حتما باید حسابدار استخدام کرد ؟

Reza آواتار ها
    اگه بتونین دفاتر روزنامه و دفاتر کل رو خودتون تکمیل کنین و با اصول اولیه حسابداری شرکت های کوچک آشنا باشین ، بله خودتون هم میتونین از عهدش بر بیاین . یک کتاب با همین عنوان هست که میتونین تهیه کنین و مطالب رو با دقت بخونین .

در مورد امور مالیاتی بهتره که با یک حسابدار حرفه ای یا یک کارشناس امور مالی صحبت کنین تا بیشتر راهنمایی تون کنن تا توی تکمیل دفاتر به مشکل بر نخورین !
    فقط چیزی که میخوام خدمتتون متذکر بشم اینه که هیچ چیز ترسناکی نیست و هیچ ترسی هم نداره ، اگه کار کنید مالیات میدید و اگه کار نکنید چیزی نمی دید . . .

7. کاربر زیر به خاطر این پست از Reza تشکر کرده است :

elinux.ir آواتار ها
    مرسی از پیگیری خوب آقای یوسفی

فقط میمونه یه چیز :
    این راسته که باید هر ماه برم مالیات و بیلان بدم ؟ اونجا به من گفتن باید تا آخر سال 90 اظهارنامه مالیاتی پر کنی !
    این دفتر کل و دفتر روزنامه رو که پر کنم ، چه موقع باید ببرم مالیات ؟ سال به سال ؟ یا ماه به ما ؟
    این دفتر رو بدیم ، نیازی هست که اظهارنامه هم پر کنیم ؟

( دوستان عزیز به امید خدا و یاری شما همچنین دوست خوبم جناب آقای یوسفی ، یه تاپیک آموزشی در زمینه امور مالیاتی ، همچنین ثبت شرکت در مالیات ( هفت خان رستم ) راه ندازی می شود )

meisam317 آواتار ها
    29 بار تشکر شده در 23 پست
    نظرتون راجب به اینایی که تو اگهی نامه ها هستن چیه ؟ میگن یه طوری پر میکنن اظهارنامه رو که مالیات کم بیادش

10. کاربر زیر به خاطر این پست از meisam317 تشکر کرده است :

Reza آواتار ها
    اتفاقا کار بعضیاشون خیلی خوبه
    یکی از دوستان بنده که مدیر عامل یکی ازین شرکت های بزرگ خدمات میزبانی وب هست دو سالی بود مالیات نداده بود ، بعد از مراجعه به یکی ازین شرکت ها برای طوری دفاتر رو پر کردن که حدود 25 هزار تومان هم طلبکار شد!!!
    اگه آدم منصف و کاردرستی پیدا کردین ، به امتحانش میارزه

12. کاربر زیر به خاطر این پست از Reza تشکر کرده است :

elinux.ir آواتار ها
    اتفاقا کار بعضیاشون خیلی خوبه
    یکی از دوستان بنده که مدیر عامل یکی ازین شرکت های بزرگ خدمات میزبانی وب هست دو سالی بود مالیات نداده بود ، بعد از مراجعه به یکی ازین شرکت ها برای طوری دفاتر رو پر کردن که حدود 25 هزار تومان هم طلبکار شد!!!
    اگه آدم منصف و کاردرستی پیدا کردین ، به امتحانش میارزه
    آقای یوسفی ممنون از حضور خوبتون در این تاپیک ،

یک انتقاد از شما : شما همیشه عمومی صحبت میکنید ! یعنی فرصت میدید کاربران دیگر موضوع رو آنالیز کنند و به جزئیات بپردازند ! حالا که کسی داخل این تاپیک نمیاد !

پس شما لطف کنید یه خورده موضوع رو بازتر کنید ! میدونم این یه موضوعی هست که اگر بیشتر از اندازی باز بشه و آنالیز بشه ، ضررش برای انجمن هست . چون یه کار دولتی هست !

اما یه خورده توضیح بدید :

1. من فرم ثبت شرکت در اداره مالیات رو پر کنم یا نه ؟
    ( در این فرم هزار و یک چیز لازم هست : 1. سند شرکت ( اجاره نامه شرکت ) 2.سند منزل ( اجاره نامه منزل ) 3. امضای ثبت شده در دفتر اسناد رسمی و کلی چیز دیگه ! که فکر کنم اصلا لازم نیست !
    نمیدونم این مدارک رو میخوان چیکار !

2. این که میگن باید دفاتر رو بیاری بدی ، منظور از دفاتر ، چند دفتر هست ؟
    1. دفتر کل 2. دفتر روزنامه 3. دفتر صندوق 4. دفتر حسابداری
    آیا نیازی به پر کردن همه هست ؟

14. کاربر زیر به خاطر این پست از elinux.ir تشکر کرده است :

Reza آواتار ها
    در مورد این مسئله خودم هم در حد عمومی اطلاعات دارم پس از بنده توقع بیشتر ازین نداشته باشید و خودتون سعی کنید جستجو کنید و نتایجش رو از طریق همین تاپیک در اختیار سایر دوستان و کاربران قرار دهید . تشکر

16. کاربر زیر به خاطر این پست از Reza تشکر کرده است :

elinux.ir آواتار ها
    در مورد این مسئله خودم هم در حد عمومی اطلاعات دارم پس از بنده توقع بیشتر ازین نداشته باشید و خودتون سعی کنید جستجو کنید و نتایجش رو از طریق همین تاپیک در اختیار سایر دوستان و کاربران قرار دهید . تشکر
    چشم ، من پیگیری میکنم و موضوع رو داخل همین تاپیک قرار میدم ، اما فقط یک سوال ؟

آقای یوسفی شما فرم ثبت شرکت در اداره مالیات رو پر کردید ؟
    میشه پر نکرد ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین