نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: پرسش درباره حقوق و بیمه کارمند استخدامی

2 بار تشکر شده در 2 پست

پرسش درباره حقوق و بیمه کارمند استخدامی

با درود

دوستان لطفا اگر تجربه ای دارید بنده رو راهنمایی کنید. من یک فروشگاه اینترنتی دارم که قصد دارم یک منشی استخدام کنم برای پشتیبانی و بسته بندی کالاها.
    ایشون قرار هست از ساعت 9 تا 14 به مدت 5 ساعت در روز کار کنند و حقوق ماهیانه 750 هزار تومان دریافت کنند.

حالا لطفا بفرمایید که من از نظر قانونی چه کارهایی باید انجام بدم که فردا هزار تا مشکل ایجاد نشه برام؟

1- قرارداد باید به چه صورت باشه و چه نکاتی رعایت بشه؟ اصلا قرار داد بسته باید بشه یا نه؟
    2- از بابت حقوق برای 5 ساعت کار در روز 750 هزار تومان مشکلی نداره؟
    3- در ماه چند روز ایشون می تونند از نظر قانونی مرخصی بگیرند؟
    4- لطفا اگر هر تجربه ی مهمی در این زمینه دارید من رو راهنمایی کنید چون تا به حال چنین تجربه ای نداشتم.

با سپاس

mehti64 آواتار ها
    91 بار تشکر شده در 57 پست
    سلام.

قرارداد فی مبین حتما ببندید. فقط در صورتی که بیمه نمیکنید قراردادی باشه داخلش ذکر بشه ایشون با رضایت خودشون هزینه های بیمه تامین اجتماعی رو به عهده میگیرن و هیچ حق و حقوقیاز این بابت دریافت نخواهند کرد و برای مدت کوتاهی با شما همکاری خواهند داشت. سعی کنید قرار داد کوتاه مدت ببندید.
    سفته سفید امضا یا مبلغ توافقی براساس میزان سرمایه ای از شما رو که ایشون دسترسی دارن جهت حسن انجام کار و ... دریافت کنید.
    حتما برای بیمه تامین اجتماعی ایشون برنامه ریزی کنید اگر برای بلند مدت به ایشون نیاز دارید. در غیر اینصورت که نخواین بیمه کنید ، یک تعهد نامه کتبی از ایشون دریافت کنیدکه ایشون برای مدت کوتاهی بدون حق و حقوق تامین اجتماعی و بیمه با رضایت کامل فقط به شما کمک میکردند .
    زمانی که بیمه نکنید نیازی نیست طبق قانون کار حقوق بدین و درج بشه که توافقی حقوق پرداخت میشه ، و اون قرارداد و تعهد نامه کتبی بدردتون میخوره.
    « فروشگاه اینترنتی بهارینو»

3. کاربر زیر به خاطر این پست از mehti64 تشکر کرده است :

کاربر فعال انجمن شاپ کیپر bestirani2 آواتار ها
    1,413 بار تشکر شده در 789 پست
    سلام
    اگر بخواید قرارداد قانونی ببندید که نمی توانید چون کد کارگاهی ندارید
    ضمن اینکه حقوقی که میدید زیر پایه حقوق هست و بیمه اجباری هست.
    مرخصی قانون کار 2.5 روز در ماه هست.

5. کاربر زیر به خاطر این پست از bestirani2 تشکر کرده است :

882 بار تشکر شده در 456 پست
    سلام .
    من یه زمانی زیاد با بیمه و کارمند سر و کار داشتم .یه تصور اشتباهی بین کارفرماها وجود داره که فکر میکنن با قرار داد و تعهد نامه میشه بدون بیمه و با حقوق پایین کسی رو استخدام کرد و مشکل قانونی نداشت .در حالی که کارگر و یا کارمند اگر بخواد براحتی میتونه شکایت کنه و کسی که به دلیل داشتن قرار داد شکایت نمی کنه احتمالا یا اهل شکایت بازی نیست و یا اطلاعاتش در این مورد کمه .
    در کل با هیچ قرار دادی کسی نمی تونه کارگر رو از حقوق قانونیش محروم کنه .(مگر در شرایط خاص) .این نوع قراردادها خودشون غیر قانونی هستن .
    ویرایش توسط حوله بيتا : 2019-01-19 در ساعت 23:38

7. کاربر زیر به خاطر این پست از حوله بيتا تشکر کرده است :

VEXEL 

2 بار تشکر شده در 2 پست
    درود

ممنون از راهنماییتون اما با شرایط من یه کم گیج کننده هست. من دقیقا نمی دونم برای کسی که قرار هست در روز 4 ساعت برای ما ( نیمی از روز ) رو موقت کار کنه چقدر باید حقوق در نظر بگیریم که بعدا مشکل ایجاد نشه؟

همچنین اینکه ما فرض کنیم بر اساس حداقل دستمزد ماهیانه 700 هزار تومان برای 4 ساعت کار در روز به ایشون بدیم. تکلیف بیمه چیه؟ با در نظر گرفت 700 هزار تومان دستمزد ماهیانه باید چقدر بیمه بدیم؟ بیمه رو باید از این 700 هزار تومان کم کنیم یا جداگانه باید بدیم؟

کاربر فعال انجمن شاپ کیپر bestirani2 آواتار ها
    1,413 بار تشکر شده در 789 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسیان نمایش پست ها
    درود

ممنون از راهنماییتون اما با شرایط من یه کم گیج کننده هست. من دقیقا نمی دونم برای کسی که قرار هست در روز 4 ساعت برای ما ( نیمی از روز ) رو موقت کار کنه چقدر باید حقوق در نظر بگیریم که بعدا مشکل ایجاد نشه؟

همچنین اینکه ما فرض کنیم بر اساس حداقل دستمزد ماهیانه 700 هزار تومان برای 4 ساعت کار در روز به ایشون بدیم. تکلیف بیمه چیه؟ با در نظر گرفت 700 هزار تومان دستمزد ماهیانه باید چقدر بیمه بدیم؟ بیمه رو باید از این 700 هزار تومان کم کنیم یا جداگانه باید بدیم؟
    بیمه نسبت به حقوق هست. 30% حقوق که 23% اش با کارفرماست.

10. کاربر زیر به خاطر این پست از bestirani2 تشکر کرده است :