صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23

موضوع: 1 میلیارد 30 سال اینده چند هزار تومان الان است؟

6 بار تشکر شده در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 【★ tv_kade ★】 نمایش پست ها
    من با شاخص های مختلفی از جمله قیمت دلار سکه حتی ماشین ارزش یک میلیارد 30 سال اینده رو بررسی کردم 7 میلیون حالت خوش بینانه قضیه است.
    مساله یک قرارداد طولانی مدت و 30 ساله است باید تمام جوانب این قضیه در نظر گرفته بشه و همه چیز این قرارداد باید شفاف باشه و خیلی اگاهانه تصمیم گرفت.
    موضوع مجهولی که وجود داره اینه در هیچ کجای این قرارداد تعهدی برای شرکت بیمه ایجاد نشده که شرکت موظفه بعد از اتمام قرارداد حتما مبالغو با سود مشارکتش به بیمه گذار پرداخت کنه و همونطور که خودتون گفتید این قرارداد یه بیمه نامه است نه دفترچه سپرده گذاری و در این قرارداد فقط شرکت بیمه متعهد به پرداخت خسارت در صورت اتفاق برای شخص بیمه شده از اونجا که ریسک فوت در هر 1000 نفر یک نفره همچین خسارتی برای شرکت بیمه هیچه و به نحوه احسنت پرداخت خسارت رو انجام میده ولی پرداخت صندوق اندوخته بهمراه سود قطعی در پایان قرارداد در هاله ای از ابهامه بطوری که حتی توی این قرارداد ستون سود قطعی رو هم حذف کردن (ظاهرا قبلا بوده)
    اگر شرکت بیمه ورشکست بشه اتفاقی که برای بیمه توسعه افتاد نهایتا کاری که بیمه مرکزی میکنه پس دادن پولهایی هست که این مدت بیمه گذار پرداخت کرده بدون هیچ سودی که با اینکار وقت و سرمایه بیمه گذار نابود شده.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

نشون به اون نشون که سود قطعي یسری از بیمه ها مثل بیمه های ما و پارسیان برای سال 96 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز نشده با وجود اینکه در حال ورود به سال 98 هستیم. یعنی بیمه گذارهایی که الان خودشون رو بازخرید میکنن که بطور مرتب و دائم در حال انجامه، سود قطعی دو سال گذشته 96 و 97 به بیمه گذار پرداخت نمیشه. ایا این مصداق دزدی و کلاه برداری نیست؟
    http://life.bimehma.ir/index.aspx?fk...2&newsview=726
    بیمه ما سود سال 95 رو در 15 فروردین 97 اعلام و به اندوخته بیمه گذاران واریز کرده و هر کس قبل این تاریخ بازخرید کرده شرکت بیمه سود دو سال قبلشو کشیده بالا.
    وقتی شرکتهای بیمه از همین الان دارن از دادن سود قطعی درمیرن وای به حال 20-30 سال دیگه که سونامی برگردوندن پولهای ملت شروع میشه. وقتی شرکت های بیمه که گاو شیرده بیمه مرکزی هستن در خطر ورشکستگی بیفتن همین بیمه مرکزی قوانین رو تغییر خواهد داد و سود قراردادو حذف میکنه با دلایلی مثل همینکه اینجا بیمه است نه بانک، بهمین راحتی و خوشمزگی. در نهایت بیمه گذار با اون مبلغی که بیمه میخواد بهش برگردونه میتونه یه دوچرخه بخره و بازنشستگیشو جشن بگیره.
    دوست عزیز محاسبات شما روی کاغذ صحیحه ولی محاسبات شما ناقص هست چون فقط وجهه تورم رومحاسبه میکنین بدون نگا به موضوعات دیگه.
    ابتدا شما رو به خوندن قوانین بیمه مرکزی سوق میدم تا بتونین بیشتر پاسخهای سوالاتتون رو در اونجا پیدا کنین چون از صحبتهای شما پیداست قوانین رو مطالعه نکردین و با خوندنش فکر کنم اکثر شبهات ذهنتون حل بشن.
    شما تعهدات شرکتها رو خوندین؟ مطمئنین در هیچ کجا چنین موردی ذکر نشده؟!!! خواهش میکنم ابتدا مطمئن بشین و بعد بیان کنین.
    در قوانین بیمه مرکزی و شرایط بیمه نامه ای که میخرین موضوع پرداخت سود ذکر شده.
    صددرصد این یک بیمه نامه هست، بیمه نامه ای که برای جذابیت طولانی مدتش بحث سپرده گذاری رو همدر کنارش داره ولی در اصل این یک بیمه نامه هست. باز هم بدون اطلاع میفرمایید فقط متعهد به پرداخت خسارت هست!
    البته درصدهایی که میفرمایید واقعی بنظر نمیرسن و اینها در بیمه مرکزی آمار دقیقتری دارن.
    سودهای پیشبینی برای اشتباه بیمه گذاران حذف شدن و سود قطعی درج شده،احتمالا منظورتون درصد سود پیشبینی بوده نه سود قطعی.
    زمانیکه بیمه توسعه ورشکست شد زنگ خطری بود برای بیمه مرکزی که در حال حاضر که من کارگزار رسمی بیمه هستم، میینم که سختگیریهای بسیار شدیدی داره انجام میگیره. در همون زمان هم بیمه ایران موظف به ادامه یا در صورت درخواست بیمه گذار بازخرید بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری شد. کسانی که بازخرید کردن با سود قطعی مبالغشون رو دریافت کردن ( پس اگر سودی تعلق میگرفت، سودشون رو هم دریافت کردن )
    شرکتهای بیمه هر سال موظف به پرداخت سود قطعی هستند و در سال بعد در زمان مجمعی که برگزار میکنن سود سال قبل محاسبه میشه و به اندوخته بیمه گذار واریز میشه. شرکتها معمولا زمانیکه سود قطعی رو برای سال قبل اعلام میکنن، موظف به پرداخت سود به اندوخته بیمه گذاران هستند، شما مدرکی دارین که سود رو خیلی وقته اعلام کردن و هنوز پرداخت نکردن؟
    سود سال 96 که فرمودین با توجه به اعلامش پرداخت میشه سال 97 هم تمام نشده که بتونن سودش رو اعلام کنن. اگر مدرکی دال بر این موضوع ندارین خواهش میکنم با مدرک و شواهد مجموعه ای رو دزد قلمداد کنین ولی اگر شما مدرکی دارین بدین من تا از طریق بیمه مرکزی پیگیری کنم و حق اون شخص رو از شرکت بیمه بگیرم ( یکی از کارهای کارگزاران رسمی بیمه همین پیگیری مطالبات بیمه گذاران هست - البته بیمه گذاران مجموعه خودشون ولی شما بدین من پیگیری میکنم )
    بیمه ما سود سال 95 رو به حساب اندوخته ریخته و در 15 فروردین این موضوع رو اعلام کرده. ماده 12 آئین نامه 68 بیمه مرکزی رو مطالعه کنین. اگر هم درصدی بگیریم واریز نکرده باشه بیمه گذار پس از اعلام میتونه بگیره که معمولا شرکتها برای عدم جلوگیری از صدور رشته های بیمه ای توسط بیمه مرکزی خیلی دست به راه کار میکنن.
    بیمه مرکزی با توجه به قانون اساسی و قوانین قضائی نمیتونه بعد از بستن قرارداد شرایطی رو وضع کنه که به ضرر قرارداد قبلیش باشه پس نگران این موضوع هم نباشید. شما حداقل سود رو سود قطعی در نظر بگیرین و اگر سود بیشتری در سال تایید شد خب به نفع شماست.
    بخاطر اینکه بدونین قوانین چی هستن حتما حتما یکبار مطالعشون کنین چون بازم میگم خیلی از جوابهاتون رو میتونین اونجا بگیرین.

خیلی خوبه که جای همه تصمیم میگیرین (جای شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی ) و خوب هم پیشگویی میکنین d: ولی جدای از شوخی این روش جز یاس و ناامیدی از زندگی در ایران براتون هیچ ثمره دیگه ای نداره چون با این دید به هیچ شخص و هیچ مجموعه ای نمیتونین اعتماد کنین و متاسفانه در حال حاضر باید با این موضوعات کنار اومد و قبولشون کرد که فعلا اوضاع اقتصادی خوبی نداریم ولی میشه با کمی آینده نگری و منطق تا حدی جلوش رو بگیریم تا شاید آینده بهتری پیش رو باشه و 1 میلیارد همون ارزش 1 میلیارد رو داشته باشه.
    ویرایش توسط karyabi1395 : 2 روز پیش در ساعت 10:04

348 بار تشکر شده در 216 پست
    شرکتهای بیمه هر سال موظف به پرداخت سود قطعی هستند و در سال بعد در زمان مجمعی که برگزار میکنن سود سال قبل محاسبه میشه و به اندوخته بیمه گذار واریز میشه. شرکتها معمولا زمانیکه سود قطعی رو برای سال قبل اعلام میکنن، موظف به پرداخت سود به اندوخته بیمه گذاران هستند، شما مدرکی دارین که سود رو خیلی وقته اعلام کردن و هنوز پرداخت نکردن؟
    من نگفتم شرکت اعلام کرده ولی به اندوخته اضافه نکرده یا به بیمه گذار پرداخت نکرده، اگر با دقت به مسئله نگاه کنید اون شرکت سود مشارکت سال 95 رو در فرودین سال 97 اعلام و ثبت سیستم کرده که طبق همون ایین نامه 68 بیمه مرکزی ماده 12 تبصره 2 و ماده 14 خلاف قانون عمل کرده.
    حالا چه اتفاقی میفته وقتی سود مشارکت دیر اعلام و دیر به اندوخته بیمه گذاران واریز میشه؟ بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه و در سال 96 تعداد زیادی بیمه نامه بازخرید و فسخ شده. وقتی شرکت بیمه اومده تکلیف سود سال 95 رو در سال 97 مشخص کرده سود مشارکت سال 95 و 96 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذار بوده و قبل از فروردین 97 (برای مثال اسفند 96) بیمه نامه خود را بازخرید و فسخ قرارداد کرده پرداخت نکرده.
    این قضیه همچنان ادامه داره و خواهیم دید در فروردین 98 بیمه ما در سایتش اطلاعیه میده که سود مشارکت سال 96 بیمه گذاران محقق و به حساب اندوخته آنان واریز شد.
    بیمه مرکزی الان توی این قضیه کجاست؟ آیا وظیفه بیمه مرکزی حفظ حقوق بیمه گذار و جلوگیری از چپاول حق الناس نیست؟!

بیمه مرکزی با توجه به قانون اساسی و قوانین قضائی نمیتونه بعد از بستن قرارداد شرایطی رو وضع کنه که به ضرر قرارداد قبلیش باشه پس نگران این موضوع هم نباشید. شما حداقل سود رو سود قطعی در نظر بگیرین و اگر سود بیشتری در سال تایید شد خب به نفع شماست.
    بخاطر اینکه بدونین قوانین چی هستن حتما حتما یکبار مطالعشون کنین چون بازم میگم خیلی از جوابهاتون رو میتونین اونجا بگیرین.
    طبق ماده 13 همون ایین نامه 68 بیمه مرکزی تعیین میکنه ایا سود مشارکتی وجود داشته باشه یا نه و اگر قراره باشه چقدر. حتی اون سود تضمینی (فنی) هم هر موقع دلش بخواد با شرایط روز بالا پایین میکنه. راه دررو زیاد دارن. اگه شرکت های بیمه وارد بحران بشن و شرایط کار براشون سخت شه اولین کاری که همین بیمه مرکزی میکنه حذف یا کم کردن سود مشارکته.
    قسمت سرمایه گذاری این طرح فقط به سود مشارکت برمیگرده و اگر این سود نباشه یعنی اخرش هیچی دست بیمه گذارو نمیگیره. از اون طرف بیمه مرکزی فقط سود تضمینی رو ضمانت برگشت میکنه شاید برای همین ستون سودهای پیشبینی رو از قرارداد حذف کردن.
    شفاف نبودن این مسائل باعث میشه اینده این مدل سرمایه گذاری در هاله ای از ابهام باشه.

3. کاربران زیر به خاطر این پست از 【★ tv_kade ★】 تشکر کرده اند :

6 بار تشکر شده در 4 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 【★ tv_kade ★】 نمایش پست ها
    من نگفتم شرکت اعلام کرده ولی به اندوخته اضافه نکرده یا به بیمه گذار پرداخت نکرده، اگر با دقت به مسئله نگاه کنید اون شرکت سود مشارکت سال 95 رو در فرودین سال 97 اعلام و ثبت سیستم کرده که طبق همون ایین نامه 68 بیمه مرکزی ماده 12 تبصره 2 و ماده 14 خلاف قانون عمل کرده.
    حالا چه اتفاقی میفته وقتی سود مشارکت دیر اعلام و دیر به اندوخته بیمه گذاران واریز میشه؟ بازخرید بیمه نامه ها دائمأ در حال انجامه و در سال 96 تعداد زیادی بیمه نامه بازخرید و فسخ شده. وقتی شرکت بیمه اومده تکلیف سود سال 95 رو در سال 97 مشخص کرده سود مشارکت سال 95 و 96 که حق مسلم بیمه گذاره و حق الناس محسوب می شه به صاحب اصل سود که بیمه گذار بوده و قبل از فروردین 97 (برای مثال اسفند 96) بیمه نامه خود را بازخرید و فسخ قرارداد کرده پرداخت نکرده.
    این قضیه همچنان ادامه داره و خواهیم دید در فروردین 98 بیمه ما در سایتش اطلاعیه میده که سود مشارکت سال 96 بیمه گذاران محقق و به حساب اندوخته آنان واریز شد.
    بیمه مرکزی الان توی این قضیه کجاست؟ آیا وظیفه بیمه مرکزی حفظ حقوق بیمه گذار و جلوگیری از چپاول حق الناس نیست؟!

طبق ماده 13 همون ایین نامه 68 بیمه مرکزی تعیین میکنه ایا سود مشارکتی وجود داشته باشه یا نه و اگر قراره باشه چقدر. حتی اون سود تضمینی (فنی) هم هر موقع دلش بخواد با شرایط روز بالا پایین میکنه. راه دررو زیاد دارن. اگه شرکت های بیمه وارد بحران بشن و شرایط کار براشون سخت شه اولین کاری که همین بیمه مرکزی میکنه حذف یا کم کردن سود مشارکته.
    قسمت سرمایه گذاری این طرح فقط به سود مشارکت برمیگرده و اگر این سود نباشه یعنی اخرش هیچی دست بیمه گذارو نمیگیره. از اون طرف بیمه مرکزی فقط سود تضمینی رو ضمانت برگشت میکنه شاید برای همین ستون سودهای پیشبینی رو از قرارداد حذف کردن.
    شفاف نبودن این مسائل باعث میشه اینده این مدل سرمایه گذاری در هاله ای از ابهام باشه.
    شما سندی دارین که واریز نکرده؟! بیمه گذارهایی که با بیمه ما براشون صادر کرده بودیم رو چک کردم واریز شده بود. ممنون میشم عکسی یا مدرکی نشون بدین که این موضوع رو مشخص کنه.
    مجمع عمومی شرکتها معمولا در انتهای سال برگزار میشه و شرکتهای بیمه هم در این مجمع سود رو تایید میکنن و به اندوخته بیمه گذاران واریز میکنن. سود سال 95 رو انتهای سال 96 تایید میکنن و در اندوخته واریز میکنن.

تبصره 2 ماده 12 آیین نامه 68 بیمه مرکزی:
    "مؤسسات بيمه مي­توانند براي محاسبه منافع حاصل از مجموع معاملات بيمه‌هاي زندگي موضوع اين ماده، از روش زير نيز استفاده نمايند:
    در انواع بيمه‌هاي زندگي جز در بيمه‌هاي به شرط فوت در پايان هر سال حداقل ۸۵ درصد منافع مازاد بر نرخ سود فني مورد عمل، حاصل از سرمايه‌گذاري ذخاير رياضي خود را مستقيماً و به نسبت ذخيره رياضي پايان سال قبل هر بيمه‌نامه محاسبه و به رقم ذخيره رياضي بيمه‌نامه مذكور اضافه نمايند و مراتب را طي الحاقي، حداكثر تا قبل از پايان سال بعد به اطلاع بيمه‌گذاران ذيربط برسانند."

ماده 14 آیین نامه 68 بیمه مرکزی:
    "مؤسسات بيمه بايد پس از تعيين منافع قابل تقسيم در آخر هر سال، سهم هر يك از بيمه‌گذاران از منافع مزبور را بر حسب توافق با بيمه‌گذار به عنوان حق بيمه يكجا براي افزايش سرمايه بيمه‌نامه يا افزايش ذخاير رياضي منظور و يا بصورت نقدي پرداخت نمايند."
    اینها غیر از صحبتهای من بود؟
    تبصره 2 رو یکبار دیگه بخونین و به سالهای قبل و بعدش دقت کنین.
    در صورت بازخرید بیمه نامه ها در اواسط سال 96 درصد قطعی سال 95 به اندوخته ها تعلق گرفته و در صورتیکه این درصد در پایان سال 96 برای سال 95 قطعی بشه مبلغ اضافی رو به حساب بیمه گذار مجدد واریز میکنن.
    باز هم اگر سندی دارید که غیر از عرف این قوانین هست نشون بدین تا من هم در جریان باشم چون چنین چیزی رو تا امروز ندیدم.

متاسفانه شما بدون دلیل و بسنده به درج یک خبر این موضوع رو اعلام میکنین و متاسفانه اشراف به قوانین ندارین. بیمه مرکزی در صورتیکه شرکتی تخلفی انجام بده اولین کاری که میکنه جلوی صدور بیمه شخص ثالث خودرو و برخی بیمه های دیگه رو برای اون شرکت میگیره ( در سالهای قبل شاهد این موضوع در چند شرکت بودیم )، نظر شخصی هرکسی محترمه ولی باید دلیل قانع کننده ای داشته باشه برای تایید و شما در همون خبر جایی نوشته شده که ما هنوز سود رو نریختیم یا زمان واریزش رو درج کرده؟

هر مجموعه ای قوانینی داره و مجمع رو معمولا انتهای سال برگزار میکنن. پس بیمه مرکزی هم حتما حواسش به این موضوع هست چون متاسفانه بحث پولشویی و اختلاس در شرکتها راحت میتونه اتفاق میفته. شما سالنامه بیمه مرکزی رو ببینین تمام موارد هر شرکت اعم از بخش مالی و ... رو ریز درج کردن.

ماده 11 آیین نامه 68 بیمه مرکزی:
    "مؤسسات بيمه مكلفند در انواع بيمه‌‏هاي زندگي جز در بيمه‌هاي خطر فوت زماني، بيمه‌گذاران بيمه‏هاي زندگي خود را در حداقل ۸۵ درصد منافع حاصل از مجموع معاملات بيمه‌هاي مذكور سهيم نمايند."
    ماده 13آیین نامه 68 بیمه مرکزی:
    "سهم هر يك از بیمه گذاران از منافع به نسبت ذخيره رياضي بيمه‌نامه آنها از كل ذخاير رياضي بيمه‌نامه‌هاي موضوع ماده ۱۱ يا بر مبناي ديگري كه بيمه مركزي تاييد كند معين مي‌شود."
    ماده 11 میگه حداقل 85 درصد از منافع یعنی زیر 85 درصد نمیاد. ماده 13 میگه به نسبت ذخیره هر بیمه گذار با توجه به ماده 11 یا مبنای دیگه که بیمه مرکزی تایید کنه و تا امروز بر مبنای همون نسبت ذخیره ریاضی بیمه گذار بوده. فردا روز شاید بیمه مرکزی بگه مثلا هر شخص فلان درصد از ماده 11 ولی این درصد از عرف سود در سال نمیتونه کمتر باشه چون با یک حساب سر انگشتی کلا بیمه تعریفش رو در کشور از دست میده و قوانین هم چنین اجازه ای رو بهش نمیدن. یکبارقوانین مربوطه رو مطالعه کنین متوجه منظور من میشین.

شما قراردادی رو دریافت میکنین که در اون سودهای تضمینی چند سال درج شده و باید بر اساس اون سودها به شما تعلق بگیره. امروز فرضا سود 18 درصد هست و شما قراردادتون رو دریافت کردین، فردا روز سود میشه 0.5 درصد ولی دخلی به قرارداد شما نداره و باید شرکت از اون قرارداد پیروی کنه (که البته تا امروز درصدها رو بخاطر تشویق این نوع بیمه کم نکردن چون سود خیلی خوبی برای شرکتهای بیمه داره و بخاطر اینکه اکثرا مثل شما فکر میکنن این سودهارو برای جذب کم نمیکنن حتی برای 30 سال دیگه چون 30 سال بعد باز هم نسل جدید نیاز به بیمه عمر دارن و ...)
    بعنوان مثال چندین سال پیش شرکت بیمه ای با بحران ورشکستگی مانند بیمه توسعه ( البته نه به اون شکل ) مواجه شد. بیمه مرکزی صورتهای مالی و املاک و دارایی های شرکت رو بررسی کرد و قبل از جلسات مجوز صدور چند رشته کلیدی رو برای شرکت تعلیق کرد و کلا شرکت رو زیر ذره بین گذاشت تا مشکل کارشناسی شرکت مشخص شد و پس از رفع و برگشت دارایی به حد مجاز مجدد اجازه صدور و فعالیت به اون شرکت داد که الان از شرکتهای خوب هم در زمینه صدور و هم در زمینه پرداخت خسارت هست.
    سودهای پیشبینی به دلیل دروغ برخی عوامل فروش حذف شدن چون فرضا من یک جدول درست میکردم به شما میگفتم ما بهترین سود رو داریم و 80 درصد سود میدیم و خب شما با دیدن مبلغش وسوسه میشدین بیمه نامه رو با این شرکت صادرکنین و در نهایت میدیدین فرضا هر سال 20 درصد سود بهتون تعلق میگیره. داستان حذف سودهای پیشبینی این بودن.

ببینید مسائل شفاف هستن ولی متاسفانه برخی نمایندگان یا بازاریابان بخاطر اینکه با شرکت خودشون میتونن صادر کنن رو به بلف زنی میارن و خیلی چیزها رو هم به شما نمیگن. مثل یک بیمه نامه ای که بنده خدا از من نرخ 300 هزار تومان چند سال پیش گرفت و رفت با یک نماینده با 15 هزارتومن صادر کرد. بعد از چند وقت خسارت تقریبا 25 میلیونی خورد و شرکت بیمه مبلغی در حد 100 هزار تومان (دقیق خاطرم نیست ولی خیلی خیلی مبلغ کمی بود) بهش داد. اومده بود میگفت شرکت بیمه کلاهبرداره و من اون زمان بهش گفتم به شما بیمه نامه دادن حتی وقت نزاشتی قوانینشو بخونی و دلیل اینکه من 300 هزار تومن گفتم این بود که پوششها رو کامل زدمو ماده 10 قانون بیمه رو برای شما رعایت کردم.

من به شخصه بهتون پیشنهاد میکنم با یک کارگزار رسمی بیمه حضورا صحبت کنین چون با همه شرکتها صدور دارن و پیگیری پرونده های خسارتی رو هم با مجوزی که بیمه مرکزی بهشون داده میتونن انجام بدن و براشون چون صدور با هر شرکتی فرقی نداره بدون تعصب راهنماییتون میکنن. با ارسال پست در تاپیک واقعا نمیشه خیلی مباحث رو گفت کما اینکه همین پست من هم خیلی طولانی شد.
    اگر هم خودتون میخواین اطلاعات کسب کنین پیشنهاد میکنم قوانین مربوطه رو حتما مطالعه کنین و برداشت شخصی نداشته باشین.

سوالی داشتین در خصوصی در خدمتتون هستم. موفق باشید.
    ویرایش توسط karyabi1395 : 3 ساعت پیش در ساعت 11:10

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123