صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: برای شاپ کیپر هنوز 1 فرصت باقی است !

imaco2 آواتار ها
    28 بار تشکر شده در یک پست

برای شاپ کیپر هنوز 1 فرصت باقی است !

تنها باری که درست بودن پیش بینی م بسیار متاسف شدم همین حالاست .
    چقدر دلسوزان و دوستان انجمن هشدار دادند و چقدر مورد توهین و بی مهری واقع شدند و شرایط را چنان غیر قابل تحمل کردند که چاره ای جز رفتن نبود و انجمن و اون شکل مدیریت ، مستحق چنین روزهایی بود.
    در مورد من قضیه فرق می کرد و دقیقا بعد از آخرین هشداری که 2 سال پیش درباره حال روز اسفبار امروز انجمن دادم به رول رایج و معمول برخورد با پیشنهاد و انتقاد ، خاطی شدم !

ما اشتباه فکر می کردیم !

طی سالهای اخیر شبکه های اجتماعی و سایتهای محتوی محور قدرتمند ، بخش زیادی از کارکرد انجمن ها را پوشش داده و پر کردند .
    اما این موضوع درباره همه انجمنها صادق نیست . تعداد تاپیکهای ابراز نگرانی و انتقاد از کم شدن تاپیکهای اموزشی که الان دیگه بطور کامل تعطیل شدن کم نیست . اما اشتباه ما اون زمان نوع خطکشی بود که برای اندازه گیری و سنجش استفاده می کردیم .
    من و دوستان ، شاپ کیپر را با انجمن های عمومی مختلف مقایسه میکردیم و در اون قیاس حجم تبادل اطلاعات در شاپ کیپر و مشارکت کاربران اصلا راضی کننده نبود . هر چند همون زمان انجمن همسایه با موضوعی نزدیک به شاپ کیپر بسیار فعالتر بود .
    حالا بعد از چند سال که تعداد سایتها چندین برابر شده بعید میدونم تعداد کل ویمستران فعال و حرفه ای از دو سه هزار نفر بیشتر باشه . اگر 20 هزار سایت اول ایران را در نظر بگیرم در انتها به همین چند هزار ادمین و وبمستر میرسیم که بصورت فردی و یا تیمی از 2 تا 200 سایت را مدیریت و پشتیبانی میکنند و حتی بیشتر .
    شاپکیپر انجمنی بود برای همین تعداد که از این تعداد ، کثریتی خاموش و منفعل ، اقلیتی چراغ خاموش و بی اعتنا به انجمنها و اقلیتی در شاپ کیپر حضور داشتند و این اتفاق در سال 2013 افتاده بود . وجود همون تعداد وبمستر فعال موجب بالا رفتن روزانه انواع تاپیکهای اموزشی و خبری و رفع مشکل میشد و در کنار اون هزاران ورودی گوگل برای انجمن رقم میخورد .
    امروز با پیشفرض بالا فکر میکنم انجمنی مثل شاپ کیپر نهایتا اگر 200 عضو فعال می داشت هزاران عضو موقت و مهمان به انجمن رفت و امد می داشتند .
    مورد بعدی که شاپ کیپر را از هر انجمنی متمایز میکرد ، جنبه انتفاعی و اقتصادی اون بود . موضوعات شاپ کیپر نه برای دهها هزار نفر که در بین نهایت چند صد نفر گردش داشت و تغییر و تحولات دائم انواع گوگل ، ابزارهای طراحی سایت ، خدمات و.. موجب میشد همیشه عده ای برای اطلاع یا استفاده از اخرین اطلاعات و خدمات به شاپ کیپر نیاز داشته باشند . و از این نظر انجمنی مثل شاپ کیپر اگر مدیرش فردی توانموند و مدیر می بود هرگز چنین روزهایی را نمیدید .

بی پرده ، واقعا چه اتفاقی افتاد ؟

اگر روزی مدیران فعلی و کاربرانی که قبلا نبودند بخواهند به عنوان اخرین تلاش ، انجمن به کما رفته را ریکاوری کنند اولین شرطش واقع بینی و نقد عملکرد گذشته است .

1- بسیاری از تصمیمات، شبانه و تک نفره گرفته میشد و بعد در تیم راهبری مطرح و نظرخواهی !
    مشورت با تیم راهبری ، عمدتا برای تایید تصمیم گرفته شده بود نه برای گرفتن بهترین تصمیم با کمترین خطا .
    بسیاری از تصمیمات عجیب و بعضا بچگانه نتیجه همین تفکر حاکم بر مدیریت انجمن بود . نقش راهبران در مدیریت انجمن در بیشتر موارد صرفا در حد حذف و ویرایش و جابجایی تاپیک ها بود . شاید به همین دلیل بود که راهبران متقابلا در تاپیکهای مشورتی که برای تایید تصمیم گرفته شده ، باز میشد شرکت نمیکردند و این بی اعتنایی به نظرات راهبران به جایی رسید که مجبور به ترک تیم راهبری شدم و در فاصله کوتاهی در نتیجه همان تصمبمات شبانه که " بهروز مهندس زاده" و " داوودی " مخالف بودند و محسن بی خبر ، نهایتا مدیر اسبق باز تصمیم خود را تحمیل کرد و با خروج بهروز و داوودی ، تیم راهبری انجمن از هم پاشید .
    و پس از آن گویا دست به دامان شدن و دست و پا زدن برای اینکه افرادی قبول مسئولیت کنند !

2- رضا مدتها پیش از فروش انجمن ، انگیزه و علاقه ای به ادامه نداشت و در جستجوی مشتری بود و برای فروش تصور میکرد باید ترافیک سایت بالا برود و برای بالا بردن ترافیک هر تصمیمی ولو به قیمت نابودی انجمن ، گرفت !

- برنامه نویس و طراحی که سوی چشمش را جلوی مانیتور هر روز از دست می دهد در انجمنی که 100 قالب اماده را بی اجازه صاحب اثر به قیمت 20 هزار تومان میفروشند فعالیت نمیکند
    - وبمستری که برای تک تک کلمات مطالب سایتش پول خرج میکند در انجمنی که خبرخوانها و سارقان مطالب اجازه فعالیت و فروش ابزار خود را دارند فعالیت نخواهد کرد
    - هیچ فرد و شرکت معتبری در انجمنی که فروش اسکریپت قمار و شرطبندی با نام بزک شده "پیش بینی " مجاز است فعالیت نمیکند .
    - در انجمنی که اسپمر ها ، پاپ اپ ، فروش ایمیل و و اطلاعات خصوصی افراد برای سارقین و ناقضین حریم خصوصی مجاز باشد کاربر حرفه ای فعالیت نخواهد کرد
    - در انجمنی که هر پیشنهاد و انتقاد دوستانه ای ، دشمنی تلقی شده و پادگانی اداره شود هیچ دوستی باقی نمی ماند
    و شاپ کیپر با زیر پا گذاشتن ارزشهایی که چند سال برایش وقت گذاشته شده بود و از هم پاشیدن تیم راهبری وقت ، به بهشت افرادی تبدیل شد که کل کارکردشان در انجمن دو تاپیک برای کلاهبرداری بود . به خیال خام بالا رفتن ترافیک انجمن که در عمل تیر خلاص به انجمن بود .

چه باید کرد ؟

با توجه به ماهیت انجمن و نوع و تعداد محدود مخاطبان مستقیمش ، همچنان معتقدم شاپ کیپر می تواند زنده شود اما با جسارت و شهامت .

1- همیشه در سالهای قبل و حالا معتقد بوده و هستم تنها عامل به کمت رفتن شاپ کیپر مدیریت ناکارامد و خودرای انجمن بود که راه را برای هر تغییر بسته بود .
    انواع تصمبمات شبانه از اکادمی و اموزشگاه گرفته تا ، شبکه اجتماعی و اف کیپر و چه و چه چه که همه در مرحله " به زودی " باقی ماندند . چیزی جز بی اعتمادی به انجمن و گاهی سوژه خنده با خود نداشت . تغییر مدیریت انجمن را مبارک ترین اتفاق برای شاپ کیپر می دانم .

2 – تعطیلی تمام طرح های موازی و مشابه که میبینم ادامه همان روش مدیریت قبلی است . هر سال اسفند ماه تاپیکی زده میشد که در سال جدید چنین شود و چنان و هر سال دریغ از پارسال .

3- مخاطب انجمن کیست ؟ کاربران متعهد و باتجربه با هزاران پست و تاپیک ، یا اسپمرها و فرصت طلبان 2 تاپیکه ؟!
    اگر هدف گروه اول است دغدغه ها واضح و مشخص است .ارزشها و اساس فعالیت انجمن باید در چند بند مفید و مختصر روشن باشد و در حد و شان فعالیت حرفه ای باشد .

4- بسیاری از کاربران خوب و با ارزش انجمن که فراری داده شدند یا خاطی ، نتیجه رفتار برخی راهبران در برخورد سلیقه ای یا عقده گشایی های شخصی بود.
    دلجویی و رفع محدودیت از کاربرانی که لااقل بیش از 100 پست در انجمن دارند میتواند شروعی برای بازگشت احتمالی برخی از کاربران باشد . انجمن بدون کاربران همراه و دلسوز چیزی بیش از یک "اسکریپت " نیست .
    همچنین رفع انواع محدودیت های بی معنی و عجیب که عمدتا ضد فعالیت کاربران است .
    5- استفاده از پتانسیل های فعلی انجمن که در حال خاکخوری است برای تولید محتوی و ارائه خدمات واقعی نه توهم های بلندپروازانه پیشین

- مجددا تاکید میکنم شاپ کیپر ماهیتا با حتی 100 کاربر فعال قادر به حیات و درامد زایی است . فریب آن عدد 45000 عضو را نخورید . بیاد داریم اعضاء انجمن طی حرکتی شبانه از 15000 به 35000 افزایش داده شدند !

چرا نوشتم ؟

این نوشته ، به یاد خاطرات گذشته و به احترام " کاربران مظلوم " و صبور شاپ کیپر بود که با وجود رفتارهای کودکانه و خودخواهانه ، دلسوزانه بعضا هنوز در انجمن حضور دارند. . کاربرانی که در عین دلسوزی همیشه دشمن شمرده شدند و هیچ وقت حرفشان شنیده نشد .
    هیچ انجمن یا تشکلی از هر شکل و موضوع ، بر کاربرانش منتی ندارد . این کاربران بودند که با حضور مستمر و فعالیتهای خود ، اسکریپت را به انجمن تبدیل کردند .
    امروز برای شاپ کیپر چیزی باقی نمانده که نگران از دست رفتنش باشد . ولی هنوز خیلی دیر نیست . کار بزرگ ، مردان جسور و با شهامت نیاز دارد .
    31/01/98 – جهت ثبت در حافظه شاپ کیپر
    ویرایش توسط imaco2 : 4 هفته پیش در ساعت 13:10

2. کاربران زیر به خاطر این پست از imaco2 تشکر کرده اند :

zozze آواتار ها
    948 بار تشکر شده در 514 پست
    سلام
    خوشحال شدم که دوباره توی انجنمن آیدیتون رو دیدم.
    و ناراحت از اینکه آیدی قبلی بن شده و مجبور به ساخت آیدی جدید شدین!

تک تک کلماتتون دلسوزی و علاقه قبلی و قلبی به انجمن رو میرسوند که یکی مثل من که انجمن رو ترک نکردم از زمانی که شما رفتین یادمه و بودم، تک تکشون دلسوزی های قدیمی داخلش بود و امیدوارم مدیریت بجای اینکه صرفاً بگن باشه و باز هم هیچ خبری ازشون نباشه تا چند ماه آینده یک خانه تکانی درست برای انجمن در نظر بگیرن و واقعا بهش جون بدن.
    چندین تاپیک هم قبلا من زدم و درخواست کردم ولی دریغ از اقدامی که ببینیم تغییری داره صورت میگیره.
    امیدوارم این متن دلسوزانه و راهنمایی های مفید شما برای مدیران هم مفید واقع بشه و طبق اون عمل کنن.
    موفق باشید.

4. کاربران زیر به خاطر این پست از zozze تشکر کرده اند :

Ali.Fatehi آواتار ها
    802 بار تشکر شده در 472 پست
    امیدوارم با این وضعیت اقتصادی بد بتونیم همه در کنار هم این انجمن رو زنده کنیم
    و دوباره یک رونق خوبی بگیره تا هر کسی که درست کار میکنه و کمک میخواد بتونه جواب بگیره

بطور مثال بنده به این اعتقاد دارم که تیم شاپ کیپر برای نداشتن درآمد مکفی دل و دماغ کار کردن ندارند
    اما پیشنهاد دوستان رو جدی نمیگیرند

بطور مثال :
    اگر افراد متخصص داشته باشند برای سیستم های فروشگاهی که با قیمت معقول و درست پشتیبانی بدن و امور رو انجام بدن میتونه کمک به درآمد و رونق انجمن بکنه

نه اینکه یکی مثل بنده تاپیک برای اپن کارت بزنه اما 1 ماه جوابی نگیره و در آخر بعد از چندماه تاپیک بسته بشه.

شاپ کیپر میتونه خیلی کارا بکنه و کاربراش درسته از انجمن بعضا درآمدی دارن اما بیشتر کاربران دلسوزانه دوست دارند انجمن زنده بمونه

پس مدیران محترم لطفا دقت داشته باشند که چکار میکنند

6. کاربران زیر به خاطر این پست از Ali.Fatehi تشکر کرده اند :

kiahost آواتار ها
    943 بار تشکر شده در 514 پست
    علاوه بر حرفهای صحیح بالا که توضیح داده شد.
    به نظر این حقیر نبود اپلیکیشن اندروید و یا رسپانسیو نبودن وب سایت هم مشکل استفاده از انجمن رو با تلفن همراه دوچندان کرده. یه فکری به حال اپ اندروید یا قالب صحیح بکنید سپاس

8. کاربران زیر به خاطر این پست از kiahost تشکر کرده اند :

887 بار تشکر شده در 458 پست
    سلام .وقتتون بخیر
    بنده از طریق همین انجمن با استارتر همین تاپیک آشنا شدم و یکی از بهترین راهنماهای من تو زندگیم بودن و به همین دلیل به این انجمن علاثه خاصی داشتم ...با تغییر مدیریت انجمن یه حس امیدی ایجاد شد که شاید مدیریت جدید لااقل به دلیل پولی که خرج کرده ممکنه روند مدیریت رو تغییر بده ...ولی تصمیاتی که در این چند ماه گرفته شد فقط یه حس رو در من بوجود آورده که "نکنه ایشون همون مدیر قبلی هستن که با یه نام کاربری جدید داره فعالیت میکنه " البته مطمئنا اینطور نیست ولی جنس تصمیم گیری ها از نوع همین الان یهویی هست که دقیقا مدیر قبلی هم همین مدلی تصمیم می گرفتن ..

10. کاربران زیر به خاطر این پست از حوله بيتا تشکر کرده اند :

Free4All آواتار ها
    66 بار تشکر شده در 40 پست
    صرف نظر از وضعیت فعلی مطمئن هستم که اسم این انجمن و خود شاپکیپر حداقل برای من یاداور خاطرات خوبی از دوستان و تجربیات دست اول و عالی بود .

زمانی که دوستان خوب و با تجربه ایی اینجا جمع بودن و بی منت تجربه خودشون رو در اختیار دیگران قرار می دادن گذشت . صفحه اول شاپکیپر که لیست آخرین ارسال ها بود که الان شده سیستم پرسش و پاسخ .

امیدوارم هر چه زودتر با وجود دوستان قدیمی و کاربران جدید مجدد به دوره رونق خودش برگرده .

12. کاربران زیر به خاطر این پست از Free4All تشکر کرده اند :

0 بار تشکر شده در 0 پست
    سلام. نام کاربری ما:
    nikman
    در انجمن مسدود شده و دلیل آن نیز ذکر نشده
    فلذا لطفا باز گردد یا اینکه کلیه مطالب و پستهای آن حذف گردد. زیرا نیاز به ویرایش مطالب میباشد که خب گویا متاسفانه یکی از قوانین انجمن، اینست که نمیتوان پس اول را ویرایش کرد. ولی با توجه به اینکه اکثر پستهای ما پست اول هستند، آنها را حذف کنید یا دسترسی داده تا خودمان حذف کنیم تا سبب ایجاد مزاحمت برای دیگران نشود

http://forum.shopkeeper.ir
    =======
    پیام فوق را بنده تا حالا چندین بار هم از طریق ایمیل مستقیم و هم تاپیکهای گوناگون و هم پیام خصوصی بدست مدیران شاپ کیپر رسونده ام اما دریغ از پیگیری.
    و عجیبه که صرفا بدلیل ویرایش پست، مسدود شدم. آنهم مسدود برای همیشه
    یعنی کاملا خصمانه. و جالبه که پستهای بنده در خصوص خرید و فروش دامنه های خودمان بوده. البته با حفظ رعایت کامل قوانین انجمن . و انتشارشون مشکلی نداشت اما ویرایشش، خلاف قانون هستش که خب قانونیست بس عجیب
    متاسفانه شاپ کیپر، برخی قوانین شبانه و برخی رفتارهای مدیریتی دارد که اصلا با منطق سازگار نیستش و هیچ دلیلی هم برایش وجود ندارد و انجمن را از جایگاه کاربران حرفه ای به جایگاه کاربران قلابی و اسپم و فروشندگان محصولاتی که حریمشان و حق کپی رایتشان نقض شده، تغییر داده است

حمید. آواتار ها
    484 بار تشکر شده در 269 پست
    خود بنده به خاطر جمع صمیمی و آموزش های خوبی که از دوستان در این انجمن یاد گرفتم باعث شد به این انجمن دل ببندم طوری که روزی نمی شد که به انجمن سر نزنم... حتی یکی ازبهترین دوستان را در همین انجمن پیدا کردم که خیلی کمکم کردن ... امیدوارم دوباره جون بگیره

15. کاربر زیر به خاطر این پست از حمید. تشکر کرده است :

ariacloob آواتار ها
    120 بار تشکر شده در 86 پست
    دقیقا درسته...

ولی من یه مشکلی هم دارم نه با اینجا

یکروز حضوری برای تحویل کالا رفته بودم انبار مرکزی دیجی کالا
    طی یک درگیری یکی از مراجعین با بخش دریافت کالا عملا مارو تهدید کردن که تا 7 شب همه رو نگه میداریم. و اینکارو کردن. تا اینکه یک نفر درخواست کرد از همه که ایمیل و تماس بگیرن با پشتیبانی. حدود 40 نفر بودیم که اینکارو کردیم. و نتیجه فوق العاده بود.

همونجا گفتم مگه ما سلر ها نیستیم که دیجی کالارو زنده نگه داشتیم پس این چه نوع برخورده؟؟؟
    این اتحاد اگه تو سطح وسیع تر بود میشد حتی یک فروشگاه دیگه راه انداخت و ....

بعد دیدم نه کلا 90 درصد سلرها به اینکه سلر دیجی کالا هستند افتخار میکنن نه میزان سود و فروششون و نمیشه نحوه تفکرشونو عوض کرد. دیجی کالا بتی شده که حتی اگه بخواد هر بلایی میتونه سرما دربیاره و....

حالا داستان این انجمن هم همینه
    یه پست و کافی بود تا کاربرای قدیمی که خیلی هاشونم الان نیستن بیان عقده گشایی کنن.

کلا به قول یکی از دوستان خبرنگار جماعت غر غر کردن توی فضای مجازی هستیم

ایمیل دادید.
    درخواست کردید
    پیگیری نشد
    انجمن از مسیرش خارج شده
    به انجمن رسیدگی نمیشه
    این اونی نبود که شما میخواستید و....

اوکی
    شما که انقدر خوب درد شاپکیپرو میدونید
    چرا استارت نمیزنید همین کارو؟
    چرا اینجارو بت می کنید؟

توروخدا نگید وقت رسیدگی ندارم - اینجا همش خاطره داریم باهاش - هزینه کافی راه اندازی نداریم - عمرمونو اینجا گزاشتیم - کاربر نمیتونیم جذب کنیم و...

من خودم پست خرید و فروش زیاد گزاشتم اینجاها...
    ولی زمانی که جنبه آموزشی داشت خیلی بیشتر میچسبید

من نه دارم شورش میکنم مه کودتا

من میگم به جای اینکه وقتمونو بزاریم یه مرده و زنده کنیم که آیا بشه یا نشه به فکر تولد یه نوزاد نوپا باشیم
    سخت تر هست ولی نتیجش قاعدتا بهتر از گزینه اول میشه

100 تا نه 10 تا یا اصلا 2 تا مدیر متخصص باشه کاربر جذب میشه

اینکه از خاطره هامون نمیتونیم دل بکنیم و هرچیزی که خودمون بهش اعتبار دادیمو میکشن دوباره خودمون باید برای زنده شدنش دست و پا بزنیم زیاد دلنشین نیست.

شاپ کیپر هم فقط یک دامنه هست. مرجع بود ولی الان نیست.

خیلی حال و روز شاپ کیپر و دیجی کالا شبیه همه... و البته مسئولی کشورمون!!!

اگه برای هر 3 فکر نکنند. بزودی نوزادانی توسط همین هم نسل های ما ساخته میشه که جایگزینشون میشه...

یکم تفکر...

17. کاربر زیر به خاطر این پست از ariacloob تشکر کرده است :

راهبر انجمن شاپ کیپر
    1,834 بار تشکر شده در 1,011 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط talagostar نمایش پست ها
    سلام. نام کاربری ما:
    nikman
    در انجمن مسدود شده و دلیل آن نیز ذکر نشده
    فلذا لطفا باز گردد یا اینکه کلیه مطالب و پستهای آن حذف گردد. زیرا نیاز به ویرایش مطالب میباشد که خب گویا متاسفانه یکی از قوانین انجمن، اینست که نمیتوان پس اول را ویرایش کرد. ولی با توجه به اینکه اکثر پستهای ما پست اول هستند، آنها را حذف کنید یا دسترسی داده تا خودمان حذف کنیم تا سبب ایجاد مزاحمت برای دیگران نشود

http://forum.shopkeeper.ir
    =======
    پیام فوق را بنده تا حالا چندین بار هم از طریق ایمیل مستقیم و هم تاپیکهای گوناگون و هم پیام خصوصی بدست مدیران شاپ کیپر رسونده ام اما دریغ از پیگیری.
    و عجیبه که صرفا بدلیل ویرایش پست، مسدود شدم. آنهم مسدود برای همیشه
    یعنی کاملا خصمانه. و جالبه که پستهای بنده در خصوص خرید و فروش دامنه های خودمان بوده. البته با حفظ رعایت کامل قوانین انجمن . و انتشارشون مشکلی نداشت اما ویرایشش، خلاف قانون هستش که خب قانونیست بس عجیب
    متاسفانه شاپ کیپر، برخی قوانین شبانه و برخی رفتارهای مدیریتی دارد که اصلا با منطق سازگار نیستش و هیچ دلیلی هم برایش وجود ندارد و انجمن را از جایگاه کاربران حرفه ای به جایگاه کاربران قلابی و اسپم و فروشندگان محصولاتی که حریمشان و حق کپی رایتشان نقض شده، تغییر داده است
    در مورد بن شدن شما برای ویرایش شدن تاپیک این مسئله مطابق با قوانین انجمن بوده ولی نباید بن دائم می شدید و تنها 10 روز باید حساب کاربری شما مسدود می شد

قانون شماره 10) لطفا از ویرایش بنیادی و کلی پست اول خود در تاپیک هایی که ایجاد می کنید خودداری نمایید . این اقدام صرفا توهین به سایر کاربران انجمن شاپ کیپر محسوب شده و به هر دلیلی که باشد ، دسترسی کاربر خاطی به انجمن شاپ کیپر برای ده روز مسدود می گردد . همچنین از شما درخواست می شود در صورت امکان از ویرایش بنیادی یا حذف کلی پستی که به آن پاسخ داده شده است خودداری کنید چرا که این اقدام سبب به هم ریختگی موضوع و دور شدن سایر کاربران از محور اصلی مورد بحث می شود .
    دلیل این وجود این قانون نیز اینه که ویرایش پست اول باعث میشه که معلوم نشه که تاپیک در چه رابطه ای بوده اگه نیاز بود تاپیک شما خاتمه پیدا کنه باید اون رو گزارش می کردید تا تاپیک بسته شه

ولی در مورد موضوع هم باید بگم که قطعاً قبول دارم شاپکیپر مثل دوره اولش نیس ولی پیشرفت انجمن یه کار دو طرفه هست هم از سمت راهبران و هم از سمت کاربران
    در مورد اول که به نظر بنده باید بعد از این چن سال باید حداقل تنها کاری که میشد که سیستم انجمن عوض میشد و همین مسئله شاید به موندگاری کاربران کمک می کرد (اما این اصل نیس ولی می تونه تأثیرگذار باشه) مسئله دوم هم که کاربران یه جورایی بهش اشاره کردن محتواس و این کار یه مسئله دو جانبه س یعنی هم راهبران و هم کاربران باید محتوای خوب و متناسب با فضای انجمن منتشر کنن.
    اینی که بنده بیام و بگم که شاپکیپر مثل قبلش نیست چیزی رو حل نمی کنه باید بگم که خود من به عنوان راهبر یا کاربر چه کاری انجام دادم و واقعاً حداقل قدم کوچکی در این رابطه برداشتم یا نه (البته منظور بنده نفی انتقاد نیست و نمیگم که نباید نقد وجود داشته باشه و انتقادات لازمه پیشرفت هر مجموعه هست)
    قطعاً مدیریت راهبرا که یکیشون هم خود بنده هستم مشکل داشته و شاید به همین دلیل باشه که بعضی از کاربران قدیمی از این انجمن رفتن و یا دیگه فعالیتی نمی کنن
    در کل باید شاپکیپر باید به جای اینکه دنبال پروژه هایی باشه که فقط نصفه و نیمه اجرا میشه باید به این فکر باشه که روی خود کاربران این انجمن سرمایه گذاری کنه
    اگه هم می خواد یه تغییر ساختاری بده نباید خیلی طولش بده و کاربرا رو منتظر بزاره

19. کاربران زیر به خاطر این پست از rahintaxir تشکر کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین