نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: چند سوال قنی و حقوقی برای مغازه کامپیوتری و موبایلی

FileBegir.com آواتار ها
    294 بار تشکر شده در 170 پست

Question چند سوال قنی و حقوقی برای مغازه کامپیوتری و موبایلی

سلام دوستان وقت به خیر
    با کمک یکی از دوستان قدیمی که تخصص بسیار بالایی در تعمیرات ماشین های اداری و لپ تاپ دارند و اطلاعات بسیار بالایی در انواع سیستم های کامپیوتری دارند و چندتا از برادارشون توی کرج و تهران تو همین کار هستن که قیمت های خیلی پایین هم می تونن برامون جور کنند
    در یکی از شهرستانها قصد راه اندازی یک کسب و کار فیزیکی داریم ( خودم کسب و کارم اینترنتی هست)

------------------------------------------------------------------
    چندتا سوال داشتم از محضر دوستانی که تجربه دارند:
    1- ما قصد فروش( لوازم جانبی گوشی و کامپیوتر + نرم افزار + تعمیرات سخت افزار ) را داریم آیا همه اینها در یک مغازه امکان داره یا بهمون گیر میدن؟ (متراژ مغازه صد متر)
    2- اگر گیر بدن آیا با گذاشتن پارتیشن یا گرفتن دو جواز کسب ( مثلا یکی من و یکی رفیقم ) مشکل حل میشه؟ اصلا امکان دو جواز در یک محل هست؟
    3- به جای جواز کسب شرکت ثبت کنم مشکل حل میشه؟ اگر اره چه شرکتی
    4- بهترین جواز کسبی که می تونم بگیرم با توضیحات شغلی که در شماره یک گفتم با چه عنوانی هست؟ یعنی جواز با چه عنوانی بگیرم راحت ترم؟ ( دوستم خودش که خانگی کار می کنه جواز تعمیرات ماشین های اداری را داره البته که خب می تونیم کلا یکی دیگه بگیریم اگر صلاح می دونید)
    5- یک نکته کوچیک اینکه با توجه به تخصص بنده در مورد سایت قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی محلی در نزدیک ترین کلان شهر این شهرستان هم داریم / لذا برای نماد اعتماد تحت جواز کسب و مباحث اینترنتی هم اگر باید از الان نکته ای را رعایت کنم تو نوع جواز یا شرکت بگید ممنون میشم که بعدا وقتی فروشگاه اینترنتی را راه انداختم افسوس نخورم کاش مثلا جوازم با فلان عنوان بود یا ...
    دوستان گرامی و متخصصین بزرگوار حتی اگه یکی از سوالای بالاهم مطلع بودید ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاسگذارم
    ویرایش توسط FileBegir.com : 4 هفته پیش در ساعت 23:34

108 بار تشکر شده در 77 پست
    1- از نظر قانون صنفی خیر تعمیرات و فروش دو رسته جدا هستند. (بازم بستگی به بازرسی شهرتون داره)
    2- اصلا امکان پذیر نیست. هر واحد یک پروانه کسب
    3- شرکت به هیچ عنوان برای این کار دنبالش نرید. مشکلات مالیاتی زیادی برای خودتون ایجاد میشه
    4- بهتره از اتاق اصناف شهرتون سوال کنید چون اونها قرار تایید و بازرسی کنند
    5- فروشگاه فعلا شروع کار نماد بگیرید کفایت میکنه بعدا میشه پروانه گرفت. (تشکیل پرونده دارایی یادتون نره)

3. کاربر زیر به خاطر این پست از IrAmazon تشکر کرده است :

FileBegir.com آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط IrAmazon نمایش پست ها
    1- از نظر قانون صنفی خیر تعمیرات و فروش دو رسته جدا هستند. (بازم بستگی به بازرسی شهرتون داره)
    2- اصلا امکان پذیر نیست. هر واحد یک پروانه کسب
    3- شرکت به هیچ عنوان برای این کار دنبالش نرید. مشکلات مالیاتی زیادی برای خودتون ایجاد میشه
    4- بهتره از اتاق اصناف شهرتون سوال کنید چون اونها قرار تایید و بازرسی کنند
    5- فروشگاه فعلا شروع کار نماد بگیرید کفایت میکنه بعدا میشه پروانه گرفت. (تشکیل پرونده دارایی یادتون نره)
    برادر دوستمون که کرج موبایلی دارند گفته بود که به ازای هر 50 متر میشه دو جواز گرفت! الان این حرف صحت نداره یعنی؟
    همچنین شنیدم که اگر پارتیشن بذاریم تو مغازه امکانش هست
    یا شنیدم به شرط معرفی مباشر میشه
    ولی اینها شنیده هست و معتبر نیست می خوام مطمئن بشم
    یعنی شما می فرمایید فقط یک نوع کالا می تونم بفروشم؟
    چون شهرستان انقدر کشش نداره بخواهی با یک نوع کالا امرار معاش کنی
    ویرایش توسط FileBegir.com : 4 هفته پیش در ساعت 12:37

Ali.Fatehi آواتار ها
    814 بار تشکر شده در 481 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط FileBegir.com نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت به خیر
    با کمک یکی از دوستان قدیمی که تخصص بسیار بالایی در تعمیرات ماشین های اداری و لپ تاپ دارند و اطلاعات بسیار بالایی در انواع سیستم های کامپیوتری دارند و چندتا از برادارشون توی کرج و تهران تو همین کار هستن که قیمت های خیلی پایین هم می تونن برامون جور کنند
    در یکی از شهرستانها قصد راه اندازی یک کسب و کار فیزیکی داریم ( خودم کسب و کارم اینترنتی هست)

چندتا سوال داشتم از محضر دوستانی که تجربه دارند:
    1- ما قصد فروش( لوازم جانبی گوشی و کامپیوتر + نرم افزار + تعمیرات سخت افزار ) را داریم آیا همه اینها در یک مغازه امکان داره یا بهمون گیر میدن؟ (متراژ مغازه صد متر)
    2- اگر گیر بدن آیا با گذاشتن پارتیشن یا گرفتن دو جواز کسب ( مثلا یکی من و یکی رفیقم ) مشکل حل میشه؟ اصلا امکان دو جواز در یک محل هست؟
    3- به جای جواز کسب شرکت ثبت کنم مشکل حل میشه؟ اگر اره چه شرکتی
    4- بهترین جواز کسبی که می تونم بگیرم با توضیحات شغلی که در شماره یک گفتم با چه عنوانی هست؟ یعنی جواز با چه عنوانی بگیرم راحت ترم؟ ( دوستم خودش که خانگی کار می کنه جواز تعمیرات ماشین های اداری را داره البته که خب می تونیم کلا یکی دیگه بگیریم اگر صلاح می دونید)
    5- یک نکته کوچیک اینکه با توجه به تخصص بنده در مورد سایت قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی محلی در نزدیک ترین کلان شهر این شهرستان هم داریم / لذا برای نماد اعتماد تحت جواز کسب و مباحث اینترنتی هم اگر باید از الان نکته ای را رعایت کنم تو نوع جواز یا شرکت بگید ممنون میشم که بعدا وقتی فروشگاه اینترنتی را راه انداختم افسوس نخورم کاش مثلا جوازم با فلان عنوان بود یا ...
    دوستان گرامی و متخصصین بزرگوار حتی اگه یکی از سوالای بالاهم مطلع بودید ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاسگذارم
    در مورد این من توی تهران نمونه های زیادی رو میتونم بهتون نشون بدم
    که در یک مغازه قسمت فروش لپ تاپ ، فروش و تعمیر موبایل و تعمیر کامپیوتر و فروش انواع دیوایس و لوازم جانبی گوشی و کامپیوتر هست
    و اونقدر جاهای توی دیدی هست که غیرممکنه اماکن و بازرسی به اونا سر نزنه
    همیشه راهی هست و اینم پیشنهاد برادرانه
    اگر یک مغازه با دکور قشنگ و حرفه ای درست کنید و برای هر قسمتتون مدیر قرار بدین میتونه روی پیشرفت کارتون خیلی موثر باشه
    چون مردم اکثرا به جاهایی که پر زرق و برقه بیشتر اعتماد میکنن
    و البته خود بنده هم از دیدن همچین مغازه هایی بیشتر لذت میبرم و سعی میکنم از اونجا خرید کنم

6. کاربر زیر به خاطر این پست از Ali.Fatehi تشکر کرده است :

FileBegir.com آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Fatehi نمایش پست ها
    در مورد این من توی تهران نمونه های زیادی رو میتونم بهتون نشون بدم
    که در یک مغازه قسمت فروش لپ تاپ ، فروش و تعمیر موبایل و تعمیر کامپیوتر و فروش انواع دیوایس و لوازم جانبی گوشی و کامپیوتر هست
    و اونقدر جاهای توی دیدی هست که غیرممکنه اماکن و بازرسی به اونا سر نزنه
    همیشه راهی هست و اینم پیشنهاد برادرانه
    اگر یک مغازه با دکور قشنگ و حرفه ای درست کنید و برای هر قسمتتون مدیر قرار بدین میتونه روی پیشرفت کارتون خیلی موثر باشه
    چون مردم اکثرا به جاهایی که پر زرق و برقه بیشتر اعتماد میکنن
    و البته خود بنده هم از دیدن همچین مغازه هایی بیشتر لذت میبرم و سعی میکنم از اونجا خرید کنم
    ممنون جناب فاتحی
    والا تو شهرستان ماهم همین طوره طرف سخت افزاری هست بعد گوشی می فروشه
    این قانون های جواز کسب و اینا کلا الکیه؟ کسی گیر نمیده