صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: شکایت از اتحادیه غیرقانونی کسب و کارهای مجازی

790 بار تشکر شده در 464 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط eteraz نمایش پست ها
    اتفاقا چون به قوانین آشنایی دارم این موضوع رو دارم پیگیری می کنم تا فرصت سواستفاده گرفته بشه از اشخاصی که غیرقانونی کار می کنند

اتحادیه کسب و کارهای مجازی یک اتحادیه تازه راه اندازی شده است که فروشگاه های اینترنتی لزومی به عضویت در آن ندارند. اگر قرار باشه کسی به موضوع شکایات رسیدگی کنه در مرحله اول اینماد هست که اتفاقا بازوی اجرایی هم داره و شما احتمالا به دلیل ناآگاهی از اون خبر ندارید

بعد از اینماد اگر موضوع حل نشد موضوع به قوه قضاییه ارجاع می شه. شاکی از طریق دادگاه موضوع رو پیگیری می کنه و شرایط مشخص می شه

در نهایت اگر قرار باشه اتجادیه هم نظر بده این اتحادیه غیرتخصصی و تازه راه اندازی شده کاره ای نیست. دیگر اتحادیه های تخصصی هستند که می تونند نظر کارشناسی بدن

نه اینکه این اتحادیه کسب و کارهای مجازی در کار کسای که عضوش نیستند دخالت بکنه، به زور بگه بیاین عضو بشین و پول بدین به من وگرنه فیلترتون می کنم یا به زبان ساده باج بخواد از فروشگاه داران مستقل

باید توجه داشت از زمانی که این اتحادیه کسب و کارهای مجازی توسط مدیران چند فروشگاه اینترنتی بزرگ مثل دیجی...لا ... راه اندازی شد موضوع مالیات دادن و نقره داغ کردن فروشگاه های اینترنتی سر زبون ها افتاد

هیچ کاری برای اعضا و فروشگاه داران نکردند که ده ها مشکل هم ایجاد کردند و قرار هست به زودی نهایی بشه اگر زودتر رسیدگی نشه به کارهاشون
    مرغ همسایه ی پا داره

شما هنوز فرق اتحادیه و صنف نمیدونید

به هر حال موفق باشید

2. کاربر زیر به خاطر این پست از adea1371 تشکر کرده است :

5 بار تشکر شده در 5 پست
    جدیدا سایت های مثل ایمالز هم عضویت در این اتحادیه رو اجباری کرده
    عملا قراره تمامی کسب و کارهای کوچیک رو حذف کنند.

4. کاربر زیر به خاطر این پست از miladsalehi تشکر کرده است :

eteraz 

108 بار تشکر شده در 77 پست
    اتفاقا وجود اتحادیه و پروانه باید از همون ابتدا اتفاق میافتاد تا شاهد رشد قارچ گونه فروشگاه هایی که یک شبه با اجناس بنجل راه میوفتن نباشیم. همین فروشگاه های بنجل فروش وقتی دیدن کلاهبرداری هزینه ای براشون نداره، فعالیت شون رو ادامه دادن و دیدگاه عموم مردم رو نسبت به خرید اینترنتی خراب کردند.

جهت اطلاع تون اتحادیه تنها ورود نکرده، در آینده نزدیک کسب و کار شما اگر مجوزهای لازم رو نداشته باشه باید به اماکن هم پاسخگو باشید که کار خوبی هست. همین الان تمام فروشگاه های اینترنتی در اماکن و نماینده پلیس فتا شهرها دارای پرونده اطلاعات هویتی هستند. این کارها باید زودتر از اینها اتفاق میفتاد. شما اتحادیه رو میبینید اما پشت اتحادیه چند ارگان وجود داره. در مقابل حق عضویت و ... هم این اعضا هستند که باید مطالبه گری کنند.

کاربر خاطی
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    ممنون از سایت خوبتون
    لوله بازکنی شهرک غرب

5 بار تشکر شده در 5 پست
    ببین برادر جان اگه خارج از ایران بود من کاملا باهات موافق بودم

یادمه میخواست طرح رجیستری اجرا بشه ی عهده مثل شما هی میگفتن ایول جلوی قاچاق و جنس بنجل اینا گرفته و هر هر کجا تز روشنفکری و قانونمداری میدادن و دولت هم میگفت بدون هیچ هزینه ای
    الان فقط تفاوت یک گوشی با رجیستری با بدون رجیستری پایین 2 میلیون حدود 500 هزار تومان
    باز همون اجناس بی کیفیت قاچاقچی توسط شرکت ها از دبی خریداری میشه
    با اقتصاد آزاد کسب و کارها رشد و بزرگ میشن موقعی که مجوز بازی بشه بجز رانت فساد چیز دیگه ای نداره
    بزارید تمام کسب و کارهای کوچیک و بزرگ باشند اونایی که تخصص لازم دارن رشد و پیشرفت میکنن اونایی توانایی ندارند حذف میشن

و این داستان فقط فقط موضوع مالیاته اگه واسه ساماندهی بهتر بود همون نماد و ساماندهی قوی تر عمل میکردن دیگه کلاهبرداران جایگاهی نداشتن

8. کاربر زیر به خاطر این پست از miladsalehi تشکر کرده است :

eteraz 

1 بار تشکر شده در 1 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamojahedi نمایش پست ها
    اتفاقا با این پست اخیرتان مشخص شد که کاملا با انگیزه شخصی دارید این بحث رو راه میندازید
    متاسفانه یا خوشبختانه هیچ ارتباطی با این اتحادیه ندارم. ولی به دلیل ماهیت تخصصم لازم است از روند فعالیتشان مطلع باشم

البته که این اتحادیه کاملا قانونی است. کلمه اتحادیه بار معنایی دارد. اتفاقا انتخابات هم داشت. در کامنت قبلی نوشتم و نیازی به تکرار نیست. کافی است کمی حتی در اینترنت در مورد این موضوع جستجو کنید. شما هم میتوانید در انتخابات دور بعدی اش شرکت کنید

در خصوص جواز کسب که به نظر میرسه اصلی ترین مشکل شما هم درست همینجاست، اتفاقا یک تسهیل هستش. خیلی از اتحادیه ها کسب و کارهای اینترنتی رو به رسمیت نمیشناسند و از دادن مجوز خودداری میکنند. مثالش هم زیاد است
    این اتحادیه یک تسهیل برای این منظور هستش اصلا فلسفه تشکیلش هم همین موضوع بود.
    همین الان هم میتوانید بدون مجوز فروشگاهتان را پیش ببرید ولی اگر به جواز نیاز داشتید قطعا از این طریق بسیار ساده و آسان میتوانید جواز کسب بگیرید. ضمن آنکه در خصوص مسائل بیمه و مالیات هم بسیاری از مشکملات شما از طریق اتحادیه پیگیری و رفع میشود. ضمن اینکه این اتحادیه کشوری است. یعنی جوازش در هر استانی معتبر است و لازم نیست از هر استانی مجوز جداگانه بگیرید

اگر هم که فروشگاه اینترنتی شما آنقدر کوچک است و کم فروش که اصلا نیازی به تشکیل پرونده در بیمه و دارایی و ... هیچ مجوزی ندارید، میتوانید به راه خودتان ادامه دهید. عضویت در این اتحادیه اجباری نیست. امیدوارم مشکلی برایتان پیش نیاید ولی وقتی کسب و کاری بزرگ میشود ناچار است برخی کارها را سامان دهد از جمله تکلیف بیمه کارکنانش و مالیات درآمدش و مجوزهایی که باید برای ادامه فعالیت اخذ کند را باید مشخص کرده و ادا کند
    اطلاعات کامل را میتوانید از سایتشان مطالعه کنید

من وکیل مدافع آنها نیستم ولی شما دارید اتهام میزنید و باید بتونید ثابت کنید که تهدید کردند، غیر قانونی هستند، یک عده برای منافع خودشون دور هم جمع شدند و ...
    اینجا یک محفل دوستانه است. استفاده از این محیط برای رسیدن به اهداف شخصی (شاید هم گروهی که شما به نمایندگی آنها دارید این بحث را میبرید جلو) اصلا اخلاقی نیست. اگر هم دارم پاسخ شما را میدهم به این دلیل است که روشنگری اتفاق بیفته و خوانندگان دچار اشتباه نشوند
    بخصوص اینکه مستند هم حرف نمیزنید.
    اجازه دهید این فضا محل تسویه حساب شخصی نشود و همگی از همدیگر یاد بگیریم
    با سپاس
    تا یه پست حقی ارسال میشه یه عده شروع می کنند به اتهام زنی

10. کاربر زیر به خاطر این پست از karbar2000 تشکر کرده است :

11 بار تشکر شده در 8 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط karbar2000 نمایش پست ها
    تا یه پست حقی ارسال میشه یه عده شروع می کنند به اتهام زنی
    ...

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

نقل قول نوشته اصلی توسط adea1371 نمایش پست ها
    مرغ همسایه ی پا داره

شما هنوز فرق اتحادیه و صنف نمیدونید

به هر حال موفق باشید
    مغلطه در منطق رو بلد هستید شما؟ احتملا بلد نیستین اما به صورت ناخوداآگاه ازش استفاده می کند. به فرض اینکه من فرق اتحادیه و صنف رو بلد نباشم ( که بلد هستم ) دلیل بر نادرست بودن حرف گوینده نیست.

چه ربطی داره این موارد که به هم می چسبونید شما!!! عجیبه واقعا

در ضمن مرغ همسایه غاز هست یه پا نداره! اون زبانزدی که احتمالا می خواستید بازگویی کنید این بوده: مرغش یه پا داره

نقل قول نوشته اصلی توسط IrAmazon نمایش پست ها
    اتفاقا وجود اتحادیه و پروانه باید از همون ابتدا اتفاق میافتاد تا شاهد رشد قارچ گونه فروشگاه هایی که یک شبه با اجناس بنجل راه میوفتن نباشیم. همین فروشگاه های بنجل فروش وقتی دیدن کلاهبرداری هزینه ای براشون نداره، فعالیت شون رو ادامه دادن و دیدگاه عموم مردم رو نسبت به خرید اینترنتی خراب کردند.

جهت اطلاع تون اتحادیه تنها ورود نکرده، در آینده نزدیک کسب و کار شما اگر مجوزهای لازم رو نداشته باشه باید به اماکن هم پاسخگو باشید که کار خوبی هست. همین الان تمام فروشگاه های اینترنتی در اماکن و نماینده پلیس فتا شهرها دارای پرونده اطلاعات هویتی هستند. این کارها باید زودتر از اینها اتفاق میفتاد. شما اتحادیه رو میبینید اما پشت اتحادیه چند ارگان وجود داره. در مقابل حق عضویت و ... هم این اعضا هستند که باید مطالبه گری کنند.
    واقعا نمونه دقیق اینکه اگر اینها ( اتحادیه کسب و کارهای مجاری ) به جایی برسن و ساخت و پاخت رو بکنند و... قرار هست چه بلایی سر مردم بیارن از همین پست مشخص هست

قشنگ تهدید ها رو بخونید و ببنید با چه شیوه و ادبیاتی صحبت می کنند ( تازه هنوز به جایی نرسیدن )

برنامه ها دارن برای مردم بیچاره و فروشگاه داران. چه معنی می ده وقتی دیج... لا و .. وجود دارن فروشگاه های دیگه بیان رقابت کنند؟ اگر هم رقابت کردند اتحادیه راه می ندازن و همه رو از بین می برن مثل آب خوردن

مالیات، اماکن، مجوز فلان و ...

دوست عزیز اینماد در همکاری با قوه قضاییه و پلیس فتا که ارگان های قانونی هستند، برای همین تشکیل شده که احراز هویت کنه. مکان و جا و تلفن و همه چیز رو اینماد می تونه بررسی کنه و جلوی بنجل فروش ها و کلاهبرداران رو بگیره. نیازی نیست پول به حساب اتحادیه ساختگی و غیرقانونی کسب و کارهای مجازی ریخته بشه و اطلاعات فروشگاه دارای مستقل خیلی ساده در اختیار فروشگاه های بزرگ و بنیانگذاران بیفته

نقشه پشت این اتحادیه نابود کردن فروشگاه داران کوچک و مستقل هست
    ویرایش توسط eteraz : 2019-10-26 در ساعت 16:18

12. کاربران زیر به خاطر این پست از eteraz تشکر کرده اند :

790 بار تشکر شده در 464 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط eteraz نمایش پست ها
    ...

مغلطه در منطق رو بلد هستید شما؟ احتملا بلد نیستین اما به صورت ناخوداآگاه ازش استفاده می کند. به فرض اینکه من فرق اتحادیه و صنف رو بلد نباشم ( که بلد هستم ) دلیل بر نادرست بودن حرف گوینده نیست.

چه ربطی داره این موارد که به هم می چسبونید شما!!! عجیبه واقعا

در ضمن مرغ همسایه غاز هست یه پا نداره! اون زبانزدی که احتمالا می خواستید بازگویی کنید این بوده: مرغش یه پا داره

واقعا نمونه دقیق اینکه اگر اینها ( اتحادیه کسب و کارهای مجاری ) به جایی برسن و ساخت و پاخت رو بکنند و... قرار هست چه بلایی سر مردم بیارن از همین پست مشخص هست

قشنگ تهدید ها رو بخونید و ببنید با چه شیوه و ادبیاتی صحبت می کنند ( تازه هنوز به جایی نرسیدن )

برنامه ها دارن برای مردم بیچاره و فروشگاه داران. چه معنی می ده وقتی دیج... لا و .. وجود دارن فروشگاه های دیگه بیان رقابت کنند؟ اگر هم رقابت کردند اتحادیه راه می ندازن و همه رو از بین می برن مثل آب خوردن

مالیات، امکان، مجوز فلان و ...

دوست عزیز اینماد در همکاری با قوه قضاییه و پلیس فتا که ارگان های قانونی هستند، برای همین تشکیل شده که احراز هویت کنه. مکان و جا و تلفن و همه چیز رو اینماد می تونه بررسی کنه و جلوی بنجل فروش ها و کلاهبرداران رو بگیره. نیازی نیست پول به حساب اتحادیه ساختگی و غیرقانونی کسب و کارهای مجازی ریخته بشه و اطلاعات فروشگاه دارای مستقل خیلی ساده در اختیار فروشگاه های بزرگ و بنیانگذاران بیفته

نقشه پشت این اتحادیه نابود کردن فروشگاه داران کوچک و مستقل هست
    اقا حق با شماست

میخوان دهن فروشگاه کوچک داغون کنند

شما هر کاری میتوانید انجام بدید

101 بار تشکر شده در 76 پست
    با سلام.

صحبت های استارتر در پست اول تایید میشه، این اتحادیه با اینکه خودشون هم غیرقانونی هستن و حتی نه لوگوی ساماندهی دارن و نه نماد اعتماد با فروشگاه ما هم تماس گرفتن و تهدید به فیلتر و مسدود کردن هاست کردن.

پیگیری کردیم نه قدرت و اجازه مسدود کردن هاستینگ رو دارند و نه هیچ کدام از قوانین ساماندهی و فیلترینگ اشاره ای به این انجمن یا اتحادیه داره.

در نتیجه دومین کار غیر قانونیشون تماس با فروشگاه ها و تهدید الکی هست.

خدا جای حق نشسته، حساب اینا هم با کرام الکاتبین...

پ ن: بعضی از دوستان فکر میکنند اگر این اتحادیه تشکیل بشه، دست دخالت ارگان های دیگر مانند ای نماد، ساماندهی و فتا و مالیات از دخالت در کار فروشگاه های انلاین دور میشه و با خیال راحت هرچی بخواید میتونید بزارید تو سایتتون و بفروشید، در حالی که اشتباه میکنید، فقط یه ارگان نظارتی دیگه به اون قبلی ها اضافه میشه.

اتحادیه ای که همین اول کار با تهدید دروغین و اجباری بخواد عضوهاش رو زیاد کنه وضعیتش مشخصه
    ویرایش توسط فرانکفورت : 4 هفته پیش در ساعت 20:18

15. کاربر زیر به خاطر این پست از فرانکفورت تشکر کرده است :

eteraz 

alirezamojahedi آواتار ها
    72 بار تشکر شده در 35 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرانکفورت نمایش پست ها
    با سلام.

صحبت های استارتر در پست اول تایید میشه، این اتحادیه با اینکه خودشون هم غیرقانونی هستن و حتی نه لوگوی ساماندهی دارن و نه نماد اعتماد با فروشگاه ما هم تماس گرفتن و تهدید به فیلتر و مسدود کردن هاست کردن.

پیگیری کردیم نه قدرت و اجازه مسدود کردن هاستینگ رو دارند و نه هیچ کدام از قوانین ساماندهی و فیلترینگ اشاره ای به این انجمن یا اتحادیه داره.

در نتیجه دومین کار غیر قانونیشون تماس با فروشگاه ها و تهدید الکی هست.

پ ن: بعضی از دوستان فکر میکنند اگر این اتحادیه تشکیل بشه، دست دخالت ارگان های دیگر مانند ای نماد، ساماندهی و فتا و مالیات از دخالت در کار فروشگاه های انلاین دور میشه و با خیال راحت هرچی بخواید میتونید بزارید تو سایتتون و بفروشید، در حالی که اشتباه میکنید، فقط یه ارگان نظارتی دیگه به اون قبلی ها اضافه میشه.

اتحادیه ای که همین اول کار با تهدید دروغین و اجباری بخواد عضوهاش رو زیاد کنه وضعیتش مشخصه
    سلام
    اینکه اتحادیه نیاز به لوگو ساماندهی و اینماد داشته باشه البته که مفهوم نداره ولی
    اینکه میفرمایید تجربه کردید که به شما زنگ زدن و تهدید به فیلترینگ کردن خیلی کار خلافیه
    به نظرم بد نیست با خودشون تماس بگیرید و شماره ای که از آن شماره به شما زنگ زده شده را چک کنید ببینید نکنه الکی به اسم اتحادیه زنگ زده باشن
    چون تهدید توسط هر کسی و هر مسئولی برای هر شخصی غیر قانونی و قابل پیگرد هستش
    اتحادیه که مستقیم مسدود نمیکنه ولی اگر درخواست بده قابل اجرا است.
    در مورد پا نوشت شما بله کاملا درسته. قرار نیست با آمدن یکی، بقیه حذف بشوند.
    هر اتحادیه ای هدفش باید متحد کردن اعضا و رسیدگی به مشکلات اعضا باشه. این اتحادیه هم با همین هدف ایجاد شد چون کسی به مسائل کسب و کارهای آنلاین رسیدگی نمیکرد و اتحادیه های صنفی هم کسب و کارهای آنلاین رو رقیب اعضای خودشون میدونستند و مجوز و ... نمیدادند
    داستان اتحادیه خشک شوئی رو میتونید در اینترنت دنبال کنید. تاکسی های اینترنتی رو هم که همه میدونید چه مشکلی با اتحادیه تاکسی رانی داشتند

من شخصا به دلیل اینکه اینماد ندارم نمیتونستم عضو اتحادیه بشم و الان نه عضو اتحادیه هستم و نه از اعضای هیات مدیره هستم. ولی با برخی اعضا از که طریق انجمن آشنا شدم (عضو آنجا هم نیستم) ارتباطی دارم که میتونم ازشون درخواست کنم صحت و سقم این موضوع رو برام روشن کنند

ولی این که تهدید صورت گرفته باشه برای عضویت اجباری مشکل کوچکی نیست و قابل پیگیریه.
    اگر ممکنه اسم فروشگاهتان را و شماره ای که با آن تماس گرفته اند (به آن زنگ زده اند) را اعلام کنید. خود من مایلم این موضوع رو پیگیری کنم ببینم اتحادیه چرا چنین کاری میکنه
    با سپاس و آرزوی موفقیت
    ویرایش توسط alirezamojahedi : 4 هفته پیش در ساعت 09:53
    e-Business, e-Commerce Architect
    مشاور کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیکی
    www.AlirezaMojahedi.com - www.t.me/AlirezaMojahedi

17. کاربر زیر به خاطر این پست از alirezamojahedi تشکر کرده است :

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین