صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44

موضوع: شکایت از اتحادیه غیرقانونی کسب و کارهای مجازی

101 بار تشکر شده در 76 پست
    درخواستشون هم قابل اجرا نیست، با هر دو گروه صحبت کردم نه فیلترینگ و نه هاستینگ هیچ کدام به درخواست این اتحادیه عمل نمیکنن.

متاسفانه ذخیره نکردم شمارشون رو. بخشی از صحبت هاتون هم شاید درست باشه و الکی خودشون را جای اتحادیه معرفی کرده باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamojahedi نمایش پست ها
    سلام
    اینکه اتحادیه نیاز به لوگو ساماندهی و اینماد داشته باشه البته که مفهوم نداره ولی
    اینکه میفرمایید تجربه کردید که به شما زنگ زدن و تهدید به فیلترینگ کردن خیلی کار خلافیه
    به نظرم بد نیست با خودشون تماس بگیرید و شماره ای که از آن شماره به شما زنگ زده شده را چک کنید ببینید نکنه الکی به اسم اتحادیه زنگ زده باشن
    چون تهدید توسط هر کسی و هر مسئولی برای هر شخصی غیر قانونی و قابل پیگرد هستش
    اتحادیه که مستقیم مسدود نمیکنه ولی اگر درخواست بده قابل اجرا است.
    در مورد پا نوشت شما بله کاملا درسته. قرار نیست با آمدن یکی، بقیه حذف بشوند.

هر اتحادیه ای هدفش باید متحد کردن اعضا و رسیدگی به مشکلات اعضا باشه. این اتحادیه هم با همین هدف ایجاد شد چون کسی به مسائل کسب و کارهای آنلاین رسیدگی نمیکرد و اتحادیه های صنفی هم کسب و کارهای آنلاین رو رقیب اعضای خودشون میدونستند و مجوز و ... نمیدادند
    داستان اتحادیه خشک شوئی رو میتونید در اینترنت دنبال کنید. تاکسی های اینترنتی رو هم که همه میدونید چه مشکلی با اتحادیه تاکسی رانی داشتند

من شخصا به دلیل اینکه اینماد ندارم نمیتونستم عضو اتحادیه بشم و الان نه عضو اتحادیه هستم و نه از اعضای هیات مدیره هستم. ولی با برخی اعضا از که طریق انجمن آشنا شدم (عضو آنجا هم نیستم) ارتباطی دارم که میتونم ازشون درخواست کنم صحت و سقم این موضوع رو برام روشن کنند

ولی این که تهدید صورت گرفته باشه برای عضویت اجباری مشکل کوچکی نیست و قابل پیگیریه.
    اگر ممکنه اسم فروشگاهتان را و شماره ای که با آن تماس گرفته اند (به آن زنگ زده اند) را اعلام کنید. خود من مایلم این موضوع رو پیگیری کنم ببینم اتحادیه چرا چنین کاری میکنه
    با سپاس و آرزوی موفقیت

alirezamojahedi آواتار ها
    71 بار تشکر شده در 35 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرانکفورت نمایش پست ها
    درخواستشون هم قابل اجرا نیست، با هر دو گروه صحبت کردم نه فیلترینگ و نه هاستینگ هیچ کدام به درخواست این اتحادیه عمل نمیکنن.

متاسفانه ذخیره نکردم شمارشون رو. بخشی از صحبت هاتون هم شاید درست باشه و الکی خودشون را جای اتحادیه معرفی کرده باشن.
    درود بر شما
    با فیلترینگ که نمیشه تماس گرفت. درخواست هم که میدن به کمیته قوه قضائیه میدن. مثل بقیه نهادها و هر دادستانی میتونه فوری دستورش رو صادر کنه. اونوقت هیچ هاستینگی نمیتونه نه بگه
    به نظرم بهتره به خود اتحادیه زنگ بزنید بگید از کدوم فروشگاه اینترنتی هستید و به چه شماره ای تماس گرفته شده (تاکید میکنم منظورم شماره خودتان است) بعد ببینید چه جوابی میدهند
    ما را هم در جریان بگذارید
    چون جو سازی علیه اتحادیه زیاده و بعید نیست الکی خودشون رو جا بزنن.
    ولی کاش این اتحادیه واقعا در جایگاه خودش قرار بگیره و همه فروشگاههای اینترنتی یک پایگاه قانونی برای خودشون داشته باشند که بتونن مشکلات رو مطرح و پیگیری کنند
    گرچه ماجراهایی مثل فیلترینگ هاستهای خارجی و قطعی ارتباط ناشی از آن و خسارتی که به صاحیان کسب و کارهای آنلاین وارد شد را کسی جبران نخواهد کرد
    e-Business, e-Commerce Architect
    مشاور کسب و کار اینترنتی و تجارت الکترونیکی
    www.AlirezaMojahedi.com - www.t.me/AlirezaMojahedi

alirezamojahedi آواتار ها
    71 بار تشکر شده در 35 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط eteraz نمایش پست ها
    دوستان به تازگی شاهد این بودین که یک اتحادیه غیرمنتخب به نام کسب و کارهای مجازی تشکیل شده که قصد کنترل و زیرنظر گرفتن فروشگاه های مستقل رو داره در کار فروشگاه‌های اینترنتی دخالت و گاه تهدید می کنه و جای مرجع رسمی مثل اینماد و قوه قضاییه رو می خواد بگیره و آرام آرام داره به سراغ همگی فروشگاه ها می ره.

مثلا اگر مشتری شما از شما شکایت داشته باشه این اتحادیه ساختگی و غیرمنتخب میاد از شما پاسخ می خواد! شما رو تهدید به بستن سایتتون می کنه، تهدید به فیلتر شدنتون می کنه و .. در صورتی که هیچ حقی در این زمینه نداره و شما عضو این اتحادیه نیستید و چهار نفر مثل مدیران سایت های بزرگ فروشگاهی دور هم جمع شدن تا در نهایت استقلال سایت های کوچک رو ازشون بگیرن .

باید توجه داشت که فروشگاه داران تنها باید به اینماد ، وزارت صنعت و قوه قضاییه پاسخگو باشند و این اتحادیه هیچ حقی نداره که بخواد به کسانی که عضوش نیستند پیام بده و تهدید کنه و .. در واقع داره موازی کاری می کنه با یک مرجع رسمی دولتی.

در صورتی که موافق هستید لطفا شما هم 5 دقیقه زمان بگذارید و به اینماد پیام بدین ( می تونید اشاره کنید به تهدیدهاشون، اشاره کنید به منتخب نبودنشون، اشاره کنید به غیرقانونی بودنشون ، اشاره کنید به اینکه قصد دارن با این کارهاشون جای مرجع رسمی اینماد رو بگیرن، اشاره کنید که ما تنها باید به اینماد و قوه قضاییه پاسخگو باشیم ) و درخواست بدین که به این موضوع رسیدگی بشه. اگر این کارو همگی انجام بدیم حتما بررسی خواهد شد و جلوی مشکلاتی که در آینده ایجاد می شه گرفته خواهد شد.

این نشانی فرم تماس با اینماد هست:
    https://enamad.ir/Contact

نشانی ایمیلشون این هست:
    info@enamad.ir

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

در تصویر ببیند. به چه حقی؟ وقتی می گم برنامه دارن حتی برای فروشگاه های غیرعضو. اصلا موضوع محدود به فروشگاه های عضو نیست

سلام دوستان

موضوعی که استارتر مطرح کردند بارتابهای مختلفی در هیمنجا داشت که از جمله شخص من در این خصوص از اتحادیه دفاع هم کردم
    با اینکه نه عضو آن اتحادیه هستم و نه انجمن فروشگاههای اینترنتی ولی استنباطهایی که مطرح میشد قابل دفاع نبود
    ضمن آنکه وجود اتحادیه برای حمایت از حقوق اعضای یک صنف را ضروری میدانم و معتقدم همه اعضا باید با مشارکت در فعالیتهای اتحادیه کمک کنند تا آن اتحادیه توانمند شده و صدای صنف شود
    سوابق مکاتباتم با استارتار و بقیه اعضا در اینجا هست و توصیه میکنم حتما بخوانید

اما نکته ای که باعث شد این پست را منتشر کنم اتفاقاتی است که اخیرا مستنداتی در خصوص فشار اتحادیه برای فیلتر کردن فروشگاههای اینترنتی و کسب و کارهای مجازی فاقد مجوز وارد شده است
    در تویتر رشته مستنداتی منتشر شده است که اگر دنبال کنید به آن میرسید.
    ماهنامه پیوست هم در این خصوص اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که حتما بخوانید:
    https://peivast.com/news/%D8%B3%D8%A...-%D8%B4%D8%AF/

با اینکه استارتر عزیز نتوانست مستنداتی ارائه کند که حداقل شخص من قانع شوم، ولی با انتشار این مستندات مشخص است که چنین فشاری وجود دارد و دارد گسترش میابد

هدف من اطلاع رسانی بود. قصد ندارم ناراحتی و نگرانی را گسترش دهم ولی این اتفاق ناخوشایند رخ میدهد و قصدم این بود برداشتهای پیشین خودم از فعالیتهای این اتحادیه را اصلاح کنم
    سلامت باشید و با آرزوی موفقیت

4. کاربران زیر به خاطر این پست از alirezamojahedi تشکر کرده اند :

0 بار تشکر شده در 0 پست
    حکایت همچنان باقیست...

-----------
    چرا بازاریابی شبکه ای رو نمیبندن و از همه طرف بهش مجوز دادن؟
    لطفا شما هم 5 دقیقه زمان بگذارید و به اینماد پیام بدین
    اینماد که از خودشون هست شما این ها رو جدا میبینی؟!
    کنترل و زیرنظر گرفتن فروشگاه های مستقل
    کاری با همکاری در فروش ندارن؟
    من زنگ زدم کارشناس1 تلفن رو برداشت اسم مجوز بردم وصل کرد به کارشناس2 به ایشون گفتم درمورد مجوز وصل کرد به کارشناس 1 دوباره ایشون گفت مگه حرفت رو نزدی؟ گفتم پرسیدم ولی وصل کرد به شما (کارشناس 1) دوباره وصلم کرد به کارشناس 2 !! ایشون گفت توزیح بده منم گفتم سایت های بازاریابی فکر کرد بازاریابی شبکه ای رو میگم! گفتم نه منظورم همکاری در فروشه، گفت مشکلی نداره
    ولی با این اوصاف پشتیبانی نمیشه به حرف خودشون هم اعتماد کرد :دی اگر اینطور باشه احتمالا میخوان همه بیان روی دیجی کالا یا فروشنده باشن یا بازاریاب
    خب دوست عزیز شما تجربه بهتری دارید ممنون میشم دیگاه خودت رو بگی ما بهتر درک کنیم چی به چیه :دی
    ویرایش توسط 100gig : 3 هفته پیش در ساعت 12:51

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345