صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آخرین خبرها و وضعیت در مورد وصل مجدد اینترنت در استانها

iranwebshop آواتار ها
    19 بار تشکر شده در 17 پست

Lightbulb آخرین خبرها و وضعیت در مورد وصل مجدد اینترنت در استانها

سلام دوستان با توجه به اطلاعیه وزیر ارتباطات در خصوص وصل مجدد اینترنت در استانها لطفا همکاران و دوستان محترم اخرین وضعیت خود را در استانها اعلام کنند.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

اینجا اصفهان هنوز اینترنت اپراتورهای

ایرانسل
    همراه اول
    رایتل
    adsl

وصل نشده

وزیر ارتباطات: 100% اینترنت به‌زودی وصل خواهد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که اینترنت بین‌الملل به‌زودی وصل خواهد شد، امنیت را مولفه‌ای بسیار مهم دانست و گفت: من شخصا به صورت مستمر در حال پیگیری هستم که با صلاح‌دید مراجع امنیتی و شورای امنیت کشور بتوانیم ارتباطات را مثل قبل برقرار کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با یک برنامه رادیویی، درباره قطعی اینترنت بین‌الملل در کشور تصریح کرد: به خاطر سوءاستفاده‌هایی که رخ داد، شورای امنیت کشور تشخیص داد محدودیت‌هایی در اینترنت بین‌الملل اعمال شود که به اپراتورها ابلاغ شد. البته خود شورای امنیت دغدغه مشکلات ناشی از این محدودیت‌ها را دارد و ما هم به طور مستمر گزارش شکایت‌های مردم و پیگیری‌های نمایندگان مجلس در این خصوص را به شورا منعکس می‌کنیم.

وی ادامه داد: من درباره وصل‌شدن دوباره اینترنت برآورد زمانی ندارم اما این امیدواری وجود دارد که هر چه سریع‌تر مشکلات برطرف شود و به نظر من صد در صد اینترنت به‌زودی وصل خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که زندگی امروز مردم به فضای مجازی وابسته است، افزود: امروزه حدود دو سه میلیون نفر راننده در تاکسی‌های اینترنتی مشغول کار هستند. در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون ایرانی از تاکسی‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. ما هم بر این اساس زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را به شکلی طراحی و برنامه‌ریزی کردیم که فعالیت‌های اینترنتی داخلی وابسته به اینترنت بین‌الملل نباشد تا زیان مردم به کمترین میزان خود برسد. مثلا همین مسیریاب‌های داخلی کاملا وابسته به نقشه هستند و در سال‌های اخیر توانسته‌اند به خوبی فعالیت و با نمونه‌های مشابه خارجی خود رقابت کنند و امروز هم پاسخگوی نیاز کاربرانند. البته ضعف‌هایی هم وجود دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در خصوص موتور جست‌وجو باید بپذیریم که دستاوردهای ما در این حوزه از آنچه پیش‌بینی می‌کردیم و گزارش شده بود، عقب‌تر است و ما در این حوزه باید توجه و سرمایه‌گذاری بیشتری انجام بدهیم.

آذری جهرمی اظهار کرد: ما همه تلاشمان را کرده‌ایم که صاحبان کسب و کارهای مجازی در شرایط حاضر زیان نبینند. اما می‌دانم که برخی از این کسب و کارها تا ۹۰ درصد کاهش سطح تراکنش داشته‌اند. دانشگاهیان نیز در جست‌وجوی منابع درسی و تحقیقاتی دچار مشکل شده‌اند.‌ همچنین عده‌ای از کسب و کارهایی که به اینترنت بین‌الملل متصلند، معطل مانده‌اند. دیروز خانمی با وزارتخانه تماس گرفته بود و اظهار می‌کرد که برای شرکت در یک آزمون در یکی از کشورها ۴۰۰۰ یورو هزینه کرده و حالا برای پیگیری نتیجه آزمون نیازمند دسترسی به ایمیل است و اظهار می‌کرد که زمان و زحمت و پولی که برای این کار صرف کرده در حال از بین رفتن است.

وی تاکید کرد: می‌دانم که مسئولان ذیربط خودشان از محدودیت‌های فعلی ناراضی‌اند و من شخصا به صورت مستمر در حال پیگیری هستم که با صلاح‌دید مراجع امنیتی و شورای امنیت کشور بتوانیم ارتباطات را مثل قبل برقرار کنیم. اما باید قبول کنیم که امنیت فاکتور بسیار مهمی است که در صورت فقدان آن، هیچ فعالیتی در کشور قابل انجام نیست. در این شرایط که عده‌ای دنبال سوءاستفاده‌اند و ممکن است به امنیت کشور خدشه وارد کنند، باید ملاحظات دستگاه‌های امنیتی را مدنظر قرار داد.

وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: اینکه عده‌ای تصور کنند راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مساوی است با قطع کامل اینترنت و قطع ارتباط با شبکه جهانی اینترنت، تصوری اشتباه و مغایر با مصوبات شورای عالی فضای مجازی و اصول عقلانی است. هیچ‌کس موافق نیست که ما خودمان را از داده‌های موجود در شبکه جهانی اینترنت محروم کنیم و در عین حال نتوانیم گفتمان انقلاب اسلامی را مطابق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور جریان‌ساز در جهان، در سطح اینترنت جهانی منتشر کنیم.

منبع : عصر ایران

https://www.asriran.com/fa/news/6992...F-%D8%B4%D8%AF
    مشاور و سرمایه گذار در زمینه کارآفرینی آنلاین با 18 سال سابقه فعالیت - تلفن تماس : 09133135582
    طراحی سایت - هاستینگ - درج آگهی

BehroozAhmadi آواتار ها
    92 بار تشکر شده در 63 پست
    شیراز
    ایرانسل وصل نشده ...

11 بار تشکر شده در 8 پست
    اینجا کرمانشاه
    ایرانسل
    وایمکس ایرانسل
    همراه اول
    رایتل
    adsl
    وصل نشده
    در صورت اتصال پست خود را بروز کنید
    با تشکر
    کرمانشاه هستم هیچکدوم وصل نشده دروغ بزرگه
    ویرایش توسط taranoome : 3 هفته پیش در ساعت 00:46
    سایت ساز رایگان

*شكست بيش از موفقيت آموزنده است*

410 بار تشکر شده در 143 پست
    اصلا وزیر ارتباطات مگه توی کشور اختیاری از خودش داره که بخواد اظهار نظر کنه؟ فقط گاهی میاد میگه آقا من هستم. من وزیر جوانی هستم.

moj1rayaname آواتار ها
    3,257 بار تشکر شده در 1,348 پست
    از وقتی اینترنت قطع شده تازه فهمیدم تلویزیون چقدر چرت و پرت نشون میداده به مردم بیچاره

اینترنت هیچ کجا وصل نشده

Alda آواتار ها
    294 بار تشکر شده در 183 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj1rayaname نمایش پست ها
    از وقتی اینترنت قطع شده تازه فهمیدم تلویزیون چقدر چرت و پرت نشون میداده به مردم بیچاره

اینترنت هیچ کجا وصل نشده
    حاج آقا فرضی پور سلام علیک حالتون ؟
    کاکو بکوریتی برام باز میشه سرورش رو اوردین ایران یا جز سایت های داخلی ثبتش کردین ؟!

moj1rayaname آواتار ها
    3,257 بار تشکر شده در 1,348 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alda نمایش پست ها
    حاج آقا فرضی پور سلام علیک حالتون ؟
    کاکو بکوریتی برام باز میشه سرورش رو اوردین ایران یا جز سایت های داخلی ثبتش کردین ؟!
    سلام خیلی مخلصم والا سرور بکوریتی ایران بود از اول

Alda آواتار ها
    294 بار تشکر شده در 183 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj1rayaname نمایش پست ها
    سلام خیلی مخلصم والا سرور بکوریتی ایران بود از اول
    تو این شرایط امکان تسویه براتون هست ؟
    یا صبر کنم اینترنت وصل بشه بعد تسویه کنین ؟

iranwebshop آواتار ها
    19 بار تشکر شده در 17 پست
    اینترنت در هرمزگان وصل شد

از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر واتس آپ و اینستاگرام در هرمزگان: اینترنت وصل شددسترس است.

به گزارش عصرایران به نقل از ایسنا، از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت کشور اینترنت ایران قطع و شبکه داخلی (اینترانت) جایگزین آن شد.

در اینترانت، سایت‌های داخلی از جمله سایت بانک‌ها و ادارات دولتی، خبرگزاری‌ها و سایت های خبری داخلی و تمامی وب‌سایت‌هایی که از سرور‌های داخلی بهره می‌بردند، قابل دسترس بودند.

منبع

https://www.asriran.com/fa/news/6994...ن-وصل-شد

دسترسی به اینترنت در حال برقراری است

اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.
    منبع:
    https://www.farsnews.com/news/139808...اری-است

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین