نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی را مفید می دانید

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

14 77.78%
  • خیر

0 0%
  • آشنایی ندارم

4 22.22%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: ساختن صفحه فیس بوک

راهبر انجمن شاپ کیپر 84edu آواتار ها
    امتیاز کاربری
    78 امتیاز
    فروشگاه ساز
    مجنتو
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    5,827 بار تشکر شده در 2,823 پست

Lightbulb ساختن صفحه فیس بوک

پیرو دو تاپیک قبلی درباره بازاریابی اینترنتی از طریق فروشگاههای اینترنتی، بحث ساختن پیج فیس بوک را مطرح میکنم به گسترش دایره ارتباطات شما نیز جا افتادن بیش از پیش برندتان کمک خواهد کرد.

بازاریابی اینترنتی با فیس بوک به دلیل محبوبیت بالای آن از مواردی است که نباید از چشم هیچ فعال عرصه کسب و کار اینترنتی مخفی بماند. در دو تاپیک پیشین درباره شبکه های اجتماعی و بازاریابی اینترنتی از طریق آنها نکاتی عرض کرده بودم. در این پست فیس بوک را به عنوان یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب برای بازاریابی اینترنتی مورد بررسی قرار میدهم و نحوه ساخت پیج مخصوص سایت خود در آن را آموزش خواهم داد.

ساختن صفحه فیس بوک

بعد از ورود به اکانت خود، در پایین صفحه روی لینک create a page کلیک کنید (در زبان فارسی ایجاد صفحه اگر متن خود فیس بوک را اشتباه ننوشته باشم.) اولین گام انتخاب دسته ای است که فعالیت های پیج فیس بوک شما به آن مربوط می شود. برای تست دسته نخست را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را تکمیل میکنیم.
    دکمه create a page را کلیک کنید تا صفحه جدید لود شود. صفحه بعدی اهمیت بسیار بالایی دارد.
    تصویری که در این مرحله برای صفحه فیس بوک خود در نظر میگیرید، روی بازدهی آن تأثیر مستقیم دارد پس به انتخابتان خوب دقت کنید. سعی کنید تلفیقی از لوگوی سایت و نام آن را در تصویر بگنجانید تا به خوبی معرف سایت شما و زمینه فعالیتتان باشد.
    پس از آپلود عکس و زدن دکمه continue خواهید توانست دوستان خود را از ایجاد صفحه سایت خود مطلع سازید. همینطور می توانید از مشتریان سابق خود دعوت کنید تا صفحه فیس بوک شما را ببینند.
    مرحله سوم جایی است که اطلاعات کلی درباره بیزینس خود (وب سایتتان) منتشر می کنید. با زدن دکمه continue برای اولین بار خواهید توانست صفحه فیس بوک خود را ببینید.

پس از ورود به صفحه فیس بوک، روی دکمه edit page در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود میتوانید تمام اطلاعات درباره بیزینس خود را منتشر کنید.
    توجه داشته باشید فیلدهای ارتباطی مثل شماره تماس و آدرس سایت اهمیت بالایی دارند.

بازاریابی صفحه فیس بوک

بعد از ایجاد صفحه نوبت به بازاریابی آن می رسد که یکی از راههای آن آگهی کلیکی فیس بوک است که خب خود من تست نکردم. راهی که من شخصاً برای مدت کوتاهی تست کردم، حضور در گروههای فیس بوک و آشنا شدن با افراد متعدد در آنها بود. خیلی وقتها نیازی به معرفی صفحه نیست و اگر افراد را مجذوب نوع صحبت کردن خود کنید، آنها پروفایل شما را بررسی خواهند کرد و سری به صفحه شما میزنند اما رعایت چند نکته لازم است:
    1. گروههای مرتبط را برای فعالیت برگزینید.
    2. فعالیت خود را بر تولید مطالب مفید و مورد علاقه افراد متمرکز کنید.
    3. در صفحه خود مطالب مناسب با نوع فعالیت گروههایی که عضو هستید، منتشر کنید.
    4. پیش از شروع فعالیت در گروههای متفاوت و برقراری ارتباط با افراد مختلف، حتماً تمام نکات مربوط به تکمیل اطلاعات صفحه را انجام دهید.
    5. صفحه خود را در سایتتان هم معرفی کنید.
    6. می توانید از سایر صفحات محبوب فیس بوک بخواهید تا شما را معرفی کنند.

صفحه فیس بوک باعث افزایش حلقه ارتباط شما خواهد شد چرا که کاربران بسیاری فیس بوک را بخشی از زندگی خود میدانند و همه روزه آن را چک میکنند.
    منبع: [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید] | [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]
    [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

2. کاربران زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده اند :

aheekapoRezasamanya 

ahee آواتار ها
    امتیاز کاربری
    10 امتیاز
    فروشگاه ساز
    وردپرس
    فروش پستی
    ارسال مارکت
    268 بار تشکر شده در 181 پست
    من قبلا این کار و کردم. مایل بودی الدرس پیچ سایتم رو برات ارسال کنم. یا کلا پیچتون رو اد کنیم. شاید بیشتر رفیق شدیم :دی

[برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

ویرایش توسط ahee : 2012-01-09 در ساعت 19:59

امتیاز کاربری
    78 امتیاز
    فروشگاه ساز
    مجنتو
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahee نمایش پست ها
    من قبلا این کار و کردم. مایل بودی الدرس پیچ سایتم رو برات ارسال کنم. یا کلا پیچتون رو اد کنیم. شاید بیشتر رفیق شدیم :دی

حتماً ولی لینک اول شما مربوط به پروفایلتون هست و لینک دوم هدف این تاپیک هست یعنی پیج فیس بوک اختصاصی. منم در آدرس facebook.com/84edu.net در دسترسم.
    نمیدونم بین دوستانی که فروشگاه دارند هم کسانی هستند که روی فیس بوک مانور بدن؟

5. کاربر زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده است :

DDSHOP آواتار ها
    امتیاز کاربری
    10 امتیاز
    فروشگاه ساز
    اوپن کارت
    فروش پستی
    هیچ کدام
    841 بار تشکر شده در 459 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 84edu نمایش پست ها
    حتماً ولی لینک اول شما مربوط به پروفایلتون هست و لینک دوم هدف این تاپیک هست یعنی پیج فیس بوک اختصاصی. منم در آدرس facebook.com/84edu.net در دسترسم.
    نمیدونم بین دوستانی که فروشگاه دارند هم کسانی هستند که روی فیس بوک مانور بدن؟
    زمانی که دکمه‌دونی (اولین فروشگاهم) بالا بود، تقریبا 70-80% سفارشاتم رو از فیسبــوک می‌گرفتم. هر مشتری فیسبوکی هم با خودش چندتا مشتری میاورد. یه کاری هم که انجام دادیم این بود که طرفدارای محصولاتمون، از کارامون روی کیف و... عکس می‌گرفتن و برای پیج ارسال می‌کردن، ما هم با اسم خودشون منتشر می‌کردیم. الان هم نزدیک به 700 تا لایک داریم (که همه یا طرفدار هستن یا مشتری). البته فروشگاه تعطیل شد و کلا کار خوابید!
    فکر می‌کنم با شما هم گپ تلفنی داشتم در رابطه با بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

7. کاربر زیر به خاطر این پست از DDSHOP تشکر کرده است :

84edu 

امتیاز کاربری
    78 امتیاز
    فروشگاه ساز
    مجنتو
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ddshop نمایش پست ها
    زمانی که دکمه‌دونی (اولین فروشگاهم) بالا بود، تقریبا 70-80% سفارشاتم رو از فیسبــوک می‌گرفتم. هر مشتری فیسبوکی هم با خودش چندتا مشتری میاورد. یه کاری هم که انجام دادیم این بود که طرفدارای محصولاتمون، از کارامون روی کیف و... عکس می‌گرفتن و برای پیج ارسال می‌کردن، ما هم با اسم خودشون منتشر می‌کردیم. الان هم نزدیک به 700 تا لایک داریم (که همه یا طرفدار هستن یا مشتری). البته فروشگاه تعطیل شد و کلا کار خوابید!
    فکر می‌کنم با شما هم گپ تلفنی داشتم در رابطه با بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
    به به عجب سعادتی بالاخره گمشده ام زا یافتم!!!
    باور بفرمایید از همون روز تماس تلفنی با شما، دارم دنبالتون میگردم ولی شماره تلفنتون رو گم کردم و آدرس سایتتون هم طی یک حرکت ناشیانه از دست رفت!
    یادتونه اصرار داشتم مطلبی در این باره منتشر کنید؟ الآن قبول زحمت میفرمایید؟ (این بار جلوی جمع گفتم )
    من از روزی که اومدم شاپکیپر، فکر میکردم آقا رضا مدیر انجمن فردی بودند که باهاشون صحبت داشتم. شما هم اسمتون رضاست درسته
    تجربیات ارزشمند شما در این زمینه راهگشای بنده و سایر علاقه مندان خواهد بود.

9. کاربر زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده است :

DDSHOP 

mehrshad.ho آواتار ها
    امتیاز کاربری
    10 امتیاز
    فروشگاه ساز
    هیچ کدام
    فروش پستی
    هیچ کدام
    39 بار تشکر شده در 38 پست
    فکر می کنم تا حدی موثر باشه حداقل برای فیسبوکی ها مه باید داشته باشه
    گروه فناوری اطلاعات همیشه آنلاین ، نیک سرور [برای مشاهده لینک ها ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید و یا هم اکنون در انجمن فروشگاه های اینترنتی ایران ثبت نام کنید]

11. کاربر زیر به خاطر این پست از mehrshad.ho تشکر کرده است :

84edu 

امتیاز کاربری
    78 امتیاز
    فروشگاه ساز
    مجنتو
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad.ho نمایش پست ها
    فکر می کنم تا حدی موثر باشه حداقل برای فیسبوکی ها مه باید داشته باشه
    داشتن وب سایت شخصی تبدیل به امری کاملاً عادی شده و کم کم باید منتظر عادی شدن پروفایل های شبکه های اجتماعی باشیم، به همین دلیل پتانسیل بالایی در جوامع مجازی برای بازاریابی وجود داره.

DDSHOP آواتار ها
    امتیاز کاربری
    10 امتیاز
    فروشگاه ساز
    اوپن کارت
    فروش پستی
    هیچ کدام
    841 بار تشکر شده در 459 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط 84edu نمایش پست ها
    به به عجب سعادتی بالاخره گمشده ام زا یافتم!!!
    باور بفرمایید از همون روز تماس تلفنی با شما، دارم دنبالتون میگردم ولی شماره تلفنتون رو گم کردم و آدرس سایتتون هم طی یک حرکت ناشیانه از دست رفت!
    یادتونه اصرار داشتم مطلبی در این باره منتشر کنید؟ الآن قبول زحمت میفرمایید؟ (این بار جلوی جمع گفتم )
    من از روزی که اومدم شاپکیپر، فکر میکردم آقا رضا مدیر انجمن فردی بودند که باهاشون صحبت داشتم. شما هم اسمتون رضاست درسته
    تجربیات ارزشمند شما در این زمینه راهگشای بنده و سایر علاقه مندان خواهد بود.
    اسم بنده محمدرضا هست
    از کم‌سعادتی ما بوده ترجیحا صحبت درباره این موضوع رو موکول کنیم به ایمیل. آدرس ایمیلم رو براتون پیام خصوصی کردم.

14. کاربر زیر به خاطر این پست از DDSHOP تشکر کرده است :

84edu 

امتیاز کاربری
    16 امتیاز
    فروشگاه ساز
    هیچ کدام
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    376 بار تشکر شده در 263 پست
    من هم ساختم و به زودی دکمه های لایک فیسبوک رو هم به سایتم اضافه می کنم اما بعدا بامبول نشه بگن تا دیروز جرم نبود از امروز فعالیت و تبلیغ در فیسبوک جرم هست و از این حرف ها . راستی اگر توی ساماندهی عضو باشیم حتما قبلش اگر موردی باشه تذکر می دن؟

امتیاز کاربری
    78 امتیاز
    فروشگاه ساز
    مجنتو
    فروش پستی
    هیچ کدام
    فروش نقدی
    هیچ کدام
    نقل قول نوشته اصلی توسط iran.meshop نمایش پست ها
    من هم ساختم و به زودی دکمه های لایک فیسبوک رو هم به سایتم اضافه می کنم اما بعدا بامبول نشه بگن تا دیروز جرم نبود از امروز فعالیت و تبلیغ در فیسبوک جرم هست و از این حرف ها . راستی اگر توی ساماندهی عضو باشیم حتما قبلش اگر موردی باشه تذکر می دن؟
    تذکر میدن آره ولی خب من ندیدم و نشنیدم که به فیس بوک اینجوری گیر بدن.
    البته فیس بوک فقط یکیش هست و باز توی خود فیس بوک مواردی هست که میتونیم استفاده کنیم مثل انتشار اتوماتیک مطالب سایت روی پیج فیس بوک که در تاپیکهای بعدی برنامه براش دارم ضمن اینکه استقبال کاربران شاپکیپر هم مهمه برای ادامه

17. کاربر زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده است :

ahee 

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین