صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: چه پیشنهاداتی برای احیای دوباره شاپکیپر دارید؟

راهبر انجمن شاپ کیپر rahintaxir آواتار ها
    1,865 بار تشکر شده در 1,026 پست
    من بعد از مدت ها دوباره برگشتم چون تا این مدت سرم شلوغ بود و نتونستم بیام اما برای اون که بدونیم که چه کاری باید بکنیم باید بدونیم که چه چیزایی باعث شده که انجمن به این حالت بیوفته
    در مورد انجمن باید بگم که یه عامل نبود که انجمن رو به این سمت کشوند (از قوی به ضعیف):

1. اولین چیزی که تأثیرگذاشت بی برنامگی در مدیریت انجمن بود. منم با دوستان موافقم تصمیمات عجولانه ای در خصوص ایجاد محدودیت گذاشته شد که همون باعث اسپم کردن بعضی از کاربران برای حضور در بازارچه بود. تصمیم اشتباه دوم هم این بود که انجمن بدون داشتن برنامه ای رها شد و در نهایت واگذار شد.

2. انجمنی می تونه موفق باشه که حداقل مدیرانش در اون فعال تر از بقیه باشن. خود بنده حتی در دوره مدیریت آقا رضا خیلی از کاربران از این گلگی می کردن که چرا مدیران تو تاپیک ها حضور ندارن

3. دومین چیز فراگیر شدن شبکه های اجتماعی هستن شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام و تلگرام که میشه به راحتی با موبایل بازشون کرد و دائماً در دسترس هستن قطعاً می تونه حضور در نه این انجمن بلکه در تموم انجمن ها بشه

4. فعالیت کاربرانی چون پرستا تولز که صرفاً در حال تبلیغات کردن هستن و بیشتر انجمن رو تحت عنوان یه بازار می بینن تا یه انجمن گفتکو متأسفانه هر بار هم بهشون تذکر داده می شد و یا حتی بن می شدن بازم با یه آی دی جدید میومدن و دوباره تبلیغ می کردند.

5. به آخر نرسوندن پروژه جدیدی که استارت خورد این مورد هم خودش باعث دلسردی کاربران این انجمن شد. چون قرار بود که کارهای زیادی انجام بشه ولی همونجوری نیمه کاره موند.

و عوامل دیگه که شاید من الان یادم نمونده باشه

اما چکار باید کرد؟

1. باید مدیران یه برنامه مشخص داشته باشن و براساس اون پیش برن اگه محدودیتی هم قراره باشه باید بر طبق اصول باشه و البته با نظرات کاربران

2. مهمترین خواسته کاربران حضور فعال تر مدیرای انجمن هستش و مدیران باید به این خواسته کاربران احترام بزارن که متأسفانه این کار انجام نشد

3. عوض کردن ظاهر سایت برای نمایش عالی در موبایل و تبلت ها. کاربران باید بتونن فروم رو تو موبایلشون باز کنن تا تمایل به ارسال پست و اینجور مسائل داشته باشن

4. کاربرانی مثل پرستاتولز هم باید روش کاریشون رو تغییر بدن و به جای اینکه دائماً به دنبال تبلیغات و حاشیه باشن بیان و واقعاً کار مثبتی رو انجام بدن چون این کار در نهایت به نفع خودشون هم میشه. به طور مثال اگه به دوستانی که به کمک نیاز دارن کمک کنن و نه تبلیغات قطعاً بعداً همون افراد به مشتریانشون تبدیل میشن

5. اگه قراره انجمن تغییری بکنه باید بعد از مدتی این تغییرات به وضوح به چشم بیان. کاربر وقتی قولی بهش داده بشه ولی بهش عمل نشه قطعاً دیگه به اون سایت، فروم و یا هر چیز دیگه ای نمیاد و این طبیعی هستش. از قدیم میگن مرده و قولش ولی من میگم انسانه و قولش اگه قولی میدی باید پاش بمونی
    من برگشتم! دوباره می سازمت شاپکیپر :d
    لطفاً در این تاپیک شرکت کنید

2. کاربران زیر به خاطر این پست از rahintaxir تشکر کرده اند :

راهبر انجمن شاپ کیپر
    1,789 بار تشکر شده در 929 پست
    یاد دوستان قدیم به خیر . دوستان عزیزی چون معظمی ، مهندس زاده و ..... به خیر .
    ای کاش انجمن به روزهای قبل برگرده .

4. کاربر زیر به خاطر این پست از shervin114 تشکر کرده است :

djsiamak آواتار ها
    893 بار تشکر شده در 553 پست
    به نظر من اگر جلوی اسپم ها گرفته بشه، انجمن میتونه کمی از این حالت خارج بشه

تاپیک های صفحه اصلی (آخرین ارسال های انجمن) رو نگاه کنید، اکثرا اسپم و جهت لینک سازی هستند !

پ.ن جلوی فعالیت کاربرانی مانند پرستاتولز هم باید گرفته بشه!
    Full Stack Web Developer | HTML CSS Bootstrap JQuery | Php MySql Codeigniter

6. کاربران زیر به خاطر این پست از djsiamak تشکر کرده اند :

لندن 2012 آواتار ها
    702 بار تشکر شده در 460 پست
    صفحه اول شاپکیپر دامین به قبل برگرده
    مهم نیست که چه اندازه می بخشیم
    بلکه مهم این است که در بخشایش ما چه مقدار عشق وجود دارد

دانلود آهنگ جدید

8. کاربر زیر به خاطر این پست از لندن 2012 تشکر کرده است :

karabama آواتار ها
    48 بار تشکر شده در 40 پست
    در واقع بهتره بگیم چطور شاپ کیپر به درآمد برسه

10. کاربر زیر به خاطر این پست از karabama تشکر کرده است :

153 بار تشکر شده در 77 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط karabama نمایش پست ها
    در واقع بهتره بگیم چطور شاپ کیپر به درآمد برسه
    درسته. و پتانسیل این رو که به درآمد برسه هنوز داره.

من شخصا فکر می کنم بهترین گزینه برای شاپ کیپر اینه که صفحه اصلی تبدیل به فروشگاه محصولات مرتبط با فروشگاه سازهایی مثل پرستاشاپ و ووکامرس و غیره بشه. چیزی که عرض میکنم به این صورته که توسعه دهنده های ایرانی بتونند از طریق شاپ کیپر قالب ها و پلاگین هاشون رو بفروشند و این انجمن هم با تغییر اسکریپت به زنفورو به انجمن ساپورت مشتریان فروشگاه تبدیل بشه.
    انجمن های ساپورت به خودی خود فعال هستند چون مشتری یک محصول رو از فروشگاه خریده و معمولا سوالاتی داره یا به هر حال نیاز به امکانات بیشتری داره و در انجمن این مسائل رو مطرح می کنه و فروشنده محصول هم برای اینکه مشتری ها رو از دست نده مجبوره پاسخگو باشه. از طرفی هیچ شبکه اجتماعی هم نمیتونه جایگزین انجمنی با این نوع کاربری بشه.
    در واقع تنها چالش شاپ کیپر در صورت انتخاب این راهبرد طراحی مناسب فروشگاه و جذب توسعه دهنده هاست. با توجه به اینکه شاپ کیپر سابقه داره و به هرحال کم و بیش برخی توسعه دهنده ها هم هنوز به اینجا سر می زنند این کار چندان دور از دسترس نیست. به نظر من این بهترین گزینه برای درآمدزایی شاپ کیپره. راه های دیگه از جمله اینکه کاربرها به صورت خودجوش تولید محتوا کنند غیر عملیه. کاربرها زمانی تولید محتوا می کنند که برای اونها سود داشته باشه. وقتی کاربری یک محصول در فروشگاه شاپ کیپر داشته باشه برای اینکه اون رو بفروشه تولید محتوا هم میکنه. در غیر اینصورت با پراید 90 میلیون تومنی این انتظار که کاربر کار و زندگیش رو ول کنه برای اینجا تولید محتوا کنه غیر عقلانیه.

12. کاربران زیر به خاطر این پست از shak تشکر کرده اند :

1 بار تشکر شده در 1 پست
    به نظر من بهتره یه کار هیجان انگیز تو برنامه هاش بزاره

karabama آواتار ها
    48 بار تشکر شده در 40 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط shak نمایش پست ها
    درسته. و پتانسیل این رو که به درآمد برسه هنوز داره.

من شخصا فکر می کنم بهترین گزینه برای شاپ کیپر اینه که صفحه اصلی تبدیل به فروشگاه محصولات مرتبط با فروشگاه سازهایی مثل پرستاشاپ و ووکامرس و غیره بشه. چیزی که عرض میکنم به این صورته که توسعه دهنده های ایرانی بتونند از طریق شاپ کیپر قالب ها و پلاگین هاشون رو بفروشند و این انجمن هم با تغییر اسکریپت به زنفورو به انجمن ساپورت مشتریان فروشگاه تبدیل بشه.
    انجمن های ساپورت به خودی خود فعال هستند چون مشتری یک محصول رو از فروشگاه خریده و معمولا سوالاتی داره یا به هر حال نیاز به امکانات بیشتری داره و در انجمن این مسائل رو مطرح می کنه و فروشنده محصول هم برای اینکه مشتری ها رو از دست نده مجبوره پاسخگو باشه. از طرفی هیچ شبکه اجتماعی هم نمیتونه جایگزین انجمنی با این نوع کاربری بشه.
    در واقع تنها چالش شاپ کیپر در صورت انتخاب این راهبرد طراحی مناسب فروشگاه و جذب توسعه دهنده هاست. با توجه به اینکه شاپ کیپر سابقه داره و به هرحال کم و بیش برخی توسعه دهنده ها هم هنوز به اینجا سر می زنند این کار چندان دور از دسترس نیست. به نظر من این بهترین گزینه برای درآمدزایی شاپ کیپره. راه های دیگه از جمله اینکه کاربرها به صورت خودجوش تولید محتوا کنند غیر عملیه. کاربرها زمانی تولید محتوا می کنند که برای اونها سود داشته باشه. وقتی کاربری یک محصول در فروشگاه شاپ کیپر داشته باشه برای اینکه اون رو بفروشه تولید محتوا هم میکنه. در غیر اینصورت با پراید 90 میلیون تومنی این انتظار که کاربر کار و زندگیش رو ول کنه برای اینجا تولید محتوا کنه غیر عقلانیه.
    ایده خوبیه
    اما باید روش کار بشه ولی یکی از بهترین ها هست .
    [B][FONT=Tahoma][COLOR=#0000FF]مشاوره خرید سیستم 9013381377
    karabazar| #مهر مهدوی

15. کاربر زیر به خاطر این پست از karabama تشکر کرده است :

M.Abooali آواتار ها
    667 بار تشکر شده در 291 پست
    من از چند سال قبل چندین بار اعلام کرده بودم اگر علاقه مند هستند مدیران آمادگی خرید و اداره انجمن را دارم اما انتقال و فروش انجمن با جو سازی ظاهری توسط خود دوستان به شکل عجیلی انجام شد (گویی مورد استقبال کاربران هم بوده باشه ! )

نکات مختلف که دوستان گفتند بی تاثیر نیست، واقعیت افت انجمن ها انکار ناپذیر هست. فقط انجمن هایی که از قبل کاربران وفادار تربیت کرده باشند هنوز زنده هستند که متاسفانه این انجمن نه تنها در مدیریت جدید که حتی همان مدیریت قبلش هم رویه ای کاملا خلاف این داشت و لابی بازی های نه چندان شایسته ای در آن فراوان رخ میداد.

تصمیمات ناگهانی و در موارد بسیار کاملا متضاد با آنچه که توسط خود مدیران مطرح شده بود،
    همچنین فقدان سیاست گذاری و نقشه راه برای مهمترین مورد در یک انجمن یعنی محتوا، بزرگترین مشکل بوده است که از زمان مدیریت قبل وجود داشت (دوره جدید که اصلا مدیریت نداریم). بیشتر سرگرم ابزارها و گزینه های جانبی شده بودند به اسم توسعه در حالی که انجمن به محتواش زنده بود که هرج و مرج و عجله برای کسب درآمد فوری پای اسپمر های شناخته شده و وقیح را به انجمن باز کرد.

در مقابل مدیران با عدم درک ارزش افرادی که با انتشار محتوای علمی دارند چه سود بزرگی به انجمن میرسانند، با ذهنیت پیشگیری از تبلیغات بدون پرداخت هزینه توسط کاربران مثلا (که اکثر مواقع توهمی بیش نبوده) به پراکنده کردن ایشان پرداختند. خود بنده بارها مورد اتهام جهت تبلیغات در برخی پست های کاملا علمی قرار می گرفتم در حالی که حتی اسمی از کسب و کار خودم نبرده بودم یا اون زمان در امضا خودم اشاره ای به سایت تجاری خودم نداشتم!

این شد که این شد !

من روزگاری ممکن بود حاضر بودم چند صد میلیون تومان برای خرید این انجمن پرداخت کنم اما هرگز پاسخی از مدیریت دریافت نشد.
    روزگاهی باز به مدیریت جدید هم اعلام کردم که چند ده میلیون حاضر به خرید هستم.

الان اما به نظرم نهایت چند صد هزار تومان بیشتر ارزش نداره انجمن و مشخصا باید کوبیده بشه از صفر بیاد بالا این هم صرفا بابت سابقه دامنه هست و بس....
    [ Never is Never an Answer ||| Personal Site: www.abooali.ir ]

17. کاربران زیر به خاطر این پست از M.Abooali تشکر کرده اند :

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123