ضبط صدا یکی از وظایف ابتدایی گوشی‌های هوشمند است و عوامل مختلفی می‌توانند کیفیت صدای ضبط شده را تحت تاثیر قرار دهند. برای آشنایی با تجربه ضبط صدای باکیفیت در گوشی و معرفی بهترین برنامه های ضبط صدا با من همراه باشید.

ضبط صدا از یکی از ابتدایی‌ترین وظایف مورد انتظار گوشی‌های هوشمند امروزی است.در این میان عوامل مختلفی می‌توانند کیفیت صدای ضبط شده را تحت تاثیر قرار دهند؛ درواقع همین گوشی هوشمندی که در جیب شما قرار دارد، می‌تواند به عنوان یک دستگاه ضبط و صوت حرفه ای در زمینه صدا و ویدیو به کار شما بیاید.

با این حال ضبط صدا در گوشی هوشمند به شما امکان می‌دهد تا بتوانید یک مصاحبه، سخنرانی، مطالبی که در یک کلاس درس ارائه می‌شوند و یا محتوای آموزشی و تولیدی خود را در قالب پادکست ضبط کنید.

در همه این شرایطی که بیان کردیم اگر کیفیت صدای ضبط شده چندان جالب نباشد، تمام تلاش‌تان به هدر خواهد رفت. درواقع اگر مخاطبان شما متن سخنرانی یا کلاس درس را با استفاده از یک فایل صوتی بی کیفیت یادداشت کنند و نتوانند برخی از واژه‌ها و عبارات را به خوبی متوجه شوند، خودتان نیز با مشکل مواجه خواهید شد. درواقع اگر صدای ضبط شده نامناسبی را به اشتراک بگذارید، شنوندگان از کیفیت پایین صدا و همچین وجود نویزهای احتمالی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند که این اتفاق ممکن است در مورد ضبط ویدیو با گوشی و یا اینکه صدایی که بر روی یک ویدیو قرار می‌دهید، نیز اتفاق بیفتد.

با این حال این بدین معنی نیست که شما برای چنین کارهایی نیاز به یک استودیوی کامل دارید. بلکه با چند تغییر کوچک که در قابلیت‌های گوشی خود به وجود می‌آورید می‌توانید کیفیت بالایی را در ضبط صدا در گوشی ایجاد کنید. درواقع تنها با در نظر گرفتن و رعایت مواردی خاص و یا اعمال تنظیماتی مشخص قادر به ارتقای صدای گوشی خود خواهید بود. علاوه بر تنظیمات خود گوشی، شما می‌توانید برنامه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را دانلود کرده و با استفاده از یک میکروفون قابل حمل صدای باکیفیتی را ضبط کنید.

معرفی بهترین اپلیکیشن های مناسب ضبط صدا در اندروید و ایفون

اپلیکیشن ضبط صدا Voice Recorder & Audio Editor
نرم افزار ضبط صدا Voice Record Pro
برنامه ضبط صدا Titanium Recorder
نرم افزار ضبط صدا Recforge II
برنامه ضبط صدا ASR Voice Recorder
نرم افزار ضبط صدا Hi-Q MP3 Voice Recorder
اپلیکیشن ضبط کردن صدا Audio Evolution Mobile Studio
برنامه ضبط صدا BandLab
اپلیکیشن ضبط صدا Easy Voice Recorder
برنامه ضبط صدا Music Maker Jam
اپلیکیشن ضبط صدای مکالمه Automatic Call Recorder

اپلیکیشن‌های متنوعی بطور پیشفرض روی گوشی‌ها و برای دانلود وجود دارند که در این پست سعی کردم بهترین اپلیکیشن ضبط صدا برای ایفون و اندروید را معرفی کنم.