صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: راهنمایی درباره vbulletin

84edu آواتار ها
    9,750 بار تشکر شده در 4,505 پست

راهنمایی درباره vbulletin

عنوان تاپیک همه چیز رو مشخص میکنه
    یه سری اطلاعات درباره ی این انجمن ساز، نحوه خرید لایسنس قانونیش، تهیه فارسی سازش و ریزه کاریهای احتمالی برای استارت زدن با vbulletin لازم دارم
    پیشاپیش ممنونم
    ضمناً به دنبال اطلاعاتی ورای اطلاعات حاصل از سرچ زدن هستم.

alireza013 آواتار ها
    137 بار تشکر شده در 61 پست
    درود
    انجمن ساز ویبولتین یا به اختصار VB یک سیستم بسیار قوی هست که شما در حال حاضر دارید با اون توی همین انجمن کار می کنید. این انجمن ساز رایگان نیست و باید لایسنسش رو از طریق وبسایت رسمی وبولتین یعنی Vbulletin.com تهیه کنید. این انجمن ساز دارای دو ورژن متفاوت یعنی کلاسیک و سوییت هست که نسخه سوییت به شما امکانات بیشتری از جمله وبلاگ و CMS عرضه می کنه. وجود CMS به شما یک صفحه خانگی میده که شما رو ازنصب سیستم های دیگه ای برای صفحه خانگی رها می کنه.هر چند به قدرت وردپرس نیست این CMS .
    سئوی خیلی عالی ای داره مخصوصا بعد از اینکه VBSeo نصب کنید . امکاناتی مثل like هم بهتون ارائه میده.
    قیمت نسخه سوییت ۲۸۵ دلار و قیمت نسخه کلاسیک ۱۹۵ دلار هست.

فارسی ساز تقریبا کاملی به طور رایگان وجود داره و همین طور قالب های فارسی زیاد. شاپکیپر در حال حاضر داره از قالب دیفالت استفاده می کنه که قالب سبکی هست.
    مثل وردپرس می تونید روش پلاگین نصب کنید . که البته توی ویبولتین بهشون هک گفته میشه.مثل هک تشکر و مثلا هک امتیاز دهی iTrader که اخیرا روی شاپکیپر هم نصب شد.
    کلیه قسمت های ویبلوتین رو می تونید از طریق پنل مدیریت کل تحت مدیریت خودتون قرار بدید حتی کوچکترین کلمه توی فروم .
    در صورتی که لایسنس بخرید می تونید از خدمات و پشتیبانی سایت مادر بهره مند بشید اما در صورتی که نخواید لایسنس بخرید هم می تونید از تمام قابلیت های ویبی استفاده کنید. اما در صورتی که از نسخه نال شده استفاده کنید باید حتما از هاست وارز استفاده کنید . مثلا هاست دی ال که هاستش وارزه و برترین سایت های ایرانی رو سرویس میده.
    یادتون باشه اگر لایسنس بخرید و روی هاست غیر وارز نصب کنید باید قالب ها و هک های غیر رایگان رو هم رسمی خریداری کنید در غیر اینصورت اکانت شما توسط هاستینگ ساسپند میشه .

تمام هک ها , فارسی ساز ها , نسخه های نال شده ویبولتین رو می تونید از پشتیبانی فارسی ویبولتین (غیر رسمی) دریافت کنید که کاملا هم کارشون خوبه و هر چیزی بخواید می تونید پیدا کنید : www.vbiran.ir

پنل ادمین فوق العاده پیشرفته ای داره . یه مثال ساده اینکه سیستم تبلیغاتش به شما این امکان رو میده که مثلا یک بنر خاص رو توی یک انجمن خاص توی یک بازه زمانی خاص به یک گروه خاص نمایش بدید !

سوالی بود در خدمتم.

پیروز باشید.
    ویرایش توسط alireza013 : 2012-01-20 در ساعت 00:15

3. کاربران زیر به خاطر این پست از alireza013 تشکر کرده اند :

84eduReza 

84edu آواتار ها
    ما هاستی که داریم رو نمیدونم وارز هست یا نه
    این رو از کجا میشه بفهمیم؟
    و اینکه سایت اصلی به ایرانیها هم میفروشه یا نه؟
    تصمیم ما تقریباً برای خرید لایسنس قطعی شده اما یه سری نکات هست که باید بدونیم و نمیدونیم!
    لطفاً چیزهایی که در این زمینه لازم هست رو بفرمایید
    باز هم ممنون

alireza013 آواتار ها
    از پشتیبانی هاستتون بپرسید بهتون می گن.
    مطمئن باشید فول وارز هست.
    فکر نمی کنم تحریم باشیم چون من ایرانی هایی رو میشناسم که لایسنس خریدن و فروم رو نصب کردند و مشکلی هم ندارند.
    یادتون باشه اگر هاست شما وارز نباشه و نرم افزار های کرک شده هم برای دانلود بذارید اکانتتون بسته میشه طبق قوانین کپی رایت . سرور های آمریکا اکثرا غیر وارز هستند اما وارز هم پیدا میشه . اما هاست های آلمان اکثرا وارز هستند. مثل هتزنر .

تصمیم ما تقریباً برای خرید لایسنس قطعی شده اما یه سری نکات هست که باید بدونیم و نمیدونیم!
    خب شما بگید چه نکاتی تا من راهنمایی تون کنم بهروز جان. نمی دونم چی میخواید بدونید.
    زمینه کاری انجمنتون هم بگید بهتره.

6. کاربر زیر به خاطر این پست از alireza013 تشکر کرده است :

84edu 

84edu آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza013 نمایش پست ها
    از پشتیبانی هاستتون بپرسید بهتون می گن.
    مطمئن باشید فول وارز هست.
    فکر نمی کنم تحریم باشیم چون من ایرانی هایی رو میشناسم که لایسنس خریدن و فروم رو نصب کردند و مشکلی هم ندارند.
    یادتون باشه اگر هاست شما وارز نباشه و نرم افزار های کرک شده هم برای دانلود بذارید اکانتتون بسته میشه طبق قوانین کپی رایت . سرور های آمریکا اکثرا غیر وارز هستند اما وارز هم پیدا میشه . اما هاست های آلمان اکثرا وارز هستند. مثل هتزنر .

خب شما بگید چه نکاتی تا من راهنمایی تون کنم بهروز جان. نمی دونم چی میخواید بدونید.
    زمینه کاری انجمنتون هم بگید بهتره.
    در مورد هاست که میدونم توی یه دیتاسنتر کانادایی هست
    هاست رو همکارم خریداری کرده و من زیاد در جریانش نیستم (خوشحال میشم واژه وارز رو تعریف کنید).
    زمینه فعالیت سایت، آموزشی هست
    آموزش اصول بازاریابی و با محوریت mlm که انجمن روی ساب دومین راه اندازی خواهد شد و به محل بحث و گفتگو پیرامون mlm و direct selling تبدیل خواهد گشت.
    با این تفاسیر، چیزهایی که برای ما اهمیت پیدا میکنه، یکی راحتی کار با انجمن از سمت کاربر هست.
    دوم امکان مدیریت حرفه ای کاربران
    سوم بحث نصب و مدیریت خود انجمن ساز هست که فعلاً بنا بر استفاده از ویبولتن هست
    نکته چهارم کلاً ماهیت فعالیت روی انجمن هست. اینکه انجمن چقدر زمان میگیره برای استارتش و چقدر هزینه خواهد داشت و اینکه ما نسخه کلاسیک تهیه کنیم بهتره یا سوییت؟

8. کاربر زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده است :

492 بار تشکر شده در 312 پست
    در مورد وارز به کلیه دیتا سنترهایی که قانون کپی رایت در آن اجرا نمیشه و شما هر نرم افزار و ... که دارای حق کپی رایت هستن رو میتونی در اون اپلود کنی
    و معمولا دیتا سنترهای هلند مثل لیزوب که یکی از قدرتمندترین دیتا سنتر از نظر وارز بودن هست
    در مورد دیتا سنترهای آلمان هم بعضی هاشون وارز ساپورت میکنن بعضی ها هم نه البته بستگی به دیتا سنترت داره
    ولی در مورد دیتا سنتر کانادا بعید میدونم وارز ساپورت کنند

10. کاربران زیر به خاطر این پست از black_ice تشکر کرده اند :

alireza013 آواتار ها
    اگر سرورتون کاناداست که به احتمال خیلی زیاد هاستتون وارز نیست و نمی تونید ویبولتین نال شده نصب کنید.
    هاست رو همکارم خریداری کرده و من زیاد در جریانش نیستم (خوشحال میشم واژه وارز رو تعریف کنید).
    واژه وارز از عنوان سایت هایی روسی اومده که نرم افزارهای کرک شده رو برای دانلود میذاشتن و الان به هاست هایی که توی کشور هایی هستند که قوانین کپی رایت رو رعایت نمی کنند وارز گفته میشه. مثل روسیه و چین و برخی هاست های آلمان .

آموزش اصول بازاریابی و با محوریت mlm که انجمن روی ساب دومین راه اندازی خواهد شد و به محل بحث و گفتگو پیرامون mlm و direct selling تبدیل خواهد گشت.
    محتواتون از نظر کپی رایت بعید می دونم مشکلی به همراه داشته باشه . پس بحثی در این باره نیست.

با این تفاسیر، چیزهایی که برای ما اهمیت پیدا میکنه، یکی راحتی کار با انجمن از سمت کاربر هست.
    از این لحاظ ویبولتین خیلی قوی هست . با امکاناتی که در اختیار کاربر قرار میده از هر لحاظ می تونید کاربر رو تامین کنید . مخصوصا با نصب هک های مورد نیاز.

دوم امکان مدیریت حرفه ای کاربران
    بهتر از ویبولتین پیدا نمی کنید. یه شات از یه قسمت کوچیک از پنل مدیریت و قسمت مدیریت کاربران . که باز هم با نصب هک های مختلف تنظیمات بیشتری خواهید داشت.

سوم بحث نصب و مدیریت خود انجمن ساز هست که فعلاً بنا بر استفاده از ویبولتن هست
    نصب ویبولتین کار خیلی ساده ای هست . بخصوص در ورژن های جدید که چیز زیادی ازتون نمی خواد . مثل وردپرس کانفیگ می کنید و با چندتا Nextساده و ...
    برای مدیریت انجمن با وجود پنل گسترده ای که داره ممکنه ابتدای کار احساس سر درگمی کنید و توی تنظیمات مشکل داشته باشید اما کم کم با همه جای اون آشنا میشید و لذت بخش میشه.

نکته چهارم کلاً ماهیت فعالیت روی انجمن هست. اینکه انجمن چقدر زمان میگیره برای استارتش و چقدر هزینه خواهد داشت و اینکه ما نسخه کلاسیک تهیه کنیم بهتره یا سوییت؟
    توی بحث خرید فکر کنم کلاسیک براتون بهتره . اما اگر نال شده استفاده کردین حتما سوییت نصب کنید . ضمن اینکه خود ویبولتین از سوییت پشتیبانی بهتری انجام میده (امکان ارسال تیکت دارید ) اما با خرید کلاسیک فقط توی انجمن ویبولتین می تونید سوال بپرسید.
    هزینه که همون هزینه لایسنستون هست , البته باید VBSeo هم نصب کنید چون حیاتیه . قالب هم که باید بخرید . نمی تونم هزینه دقیقی بگم اما فکر کنم لایسنس VBSeo هم در حدود ۱۴۹ دلار هست. (می بینید که هزینه ها خیلی بالا میره اگر بخواید به کپی رایت پایبند باشید در عوض می تونید از هاستینگ های قدرتمند آمریکا و کانادا سرویس بگیرید )
    البته نیاز نیست حتما فروم رو روی هاست فعلیتون نصب کنید . می تونید سابدامین رو روی یک هاست وارز هم ست کنید و فروم رو روی یک هاست دیگه قرار بدید

بعد از نصب حدود یک تا چند روز باید برای تنظیمات کلی و ایجاد انجمن ها وقت بذارید که بسته به آشناییتون به پنل ممکنه زمان ببره.
    ویرایش توسط alireza013 : 2012-01-20 در ساعت 02:46

12. کاربران زیر به خاطر این پست از alireza013 تشکر کرده اند :

84edu آواتار ها
    علیرضای عزیز، تشکر ویژه
    خیلی لطف کردی
    ببینید سرور کاناداست و با این فرمایشات شما و البته اعتقاد شخصی بنده، احتمال استفاده از نسخه نال شده به صفر میل میکنه
    و خوشبختانه بحث کپی رایت درباره محتوا که خب مشخصاً مارو درگیر نمیکرد چون من و دوستم هیچکدوم اهل نقض حقوق معنوی نیستیم
    تقریباً جواب تمام سئوالاتم رو گرفتم.
    فقط این لایسنس vbseo و نسخه کلاسیک با هم دیگه با قیمت فعلی دلار، حدود 600تومن برامون درخواهد اومد.
    بعد برای قالب و فارسی ساز که میشه از نمونه های رایگان استفاده کرد دیگه، درسته؟

14. کاربر زیر به خاطر این پست از 84edu تشکر کرده است :

EM4D-M آواتار ها
    2,840 بار تشکر شده در 1,287 پست
    ببینید هیچ جای دنیا وارز به معنای واقعی وجود نداره ، حتی ایران و چین که سنبل ( صنبل ؟ ) وارز هستن !!

اونایی که بهشون میگن وارز ، تا وقتی ازتون شکایت نشه بهتون گیر نمیدن ! ولی بالاخره اگر شکایت بشه دردسر درست میکنن !

شما که میخوای لایسنس بخری چرا نگران وارز بود یا نبودن هستی دوست عزیز ؟
    شما کارت قانونی هست و مشکلی نداره

شرمنده من پست آخرتون رو ندیدم ، فکر کنم اضافه توضیح دادم
    PHP / Mysql / Postgresql •
    CakePHP / Phalcon / Symfony / Laravel •
    Go / Python / Node.js •

16. کاربر زیر به خاطر این پست از EM4D-M تشکر کرده است :

alireza013 آواتار ها
    علیرضای عزیز، تشکر ویژه
    خیلی لطف کردی
    خواهش می کنم. در برابر زمانی که شما برای راهنمایی من در زمینه فروشگاه صرف کردید صفر بود

بعد برای قالب و فارسی ساز که میشه از نمونه های رایگان استفاده کرد دیگه، درسته؟
    مشکلی نیست . می تونید از فارسی ساز و قالب رایگان استفاده کنید. همینطور می تونید تمام هک ها رو به صورت آپدیت از خود سایت مادر دریافت کنید و هر زمان خواستید ارتقاء بدید فرومتون رو. لایسنس شما ۵۰ سال اعتبار خواهد داشت .
    برای فروم هایی مثل فروم شما (که انشالله در آینده من هم مشتری ثابتتون خواهم شد) همین قالبی که روی شاپکیپر هست به نظرم خیلی ساده و خوب هست . می تونید خودتون سفارشیش کنید . اما قالب های رایگان هم پیدا میشه . فقط از منابع معتبر مطلع بشید که قالب رایگان هست.

در این زمینه اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم.
    امیدوارم همیشه موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین