نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: مقاله ای درباره کسب و کار فروشگاه های اینترنتی و کسب درآمد از وبسایتها

441 بار تشکر شده در 290 پست

Lightbulb مقاله ای درباره کسب و کار فروشگاه های اینترنتی و کسب درآمد از وبسایتها

با سلام به دوستان شاپ کیپری عزیز بهتر دونستم تا عوض اینکه مقالاتی رو برای دانلود بزارم ( به مناسبت 500 امین پست من در شاپکیپر ) اون چیزایی که خودم تو این مدت از خوندن این مقالات بدست آوردم رو در اختیار شما قرار بدم راستیتش میشه گفت این اولین پست طولانی من تو شاپکیپر هست و با زبانی دوستانه و ساده بیان شده ، بهتره در اینجا از بهروز عزیز و آقا رضا تشکر کنم که یجورایی باعث شدن من دست به نوشتن این مقاله کوتاه بزنم . واینکه دوستانی بودن که تو تاپیک قبلی من که به درخواست خود من پاک شده بود درخواست اسم اون کتابها رو کرده بودن که اینجا اعلام کنن من براشون پ.خ میزنم ...

بیشتر تو این تاپیک قصد داشتم درمورد وسعت و گنجی که توی نت و فضای مجازی هست صحبت کنم چون خیلی از ایرانیا و خیلی از دوستان رو دیدم که با اینکه استعداد زیادی در زمینه وب دارن متاسفانه خیلی نا امید هستند و بر این اعتقادند که میتونن از کارهای سنتی درآمد بیشتری داشاه باشن درحالیکه میشه برعکس باشه. به نظرم اگه مقدار کمی از وقتشون رو با اون استعدادی که در زمینه وب دارن تو این کار سرمایه گذاری کنن بهتر میتونن جواب بگیرن با اینکه میدونم کساییکه از وب ایران میلیونر شدن کم هستن ولی اگه توجه کرده باشین توجه دولت داره به سمت تکنولوژی های جدید میره ، و همچنین روز به روز کسانی که رو به کار مجازی میارن بیشتر میشه. بنظر من بهتره تعداد این سایتها کم باشن و با کیفیت کاری بهتری باشه ، معمولا توی تجارت تبلیغاتی بازدید یک گنج محسوب میشه ، برای مثال بیلبورد خیابون که تردد زیادی هستش و توجه همه رو به خودش جلب میکنه یک نوع تجارت محسوب میشه ( منظور درآمد از راه تبلیغات محیطی هستش ) از اونجایی هم که وب ایرانی روز به روز داره بازدیدش زیاد میشه پس میشه سرمایه گذاری های خوبی در این زمینه انجام داد از کجا میدونین شاید وب ایران ما هم مثل آمریکا بشه ، تو کشور آمریکا جالبه مثلا واسه خرید وسایل خونه زحمت بیرون رفتن نمیکشن بصورت اینترنتی خرید انجام میدن یا به راحتی میتونم بگم 80 درصد خریداشون اینترنتی هستش و توی ایران هم این مسئله کم کم داره جا میفته ، میخوام اینجا چند نکته واسه فروشگاه دارها و همچنین کسایی که وبسایت دارن ( با قصد افزایش بازدید = کسب درآمد از راه تبلیغات ) ذکر کنم ، اول درمورد فروشگاه دارها شروع کنیم که چطور میتونن بازدید و بازدهشون رو زیاد کنن ( البته جسارت نشه من اینجوری دارم توضیح میدم ، فقط هدف ارائه مطالبیه که تو ذهنم هست و احساس میکنم میتونه واسه بعضیا که اطلاعی ندارن مفید باشه ... )

برای فروشگاه دارها :

1 – بهینه سازی و ظاهر قالب فروشگاه : بهتره قالبی انخاب کرده باشین که بازدیدکننده تمایل داشته باشه دفعه بعد به سایت برگرده و از سایت دیدن کنه ، برای مثال توی سایتهای فروش قالب من سایت دی بی اس تم رو قالبش رو قالبی میدونم که کاربرپسنده و بازدیدکننده منتظر آپدیت بعدی سایته و بقول گفتنی هر روز رفرش میکنه تا تغییر تحولات جدید رو بدونه و هم چنین رعایت قوانین اصلی سئو و ایندکسینگ گوگل و رعایت در استفاده از تگ های کلیدی ...

2- تبلیغات هدفمند : باید شناسایی و تحقیق کنید و ببنید در چه سایتی اگر تبلیغ بدید متونید بازدهی بشتری داشته باشید ، این امکان هست که شما توی یه سایت با بازدید بالا تبلیغ بدین و روزی 500 تا کلیک و 5 خرید داشته باشید و حتی یک سوم پول تبلیغی که دادید نشه ولی تو یه سایت که هدف بازدیدکنندگان و قشر و سطح بازدیدکنندگان اون سایت رو میدونین تبلیغ بدین و بعضا هزینه تبلیغش هم پایین باشه و 100 تا کلیک و 40 تا خرید داشته باشین . در تبلیغات نوع و کیفیت بنری که در سایتهای نمایش دهنده قرار میگیره خیلی مهمه چون همین بنره که باعث دعوت بازدیدکننده به سایت میشه و یجورایی معرف اولیه سایت شماست ( سایتی با اندازه کوچک در بعد یک بنر ، میتونه تعریف خوبی واسه یک بنر مناسب باشه ) و همچنین این موضوع رو هم میخوام جزئ زیر شاخه های اصلی تبلیغ هدفمند قرار بدم => تبلیغ آغازین : شاید این کلمه کمی واستون گنگ بیاد ولی خیلی از وبسایتها از این طریق تونستن حرف اول رو در میان سایتها بزنن مثالهای که الا در ذهنم هست : نت برگ – سایت کلوب – فیس نما – میهن دانلود و ... هستن که یکی از دلایل موفقیتشون سرمایه تبلیغات هدفمند زیاد بوده ...

3- تبلیغات ادوردز گوگل : تبلیغات ادوردز خیلی مهم هستش چونکه بیشتر ایرانیان بیشتر گوگل رو میشناسن تا سایتهای دیگه حتی من دیدم برای انکه به یه سایت وارد بشن و آدرس سایت هم در اختیارشون هست اون رو تو گوگل وارد میکنن پس صد در صد اگه محصول و یا قصد خرید چیزی رو داشته باشن اونرو تو گوگل سرچ میکنن و شما هم میتونین با استفاده از اکانت ادوردز اونارو به سایت خودتون راهنمایی کنین البته فقط تنها ثبت نام و شارژ اکانتون نیست که بشین و منتظر مشتری باشین !!! تعیین موثرترین کلمات کلیدی و چند نکته مهم دیگه ضروری هستش ...

4 – پشتیبانی سریع و قدرت پاسخگویی : پشتیبانی قوی یک سایت از نقاط مهم و اصلی یک فروشگاه محسوب میشه که طرز برخورد فروشنده و مدیر سایت هم خیلی مهم هستش و نوعی بازگشت بعدی خریدار به سایتتون محسوب میشه .

تا اینجا نکاتی بود که به ذهنم رسید در رابطه با فضای ظاهری و مجازی فروشگاه ولی تنها اینا نیستن باید نکات دیگه رو هم رعایت کرد :
    شناسایی رقیبان در حرفه و شاخه فعالیت خود و آنالیز عملکردهای آنها
    رقابت در قیمت و از قیمت مهتر ، کیفیت !

و ...

و اما در مورد وبسایتها که قصد دارن از طریق ارائه محتوا و یا خدمات ( دانلود نرم افزار ، مقالات و ... ) که قصدشون اینه از طریق تبلیغات و بازدیدی که دارن کسب درآمد داشته باشن ...

1 - تولید محتوای قوی : مهمترین عامل پیشرفت یک سایت برای کسب بازدید خوب میتونه تولید محتوای قوی و از همه مهمتر انحصاری اون باشه ، هر چند که تعداد پستهای روزانه اون کم باشه ( مثلا 3 یا 4 پست ) ولی در صورت انحصاری بودن و قوی بودن مطلب میتونه سریع پیشرفت کنه و بازدیدکننده های ثابتی هم داشته باشه ...

2 –تبلیغ آغازین : شاید این کلمه کمی واستون گنگ بیاد ولی خیلی از وبسایتها از این طریق تونستن حرف اول رو در میان سایتها بزنن مثالهای که الا در ذهنم هست : نت برگ – سایت کلوب – فیس نما – میهن دانلود و ... هستن که یکی از دلایل موفقیتشون سرمایه تبلیغات هدفمند زیاد بوده ... شما میتونین با معرفی کوتاه مدت سایت خود در سایتهای بزرگ و همچنین انتخاب بنری مناسب ...

3- قالب و بهینه سازی سایت : همونطور که در بخش فروشگاه هم توضیح داده شد ، قالب یکی از اساسی ترین نکات کار شماست در این میان بهینه سازی یکی از اصلی ترین هاست چون اگه حتی محتوا و مطالب مفیدی داشته باشین اگه سایتتون به خوبی قوانین سئو رو رعایت نکرده باشه خیلی سخته که از میون این همه سایتهای با محتویات قوی و سئو خوب سایت شما برگ برنده ای داشته باشه ، پس ظاهر سایت و سئو مناسب ( حداقل رعایت اصول اولیه ) مهم هستش .

در مورد کسب و کار و روش درآمد زایی درمورد فروشگاه که معلوم هستش ( از طریق فروش محصولات و در صورتی که بازدید مناسبی داشته باشین متونین راه درآمدی هم داشته باشین ، برای مثال سایت دیجی کالا رو میتونم معرفی کنم که از شرکتهای بزرگ تجاری مثل ایرانسل یا ... تبلیغات میگیرن و در کنار فروش محصولاتشون درآمد خوبی هم از بخش تبلیغات دارن ، به این اعتقاد دارم که انسان نباید بگه ما کجا اونا کجا ؟! نه خیر شما هم میتونین با گذاشتن وقت کافی و رعایت بعضی اصول و قوانین حتی سریعتر از اونا پیشرفت داشته باشین ) نقطه ی مهمی که بین سایتهای فروشگاهی و این سایتها هستش و یادم افتاد تا عنوان کنم داشتن یه تیم و اکیپ قوی هستش ، به طور حتم اگه یه سایت با هدف تولید محتوای قوی دارین به تنهایی نمیشه تمام کارهای اونو انجام داد ، باید حتما یه تیم قوی هم داشته باشین . برمیگردیم به موضوع نحوه درآمدزایی در سایتهای با هدف تولید محتوا ، این سایتها میتونن از چند جا درآمد داشته باشن که براتون شرح میدم ( قبلش یه نکته ای به ذهنم رسید اونم اینکه پیشنهادم اینه حداقل به مدت3 ماه در سایتتون تبلیغی قرار ندین تا بتونین بازدیدکنندگان ثابت خودتون رو بشناسین و بعد اون کم کم تبلیغاتتون رو قرار بدین ، مثلا از ماه چهارم یه بخش از سایت رو فعال کنین دو ماه بعدش بخشهای دیگه و ... )

1 – درآمد از طریق تبلیغات سایت : یکی از راه های درآمد زایی تبلیغات سایتهای دیگر یا محصولات فروشگاه داران در سایتتان میباشد که همنطور که در بالا توضیح دادم باید صبر کنید تا بازدیدکنندگان ثابت و مناسبی داشته باشید و بعد سفارش تبلیغ برای سایتتون بگیرین در غیر اینصورت یا اصلا تبلیغ نمیگیرین یا اگر گرفتین باید به مبلغ ناچیز راضی باشین .

2 – درآمد از طریق سیستم های کلیکی : سایتهایی که از این راه دوست دارن درآمد داشته باشن باید فکر خوبی داشته باشن که بنرهاشون رو تو کدوم قسمت از سایت اگه بزارن میتونن از طرف بازدیدگنندگان کلیک خوبی بگیرن و جدا از این باید در انتخاب موضوع بنر و همخوانی نسبی موضوع بنر با موضوع سایت هم توجه داشته باشن ، معمولا این راه از درآمد برای سایتهای با بازدید متوسط پیشنهاد میشه چون سایتهای بزرگ میتونن گزینه های خیلی بهتر از این رو داشته باشن از سیستم های کلیکی ایرانی زیادی فعالیت دارن ولی سیتمهای کلیکی بین اللملی گزینه های بهتری هستند مثل سیستم گوگل ادسنس و یا سیستم کلیکی یاهو که در بعضی مواقع هر کلیک به ارزش 2 دلار میرسد .

3 – درآمد از راه سیستم بازاریابی و فروش : این راه درآمد که این روزا بیشتر مرسوم تر هستش درآمد نسبتا بیشتری از سیستم کلیکی داره ، من اعتقاد دارم سایتهایی بهتر میتونن از این روش جواب بگیرن که در مرحله نخست یه دومین و یک فروشگاه ساز خوب رو دومین داشته باشن و محصولات رو به صورت دستی وارد کنند و لینک سیستم همکاری را برای محصولات وارد کنن البته سایتهایی که بازدیدکنندگان ثابت دارند و بازدیدکنندگان اعتماد بیشتری به سایت مقابل دارند موفق تر هستند .

دوستان این تاپیک به پایان رسید من مطالبی رو که به نظر بود و از دید خودم بیان شده رو مطرح کردم و این مطالب فقط یه بُعد نظری و مطلب نظری از طرف خودم محسوب میشه اگه جایی اشتباه شده و یا مطلب خیلی مهمتری بوده که از ذهن بنده دور مونده و فراموش شده خوشحال میشم که به این تاپیک اضافه کنین تا دوستان هم استفاده ببرن یه عقیده شخصی هم دارم اونم اینه که آدم هرچی رو که میدونه باید در اختیار دیگران بزاره تا همه ازش بهره ببرن و همیشه همه چیز رو با دید مادی نگاه نکنه ، همه چیز جای خودش رو داره و اینکه اشتباه انکار نشدنیست آدم اگه اشتباهی انجام میده و تو دل خودش میدونه که کار اشتباهی کرده ولی در ملاعام اونو انکار بکنه در حقیقت داره به خودش گول میزنه ... ممنونم ...
    در صورتی که بحث مفید باشه در این تاپیک یا تاپیک های بعدی به موضوعات بیشتری میپردازیم ...
    با تشکر از همه ی دوستانی که وقتشون رو برای مطالعه این تاپیک گذاشتن .
    ویرایش توسط Ali.9 : 2012-05-07 در ساعت 23:00

2. کاربران زیر به خاطر این پست از Ali.9 تشکر کرده اند :

فرزانه آواتار ها
    81 بار تشکر شده در 41 پست
    دوست عزیز از اینکه تجربیاتتون را یکجا بیان کردین متشکرم. اوایل مقاله شما رو که خوندم به نظرم اومد شما می تونید برای خریداران اینترنتی هم مطالب خوبی در مورد شرایط و نحوه خرید بگید. راستش ما توی این انجمن داریم یکسویه کار می کنیم یعنی فقط داریم سمت فروشنده و فروشگاه دار را قوی می کنیم. به نظر من بهتره کمی هم روی خریدار کار کنیم و اطلاعات خریدار را بالا ببریم و اعتماد خریدار را به خرید اینترنتی جلب کنیم. اگه خریدار و فروشنده را دو کفه ترازو در نظر بگیریم، ما داریم فقط کفه فروشنده را سنگین می کنیم و به کفه خریدار بهای زیادی نمیدیم. یکی از روشهای بازاریابی برای فروش اینه که بریم پیش خریدار. کمی هم اونجا بشینیم و خریدار را بسازیم (ببخشید که این اصطلاح را بکار بردم). بهش اطلاعات بدیم. فرهنگ سازی کنیم.
    من توی یکی از تاپیکهای انجمن (گفتگوی آزاد) از دوستان شاپ کیپر خواستم در گروه علاقمندان به خرید اینترنتی که در فیس بوک ساختم شرکت کنند و هرکس به اندازه تجربه خودش اعتماد مردم را به خرید آنلاین بیشتر کنه و فرهنگ سازی کنه. ولی استقبال زیادی نشد. از شما دوست عزیز می خوام اگر می تونید شما بیایید توی گروه در حد توانتون شرکت کنید. این گروه اگه پربار بشه جای خوبیه برای اینکه فرهنگ خرید اینترنتی جا بیفته و کمی از مشکلات فروشنده ها را کم کنه. و شاید یک روز هم در ایران میزان خرید اینترنتی بیشتر از خرید های دیگه بشه.
    متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه نمایش پست ها
    دوست عزیز از اینکه تجربیاتتون را یکجا بیان کردین متشکرم. اوایل مقاله شما رو که خوندم به نظرم اومد شما می تونید برای خریداران اینترنتی هم مطالب خوبی در مورد شرایط و نحوه خرید بگید. راستش ما توی این انجمن داریم یکسویه کار می کنیم یعنی فقط داریم سمت فروشنده و فروشگاه دار را قوی می کنیم. به نظر من بهتره کمی هم روی خریدار کار کنیم و اطلاعات خریدار را بالا ببریم و اعتماد خریدار را به خرید اینترنتی جلب کنیم. اگه خریدار و فروشنده را دو کفه ترازو در نظر بگیریم، ما داریم فقط کفه فروشنده را سنگین می کنیم و به کفه خریدار بهای زیادی نمیدیم. یکی از روشهای بازاریابی برای فروش اینه که بریم پیش خریدار. کمی هم اونجا بشینیم و خریدار را بسازیم (ببخشید که این اصطلاح را بکار بردم). بهش اطلاعات بدیم. فرهنگ سازی کنیم.
    من توی یکی از تاپیکهای انجمن (گفتگوی آزاد) از دوستان شاپ کیپر خواستم در گروه علاقمندان به خرید اینترنتی که در فیس بوک ساختم شرکت کنند و هرکس به اندازه تجربه خودش اعتماد مردم را به خرید آنلاین بیشتر کنه و فرهنگ سازی کنه. ولی استقبال زیادی نشد. از شما دوست عزیز می خوام اگر می تونید شما بیایید توی گروه در حد توانتون شرکت کنید. این گروه اگه پربار بشه جای خوبیه برای اینکه فرهنگ خرید اینترنتی جا بیفته و کمی از مشکلات فروشنده ها را کم کنه. و شاید یک روز هم در ایران میزان خرید اینترنتی بیشتر از خرید های دیگه بشه.
    متشکرم
    باتشکر از اینکه مقاله رو خوندید دوست عزیز ، درمورد اینکه بیشتر در مورد خریداران هم بحث بشه باید بهتون بگم اینکار باید از طرف مسئولین و دولتمردان حداقل یه گام کوچیکی برداشته بشه تا فروشندگان اینترنتی هم ببینن ، بله ، از طرف مسئولین یک اقدامی صورت گرفته و دلگرم بشن و رو کارشون سرمایه گذاری کنن اونوقت ما هم خیالمون از این بابت راحت میشه و کفه ترازو رو یکسان میکنیم چون هم به مردم داره اطلاع رسانی میشه و بطرف این بازار مجازی کشیده میشن و فروشندگان هم اطلاعات نسبتن مناسبی دارن ، شما چه انتظاری دارین وقتی جدا از بحث اطلاع رسانی ، همین اداره پست ما اینهمه مشکل داره و فروشندگان ناراضی هستن ، وقتی که حرفه ای ترین تبلیغ ما در تلویزیون در مورد بانکداری اینترنتی اینکه یه آدم غیب میشه و تو بانک ظاهر میشه و کلی هم زمان واسه تشریح این مسئله غیب شدن انجام میدن !!! ( اتلاف وقت در تبلیغات رسانه ای ) در حالیکه رسانه های خارجی تو همین مقدار زمان چندین وبسایت رو معرفی و به مردم نحوه خرید رو از تلویزیون آموزش میدن ... ، اصلا یه سوال شما تا حالا چندتا تیزر از فروشگاه اینترنتی در رسانه ها دیدین؟
    تعدادش واقعا انگشت شمار هستش ... بس اگه بخوایم کمی بیشتر درمورد خریدارن صحبت کنیم باید همگی از دولت و بودجه هایی که واسه توسعه تجارت آنلاین گذاشته میشه چشم بدوزیم و از اونا انتظار داشته باشیم .
    درمورد گروه هم به نظر بنده اگه بجای یک گروه فیس بوک یک وبسایت افتتاح کنین مطمئن اگه بتونین خوب اطلاع رسانی کنین استقبال میشه و از دست بنده کمکی بربیاد در خدمتتون هستم ...
    موفق باشید ...
    ویرایش توسط Ali.9 : 2012-05-08 در ساعت 12:41 دلیل: تکمیل پست

فرزانه آواتار ها
    81 بار تشکر شده در 41 پست
    دوست عزیز . فرمایشات شما محترم هست برای بنده. و رد نمیکنم
    ولی هرکس به وسع خودش قدمی برداره همه چیز درست میشه. اون کشورها هم از ملت تشکیل شده. کاری به کار دولتمردان نداشته باشیم. به اندازه وسع خودمون بیام کمکی کنیم. سودش در نهایت به خودمون میرسه. فیس بوک در حد توان من بود .

6. کاربران زیر به خاطر این پست از فرزانه تشکر کرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه نمایش پست ها
    دوست عزیز . فرمایشات شما محترم هست برای بنده. و رد نمیکنم
    ولی هرکس به وسع خودش قدمی برداره همه چیز درست میشه. اون کشورها هم از ملت تشکیل شده. کاری به کار دولتمردان نداشته باشیم. به اندازه وسع خودمون بیام کمکی کنیم. سودش در نهایت به خودمون میرسه. فیس بوک در حد توان من بود .
    درسته من هیچ موقع به اقدام شما جسارت نمیکنم ، این خوبه که شما در این راه قدم برداشتین ولی نظر شخصی بنده این بود که از وبسایت جواب بهتری میتونستین بگیرین
    درمورد اینکه کشورهای دیگه ملتشون واسه پیشرفتشون زحمت کشیدن قبول میکنم ولی اینم درنظر بگیرین که دولت پشتیبان اونها بوده و رسانه ها و بودجه ها و وام های کلانی فقط برای آموزش در اختیار شرکت های خصوصی و یا دولتی قرار میده که مردم رو آشنا کنه با خرید اینترنتی و کلا مباحث بازار اینترنتی طوری که زندگی هر شهروندشون با فضای مجازی کاملا گره خورده ولی اینجا آیا واقعا دولت حاضر میشه این بودجه ها رو در اختیار شرکت ها قرار بده ؟! اصلا نمیخوام بگم همیه تقصیرها گردن بخش دولتیه چونکه بخش خصوصی هم در این رابطه مقصره ، چرا چون حوزه آموزشی رو کلا ضرر میدونه !
    سوال دیگه ای بود پ.خ کنین تا جواب بدم چون اگه این مساله بازتر بشه فک کنم باید درمورد نظام آموزشی کشور بحث داشته باشیم و از بحث و تاپیک جدا میشیم ...
    تشکر و موفق باشید ...
    ویرایش توسط Ali.9 : 2012-05-14 در ساعت 22:49

دوستان دیگه اگه نظری یا انتقاد و پیشنهادی دارن بدن ، خوشجال میشم تا بیشتر استفاده کنم از تجربیاتشون .

MoReNu آواتار ها
    605 بار تشکر شده در 412 پست
    2- تبلیغات هدفمند : باید شناسایی و تحقیق کنید و ببنید در چه سایتی اگر تبلیغ بدید متونید بازدهی بشتری داشته باشید ، این امکان هست که شما توی یه سایت با بازدید بالا تبلیغ بدین و روزی 500 تا کلیک و 5 خرید داشته باشید و حتی یک سوم پول تبلیغی که دادید نشه ولی تو یه سایت که هدف بازدیدکنندگان و قشر و سطح بازدیدکنندگان اون سایت رو میدونین تبلیغ بدین و بعضا هزینه تبلیغش هم پایین باشه و 100 تا کلیک و 40 تا خرید داشته باشین . در تبلیغات نوع و کیفیت بنری که در سایتهای نمایش دهنده قرار میگیره خیلی مهمه چون همین بنره که باعث دعوت بازدیدکننده به سایت میشه و یجورایی معرف اولیه سایت شماست ( سایتی با اندازه کوچک در بعد یک بنر ، میتونه تعریف خوبی واسه یک بنر مناسب باشه ) و همچنین این موضوع رو هم میخوام جزئ زیر شاخه های اصلی تبلیغ هدفمند قرار بدم => تبلیغ آغازین : شاید این کلمه کمی واستون گنگ بیاد ولی خیلی از وبسایتها از این طریق تونستن حرف اول رو در میان سایتها بزنن مثالهای که الا در ذهنم هست : نت برگ – سایت کلوب – فیس نما – میهن دانلود و ... هستن که یکی از دلایل موفقیتشون سرمایه تبلیغات هدفمند زیاد بوده ...
    لطفا در مورد تبلیغات هدفمند بیشتر توضیح بدین، که چه کالاهای کجا بازدهی بهتری داره
    اگه خودتون تجربه ای دارید هم ممنون میشم شرح بدید

- پست قبلی در ساعت 21:26 ایجاد و آخرین به روز رسانی توسط پست زیر در ساعت 21:31 انجام شده است :

لطفا در مورد تبلیغات هدفمند بیشتر توضیح بدین، که چه کالاهای کجا بازدهی بهتری داره
    پاکی و راستی / نیستی و ردا
    به اندازه تک تک آدما راه هست برای رسیدن به خدا

نقل قول نوشته اصلی توسط virangar65 نمایش پست ها

- پست قبلی در ساعت 21:26 ایجاد و آخرین به روز رسانی توسط پست زیر در ساعت 21:31 انجام شده است :

بله چشم ، در مورد اینکه کامل توضیح بدم که دقیقا چه محصول هایی کجا میتونه بازدهی داشته باشه نمیتونم دقیق نظر بدم چون اصلا دقیق نمیشه در این مورد تصمصم گرفت باید در مورد محصولی که دارین و میخوایین اونو تبلیغ کنین واسه خودتون دسته بندی ایجاد کنین مثلا به اینصورت که چه سنی ، چه قشری از این محصول میتونن استفاده کنن ، صد در صد اگه شما یک محصول مثلا اسباب بازی کودک یا سن زیر 5 سال رو تو یه سایت تفریحی با درنظرگرفتن اینکه یک سایت تفریحی هستش و حتما میتونم جواب بگیرم بزارین کمتر جواب میگیرین تا اینکه این تبلیغ رو مثلا به سایت نی نی سایت بدین و مطمئن باشین یک کلیک از این سایت ارزش بالایی داره ( از نظر بازگشت بازدیدکننده به سایتتون و خیلی از مسائل دیگه ... ) تا اینکه از یه سایت خبری یا آموزشی یا تفریحی 40 تا کلیک داشته باشین ( بدون هدف ! ) ... چون تو اون سایت هدف کلیک کننده و کسی که وارد سایت بشه با توجه به موضوع سایت خیلی نزدیکتر به اینکه کسی که از یه سایتی که قشر و هدف مشخصی برای کلیک نداره وارد سایت بشه واسه همین فقط یه گشتی تو سایت میزنه و صفحه رو میبنده ! ولی مال این یکی معلومه شاید والدین کودک باشه و تبلیغ رو ببینه و براش محصول شما جالب باشه و وارد سایتتون بشه و حتی شاید محصولی که تبلیغ کردین رو دوست نداشته یا فک کنه فعلا ضروری نیست ولی محصول دیگری که تو فروشگاهتون هست براش مفید بوده باشه و اونرو ازتون بخره . کلا تبلیغات باید هدفمند باشه و یه اطلاع جامع از مشتریانتون داشته باشین ... در مورد اینکه خودم تجربه داشتم باید بگم مثلهای زیادی رو دیدم که شاید بالای 30،40 مورد بوده باشه و باهاشون در این مورد صحبت داشتم و نتیجه این صحبتها و تحقیق هایی که خودم در این مورد داشتم رو عرض کردم ... ببخشید که مطلب طولانی شد اگه اشتباه تایپی هم باشه معدرت میخوام ...
    موفق باشید ...
    ویرایش توسط Ali.9 : 2012-05-15 در ساعت 00:37 دلیل: تکمیل مطلب