صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: فرمول تغییر زندگی با خرید طلا و سکه !!

سـعید آواتار ها
    1,435 بار تشکر شده در 591 پست

فرمول تغییر زندگی با خرید طلا و سکه !!

این یک آموزش یا یک دیدگاه منحصر به فرد نیست . این نتیجه تجربه 10 سال گذشته من هست :

طلا یکی از ابزار بزرگ قدرت در طول تاریخ بوده است و از قدیم گفته اند که دارنده طلا دارنده قدرت هست . ثروتی که طلا برای صاحب خود بوجود اورده همیشه جزو برترین ثروت ها و ماندگار ترین سرمایه ها بوده هست . چون طلا بسیار مقاوم هست و تقریبا فرسودگی خاصی را شامل نمی شود. در ضمن طلا به خاطر ماهیت کمیاب و مورد علاقه بودنش مدام در چرخه ترقی و افزایش قیمت قرار داشته است .
    جدای از افزایش قیمت های ناگهانی و کاذب نظیر آنچه در سال پیش در کشور خودمان هم رخ داد و قیمت طلا را تا 140 -150 تومان هم بالا برد ؛ عموما نمودار قیمت طلا در طول زمان دارای سیر صعودی ارام و پیوسته ای هست .

ما برای تغییر در زندگی خود چطور می توانیم از این نمودار رو به بالا استفاده کنیم ؟ آیا تجربه ای داریم که نشان دهد می توان سوار بر این نمودار تغییراتی را در زندگی خود ایجاد کرد ؟

همانطور که با من موافق هستید این روزها به دلیل بالا رفتن تورم و عدم رشد درامد ها و همچنین رکود حاکم بر بازار ، امکان اینکه درامد ما به پس انداز تبدیل شود بسیار کم هست ، اما در همین شرایط سخت هم می توان با برنامه ریزی فشرده و کم کردن بخش های هزینه ای در بودجه شخصی و خاواده پس انداز های اندکی را ایجاد کرد . این پس انداز ها می تواند از راه نخریدن یا هزینه نکردن در بخش های غیر ضروری تر زندگی آغاز و تا منافع حاصل از یک معامله پر سود ناگهانی پیش رود . به هر حال پول اضافه ای هر از چند گاهی ممکن است در اختیار ما باشد ...

همانطور که تا الان حدس زده اید قصد من این است تا شما را به خریدن طلا ( یا سکه ) به عنوان یک کالای سرمایه ای تشویق کنم . تجربه من در این زمینه بسیار مثبت بوده هست و در طول سالها از خرید و نگه داری طلا سود خوبی به دست اورده ام . اما برای رسید به این سود شما نیاز به خودداری و خویشتن داری زیادی دارید !
    منظور خود را با مثال عنوان می کنم : شما می خواهید کامپیوتر یا لب تاب فرسوده تان را تعویض کنید ، گوشی مدل 2 - 3 سال پیش شما برای اجرای نرم افزار های اندرویدی جذاب جدید توان ندارد ، ماشین یا موتور سیکلت شما مدل پایین هست و فکر می کنید با چند میلیون پس اندازتان یا درامد اضافه تان می توانید ان را نو کنید !! مسایلی از این قبیل همیشه در زندگی وجود دارد و ما بار ها و بار ها برای بهتر کردن لوازم زندگی تلاش و هزینه می کنیم . نکته همین جاست چرا خرید لب تاپ مورد نظر ، موبایل مورد علاقه یا ارتقا ماشین و دیگر لوازم زندگی را به تاخیر نمی اندازیم ؟ چرا از فرصتی که خرید و سرمایه گذاری طلا برای ما به وجود می اورد استفاده نمی کنیم ... ؟ ایا حس خویشتن داری در ما ضعیف است ؟

اکنون زمان تغییر در زندگی است ! بیایید به جای خرید موبایل های گران قیمت ، لباس های مارک دار ، دعوت دوستان به رستوران های گران قیمت و کلا خرج کردن تمام پول خود ؛ اندکی را صرف سرمایه گذاری کنیم .
    سهام شرکت های حاضر در بورس
    اوراق قرضه بانک ها
    املاک و مستغلات
    و راه های بی شمار دیگری هم وجود دارند که با علم و تخصص می توان در انها به موفقیت رسید .. ولی من طلا را به شما پیشنهاد می کنم چون بدون علم و بدون نظارت هم این سرمایه خود به خود رشد می کند و سرمایه های کوچک را به ثروت های بزرگ تبدیل می کند .

دوست دارم در این باره به بحث بنشینیم و نظرات و تجربیات خود را با هم مبادله کنیم .
    موفق باشید و ثروتمند.

سعید

2. کاربران زیر به خاطر این پست از سـعید تشکر کرده اند :

ahijoon آواتار ها
    1,871 بار تشکر شده در 901 پست
    بحث خوبیه و ممنون از سعید جان بابت ایجاد این تاپیک

نظر شخصی من در حیطه طلا و سکه اینه که کلا خرید و نگهداری این قبیل کالاها مختص 2 رده از افراد هست. یک اینکه افراد مسن و افرادی که ذهنیت خوبی در به چرخه انداختن مادیات خود ندارن و دوست دارن بشینن و از چرخه های مسخره اقتصادی کشور در تلاطماتش چیزی به جیب بزنن. 2 افرادی که زیاد دارایی دارن و بخشیش رو به خرید این کالا اختصاص میدن که افت یا افزایش این کالا تغییر شگرفی در زندگی اینها ایجاد نمیکند.چرا که دارا همه جوره داراست !
    نوع سوم که اشتباها درگیر این موارد هستن افراد عادی و علی الخصوص کم بضاعت هستن که توسط اوضاع فرهنگی - اجتماعی (خواسته یا ناخواسته) تحریک شده و خریداری میکنن.که صد البته اگر ضرری هم باشد این افراد بیش از همه متضرر میشن. بدهی پیش میاد یا قرضی یا مشکلی و ... بر حسب نیاز اقدام به فروش طلا و سکه های خود میکنن...

ولی در بررسی وضعیت موجود ،‌افراد 1 و 2 الان موقعیت خوبی برای خرید دارن ،‌اوضاع این کالا پس از تغییر دولت جدید و تغییرات اقتصادی حاکم کاملا افت کرده و دیری نباید که دوباره به نرخ بالاتر و تقریبا ثابت خود برسد.و این بیشتر به جهت این بوده که شاخه های بهتر و مهمتر اقتصادی فعلا در دست اقدام و سرمایه گذاری و پالایش هست که نوبت طلا هم خواهد رسید.

4. کاربران زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده اند :

kapo آواتار ها
    3,252 بار تشکر شده در 1,060 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahijoon نمایش پست ها
    بحث خوبیه و ممنون از سعید جان بابت ایجاد این تاپیک

نظر شخصی من در حیطه طلا و سکه اینه که کلا خرید و نگهداری این قبیل کالاها مختص 2 رده از افراد هست. یک اینکه افراد مسن و افرادی که ذهنیت خوبی در به چرخه انداختن مادیات خود ندارن و دوست دارن بشینن و از چرخه های مسخره اقتصادی کشور در تلاطماتش چیزی به جیب بزنن. 2 افرادی که زیاد دارایی دارن و بخشیش رو به خرید این کالا اختصاص میدن که افت یا افزایش این کالا تغییر شگرفی در زندگی اینها ایجاد نمیکند.چرا که دارا همه جوره داراست !
    نوع سوم که اشتباها درگیر این موارد هستن افراد عادی و علی الخصوص کم بضاعت هستن که توسط اوضاع فرهنگی - اجتماعی (خواسته یا ناخواسته) تحریک شده و خریداری میکنن.که صد البته اگر ضرری هم باشد این افراد بیش از همه متضرر میشن. بدهی پیش میاد یا قرضی یا مشکلی و ... بر حسب نیاز اقدام به فروش طلا و سکه های خود میکنن...

ولی در بررسی وضعیت موجود ،‌افراد 1 و 2 الان موقعیت خوبی برای خرید دارن ،‌اوضاع این کالا پس از تغییر دولت جدید و تغییرات اقتصادی حاکم کاملا افت کرده و دیری نباید که دوباره به نرخ بالاتر و تقریبا ثابت خود برسد.و این بیشتر به جهت این بوده که شاخه های بهتر و مهمتر اقتصادی فعلا در دست اقدام و سرمایه گذاری و پالایش هست که نوبت طلا هم خواهد رسید.
    متأسفانه به دلیل این که ارزش پولی ما سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره، پس انداز طلا به جای پول، گزینه مطمئن تری هست.

6. کاربران زیر به خاطر این پست از kapo تشکر کرده اند :

ahijoon آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط kapo نمایش پست ها
    متأسفانه به دلیل این که ارزش پولی ما سال به سال کمتر میشه و نرخ تورم از نرخ سود بانک هم بیشتره، پس انداز طلا به جای پول، گزینه مطمئن تری هست.
    درسته. ولی پس انداز اگر در بانک باشد سودی که الان بانکها ارائه میدن حدود 20% میباشد و این سود به نظرم بیشتر از سودی هست که طلا یا سکه ای که هیچ چیزش مشخص نیست ارائه میده. چون چیزی که مشخصه ، نبود تشخیص درست در حیطه افت یا پیشرفت نرخ طلا و سکه هست. مثل جریانات الان که کارشناسان خبره هم گفته بودن سکه نهایتا تا 930 میخوابه بعدش اوج میگیره در حالی که نرخ 880 رو هم دیدیم ! و بعد این باز مشخص نیست!‌

ولی جدای از اینها پول نقد همیشه نقده و درسته ارزشش کمتر میشه ولی به همون میزان و بلکه بهتر سود روش میاد و این تعریف شده هست. شما نمیتونی بگی من الان طلا گرمی میخرم 90ت سال بعد میفروشم 190ت ! ممکنه سال بعد هم همین باشه یا انقدی روش بیاد که وقتی میفروشی بعد کسورات همون 90ت دستت بیاد.
    همین چن وقت پیش جالبه رفته بودیم بازار هیشکی طلا نمیخرید ! میگفتن همه فروشنده ن ...کسی نمیخره (قیمتا که بالا رفته بود) یا جدیدا هیشکی سکه نمیفروخت ! میگفتی چرا اینجوریه.. میگفتن خیلی کشیده پایین خریدمون بالاست کسی نمیفروشه !

ولی اساس بحث بنده تعریف 2 گروهک بود که در پست بالا باز کردم و برای اون دسته افراد این کالا مفیده و براشون سود یا اعتبار میاره... و در کل یک فردی که عقل داره و شم اقتصادی داره هیچ وقت توان و سرمایش رو روی همچین چیزی نمیخوابونه و نمیشینه هر رو خبر چک کنه که ببینه دو زار کاسب شده یا ضرر کرده ! وقتی میشه جاهای بهتری مثل تولید و سازندگی و ... مفید بود و مطمئنا سودهای بهتری کسب کرد ..چرا طلا یا سکه یا پس انداز !

یک بحث روانشناختی هم وجود داره اونم اینکه از خصلت های نامناسب ما ایرانیا هست که تحریک شونده ایم تو این مسائل و بجای اینکه جاری باشیم به ذخیره بیشتر علاقمندیم ... حتی با وجود نداری ! ببینیم یا بشنویم یه جا خبریه یه چیزی بالا پایین شده سریع دورش گرد میایم و خودمونو درگیر اون مسئله میکنیم حتی شده قرض کرده یا از نونمون میزنیم و تهیه میکنیم. اما به ریشه که بنگیریم در اصل خودمون داریم این نابسامانی رو پرورش میدیم و عده ای سود اصلیو صاحب میشن.در حالی که میشه جاری بود مثل مردمان دیگه که بهتر از ما فکر میکنن تا زندگی کنن ... زنایی هستن از مچ تا بازوشون پر طلاست پدرانی هستن میلیونها گذاشتن بانک و سود میگیرن اما همینا جوونایی دارن که برای وارد شدن به عرصه علم و کار و اجتماع اسیر چند میلیون پول نقدن ! اینه که راکدیم و افکارمون دنبال سود و اعتباری باطل هست. این یکی از مواردی هست که باعث شده جوونای ما از ما قبلین خود الگو بگیرن و بجای اینکه در تمامی عرصه ها بالاخص عرصه اقتصادی زنده و جاری باشن روی به راکد بودن و ذخیره گری میکنن!

8. کاربران زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده اند :

سـعید آواتار ها
    1,435 بار تشکر شده در 591 پست
    ahijoon تفسیر های شما دربسیاری از موارد صحیح و به جا می باشد ؛ ولی درباره بحثی که من مطرح کردم متاسفانه از دیدگاهی بررسی کردید که مد نظر من نبوده است .
    به نظر شما من که تجربه خوبی از این بابت دارم جزو کدام گروه هستم : 1 ، 2 یا 3 ؟

اگر من موافق گرد امدن کورکورانه دور چیزهایی که همش در نوسان هست و سرمایه گذاری از نوعی که شما فرمودید ، بودم ؛ الان پیش خرید یک پراید فکسنی را به تمام مباحث بالا ترجیح می دادم . ahijoon متاسفانه چنان پاسخ پست من را فشرده دادید که از موضوع اصلی دور شد . من به دنبال ترویج سرمایه گذاری جوانها به جای هزینه کردن هستم !

منظور من از تشویق جوان ها به خرید طلا ( یا هر چیزی که نامش سرمایه باشد ) به جای خرج کردن و خرید کالاهای مصرفی ( و هر چیزی که نامش هزینه باشد ) ترویج این تئوری می باشد که اولا ایرانی نیست و دوما امتحان شده است .
    شما بحث را به این سو بردید که امروز چنده فردا چنده ؟ بخرم بفروشم و از این حرفها ، یعنی فرضیه من رو داخل بازی بازار کردید که من اصلا همچنین تصمیمی نداشتم .
    تئوری تبدیل هزینه به سرمایه ، تبدیل خرج پول به موقعیت های پول ساز ، نه مال پیرمرد ها و پیرزن هاست نه مال پولدار ها !! این تئوری به افراد معمولی جامعه کمک می کند تا بتوانند قدم در راه استقلال مالی و ثروت مند شدن بگذارند . تعریف ثروت از دیدگاه هر کسی چیز متفاوتی هست ، از دیدگاه من ثروت این نیست که با خرید و فروش به ارزش افزوده برسیم چون هر معامله سود اور یا زیان اوری به مقدار هزینه ثابتی وابسته است که کسب و کار های ما را تحت الشعاع قرار می دهد .
    ثروت از نظر من چیزی است که به زندگی من ازادی ببخشد و مرا به فردی تبدیل کند که احتیاج به هر روز به سر کار رفتن نداشته باشم و قبل از سنین خیلی بالا و مثلا بین 40 تا 45 سالگی برایم رخ دهد . ثروت از نطر من داشتن درامدی است که اولا : بیشتر از حد تورم جامعه رشد کند و دوما : به صورت خودکار ارزش آفرینی و سود افزوده بیافریند .

مقوله خرید و کنار گذاشتن طلا ((((( توجه کنید : : : : نه به عنوان شغل اول و دوم یا چیزی به عنوان بازی مالی ))))) !! بلکه به عنوان بخشی از هزینه های عادی زندگی که تا امروز به راحتی خرج می شدند ولی امروز پس از این تصمیم ما به سرمایه مثلا طلا تبدیل می شوند ، مد نظر من است .

من می خواهم به دوستان جوان تر از خودم آموزش دهم اگر امروز یک گالاکسی فیت دارید که سال 89 خریده اید و دیگر برنامه های جدید اندروید را پاسخگو نیست و امروز ان را بیش از 150 تومان از شما نمی خرند برای تبدیل ان به یک مثلا هواوی 700 هزار تومانی دست نگه دارید و با این مبلغ 5.5 گرم طلا ( چه خوب که دست دوم و کم کارمزد باشد ) بخرید و این تجربه را در طول سال روی چند موضوع مختلف بیازمایید و در پایان دوره مورد نظرتان به مقدار طلایی که از روی خویشتن داری خود پس انداز کرده اید نگاه کنید و ببینید گذشتن از فلان موبایل و نرفتن به فلان رستوران و خلاصه کردن فلان مسافرت که با بچه ها تدارک دیده بودید ، چه تاثیر شگرفی در آینده شما دارد !!!

لطفا عمیق بخوانید تا عمیق نتیجه بگیرید !!!
    ویرایش توسط سـعید : 2014-08-25 در ساعت 16:09

10. کاربران زیر به خاطر این پست از سـعید تشکر کرده اند :

ahijoon آواتار ها
    درسته اما بحث من نظر شخصیم بود روی بازار طلا و سکه و افرادی که در اون فعالیت دارن. و در مورد شما شناختی ندارم و جسارتی نمیکنم . البته متوجه تلنگر و راهنمایی خوبتون هستم منم از منظر دیگر تلنگر میزنم که متاسفانه جامعه ما فعلا کشش لازم رو نداره والا بحث بنده نیز واضح بود.

در مورد خرج های بیهوده و لوازم گران بله کاملا صحیح میفرمایید اما بعضی مسائل میباید در کنار انسان باشند و ما انسانها از اونها بهره مند بشیم و اساسا جاری باشیم ...مثل تکنولوژی روز ... مثل سفر ... در اصل کسانی که شم اقتصادی دارند کسانی که جاری باشند و با تجربه های گذشته با علم روز و نگرش آینده زندگی کنند ،‌ مطمئنا افراد موفق تری هستند

بسته به مثالی که زدید جالبه اینو عرض کنم گوشی گران قیمتی دستم بود خسته شدم فروختم و گوشی ساده خریدم .. ولی چنان به مشکلات بعدی و کمبودهایی رسیدم که تلخی اونو با گرفتن گوشی بالاتر جبران کردم... چون نیاز روز من ایجاب میکنه دوربین خوبی همراهم باشه... اینترنت داشته باشم ... نرم افزارهای روز همراهم داشته باشم ... کیفیت و مسائل دیگر .. و بسیار راضی هستم و نیازم رو رفع کردم.و حتی پولشم درومد.
    یا جالبه بدونید در تمام سفرهای تفریحی که داشتم حداقل خرج سفرم رو با فکرم درآوردم و لذت بردم هم خارج کشور هم داخل کشوری .. با آوردن و یا بردن مقداری جنس و تغییر ایجاد کردن در آن و فروش آن !‌

ولی کلیت بحث شما خیلی خوبه...

یک گله هم از اعضا دارم که چرا وارد بحث نمیشن ؟؟؟ این تاپیک متعلق به همه تون هست و خیلی خوبه توش بحث و گفتگو کنید

12. کاربر زیر به خاطر این پست از ahijoon تشکر کرده است :

yanliz آواتار ها
    1,474 بار تشکر شده در 695 پست
    با سلام و خسته نباسید
    بحث بسیار شیرینی است از سعید جان و کاربر با نام کاربری (ahijoon) که اسم شریفشان را نمی دانم متشکرم
    بحث آقا سعید جداست بحث ahijoon هم جدا، بنابراین چیزی که متوجه شدم و همچنین نظر شخصی خودم را می گم
    1- در مورد بحث آقا سعید اینکه تجربه و حرف خوبی را زدند. اینکه ما از مخارج الکی و اضافی زندگی بزنیم و آنها را به سمت پس انداز ببریم خیلی خوبه. واقعا چه لزومی داره که پشت سرهم موبایل، تلویزیون، یخچال، ماشین و... عوض کنیم و پول و سرمایه خودمان را به جیب سرمایه دار داخلی و خارجی بریزیم؟ آیا بهتر نیست همان پول ها را به طرق مختلف که یکی را آقا سعید مثال زدند خرید سکه و طلا پس انداز کنیم و قدرت مالی خودمون را افزایش بدیم و در آینده با همان پول ها یک کسب و کار ایجاد کنیم یا کسب و کار فعلی را توسعه دهیم؟ همین ماجرای یارانه ها در همین مورد صدق می کنه. خیلی از مردم وقتی یارانه ها را می گیرند بلافاصله برای خرید تشریف می برند. خوب بجای خرید یا تعویض یک کالا و خرج پول، همان پول و یارانه را تا جاییکه می توانی پس انداز کن تا قدرت مالی خودت را افزایش بدید. واقعا رقابت کورکورانه در خرج کردن باعث می شه ما سرمایه شخصی و پول و داراییمان را از دست بدیم

2- در مورد بحث ahijoon ایشون هم راست می گن. واقعا هم همین هایی که ایشون می گن را در اجتماع دارم می بینم. پدر و مادرهای پول دار که سر تاپایشان را پول و طلا فرا گرفته ولی می ترسند کمی از آن سرمایه را بدن به بچه شون که برای خودش کسب و کاری ایجاد کنه. در کل نباید سرمایه راکد بماند. سرمایه بازار اقتصادی را می چرخاند و مانند خون در رگهای بازار یا مانند آبی که چرخ های یک آسیاب آبی را می چرخونه می مونه

به همین خاطر به نظر بنده باید بین این دو تعادل برقرار بشه و بهتره سرمایه های کوچک و اندک را قطره قطره جمع کنیم و یک سرمایه خوب و مناسب بدست بیاوریم و ایجاد اشتغال و کسب و کار کنیم
    ویرایش توسط yanliz : 2013-11-23 در ساعت 19:52

14. کاربران زیر به خاطر این پست از yanliz تشکر کرده اند :

کاربر خاطی ifoolish آواتار ها
    27 بار تشکر شده در 22 پست
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما

از سعید آقا نهایت تشکر رو دارم بابت اشتراک گذاری تجربه شون.

این یک مبحث خیلی ساده هست که با کمی تفکر میشه به نتایج خوبی دست یافت. مثلا الان در جامعه خودمون دیدم که مردم برای اینکه به ریال اعتماد نداشتند برای خرید طلا و سکه راهی بانک ها شدند . الان در جامعه کسانی که همچین کاری رو انجام دادند سود کردند و کسانی که ترسیدند و ریسک نکردند شکست خوردند.
    خیلی خوبه جوون ها به جای اینکه خرج کنند پس انداز کنند ولی الان جوون ها از اندروید بیشتر از پول خوششون میاد

16. کاربران زیر به خاطر این پست از ifoolish تشکر کرده اند :

alihosein آواتار ها
    337 بار تشکر شده در 225 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ifoolish نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما

از سعید آقا نهایت تشکر رو دارم بابت اشتراک گذاری تجربه شون.

این یک مبحث خیلی ساده هست که با کمی تفکر میشه به نتایج خوبی دست یافت. مثلا الان در جامعه خودمون دیدم که مردم برای اینکه به ریال اعتماد نداشتند برای خرید طلا و سکه راهی بانک ها شدند . الان در جامعه کسانی که همچین کاری رو انجام دادند سود کردند و کسانی که ترسیدند و ریسک نکردند شکست خوردند.
    خیلی خوبه جوون ها به جای اینکه خرج کنند پس انداز کنند ولی الان جوون ها از اندروید بیشتر از پول خوششون میاد
    موافقم
    واقعا الان جوان ها نمیدونن چجوری از پولی که در میارن استفاده کنن یا ذخیره کنن یا حتی بیشترش کنن.فقط همه خرج کردن رو یاد گرفتیم.
    ------------
    آقا سعید یه سوال
    شما که تجربه داری ؟ خرید طلا رو پیشنهاد می کنید یا سکه ؟
    اگر فرق میکنه ، تفاوت اش رو هم بگین.
    مرسی

18. کاربر زیر به خاطر این پست از alihosein تشکر کرده است :

moj1rayaname آواتار ها
    3,260 بار تشکر شده در 1,349 پست
    الان فکر کنم فرصت خوبی برای فروش سکه و طلا و دلار و ماشین و گوشی و لب تاپ و .. هست

20. کاربر زیر به خاطر این پست از moj1rayaname تشکر کرده است :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین