صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: میزان حقوق یک فرد تازه کار

کاربر خاطی Imaco آواتار ها
    5,871 بار تشکر شده در 1,760 پست

میزان حقوق یک فرد تازه کار

در جریان مصاحبه‌هایی که داشتم به موارد جالب توجهی برخورد کردم. یک‌بار با شخصی مصاحبه داشتم که تازه دانشگاه را تمام کرده بود و هیچ سابقه کاری نداشت.
    فرم استخدامی را مطالعه کردم و اشاره کرده بود که یک زبان برنامه نویسی را بلد هست و میزان حقوق درخواستی را زده بود ۶۰۰ هزار تومان. موضوع مربوط به دو سال پیش است.

تا این عدد را دیدم ترجیح دادم، مثل همیشه مصاحبه نکنم و بلافاصله پرسیدم بر اساس چه معیاری شما به عدد ۶۰۰ هزار تومان رسیدید؟ خیلی سریع جواب داد بر اساس مواردی که بلد هستم. من دوباره گفتم که دوتا ایراد وجود داره اول اینه که مواردی که شما نوشته‌اید بلد هستید را باید بلد باشید و این ویژگی یا برتری خاصی نیست که نسبت به شخص دیگری داشته باشید. مورد دوم این است که شما هیچ سابقه کاری ندارید و این عدد درخواستی برای شخصی که سابقه ندارد معقول نیست. مصاحبه شونده دوباره جواب داد که خوب من رفتم دانشگاه مهندس شدم که درآمد بالا داشته باشم. من ازش بخاطر اومدنش تشکر کردم و مصاحبه تمام شد.

در هر رشته‌ای وقتی قرار است که اولین کار خود را تجربه کنید و فرقی نمی‌کند که چه رشته‌ای و چه کاری باشد، بخواهید در یک شرکت مهندسی کار کنید، کارمند اداری باشید، در بازار کار کنید یا هر شرایط دیگر برای شروع دستمزد کمی دریافت خواهید کرد.این یک قانون در همه جای دنیا است. میزان دستمزد رابطه مستقیم با تجربه و تخصص‌های ویژه دارد. که هر دوی این موارد در طول زمان به دست می‌آید. شما هرچقدر ریسک پذیرتر و مسئولیت پذیر‌تر باشید به خودتان این شانس را می‌دهید که در زمان کمتری تجربه و تخصص ویژه را به دست آورید و درنتیجه درآمد و دستمزدتان را افزایش دهید. این امکان وجود دارد که در مدت سه تا پنج سال یک فرد تازه کار شرایط درآمدی و تجربی خود را متحول کند و همه چیز به نوع نگاه خود فرد به کار وابسته است.

thecoach.ir

پی نوشت :
    این مطلب به این دلیل نقل شد چون روزانه با جوانان زیادی ارتباط دارم که در رویاهای خود پول و درامد بدون زحمت و تخصص را جستجو میکنند ! در ادامه دو مصاحبه شغلی جالب که شرح حال اکثر جوانان کشور است ذکر می شود :

مشخصات : زن ، 22 ساله ، مجرد ، فارغ التحصیل رشته حسابداری
    شغل مود درخواست : بازاریاب

س : چه مقدار حقوق برای شما مناسب است ؟
    ج : 600 هزارتومان

س : برای دریافت این مقدار چه تخصصی دارید ؟ دوره ای ، حرفه ای ، سابقه کار ، تجربه قبلی ؟
    ج: هیچ دوره ای نگذرانده ام و سابقه کار ندارم .

س : کار با کامپیوتر چطور ؟ آشنایی دارید ؟
    ج : خیر !

س : شما فارغ التحصیل رشته حسابداری هستید . حسابداری بلدید ؟
    ج : خیر !

س : 600 هزار تومان در ماه بابت کدام تخصص و فعالیت شما باید پرداخت شود ؟!!!

++++++

مشخصات : زن ، مجرد ، 25 ساله ، فارغ التحصیل رشته کامپیوتر ( نرم افزار )

س : علت ترک شغل قبلی :
    ج : پایین بودن حقوق

س : چه تخصصی دارید که احساس میکنید حقوقی دریافتی مناسب نبوده است ؟ به عنوان فارغ التحصیل کامپیوتر ، نصب ویندوز بلدید؟
    ج : سیستم خودمون را برادرم انجام میدهد !!!!

پایان مصاحبه
    ویرایش توسط Imaco : 2013-12-02 در ساعت 18:01

2. کاربران زیر به خاطر این پست از Imaco تشکر کرده اند :

jamal آواتار ها
    89 بار تشکر شده در 59 پست
    موارد پی نوشتش خیلی جالب بود، اگر واقعی باشه

اینکه آدم برای یک کاری حتماً باید به معنای واقعی از صفر شروع کنه و انتظار درامد بالا نداشته باشه، کاملاً درسته

ولی نباید به این موضوع هم اشاره نکرد که وضعیت جامعه ما این طور ایجاب میکنه که با این اتفاقات روبرو بشیم...

من واقعاً برای خود متاسفم!
    ویدیوهای آموزش کامپیوتر
    JamalTV.ir
    به خاطر اتفاقاتی که هرگز رخ نخواهند داد، خود را ناراحت و اذیت نکن...

alihosein آواتار ها
    337 بار تشکر شده در 225 پست
    ممنون از شما (TopLeader)
    واقعا جالب بود و حقیقت داره.
    من خودم دانشجوی نرم افزار تهران هستم.وقتی وارد دانشگاه میشیم مثل یه توپ پر از باد میشیم.توقع امون خیلی بالا میره درحالی که واقعا چیز خاصی رو یاد نگرفیم.
    و من خودم به این نتیجه رسیدم و مجبور شدم کلاس های بیرون رو شرکت کنم تا بتونم به بازار کار فکنم

5. کاربر زیر به خاطر این پست از alihosein تشکر کرده است :

Imaco 

h.davoudi آواتار ها
    2,535 بار تشکر شده در 1,178 پست
    نتیجه گیری:
    درصد جوگیر شدن در خانم ها 100%بیشتر از آقایان می باشد.

7. کاربران زیر به خاطر این پست از h.davoudi تشکر کرده اند :

نقل قول نوشته اصلی توسط h.davoudi نمایش پست ها
    نتیجه گیری:
    درصد جوگیر شدن در خانم ها 100%بیشتر از آقایان می باشد.
    اتفاقا در این مورد فرقی ندارند . فوق لیسانس الان برام کار میکنه ( اقا ) یک نامه سه خطی رسمی نمیتونه بنویسه ! فقط فوق لیسانس داره مهارت هیچی !
    یه اقای دیگه تماس گرفته 34 ساله . میپرسم چی بلدی ؟ تا حالا چی کار کردی ؟ چه مهارتی داری ؟
    میگه تا بحال بیکار بودم کار خاصی بلد نیستم .
    میگم پس چرا میخوای بازاریاب بشی ؟
    میگه : کار سختی نیست که ! یه آلبوم دست میگیرم !
    اقا 34 سال خورده و خوابیده حالا میخواد با یه آلبوم متخصص فروش بشه ! و درامد میلیونی داشته باشه !
    ویرایش توسط Imaco : 2013-12-09 در ساعت 10:01

9. کاربران زیر به خاطر این پست از Imaco تشکر کرده اند :

سـعید آواتار ها
    1,435 بار تشکر شده در 591 پست
    س : علت ترک شغل قبلی :
    ج : پایین بودن حقوق

می خوام در این باره کمی بیشتر صحبت کنم .. یکی از مشکلات اکثر ادم های دنیا ( نه فقط ایران ) اینه که برای پول کار می کنن ! یعنی فکر می کنن کاری که انجام میدن یا حتی به فکر خودشون کار خاصی که انجام نمی دن !! فقط به این درد میخوره که حقوق بگیرن . بخاطر همین یه عمر برده این حقوق دریافتی میشن و نمی فهمن چه فرصت هایی رو برای یادگیری از دست دادن . در حالیکه اگر مردم یاد بگیرن که برای یادگیری کار کنند و در زمینه مورد علاقه خودشون برای کسب تجربه و بیشتر کردن بار خودشون کار کنند اینده خوبی در پیش خواهند داشت ..
    درباره تحصیلات دانشگاهی متاسفانه اکثر مردم دیدشون اینه که درس بخونن ، در یک اداره یا شرکت نون و اب دار استخدام بشن و نردبان ترقی رو بالا برن !!
    به قول رابرت کیوساکی هیچ کدوم نمی خوان مالک این نردبان ترقی باشن و به همین خاطر هم هست که هیچ وقت به این منصب نمی رسن و فقط برده حقوق و دستمزد میشن .
    حالا بدترین قسمت ماجرا این هست که همه درامد خود را هم خرج می کنند و مدام زیر بار بدهی های مختلف می روند .. سرمایه گذاری درامد زا را کنار می گذارد و از جیب می خورند ..
    این روند در جامعه ما متاسفانه عواقب بدتری هم دارد چون به دلیل دوبرابر بودن نرخ بیکاری در ایران نسبت به استاندارد جهانی متاسفانه همان شغل و کار بخور نمیر هم به سختی پیدا می شود .. پس جوون ها دل به گرفتن مدرک های بی ارزش دانشگاه های ابکی ایران خوش می کنند و فقط مدرک می گیرند و تخصص و یادگیری را کنار می گذارند .

درباره مثال حسابدار که زدید .. یک نمونه جالب را عرض کنم .. خانم جوانی را می شناسم که بعد از پایان تخصیلات در رشته حسابداری ( فوق دپیلم نه لیسانس ! ) در یک شرکت حسابرسی استخدام شد .. با تلاش و علاقه ای که به کار خود داشت و با تحمل سختی های ابندای کار و دستمزد کم به یادگرفتن بیشتر از حقوق گرفن بها داد .... طولی نکشید که بخاطر هوش سرشار خود یکی از بهترین کارمندان شرکت شد ...
    امروز یکی از بخش های یک شرکت حسابرسی معتبر زیر دست این جوان 29 ساله می چرخد و بیش از 10 نفر لیسانس و فوق لیسانس زیر دستش کار می کنند .. قطعا درامد خوب و اعتبار خوبی را برای خود دارد .. و فرد معتمد صاحبان شرکت هست ...

نمونه یک خانم جوان را هم عرض کنم که بعد از گرفتن مدرک فوق دیپلم رشته اموزش کودک در یک مهد کودک نزدیک منزل خود استخدام شد و به دلیل خوب نبودن شرایط و عدم رضایت از حقوق دریافتی استعفا داد . ایشان درس را ادامه داد و لیسانس گرفت با توجه به رشته اش باید در اموزش و پرورش استخدام می شد .. طی حدود 2 سال امدن و رفتن و قبول نشدن در ازمون های ( ارزشی و تقوا و .. ) همچنان منتظر جواب مثبت اموزش و پرورش هست . هم اکنون هم دارد در فوق لیسانس همان رشته در یک دانشگاه ادامه تحصیل می دهد ..
    به نظر شما ایا این فوق لیسانس اگر دکترایش را هم بگیرد موفق می شود ؟ ایا زمانی را که برای یادگیری و تسلط بر کار از دست داده است قابل جبران هست .. ایا به گرد پای نمونه اول می رسد ؟ باید گفت خیر .. متاسفانه دیدگاه جوانان ما مدرک گراست و تا وقتی این عیب بزرگ را از خود دور نکنند و به یادگرفتن تخصص های مورد علاقه خود نپردازند موفقیت در دسترس نخواهد بود...

پ . ن : ان اموزش و پروشی هم که در استخدام نیرو هایش بجای توجه به رشته های تحصیلی و گرایش به مسایل دیگر ( نیاز به بیان ندارد ! ) فرد جویای کار بیشتر اهمیت می دهد ؛ یکی از مقصران اصلی این مشکلات هست ...

11. کاربران زیر به خاطر این پست از سـعید تشکر کرده اند :

مدرگ گرایی معضلی است معضل دیگر اینکه جوان تحصیلکرده ، مدرک را معادل تخصص میداند و انتظار دارد با بالاترین حقوق استخدام !
    الان سه هفته است برای گرفتن کارمند پشتیبانی آشنا به ورد و اکسل توی روزنامه اگهی میدم ( هر هفته دو نوبت ) دریغ از اینکه 1 نفر از تماس گیرندگان ورد و اکسل بلد باشد ! برای ساده ترین کارها حاضر به زحمت یادگیری نیستند . (همین افراد تن پرور همه ارکان جهان را متهم میکنند که چرا کار نیست ؟! )
    ویرایش توسط Imaco : 2013-12-11 در ساعت 13:29

13. کاربران زیر به خاطر این پست از Imaco تشکر کرده اند :

236 بار تشکر شده در 146 پست
    پی نوشت بسیار زیبا بود...

مدت زیادی از این تاپیک گذشته . از مجموع 350 نفر متقاضی کار کمتر از 10 مورد اشتغال ایجاد شد !
    در این مدت از بیسواد تا فوق لیسانس مراجعه کننده داشتم و هنوز معضل اصلی نداشتن تخصص و داشتن توقع !

دوست چاپخونه دارم 4 ماه منتظر برای خانمی فتوشاپ کار با حقوق 900 تومن ! کسی نیست !
    از صبح تا شب داد فغان و فریاد کار نیست ! درامد ندارم ! جوونم بیکاره ! دولت کاری نکرد ! مملکت صاحب نداره ! لعنت به این و اون .....

تو این مملکت کار هست ، همت نیست ... تن پروری و بی عاری عادی شده ...
    ویرایش توسط Imaco : 2014-08-22 در ساعت 22:43

16. کاربران زیر به خاطر این پست از Imaco تشکر کرده اند :

moj1rayaname آواتار ها
    3,261 بار تشکر شده در 1,350 پست
    خواستم در مورد یه مشکل جامعه بگم دیدم یکی دیگه مهمتره .. خواستم مهمتررو بگم دیدم از اون مهمترم هست و الی آخر
    بخدا نزدیک 5 دقیقه درجا زدم توی کادری که پست میدیم .. و دیدم مشکلات انقدر زیاده که ترجیح دادم نگم اصلا

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین